Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. szeptember 25. 23:1624201.

    Sziasztok,

    gyors bejelentkezes ismet... Szoval a Nagy Hir: vettunk hazat! El se hiszem, de tegnap elott mar be is koltozunk, lassan kipakoltunk mindent... Fura! De persze nagyon-nagyon jo. Kepeket meg nem raknek fel mert egyreszt nem nagyon van, masreszt akkora a kupleraj hogy csak na. Meg mindig botladozunk a dobozok kozt. Bubber remekul viselte a koltozest, uj helyet, mindent, nagyon szerencsenk van! (Avagy: blessed :-))

    Tegnap vittuk szegenyt a feleves vizsgalatra, akpott is csomo oltast, tobbek kozt influenza ellenit is; nem az uj H1N1, az meg allitolag nincs, csak a "rendes". Mi is beadattuk magunknak ha mar ott jartunk. Azt is jol viselte a kissrac, hosies gyerek tenyleg.

    Szoval mostanaban Home depot es tarsai viszik el a zse nagyreszet, de nem banom, nagyon jo vegre sajatban lakni. Szep nagy haz, egy edi oregnenitol vettuk, aki ott nevelte fel a gyerekeit; elso tulaj volt. Nagyon erzodik a hazon, mennyire szerettek, minden nagyon rendben van tartva. Mar az egyik szomszeddal is talakoztunk, baratsagos noci, 3 gyerekuk van, az egyik elit tornaszlany. :-)

     

    Zsu meg neked irok gyorsan... Mindegy milyen fajta az a kutya, ha nem megbizhato, ne engedd a gyerekeid kozelebe; ha szeparalni nem lehet, akkor mindig tartsd szemmel. Ez a NILIF (nothing in life is free) http://k9deb.com/nilif.htm egy nagyon egyszeru es hatasos, eroszak-mentes modszer arra hogy a kutya tudtara adjuk, ki a fonok; gyerekek es felnottek is hasznalhatjak. Fontos is hogy minden ember resztvegyen a csaladbol. Lenyegeben arrol van szo h anelkul semmit sem kap az eb, hogy valamit o ne tenne meg neked elobb. Irj maganban ha konkret kerdesed van meg, szivesen segitek ha tudok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_420273
    Torolt_felhasznalo_420273
    2009. szeptember 25. 20:1124200.

    ZSU:       Uh... szegény testvéred! Nem is ismerek senkit, akinek hasonló lett volna. Azért ez tényleg nagyon durva -szerencse, hogy gyorsan ki tudta kezelni magát, és a pici nem kapta el.

     

    Ha a metrón szedte össze, akkor nem is lehetett volna védekezni ellene, mert hiába nem ül le, valahol kapaszkodnia kell... Pedig a londoni tömegközlekedésben klasszisokkal tisztábbak a járművek, mint itt Pesten, nem utaznak hajléktalanok a járműveken - én legalábbis úgy láttam, hogy a beléptetőrendszert nem könnyű kijátszani. Mondjuk van, amit nem lehet kivédeni...

    Köszönöm, hogy leírtad, azért ehhez képest a bőrgomba tényleg nem tűnik durvának!!

     

    Babócás: Canesten  - hallottam róla,  de még nem próbáltam. Szerdán megvitatom a dokival, köszönöm a tanácsot! Mivel megvan a pontos diagnózis, bízom benne, hogy nem küld újabb vizsgálatokra, hanem tud dönteni és elkezdhetem kezelni.

     

    A szerdai lesz az első babavizsgálat, biztos nem tudok előtte aludni, még jó, hogy reggelre kaptam időpontot. A családunkban több ikerpár is van, anyukámék kétpetéjű ikrek, nagymamimék egypetéjű ikrek...nagyon kíváncsi vagyok.

    Sziasztok, szép napot!

    előzmény:
    ZSU75 (24187)
    2009-09-24  21:24
  3. 2009. szeptember 25. 18:1024199.

    Hurka, kolbasz...fincsi! En is mindig nagyon zabalok Mo.-on, de meg igy is szoktam fogyni, mert mindenhova gyalogolunk. Majd lefutod ami felmegy, nagyon ugyes vagy, hogy mar ennyit birsz!

     

    Nekem is amugy hihetetlen ez az egesz gyerekcsere sztori, bar en nem olvastam el, de latom egy csomo topicon a felhordulest! Ja es szinte mindenki mashogy tudja, hogy mi tortent.... Olyan bulvar szaga van az egesznek, valamennyi biztosan igaz, de a reszleteket csak az erintettek tudhatjak. Lehet soha nem derul ki az igazsag.

     

    Samieknek megvolt az elso osztalykirandulas, irtam, hogy farmra mennek, szedtek almat, lepreseltek nekik, simogattak allatokat, maszkaltak, jol ereztek magukat. Kaptak ajandekba egy oriasi tejkaramellaval bevont almat, Dominicnek sikerult a fogat is kimozditania vele. Finom volt amugy, besegitettem az evesnel :)).

     

     

    előzmény:
    babocas (24198)
    2009-09-25  16:04
  4. 2009. szeptember 25. 16:0424198.

    Szerintem azert a szamolas megy nekik a legjobban, mert ehhez nem kell semmi. Egy jo kepessegu tanito a legegyszerubben a matematikat tudja tanitani, mert annak az oktatasahoz nem kell semmit sem felhasznalni. Nem ertem, hogy a hazai baratnom kislanyanak miert kell 6-8 kg konyvet cipelni naponta az iskolaba. De ezt komolyan mondom. Akkor taskaja van szegenynek (3. osztalyos), hogy nekem nem volt ekkora gimiben.

     

    A szemem javul. Az amerikai orvos szerint maradt ugyanolyan, a magyar orvos szerint javult. Illetve, szerintem oregszem, es a minuszos dipotriak igy kisse "kompenzalodnak". Tehat ha kozelre nezek majd az uj szemuvegemmel, ami picit gyengebb, az kenyelmesebb lesz. 50 evesen meg majd le kell vennem a szemuvegemet az olvasashoz.

    Na akkor most hogyan van ez lezeres szemmutetnel?

     

    2 napig hurkat es kolbaszt ettem, most masik ket napig toltottkaposztat (ez utobbit nem annyira szeretem).  2.5 kg hizas, de futni sem tudtam menni. Pedig egy bo hettel az indulas elott 40 km-t is tudtam futni egy heten. Visszamegyek, egy hetig salatat eszem...ott legalabb meg tudom tenni.

     

    Tegnap az M0-ason egy orat szoptunk a repuloterrol az M7-esig. Felvettuk a ferjem egy kollegajat.

