Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni Kaáli

Torolt_felhasznalo_528248
Torolt_felhasznalo_528248
Létrehozva: 2006. január 30. 17:27

Sziasztok!

Nyártól lombikra kell járnunk,és a debreceni Kaáli lenne a legközelebb.

Segítsetek,mi a véleményetek?

  1. 2007. Április 2. 22:19151.

    Nem tudok aludni, visszaolvastam pár napot......

    zzubika: nekünk inszem nem volt még, a párom problémája miatt csakis lombik jöhet szóba, semmilyen vizsgálaton nem voltam még, csak rákszűrésen

    Alisma: üdv neked is! nem újfalusi vagyok, csak területileg tartozok oda, de ha nem muszáj nem mennék oda vizsgálatokra, eddig a klinikára jártam, plussz a nődoki magánrendelésére (S.T.) Igaz nem ismerem az újfalusi körülményeket, nődokikat, csak amennyit hallottam, abból vontam le következtetést. Habár J.Gáb-ról jókat hallottam.

    kismaci70: te miért is mész holnap a klinikára?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. Április 2. 21:25150.
    köszi a bíztatást holnapra. Remélem simán fog menni minden, majd este jelentkezem..ha hazaértem.Elvileg hazaengednek.
    picit izgulok, de majd elmúlik..

    Nekem még nem tudni hogy lombik vagy inszem lesz, még nem voltunk a Kaáliban, majd május 2-án. Jó lenne már ha ott járnánk, rossz még ez az izgalom,hogy vajon mi vár ránk.
    előzmény:
    alisma (147)
    2007-04-02  18:41
  3. Torolt_felhasznalo_766438
    Torolt_felhasznalo_766438
    2007. Április 2. 19:49149.
    Alisma!

    nekünk lombik volt, nálam nem találtak semmit,spermaszámmal voltak gondok, de ahogy idő telt összetett eredetűek lettünk az előző két beültinél a hCG-m elérte a 90-t de utána megállt a folyamat, állítólag ezt hívják biokémiai terhességnek....
    És ti?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. Április 2. 18:52148.

    Kisslidi, De jó, hogy megvan minden papírotok!  Nem is ment az olyan lassan végül.

    Én is szerdán megyek a dokihoz.  Reggel 8-ra vérvételre utána pedig azt hiszem féltizenkettőre konzira és UH-ra a dokihoz. Ti hány órára mentek? Még össze is futhatunk. 

    Kincs, elkezdtem szedni a merforalt.   Most tartok a 4. napnál. Egyszer volt hasmenésem hascsikarással együtt, de azóta nem. A kaját ha lehet még jobban kívánom, tudva, hogy nem lehet ennem csak módjával.  

    Viki, Ha szabad megkérdezhetem, hogy milyen stimulációid (inszem avagy lombik) voltak. Mi volt nálatok a probléma?   

     

     

    6 cn

    előzmény:
    kisslidi (142)
    2007-04-02  10:23
  5. 2007. Április 2. 18:41147.

    Sziasztok,   

    Nem vagyok hűtlen, de a rendszer 5. napja nem enged be erre a topicra. Nektek hogy sikerült? Ezt az üzenetet most küldöm el 9. alkalommal, már nem túl sok aktuális dolog van benne,de elmentettem, így csak elküldöm. Az újabb hozzászólásokat most elolvasom és válaszolok is.

    Zubi, Köszi jól vagyok, túl vagyok a nehezén. Már el is kezdtem a 2. inszemhez a szurikat szúrni és a gyogyikat szedni.

    Szia, Manóka, üdv köztünk!Én Újfalusi vagyok. Te csak kórházilag tartozol hozzánk?

    Kismatka, a lombikos dolgokhoz nem tudok hozzászólni, mert én csak inszemezek még. Nekem volt tüszőrepi injekcióm annak Ovitrell volt a neve, de van ezenkívül még nagyon sok fajta.

