Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni Kaáli

Torolt_felhasznalo_528248
Torolt_felhasznalo_528248
Létrehozva: 2006. január 30. 17:27

Sziasztok!

Nyártól lombikra kell járnunk,és a debreceni Kaáli lenne a legközelebb.

Segítsetek,mi a véleményetek?

  1. 2012. január 24. 14:487526.

    Szia.

     

    Sajnos nagyon el van tűnve mindenki.

     

    Szerintem tedd fel a kérdésed és aki tud válaszolni fog.

    Remélem azért néha olvassák a régi tagok a topicot és írni fognak magukról, gyerkőcökről.

     

    Anita8405: elkezdtétek a lombikot? hogy haladtok? 

     

    Erica, hogy vagytok? Szoktam nézni a fényképeket, nagyon nagy fiad van már!

     

    Andi, Ria, Pusiandi nálatok mi újság? Gyertek írjatok pár sort!

     

    Kriszta, Katica, kerekcsoki ti is nagyon eltüntetek, mi újság nálatok baba ügyben?

     

    Nálunk telnek a napok, de nagyon  gyorsan.

    A fiúk lassan 13 hónaposak lesznek, nagyon eltelt ez az 1 év. Novemberig ki kell használnom az időt, ha minden jól megy, akkor mennek bölcsibe a fiúk.

    Tomi babáim kb. 11,5 kg, Bálintka olyan 9,8 kg körül van.

    Mindkettőnek kint van 8 foga, Balinak éppen kibújt a 9-10 foga.

    Bali már 11 hónapos kora óta megy, Tomi most kezd el topogni pár lépést önállóan.

    A mama-mamma, nem-nem-nem, dá-dá-dá az már nagyon megy, többet még nem mondanak, de megértenek mindent, csak nem mindig annak megfelelően cselekednek, pl. ha rászólok, hogy nem szabad, csak azért is folytatja...

    Én nagyon élvezem, hogy ikreim vannak, olyan aranyosan tudnak egymással játszani, veszekedni...

     

    REmélem mindenki jól van és kicsit fellendül a topic.

     

    Sziasztok

     

    Csilla 

     

    előzmény:
    lila999 (7525)
    2012-01-24  14:07
  2. 2012. január 24. 14:077525.
    Látom nem nagyon pörög a topik, lenne pár kérdésem ha van aki mostanában jár, vagy járt lombikra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. december 9. 12:357524.

    Köszi a segítséget!
    Ha nem vagyok túl indiszkrét, mennyibe kerül ez a szuper vizsgálat? Ki a doki, aki műteni fog? Tudnál légyszi küldeni elérhetőséget priviben?

    Most utánanézek a lehetőségeknek a városban, aztán eldöntöm, mert ha érdemesebb, átutazunk Debrecenbe.

    előzmény:
    barkony (7523)
    2011-12-08  19:29
  4. 2011. december 8. 19:297523.

    Szia!

     

    Én nem Nyíregyházán, hanem Debrecenben fogok pont most kedden ilyen vizsgálatra menni. Nekem nem hsg lesz hanem uh-os. A dokim ezt javasolta mindenképpen. A hsg-nél azt mondta az a probléma, hogy nem tudják megmondani, hogy melyik oldali vezeték van elzáródva. VAlamint nekem a leleteim arra utalnak, hogy korai petefészek kimerülésem van és az sem igazán tenne nekem jót, hogy pont a petefészket valamint a méhüreget éri hosszabban tartó röntgen sugárzás. Úgyhogy eléggé drága vizsgálat de én úgy döntöttem, hogy inkább az uh-os változatot választom. Abból is azt aminél azt is megtudja mondani a doki, hogy melyik oldali van elzáródva. Ja és másik orvoshoz irányított, mert ő ezt nem tudja megcsinálni, tehát nem azért javasolta ezt mert anyagi előnye származik belőle....