    Mi meg egy hetet maradunk.  

     

    Hja, meg evekig az USA-ban leszunk. A ferjem megkapta a palyazatot. Ez a kutatoknak kiirt extra palyazat volt.

    előzmény:
    -Tiffin- (24156)
    2009-09-22  15:53
  5. 2009. szeptember 25. 15:4324197.

    Nem kamu sztori ez a gyerekcsere?

    Ha a gyerek a szulo nevere van anyakonyvezve, akkor a szulo a gyamja. Nem vehetik el tole. El kell perelni a gyamsagot, es arra nyomos indok kell. A gyerek erdeke is azt , hogy a megszokott kornyezeteben maradjon, amig a DNS sztori le nem zajlik. 

    6 ev esemenyei visszakovethetok. Az adott szuleszeten kellene a hasonlo idoben szuletett  gyerekeket megnezni, de ezek utan nem hiszem, hogy barmelyik szulo hozzajarul a DNS teszthez, mar ha ez az egesz tortenet igaz.  

    előzmény:
    clifford (24183)
    2009-09-24  15:28
  6. 2009. szeptember 25. 15:3824196.
    xDori: Nekem a terhesseg elejen jott ki kis gombas folt a melleim kozott. Megizzadtam stb. Aztan rakentem egy kis Canestent, es siman levitte. Elotte valami amerikai izeval kentem, de az olyan volt, mint halottnak a  csok. A Canesten tuti volt. 2x-3x kentem csak be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420273 (24185)
    2009-09-24  18:18
  7. 2009. szeptember 25. 05:5424195.

    Hat igen. Odaig jutottam hogy a multkor osszepakoltam mindent amiben God van es egy dobozban pihennek most odalent jol elteve, de miutan kiradiroztam belole minden szemelyes dolgot mennek a salvation armyba, mast szorakoztatni. 

     

    Ezeket a homownersassociationokat en sem birom. Nem is tudnek ilyen helyen elni. Most szerencsere olyan helyen van a haz ahol az utcaban nincs ilyen. De nem is koltoztunk volna ide ha lett volna.  

    előzmény:
    ZSU75 (24194)
    2009-09-25  05:33
  8. 2009. szeptember 25. 05:3324194.

    Hat ezen megfekszem, athuzta a luckyt es blessedet irt ra???? Ha-ha, bocs, tudom nektek nem olyan vicces az ilyen viselkedes, de en itt fetrengek! Ez tenyleg nem normalis viselkedes... Nem csoda, hogy unod mar.

     

    Agi, mar vartam, hogy irjal Fuzz targyalasarol. Szegenykem, nagyon sajnalom! :( Talan tenyleg jobb neki egy olyan helyet keresni ahol kijarhat. En amugy utalom a HOA-kat, mindenbe belekotnek. Baratnomeknek kuldtek levelet, hogy nincs eleg virag ultetve a viragosladaba a haz elott es hogy miert nincsen fu a haz oldala es  a kerites kozott (kb. 50 cm szeles kis sav). Meg hogy delben meg kint volt a kuka a haz elott, pedig mar reggel elvittek a szemetet... Hihetetlen! Kik ezek az emberek es hol elnek???

     

    Bea, a ruh terjed, fertozo ugy ha pl. a korhazban nem csereltek ki a fizikoterapian a lepedot amire fekudnod kell, vagy a metron egy ruhes ember helyere ulsz le rovidgatyaban vagy ujjatlan poloban es a borod erintkezik a ruhatkakkal. Amugy ugy nez ki mint egy piros kiutes, viszket mint az allat es nagyon ritkan lehet elkapni, bar iskolas gyerekek kozott nem hallatlan, mert ok meg fogdossak egymas kezet, karjat..stb.

    Kezelessel hamar mulik, 1-2 het. De gondolhatod hugom hogy ki volt akadva, szules elott par nappal, remalom volt.

     

     

     

     

    előzmény:
    zsuzsi1975 (24193)
    2009-09-25  04:46
  9. 2009. szeptember 25. 04:4624193.

    Szegeny Fuzzy. en szivesen befogadnam, csak tul messze vagyunk. 

     

     

    Anyosom nem alahuzta a Lucky szot hanem athuzta jo vastagon tollal es odairta ala hogy Blessed! Ez egy gyerek mesekonyv volt, nem vallasi temaju. Talan szuletesnapra vagy karacsonyra kaphattak. 

     

    A kopaszitos hadmuveletrol azert majd ird meg hogyan dontottetek.  

    előzmény:
    -Tiffin- (24191)
    2009-09-25  04:26
  10. 2009. szeptember 25. 04:3624192.

    Szerintem eleg nyilvanvalo hogy mi nem ohajtunk a templomba menni. Altalaban a Freddel szoktam az eziranyu kozlendoimet kozvetiteni felejuk. Foleg amikor mar olyan formaban vagyok hogy nem lenne tul kulturalt ha en szolalnek meg.

     

    Ma anyosom felhivott hogy hogyan kell a barnarizst megfozni. Hallhatoan orult is a tanacsnak.

     

    A vbs kb ket het kulonbseggel volt, az elso a Baptista templomban, nagy kozosseg rengeteg penz a kulonbozo dolgokra, eszmeletlen nyomulos stilusban. Masodik, ugyanaz a tema, kicsi templomban, foleg jatszas enekles es egy kis hitterites. Eg es fold volt a kulonbseg! 

    Avana evkozben van, minden szerda este, szeptembertol majusig. Kepzelheted, orultem amikor majusban otthon voltunk es lemaradtunk az utolso 4rol.  Anyosom meg meg akkor is azon sapitozott hogy amikor visszajottunk akkor meg aznap este az utolsora ugyanmar menjen el. Mondtam nem. 

     

    Anyosomek akkor is ottvannak ha esik ha fuj, szinte meg akkor is ha hovihar van odakint. Ahhoz hogy ok ne menjenek nagyon betegnek kell lenniuk.  

     

    Ket otthontanitos csoport van itt. Sokan mindkettoben benne vagyunk mert (sokfele indok). En is mindkettoben benne vagyok. Ez foleg egy Yahoo group-os csoportot jelent, de ezen keresztul kommunikalnak a kulonbozo csaladok egymassal. Pl fenykepezkedes, kulonbozo kirandulasok, parkos napok. Meg ha akarmilyen kerdesem van itt tudok hamar valaszt kapni tobbektol is. Az egyik a West river Christian homescoolers a masik a Black hills homeschooling association. Elso kereszteny a masodik nem, nehany kereszteny otthontanitos szerint a masodikban boszorkanysaggal foglalkozok is vannak. Ami azert elegge nagy tevedes de nem en fogom oket kiigazitani. En mindket csoportban benne vagyok foleg mert igy lehet a legtobb informaciohoz hozzajutni. 