    Kismatka, Ezt a cikket nézd meg és mindent megtudsz:

    http://www.tgy-magazin.hu/index.phtml?id=398

    Kincs, a Drnő is azt mondta, hogy legalább 4 napig szedjem csak 2x1/2 szemjével a Meforalt és utána emeljem az adagot 2x1-re. Akkor legyen inkább 1 hét? Nem megy a hasam tőle, de hasfájás és hányinger az van, de a kaját azt ugyanúgy kívánom. Valamelyik PCO-s lány írta, hogy rá sem bír nézni az édességre. Sajna nekem ilyen szerencsém nincs. 

    Kismaci, Írj, feltételen, hogy mi volt kedden! Akkor te még nem tudod, hogy nektek lombik vagy inszem lesz?

     

    előzmény:
    kismaci70 (146)
    2007-04-02  17:37
  6. 2007. Április 2. 17:37146.
    hello mindenkinek!
    én is sokat próbálkoztam a fórumozással, de egész hétvégén nem sikerült, az én hsz-om sem jelent meg. Most örömmel látom,hogy írtatok..

    lidi:köszi az info-t, ha szerdán mész első konzira elmeséled hogy mit mondott a doki? kíváncsian várom, mi egy hónap mulva kaptunk csak időpontot, a Te dokid ügyes volt, hogy előbbre tudta hozni. Neked a dokid mondta hogy milyen papírokat fognak kérni és már előre megcsináltátok?

    anerviki: köszi a bíztatást, a Te példád is azt mutatja hogy bízni kell a sikerben, szurkolok Neked hogy mielőbb meglásd a baba szívhangját!

    Holnap megyek a Klinikára, kíváncsi vagyok a kavarodásra ami az április 1-től történt Eü.változások miatt várható, mivel én nem debreceni vagyok...


    előzmény:
    kisslidi (142)
    2007-04-02  10:23
  7. Torolt_felhasznalo_766438
    Torolt_felhasznalo_766438
    2007. Április 2. 15:28145.
    Szia Kincs!

    ha minden igaz akkor ma 6 hetes és 2 napos vagyok, de addig nem nagyon merek erre gondolni amíg, meg nem látom a szívdobogást...olyan sok rosszat hall az ember!Tünetem nem nagyon van sőt nincs, enyhe mellfájáson haspuffadáson kívül semmi, és ez kicsit aggaszt, de ilyenek a nők! félek

    És te hogy vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. Április 2. 13:27144.

    Szia Viki!

    Pont ma (is)gondoltam rád!  Örülök,hogy jól vagytok!! Várunk máskor is szeretettel a topikon, már lakó vagy itt is 

    Mennyi idős vagy már? (ha lehet írd ki néha j&oacute  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_766438 (143)
    2007-04-02  13:12
  9. Torolt_felhasznalo_766438
    Torolt_felhasznalo_766438
    2007. Április 2. 13:12143.
    Sziasztok!

    szeretnék mindenkinek sok sikert kívánni az inszemekhez, spontánokhoz és lombikokhoz!!!
    Eddig egy ismerősöm van itt 7kincs!

    Én is a debreceni kaáli "tagja" vagyok lassan 2 éve,B.B. a dokim.... 6 stimulációm volt, de ebből 4 volt beülti.Az utolsó ET. márc.4-én volt, azóta már láthattam a mi kis petezsákunkat.... addig izgulok amíg a szívverését nem látjuk, addig még van bő 1 hét.
    Nagyon hosszú út vezett idáig, de megéri! Kitartást és erőt kívánok nektek!
    mindenkinek minden jót!



    bromocriptinről!
    én már 3 éve szedem(lehet mondani) folyamatosan, néha rosszul voltam tőle, de mára meg sem érzem.... kell a prolaktinszint miatt!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 2. 10:23142.

    Sziasztok!

    Szombaton írtam egy szép hosszú levelet, de nem jelent meg a fórumban.  

    Kezdem újra.

    Végre sikerült minden papírt megszereznünk, ezért a dokim felhívta a debreceni kaálit, hogy időpontot kérjen. Először május elejét mondtak, de addig beszélt, hogy végül szerencsénkre most szerdán mehetünk. Igaz ez még konzultáció és bármi bajt találhatnak, de legalább már elindultunk a lombik igazi útján.