    Úgyhogy sajnos hsg-vel kapcsolatban nem tudok segíteni, de ezt leírom majd milyen volt.

    előzmény:
    zille (7522)
    2011-12-07  12:23
  5. 2011. december 7. 12:237522.

    Sziasztok!

    Nyíregyházi sorstársak, segítsetek!
    Még mindig csak a kivizsgálások elején járunk... Szükség lenne egy átjárhatóságira (HSG), hogyan intézzem? Mi a menete? SZTK alapon nagyon lutri belevágni?


    Köszi a válaszokat előre is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. december 5. 13:577521.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom, mostanában nem nagyon látogatjátok ezt a fórumot! Mi januárban kezdjük az inszeminációt Debrecenben és jó lenne valakivel beszélni ,aki hasonló cipőben jár és vannak a debreceni Kaálival kapcsolatban tapasztalatai. Nekem a Klinikán csinálják az inszeminációt, de szeretnék a Kaáliba bejelentkezni, mert ha nem sikerül az inszem, ott folytatnánk lombikkal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_750216
    Torolt_felhasznalo_750216
    2011. október 22. 22:197520.

    Sziasztok!

     

     

    Üdv az újaknak.Sajnálom hogy ti is erre a sorsra jutottatok.De kitartás és lesz eredménye!

     

    Katica talán már programba is vagy?Hogy álltok?

    Andi de jó hogy jöttél.Balázs már biztos nagy fiú.És milyen?Mikor mentek a fagyitesóért?

    Ria merre vagy?Jöhet privibe.

    Pusiandi mindjárt 1 évesek lesztek akár csak Jaolék.Gyertek néha.

     

    Erika Beni igazán ügyes fiú és azok a kék szemek.

    Csilla imádni valóak  fiúk.

     

    Aki véletlenül kimaradt bocsánat.Egyébként olvasó üzemmódba vagyok.Majd jövök még jó éjt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. október 14. 20:387519.
    Sziasztok!

    Az alábbi babás Dm-es kuponjaimat nagyon szívesen felajánlom:
    2012.03.31-ig érvényes kuponok:
    - Babylove step by step bugyipelenka, 3 méretben, 250.- ft kedvezmény, 2 db
    - Hipp bébiétel 12 hós kortól, 50.- ft kedv. 2 db
    - Nestlé junior italpor, 2 féle, 400.- ft kedv. 2 db
    - Milumil Junior gyerekital 1 éves kortól, 2 féle, 350 ft kedv. 2 db
    - Mildibé Junior gyerekital 1 éves kortól, 300.- ft kedv. 2 db
    - Babylove biomenü 12 hós kortól, 3 féle, 60.- ft kedv. 2 db


    2012.08.31-ig érvényes:
    - Baba tusfürdő, 100.- ft kedv. 1 db
    - Babylove pelenkakiütés elleni krém, 100.- ft. kedv. 2 db
    - Babylove pelenkakiütés elleni krém ultra sensitive, 100.- ft kedv. 2 db
    - Alverde fürdető és babaápoló olaj, 250.- ft kedv. 2 db
    - Babylove babaápoló olaj, 100.- ft kedv. 2 db
    - Johnson's baby babakrém, 100.- ft kedv. 2 db
    - Gabi lanolinos krém, 100.- ft kedv. 2 db
    - Gabi textilöblítő, 150.- ft kedv. 2 db
    - Babyove melltartóbetét, 100.- ft kedv. 2 db



    Kerekcsoki, Andi, Katica! Mikor kezdtek? Voltatok a Kaáliban???
    Többiek?

    Mi jól vagyunk, Beni 2 éves lett, és járni tanul!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. október 11. 20:497518.

    Kedves fórumtagok!

     

    Itt új vagyok, de a babáért való küzdelemben már van pár év mögöttünk. Segítséget szeretnék kérni tőlletek! Novembertől a Debreceni Kaáliba fogunk járni és a tapasztalataitokat, véleményeteket  szeretném hogyha megosztanátok velem.

