Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. szeptember 22. 01:2124151.

    Sziasztok, csajok!

     

    Köszi mindenkinek a feedbacket, sokat segített.

    Gabi, a te ötleted jó volt, megnéztük és az itteni templomban is csinálnak "hair offering"-et. Azt pedig tudom, hogy tiszta hely, meg ott is házasodtunk, így erre még hajlanék. A fülbevalós ceremóniát nem is kell megcsinálnunk így.

     

    Lehet, hogy úgy jött le sokatoknak, hogy én egy kis bólogató feleség vagyok, de aki jobban ismer, meg Darrent is, az talán tudja, hogy nem így van ez. :)

    De Darrennél jobb férjet nem kívánhatok, ma is pl. mutatta, hogy ha vele valami történne, nekem Mira 18 éves koráig dolgoznom sem kéne, mert megalapozta a jövőnket. Mondjuk cseles volt a fiú, hogy épp most hozta fel. :)

     

    Pl. Timi is elég határozott csaj, mégis Jose kedvéért beleegyezett a keresztelőbe, ha jól emlékszem. Meg otthon is tudok elég sokról, akik inkább hagyományból és a feeling kedvéért házasodnak templomban, aztán azt sem tudják, mikor kell mise keretén belül leülni, felállni. Na, ez is megérne egy misét, de azért tettem hozzá, mert ezt ilyen szemszögből jobban látjátok, hisz a mi kultúrkörünkhöz tartozik.

     

    Bea, nagyon értékes volt az a kommented arról, hogy a hit bennünk van, nem a külsőségekben. Ez egy igen jó érv és csakis olyantól jöhetett, aki szívvel-lélekkel vallásos. Én nagymamámmal jártam misékre, 18 évesen lettem keresztény, ezért nem az anyatejjel szívtam. Egyébként D. ajánlotta is, hogy menjünk kereszteltetni, ő nem bánja, de cserébe legyen a hajas ceremónia is.

    Szegény gyerekünk valami new age-es hippi lesz. :D

     

    Pénteken megyünk a hindu templomba, megérdezzük a részleteket, én pl. azt, hogy lehet-e a borotválás részleges. Ha valami kevésbé barbár mód lesz, hajlok rá, hogy most majd, az 5. hónapjában megcsináltassuk, tehát októberben (ezt a szertartást páratlan hónapokban lehet csinálni). Így mire itt a hideg tél, visszanő neki valamennyire.

     

    De még nem mondtam igent ám, én is mondom Darrennek azokat, amiket felsoroltatok...hogy a gyerek félig az enyém is, sokat alkalmazkodtam stb.

     

    Na, folyt köv., majd írok erről, ha lesz fejlemény.

     

    Fuzzy tárgyalása ( már leírva röhej) csütörtök este lesz. Úgy készülök, mint doktor Szöszi, minden hivatalos condo-szabályt előástam már.

     

    ______

     

    Timi, ha jól tudom, új topik kell, ha zártat akarunk, minden babás topiknál láttam, hogy új címmel, újat kezdtek.

     

    ZSU, van képetek a kutyusról, kiplakátoltátok? Remélem, meglesz szegény, hazatalál, mint Lassie...

     

    Gabi, engem is érdekel, hova költöztök majd, mik a tervek.

     

    L-Andi, szerintem van középút is, mikor élvezzük a barátok társaságát és az ajándéknak is örülünk. Akit jól szeretnek, az nem csak ajándékot akar harácsolni, de szerintem normális az, hogy a gyerekek az ünnepeket az ajándékért IS várják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. szeptember 21. 22:1024150.

    en csak onnan gondoltam, hogy meglehet mar meglevot lezaratni, mert volt egy topik amibe neha-neha beleolvastam (nagyon ritkan irtam is) es most zarva van.

     

    Szegeny Daisy!!!!! Ugy sajnalom, hogy elveszett:( Remelem azert meg valami csoda folytan megtalaljatok.

     

    szinezes: G tud szepen szinezni, ha akar. Altalaban nem akar:) Mert nincsen turelme hozza. Mondjuk o olyan tipusu gyerek, (aki itthon legalabb is) nem ul meg a feneken 10 percnel tovabb. Anyum is teljesen kivolt, hogy mennyire porog egesz nap, megallas nelkul.

     

    Gabi, hova szandekoztok koltozni? Tudjatok mar? Maradtok OH-ban vagy mas allamba mentek?

    Ide ne gyertek (mondjuk en orulnek neki, ha kozelben lennetek) NJ-be, ha nem muszaj...nagyon szarul all az allam szenaja.:(

     

    Andi, mar akartam korabban is kerdezni, hogy a meghivott szulok betartottak a nem ajandekozas keresedet?

     

     

    előzmény:
    ZSU75 (24149)
    2009-09-21  20:05
  3. 2009. szeptember 21. 20:0524149.

    sziasztok!

     

    Porog a topic, hurra! Jo kis tema amit Tiffin bedobott, erdekes es elgondolkodtato. Nem tudom en mit csinalnek, tudom nagy segitseg vagyok Agi :). Tobbiek mar leirtak egy csomo szempontot, hogy miert ne, ahogy en latom az egyetlen ami mellette szol az az, hogy Darren nagyon szeretne es fontos neki. Gondolom ez miatt nehez a dontes... egyik fel szeretne, masik nem annyira, kinek legyen meg az akarata? Nehez, nem irigyellek. Gabi irta, hogy talan itt meglehetne csinalni a szertartast. Biztosan te is megszeretned mutatni Mirat az indiai rokonoknak, de tenyleg eleg necces ez az ut... hu, nem tudom en mit csinalnek. Majd ird meg mit dontottetek.

     

    Csilla, emailben is johet a kep Stellarol! :)

     

    Kb ket percem van irni, mert vinni kell a fiukat suliba, a szinezeshez irnam, hogy a fine motor skills az ami mind a ket fiunak elegge gyenge (Sami es unokaocsem) es a szinezes az egyik modja ennek a fejlesztesere. Nehez am megallni a vonalnal :). Sami raadasul ket-kezes. Leginkabb bal, de a jobbat is hasznalja neha.

     

    L-Andi, jo volt olvasni rolatok! A kutyas kepet en is birom, Tucker annyira orzo-vedo, en ilyen kutyat meg nem lattam. Mindig ott fekszik ahol a gyerekek vannak, ha pedig mindannyian a nappaliban vagyunk akkor az ajtonyilasba fekszik el, hogy nehogy valaki betudjon jonni es elraboljon minket :).

     

    Valaki kerdezte a mi kutyankat. Igen, eltunt mar tobb mint ket hete, egen-foldon kutatjuk meg mindig, de eddig sajnos semmi :(. Nagyon hianyzik, gyerekeknek foleg. Kifurta valahogy magat a hatso kapu racsai kozott, utanunk akart jonni, elmentunk itthonrol, mindenki (ami ritka) es ugy dontott o is jon... Sajnos nem talalt vissza. 

     

    Gabi, hova koltoztok? Gratula az allampolgarsaghoz mindkettotoknek!

