Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakocsi

Torolt_felhasznalo_963860
Torolt_felhasznalo_963860
Létrehozva: 2003. január 27. 09:56
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrégiben vettünk egy Hauck Shopper XL6 típusú babakocsit és egy Hauck Lifesaver nevű babahordozó-autósülést. Egyetlen probléma van, hogy a hordozót csak adapterrel lehet rögzíteni a babakocsihoz. Ilyet viszont egyelőre nem kaptunk. Nem tudja valaki, hol lehetne esetleg ilyet beszerezni? használt is jó lenne. Köszönöm előre is: jegesmaci
  1. 2003. március 22. 14:5076.
    sziasztok!

    Vettem egy sportkocsit, elég jó, úgyhogy megosztom a tapasztalatomat. .
    Chicco Ponne, 4, 8 Kg napfénytetővel + karfával + bevásárlókosárral együt (!!)(mindegyik levehető). kisméretű lapracsukható, összecsukva megáll támasz nélkül, elég masszív, van egy kis rugózása, és fokozat nélkül dönthető, bolyog az első kereke, hátul központi fék, nagyon könnyen irányítható. Lábtámasza nem az a lágy-műanyag-lap, hanem rendes kemény.
    Egyébként könnyebb, mint az esernyőre csukhatók, amiknek dönthető a háttámlája.
    24. 000 Ft-ba került :-( De ha kiszolgálja a babát 3 éves koráig, meg esetleg a kistesó(it)?) is, akkor talán megérte. Ennél a pegperego aria a könnyebb (4, 5 Kg), de az 40. 000 körül van, ha jól tudom. .

    remélem segítettem valakinek ezzel!

    Émici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. március 22. 14:4275.
    szia MKatica!

    Hát nem akarlak elkeseríteni, de a barátnőmnek Symbaba-kocsija van, és a súllyal nagyon megküzd szegény. . Azon kívül mikor már félig fel lehet támasztani benne a babát, akkor sem lát ki belőle, nem tud nézelődni, és ha érdeklődő típus, ekkor bizony jön az ordítás. . Szóval amit írtál, az igaz: masszív, rugózik, stb. De a barátnőmnek kb a baba 6 hónapos kora óta elege van ebből a kocsiból, nem tud önnállóan jönni-menni a babával (lépcsők-buszok-boltok-aluljárók. . . ), olyan nagy és nehéz a kocsi.

    bocs a "biztatásért"

    Émici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_457277 (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. március 20. 11:2574.
    Moshatónak minden kocsi mosható, de nagyon ritkán használod , mert ha rácsöppen valami azt letörlöd és már nem is látszik, életedbe 2x fogod szerintem kimosni. Nyári babáknak nem kell lábzsák, a nagyobbak pedig télen rosszul viselik, inkább overallba kalimpálnak :). A kerekek inkább közepesek legyenek, mert ha bolyong - aminek alapnak kellene lennie - és túl nagy keresztbefordul, ha pl járólapos áruházba mész be vele, vagy esetleg sár-jég kerül alá, ha meg nem bolyong meg se vedd. Épp' a napokban volt itt a barátnőm, közel 70 000 volt a neonatojuk és olyat választottak ami nem bolyong, valamint épp' csak a kart lehet lehajtani, ennyi az összecsukás. Mi mindenen átmentünk, elfértünk a közértben a sorok között, könnyen bementünk az ajtón stb. Ő meg csóri szétszívta az agyát csak ütközött mindenhol. Szóval éles volt a kontraszt.
    Szinte minden márkának van a Peg Perego Pliko-hoz hasonló ún. városi babakocsifajtája 2 funkciós.
    Szerintem ezek a jók. Előfordul, hogy egy-egy lépcsőn , padkán meg kell emelni akkor is ha a tároló a földszinten van és akkor jönnek ki az erőnléti problémák : )
    A Mi kocsink könnyűnek mondható 7, 5 kiló + a gyerek 8 . . . és még nyilván nő szóval. . . van mit emelni.
    Még egy javaslat: www. bambino. hu. nézelődni :)
    Van ott pl. egy 2 funkciós neonato szerintem szupi .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. március 19. 14:2073.
    Szia!

