Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni Kaáli

Torolt_felhasznalo_528248
Torolt_felhasznalo_528248
Létrehozva: 2006. január 30. 17:27

Sziasztok!

Nyártól lombikra kell járnunk,és a debreceni Kaáli lenne a legközelebb.

Segítsetek,mi a véleményetek?

  1. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 23. 11:0876.
    Szebu, Esősnap kimosott a munkából. Első házasságomból van egy kamasz 12,5 éves nagy leányom. Őt az anyukája neveli de rendszeresen jön hozzánk. Imádott feleségemmel 2,5 éve találkoztam SZERELEM ELSŐ LÁTÁSRA - a képen látható leányzó az Ő előzős kapcsolatából született 5,5 éves. Mivel a problémák nálam voltak vannak, kezdtük az inszemmel, de sikertelenül, Szegeden. Sajnos többször az UH-s doki nem látott semmit, mivel párom picit súlyosabb(de igy IMÁDOM) és petefészke és améhe magasan van erre a kááliban lett figyelmes drnő.
    gtildi eléggé rosszul emlékszel, mi Szegeden ilyen program szerint vetünk részt a lombikban. A punkció a veszélyesebb, a prom 6 órát feküst, mert előzőleg Pesten valaki bevérzett és majdnem mehalt a petefészek szurkálás után. ET után 2 órát kellett feküdni, amikor minden sikerült az első találkozástól még 7 randi volt a dokinővel a vagyis össz 8 út. Nem feltétlenül a 14, napon van apunkció, ez attól függ milyen nagyok a tüszők. És mi az hogy "ÉRLELIK" megtermékenyitik és petricsészékben optimális környezetben tartják és naponta figyelik hogyan osztódnak......

    Hát amit mi megtanultunk, 14 hónap alatt az az hogy minnél jobban görcsöltünk annál rosszabb és nehezebb volt elviselni a kudarcokat, persze utólag már okosabb az ember, de most már tudjuk mi miután jön és azt is hogy vigyáznak páromra nagyon. És azt is hogy ők tudnak segiteni.
    Csatolom a képet, amin a kics bemozdult és a nagyobb is ott van, ja meg a miki is - ÉN.

    Mindenki vigyázzon magára tegye azt amit a dr mond és ha nem tud valamit kérdezzen.

    Zubi
    előzmény:
    alisma (75)
    2007-03-23  09:07
  2. 2007. március 23. 09:0775.

    Zubi, Á a kis hamis.  Nektek már van egy gyönyorű kislányotok.   Még nem is említetted.

    Köszönöm, hogy válaszoltatok Kismatkának.  

    Nekem úgy néz ki nem sikerült az inszem.  Sajnos most reggel elkezdett úgy fájni a hasam (26. cnap), mint amikor megszokott jönni a mensim. Pedig nagyon nyugodt voltam végig, nem görcsöltem, nem idegeskedtem. Ez van.  

    Majd legközelebb.  Bár míg meg nem jön van egy csöppnyi remény.  

    26 cn

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192294 (73)
    2007-03-22  22:02
  3. 2007. március 22. 22:2574.
    elviekben csak uh vár rád, majd a (ha jól emlékszem) 14. napon leveszik a petesejtet, ez rövid úgy 10 perces altatás. akkor bent pihensz kb 1 órát. Majd pár napig " érlelik" őket. Megnézik melyik kezd el osztódni és hanyas osztatú lesz. 4 nap múlva egy m.anyag vékony cső segítségével bejuttatják őket. akkor fej emelés nélkül átraknak egy másik ágyra és visszatolnak pihenni, 4 óra hosszát. mozdulatlanul! majd irány haza! engem otthon 4 napig szigorú fekvésre fogtak. majd Bodnár doki 2 naponta visszahívott vérvételre (a másodiknál). Majd 2 hét múlva megtudod hogy sikerült-e. Talán jól emlékszem. 
    előzmény:
    kismatka (69)
    2007-03-22  20:46
  4. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 22. 22:0273.
    Szebu!

    Elmondom a mi limbikunk menetét:
    Kezdtük egy konzival
    Aztán középidős UH
    Aztán mensi 2. napján UH és vérvétel
    Ha ez rendben volt akkor indult a ciklus, hormon injekciók, gyógyszer, az első punciónál a 8. napon, a második punkciónál (már más injekciót is kaptunk) az 5. napon kellett UH-ra és vérvételre menni
    Ezután kb. 2-3 naponta UH és vérvétel (nem volt mindig)
    Aztán ha megfelelő nagyságú(ak) a tüsző(k) akkor tüszőrepesztő injekció este 10-11 órakor.
    Aztán 36 óra múlva punkció, altatásban
    Másnap reggel telefon mi van a petékkel megtermékenyültek-e
    Aztán ha igen akkor ET (embriótranszfer) a 3-5 napon
    14-16. napon TESZT aztán 7-8 héten UH

    Nekünk az első punkció után nem termékenyültek meg, a másodiknál 3 petéből 2-t ültettek be, aztán 1 tapadt meg....

    Az injekciókat a nejem magának adta be, ha a férjed adja be úgy talán könnyebb.

    Egy tanács : NE GÖRCSÖLJETEK RÁ!!!! Lazán, könnyedén, vigyáznak Rád!

    A Mi támaszunk a képen van!!
    Sok Sikert!!!