     

    Timi, szerintem is lehetnek zart  a topic, bar engem nem erdekel ki olvassa, de szerintem egy meglevo topicot nem lehet zartta tenni, ujat kell nyitni hozza.

     

    Na rohanok, fel ora mulva kezdodik a suli es en meg melegitonaciban nyomom...  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 21. 19:4024148.

    Az jo hogy megusztad a szulinapot igy! Olyan kellemetlen lett volna ha nincs tobb.....en egyszer ugy jartam hogy 3 gyereknek elfelejtettem odaadni....egy ora mulva atrohantam vele hozzajuk.:)

     

    Igen itt lehet most is programokra jelentkezni. Persze idoben kell. Ugy vannak hogy 6-8 hetes szekciok vannak, pl a kori oktober vegen kezdodik. Lassan lehet ra regisztralni, de tobb csoportot is inditanak ha szukseg van ra. Uszasnal ez nincs, az azt hiszem 6 hetes kurzusokban van es 4 gyerek van egy tanarral, legalabbis abban amiben mi voltunk, es oda ha befersz be, ha nem nem....

    A zongorat egy eve lefoglaltam a tanarnal, kertem szamitson biztosan rank, es ugy tegye ha lehet hogy rogton iskola utan legyen, ne kelljen varnunk sokat.

    En se akarom telenyomni oket, J nek meg nincs semmi, decembertol jonne korizni, az egy este lenne mind a kettojuknek es ugyanabban az idoben. So ez nem olyan veszes, nem kell atoltozni sem, csak a cipo. So, igy R nek van most egy zongora kedden, rogton suli utan, ez nem plusz ut es teher. Es csut lesz a korcsolya mind a kettonek egyutt. De mivel keson indul, ezert gondolkozom addig egy uszason...R mar 7 eves, ezt mindenkeppen jo lenne ha megtanulna, nemcsak mert sport, hanem mert eletmento....meg nem dontottem...nehezen vettem az iskolakezdest, bele kellett razodni.:)

    előzmény:
    laurel (24142)
    2009-09-21  06:26
  5. 2009. szeptember 21. 19:3324147.

    Sziasztok,

    De jol megelenkult a topic.:)

    JOttem ebedelni ide, ma nagy rohanaban vagyok, sulibol jottem, aztan megyunk este vacsizni egy japan etterembe baratokkal. Sok tanulnivalom is van mara.:)

     

    Agi, jo nehez dontes elott allsz.

    Nekem Darren nagyon is vallasosnak tunik igy az eteren at. Valahogy hosszabb ideje van ez bennem, nem a mostani miatt. Erzodik hogy fontosak neki a szertartasok. Erdekes dolog ez...Probaltam kicsit attenni a magam gondolkozasaba, mit miert csinalnek es mit nem. En onnan fogtam meg, hogy mi ertelme van ennek.:)

    En nem dijazzom a vallasos szertatrasokat meg a keresztenysegen belul sem....nem mindent, de sokat. Szerintem Isten aldasa nem egy szertartason mulik az ember eleteben. Es ez olyan jo! :) Isten ennel sokkal kegyelmesebb....so, ha aggodnal emiatt, akkor hatha ez megnyugtat kicsit.:) Masreszt azt gondolom Istennel sokkal inkabb az szamit, amit az ember sajat elhatarozasabol tesz. A keresztenysegben is van pelda arra hogy leborotvaljak a hajat. Pl Pal mikor fogadalmat tesz, el is megy es meg is csinaltatja. De ez az o dontese. Ezesetben ugye nem Mira dont.....kicsit olyan ez mint a keresztelo...nagyon szep es fontos dolog...ha a gyerek maga donti el, hogy o Istenhez akar tartozni. Na persze megoszlanak a velemenyek, sot egyhazak ebben is, es tudom hogy a hindu vallas is mas, de ezt neked mint keresztenynek irom.:)

    BTW, mikor lesz Miranak a kereszteny kereszteloje? Vagy a kereszteny vallas az ugy ahogy van kimarad az eletetekbol? Nem emlekszem irtal e rola, tenyleg nagyon erdekelne.

    Ha nem akarod hogy ez a szertartas legyen lehet konnyebb ha el se mentek....utana meg elmulik M egy eves. Nagy nyomas lenne ott rajtad a rokonok miatt, apos, stb....Az elottem szolokkal en is egyetertek, nem irom le megegyszer. Darren remelem megertobb lesz veled, es valoban belatja hogy te nem vagy hindu es M sem teljesen az, es itt ertetek el a hatart.Vegulis egyszer eljon ez is...ki tudja kesobb 3-5-10 evesen mik johetnek meg.

     

    Csilla, de nehez lehet ha nem jo a legkor a munkahelyen! Az viszont jo hogy olyan munkad van hogy csak raboksz a terkepre es nagy a valoszinusege hogy talalsz egy jo allast.:)

     

    Timi, en sem szineztetem oket. Nem is tudnam, eleg nekik ami ott van.:)) De azert nem itelem el teljesen a dolgot, tenyleg segit nekik sok dologban. Jo volt latni mikor R elerte hogy nem megy ki a vonalbol.:)

    En a zart topic mellett voksolnek. Es ha lehet hogy tudjuk kik azok akik majd belephetnek a "mag" nelkul. Pl Leiw nem az, de szeretem az irasait...igaz o neha ir is...viszont van aki sosem ir...orulnek ha tudnam kik olvasnanak kozuluk.KOszi!!

    előzmény:
    -Tiffin- (24137)
    2009-09-21  03:58
  6. 2009. szeptember 21. 19:2924146.

    Sziasztok,

     

    Na Ági én ezt a videót végig sem birtam nézni... De lehet, mi túl európaiak vagyunk, nem tudom. Mindenesetre borotválásnál és fülszúrásnál is a higénia fontos szempont, nem tudom, hogy mennyire megoldható ez Indiában - nem vagyok ilyen téren képben.

    A magam gyerekének sosem csinálnám, az tuti. Az utat sem, mert tényleg, hiába könnyebb utazni egy ilyen pici gyerekkel, de annyi ember közé vinni, ahol mindenféle virus és fertőzés van - függetlenül attól, hogy a családnál milyen jó és szerető közegben lenne. Azért gondolom csak mennétek vele utcára, idegenek közé, stb. Huh, nem tudom, nekem az is sok lenne.

     

    Köztes út, ha Darren feltétlenül ragaszkodik ehhez a szertartáshoz és végül te is beadnád a derekad. Nem lehet egy itteni Hindu templomban megcsinálni, ahol mondjuk kicsit esetleg több figyelmet forditanak a higéniára? Vagy mundjuk kikötni az itteni papnak, hogy 1. sosem használt, feertőtlenitett penge hajvágáshoz és tű a fülszúráshoz?

     

    Andi, örülök, hogy irtál! Nellinek boldog első szülinapot!!!!!!!

     

    Nálunk zajlik az élet, azért sem irtam... férjem múlt szerdán felmondott a munkahelyén és úgy néz ki, hogy költözünk. A felmondási határidő december vége, addig össze kell pakoljam a házat (meg le is kéne diplomázni). Most pénteken-szombaton csinálunk egy garage sale-t, azért az utóbbi 6 évben rengeteg kacat összegyűlt, remélem a nagyján túl tudok adni. A férjemet nagyon marasztalnák, akarják, hogy fontoljuk meg a döntést... nem tudom, erre nem látok sok esélyt.