    Én ugyan még nem nagyon tudok tapasztalatokról írni, mert még nem született meg a baba, de el tudom mondani, hogy mi alapján választottunk kocsit.
    Mi egy lengyel gyártmányú, Symbaba márkanevű kétfunkciós kocsit választottunk. A váza ugyanaz, mint a többi lengyel kocsié(Bergon, Roan) és funkcióiban is hasonló. A háttámláját 3 fokozatban lehet állítani, jó erős, vízlepergető anyaga van, van benne esővédő, nagy kosár, meg lehet fordítani a tolókart, nagy kerekei vannak, elöl-hátul fékezhető, átalakítható sport és mélykocsivá, van hozzá lábzsák is. Fontos volt számunkra, hogy nagy kerekei legyenek, jó legyen a rugózása, eléggé széles legyen, hogy a kicsi télen is beleférjen, a háttámlája több fokozatban dönthető legyen és átalakítható legyen, mint ez is. Nagyon tetzsik benne, hogy az egész olyan masszív, strapabírónaknéz ki, kicipzározható és mosható minden része és jó erős anyagból készült. A szélessége miatt külön adapter nélkül belefér egy bébihordozó-autósülés is. Az ára szerintem kategóriájában alacsony: 34. 000 Ft. Valószínűleg nem ez a legkönnyebb és legkisebbre összecsukható kocsi, de szerencsére nálunk a babkocsitároló a földszinten van.
    Amit maximum rászántunk egy babakocsira az 50. 000 Ft, mert autósülést is muszáj venni, ami minmum 20. 000 Ft.
    előzmény:
    micirici (66)
     
  5. 2003. március 17. 09:5472.
    Köszi, Ancsa!
    Remélem jól választunk, így könnyebb, ha egy tapasztalttól megtudom előre mire is figyeljek oda. Neked sok sikert a kislányodhoz!
    Judit
    előzmény:
    fannibál (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. március 14. 11:3171.
    Szia!
    Igen lehet, de nem úgy ahogy a Bébé Confortra közvetlenül a vázra, hanem úgy, hogy ledöntöd az ülést és katt ráteszed. Igaz, hogy így a babakocsi is ott van súlynak, de még így is kevesebb kg. mint akár a BC akár a Neonato. Gondolom a Neonatóból is több tip. létezik, de a barátnőméknek ami van azt Ő is utálja, mert marha nehéz és nem bolyong a kereke.
    Én már rájöttem hülye voltam, hogy ennyire variálhatót vettem, mert nem használja ki az ember. A lényeg, hogy könnyű legyen, ne túl nagy kerekű, ha nem fújható (mert csúszik)és picire össze lehessen csukni. Szerintem az sem létkérdés, hogy full vízszintes legyen az ülés, mert hanyatt nem zavarja a babát, a kocsiban meg nem fog hason aludni sokáig. Azt tudom még, hogy a neonato gyermekülés anyaga pocsék, mert vízleoergető és emiatt kicsúszik belőle a babi, ugyanezt a BBnél jól megoldották, úgy hogy ahol a baba fekszik/ül egy plüssös anyagot illesztettek. Én nem esküszöm most a PegPeregora egy újszülöttnek, de azt tudom, hogy nekem teljesen ideális az 5 hónapos lányomnak, és a yaris pici csomagterébe is gond nélül befér, sőt még pakolhatok is rá, amit a BBről és a Neonatóról nem mondhatok el, mert ha leszedtük a kalaptartót akkor is kínlódás volt. Ami még a PP mellett szól : a gyerekülést nem közvetlenül kötöd be ( ami nagy kínlódás, átvezetgetni 2 kelyen és becsatolni, közben 5x felébred a gyerek), hanem egy műanyag alapot kötsz be amire rákattintod az ülést, tehát csak egy mozdulat. Nekem nincs ilyenem, de kár, hogy nem tudtam ezt anno, mert ezzel is nagyon sokat kínlódtunk még mielőtt a BBt visszavittük volna. Viszont azt nem tudom milyen bizt. tesztjei vannak. A Brendon oldaláról elérheted a különböző gyártók külföldi oldalait, a "megfogásban" nem segít, de sok kép van a babakocsikról.
    Remélem sikerül megfelelőt választani, ennek ismeretében. Mindenesetre ne dőlj be az eladóknak. Tapizd meg a kareket, csokasd össze és dönts Te, mert nem mindíg a legszebb, legdrágább a legjobb. Totál saját tapasztalat. Üdv: Ancsa
    előzmény:
    Csücsök2 (70)
     
  7. 2003. március 14. 09:1770.
    Szia Fannibál!

