Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2006. február 11. 05:43151.

    Azt is kiirja aki csak megakarta nezni! De nem latjak, ne aggodj. En is most olvastam ezt a "sugo"-ban.

    zsu

    előzmény:
    cheesecake (149)
    2006-02-11  05:40
  2. 2006. február 11. 05:42150.

    Nem volt levedve. Vegulis nem volt olyan amit ne lathatott volna mindenki es ugye legtobbszor anyukak nezegetik, de megis amikor lattam hogy egyedulallo 50-es pasik weird nevvel nezegetik az oldalt akkor kicsit meggondoltam es leszedtem egy-ket kepet. Lehet, hogy lekene vedenem?

     

     

    előzmény:
    cheesecake (148)
    2006-02-11  05:36
  3. 2006. február 11. 05:40149.
    Meg egy kerdes:nem tudjatok,hogy csak annak a nevet irjak ki aki megnezte,vagy azet is aki megakarta?Mert lattam olyat,akinek nem adtam meg a jelszavam.
    előzmény:
    cheesecake (148)
    2006-02-11  05:36
  4. 2006. február 11. 05:36148.
    Bocs,hogy igy beleszolok, Zsuzsi:neked le volt vedve jelszoval az oldalad? Kicsit megijesztettettek amiket irtok,bar mar en is gondoltam ra,ezert szedegettem le a gyerkoc kepeit.Tovabbi szep estet...
    előzmény:
    ZSU75 (143)
    2006-02-11  04:42
  5. 2006. február 11. 05:21147.
    Lanyok,

    Most kaptam egy emilt hogy a http://www.childrensplace.com-on az outlet reszen minden 3.99 be kerul. Mar nincsen minden meretbol de az ar nagyon jo a novoben levo gyerekeknek. Nalam nem aktualis mert a sogornom bevasarolt a mult heten a denveri outletben nekunk. Ezek a ruhak annyira jok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. február 11. 05:10146.

    Jaj, ez jo hir Enikot, ott meg nem neztem. Koszi.

    Nekem is viszonylag kicsik voltak a babaim, en is orultem, mert en mindenkeppen fajdalomcsillapitas nelkul akartam oket megszulni, sikerult is, ezt egy negy kilossal nem tudom ment volna  .

    előzmény:
    enn (144)
    2006-02-11  05:03
  7. 2006. február 11. 05:09145.
    Szia

    Sajnos nalunk sincsen semmilyen formaban turo, mert ez egy 60 ezres kisvaros es itt nincsenek bevandorlok. A legkozelebbi nagyvaros 8-10 oranyira van. Ezert a ricotta. A korozottet mindig a cream cheese-bol csinalom, ricottabol szornyu.

    Itt sincs meggybefott de viszont nagyon finom csereszenye konzervet lehet kapni, de gondolom nalatok is van ilyen.
    Esetleg ha van feletek BIG LOTS akkor ott neha arulnak magyar konzerves szilvabefottet meg neha mas fajtat is. Mikor meg floridaban eltunk ott vettem egy csomot belole, azota is van. Meg pl Maggi husleveskockat is. Amilyen csoron nez ki az uzlet kivulrol olyan kincseket lehet bent talalni. Barcsak itt is lenne big lots.


    Pont azert nem rakok fel kepeket a csaladrol mert nem akarom orszag vilag ele tarni a maganeletunket. Nem tudom lattatok e az MSNBC-n azt a riportot ahol mindenfele perverz alakokkal vettek fel a kapcsolatot magukat 13 eves fiunak kiado nyomozok. Aztan hazhozmentek egy kis sex miatt ezek a perverzek, ott meg riportot csinaltak veluk es utana a rendorseg szepen mindet lecsukta. Persze nagy resze kijon majd valamilyen okkal de legalabb lesz sexual predator multjuk.
    Kulonben en is meglestelek titeket es igazan buszke lehetsz a csaladodra.
    Kuldok privit a webcimmel ahhol a kepek vannak. Csak arra kerek teged is es mindenki mast is akinek mar mondtam a cimet hogy ne adjatok tovabb, mert sose lehet tudni. Sajnos. Viszont ha valaki keri akkor altalaban szivesen megadom.