     

    Viszont egy vidámabb hir - szeptember elején megkaptam az állampolgárságot :)

     

    Mindenkinek szép napot! Ági, ird meg, hogy végül is mit döntöttetek!

     

    (azt hiszem én a három havonta irok közé esem...   )

    előzmény:
    -Tiffin- (24137)
    2009-09-21  03:58
  7. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. szeptember 21. 18:4824145.

    En mondjuk az olloval vagast nem tudom osszehasonlitani az eles pengevel valo vagassal. Szerintem az sem mindegy, hogy mennyi idosen csinaljak ezt.

    En tuti nem engednem meg. Te mar annyi mindenben alkalmazkodtal a ferjed hindu vallasahoz, hogy szerintem most itt az ideje, hogy nemet is mondjal valamire. Foleg, ha tenyleg taszit ez a szertartas.

    Indiaba en sem szivesen vinnem a kicsimet (azt csak sugva irom, hogy en sajat magam sem vagyom Indiara, de ez maganvelemnyem es megertem, hogy te szivesen mentel), pont azert az okokert amiket sajat magad is irtal.

    Mondjuk a te csaldodbol se latta meg Anyudon kivul senki mas a lanykat meg...

     

    zart topik...tegnap nezegettem este meg a forumot, es arra nem jottem ra, hogyan lehetne atallitani zartra, ha ugy dontunk.

     

    Andi,

    de orulok annak, hogy nincs mar paras ido, de nekem ez a lehules nagyon gyorsan es hirtelen jott. G-nek vettem iskolakezdesre par terdnacit meg kis vekonyabb ruhat aztan nagyon egyiket sem tudtam meg raadni, mert annyira lehult. Mi meg nem kapcsoltuk be a futest es egeszen tganp ejjelig nyitott ablaknal aludtunk. De tegnap becsuktam, mert faztam mar rendesen.

    G ovija 9:20-tol van 3:30-ig. Az o iskolajuk kezd a legkesobb az egesz korzetben. Ami valahol jo is nekunk, mert nem kell nagyon koran kelnunk. Amugy egeszen 5-ik osztalyig vannak ebben az iskolaban gyerekek, es ok is ebben az idobeosztasban vannak.

     

    Csilla, feletek ennyi phillipino van? Nem is gondoltam volna... Mi van a Steve mh-vel? dolgozik o most vagy nem? remelem tudsz kepeket felrakni valahogy, ugy megneznem Stellat! Biztos o is hatalmasat nott mar!

    előzmény:
    -Tiffin- (24137)
    2009-09-21  03:58
  8. Torolt_felhasznalo_617750
    Torolt_felhasznalo_617750
    2009. szeptember 21. 15:4824144.
    Szia Andi,
    Annyira az időjárással nincs is annyira bajom, mert valóban nagyon kellemes szokott lenni legtöbbször. Amikor ti itt voltatok, akkor még aránylag hideg is volt, téliesen. De azért ugye egyetértesz, hogy tőlünk délebbre kicsit melegebb volt? Na, azért akarnék inkább máshová, mert már az állandó ötven-hatvan fokok zavarnak néha. Szeretnék iknkább úgy hetven-nyolcvan körül.  Nem tudom, még nagyon gondolkozom, hogy coast, vagy inland legyen, mert mindkettő nagyon más időjárásilag. Persze meg itt a félszigetnek amúgy is különleges mikroklímája van.
    Odabent a városban nincs is annyi ázsiai. Tegnap is a mallban összesen 2! fehér családot láttunk, és tele volt a mall. Nem tudom, de úgy érzem magam, mint aki ázsiába költözött és nem Észak-Amerikába.

    Na, rohanok dolgozni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 21. 06:3524143.

    Most azert voltam ilyen virgonc, mert en voltam az elsö, aki altatasnal elaludt.Megyek is folytatni, igy is egy ora, mire agyba jutok.

     

    Minden jot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 21. 06:2624142.

    Szia Csillus! Akkor szep almokat!Tenyleg, meseltel erröl az azsiai invaziorol, illetve nem nagyon kellett, mert meg soha ennyi azsiai szempar nem nezett vissza ram, mint SF-ban... Költözz ide!!! Persze, ha birod az eszetlen parat. En meg ugy mennek vissza, nekem az egsz nyarban az volt a legkellemesebb, mikor CA-ban voltunk, sokkal elviselhetöbb volt idöjarasilag, mint itt.

     

    Zsu, tenyleg jo fotok, nekem a kutyas tetszik, nem is tudom, melyik örzi a masikat.Ma jutottal eszembe. Allatkertben voltunk es belesodrodtunk a kisvonatnal egy igen nepes arab csaladba, voltak vagy tizenöten. Latszott, mennyire törödnek egymassal, az idösekkel, gyerekekkel. Ezt megtapasztaltam mar arab kulturakban jarva, de ujra es ujra meglep, mert mas, mint Mo-on. Szoval jo lehet Nektek a rokonsaggal lakni.:)

     

    Bea, boldog szülinapot R-nek, a foton is latszik, milyen nagylany mar!!! Nalatok egyebkent lehet ilyet csinalni, hogy szeptemberben beiratni gyereket programra? (Eleg rossz tapasztalatunk van, tornara akartuk L-t beiratni, augusztus elejen mar nem lehetett, mikor a program szeptember közepen kezdödött. Masik helyen aug. vegen jartunk, a program egy honap mulva kezdödött. Beiratkozasnal a ketszazadik sorszamot kaptam, ugy kb. egy ora sorban allas utan kiderült, telthaz van abban a csoportban is... Mondjuk annyira nem banom, nagyon dragallom ezeket a plusz orakat, macera is lenne a pici alvasidejeben huzgalni mindekttöt. Amugy nekik az oviban van uszas, torna, tanc.)

     

    Timi, akkor Te nem örülsz most a jo idönek?En komolyan majdnem kihaltam ezen a nyaron. Ez a 100% para, 35 fok, 9-es UV faktor nem az en vilagom. Most vegre hüvösebb van, mar estenkent a fütes is bekapcsol... reggel 45 fok volt.

    G-eknek Kinderben hany oraig van tanitas? 9-töl? Meddig?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 21. 06:1024141.

    Visszajöttem, akkor csapongok tovabb.

    Agi, en tutira nem mennek Indiaba a gyerekkel es ebben a temaban meggyözhetetlen lennek. Van kapasbol egy tucat eszervem, hogy miert nem. Lenyeget tekintve egyszerüen keptelen lennek ezt a torturat megcsinalni a gyerekemmel. Ami ezt az aldozathozatalt illeti: fentiek utan ertelmet vesztene. Egyebkent erdekes, de engem nem a kopaszra nyiras zavarna jobban (leiw utan szabadon egyebkent ki tudja milyen borotvaval, nesze neked AIDS, hepatitis), hanem a fülbevalo. En soha nem rakatnek a gyerekek fülebe: nem akarok kiszurni egy eletre a gyerekemmel allergia-ügyben.