    Kismaci70
    Mi az AIDS és a Hepatitis papírokat az ÁNTSZ-ben szereztük be. Szerintem minden városban ott lehet. Ez 6 e Ft volt/fő.

    lidi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. Április 2. 09:50141.

    még gyorsan megmutizom a hőgörbém,nem vágott át a szervezetem 

    30cn

    előzmény:
    7kincs (140)
    2007-04-02  09:37
  12. 2007. Április 2. 09:37140.

    Sziasztok!

    Nekem eddig lehetetlenség volt megnyitni a fórumokat  

    De most gyorsan beköszönök 

    Alisma már szeded a metformint?? Dokihoz mikor kell menned??

    Kismatka!

    A ciklus a follikukusstimuláló hormon az FSH kiválasztódásával kezdődik.Ennek hatására megindul a tüsző érése és a tüszőhormon(ösztrogén) termelődése.Az ösztrogénszint emelkedésével egyidejűleg kezd felépülni a méhnyálkahártya(endometrium). Amikor az ösztrogén eléri a legmagasabb szintjét,gátlóan visszahat az FSH-ra.és ugyanakkor serkenti a tüszőrepedést kiváltó LH termelődését. Az LH kiválasztódás beindulásától számított 4-64-órán belül megtörténik a tüszőrepedés. A pete a hasüregbe majd a petevezetékbe kerül. A visszamaradó megrepedt és kiürült tüszőüregben,szintén az LH hatására új hormontermelő szövetfajta fejlődik (corpus luteum) sárgatest. A sárgatesthormon (progeszteron) előkészíti az esetleges terhességet a következő változások révén:

    Testhőmérséklet emelkedik; a méhnyálkahártya alkalmassá válik a beágyazódásra;méhnyak bezárul.

    A sárgatest élettartama két hét (ezért adott a tüszőrepedéstől a következő menstruációig terjedő szakasz hossza). Ha nincs megtermékenyülés a sárgatest elkezd sorvadni és a leeső progeszteron és ösztrogénszint kiváltja a szügségtelenné vált méhnyálkahártya leválását,és a hőmérséklet csökkenését.

    Ha a megtermékenyülés létrejött a sárgatest folytatj munkáját ,a méhlepény csak 3hónap után veszi át ezt a szerepet.A hőmérséklet továbbra is magas marad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192294 (139)
    2007-03-30  21:38
  13. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 30. 21:38139.
    Szebu. Ha szerdán mész dr hoz, szerdán este nagy valószinűsége 10 -óra körül kell beadni a tüsző repesztőt.
    Manoka, üdv, inszem még nem is volt? Petevezeték átjárhatósági vizsgálaton voltál már? Utána belgyógyászat, HIVteszt, hepatitisz B C , vér csoport, vérkép, hormon szint mérés menszi 2 napján. Területileg passz. Egyenlőre ennyi, kihagytam valamit leányok? 1.5 napja nem tudtam bejutni a fórumra csak én vagy más is? bocsi?
    ALIZMA HOL VAGY????
    Kissmaci akkor majdnem egyszerre kezdünk, csak mi már sokadjára. 7kincs párom is küzd a kilókkal nem biztos hogy jó a diéta próbáld meg egésségesen sok gyümölcs,zöldség de ne, ne, NE,NE,NE,NE,NE,NE,KOPLALJ.!! Mozogj sétálj nagyot .. Lalkileg tönkre megy az ember a koplalástól!!

    Zubi
    előzmény:
    kismatka (137)
    2007-03-30  07:08
  14. 2007. március 30. 08:42138.

    nekünk május 2-re van időpontunk, úgyhogy majd aznap este pontos infot tudok adni. Tök jó,hogy mi tök egyszerre kezdjük.  

    én régen voltam hormonvizsgálaton (vérvétel) meg nézte a dokim UH-n hogy van e peteérés, de mindez már több mint 1 éve volt.

    Úgy tudom,hogy histeroscopiát (méhtükrözés) is szoktak kérni, csajok akik már régóta jártok erősítsétek meg vagy cáfoljátok.

    Aids és hepatitis tesztről is hallottam, andrológiai vizsg., hirtelen nekem más nem jut eszembe. Az,hogy kinek mi kell sztem egyéni.