    Garcia
    Alkatreszileg remelem kislany. De barhogy is lesz, jo lesz.

    Zsu
    előzmény:
    ZSU75 (143)
    2006-02-11  04:42
  8. enn
    enn
    2006. február 11. 05:03144.

    Hogyha van felétek Trader's Joe, akkor ott nézd meg az üveges meggyet, nagyon-nagyon fincsi! Én azt teszem a meggyes muffinba.

    Bizony Timi, én is örültem a 3-3 kg-s gyerekeknek  

    előzmény:
    ZSU75 (143)
    2006-02-11  04:42
  9. 2006. február 11. 04:42143.

    A Zsuzsi turos pogi receptje tenyleg nagyon jol hangzik. Es hogy ricottaval is lehet csinalni az kulon jo, mert en meg nem talaltam itt Farmer's Cheese-t sem es dry curd cottage cheese-t sem, igaz annyira nem is kerestem, parszor neztem, akkor nem volt.

    En szoktam muffinokat sutni de csak ilyen dobozos cake mixbol, az meg aztan nem nagy tudomany. Anyukam meggyes-makos muffint szokott otthon Mo.-on sutni, ott most nagy divatban van a muffin sutes, o allitja, hogy az egyik legfinomabb suti, pedig anyu ezer fajta sutit tud es nagyon fini mindegyik. Csak kell hozza meggy befott, az meg itt nem olyan mint otthon. Ha valaki talalt itt is olyan befottet mint a magyarorszagi akkor legyszi irja meg hogy mi a neve.

    Egesz csaladom beteg, mindenki lazas... Kiv. en meg az Amira.

    Zsuzsi, en is kivancsi vagyok rad meg a Hunorra, tegyel fel rolatok is kepeket! Nekem egy csomo kepem volt fent, de leszedtem oket, csak egy parat hagytam. Kicsit paranoid lettem egyik nap, mert fura volt, hogy annyi idegen nezegeti a gyerekeim kepeit, volt koztuk 50 eves pasi is, nem tudom valahogy nekem ez weird... Jaj, mar megint fosom a szot  !

    pussz

    zsuzsu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_207634
    Torolt_felhasznalo_207634
    2006. február 11. 03:47142.

    Hat azt en se tudom milyen lehet termeszetes uton megszulni egy 4 es fel kilosat... Farfekveses volt a mano, ezert csaszarral szuletett.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (141)
    2006-02-11  03:38
  11. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 11. 03:38141.

    Ugyes voltal te nagyon, bar en azert nem banom, hogy nem egy 4 es fel kilos gyereket kellett kinyomnom

    Holnap varom a beszamolot a muffinrol, en meg soha nem csinaltam azt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207634 (140)
    2006-02-11  03:29
  12. Torolt_felhasznalo_207634
    Torolt_felhasznalo_207634
    2006. február 11. 03:29140.

    Zsuzsu, orulok, hogy sikerult a pogi! En holnap muffinnal fogok kiserletezni, majd beszamolok hogy sikerult.  

    Picasso Bea, gratulalok a babohoz!!! Vigyazz magadra nagyon, egyel meg mindent, amit megkivansz es aludj sokat! En is ezt csinaltam, es Oli 4 es fel kilos lett.  

     

    előzmény:
    ZSU75 (132)
    2006-02-11  01:56
  13. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 11. 03:11139.

    Zsu, de jo, hogy leirtad ezt a turos pogi receptet. Nekem van itthon a melyhutoben lefagyasztava 4 csomag Farmers cheese. Szerintem holnap meg is probalom ezt a receptet. Nagyon jol hangzik...

    Orulok, hogy jol vagytok a babaval, van valami remenyed alkatreszileg??? Gondolom, most  jobban szeretnetek egy kislanyt a Hunor utan bar vegul is tok mindegy csak egeszseges legyen a baba, nem???

