Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2006. február 9. 03:5351.

    Zsu, vannak a gyerekeknek masodik nevei? Ok Magyarorszagon szulettek?

    Na en vegre pihenni akartam a tanulastol, leultem videozni de ferjuram is eppen szeretett volna, mert napok ota alig pihizik, ugyhogy a film felenel eluldozott.De nem is baj eppen kezdett tul izgalmas lenni, es attol nem tudok aludni. O most epp a Left behind harmadik reszet nezi. En olvastam konyvben meg otthon vagy het reszet, de lehet beszallo, eleg jol megcsinaltak oket allitolag. LAttad mar?

    Tobbieknek csak, ha nem tudjatok, hogy irodott egy konyvsorozat a Jelenesek konyverol a Bibliabol, az utolso idokrol. Van harom teoria hogy is lesz akkor es ebbol egyet vegig feldolgoztak az irok. Megelozte a H.Potter konyveket itt, aztan megfilmesitettek mar harom reszet. Szinten izgalmas.

    ANdi, jot mosolyogtam rajtad. De igazad van minek ha nem erted amit tanulsz. En ma ujra probalkoztam a tanarnal hogy adjon mar otthoni kidolgozasra valamit legalabb egy kicsit osszeszedjek. Mivel kihagyok most egy vizsgat. Es nem engedte! Eleve vesztek 100 pontot. Olyan merges vagyok.

    Timi megneztem az uj kepeket. Gracie nagyot nott!!ARanyos a szamitogepes.

    Eniko, hogy hogy nem tudjak mi tortent? Szegeny Krisztian, emlekszem mar volt ilyen estetek hogy valami tortent es nem tudtak megmondani hogyan. Nekem Rahel lazas volt ma. Nem tudom holnap megy e oviba, ma nem engedtem, pedig reggel jobban volt.

    előzmény:
    ZSU75 (50)
    2006-02-09  02:58
  2. 2006. február 9. 02:5850.

    Latom nagyon jo kedvedben vagy Andi, ennek orulok! Szoval a Mr. Nice Guy lapatra van teve? Az en ferjem is tegnap panaszkodott a tortenelem tanarjarol, hogy harom oran keresztul kepes a semmirol csevegni a diakokkal es utana hazakuldi oket tobb nap hazifeladattal.  

    Olyan jo nektek, hogy jarhattok suliba, en is ugy szeretnek, de eloszor a Sam fogja a Masterst megszerezni aztan amikor az en papirjaim is vegre megerkeznek es a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek akkor en is belevagok. Bar meg azt sem tudom mit akarok tanulni... keson ero tipus vagyok  . Bezzeg amikor kozepiskolas voltam akkor utaltam suliba jarni es tanulni. Amikor meg mondjak, hogy majd megbanod meg majd akarsz tanulni amikor nem lesz ra lehetoseged akkor korberohogod a felnotteket...

        

     

    előzmény:
    EszterNy (48)
    2006-02-09  02:50
  3. 2006. február 9. 02:5349.

    Pontosan: nem lehet tole kerdezni mert soha nem nez rad.Igy akart volna ki nezni.

    Elnezest 

    előzmény:
    EszterNy (48)
    2006-02-09  02:50
  4. 2006. február 9. 02:5048.

    Szia Zsuzsi!

    Latom mindenki jol van orulok NEKTEK  

    Le csereltem a kemia tanaromat idegesitett azzal,hogy amikor magyaraz allandoana plafont nezi es amikor kerdesel tolesoha sem nez rad ,le irtam ot.Ma csereltem nem birom az ilyen tipusu emberkeket, az osztalytarsaim azt mondta,hogy hat o egy igazi NICE GUY hat en nem fizetek azert mert o egy NICE GUY en azert jarok a suliba,hogy tanuljak nem pedig azert,hogy meg torjem a fejem,hogy most mi van, mi is akar ez lenni, vagy mirol is van szo? Most megkonyebbultem holnap megmondom neki .BYE BYE MR.  BABCOCK 

     

    előzmény:
    ZSU75 (47)
    2006-02-09  02:28
  5. 2006. február 9. 02:2847.

    Bea, nagyon edes a Rahelnek ez a beszolasa! Mikor indultok haza? De jo nektek, ugy irigyellek! 