    Köszi. El is vetettem a Bébé c-t. Én is nézegettem a Peg Perego-t. Az a gond, hogy nem túl gyakran jutok el Bp-re (Zalai városban élek), itt nem túl nagy a választék. Katalógusból meg olyan nehéz. . . Nem tudom kipróbálni a rugózást, nem tudom megfogni az anyagot. . . A Neonato a másik, ami tetszik még, de nem ismerek senkit, aki ismeri. A Peg Perego Pliko-ra is lehet tenni autósülést?
    Köszi
    előzmény:
    fannibál (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. március 13. 11:4369.
    Szia!
    Az a baj a Bébé Conforttal (amellett, hogy nagyon drága), de az az ülés amit a vázra rárakhatnál tök "szar".
    Én tudom, megszívtam vele nagyon. 4 hónaposan már nem tudtam bekötni benne a gyereket, mert rövid volt a heveder. Vissza is vittük, visszavették, tudtak a problámáról. vehettünk helyette egy sportrészt + egy másik ülést amit ugye már nem lehet a vázra szerelni. Idestova 100. 000 Ft-ba került a babakocsi (váz 50, ülés 30, naptető 16. . . ), és utáljuk a gyerek is én is. bazinagy nem fér be a csomagtartóba, most, hogy ülésestől kell szállítanom. Most árulom, vettem helyette egy Peg Perego Pilkot ami nem variálható ennyire, viszont kis helyen elfér rárakhatom a hordozót is, ja és csak 46. 000 volt. szia
    előzmény:
    Csücsök2 (68)
     
  9. 2003. március 10. 14:3068.
    Szia Micirici, üdv Mindenkinek!

    Most kezdek jobban odafigyelni a babakocsi témára, nekem júliusban fog megszületni a kicsikém. A mózeskosár nem fontos, nyári baba lesz. A sportrész teljesen dönthető legyen, tartozzon hozzá hordozó, ami autósülés is, és lehessen a vázra a sportrész helyett feltenni. Jó lenne az átfordítható tolókar, jó rugózás, nem kicsi bolygósítható kerekek (nekem a felpumpálható a favorit, de nem ez a legfontosabb). Könnyedén beférjen a csomagtartóba. A lélektani határ árban nálam a 80-100ezer. Efölé nem hiszem, hogy elmennék, de ha találnék egy minden igényemet kielégítő kocsit, akkor ennyit adnék érte. Nagyon tetszik a Bébé Confort Prelude váza, amire feltehető az Opera sportrész, meg a hordozó is, ha megveszem ezeket külön-külön. NAGYON DRÁGA nekem!!! Mi a véleményetek a Neonato kocsikról? A MegaToysban láttam 100ezerért olyat, ami sportkocsi+mózeskosár+hordozó. A tolókar nem átfordítható (ez a legnagyobb bajom vele). Különben tetszett, de nem tudok róla sokat, jó lenne a tapasztaltabbakat olvasni itt a neten, de nem találtam semmit. Ismeri valaki, és jó? Köszi előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. március 6. 13:5467.
    Csak kétfunkciósban gondolkodtunk, mert hordozót + mózeskosarat is kaptunk. Azt hiszem, 60e-nél semmiképp sem adtam volna többet.

    Re_Zi
    előzmény:
    micirici (66)
     
  11. 2003. március 5. 17:4166.
    Sziasztok!
    Most az lenne a kerdesem, hogy Nektek mennyi penzt jelent az a "LELEKTANI HATAR", amelyen felul nem vennetek babakocsit! irjatok meg azt is, legyszi, hogy egy-ket-ha-negyfunkciosra gondoltatok-e!
    Koszi!!!!!!!!
    Sziasztok!
    előzmény:
    micirici (65)
     
  12. 2003. március 4. 21:4065.
    Szia Merci-mami!
    Te mar irtal nekem! :))
    Az lenne meg a kerdesem, hogy szerinted mennyibe kerul az olcso, a draga, ill. a kozepes arfekvesu babakocsi Magyarorszagon?
    Koszi!
    Mici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2003. március 4. 20:1264.
    Kedves Kismamák!

    Ide is beírom, hátha valakinek jól jön :)

    Eladó 1 Pegperego Venezia amit 1O hónapig használtunk. Mindkét irányból tolható, minden kerék bolygósítható és fékezhető, vízszintesig dönthető a háttámla, nagy és vízlepergetős a kupola, a tolókar mozgatható, nagy bevásárlókosár alul.
    Van hozzá továbbá téli lábzsák és esővédő.
    Bepattintható a babahordozó (autósülés). Ehhez van újszülött szűkítő és árnyékoló.