    A válaszokat előre is köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_804020
    Torolt_felhasznalo_804020
    2011. szeptember 24. 14:097517.

    Sziasztok!

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

     

    Rég nem írtam már de gyakran benéztem és elovastam kivel mi újság.

    Látom Katica és Kerekcsoki hamarosan ti is kezdtek. Mi is szeretnénk ha a jövő hónapba lehetne egy fagyasztott beültetés.

    Ma jött meg úgyhogy hétfőn vagy kedden vérvétel és vagy pénteken vagy okt 3-án hétfőn meglátogatjuk a Kaálit. Remélem jók lesznek az eredmények és a kicsikéink is felébrednek majd.

    Jó érzés újra belevágni, bár nem mondom nem lettem volna megsértődve ha ágyban párnák közt fogant volna meg a kistestvér. 

    Balázs már igazi nagyfiú, bearanyozza a mindennapjainkat. Nagyon imádom, megért minden fájdalmat és küzdelmet.

    Mindenkinek nagyon drukkolok!

    Kisbabáknak, anyukáknak és kismamáknak pedig egy hatalmas nagy ölelés!

    Puszika!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. szeptember 21. 10:257516.

    Helló mindenki!

     

    Mi 5 évig próbálkoztunk! Kipróbáltunk minden pocíciót, természetgyógyászt, füveket és teákat, de végül sajnos egy betegség miatt maradt a lombik.

     

    Én a SOTE-n voltam!

     

    Nehéz időszak, de ha valaki kíváncsi a tapasztalataimra szívesen megosztom vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. szeptember 21. 09:107515.

    Sziasztok!

    Régen olvasgatlak már benneteket,sajnos úgy néz ki hogy engem is ide fog irányítani az orvosom.

    Azt szeretném kérdezni tőletek hogy mennyire kell frissnek lennie a leleteknek,hicosy vizsgálatnak?Fél  év -1 év vagy kevesebb?

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. szeptember 20. 19:437514.

    Nekünk a kezdés attól függ, hogy mikor jön meg. 6 hónapig kaptam a hormonszurit, aug.8-án kaptam az utolsót. Bodnár doki azt mondta, hogy 30-60 nap. Okt. 4-én kell mennem ultrahangra. Úgyhogy várunk, október-november a kezdés valahogy...

     

    Láthattál a sugárúton a kutyuskámmal :)))) azóta már van egy cicám is :))) 

    előzmény:
    Kerekcsoki (7513)
    2011-09-19  07:42
  14. 2011. szeptember 19. 07:427513.

    Szia Katica!

     

    De kár, hogy nem jöttél oda! Én is láttalak egyszer autóból - szerintem te voltál :-) - az Egyetem sgt-on sétáltattad a kutyusodat.

    Ez egy (vagyis kettő) jel, hogy találkoznunk kell. Én október közepén fogok kb. kezdeni, te?

     

    Erika, Beni nagyon cuki, látszik a képeken is, hogy annyira érdeklődő, huncutszemű nagyfiú, hogy fel kell kötni a gatyát mellette :-)

     

    Puszi nektek

    O csoki

    előzmény:
    bkatica24 (7512)
    2011-09-18  10:14
  15. 2011. szeptember 18. 10:147512.

    Sziasztok!

     

    Én is újra itt!

     

    Kerekcsoki sziaaa!!!! Láttalak a múltkoriban este a Tescoban, de már nem akartam utánad rohanni :) 

     

    Szóval lassan én is kezdek, ha megjön a hormonterápia után a mensim, úgy látom Kerekcsoki mint régi motorosok újra együtt vágunk bele, remélem ezúttal nagyobb sikerrel!!!! Bodnár doki felkötheti a gatyóját :)

    előzmény:
    Kerekcsoki (7493)
    2011-09-06  08:18
  16. 2011. szeptember 12. 21:557511.
    Most sikerült képeket feltölteni:
    előzmény:
    k-erica (7510)
    2011-09-12  21:41
  17. 2011. szeptember 12. 21:417510.
    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, amiért csak olvasó üzemmódban vagyok mostanában, de Beni elég sok elfoglaltságot ad, és mire gép elé kerülök, már nincs erőm írni...