     

    Multkor kerdeztetek meg a szülinaprol.

    Bea, az volt a nagy szerencsem, hogy kettövel több ajandekcsomagot keszitettem es egy gyerek meg nem jött el, igy pont harom maradt a varatlan vendegeknek.

    Agi, kerdezted ezt az ajandek temat. Több szempontbol nem szerettem volna ajandeközönt, leginkabb azert, mert szeretnem, ha megtanulnak mar kiskorukban, hogy a szülinap -vagy barmilyen mas alkalom, karacsony, stb.- elsösorban nem az ajandekrol szol. Persze arrol is, azt is tanulnia kell, ajandek adas-kapas-megköszönes. Ne azt kerdezze meg vkitöl, elsöre, hogy "Szülinapod volt? Mit kaptal?", hanem azt "Hogyan ünnepelted?" Tanulja meg, hogy nem az ajandek az ertek, hanem az, hogy a csaladdal/baratokkal ünneplünk valamit.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_617750
    Torolt_felhasznalo_617750
    2009. szeptember 21. 06:0424140.
    Huuu, Zsuzsi, nagyon szépen nő már Alex, gyönyörűen ül a bouncy chairben.
    Nincsenek most képek Stelláról, lányok, mert itt nem engedi betenni (laptop). Valaki nemrég írta, higy kifigurázta, hogyan kell laptopon (Vista Os) leírnátok?
    Tiffin, én sem engedném levágatni a lányom haját egy vallásos szertartás miatt. Ha nagyon ragaszkodik hozzá a család, akkor talán juttasd eszükbe, hogy félig magyar is a kislány, és ez nálunk nem szokás. Na, meg írod, hogy D annyira nem is vallásos, akkor meg, ő nem tud velük beszélni?
    Mami, örülök, hogy jól ment a hét, drukkolok, hogy így maradjon.
    Lányok, az ázsiai tempót nem igazán tudom leírni, tapasztalnotok kellene. Lassúak (vezetés, munka), főleg a fülöp szigetekiekkel van bajom. Nemtörődömök, hangosak. Nincs vevőkiszolgálás, nincs a beteggel való igazán törődés, úgy, ahogy azt nekünk otthol tanították. Nem megyek bele, mert felrobbanok. Még csak annyit, hogy nem szeretem kissebségben érezni magam (és ugyan ki?), de ahol dolgozom, és lassan ahol lakunk is a legnagyobb fülöp szigeteki populáció az egész USA-ban. Maga San Francisco nem annyira rossz, de ez suburb. Más várost kellett volna választani csak akkor ezt nem tudtam.
    Na, megyek, mert holnap 5:30-kor kelek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 21. 05:1824139.

    Sziasztok!

    Kepzeljetek, tegnap este engedett beregisztralni, de irni/olvasni nem lehetett, egyszerüen üres volt a föoldal...

    Mindjart magamra veszem, hogy vannak, akik haromhavonta jönnek... khm... en meg talan sürübben.

     

     

    Annyi mindent akartam irni, hat tutira nem jut majd minden eszembe.

     

    Elsöször is, Mami! Nagy gratula az allashoz! Külön öröm, hogy elvezed is, tetszik, nem ugy mesz be a munkahelyedre, mintha fogorvosi szekbe kene ülni mindjart.

     

    Na, mennem kell, felebredt, jövök vissza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 21. 04:2524138.
    Ha minel tobb velemenyt kersz Agi akkor en is hozzaszolnek! Vallas ide vagy oda, soha  nem egyeznek bele abba hogy azt a gyonyoru hajat  leborotvaljak hogy elcsufitsak a gyereket es ugy ahogy mondod hiaba tartja valaki a fejet, eleg egy varatlan rantas a gyerek reszerol es a borotva mar vegig is csuszott rajta es jo ha nem az arcan........Kereken mond meg a ferjednek hogy ez a gyerek csak felig indiai, europai anyja van aki felig bizony reszt ker a gyerek korulotti ceremoniakbol, tehat a fulbevalo johet, a haj viszont marad. Az eskuvo indiai volt, a keresztelo is, a templombajaras is, ennyi egyelore eleg is, ebbe mar nem mesz bele! Ugy egyebkent / azon kivul hogy nagy buszkeseg lenne megmutatni a rokonsagnak a babat hogy milyen lett/ en a helyedben nem is mennek most meg Indiaba. Nem felted hogy benyal valamit? Valami jovatehetetlen fertozest? Ez egy sterill korulmenyek kozott tartott, apolt kisbaba akinek a szervezete meg nem ismeri az igazi virusokat, bakteriumokat, nem szokott hozza. Ott azok ellenallobbak, a babak is. Ha barmennyire tiszta higenikus a csalad ott akkor is jonnek idegenek, masok akik vagy nem azok vagy ok is hozzaertek valahol, valamihez utana a gyerekhez, vagy csak az agy racshoz, ajtohoz, barmihez amihez aztan te nyulsz annelkul hogy tudnad, aztan a gyerekhez.....en ettol a lehetosegtol mindennel jobban rettegnek, ahhoz kepest kutyafule lenne a hajborotvalas. Egy nlc- beli fiatal forumtarsunk, / kizarolag priviben vagyok hajlando megnevezni/ Nepali latogatasakor eskuvoje idejekor valahogy valamitol olyan belfertozest kapott hogy kishijan belehalt, orak alatt szaradt ki, lett a laztol, a fertozestol eszmeletlen, / tiszta rendes  volt a jovendobelijenek a csaladja/ es furcsa modon ez volt a szerencseje mert  a korhazban mar nem volt maganal es nem tudta megmondani hogy o bizony allergias a penicilinre es igy beadtak neki, az mentette meg, azt mondta hogy nagyon keves hianyzott a halalhoz....egyfolytaban hanyt, vizkent jott a hasmenes belole akkor is amikor mar se innen-se onnan nem volt ami kijojjon belole. Indiaban van valamifele gennyes belfertozes is amikor a beleken kis talyogok keletkeznek, az ottaniakra nem jelent olyan nagy fertozest de az idegenekre maskeppen hat, hiaba te nem kaptal ott semmit el, Mira egy gyenge kicsi baba, szoval en el sem vinnem hatarozott vedooltasok nelkul amihez viszont o meg nagyon kicsike........Mosolygo kerek hatarozottsaggal kozolnem a helyedben a ferjjel hogy a gyerek az elso........kesz. Kesz!
    előzmény:
    -Tiffin- (24135)
    2009-09-21  02:55
  15. 2009. szeptember 21. 03:5824137.

    Hú, ez gyors volt! Hát igen, Indiába sem szeretnék menni, múltkor még nekem is sok volt az a hőség, az autók dudálása, a 3. világbeli körülmények...de azt megértem, hogy D. meg akarja mutatni a kicsit és utána 5 évig nem mennék oda, mert nekem is sok(k). És ehhez ez a ceremónia...az a baj, hogy Darren hisz benne erősen, hogy akkor Mira nem kap áldást. A borotválás amúgy nem fáj, engem nem az zavarna, hogy azzal közelítenek, hisz a fodrász meg majd ollóval fog közelíteni...hanem a végeredmény, ami csúf.