    A babakocsi 4O. OOO (új ára 75. OOO volt).

    Az autósülés 2O. OOO (új ára 35. OOO volt).

    Aki mindkettőt elvinné, megkapja 5O. OOO Ft-ért az egészet.

    Budapesten házhozszállítom :)

    Akit érdekel, kérem írjon 1 privit, megegyezünk! :)

    Üdv,

    merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. március 4. 10:0463.
    Szia!

    Én Peg-Perego Venezia-t vettem, ami újonnan drágának számít, én használtan (de kifogástalan állapotban) vettem kb. féláron. Elég komoly dilemmát okozott, hogy a babakocsira szánt összeget (kb 40e) közepes kategóriájú újra, vagy drágábbnak számító használtra költsük. Egy ismerősöm meggyőzött, hogy jobban megéri tuti jó minőségű kocsit venni, még ha egy-két babát már kiszolgált is.
    Sőt! 13 éve a Konsumexben vásárolt babakocsink a féléves húgommal és a piaci bevásárlással együtt a nyílt utcán összerogyott - kiderült, hogy anyaghibás volt. Már fogalmam sincs hogy anyu hogy jutott haza. Ez egy kipróbált kocsival nem történik meg.

    Szóval, én a Peg-Perego-ról csak jót hallottam, így megszavaztam a bizalmat, és vettem használtat. Hogy beválik-e, az majd csak május után derül ki.

    És hogy a konkrét kérdéseidre válaszoljak: árkategóriák tekintetében egyetértek annese-vel, márkák tekintetétben is elég kimerítő volt.
    Kocsivásárlási szempontok: fontos, hogy mindkét irányból KÉNYELMESEN tolható legyen, vagy mind a négy kereke bolygósítható legyen, vagy
    egyik se (a csak elől bolygósíthatókat szemből tolás esetén elég macerás irányítani). A tolókar magassága állítható legyen - a férjem egy fejjel magasabb, mint én.
    Szétszedhető+mosható huzatú legyen, és ne legyen 20 kg. (Harmadikon lakunk. )

    Re_Zi
    előzmény:
    micirici (60)
     
  15. 2003. március 3. 21:5662.
    Szia Annese!
    Hat. . . , hogy szorongat-e, nem tudom, mert nem tudom, mikor van a legkozelebbi hatarido, talan majus. . . . . :(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_437976
    Torolt_felhasznalo_437976
    2003. március 3. 21:4861.
    Szia mici!
    Én meg nem tudnám mondani, milyen márkájú a babakocsink. . .
    Amilyen márkákat ismerek: Peg Perego, Roan, Chicco, Pierre Cardin, Graco, hauck, Bebé Confort, Abc Design. Most hirtelen ennyi.
    Olcsó. 10-25 eft, 2özepes: 30-60 eft, drága 70EFt-tól. Ezek az árak természetesen nem a spotkocsikra értendők. ott: olcsó 4-5 EFT közepes 6-10 EFT, drága 10 EFTtól

    Nem szorongat a dolgozat leadási határideje? Én marha keveset foglalkoztam-igényemhez képest- a szakdolival. Baromi neehéz volt újra és újra szinte csak félórákra visszazökkennem a témába. Remélem te elégedettebb leszel a dolgozatoddal a végén. . . Sok sikert!
    előzmény:
    micirici (60)
     
  17. 2003. március 2. 21:4260.
    Sziasztok kedves idelatogatok!
    Meg mindig a babakocsis szakdolgozathoz gyujtok informaciokat. Szeretnem, ha leirnatok:
    - Milyen kriteriumok alapjan valasztotok kocsit
    - Milyen markakat ismertek
    - Mennyibe kerul szerintetek az olcso, a draga es a kozepes arfekvesu babakocsi.
    Koszonom!
    Sziasztok, Mici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. március 2. 20:5659.
    Sziasztok lanyok!
    Koszonom az ujabb info-kat!
    Udv, Mici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128998 (57)
     
  19. Torolt_felhasznalo_871108
    Torolt_felhasznalo_871108
    2003. március 2. 20:0758.
    Pol-Jack típusú.
    Amúgy angol és francia, most éppen angol.
    S.
    előzmény:
    micirici (54)
     