    Csajok,tényleg hol végzik az Aids tesztet? (köjál?)

    előzmény:
    manóka11 (135)
    2007-03-30  06:01
  15. 2007. március 30. 07:08137.

    még szeretnék kérdezni.   ha pénteken punkció, akkor szerdán fogják megmondani, hogy aznap este milyen injekció kell beadni?

    vagy azt megmondják már hétfőn? az lesz majd a tüszőrepesztő injekció? mi annak a neve?

    azt be lehet adni magunknak, vagy azzal el kell menni a házidokihoz?

    no, most ez tele van kérdésekkel 

    előzmény:
    kismatka (136)
    2007-03-30  07:00
  16. 2007. március 30. 07:00136.

    szia Midenkinek!

    tegnap voltam ismét vérvételen. a prolaktinom lecsökkent 9-re , viszont az ösztrogén szintem alacsony, 70.   azt hiszem 100 és 300 között jó. a Bromocriptint lecsökkentette Bodnár doki 1/4-re, viszont a Gonal injekció napi adagján emelt. azt mondta, hogy szerinte a jövőhét pénteken punkció. hétfőn ismét kell mennem vérvételre és UH-ra. megúsztam a mensi alatti UH-ot .

    az ösztrogén miért felelős? mindig akkor jutnak eszembe a kérdések, amikor már kijöttem a dokitól amikor mondta a jövőhét pénteket, akkor már csak arra gondoltam.

    6cn

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. március 30. 06:01135.

    Kismaci70!

    Nekünk máj. 03-ra van időpontunk. Én még nem voltam semmilyen vizsgálaton, csak rákszűrésen.

    Konkrétan szeretném tőletek kérdezni, hogy milyen vizsgálatok szükségesek még. Pl. AIDS tesztet, hepatitist hol csinálnak?

    manóka 11

     

    előzmény:
    kismaci70 (134)
    2007-03-29  10:16
  18. 2007. március 29. 10:16134.

    Szia manóka! 

    Üdv a csapatban! Mi akkor egy hajóban evezünk, nekem is május elejére van első konzultációs időpontom Bodnár dokihoz. A vizsgálatokat megcsinálják amit lehet a Kaáliban, pénzért. Elfogadnak máshonnan is papírokat. Vinni kell az összes leletünket és az alapján mondja meg a doki hogy mit fogad el és mit nem, vagy régi és azért nem jó.

    Az április 1-i változásokkal kapcsolatban én is gondban vagyok kicsit, mert most kedden 3-án kell mennem a Klinikára és én sem oda tartozom, mivel nyíregyházi vagyok. Kíváncsi leszek milyen kavarodás lesz, kinek-mennyit- hol kell fizetni. Ha valaki tudja mire lehet számítani szóljon. 

    nektek május hanyadikára van az időpontotok B.dokihoz? 

    előzmény:
    manóka11 (133)
    2007-03-29  05:45
  19. 2007. március 29. 05:45133.

    Helló Mindenkinek!

    Végigolvasva a topicot szeretnék hozzátok "kapcsolódni".Hiszen sorstársnak érzem magam, igaz még csak május elején megyünk első talira B.dokihoz (most 2 napja kértünk dőpontot).  Párommal van a gond, (csak lombik jöhet szóba) elvileg velem minden oké, de majd kiderül, ha lesznek a vizsgálatok. Kérdezném tőletek, hogy milyen vizsgálatok kellenek, il. várnak rám? Megcsinálnak-e esetleg mindent a Kaáliban, vagy nem? Ugyanis egy elég fura helyzetbe kerültünk, április 1-től B.újfaluba tartozom nőgyógyászatilag, eddig a klinikára jártam. Itt is szeretnék maradni, de nem tudom, hogyan is lesz jövőhéttől. Van-e esetleg valaki hasonló helyzetben?