    Nalunk az Amiranak szoktak jo beszolasai lenni. Egyszer apu kuldott egy fenykepet magarol amin a Duna mellett allva egy eppen kifogott halat tartott a kezeben. Mondom az Amiranak, hogy majd ha mentek Magyarorszagra akkor majd satoroztok a Papaekkal es furodhettek a Dunaban is. Erre o megszolal: En abba a halas oceanba be nem megyek!  

    Nagyon rohogtem,hogy a Duna a halas ocean. Abban viszont igaza van, hogy en is meggondolnam bemenjek e.....

    Judit, hol van a pogi recept???? Csak vicc, nem surgetni akarlak... DE TENYLEG HOL VAN????? 

    Irjatok, ne haljon meg a topic!

    pussz,

    zsu

     

     

    előzmény:
    clifford (46)
    2006-02-09  01:15
  6. 2006. február 9. 01:1546.

    Szia,

    A parologtatoval kacsolatban: en is sokat kinlodok vele, van egy resz amit szet lehet szedni azt persze o. k lehet valamennyire tisztitani. De azt a reszt ahova a vizet toltod vagy uvegtisztitoval tudod, vagy tomj bele egy kis papirtorlot, legalabb negy ot lapnyit es egy hosszu fakanallal torold korbe. Eleg osregi modszerek de en sem talatam ra mast, ha benylakasodik akkor meg tobb bacit fog termelni. Es igyekezz mindig kiparologatatni teljesen a vizet hogy ne alljon benne max csak masnapig. Nekunk egy tartalyhoz kell legalabb ot ora hogy lemenjen es neha ket reszben hasznaljuk el egyik este, majd masik este.

    Verekedes: szerintem is maradj vele kitarto. Hamarosan eleg nagy lesz ahhoz hogy meg jobban megertse hogy ez miert nem jo es ha kell akkor valamilyen buntetessel egyutt. Siman a bocsanatakeres vagy ket perc a sarokban nem fogja meghatni. Hamar megszokjak. Nehez igy kitalalni mi okozhatja. Mivel nagyon hosszu ideig nem latjatok szinte lehetetlen. Ahogy irod hetkozben szinte teljesen kulon kis elete van, minden fontos dolog napkozben tortenik vele. Akarmi okozhatja: fel akarja hivni a tanar figyelmet, a gyerekeket, eltanulta, szorongast kezel vele...nagyon sok resze lehet.

    Megirtam ma az elso vizsgamat!!!Kicsit ugy voltam vele. ha meg egy napom lett volna! Fosulin is ez volt gyakran. De most ket gyerek mellett orulok hogy ennyi is ment, raadsaul most Rahel beteg, anyas, ki van dolve. De annyira edesek egyutt. Rengeteget jatszanak, JOel ma azt jatszotta hogy egy kis konyv mogo bujt majd kikukucskalt. Rahelnek meg volt egy edes beszolasa tegnap reggel. Oda akart bujni hozzam, mar beteg volt es egymas mellett fekudtunk osszeert a fejunk. Par pillanat mulva megszolalt: anya, tudom hogy en vagyok a legszebb kislany neked a vilagon, csak nyomol!  MOst benne van a februari Kismamaban nehany beszolasa, mar alig varom hogy lassam.

    Olyan jo tulleni dolgokon olyan kemeny het volt mar csak a koszonokartyaimat irom meg, na meg kipakolom mit viszunk haza, mert el sem ertem meg addig.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (43)
    2006-02-08  22:14
  7. enn
    enn
    2006. február 9. 00:0045.

    Judit, el fog múlni hidd el. A kiabálás nálunk is megy, viszont én gyarkran rákiabálok, csak ez használ! Na rácsapni ritkán szoktam, inkább így oldom meg, egyik módszer jobb mint a másik, mi?
    Szerintem is megelégelhette, hogy őt mindenki bántja, így most ő üt, ha bajban van, ha nem.
    Vannak nyugisabb gyerekek, vannak vadabbak. (nálunk Krisztián a nyugis, Jennifer a vadabb, igaz ő nem tép, de sokkal sokkal elevenebb mint Krisztián)

    Tisztítóval kapcsolatban nem tudok segíteni.
    Esetleg kérdezz rá Andi topikjában.