  20. Torolt_felhasznalo_128998
    Torolt_felhasznalo_128998
    2003. március 2. 15:1157.
    Szia micirici! Én a Peg-Perego márkára esküszöm. 5 fiúgyermeket bírt ki, és ez már csoda:) Az újabb típusokat nem ismerem, a legkisebb fiam is 5 éves már. Nekem is két kocsim volt, mindkettő Peg perego. Már én is használtan vettem 2 gyerek használta az enyémek előtt. Az egyik "háromfunkciós" mózeskosárrá alakítható és két fokozatban dönthető az egyik, de még nem külön mózeskosaras, mint az újak. Nagy kerekű, nem bolygókerekes. A legkisebb fiamnál vettem hozzá a vázra szerelhető hordozó, kocsiülést. (Ez nagyon praktikus, ha egyedül kell szupermarketben bevásárolni. A hordozót beteszed a kocsiba, a vázát meg otthagyod a biztonsági őrnél:)Nem túl nehéz kocsi, én ezzel közlekedtem bkv-val végig. A másik kocsi is peg-perego, ez egy sportkocsi, nem esernyő, lapjára csukható, ez kiskerekes. A fiaim kb. másfél éves koruktól a saját lábukon közlekedtek, akkor még nem voltak nagyon súlyosak. Az etetőszékünk is peg perego, a legkisebb fiam még mindig abban eszik, annyira szereti, kényelmes, nagy, állítható, levehető tálcás. Tehát nálam a Peg perego már bizonyított. Most sem vennék mást, és szerintem nyugodtan vegyetek használtat:)
    előzmény:
    micirici (46)
     
  21. 2003. március 2. 13:5756.
    Szia K28!
    Megirnad nekem, hogy mi a babakocsid markaja, akkor is, ha nem egy nagy marka? Es megirnad, hogy szerinted mennyibe kerul Magyarorszagon az olcso, a draga es a kozepes arkategoriaju babakocsi?
    Koszi!
    Szia, Mici
    előzmény:
    k28 (22)
     
  22. 2003. március 2. 13:5455.
    Szia Sojka!
    Meg tudnad nekem irni, mi a Peg Perego babakocsid fantazianeve? Es szerinted hol kezdodik a babakocsiknal az olcso, a draga, es a kozepes arfekvesu kategoria hasznaltan es ujonnan?
    Koszi! Kellemes vasarnapot!
    Szia, Mici
    előzmény:
    sojka (23)
     
  23. 2003. március 2. 13:2454.
    Szia Sunshine!
    Kitartas a forditashoz! Ismerem a szitut, en is evekig tolmacsolasbol es forditasokbol eltem. Te milyen nyelven forditasz?
    Meg tudnad meg nekem irni, hogy milyen markaju a babakocsi, amit vettetek?
    Tovabbi jo munkat! Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586670 (51)
     
  24. 2003. március 2. 13:1953.
    Szia Annese!
    Koszonom szepen a beszamolot! Le tudnad irni, hogy milyen markaju a babakocsitok, es hogy szerinted mennyibe kerul otthon az olcso, a draga es a kozepes arfekvesu babakocsi?
    Ugyes vagy, ha pici csemete mellett irtad a szakdolgozatodat!! Le a kalappal! En csak ilyenkor, vasarnap, tudok ra sajnos idot szakitani, de meg remenykedem!:))
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_437976
    Torolt_felhasznalo_437976
    2003. március 2. 12:2652.
    Szia micirici!
    Mi is haszáltan vettünk babakocsit, egy éve, 16 Eft-ért.
    Kétfunkciós- volt külön fonott mózeskosarunk, és babahordozónk is, mind kaptuk. Fontos volt hogy vízszintesig leehessen dönteni. És minél nagyobbak legyenek a kerekei, illetve minél stabilabb legyen. Tetszett benne, hogy a fogantyúkon kívül nincs rajta műanyag, a váza teljesen fémből van, és elég nagyok a kerekei. Nem felfújható kerekű, ezért defektet sem kaptunk egyszer sem.
    Baj vele hogy először kicsit nehéz volt irányítanom, mert nem bolygósítható a kereke, de ez csak először volt így, az ember alkalmozakodik a helyzethez, rájön a babkocsi tologatás fortélyaira. Lehet hogy nehéz is, de nem volt fontos ez a szempont, mert legalább edződtem a buszra rakásnál.
    Ezért gondolom, hogy igazából felesleges funkcókat sóznak ránk az üzletekben.
    Guruljon, legyen mosható a huzat, ne essen szét, jó ha a karját át lehet fordítani (szél, napsütés miatt), és dönthető legyen. Azt hiszem összefoglalva ennyi az egész.
    Jó szakdolgozatírást! - (én is a 9-10 hónapos csemete mellett írtam meg).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top