    Üdv köztetek: manóka11

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 28. 23:31132.
    Szebu kismaci.Mink is májusban kedünk ujra akkorra letelik a 4-ciklus.Petevezeték átjárhatósági vizsgálatot mondott dr?Nálunk az inszemet csak utánna kezte a prof.Ő irányitott a kááliba bennünket,de jobb is igaz sokan vannak de dr nő odafigyel és vigyáz páromra.Vigyáznak majd TERÁD is no para, türelem,és vigyázzatok magatokra.jó éjt Zubi
    előzmény:
    kismaci70 (131)
    2007-03-28  23:02
  21. 2007. március 28. 23:02131.
    Zzubika én még totál kezdő vagyok. Május elején lesz a legelső találkozásunk a Kaálival, első konzis időpontunk van még csak. Majd kiderül hogy mi vár ránk..nekünk a férjem másfél évvel ezelőtti spermavizsgálata teljesen jó volt. Kíváncsi vagyok lombik vagy inszem lesz e így először

    Szép álmokat, lassan megyek aludni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192294 (130)
    2007-03-28  22:51
  22. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 28. 22:51130.
    Szebu leányok.Hú de bevagytok indulva.Nemgyőzök vissza olvasni.7kincs sok sikert küldök ragacsot..!!Alizma sanálom nagyon mért nem beszélsz dr nő vel . kezd a lombikot most még 5 van utána csak 2 tő lessz,bocsi hogy bele dumizok.kismaci.Rengeteg mindentől függ nállam a katonák a lusták és kevesen vannak.Alizma, 7kincs pontosan megirta.Kismaci mikor lessz a punkció?Párom GONÁL inkciót adagolt magának, még volt valami de passsz.(inszem kor is)
    előzmény:
    7kincs (129)
    2007-03-28  22:12
  23. 2007. március 28. 22:12129.

    Sziasztok!

    Nefke sajnos én sem tudok segíteni,minden jót!!

    Kismatka értem,holnapra drukk és várjuk a jelentkezésed!

    Kismaci igen attól függ mi a probléma és mivel lehet segíteni,ha alig van sperma és nem is jó  nem tudnak inszemezni vagy petevezeték hiányában sem.

    Alisma a Meforalt max hetente emeld!!! Vagy akkor ha már nincs mellékhatása (hasmenés )!!Nekem nem okozott gondot talán egyszer szaladtam a WC-re és ha kevesett ittam nyáron akkor kicsit szédültem. B doki nekem nem szólt semmit,mondtam,hogy diabetológus írta ki... Te tudod!! De lehet nem ártana közölni.. Befolyásolni biztos nem fogja az inszemet csak + irányba!!!!!!! Diétázni próbálok cukrot és az édességet(fornetti, kalács) próbálom kerülni,fogynom csak 2-3 kilót kellett.

    Azt tudod ugye hogy a metformin+diéta+mozgás pár hónap után sokaknak spontán babát hozott,ha nem volt más gond 

    Nekem csak a Tsh-m volt 7.8 , napi egy letroxot szedek így 1.5  

    Jó éjt szép álmokat, sikeres vidám napot holnapra! 

    előzmény:
    alisma (127)
    2007-03-28  21:02
  24. 2007. március 28. 21:57128.
    A kacsintó fejet nem én raktam oda. Magától utazott oda.  
    előzmény:
    alisma (127)
    2007-03-28  21:02
  25. 2007. március 28. 21:02127.

    Szia Kismaci,  

    Igen attól függ kinek mi a baja. Akiknek pl rosszak a katonácskáik (nagyon kevés, nem jól mozg&oacute vagy nincsenek petevezetékek, vagy megvolt a 6 inszem...stb, azok tuti lombikoznak. 

    Inszemnél általában csak valami kisebb elváltozás áll fenn. Rossz hormon eredmény, kicsit kevesebb katonaszám, egy petevezeték, vagy esetleg ismeretlen eredetű meddőség...stb.

    Nálunk sem derült ki mi is a baj. Nehezebben stimulálódtam, így valószínűleg nincs spontán peteérésem, vagy csak ritkán. Ezen sok hormon szurival igyekszünk javítani. Inkább sajnos kevesebb sikerrel. De majd most a 2. inszemnél belehúzunk.  

    előzmény:
    kismaci70 (123)
    2007-03-28  20:43

Címlap

top