    Zsuzsu, orulok, hogy jo lett a pogid, na ha en csinaltam volna ilyen jot, most eheznenek a mokusaim Ne is emlegessed a hizast!!!! Nekem is kellene fogyni, erre most mit csinalok??? Itt ulok a gep elott 1 pint kave fagyival a kezemben. Bar mentsegemre szolgaljon, hogy mar vagy masfel-ket honapja nem ettem fagyit es ez a Haagen-Dazs light fagyija

    Gyerekem kifekudt megint mar fel 9-kor, bar ma kirohangaszta magat megint a hideg jatszoteren. Jo huvos volt, meg a kesztyut is magan hagyta jo darabig.

    előzmény:
    zsuzsi1975 (136)
    2006-02-11  02:11
  14. enn
    enn
    2006. február 11. 03:06138.

    Sziasztok Zsuzskák
    mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat!
    (azt még nem is mondtam itt, hogy engem anya nagyon sokáig Zsuzsinak hívott. Nem tudom hogy találta ki nekem ezt a nevet, de azt hittem rajtam is marad, aztán csak visszaszokott az Enikőre )

    Zsuzsi, te simán megélhetnél, ha pékséget nyitnál! Nem gondolkodtál még rajta? Nagyon-nagyon ügyes vagy!
    Már régen láttam az oldaladat, Hunorról van fent kép, mert őt még nem láttam.
    Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a neme a picikének. Én imádtam ultrahangra járni!
    A kisfiad tényleg nagyon ügyes, hogy egyedül pisil, nagy dolog ez! Én pelenkáztam a kettőt egyszerre, de Krisztián nagyon hamar szobatisztává vált, amikortól elkeztük gyakorolni. Nem nagy dolog
    És milyen jó, hogy már mondatokban beszél! Nagyon büszke lehetsz rá

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. február 11. 02:12137.
    Szia Eniko, margarint hasznaltam hozza, hidegen, Blue Bonnett a neve asszem'.
    előzmény:
    enn (134)
    2006-02-11  02:00
  16. 2006. február 11. 02:11136.
    Szia

    A vajat altalaban a Sam's ban veszem a legolcsobb fajtat es sotlant. Nem Margarin. A fel adagot is lehet ricottaval csinalni, csak en eloszor cream cheese-el csinaltam meg es azert van ugy a recept. Ha nem akarsz fel adagot csinalni de nincs idod kisutni az egeszet egyszerre akkor ha becsomagolod folpackba kesobb is ki tudod sutni. Kisutve meg egy par hetig vagy meg tovabb siman elall a konyhaban nem kell felni hogy megromlik.
    A lenyeg az hogy amennyi turo (sulyra) annyi liszt es annyi vaj kell bele.


    Zsu75
    Koszi a bokokat igazan kedves toled
    Nezegessel nyugodtan az tutira nem hizlal


    Zsu
    előzmény:
    enn (134)
    2006-02-11  02:00
  17. 2006. február 11. 02:01135.
    Megint en


    Picasso Bea
    Gratulalok en is a babahoz.
    Drukkolunk mi is hogy minden rendben menjen.
    Sajnos tudom milyen amikor elmegy a baba, a noveremnek kb 6 terhessege indult meg a 26 heten minden ok nelkul.
    Szerencsere azota sikerult egyet kihordania a 30ik hetig es most mar jol vannak.


    Clifford
    Remelem Rahel jobban lesz mire hazaindultok. Sajnos tanacsot nem tudok adni mert mi szinte sose vagyunk betegek. De azert probald meg valahogy elintezni a dokit, hatha...



    Nalunk pocaklako jol van Mar rugdos ezerrel a kisordog, de igy legalabb tudom hogy jol van. Ma voltunk a Midwife-nal eloszor es eddig mindent rendben talalt. Jovo heten megyek ultrahangra, alkatreszeket keresni (ez nagyon tetszik) , es vervetelre. Kulonosebben nem aggodom, csak szeretnem mar tudni hogy fiu e vagy lany. Remelem meg tudjak majd mondani. Ja, kezdtuk vagy zarjuk ?? a 21 hetet. Szoval mar eleg nagyocska a gyerkoc.
    A Hunorra annyira buszke vagyok. Mostanaban mar neha szol hogy pisilni kell, es olyankor elmegy a wcre es felall a samlira es elvegzi a dolgat. Szinte mar segitenem sem kell. Viszont kakilni nem hajlando bele a vilagert sem. Azert remelem hamarosan arra is raszokik mert nem szeretnek ket gyereket pelenkazni egyszerre
    HAmarosan mar 3 eves lesz, es mostmar mondatokban beszel (vegre ). De csak angolul, magyarul mindent megert de nem hajlando ugy beszelni. Sot neha meg fordit is az apjanak. Olyan jo gyerek altalaban hogy panaszra igazan semmi okom vele kapcsolatban. Na majd a kovetkezo bepotol mindent......
    Szoval jol vagyunk. Betegek nem vagyunk, az influenza elkerult bar a sogornomeknel mar jart. Azert nem is szoktan itt tanacsokat osztogatni betegseg ugyben mert nincsenek tapasztalataim, remelem nem is lesz sok.