    A kereszteny az otthontanitasban az hogy ha ilyen iranyu tankonyveket hasznalsz. Pl sonlight, Abeka es meg nagyon sok.

     

    Aposom Gideon bibliakat terjeszt. Pl szombatonkent a bortonben. Ilyenkor viccelodunk hogy HEHE bortonben van megint. Vagy a hotelszobakban, a multkor elmeselte hogy Wall-ba voltak melyik hotelban, es a kocsijukban is van egy rakas gideonos biblia, sot nekem es otthonra a noveremnek es anyukamnak kulon magyarul is beszereztek egyet egyet. 

     

    Szerencsere (vagy nem) nekem anyosomekkal nincs pl gyerekneveleses dolgom, olyasmi mint neked elojott a felestejjel. Bar probaltak tanacsolni a tapszert es a rizspepet es dolgokat de mikor kozoltem hogy nem akkor nem eroltettek. A sogornom mar inkabb, megetette az egy evesemet fagyikaval a parkban mikor nem voltam ott. De o el is meselte nekem, utolag. Szeretnem ha resztvennenek az eletunkben, de mar nem tudok megbizni bennuk. Aposom kezd mar kicsit meghulyulni. Pl egyatalan nem engedem a gyerekeimet az o autojukba, hogy veluk menjenek valahova.  Anyosomnak meg mar sok a  ket gyerek. En olyankor kerem meg oket hogy segitsenek amikor mar tenyleg nincs mas kiut, es hat meg kell mondjam az nem surun van. En ugy vagyok vele hogy azert vallaltam ezeket a kolkoket hogy en neveljem oket es ne a nagyszulokre testaljam a feladatot. Igy pl egyutt jarunk vasarolni (sosincs gond a viselkedesukkel mert kiskoruktol fogva megszoktak hogy vasarolunk), egyutt intezzuk a dolgokat, bankot mindent. Mostanaban elkezdtem bevezetni azt hogy pl kapnak jutalmat ha valahol nagyon jol viselkedtek. A sogornom meg a nyaron rendszeresen hagyta a ket kisebbet (20 honapos es 8 eves) az anyosomra heti tobbszor is. Mert o elfoglalt! Ezert anyosom lemaradt a bibliaorakrol, de ugy hogy most a heten amikor mentunk popcornt arulni a Hunorral nekunk mondtak a szomszedok hogy ja hat a Bonnie nem jott mar reg ota. Mondtuk nekik hogy hat nem miattunk. 

     

    A ceklat ne dobd ki, hamozd meg krumplihamozoval, vagy kessel vekonyan, es alaposan mosd meg oket. Aztan ha egyformak egy fazekban addig fozzed oket sos vizben amig a villa belemegy konnyen. Ha nem egyformak akkor probald meg oket kb egyformara vagni. Fozes utan vard meg mig kicsit kihul, szeleteld, vagy nagyluku reszelon reszeld le, es a levebol csinaljal egy jo ecetes, cukros, sos, komenymagos, tormas levet. Ontsd ra es hutsd be. Egyszeru, de az ujjaid lilak lesznek a ceklapucolastol ami kb fel nap utan lekopik. ha mindig csak annyit veszel ki belole ami elfogy akkor nem fog megpeneszedni a teteje, es pl befottesuvegben a legkenyelmesebb tarolni de vegul is barmiben barhogyan elall hosszu ideig a hutoben.

    előzmény:
    clifford (24189)
    2009-09-25  03:29
  11. 2009. szeptember 25. 04:2624191.

    Na, visszaértünk a tárgyalásról. Bottom line: Fuzzy nem mehet ki többet. A múltban sajnos több cica gondot okozott, piszkítottak, kutyákat zavartak, így 2oo6-ban változott a szabály. Egy háziállat sem mehet ki felügyelet nélkül.

    Sajnos Mirának legrosszabb időpontra, este 7-re kaptunk időpontot, végignyüsszögte az egész tárgyalást, újra megéhezett.

     

    Így egy csomó érv eszembe sem jutott, random ugráltam kérdések közt, elszúrtam nagyon. Darren is felhozott pár dolgot, pl. mik az opcióink, miért változott a szabály, a kutyák nemcsak a macskákat ugatják meg stb. Erre a válasz az, hogy nyugodtan jelentsem, ha ugat a kutya, nekem is jogomban van más állatát megfékezni. Hát erre azt feleltem, hogy egy kis ugatás miatt nem árulkodok, hiszen ez a természetük....tudjátok, nem vagyok nagy kutyafan, de megtiltani nekik az ugatást???

     

    Két szimpi tag volt a hatból, a többiek meg már előre eldöntötték, hogy nemleges lesz a válasz. Majd postában is megkapjuk biztos.

     

    Megnézzük, télen mennyire lesz depis Fuzzy, jelenleg új szokása a tévékábel rágása. És hiába foglalkozok vele, Mira is itt van azért, ez a cica nem alszik sokat, egész nap játszana, ha lenne partnere, de más dolgom is van.

     

    Olyan mérges vagyok, hogy nem igaz...ha F. tél folyamán sem szokik be, kénytelenek leszünk egy olyan helyre adni őt, ahol rohanhat, vadászhat kedvére. Másik opció a költözés, de már majdnem felújítottuk teljesen ezt a kulipintyót.

     

    ____

     

    Bea, Zsuzsi, durvák az anyósok.

    Azon én is kiakadtam volna, ha direkt mást csinál, ráadásul a hátam mögött. Persze kis nevelési szabadságot adni kell nekik, anyukám pl. mindig túlöltöztette Mirát, de ráhagytam, aztán mikor ő is látta, hogy gyöngyözik a gyerek homloka, levettünk egy réteget.

     

    Na de ez, Bea, ez a feles tej...na ilyennel engem meg lehetne haragítani nagyon.

     

    Zsuzsi, ezek az aláhúzások nevetést váltottak ki belőlem, lucky helyett blessed..haha, micsoda áldásról maradtál le az Avana miatt! :P

    Igazad van amúgy, erőltetni nem szabad, bárki bármiben is hisz, tartsa meg magának a fanatizmusát. Jobban nyomul anyósod, mint a Jehova tanúi.

    Amúgy köszi neked is a hajkopaszításhoz való hozzászólást.