    Szomorúan olvasom,hogy gyarapodott fórumunk tagjainak száma. De remélem,hogy mindenki átéli a csodát, melyre oly nagyon várunk, én szorítok mindenkinek.

    A nyíregyházi meddőségit én is nagyon jól ismerem, és sajnálom az ott elvesztegetett időt. Remélem,hogy más hamarabb átjön a Kaáliba, mint mi annó.

    Kerekcsoki, üdv újra itt. Ezek szerint hamarosan kezdtek???? Majd írj!

    Mi jól vagyunk. Beni 2 hét múlva 2 éves lesz, már kész nagyfiú. Négykézláb már nagyon ügyesen mászik, mindenhol kapaszkodva feláll, nyitogatja a szekrényajtókat, pakolászik. Továbbra is járunk fejlesztésekre, úszásra, petős konduktori tornára.
    A vércukrai egész szépen beálltak, és a neurológiai kontroll is nagyon sikeres volt, mert elvettek egyet a gyógyszereiből. A drnő azt mondta, hogy teljesen le van döbbenve, mert ő nem gondolta, hogy egyáltalán mozogni fog. E helyett mozog, babanyelven beszél :)
    12 kg, 16 foga van, szóval azt hiszem, jó úton vagyunk...
    (próbálam képet feltölteni, de valamiért nem engedte, holnap megpróbálom újra)

    Puszi Mindenkinek!
    Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. szeptember 12. 08:077509.

    Sziasztok...

     

    Látom, sajnos egyre többen csatlakoznak a fórumhoz.

    Sajnálom, hogy nektek is segítség kell, ahhoz hogy összejöjjön a baba.

     

    Olvastam hogy a körzetis doki nem akart adni beutalót...

    Nekem anno az ANTSZ-hez és az andorlógushoz a körzetis nődoki adott beutalót, illetve a hormon vérvételhez is.

    A házi  orvos adott beutalót az ált.laborra és ő csinálta az EKG vizsgálatot is.

    Biztos változott azóta a rendszer, csak leírtam anno nálunk hogy volt...

     

    Nálunk a fiúk már elmúltak 8 hónaposak.

    Bálint már nagyon huncut, megpróbál felállni, sikerül is, de néha koppan nagyokat mert annyira örülhogy sikerült hogy elengedi a kanapét vagy azt ahol felállt, és utána el kezd rugózni és elesik...

    de 2 perc max. és újra folytatja... 

    Tomi még mindig halacskázik, ő ugye nehezebb jó 1 kg-al, még most kezdi emelni a popsiját, kis lusti...

     

    Tominak 7 foga van, Bálintnak 4 van kint és jön az ötödik.

    Szerencsére nem viselte meg őket, egyik napról a másikra kibújt, észre sem vettük, nem voltak nyűgösek, sírósak.

     

    A tízórai gyümölcsöt imádják, szeretik az édeset, de a délutáni főzeléket sem vetik meg, azt is betermelik.

     

    2hete megcsináltuk a lakást, most már van külön szobájuk, szerencsére ez sem viselte meg őket, csak fordítani kell átmenni hozzájuk, mert érdekes hogy álmukban nem mindig akarnak visszafordulni és akkkor nyöszögnek, de 1-2 alkalommal van csak és inkább csak Balika...

     

    Remélem hamarosan ti is átélitek ezt a kis csodát.

     

    Régi tagokkal mi újság?

    Nagyon ritkán írtok, jó lenne pedig tudni rólatok.

    Erica, Jaol, Katica, Krisztina és persze a többiek, gyertek és írjatok már pár sort.!