    Timi, neked Gracie mindig is vadabb volt, de azért érdekes, hogy egyre inkább próbálgatja meddig mehet el, és nem akar nála elmaradni. Pedig úgy tudom, te is ügyesen oldottad meg a hajtépést is, és még sem hat... Majd csak kinövi.

    Andi, aranyosak a kutyosok még mindig Hogyhogy tanulsz valakitől helyesen írni? Ezt nem értettem.

    Bea, gyógyulást Rahelnek, a kicsitől kapta el a kruppot, vagy csak úgy jött neki?

    Nem tudom... visszatérve arra, hogy mikortól kell a gyerkőcnek tanítani, hogy mit szabad és mit nem, azt gondolom, hogy nagyon korán, pl. Zsu, te írtad, hogy a kisfiú szülei abszolút nem szólnak a másfél éves gyerekükre, mégis mikortól fogják? Ez nem megfojtás, hanem nevelés kérdése. A nagy okosok azt mondják, amit a gyerek nem tanul meg 3 éves koráig, azt nem is fogja, ebben a korban a legalakíthatóbbak.
    Bizony már nekem is kell Jenniferen alkalmazni bizonyos szabályokat, de olyan nehéz. Pl. engem halálra idegesít, hogy feláll evés közben, de az utóbbi pár napban azt vettem észre, hogy kezd szót fogadni... Amúgy nagyon értelmes kislány, csak már próbálgatja a szárnyait.

    Hétfőn Krisztiánt érte baleset, képzeljétek, valamivel megkarcolta a szemének a felületét. Az óvónőknek fogalmuk sincs, hogy mi történt, mert nem akart aludni, viszont amikor fel kellett kelnie, akkor már fogta a szemét és ömlött belőle a könny. Kedden tudtuk orvoshoz vinni, kapott rá kenőcsöt, ma már jobban van, de hétfőn és kedden egész nap aludt, ami azt jelenti, hogy hétfőn 4-kedd délelőtt 11-ig, majd délután folytatta, miután hazajöttünk az orvostól. Akkor nem fájt neki, ha zárva tartotta. Úgy sajnáltam szegénykémet.

    Bocs a regényért  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (43)
    2006-02-08  22:14
  8. 2006. február 8. 22:2444.
    Na vegre valakitol tanulok helyesen irni 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285975 (42)
    2006-02-08  22:02
  9. Torolt_felhasznalo_710876
    Torolt_felhasznalo_710876
    2006. február 8. 22:1443.

    Max csak a tobbi gyereket uti, bennunket nem. Mondjuk engem neha, apjat soha. Nem hiszem, hogy azert csinalja, hogy fajdalmat okozzon vele. Igazan nem tudom miert csinalja, talan turelmetlenseg is lehet az oka, fogalmam sincs.  

    A suliban a kozossegben sok mindenre rakapott mar. Szeptemberben meg az elejen volt a harapasos idoszak, az szerencsere eleg hamar elmult. Van ott masik gyerek is, aki ut nem csak az en fiam. Lehet, hogy toluk is latja, csak o ugy latszik nem tudja abbahagyni meg.

    Hat igen mit mondjak nagyon "ego" mikor ezt csinalja masok elott. Probalok kovetkezetes lenni vele es egyszer sem nezem el neki.

    Ja, a masik meg, hogy gyakran kiabal, de aztan torka szakadtabol. Nagyon idegesito. Ezt se tudom honnan szedte, mert mi nem ordibalunk vele.

    Nekem a turelmem veges sajnos, tisztaban vagyok vele. Viszont mikor oda jutok, hogy mar mindjart elfogy, akkor apuka a soros, szerencsere neki birka turelme van hozzam kepest. Ha meg nincsen otthon, akkor probalom magam eltavolitani a gyerektol par percre. Oke azert nem mondom azt, hogy soha nincsen rakiabalva, de azert nem gondolom, hogy tolunk vette volna ezt fel.

    Igen, a parologtatos dolog is meg mindig erdekel. Azokat a legutakat (air duct) ki lehet tisztittatni. Iszonyu kosz gyulemlodhet fol bennuk. Mi evente 2x tisztitatjuk ki oket profikkal, foleg a ferjem asztmaja miatt. Virag, szerintem erdemes ennek utanajarnod.