     

    ZSU, már épp akartam írni, hogy Mira nem bánja, ha Darrennél van, de ma a délutáni alvása után épp ő ment hozzá (én is elaludtam a kanapén, hehe), és csak nálam nyugodott le aztán, pislogott a picinke cinke szemeivel...szóval lehet, hogy most a te kismajmod is anyásabb, attól függetlenül, hogy mennyit látja Samert. Biztos hiányzik az egész családnak, nagy áldozat és nehéz év, de minden a jövőért történik. Van rá amúgy esély, hogy visszaköltöztök Esco-ba?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 25. 03:4724190.

    Mik vannak! Es hamar elmult legalabb?Mennyire fertozo ez?

     

    Jaj, megyek pihenek...elvittem a gyerekeket du malnat szedni, R annyira ugyesen szedte, valami ket nagy dobozzal csak o maga.

    Egesz este egy verset gyakoroltunk holnapra...szegenykemnek nagyon nehez, ez eddig a leghosszabb. Frusztraltan fekudt le, mert n em ment olyan jol meg...de nem aggodom, kialussza magat es reggel meg gyakoroljuk, minden o.k lesz. Ma volt az utolso tanc proba, eleg is volt, faradtak.

    Tegnap elvittem oket egy baratnohoz, akik nemetjuhasz kiskutya tenyesztessel foglalkoznak. Gyonyoru kutyaik vannak. ATkuldte ma a kepeket de olyan bena hogy hiaba teszem be a kepek koze, amikor megnyitom a file t nem talalja...hm, hm...na ha meglesz beteszem nektek, az apakutya akkora mint egy borju.:)

     

    Jo ejt!

    előzmény:
    ZSU75 (24187)
    2009-09-24  21:24
  13. 2009. szeptember 25. 03:2924189.

    Nem sertesz meg senkit.:)

    Total megertem hogy ki vagy akadva...akarmirol legyen szo, vallas, nevelesi dolgok, stbg...amit nyomnak az utalni fogjuk egy ido utan, meg akkor is ha valamennyire beleferne az eletetekbe. De azzal meg hogy nem fer bele, vagyis abszolut nem akartok templomba, vallasi dolgokba keveredni ez nagyon nehez lehet.

    Tudjatok legalabb ezt tisztazni valahogy anyosekkal? Nekem a dilemma az az, hogy mig ezek a negativ dolgok vannak nekunk is anyosekkal, a helyuket be kell loni valamilyen formaban a gyerekek eletebe. A nagyszulok szerepe nagyon fontos. De be kell vallani amennyit jot tudnak tenni, annyira arthatnak is. Pl anno baratnomet is a nagyanyja "kenyszeritette" ertsd; hisztizte, veszekedte,zsarolta...ki hogy katolikus templomban nagyobb korban megkereszteljek.... a baratnom utal minden ilyet azota is, gyerekkori rossz emleke hogy a szulei kozott is feszko van emiatt...Ha nem akartok menni azt fel kell bizony vallalni.

    Kozben ertem ugye anyosekat is, hisz ami nekik fontos azt szeretnek hogy masnak is az legyen...

    Ket vbs a nyaron? plusz Avana? Ha kergetnenek se birnek menni ennyi helyre....En pl most mar harom hete nem jartam Istentiszteleten mert betegek voltak a gyerekek. De ha most nem lesznek azok megyunk majd....sot szombaton a Szureti Balunkra is....Istennel ettol nekem nem lesz rosszabb a kapcsolatom. Eppen az jo a keresztenysegben hogy nem kenyszerbol csinalom, hogy megfelejek Istennek vagy masnak, hanem szabadsagom van arra hogy ha nem tudok, lelkifurdi nelkul nem megyek. Ugyanakkor elkotelezett vagyok a gyuli fele. Ha tudok ott vagyok.

    Mi a kereszteny az otthontanitasban? Az ok hogy baptista helyen van, de azt nem ertem hogy miert nevezed keresztenynek?

    Gideon Biblian jot mosolyogtam....ezt altalaban ingyen adjak.:)

     

    Meg egy, mas: a ceklaval mit kell csinalni? Nkem egy honapja figyel a hutoben par darab amit kaptam de gozom sincs hogy mit kell vele kezdeni...eddig nem is erdekelt, mert veszek keszen egy finomat...de ha nem nagy munka, nem itelem kidobasra.

     

    előzmény:
    zsuzsi1975 (24188)
    2009-09-25  00:24
  14. 2009. szeptember 25. 00:2424188.

    A nektarinnal nekem csak az a bajom hogy nem szeretem annyira. Se nem barack se nem szilva se nem oszi. Akkor inkabb nem eszem. 

     

    A bolti uborkak, foleg azok az oriasiak, nekem ugy tunnek mintha festettek lennenek. Olyan mu izuk van. 

     

    Hat igen anyosek. Szerintuk csak akkor lehet valaki jo ha az illeto templomba jar. De akkor biztosan kedves aranyos ember az illeto. Ha nem jar templomba azt meg megprobaljak megteriteni. Mi nem jarunk templomba de meg csak vallasosak sem vagyunk. Hiszek Istenben de nem abban hogy csak az az egyetlen egy letezik akiben ok hisznek. Hiszen minden vallasnak megvan a maga istene csak nem mindegyiknek Krisztus a neve. Azt tudom hogy te es tobben itt a topikrol nem igy ereztek mint en. Nincs is ezzel semmi baj, es elfogadom a ti nezeteteket is. De ok ram akarjak kenyszeriteni az o nezetuket. Amikor hozzamentem a Fredhez akkor az volt az egyetlen kitetelem neki hogy a templommal/ vallassal engem hagyjanak beken.  