     

     

    Mindenkinek további szép hetet és mielőbbi pozitív tesztet kívánok!

     

    Csilla 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. szeptember 12. 06:317508.

    Szió!

    Ezek szerint a Család drukkol ezerrel! :) Nekem is eszembe jutott már, hogy a legközelebbi baba utáni epekedő sóhajoknál kérek rávalót...Elég szomorú, hogy a pénzen (is) múlik a várandósság... Hihetetlen magas összegekről van szó, még a TB segítségével is.

    Mi augusztusban voltunk a meddőségin, akkor már mások is sokkolták őket ezekkel a dolgokkal. Becsületükre legyen mondva, mindenben segítenek, amiben csak tudnak. Kár, hogy férfi részére nem tudnak beutalót adni...

     

    Nagyon jól teszed, hogy bízol a csodában, mert csodák márpedig léteznek. Ha a doki is így látja, akkor biztos hamarosan babátok lesz!  Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb teljesüljön az álmotok!

    Köszönöm, hogy megértesz a kistesóval kapcsolatban.

     

     

    előzmény:
    AnneShirley84 (7507)
    2011-09-11  20:41
  20. 2011. szeptember 11. 20:417507.

    Azt még nem tudom, hogy mink lesz, gondolom, hogy majd a vizsgálatok alapján fogja kitalálni.

    Én már mondtam a családnak, hogy ANTSZ ajándékutalványt kérek karácsonyra :)

    Hát igen... a meddőságin én is néztem egyet, amikor mondta a Csilla nevű, hogy azt se tudja mi ez... 09.05-én hétfőn voltam egyébként.

     

    A két hormon árának annyira nagyon nem örülök, de ahogy én a neten nézegettem, arra jutottam, hogy azért jók ezek a vizsgálatok, mert így talán előre látják, hogy van-e értelme a stimunak. De hogy minden esetben kell-e, nem tudom. Mert ezt nem az első konzira kellett vinni, mint az összes többit, hanem már ő írta ki az összes többi vizsgálattal együtt... 

      

    Holnap beszedem az utolsó gyógyszert is, aztán meglátjuk... várom a csodát... 

     

    Mert azért mindig abban reménykedem...

     

    A férjem pozitívan értékel mindent... én úgy mentem el az első konzira, hogy a lehető legrosszabbat vártam (gondoltam, nagyot nem koppanok), de azért megmondom őszintén, volt valahol a lelkemnek egy icipici darabja, ami azt remélte, hogy majd olyasmit mondanak, hogy elég a gyógyszer, és összejön ez nekünk "önerőből".

     

    Szóval azt mondta Leskó doki, hogy lát megérni való petéket, (szó szerint szép a petefészkem ), és szerinte inszemmel vagy lombikkal sikerülhet. 

     

     

    A háziorvosokról NO COMMENT. Én már megjártam... :S

     

    Kitartás. És szerintem egyáltalán nem gáz, hogy a tesóra hajtottok, hiszen szerintem ez is épp olyan fontos... nektek is, és a gyerkőcnek is... akinek van tesója, tudja, hogy milyen jó, pláne felnőttként... ;) 

     

    Annak meg plusz örülök, hogy nem "hiperérzékeny" vagyok, hanem ez a természetes :) 

    előzmény:
    zille (7506)
    2011-09-10  07:51
  21. 2011. szeptember 10. 07:517506.

    Inszemed lesz vagy lombik? 

    Ez az Inhibin vizsgálat minden esetben kell?