     

    Na, nem ragozom, majd megírom a döntést.

     

    G biztos jól rajzol, múltkor már láttunk tőle egy remekművet, majd más házikat is scannelj be, én szeretek ilyeneket nézegetni.

     

    Zárt topik: persze a többség döntsön, de én benne vagyok. Nem szeretem a sok zugolvasót, képet sem teszek már ide, mert bárki letöltheti. Képzeljétek, egy másik babás topikban egy csajt megtalálta egy undok munkatársa és gyűjtötte róla az infót, képeket. Tudom, minket is olvas minimum 2-3 ember stikában, de én úgy vagyok vele, hogy aki nem ír, az ne leskelődjön.

    Meg annak sem vagyok igazán híve, hogy van, aki háromhavonta ír...így semmi értelme fórumozni, szerintem.

     

    Meghívót meg lehet a topiknyitótól kérni, vagyis tőled, aki akar csatlakozni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (24136)
    2009-09-21  03:32
  16. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. szeptember 21. 03:3224136.

    Agi,

     

    en tuti nem bennek bele, hogy a kislanyom hajat leborotvaljak. 1. szerintem nagyon barbar dolognek nez ki, megszakadna a szivem, ha G-nek levagtak volna a hajat.  (bar o ennyi idosen majdnem kopi volt)2 . nem vagyok egy aggodos anyuka kulonosebben, de engem halalra ijesztene, ha egy idegen pasi ilyen beretvapengevel kozelitene a meg nem is 1 eves gyerekem feje fele. Grrrr, az anyaolroszlan kiurgana belolem:)

    Szerintem, ha te is menni akarsz Indiaba, menjetek el, de ha te  total kivagy es nem erzxed jol magad ettol a szertartastol, abba ne menjel bele. Amugy az utazasrol annyit, hogy minel kisebb a gyerek annal egyszerubb(most lenne a legegyszerubb dolgod vele a gepen, ennyi idosen). Januarban mar valszoinu maszni akar es tud, az meg rosszabb repulos korszak, mint a tipegos szerintem.

     

    G jar olyanokal egy csoportba akivel mar 3 eves koratol egyutt jart, meg olyanokkal is, akiket mar ismert masik csoportbol es vannak tok ujak is. Most koltozik el egy kislany kedden San Diegoba(apuka Marine es oda tettek a szerencseseket). 2 honap mulva egy masik kislany meg Nemetorszagba koltozik(ott meg Anyuka Army's es oket meg oda tettek el) Ebben az iskolaban, mivel katonai iskola sokkal surubben jonnek-mennek a gyerekek, mint altalaban mashol.

     

    Szinezesrol, en soha nem szineztettem Graciet. Ha muveszkedni akar, van itthon mindig minden hozza, festek, zsirkreta, filctoll es ceruza tomkelegek, de kulon szinezos fuzetet soha nem adtam a kezebe. Ollozik is mar regota, meg ragasztgatni imad meg nagyon. Ja meg a matrica a masik slager.

     

    Na, ma megcsinaltuk a hazit, G mar alszik. Jose dolgozik en meg megyek vissza nezni a tv-t mindjart.

     

    Ma grilleztem ebedet, meg mostam ismet es vagy 25x elmosogattam. Ujabban nem hasznalom a mosogatogepet, mert nem igazan mukszik mar jol, kellene egy ujat venni.

     

    Ja meg egy kerdes! Lanyok ti nem akarnatok lezarni a topikot zart topikka? Latom hogy most mar meglehetne csinalni...engem nem zavar hogy nyitott, csak ugy gondoltam megkerdezlek titeket, mint tagokat, hogy mi a velemeny errol.

     

    előzmény:
    -Tiffin- (24135)
    2009-09-21  02:55
  17. 2009. szeptember 21. 02:5524135.

    Sziasztok, ne zajlik végre az élet!

     

    Bea, biztos voltam benne, hogy R belejön a suliba...amúgy szerintem, és Susan Striker szerint is a színezés néha elrontja a gyerekek kreativitását, hiszen mások által megrajzolt vonalakat kell kitölteniük. Én nem is veszek majd színezőt, igaz, a kreatív dolgokban elememben vagyok, alig várom már, hogy Mira is csatlakozzon.

     

    Igen, én is szeretem a világoskéket, ehhez a hacukához még volt egy hosszujjú body is...a Targetben vettem. Szinte gey ruháját sem vettem teljes áron, ezt szeretem itt...gondolom te is jó vásárt csináltál!

     

    Timi, remélem, jön majd több híradás a jövőben! Gracie tuti a legjobbak közt lesz, hisz már a középsőt is ilyen renoméval zárta. Vannak új barátai? Volt olyan, akivel együtt járt?

     

    Mirának lehet, hogy jön a foga. Kicsit kemény az ínye, nyálzik, keze a szájában, többet sír. De lehet, hogy hamis riadó. Mert túl korán lenne...a legtöbb gyógyszert nem is ajánlják 4 hónapos kor alatt, holnap veszek neki egy fogzógyűrűt.

     

    ______________________

     

    És most megpendítek egy témát, remélem, minél többen visszajöttök a véleményetekkel.

    Szóval januárban mennénk Indiába, ekkor már nem lesz annyira pici Mira, de menni még nem tud, így talán elmarad valahogy a repülőn. Na meg sok idős rokon van, szeretnénk megmutatni a kicsit.

     

    De Darren elsősorban azért akar menni, hogy egy hindu szertartást, a tonsure-t elvégezzük rajta. Ez azt jelenti, hogy leborotválják teljesen a haját, és fülbevalót is kap. A fül kiszúrását nem bánnám, de a hajkopaszítás barbár nekem, és a legtöbb gyerek bizony sír alatta. Nem is szólva arról, hogy majd visszajövünk ide a mínuszokba a trópusi nyárról, ott figyel a sok vírus.

     

    A szertartás lényege az, hogy az első hajat felajánljuk a hindu isteneknek. És nincs kompromisszum, nem lehet csak pár tincset...az első életév betöltéséig csinálják, amúgy nemcsak hinduk, hanem katolikus tamilok is. És felnőttek is, ha imádkoznak valamiért, felajánlják a hajat érte, nők is, pl. hogy kisbabájuk lehessen.

     

    Darren kiváló férj és apa, mindent megad nekünk, ugyanakkor én hoztam eddig több áldozatot, én költöztem ide, volt hindu esküvő, másrészt Darren nem olyan szigorúan vallásos, nem megy minden héten a hindu templomba stb.

     

    Nagyon ellen vagyok, mert Mirát más klíma, emberek, környezet vesz körül és még tetejében ez...ugyanakkor a haj visszanőne, a fülbevalót meg kislánynak nem bánnám.

     

    Eddig soha nem volt nagyobb kulturális vita köztünk, kivéve rokonjáráskor..de ez kemény dió. Ti engednétek?