    Szoval amikor a Hunor 3 eves lett, mar akkor elkezdtunk beszelni az otthon oktatasrol. Akkor kitalaltak hogy menjen o is Avana-zni mert hogy az milyen jo, es hogy legalabb kozossegben van es szocializalodik. De ahogy teltek az evek egyre nyomulosabb lett. Eloszor Zion preeschool, aztan menjen avanaba utana meg jott a nyar a VBS akkor majustol egeszen  vbs-ig minden egyes alkalommal elmondta hogy ugye megy a Hunor. Aztan vbs-nek vege utana folyamatosan Avana volt a teriteken egeszen oszig. Es ez igy ment mindig. Allandoan azt hallottam hogy vagy az egyik vagy a masik. Nekem eddig minden szuletesnapomra adtak egy Gideon Bibliat, a gyerekeknek szinte minden evben egy gyerek bibliat. Atjavitotta a gyerekkonyveket ahol a mese vege ugy vegzodott hogy I am so lucky, atjavitotta I am so blessed-re. Most a nyaron ket vbs-ben voltak. Most mar eljutotam arra a pontra hogy megcsomorlottem. Utalom az egeszet ha szoba hozzak elfordulok. Tobbet templomba misere, avanaba vbsbe be nem teszem a labamat, de a gyerekek sem. Persze ha ez a Frednek fontos lenne akkor atgondolnam de o sem nyomul e temaban. Aztan most kitalaltam hogy ha Avanaba nem engedem oket akkor valami mast kell kitalaljak. Egesz nyaron ezen filoztam de mar majdnem a gyomorfekely kerulgetett a tema miatt, hogyan adjam be nekik hogy mi tobbet nem megyunk. Miutan anyosom megtudta nekem negyszemkozt azt mondta hogy I am dissapointed that you not allowing the kids to go to avana's!. De legalabb megnyugodtam es rajottem arra hogy az eletben nem masnak kell megfelenem hanem csakis sajat magamnak. Ha magamat arra kenyszeritem hogy oda menjunk akkor en fogom a karat latni mert tonkremegyek bele idegileg. Igy lett Cub Scouts a Hunornak. Egyenlorre meg a Lilla is elvezi ezt, neki majd lesz mas kesobb. Szocializacioval nincs bajunk. Annyit jovunk megyunk programokra, kozossegbe ide oda hogy mar kezd tele lenni a naptaram es partyzni sincs mar idom lassan. 

     

    Az Avanaval nekem meg az is a bajom volt hogy mindig mikor mentunk akkor kellett adomanyt adni, megkerdeztek hogy voltunk e templomban es vasarnapi iskolaban, hozta e magaval a Hunor a bibliajat, es megtanulta e a verset az adott hetre. Aztan ha nem bemagoltattak veluk a jatszas helyett. Nekem kicsit agymosasosnak tunt a menet ott.  

     

    Hetfonkent az otthontanulosok osszealltak es csinalunk egy otthontanulos "workshop" felet. Co-op felallasban. Igen kereszteny otthontanulos csoport foleg es a Baptista templomban van a helyszin amivel egyatalan nincs is baj. A lenyeg nem az allando imadkozas, biblia versek magolasa. Kulonbozo orak vannak a gyerekeknek. Pl amerika tortenelmerol tanulnak, fozes, kreativ orak, tarsas jatekok, science, es meg sok fele. Ezeket foleg szulok tartjak akik valamiben jobbak azok leadjak az orakat. Azt fontos tudni hogy ezek nem tananyag helyettesito orak, tehat nem kapnak erte kreditet a gyerekek, csak kiegeszito anyag.  A lenyeg azon van hogy megtanuljanak egyutt csoportban is letezni. Ha specialis erdeklodesuk van akkor azt kiegeszitik ezzel az informacioval is. 

     

    Azt hiszem erre a honapra megint megdontottem a rekordomat irasbol. Azert ha van kerdesed akkor nyugodtan irjal. Es ne haragudjatok azert mert ilyen rosszindulatuan irtam a fenti dolgokrol. De nekem ez nem egy kellemes dolog amit elvezek csinalni. Nem titeket kritizallak ezzel, csak azt akarom hogy az anyosomek szalljanak le rolam/rolunk ezzel a temaval. Pl amikor arrol irsz hogy milyen jol ment az ora a gyerekekkel a templomban stb akkor en annak orulok es nem forgatom a szemeimet hogy mar megint ez a tema. Komolyan kivancsi vagyok arra hogy ti hogyan toltitek a napjaitokat es ha ennek a resze a vallas akkor arra is. Pl a Gabiek blogjat is szeretem olvasni, olyan szepen fogalmaznak mindig akarmilyen temaban. Pedig ok mindegyik postjukban belefogalmazzak Isten akaratat es a halajukat fele.Viszont ha nem akarnek ilyen temaban egyatalan olvasni akkor nem olvasnam oket, de kivancsi vagyok rajuk a vallasukkal egyutt, oszinten.

    Legyszives mondjatok meg ha valami rosszat irnek, oszinten nem akarok rosszindulatu lenne senki fele, es csak kavarognak a gondolatok a fejemben. Neha ugy erzem hogy belezavarodok egy egy mondatba es a vegen megsertek valakit. 

     

    Legyetek jok.

     

    Zsu 

    előzmény:
    clifford (24183)
    2009-09-24  15:28
  15. 2009. szeptember 24. 21:2424187.

    A hugomnak volt hasonlo, sot meg rosszabb, az egesz karjan es laban RUHES!!! volt amikor az elso babajat varta par honapja. Szegeny ugy sirt amikor felhivott, Londonban laknak, vagy a metron kapta el, vagy pedig a korhazban amikor jart fizikoterapiara az uloideget kezelni. Nagyon durva volt, fertozo raadasul, kente o is azzal amit a doki adott es felt, hogy a kicsi elkapja amikor kibujik (par nappal szules elott jott ki neki), de semmi baj nem volt, kezelte magat es mire a baba megszuletett mar muloban volt. Szerintem ezen ne aggodj, semmi baja nem lesz a babanak egy borfertozestol. A kremet addig ne hasznald amig nem latott a nogyogyasz, esetleg vidd el magaddal es kerdezz ra. Sok gyogyszert engedelyez a doki amire ra van irva, hogy "terheskent nem ajanlott", ez szerintem leginkabb ovintezkedes a gyarto reszerol.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420273 (24185)
    2009-09-24  18:18
  16. Torolt_felhasznalo_420273
    Torolt_felhasznalo_420273
    2009. szeptember 24. 18:2024186.
    Köszönöm a gratulációt, nagyon vártuk!
    előzmény:
    clifford (24174)
    2009-09-23  19:05
  17. Torolt_felhasznalo_420273
    Torolt_felhasznalo_420273
    2009. szeptember 24. 18:1824185.

    Jövő héten szerdára kaptam időpontot. Picit izgulok, mert a hátamon bőrgomba van, és nem tudom, hogy ez okozhat -e problémát a picinek, fogalmam sincs.

    Májusban vettem észre, hogy homlokomon van egy folt, a bőrgyógyász gombára adott gyógyszert és kenőcsöt, egy hónap múlva -celluxal- vettek mintát, és mondták, hogy már negatív. Erre két hete az esti fényben vettem észre, hogy a hátamon mintha lenne egy kis folt, visszamentem a bőrgyógyászhoz és sajnos tényleg az. Nirosalt írt fel, amit nem merek használni, mert terhesség esetén nem javasolt. Pedig direkt szóltam a dokinak is....Egyszer kb 5 éve volt a hátamon ilyen - sokat járok úszni, szerintem ott kaphattam el most is.