    Holnap ujra leszek. Most futok a suliba Maxert. Udv: Csupa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (39)
    2006-02-08  21:28
  10. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 8. 22:0242.
    ahajt=hajat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285975 (41)
    2006-02-08  22:01
  11. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 8. 22:0141.

    Timi, a hajhuzgalast mar Viola is csinalja, meg folyton az orromat akarja letepni, es kozben karmol. De mar megkarmolta a sajat orrat is, meg huzza teljes erovel a sajat ahajt is, de semmi 

    Jol van, tudom, hogy meg kicsi ahhoz, hogy felfogja, mi tortenik, de azert jol esik okoskodni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (39)
    2006-02-08  21:28
  12. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 8. 21:5940.

    Csupa, igen, azt nem raktam ossze, hogy Te dolgozol, nyilvan a kisfiad egesz nap az oviban van - ott biztosan le is foglaljak. Meg ahogy irod, tenyleg mindent megteszel, hogy jo iranyba tereld. Irtad, hogy nem ilyen volt, hat, biztosan megunta, hogy mindig Ot verik el, aztan eltanulta a nagyobbaktol, hogyan vedje meg magat 

     

    Kivancsi vagyok, hogy a parologtatos kerdesedre tud-e majd valaki valaszolni. Engem az air conditoner, vagyis a csatorna, amin bejon a levego, annak a tisztitasa foglalkoztat. Az egyikbol allandoan fekete szmotyik jonnek. Talan valami fertotlenito sprayt kene belefujni, nem tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (37)
    2006-02-08  18:26
  13. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2006. február 8. 21:2839.

    Szia Judit, az en lanykam is ilyen kis vadmacska. Engem is allandoan pufol, karmol, huzza a hajam, hozzam vag jatekokat v. eppen ami ami a kezebe kerul, sot ujabban harap is!!!! En raszolok, megmutatom neki, hogy finoman kell odanyulni, de mikor mar vagy zsinorban 25x meghuzza ugy a hajam, hogy a konnyem kicsordul, akkor en is ravagok a kezere! Na akkor altalaban abba hagyja(legalabb is addig amig eszebe nem jut ismet durvulni). Gracie is olyan, hogy szerintem tudja, hogy nem szabad, de csak azert is csinalja...sot van amikor meg utana ki is rohog, mert latja hogy faj vagy nem tudeom miert nevet, de szabalyosan rohog rajtam. Allitolag ezzel sokat nem lehet csinalni, csak azt hogy minden alkalommal elmondod neki, hogy nem szabad, megmutatod neki, hogy finoman is lehet mashogy nyulni es egy ido utan kinovik. Hat en mar nagyon varom, mert jatszoteren is allandoan egek, mikor Gracie jatsza a 'bully"-t. 

    Ja a DR.SEARS konyben meg azt olvastam, hogy ugy 2 ev korul azt lehet csinalni, hogy ha harap a gyerek, hogy sajat alkarjahoz odanyomod a kis fogat ugy erosebben, hogy erezze a nyomast, a fajdalmat egy kicsit. Es allitolag ezt minden alkalomkor, mikor harap, meg kell ismetelni. Igy egy ido utan rajon, hogy harapas=fajdalom. Nalunk meg nem mukodik ez a modszer, kiprobaltam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (37)
    2006-02-08  18:26
  14. 2006. február 8. 18:4938.
    Hat, en sem tudom Csupa, az en 18 honapos kisfiam is eleg mafla ilyen teren, az emlitett kis unokateso naponta megtepi es o is sokszor csak bog es fel tole. De neha megelegeli es akkor vissza ut. Nehez ugy, az biztos, en mind a kettot latom naponta es sokszor nem tudom mit csinaljak.  Na, nem sokat segitettunk, bocs  !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (37)
    2006-02-08  18:26
  15. Torolt_felhasznalo_710876
    Torolt_felhasznalo_710876
    2006. február 8. 18:2637.