    Na eleg volt a szoszatyarkodasbol.

    Zsu



    Tepoema
    Sajnos en nem tudom hogy vagyunk e itt L.A. bol de ha valaki igen akkor biztos jelentkezik majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. enn
    enn
    2006. február 11. 02:00134.

    Zsuzsi, nagyon szépen köszönöm a receptet! Igazán jól hangzik Ma szereztem is ricotta túrót, kíváncsi vagyok milyen, még nem próbáltam

    Zsu, te milyen vajjal készítetted a pogit? Jó, hogy írod a fél adagot, legközelebb én is így próbálkozom

    előzmény:
    zsuzsi1975 (130)
    2006-02-11  01:27
  19. 2006. február 11. 01:57133.

    Hello, en Palm Springsben vagyok, kb. ket ora LAtol. Te L.A.-ben vagy?

    zsuzsu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546992 (131)
    2006-02-11  01:36
  20. 2006. február 11. 01:56132.

    Judit, megcsinaltam anyukad pogi receptjet, nagyon nagyon jo lett! Eletem legszebb pogacsaja, ilyen magasak meg soha nem voltak. Csak feladagot csinaltam, de igy is sok lett belole es meg annyit valtoztattam, hogy belereszeltem egy kis fokhagymat a tesztaba. Koszi szepen, igy fogom ezentul csinalni a pogacsat!

    Zsuzsi1975, en is mar kerdezni akartam a sok finomsagrol a bemoldaladon. Meg sem merem oket nezni megint, mert ket kilot hizok csak a nezegetestol  ! Minden nagyon jol nez ki! Ugyes vagy hogy ilyeneket tudsz csinalni. En fozni jol tudok, de a sutest meg gyakorlom, egyre jobban megy. Most hogy igy felajanlottad hogy kerhetunk toled recepteket lehet, hogy fogok is, megnezem a bemoldaladat (ket kilo ide vagy oda..) es majd jelentkezem.

    pussz mindenkinek!

    zsuzsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_546992
    Torolt_felhasznalo_546992
    2006. február 11. 01:36131.

    Sziasztok!

     

    L. A . - környékén lakó van közöttetek?

    T

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (1)
    2006-02-08  03:53
  22. 2006. február 11. 01:27130.
    Szoval pogi recept

    1/3 turo, 1/3 liszt es 1/3 vaj
    ez lehet
    1 csomag cream cheese, 1 1/2 cup flour, 2 stick unsalted butter
    vagy
    1 pound ricotta cheese, 1 pound flour, 1 pound (4 stick) unsalted butter

    + 2-3 csipet so
    1-2 ek tejfol (vagy amennyit felvesz)
    3-4 teaspoon (a merokanal) sutopor

    tojassal megkenni a tetejet es reszelt sajttal megszorni.

    En csinaltam mar cream cheese-el es ricotta-val is, mindketto nagyon finom lett. A vajnak huto hidegnek kell lennie. En osszekockaztam a vajat majd visszatettem a hutobe hogy tuti hideg legyen majd osszemorzsoltam a liszttel es ugy bele a turot. Ha tul szaraz lenne akkor kell meg hozza tejfol is, de az csak ugy szemre. Nem szabad vele sokat jatszadozni hogy a vaj ne olvadjon el nagyon. Kezzel kell az egeszet osszegyurni. Majd jo lisztes pulton kinyujtani kb 1-1,5 cm vastagra es mini (3 - 4 cm atmeroju) pogacsaszaggatoval kiszaggatni. En mindig ilyen picire csinalom, lehet nagyobbal is. Neha derelye vagoval (vagy pizzaszeletelovel) csikokra vagom es ugy teszem a tepsire. Majd egy felvert tojassal megkenni es megszorni sajttal. En parmezansajtot reszeltem ra a mulkor es nagyon finom lett. A rudakra pedig olasz fuszerkevereket morzsoltam a komenymag helyett, es ugy ra a sajtot.