    Úgyhogy ezen egy kicsit izgulok, volt esetleg hasonló Nektek?

    előzmény:
    ZSU75 (24173)
    2009-09-23  18:56
  18. 2009. szeptember 24. 15:3224184.

    Ja a rajzhoz...ugyes Lilla nagyon. Nekem a ket nagy nem volt rajztehetseg, Olika viszont meglep. Ket es fel eves lesz majd, es mar rajzol csigat es szemet is bele. Vagy kor alakzatba szemet. Ugy latszik nalunk bele szorult egy kis muveszi tehetseg, pl zeneben is sokkal erdeklodobb mint a tobbiek voltak.:)

    Pontosan mi az a hetfoi Co-op?

    előzmény:
    zsuzsi1975 (24182)
    2009-09-24  07:39
  19. 2009. szeptember 24. 15:2824183.

    Ha kirandulas van a szulok is besegitenek? En nagyon szerettem menni veluk, de most nem mehetek, mert vinnem kellene Olikat is, es azt nem engedik. Altalaban kedd vagy csut delelott mennek, Cs. meg nem viheti Olikat az irodaba magaval, nem tudjuk megoldani. Itt is nyitnak a farmok, osszel beengedik jatszani a gyerekeket, nagyon mennek mar....Olika jobban van, lassan mar vihetem ot is, nehezen indulok el, mert ferj nem jon, csak irja, irja a disszertaciot....semmi szabad ideje nincs. Inkabb nem varok ra, mert akkor az even sehova nem tudunk menni.

    Szegeny Sam! De rosszul eshet neki....de az a jo, hogy Alex nem emlekszik majd erre az idoszakra es lesz idejuk boven osszenoni. :) Timi nalatok ez hogy volt? G is kb egy eves volt mikor J hazajott ugye?

     Azon jot mosolyogtam hogy csak az elsonel volt hands-on.:)

    Ujj szopizas ugyben nem tudok tanacsot adni, nekem sem szokott ra egyik sem...Olikam viszont nagyon szereti a cumit....mrrr....

     

    Tiffin, ilyen apro kis balesetek elofordulnak. Sot...Olyan jo, hogy a gyerekek rugalmasak, es hogy tenyleg csak addig sirnak amig faj nekik...:))

     

    Betty, hogy birod a munkat? Tok jo, hogy csinalod, emberek kozott vagy, tanulod a nyelvet. Addig mig nincs baba muszaj felszedni valamennyire, mert utana ha otthon maradsz 99% magyarul beszelsz majd egy ideig....en legalabbis igy voltam.

     

    Zsuzsi, en sem vettem vegul nektarin-barack kevereket....amugy miert nem jo? Nem nagyon tudom...meg az uborkak is...mi a baj veluk?Ugyes vagy hogy a labadra alltal gyerekneveles ugyben....szerintem marha nehez lehet ha kozel laknak es eros szemelyisegek...nalunk ferj anyukajaval voltak dramak a nyaron otthon. Abszolut nem tartja tiszteletben amit mondunk vagy kerunk. De a nehez az hogy a gyerekek elott csinalja...es a mienk mar nagyok es ertik hogy balhe van, masreszt nincsenek ehhez szokva...

    A egyik legdurvabb pelda az, amikor R kicsi volt. Kb 4-5 honapos, es anyosom mondogatni kezdte a teaztatast es hogy lassacskan felezni kellene a tejet, az o idejeben az ugy volt. Anyatej felig, tehentej felig.Persz mondtam neki hogy felejtse el, nem felezunk. Egy vasarnap delelott megkertuk hogy vigyazzanak ra, egy szoptatas maradt ki, hagytam tejet otthon. Estere a baba csupa piros, ekcemas folt volt mindenhol.

    Az Avanat miert nem szeretitek?

     

    Elcserelt gyerek: nem tudom...en mar ott elakadtam, hogy nem csinaltatnek dns tesztet...

    Nekunk egyedul J volt korhazban...de nincs gondunk azzal hogy hasonlit vagy sem....azt megertem hogy beleroppantak...en mar attol kiakadnek ha valaki idejonne hogy meg akarja vizsgalni a gyerekemet mert aznap elcsereletek valakit a korhazban...milyen lehetett a masik otnek is? jajj....vajon meg lehet tagadni egy ilyen kerest?

     

    Na megyek...fel 10 van de Olikam meg alszik.:)

    Ma pihenosebb nap van, vasalas, ruhapakolas...

    előzmény:
    ZSU75 (24181)
    2009-09-24  06:34
  20. 2009. szeptember 24. 07:3924182.

    Sziasztok,

     

    (egy masik elveszett barany jelentkezik)

     

    Nem is tudom hol kezdjem.

     

    Mami, gratulalok az allashoz. Legyen benne sok oromod es minden egyeb amit szeretnel meg elerni ott.

    Akkor rosszul emlekeztem amikor tavaly valamit eltettetek vodorben. Akkor lehet hogy az paprika volt. Vagy lehet teljesen hulyulok mar.

    Vegul is a teli csalamades es uborkas uvegeket megforraltam minden tartositoszer nelkul. 

     

    Bea, en nektarinbol nem allnek neki baracklekvart fozni. Tudom mar tul keson reagalok, ne haragudj. Nekem a nektarin nem igazan gyumolcs. En sose veszek. Egyebkent nalunk meg mindig lehet oszit kapni. De abbol iden nem fozok be.

     

    Viszont tettem el 25 kilo paradicsomot, kb 20 kilo uborkat csemi ubinak, keves ceklat, rengeteg csalamadet, szaritottam paradicsomot (amit csak ugy magaban meg is ettem) es egy reszet eltettem olivaolajban, fagyasztottem le negy fele babot a kertembol, paprikat lecsonak, es a mult heten csinaltam koviubit is ami a legjobban sikerult eddigi probalkozasaim kozul.

     

    Tiffin, A multkor megakadt a szemem a biztositasos dolgon, az usaban nem kotelezo az egeszsegbiztositas. Magyarorszagon igen,azert kellett utolag kifizetnem. Sokaknak van es sokaknak nincsen.

    De hogy ne csak kritizaljak. Mirababa olyan gyonyoruseges kisleany, teljesen odavagyok tole. Lassan nektek is fel kell tenni a puskakat a nappalitokban a falra hogy elriassza a keretlen udvarlokat. Egyebkent mi is lassan szerelhetjuk a puskakat fel...