    Nyíregyházi vagy? Csak mert közben visszaolvastam és sajnos nekem sem sikerült hivre és hepatitisre beutalót szereznem. Nekem adott a meddőségis orvos, de a férjemnek nem, azt tanácsolta, kérjek a háziorvostól. Elmentem, kértem, nem kaptam, tilos kérniük, menjek az antsz-be. Olyan kellemetlen volt, majdnem sírtam. Kezdődik már... :) 

     

    Vicces, milyen kicsi a világ, szerintem utánad egy nappal voltam, mert épp erről beszélgetett a doki és az asszisztens hölgy a meddőségiben, hogy tegnap volt egy páciens, aki valami olyan különös vizsgálatot kért, amiről még nem is hallottak. :)))

    Az inszem labor tényleg brutál helyen van, engem is kikészített. Pocakosan meg befektettek és olyan rossz érzés volt ott tolatni ki az ajtón, ahol épp a babára váró nők álltak sorban. :( Egyébként remélem, nem keltek senkiben rossz érzést itt a topikon, mert második babára gyúrunk.

    Tudom, milyen érzés, mikor másnak van, másnak sikerül... Olyan szívbemarkoló fájdalom tud lenni egy töredékmásodpercre, amit még egy jóérzésű nő se tud kivédeni. De hátha reményt is adok, ha nekem sikerült, akkor bárkinek összejöhet a baba.

     

     

    előzmény:
    AnneShirley84 (7505)
    2011-09-09  11:51
  22. 2011. szeptember 9. 11:517505.

    Szia!

     

    Képzeld, hogy az Inhibin b-t még a nyíregyházi meddőségiben sem tudták, hogy mi az... :) Nekem meg google a barátom:

     

    Az anti-müllerian hormon (AMH) szintje nőkbenjól jelzi a petefészek működését, 
    információt ad a petefészek rezervjéről és stimulálhatóságáról. Férfiakban a hormonszint a 
    spermatogenezist jellemzi és előrejelzi az IVF-ben alkalmazott ICSI eredményességét 

    Az inhibin-B elsődleges szerepe, hogy negatív visszacsatolás útján szelektíven gátolja az FSH termelődését, így a petesejtek érését, tehát alacsony FSH szint okozója lehet. 

     

     Ezek amúgy relatív új vizsgálatok.

     

    Akkor nektek se semmi utat kell bejárnotok... de legalább kézzel fogható, mosolygós bizonyítékotok van rá, hogy semmi sem lehetetlen  Úgyhogy, kitartás!!

     

    Konkrétan az nem lett hivatalosan kimondva, hogy elindult, de akkor ezek szerint igen :)

     

     

    előzmény:
    zille (7503)
    2011-09-09  10:08
  23. 2011. szeptember 9. 10:097504.
    Ja igen, trombohiliám is van.
    előzmény:
    AnneShirley84 (7502)
    2011-09-09  09:40
  24. 2011. szeptember 9. 10:087503.

    Hű, máris elindult a program, ez azt jelenti??!

    AMH meg Inhibin micsoda? Régen ilyet nem kértek. Ki a dokid?
    Nekem azt tanácsolták az asszisztensek, hogy az első konzira vigyek hormonpanelt (3.napi és 23.napi), mindkettőnk általános vérvételét, hiv és chlamidia eredményt. Mellé már van papírom ir-ről, meddőségi dokitól és sajnos a pajzsmirigyem is alulműködik. Ultramegameddő eset voltam. A férjem spermaképe alapján sincs esély.

    Ennek ellenére van egy csodababánk, de a kistesó már tuti csak lombikkal jön össze, mi pedig nagyon vágyunk rá.

    előzmény:
    AnneShirley84 (7502)
    2011-09-09  09:40
  25. 2011. szeptember 9. 09:407502.

    Szia!

     

    Igen, most kezdjük... már voltunk. Szedek bogyót (Divina, Duphaston), meg ki van írva a hormonlabor, AMH, Inhibin b CN 2-re, cukor, inzulin, meg CN 14-en kell menni UH-ra. Egyelőre bíztatott, azt mondja, lát megérni való tüszőket, úgyhogy... reménykedünk... :)

    Nálatok mi volt a gond?

     

    A.S. 

    előzmény:
    zille (7501)
    2011-09-09  09:13

Címlap

top