    Homerseklet? NEm tudom, nem emlekszem. Holnap megkerdem. Talan 400 F amig arany szinuek nem lesznek.

    Gyorsan megy es nagyon egyszeru pogi. HA buliba kell akkor tuti siker ital melle. Sokaig elall.

    Zsu
    előzmény:
    enn (101)
    2006-02-10  19:08
  23. 2006. február 11. 01:11129.
    Szia

    Van egy kenyersuto gepem es azzal csinalom a kenyereinket itthon. A sogornomtol kaptam kolcsom egy eve es azota nem vettunk bolti kenyeret. A sonkas kenyertol en tobbet vartam, nekem nem izlett annyira de lehet hogy azert mert husveti sonkat raktam bele gepsonka helyett es ez lehuzta a tesztat nagyon. Azert ha erdekel elkuldom a receptjet. Kulomben a Kenyérsütőgép vásárlás / Süssünk-főzzünk » topikrol van es ezzel kapcsolatban ok tobb segitseget tudnak neked nyujatni, mert tobb tapasztalatuk van sonkaskenyer ugyben.

    A muffinhoz azert kell a papir mert a tesztaja annyira csokis hogy nem tudod elegge kivajazni/lisztezni a format mert beleragad. Igy legalabb nem kell kibanyaszni mert egybol kipotyog a formabol. Bar szilikonos formaval meg nem probaltam, abbol lehet hogy kijonne.

    Amugy a prividre valaszolva. Nem vagyok cukrasz sem pek sot meg kepzett szakacs sem, csak egyszeruen oromet okoz ha finomat tudok kesziteni. Gyakorlat teszi a mestert, szerintem. Nekem anyukam nagyon jol foz es sut is, de o mondta egyszer ami nekem nagyon megtisztelo, hogy o mellettem csak kuktanak erzi magat mert szerinte annyira jol csinalom.

    Az Amway-t en is ismerem, vannak jo tapasztalataim es rosszak is. Talan meg a tagsagink is megvan ha arura van szuksegunk onnan. De azert koszi

    Zsu
    előzmény:
    kiki12 (102)
    2006-02-10  19:53
  24. 2006. február 10. 22:33128.

    Huha, nagyon beindultatok csajok, fel oraig nem neztem be aztan kb. 20 uj hsz. volt.

    Picasso Bea, ismeretlenul is nagyon gratulalok az uj kis pocaklakodhoz! Biztosan nagyon boldogok vagytok!

    C. Bea, hihetetlen ez a doki rendszer tenyleg itt neha, en is kiszoktam akadni. Nekem egyszer 4 uzenetet kellett hagynom mire valaki visszahivott. Remelem megoldodik a problema a Rahellel, nagyon sajnalom hogy igy alakult.

    Megyek megprobalkozom a pogacsaval, hatha nekem sikerul... bar nem vagyok valami nagy sutesben, a fozes sokkal jobban megy. Na de practice makes perfect... en edible-lel is megelegednek  , nem is kell perfect! jol elszorakoztatom itt magam.... 

    pusza,

    zsuzsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_911296
    Torolt_felhasznalo_911296
    2006. február 10. 22:27127.

    Ne aggódj,én is minimálból élek, de ez hosszu történet....

    A helyzet az, hogy az emberek általában nem ismerik, és gyakorlatilag az évek során sok-sok szart rájuk sóztak, így nehezebben fogadják a dolgokat. És IGAZUK VAN.

    Amit én terjesztek / igaz, főleg a baráti, ismeretségi  körömben/

    az nemcsak nálam vált be...de ha rámész a vebso.hu, ajánló: hgyula cimszóra, kapsz egy kis izelitőt.

    Üzenj, keress meg !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (123)
    2006-02-10  21:47

Címlap

top