     

    A hajleborotvalasrol nekem csak annyi a velemenyem hogy szerintem nem barbar dolog. A videot megneztem es azon a gyerek azert uvolt mert a keze hatra van szoritva a feje meg lefele feszitve, igy szerintem hajvagas nelkul is akarmelyik gyerek orditna. (Amikor majd orrszivo porszivozni kell majd, na akkor is kb hasonlo procedura fog lezajlani, legalabbis nalunk hasonlo "kinzas" ment. ) Ha az usaban meg tudjatok csinaltatni ezt es te is akarod akkor inkabb itt mint Indiaban. A hajleborotvalastol meg ha mas nem kicsit megerosodik neki, de artani nem fog. Kissapkat meg amugy is adsz ra majd, igy legfeljebb kicsit vastagabbat kap.  Egyebkent a csaladi elvarasokra nagy ivben tehetsz. Ugyanis az tok jo hogy lett egy unokajuk de nem az o gyerekuk, beleszolasu nem sok abba hogy te es a Darren hogy dontotok a gyerekkel kapcsolatban. Erre en is csak most jottem ra. Anyosom miatt mostanara mar kezdtem kicsit megzavarodni. igy azt mondtam ezek az enyemek es majdmi eldontjuk hogy mi lesz a sorsuk. Kicsit lejjebb bovebben is olvashatsz. A masik sogornom aki Washington allamban lakik, o 40 akarhany evesen jott ra (hogy nem masok elvarasainak kell megfelelni) es ezt akkor nekem mondta is. Hat szerintem mi ne varjunk vele addig...

     

    Nekem mindegy hogy zart vagy nyitott e a topik. Ha ujat nyitotok akkor szeretnek csatlakozni en is. 

     

     

    Mostanaban behavazodtunk. Hetfonkent otthontanulos Co-op van 12-4 ig, 8 heten keresztul.

    A Hunor elkezdte a Cub Scouts-ot. Anyos megint nagyon nyomult az Avana-val igy bekemenyitettem es vegre a sarkamra alltam es kozoltem hogy oda mi tobbet nem megyunk.Eddig is csakazert mert elvartak tolunk. Hat nem, tobbet nem. Kicsit nehezen nyelte le a bekat szegeny. De a gyerekeim nevelese nem az o dolga.  

    A Lillanak meg keresek valami alkalmas dolgot.  O megcsak 3 eves es itt eleg nehez neki valo olcsobb programot talalni. Vegul is csak a Ymca van, arra sporolni kell egy keveset.

    Egyenlore a Cub Scouts lefoglalja eleg sok energiankat, foleg hogy jelentkezo nem leven a Fred beallt Pac Leader-nek. De szerencsere oda a Lilla is johet velunk,igy o sem unatkozik. Ezen a heten meg popcornt arulnak. Gyerekenkent 500 dollarnyit kell arulni es akkor az osszes tobbi program az iden ingyen lesz. Mar csak 55 dolcsi hianyzik. Ja es akkor mennek a viziparkba is.

    En heti ketszer meg mindig a kajaboltban onkenteskedek. Mostantol az osszes hetvegen a kovetkezo ket honapban vasarozok, ugyhogy mostmar nem is tudom mikor fogok partyzni. 

     

    Kedden a csalalmade szeleteles kozben a mandolinnal szepen bevagtam az ujjamat ugy hogy meg ma is erzekeny. 

     

    A gyerek elcserelos sztori sajnos szomoru. Egyszer lattam egy filmet hasonlo temaban. En nem tudom mit tennek.  

     

    Puszedli, uborkat en is a mini  kosher uborkakat tudom ajanlani. Nem ugyanolyan de sokkal jobb mint a zold festekes oriasi kolbaszok. De ezert kenytelen voltam eltenni iden nagyobb adagot mert mar a kosherre sincs sok gusztusom.  

     

     

    Timi a Gracie rajza tok jo. A Lilla is mostanaban olyanokat alkot hogy csak lesek. Par hete lerajzolta magat. A feje kb papir nagysagi a hasa pici de: belebiggyesztette meg a koldoket is! Lefenykepeztem majd megprobalom betenni ide. Szerintem egy haromevesnek nagyon jo rajz.

     

     

    Babocas, jo otthonletet kivanok nektek. En kicsit emlekeztem hogy mentek haza de annyira elfoglaltak vagyunk hogy nem emlekeztem mikor is pontosan.

     

     

    Szoval itt vannak a sogornomek Kentucky-bol es Washington allambol ezen a heten es veluk is probalunk lenni amennyit lehet.  Ma itt voltak es mivel a WA sogornomek vegetarianusok igy bablevest foztem fustolt hus es zsir nelkul keszult rantassal. Igy is nagyon finom lett mert a bogracsban azert jol befustolodott. Rengeteg lett es meg holnap is azt fogjuk mi itthon vacsorazni. Sutottem finom kenyeret hozza. Utana szilvasgombocot foztem ki. Nagyon izlett nekik minden. Utana elsetaltunk a parkba, es este elmentunk egy "szinhazi" eloadasra. Szoval jol telt. holnap mas dolgunk lesz de penteken vacsora lesz az itteni sogornomnel, szombaton kirandulni megyunk es vasarnap megint vacsi az itteni sogornomnel megint. Aztan hetfon minden vissza a megszokott kerekvagasba. 

     

    Egyebkent itt meg mindig szep az ido, fagymeg nem volt igy a kertem meg nol. Lassan le kell szedjek mindent, be kell hozzam a viragaimat, es rendbetenni a kertet. Sokminden van.

     

    Na azt hiszem mara eleg ennyi.

     

    Legyetek jok.

     

    Zsu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 24. 06:3424181.

    En nem olvastam a cikket, de szegeny kisfiu... Gondoltam (illetve remeltem), hogy nem a szulok dobtak el a gyereket, 6 ev azert nagyon hosszu ido, ha az enyem verszerint, ha nem, az mar az en gyerekem.

     

    Tiffin, nalatok nem kell felni, hogy Miri nem a ti gyereketek :)). Eleg egyertelmu! Ha-ha :). Edi volt amit irtal, hogy atolel a parnas kis karjaival, jaj, en is imadom amikor Alex bujik hozzam. Sot, az utobbi egy-ket hetben elkezdte a kis karjait nyujtogatni felem ha meglat, vagy ha pl. a sogornom fogja, de meghallja a hangomat akkor elkezd nyusszogni es hozzam akar jonni :). Olyan edes. Samert viszont szegeny alig ismeri, amikor jon Sam es olbeveszi Alex neha ra nez a nagy szemeivel, gorbul le a kis szaja es elkezd sirni. Samnek meg a szive szakad meg, hogy nem ismeri meg a sajat gyereke. Majd ha nagyobb lesz mar nem felejti el teljesen ket het alatt...