     

    Itt egy videó, 35 mp, nem hosszú...így néz ez ki. Engem totál taszít...

    http://www.youtube.com/watch?v=wWBxZZKst1Q

     

    Az a baj, hogy nincs középút, vagy csináljuk, vagy nem. És valaki biztos morc lesz.

     

    Mit tegyek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 20. 16:1124134.

    Az en gyerekeim se nagyon szerettek szinezni. Azt hiszem azert mert tul sokat kellett. A K-4ban meg ez a legtobb, igaz megtanuljak a nevuket leirni, szamokat stb, de megiscsak ez van tulsulyban....ez az erzes akkor mult el R nel amikor K-5 ben mar nem sokat szineztek, inkabb irtak, es itthon egesz kis konyveket kezdett el kesziteni maganak.:) Erdekes, hogy amikor R kicsi volt sok sokat rajzoltam vele...vagy inkabb neki? csuda tudja...de mikor bekerult oviba rem rondan szinezett. J egy honapja jar es szinte egylatalan nem megy ki a vonalbol, sokkal szebbek a munkai. HOgy van ez?:)

    Megsem kell aggodnom hogy J vel nem tudtam annyit foglalkozni, ugy tunik nem csak ezen mulik.:)

    Az tenyleg rossz hogy nem kuldok haza a munkaikat, nincs beszamolo!! Nekunk minden nap hazakuldik, amit aznap dolgoztak es R nel alig varom a penteket hogy lassam mi hogy ment neki. Igaz o mar elsos, lehet ott nektek is maskepp lesz. R nek a matek nagyon jol megy, irasban van annyi nehezsege, hogy nem mindig ismeri fel mi van a kepen. Igy aztan ha ki kell valasztani hogy pl "i" vagy "e" betu kell kozepre nem mindig megy. Ezt elkezdtem gyakorolni vele most, de nagy ugyet nem csinalunk belole. Minden csut es penteken verseket kerdeznek ki toluk, erre kell keszulnunk, mert hazakuldik oket, de ott nem gyakoroljak eleget. Ha nem segitek neki, akkor nem megy jol.

    Egyebkent ezt a tanart jobban szereti mint a tavalyit azt mondja ez nem kiabal annyit. A tavalyi viszont zongorara tanitja, es allitolag most sokkal kedvesebb, persze hiszen egy gyerekkel konnyebb zolgozni, mint 16 tal. R szereti a zongorat, lelkesen gyakorol, de nem viszi tulzasba. Ugy tunik miss Olika lesz nalunk az akit a zene jobban erdekel majd. Csak ugy razza a kis fneket ha zenet hall.:)

     

    Zsu, de jo hogy nem gyulladt be a melled! Nekem sose volt ilyen, de meg az is fajdalmas ha csak megdagad a sok tejtol.....

    Sikerult befejezni a pakolast? Mi van a kutyusotokkal? Hogy tunt el?Nyaron en is elvittem Jt logopedushoz otthon, mivel ugye magyarul beszelt meg foleg. De nekunk azt mondta meg korai, majd egy ev mulva nezessem meg, amikor elmulik ot eves. Nem sejpit, de azt sz hangot nagyon elol kepzi.

     

    Tiffin, nagyon edi Mira a videon, epp most neztem meg! tuti hogy felismeri anyud hangjat...miert is ne? hiszen hetekig vele volt, olyan okosak! nagyon jo hogy kimozdultok, neked is kell, neki is! nezem a kepeken, hogy mindig olyan csini ez a kiscsaj.:) na majd jon amikor a hajat is lehet mar diszitgetni, neki biztos hogy nagyon sok lesz...mar most latszik.:) az a kek barna kabat olyan edi... a kek barna az en kedvenc parositasom mar vagy negy eve.:)))

     

    Mami, remelem jol fogd magad erezni a munkahleyen!!

    Hogy megy Szandinak a vezetes?

     

    Mi megvagyunk, tegnap Olikam nagyon lazas volt...39 korul..olyan elesett , a hangja mint Janis Joplin. Nagyon vicces lenne, ha nem jarna ilyen magas lazzal...igaz most mar jobb egy kicsit, reggelre mindig lemegy. Igy ma nem mentunk templomba sem.

    Tegnap elmentem bevasarlasra, a gyerekek apaval maradtak...kiveve R t ot vittem magammal, annyira elvezte!! kapott kozben apro kis meglepeteseket is, szuper napja volt...hianyolom a ket eve elkolztott magyar baratnom, vele tudtunk jokat vasarolni...na mindegy, ez a 7 eves is megteszi majd. Vettem vegre magamra normalis ruhakat.:)

    Ma a betegseg miatt ugrik a parkba menes...hat ez van...

    Szep napot nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (24133)
    2009-09-19  20:06
  19. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. szeptember 19. 20:0624133.

    sziasztok

    tegnap mar elkezdtem irni a mh-en egy hsz-t, de eppen behavazodtam, igy nem volt idom irni es nem kuldtem el befejezetlenul. Tegnap 10-fel5-ig dolgoztam, fonokom konferencian volt igy maradtam zarasig.

    Jose ment a buszhoz G-ert delutan.

     

    Az ovi meg minidg bejon Gracienek, de igazan nem tudom miket csinalnak, mert soha nem beszelek ezzel az ovonovel a busz miatt. Reggel a sarkon felrakom a buszra, delutan meg leveszem. Az az egy nem tetszik, hogy ez az ovono meg nem irt 1 newslettert sem eddig. Tavaly minden heten penteken hozta haza Gracie az ovibol es igy azert nagyvonalakban tudtam miket csinaltak. G igy is mond  1-2 dolgot, de hat nem az igazi. Ok meg nem tanultak eddig betuket, de mar 2x jott haza home work-el:) Na nem kell leulos dologra gondolni, az egyik az volt, hogy meg kellett szamolni hany lepes a jardatol eljutni a bejari ajtoig es utana varialni, hogy rovidebb vagy hosszabb lepesekkel ez mennyire valtozik. Aztan Gracie rairta a papirra, hogy 12sajat maga. Most meg majd a hetvegen korul kell nezni a hazban, hogy mentik szobaban latunk tobb szamot. Es G-nek le kell rajzolni, hogy min talaltunk szamokat.

    Zsuzsi, azt elmondom hogy G is utal szinezni es nem is szinez szepen. Nincsen hozza turelme. Rajzolni viszont szeret es egesz ugyesen is csinalja. Meg imad irni:) Allandoan betuzni kell neki mindent, hogy o leirhassa.

     

    Mamaert annyira nem nyavog, bar sokszor megemlegiti azert, hogy I miss Mama. Apum jol van, bevan gipszelve a keze konyektol lefele, meg 2 het es leveszik neki(akkor jar le a 6 het) es utana ki kell nekik venni a femet amivel osszedrotoztak a csontot. De nem faj neki egyaltalan es tud is vezetni pl. Meg borotvalkozni is megtanult mar bal kezzel, igy ez sem gond.

     

    En probalok belerazodni a segitseg nelkuli eletbe. Komolyan mondom Anyu a nyar alatt teljesen elkenyeztetett. Mire hazaertem semmi dolgom nem volt joforman. Most meg megint ramszakadt minden. Eppen most potoltam be a poszivozast, mostam ki, hajtogattam ruhakat, pakolasztam ossze stb.