    Sziasztok,

    Koszi az eddigi valaszokat. En igazabol nem tudom, hogy mennyit unatkozik napkozben Max, mert a suliban van reggel 8-tol este 6-ig. Mire hazaerunk 6 utan mar faradt es altalaban egy kicsit nyugos. Ilyenkor engedem, hogy tevet nezzen kb. 15-20 percig aztan vacsora, furdes es lefekves van soron. 8-kor mar agyban van. Tehat este 6-8-ig mar nem igen tombol es nem sok idonk van semmire. Hetvegen eleg bizik vagyunk, szeretjuk lefoglalni magunkat. Szombaton delelott egy magyar jatszocsoportba jarunk, ahol van enekles, tancolas, korjatek, hasonlo koranak megfelelo jatekok es utana van tombolasra is lehetoseg, mert egy nagy tornateremben van. Rohangalhatnak, labdazhatnak a gyerekek egy nagyot. Ha jo ido van szombaton delutan mindig szabadteri programot csinalunk. Vasarnap pedig valtozo, hogy van-e valami csaladi programunk, vagy csak pihenes es hazkoruli teendok, amiket sajnos meg kell csinalni nekunk is valamikor. Az iskola ido alatt lehet, hogy nincsen eleg alkalma levezetni az energiajat. En nagyon neheztelem, hogy nem viszik ki oket a friss levegore eleg surun. Mikor beirattuk ebbe a preschool-ba tavaly nyaron azt mondtak minden nap kiviszik oket, idojarasnak megfeleloen. Hat ilyen enyhe jarnuar mar regen volt mifelenk mint iden es ha 2x kimentek az udvarra jatszani akkor sokat mondok. Talan ebben lehet valami. Remelem ha elmulik a bezartsag es tobbet jarnak majd ki a friss levegore, elmulik ez az agresszio is.

    Nem akarom agyon foglalkoztatni se szegeny gyereket es vinni egyik programrol a masikra, mert igy is alig latjuk. Az iskolat amugy nagyon szereti, szerencsere jol erzi magat ott. Persze nem tokeletes az se, de lassuk be olyan ugy sincsen. Gondolkoztunk mar mi is valami sporton, de 2 es felevesen a legtobb sporthoz meg tul kicsi. Talan csak rohangaszni nincsen eleg lehetosege. Errol probalok majd tenni amennyire tolem telik.

    ZSU, kisebbnek Max pont az ellentete volt, nagyon kis mafla. Meg ket evesen is egyszer egy nala kisebb gyerek jol megtepte a jatszoteren. Rendesen megcibalta a hajat es jol meglokdoste, o meg csak allt es bombolt. Hat mit mondjak ingencsak magara talalt azota.  Nem tudom melyik jobb, egyik se.

    Csupa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285975 (35)
    2006-02-08  17:40
  16. 2006. február 8. 18:0036.

    Az en kis unokaocsem akire naponta vigyazok 17 honapos es o is nagyon verekedos, harapos kisfiu. Meg az anyukajara is raut ha nem tetszik neki valami, az en 18 honaposomat is mindig bantja, de meg a nagyobbakat is. Amugy meg egy edes, mosolygos, jokedvu kis fiucska, meg kell zabalni. Az anyukajaek azon az allasponton vannak, hogy ez a termeszete, nem akarjak "megfojtani", tul kicsinek tartjak, hogy racsapjanak a kezere. En nem ezen az allasponton vagyok es mivel velem van szinte egesz nap nekem kell ezzel tobbet foglalkozni mint nekik. Varom, hogy kinojje, mert szerintem is ez fog tortenni, de azert raszolok amikor olyasmit csinal ami a masiknak faj. Sokan azt mondjak, hogy csak kivancsisagbol csinalja, nem tudja mit csinal...stb., ezzel egyet is ertek meg nem is. Ugy latom valoban kivancsisagbol csinalja, azert, hogy reakciot valtson ki a masikbol, de tudatosan csinalja, tudja, hogy a masik sirni fog. Azt meg biztosan nem erzi at, hogy ez faj is, de azt tudja, hogy ez rossz dolog es direkt csinalja. En is elegge tanacstalan vagyok es felek, hogy amikor jovore daycare-be megy (mert en mar nem leszek itt, hogy vigyazzak ra) akkor neki is problemai lesznek. Csupa, szerintem ne aggodd tul a dolgot,  jol csinalod amit csinalsz, nem hagyod ra, tudatod vele, hogy nem helyes amit csinal, ennel tobbet most te sem tudsz tenni. Lehetseges tenyleg, hogy unatkozik, sok az energiaja, nagyobb gyerekeknel mar lattam ilyesmit, ilyen kicsiknel meg nem tapasztaltam, hogy igy vezetnek le az unalmat. Egyszeruen vannak gyerekek akik "fiusabbak", vannak akik nyugisabbak. Tudom segiteni nem sokat segitettem a hsz-mel, de egyutt erzek veled es remelem megoldodik a problemad minel hamarabb!