    Amugy huvelykujj szopos lett a kisfiam... Amint leteszem aludni, mar megy is a szajaba a kis ujja es ugy alszik el :(. Remelem csak atmeneti, masnak volt ilyen? A harom nagyobb soha nem szopta az ujjat. Egy elonye van, hogy igy atalussza az ejszakat, ha fel is ebred, megy a kis ujja a szajaba es alszik tovabb... Nem kel mar fel enni sem, este 7-8 korul alszik es csak olyan 6-7 korul eszik ujra. Cumit nem fogadta el ujszulotten, nem is baj, de az sem lenne eppen idealis ha meg negy evesen is az ujjat szopna komfort keppen.

     

    Irtam, hogy Samiek osztalya holnap megy az elso osztalykirandulasra? Egy farmra mennek ahol almat szednek majd, almalevet preselnek...stb. Holnap igy koran kelunk, negyed 8-ra kell a sulinal lenni. Megyek is aludni, jo ejszakat mindenkinek!

    előzmény:
    -Tiffin- (24180)
    2009-09-24  03:46
  22. 2009. szeptember 24. 03:4624180.

    Nekem erről az a cseh sztori jut eszembe, ami szintén nagy vihart kavart, pár éve lehetett...ott 1o hónaposak voltak a kislányok, akiket a nővérek elcseréltek, mert ugyanaz volt a vezetéknév, vagy hasonló...

     

    Az, hogy az anyukák hogy nem vették észre, nem tudom, de mindegyik hazament a cserélt gyerekkel. Az egyik apukát heccelték a kollégái, hogy nem hasonlít rá a gyerek, de ez a férfi amúgy is élt a gyanúperrel, így lett belőle vizsgálat. Akkor derült ki minden.

     

    Végül a nővért elbocsátották, a szülők pedig visszacserélték a gyerekeket, de sokat találkoztak, szoktak egymáshoz, pszichológus segített nekik...de így is rémes lehetett. Odaadni azt, akit 1o hónapig szerettél, neveltél...végül a visszaszoktatás után is barátságban maradt a 2 család.

     

    Én azt nem értem, hogyan nem látta egyik anyuka sem, hogy más babát adtak a kezébe.

    Lehet, hogy császárosak voltak? Mert a paraván mögül én sem láttam semmit, felmutatták a babát gyorsan aztán vitték is el a csecsemősök. Késő délután, lábadozva láthattam viszont.

     

    De ha kiderülne, hogy Miri nem az én babám és valaki el akarná venni, a szívem szakadna bele.

     

    Nem is értem, egy 6éves miért nem maradhat a patronáló szülőknél addig, amig nem regulázzák az ügyet. Mekkora lelki teher lehet ez neki? Ilyen esetben kéne olyan törvény, hogy felügyelet mellett ugyan, de a "szülei" viselhessenek róla gondot, ha 6 évig szerették, feltehetőleg biztonságban van ott.

    előzmény:
    puszedlib (24178)
    2009-09-24  01:51
  23. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. szeptember 24. 03:2824179.

    Nagy nehezen megtalaltam en is az emlitett cikket az origon. De en elolvastam a kommenteket is es ott irjak, hogy a cikk hianyos.

    Nem a szulok dobtak el a kisfiut(aki ahogy olvasom cigany szarmazasu lehet), hanem ugy vettek el toluk es ok kuzdenek erte, hogy visszakaphassak. Kozben meg a sajat gyerekuket is keresik, mert a tobbi szulo aki, aznap szult a korhazban a sajat gyereket kapta meg(mindenkin elvegeztek a dns vizsgalatot), igy nem tudni mi tortenhetett...

    Szomoru tortenet nagyon, en minden szereplot nagyon sajnalok, de legfokeppen a kiskolkot:(

     

    Probald ki az ubit amit irtam, ezt mindenhol lehet venni, nem draga es tenyleg joizu.

    előzmény:
    puszedlib (24178)
    2009-09-24  01:51
  24. 2009. szeptember 24. 01:5124178.

    Épp most olvastam ezt a történetet nagyon durva. Én azt nem értem miért kellett intézetbe tenni a kisfiút. Ha 6 évig nevelték nem szerették meg annyira. Bár nekem még nincs gyerekem de biztos nem lennék képes eldobni még akkor sem ha nem az enyém.

     

    Ti hogy gondoljátok mint szülők?

     

    Az uborka tippet köszön megnézem. Gabi amit adtál két bolt nevet az egyik nincs itt a környéken a másik meg 1,5 órás autóútra, de ha arra járunk feltétlen benézek. 

     

    Bea sajnálom a tesztet de máskor biztos siekrülni ez ne vegye el a kedved!( Középiskolába a töritanár is mindig ezt csinálta az apróbetüsből íratta dolgozatokat.) 

     

    Zsu:  szerintem jó az a mit a kutyával csinálsz határozottnak kell lenni ,hogy tudja ki a vezér otthon.  Lehet amig ott vagytok egy kezes bárány lesz .

     

    Megyek megfőzöm a holnapi kaját. Meg készülődök dolgozni.

     

    előzmény:
    clifford (24174)
    2009-09-23  19:05
  25. 2009. szeptember 24. 00:0024177.

    Ha-ha, en is igy vagyok, meg gondolom minden uj babas anyuka, hianyzik ha ket oranal tovabb alszik :). Mindig olyan edin, mosolyogva ebred Alex is, meg kell zabalni. Furdes nalunk is az este fenypontja, mindegy mennyire nyugos, faradt mar estere, furdeni imad, hangosan rohog es rugja a vizet! Felakarom majd venni videora, olyan edes! Mira is biztos fogzik, koran kezdik, sajnos meg honapokba tellhet mire kibujik a fog, a nyalzas, inybizserges mar elotte elkezdodik.

    Szegeny Darren, jol megijedhetett es biztos rosszul erezte magat. Lattam a kepeken, hogy hands-on. Samer csak az elsonel volt az, ha-ha :).

     

    Bea, kb. ket es fel ora az ut ide Samnek, neha hosszabb, a forgalomtol fugg.

     

    Na megyek a gyerekekert az iskolaba. Alt. sogornom megy, de ma meetingje van. Sogorom itt van, de hagyom pihenni, ez az egy szabadnapja van, Alex is alszik, igy legalabb ot nem kell felebresztenem.

     

     

    előzmény:
    clifford (24175)
    2009-09-23  19:10

Címlap

top