    Kivettem husit, aztan majd valamit alkotok belole delutan.

    Ujabban raszoktunk a grillezesre, finom kajakat lehet igy kesziteni rovid ido alatt.

     

    Mami, tok jo, hogy jo tetszik a munkad! orulok neki oszinten!

     

    Zsu, te meg jaj szegenyem a melleddel:( Remelem Alex tenyleg kiszivott mindent es nem lesz begyulladva jobban. Amugy nagyon edi baba es milyen nagy gyerek!

     

    Agi, orulok hogy talaltal mar te is egy kis csoportot ahol majd remelhetoleg lesz baratsagra lehetoseged. De hidd el a jatszoteren is lehet majd ismerkedni. Most is menjel ha tudsz, meg ha Mira meg csak szemlelodni tud csak. Mi lett Fuzzy ugyevel?

     

    na megyek, Anyut visszahivom, most telefonalt.

     

    előzmény:
    -Tiffin- (24132)
    2009-09-19  17:40
  20. 2009. szeptember 19. 17:4024132.

    Na, akkor én is lendítek a fórumon egy kicsit! :)

     

    Csilla, mi az az ázsiai tempó? Kép van Stelláról? Nálunk is megy a nyálzás ezerrel, megspékelve esti üvöltésekkel, de nem tudom, jön-e a foga...kicsit kemény az ínye, de hátul.

     

    Druszám, ahogy írsz a munkáról, nagyon egymásra találtatok! Érdekes lehet és szuper, hogy örömmel mész, nem letudod azt a 8 órát. Megérdemelted az ösztöndíjat és az állást is, hogy szívvel-lélekkel csinálod. További sok sikert!

     

    Timi, jól hangzik Gracie óvodája, vannak már barátai? Anyukák is kedvesek?

     

    ZSU, örülök, hogy Sami ovija jól kezdődött, szerintem épp megérett rá. Biztos sok kis "girlfriend" lesz a jövőben is. Ami a szoptatásról írtál...hát biztos sajnáltad Alexet, de ő már el is felejtette, téged viszont kínzott volna rendesen a gyulladás. Anyunak volt ilyen a nagyobb öcsémmel, fájt rendesen.

    Nekem is néha túltelik a mellem, vagy Mira nem fogadja el az egyiket egész nap, ilyenkor fejek rendesen, de a legjobb persze az, ha ő szívja ki, de néha ömlik szegénynek az arcába. Ilyenkor én is sajnálom, de én kézzel nem tudom olyan jól megcsinálni.

     

    Mi megvagyunk, legalább 1o napra visszakaptam a Zuram, tervezem, hogy sokszor lesz ügyeletben, hogy eljussak ide-oda, fodrászhoz pl. Gyönyörű az idő is, ma megyünk parkba, holnap meghívésunk van partira, a Patriots meccset nézzük, kezdődik a szezon...Darren nézi lelkesen.

     

    Anyu nélkül kicsit más, néha lefáradok, de este 8-tól reggel 7-ig nyugtom van, csak kétszer kell szoptatni Mirát, így talpon vagyok. Mira hallotta anyu hangját skype-on, lemerevedett az ölemben, itta minden szavát, biztos, hogy megismerte.

     

    Most ennyi, nyeszereg a pici, megyek....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 18. 22:3424131.
    zsuzsi: Sajnalom,csalamadeban nem tudok segiteni,anyukam szokott rakni,en azt meg nem csinaltam.Illetve vele,meg Mo.-on,de mar nem emlekszem hogyan.

    Megyek megnezem a babocakat.Alex lattam hatalmasat nott,olyan edes,igazi fiu.Elolvadok a lattan,szintugy Mira lattan,szenzacios a haja.

    Timi: megertem,hogy hianyzik anyukad,az enyemet,most elfogadnam megint,hogy mire hazaerek husleves illata lengje be a hazat.:-)
    Meg amugy is hianyzik,a jo kis dumcsik vele.Ahhh,nagy sohaj/.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 18. 22:2924130.

    Sziasztok Lanyok,

    Gyors pentek esti bejelentkezes.Tul eltem az elso munkahetemet-nagyon elvezem,meg kell mondjam ezt az egeszet.A kihivasokkal,komplikaciokkal egyutt-vagy talan pont azert.:-)

    A munka szuper,erdekes.Egyenlore gyogyszereket szallitok a korhaz fel teruletre,az elso ket hetben kiserettel,hogy nehogy elvesszek.Hatalmas a korhaz.Mindenfele jarunk,a koraszulott babaktol a rak paciensektol mindenkit latok,a labor& deliveryre is en rohanok a fajdalom csillapitoval.Nagyon gyorsan,at tudom erezni.Minden surgetema partnerem-hogy na,ide rohanjunk am.:-)

    A munkatarsak egyenlore kedvesek,aztan majd meglatjuk kesobb,hogy alakul.Htalmas a department, 100 technikus es kb. 86 gyogyszertaros dolgozik itt,a cel az,hogy egy even belul minden gyogyszertarosra jusson egy tech.
    Csucstechnologiaval dolgozunk- a robot,amit hasznalunk,osszesen ot korhazban van az orszagban,szoval ez nagyon jo nekem,hogy megtanulom kezelni.

    Oktoberig 5 napot dolgozok hetente,amig a training tart.Aztan 4 napos munkaheteim lesznek.
    Rengeteg alkalom van tovabbkepzesre,maris kaptam vagy 5 curzust,amit el kell vegezzek oktober vegeig.Mind internet course,itthonrol is csinalhatom.
    Amig nagyon tetszik,annak a technikusnak a munkaja aki a mutoben kihelyezett satellitban dolgozik.Nagyon jol fizetett pozicio is: bonyolult munka,egy eves training utan mehetunk oda.

    A csalad jol birja a kikepzest,mindenki beallt a rendszerbe-eddig jol megy.Andras meg itthon van,kb. 2 het mulva kezd majd utazni.
    Andriska nagyon szereti a szomszed csajt,nem akar hazajonni delutan.:-) A csaj kenyezteti persze,imadja Andrist,nagyon jol elvannak.
    Este agyba esek 9:30-kor,reggel 5-kor kelek,de olyan jo,hogy 3:30-ra itthon  vagyok,egy csomo mindent tudok meg csinalni.Mar amikor van meg energiam.:-) Mara pl. elfogyott,pizza lesz vacsira.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 18. 19:4124129.
    Akartam kepet berakni a 4 honapos nagyfiurol, kihagytam az elozo hsz.bol.
    előzmény:
    ZSU75 (24128)
    2009-09-18  19:33
  24. 2009. szeptember 18. 19:3324128.

    Sziasztok!

     

    Latom eleg pangas van, most mar jo lesz ha osszeszedjuk magunkat es mindenki elkezd irni ujra :). Ne hagyjuk elveszni ezt a jo kis topicot! Bedobjak valami felkavaro temat? :) Ne kenyszeritsetek ra!!!