    P.

    zsu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (33)
    2006-02-08  17:08
  17. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 8. 17:4035.

    Elgondolkoztatott az elobbi kerdes, meg az jutott eszembe, hogy szerintem a gyerekek szeretnek "vadulni", es teret kell nekik hagyni, hogy ezt a dolgot is kielhessek. Persze ezt nem arra ertem, hogy pufolje a masikat, hanem pl rohangaljon, kiabaljon, rugja a labdat, essen-keljen, stb

    Nagyon sok olyat lattam, hogy a gyerekre, szinte akarmit csinalt, raszoltak, hogy nem szabad. Az lett volna a helyes viselkedes, ha egesz nap csendben eluldogel. Meg a medencezes soran is raszoltak, hogy ne ugraljon, ne legyen vizes a haja, ne sikongasson, stb. Na, ebbol  egy jo nagyszaju, feleselos, hazudozos kiscsaj lett, aki aztan probalt mindenfele szabalynak ellentmondani.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (33)
    2006-02-08  17:08
  18. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 8. 17:2734.

    Szia Csupa,

    szerencsere ez a verekedosdi nalunk meg nem aktualis, de vaolt mar, hogy nagyobb gyerek racsapott Violara. Erdekes volt, mert lattam, hogy nem bantani akarhjak, hanem ugy tunt, hogy csak hozzaerni, meg nemigen tudtak vele, mit kezdeni, hogy baba, igy aztan ugyanugy csapkodni akartak, mint a jatekokat. Persze anyukak probaltak visszafogni oket, de nem sok sikerrel.

    Ha azt gondolod, hogy Max valoban untakozik, es vannak meg tartalekai, lehet, hogy valami sport vagy valami kifaraszto elfoglaltsag jo lenne arra, hogy levezesse ezeket a felesleges energiakat, es talan attol nyugodtabb lenne. Foci, uszas, korcsolya.... Csak egy otlet 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710876 (33)
    2006-02-08  17:08
  19. Torolt_felhasznalo_710876
    Torolt_felhasznalo_710876
    2006. február 8. 17:0833.

    Sziasztok Lanyok!

    Latom sokan itt vagytok mar a regi topikrol. Eppen beirtam a regibe a kerdeseimet, hogy folytassuk tiszta lappal, mikor Timi tudatta velem, hogy van ez az uj. Ugyhogy gondoltam ide is beirom oket es koszonom elore is a valaszokat.

    Ki hogyan oldja meg a parologtato tisztitasat? Ez most komoly kerdes, nem vicc. Ugyanis en mar hulyet kapok tole. Sehogy nem lehet oket normalisan kitisztitani es sokszor azon filozok, hogy lehet hogy tobbet artok vele mint hasznalok. Marmint azert mert a viz megall a tartaly aljan es megsargul keptelenseg belerakni ugy a kezem, hogy az egeszet teljesen tisztara ki tudjam torolni, valamennyi kis viz mindig marad benne. A vizmelegito resze pedig allandoan bevizkovesedik. Megorulok toluk. Tavaly vettem direkt egy olyat, ami infralampaval megoli a bacilusokat egy csomo penzert. Hat ez is pont ugyanolyan pocsek mint a tobbi. Ti hogyan tisztitjatok ki oket?

    Mas. Hasznalt mar valaki kozuletek szilikon sutorformat. En meg nem, de valamelyik nap vettem egy ilyen tortaformat. Nem mertem meg hasznalni, olyan bizalmatlan vagyok vele. Kivancsi lennek, hogy valamelyikotok hasznalt-e mar es hogy milyen?