     

    Olvasom, hogy Mami dolgozik mar! Irjal majd Agi, hogy milyen a munka. Gondolom, hogy el vagy havazva, negy gyerek, munka, ugyes vagy, hogy kituzted ezt a celt magad ele es meg is valositottad. Egy kis "divine" segitseggel ;-P. Andras meg mindig ingazik a munka miatt?

     

    Bea, latom nalatok is zajlik az elet. Orulok, hogy megoldodni latszik a dolog a verekedos kisfiuval. 4 evesen szerintem is mar meg kell ertenie, hogy ezt nem lehet, ket evesnek meg hiaba magyarazod, hogy nem szabad harapni vagy racsapni a masikra... Persze rahagyni nem lehet, de nem tudom, hogy hogy elozik meg a bolcsiben ezt. Van egy sejtesem, hogy a bolcsisnenik sokszor inkabb nem jelentik ezeket az osszetuzeseket, mert szinte minden ketevest kikellene tiltani a bolcsibol "verekedes"-ert :). Joel biztos cuki, nagy ovodas :).

     

    Timi, apud hogy van? Anyukad mit mond, biztos nagyon hianyzik neki Gracie. G hogy viselte? Nalunk mindig siras van napokig miutan elmennek a nagyszulok. Illetve anyu, apu meg nem is volt :(

    Kindergarten hogy megy Gracinek? Biztos jol, igaz? Nalunk Sami meg csak most razodik bele, eddig o utalt rajzolni, szinezni, a nevet sem tudta leirni. De most mar olyan ugyes, szepen kezd rajzolni, irogat csak ugy szorakozasbol itthon is, szinez, szoval kezd alakulni :). Tegnap volt logopedusnal is, hogy megnezzek mi kell majd neki, nem artikulal ugy ahogy ennyi idosen kellene, de a beszede is rohamosan fejlodik amiota iskolas. Jot tett neki a mindennapos kozosseg, egy percet nem sirt, az elejetol kezdve ment szivesen, pedig ugy erkezett a kozossegbe, hogy a tobbiek mar ket hete egyutt voltak. De beilleszkedett rogton, tanitoneni szerint nagyon jol kijon a tobbiekkel es latom en is, valamelyik nap egy kislany az udvar masik oldarol loholt utanunk amikor indultunk haza es kiabalt, hogy "Sami, bye Sami, bye! See you tomorrow Sami!" :)) Nagyon edi volt. Persze a 10 eves unokaocsem rogton kerdezte, hogy "Is that your girlfriend, Sami?" :)

     

    Csilla, van uj kep Stellarol? Biztos sokat valtozott. Miket csinal mar? Biztos irtad mar, de nem emlekszem, hogy amig dolgozol kivel van otthon, Steve-vel? Olvastam, hogy milyen szepen atalussza az ejszakat, szerencses vagy :). Alex is most mar 10+ orakat alszik, napkozben is nagyon sokat, 3x 2-3 orat, neha ugy erzem, hogy egesz nap nem is lattam :). Persze azert is, mert amikor ebren van akkor annyian vagyunk ra, mindenki fogni akarja, jatszani vele, gyerekek cipelik ide-oda a hazban, szegenykem, egy elo jatekbaba. Nagyon jol birja amugy a kikepzest, mindenkire mosolyog, hangosan kacag is mar ha valami nagyon tetszik neki. O is fogzik eszmeletlen modon, latom is a ket kis feher csikot az also inyen, nemsokara attornek a fogacskak.

     

    Jaj, tegnap nagyon szarul voltam, eldugult egy tejcsatorna a bal mellemben, alig birtam a karom emelni, nagyon fajt, a fejem is fajt tole. Most gusztustalant fogok irni, akinek too much info, az ne olvasson tovabb! :) Lezuhanyoztam, massziroztam ahol faj es utana szoptattam Alexot azon az oldalon ahol a dugulas volt. Szegeny nagyon szivta, erolkodott, nem tetszett neki, hogy nem jon rendesen a tej, de par percen belul ereztem, hogy jobb mar, jon a tej rendesen, mondtam is a sogornomnek, hogy szerintem kidugult, hurra. Erre par perc mulva latom, hogy Alex bukott egyet, de nem csak tejet, hanem veres, nyulos trutyi jott ki belole. Tisztara kiakadtam, mert rajottem, hogy szegeny ezt szivta ki, ez a gennyes, veres ize volt bennem, ettol volt a kezdodo gyulladas. De a dragam megmentett a teljes mellgyulladastol, mara mar sokkal jobb, meg kicsit erzekeny, de nem lesz belole full on mastitis. Ugy sajnaltam szegeny Alexot, igaz ez ot nem izgatta, de olyan gusztustalan volt az egesz. Brrr.... bocs mindenki, de mast ezzel nem boldogitok, csak nektek, anyukatarsaimnak irom le. Illetve tegnap Samnek meselem nagy elannal a telefonba, erre o: Ooo, babe, you are on speaker phone...

    Ha-ha, most mar a munkahelyen is undorodhatnak a fiuk :).

    Na, lezarom ezt a temat :P.

     

    Tiffin, milyen anyukad nelkul? Darren utazott a heten? Sokat gondolok ratok, de kar, hogy nem vagytok kozelebb, milyen jo lenne egyutt babazni. Hianyoznak a barataim akik SDban maradtak, itt nem sok mindenkit ismerek es el is vagyok havazva a sok gyerekkel.

     

    P-Andi, hogy van Bubber? Ul mar egyedul? Anyukad gondolom elvezi nagyon, legcukrabbak ilyen 5-6 honap korul. Melo milyen, zajlik az elet? Van mar uj office romance? :) Marmint nem neked, hanem az internek kozott? :))

     

    Gabi, latom a blogon, hogy valtozasok lesznek. Irjal rola ide ha van mar konkretum es publikus! Nagyon edesek amugy a fiuk, hihetetlen, hogy Csonesz mar majdnem egy eves. Olyan szep mind a ket fiu, Csongor ezer arcan mindig jokat vigyorgok, meg kell zabalni!

     

    Na megyek, egy ora mulva viszem a Kindergarteneseket suliba, utana van harom szabad oram, Alex ebed utan mindig egy hosszut alszik, en meg akkor lazitok, mert 3 utan itt bolondok haza van a 6 gyerekkel este 9-ig, akkor mar mindenki alszik.

     

    Samer ma este jon, mar ket hete nem lattuk. Sajnos csak ket napot tud maradni. Holnap a kisebbik unokaocsem, Dominic, szulinapjat unnepeljuk, ot eves :).

     

    Pusza mindenkinek! Irjatok.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 18. 01:0824127.

    M@mi,

     

    Csalamadet hogy teszel el?

    Mar le van sozva minden. Ott tartok hogy az uvegekbe kene tennem es az ecetes levet raonteni, amire ugy ahogy van receptem. Viszont nem akarok hozzatenni se szalicilt se borkent se semmit. te hogy szoktad csinalni? Megforraljam vizben a lezart uvegeket? vagy miutan raontottem az ecetes lottyot akkor is  el fog allni ha nem forralom? (gondolom szetfone)

     

    PLEASE HELP SOMEONE!

     

     

    Koszi

    Zsu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top