    A legnagyobb gondom mostanaban es erre most komoly tanacsot es velemenyt kerek mindenkitol. Max allandoan minden ok nelkul uti es rugja a tobbi gyereket. Foleg az iskolaban, de jatszoteren es rokonoknal is. Arrol nem beszelve, hogy ez milyen kellemetlen egyszeruen nem tudom mit csinaljak vele. Mindig mondjuk neki, hogy ezt nem szabad, mert faj a tobbi gyereknek, o se akarja, hogy ot valaki megusse, nem fognak a tobbi gyerekek jatszani vele, ha ilyen durva, stb. stb. stb. Buntetest is kap erte tolunk is es az iskolaban is es mindig bocsanatot kell kernie, de semmi nem hasznal. Ez megy mar vagy egy honapja. Nem tudom kinovi-e, de nagyon remelem. Nalatok volt ilyen esetleg valamelyik gyerekkel? A baratnommel beszeltem rola es azt mondta az o lanya kb. 1 honap alatt kinotte. Max most 2 es fel eves es a tanarja szerint lehet, hogy unatkozik. Szerinte tul fejlett a sajat csoportjahoz kepest. En nem tudom, hogy valoban ez-e az oka ennek a viselkedesnek. Eppen tegnap este beszelgettem errol a tanarnovel es az igazgatonovel. Egyenlore semmi hasznalhato otletuk, tanacsuk nincsen ez ugyben. Nektek? Szerintem ok is arra varnak, hogy magatol elmulik majd. En viszont szeretnem tudni, hogy mi okozhatja ezt a viselkedest a fiamnal.

    Nagyon szepen megkoszonok minden hozzaszolast. Puszi, Csupa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 8. 16:2532.

    Judit,

    a magyar anyakonyvezes nalunk is most lesz aktualis. Koszi Lanyok az infot, cheesecake -nek a linket. Most engem is meggyoztetek, hogy inkabb itt intezzuk. A masfel eves itteni elet tapasztalatai alapjan valoban konnyebb lesz itt elintezni, mint otthon 

    Judit, nekem emailben is van infom, mit hogyan kell csinalni, atkuldom az emailedre.

    Cheesecake, jol kitoltal velem, allandoan latom a nevedet, nekem meg csorog a nyalam....imadom a cherry-set 

    előzmény:
    cheesecake (24)
    2006-02-08  05:21
  21. Torolt_felhasznalo_285975
    Torolt_felhasznalo_285975
    2006. február 8. 16:1931.

    Sziasztok, bejelentkezem ide is!

    Viola betoltotte a 6 honapot! Hinnetek? Olyan gyorsan megy az ido  Mutogatta a doktorno a chart-okat, hogy milyen tartomanyba esik a leanyzo, es a sulya meg eppen a grafikonon belul van, de a magassaga az bizony messze a grafikon felett halad!! 28 3/4 inch, azaz 73 cm Egyebkent borzalmas estenk volt, mert a 3 oltastol ugy fajt a laba, meg nyugos is volt, csak sirt egesz este, hiaba adtam neki Tylenolt, mi meg tetlenul neztuk.

    Viszont ejjel nagyon edi volt, ahogy megjelent az apja, azonnal abbahagyta a sirast, es elkezdett ra vigyororgni. Nekem meg csak sirt. Gondolom, most en vagyok a mumus, hogy ilyen helyre vittem. Apaval egyebkent is nagy most a szerelem, le nem veszi rola a szemet, ha a kozelben van, es olyan imadattal nez ra 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. enn
    enn
    2006. február 8. 15:3030.
    Sziasztok!
    Megkaptam a meghívót a fórumra, ha esetleg valakit zavarok, nyugodtan írja meg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. enn
    enn
    2006. február 8. 15:2929.
    Sziasztok!
    Megkaptam a meghívót a fórumra, ha esetleg valakit zavarok, jelentkezzen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (1)
    2006-02-08  03:53
  24. 2006. február 8. 06:0828.

    Koszonjuk ez jo volt 

    Jo ejszakat 

    előzmény:
    cheesecake (27)
    2006-02-08  06:06
  25. 2006. február 8. 06:0627.
    Szepek a kutyaid!A kislanyom nagyon orult a kepeknek,itt ugat mellettem  Jo ejt mindenkinek!
    előzmény:
    EszterNy (26)
    2006-02-08  06:03

Címlap

top