    Zubi
    előzmény:
    kismatka (69)
    2007-03-22  20:46
  5. 2007. március 22. 21:0472.
    Kismatka, az nagyon jó, hogy a férjecskéd beadja az injekciót.  Mondjuk én magamnak adtam be. Az elsőnél én is paráztam,  kerülgettem kb 1 órát,  mire rászántam magam, de a második már ment mint a karikacsapás.   Igazából nem fáj ugye? Milyen injekciót kapsz, úgy értve azt a peneset vagy a sima normál felszívós fecskendős-tűt.
    előzmény:
    alisma (71)
    2007-03-22  20:59
  6. 2007. március 22. 20:5971.

    Kismatka, ha lombikoztok minek a petevezeték átjárhatósági? Szerintem az csak az inszemeseknek fontos, hogy átjárható vagy sem, a lombiknál nincs szükség a petevezetékre.   Jó ez durva, de tényleg így van.

    Aids, Hepatitis vizsgálat nem kell?

    előzmény:
    kismatka (69)
    2007-03-22  20:46
  7. 2007. március 22. 20:5670.

    Szia Kismatka,

    Nagyon örülök, hogy mégegy debreceni Kaális van a topicon. Én lombik ügyben nem tudok neked segíteni, mert én inszemen voltam 14-én.

    Zubi viszont tudna, mert ő volt (és a felesége) már lombikon.

    Zubi, írnál egy pár sort a lombikos menetrendről. Köszi.   

    Kismatka, Írogasd meg, hogy milyen vizsgálatokkal vagy már meg és mik lettek az eredmények.  

    előzmény:
    kismatka (69)
    2007-03-22  20:46
  8. 2007. március 22. 20:4669.

    sziasztok!
    no, végre itt vagyok. ahogyan írtam, tele vagyok kérdésekkel. nálunk a párommal van gond, de Bodnár doki mondta, hogy csináltassuk meg a vizsgálatokat (chlamydia, labor, petevezeték átjárhatósági, rákszürés, UH) nálam is, hogy nálam kizárjuk a hibát. mivel a páromnál a kevés  és lassú dolog van, ezért a doki nem is ajánlotta az inszeminációt, hanem egybol a lombikot. kedden kezdtem a decapeptyl injekciót, és 4féle gyógyszert. a  hét végén kell, hogy megjöjjön és a hét elején kell mennem vérvételre. na, most a kérdésem a következö: mi lesz a sorrendje a vizsgálatoknak. ugyanis emiatt egyfajta bizonytalanság van bennem. voltam kedden UH-on, de én annyira félek az injekcióktól, hogy amikor a doki mondta, hogy otthon kell adagolni, én úgy leblokkoltam, hogy nem is tudtam, miket mondott utána. így is a párom adja be az injekciókat. valaki tud ebben segíteni, milyen vizsgálatok várnak ránk, kb hanyadik ciklusnapon.

     

    elöre is bocsi, ha egyszerre túl sokat kérdezek, csak nincs senki az ismerettségi körömben, akitöl ilyeneket kérdezhetnék.

    köszönöm

    előzmény:
    kismatka (63)
    2007-03-22  09:26
  9. 2007. március 22. 17:4868.
    nagyon sokat levettek, úgy 10-12 db-ot. abból 4-5 mindig megtermékenyült. 8-9-10 és 12-es osztatú is volt. Inkább feküdjél tovább , igazad van, az biztos hogy tiszta unalom, de beültetésnél 2 órát kell mozdulatlanul.  Na az volt még dúrva. Lelkiekben kell nagyon erősnek lenni, mert kockára teszi a házasságot is. Én nagyon kibuktam, nem tudtam olyan család közelébe menni ahol gyerek volt. Szerencsére nagyon türelmes férjem van! Kitartás és drukkolok neked! légy erős!
    előzmény:
    alisma (67)
    2007-03-22  14:00
  10. 2007. március 22. 14:0067.

    Á már értem, leesett.  

    A lombik után tehát hason fekve jobb az esélye az embernek.  Köszönöm, hogy elmondtad, mindig örülök az új tudásnak.   

    Nekem csak inszem volt és elég volt a háton fekvés. Kb 40 percig néztem a plafont.  Már nagyon ideges voltam a végére,  mert csak 30 percet mondtak, órám nem volt és tudtam, hogy letelt. Csak az asszisztensre tudtam hagyadkozni ő pedig eltünt mint a kámfor. Mondjuk még mindig jobb, hogy több lett az idő mint kevesebb. Hallottam olyat akit nem is fektettek le utána, hanem rögtön hazaküldték. Elég durva.   

    Nehezen stimulálódtál? Mennyi tüszid érett meg az egyes lombikok alatt?

     

    előzmény:
    gtildi (66)
    2007-03-22  12:39
  11. 2007. március 22. 12:3966.
    az elsőnél elmentem, de azóta is bánom ,mert 12-es osztatú volt amiket beültettek, ez azt jelenti, hogy szinte biztos hogy meg kellett volna maradni, de sajnos nem így lett. A másodikat végig pihentem, de ..... Már írtam az is elment. A 8. napon. Mert 2 naponta jártam vérvételre. 
    előzmény:
    alisma (64)
    2007-03-22  09:35
  12. 2007. március 22. 12:3665.
    az van, hogy beültetés után bent kell maradni pár órára, és Bodnár doki háton fekve hagy utána, de Tándor doki hason. És hason fekve nagyobb (elvileg) az esély a megtapadásra! Mikor csak próbálkoztunk akkor is a régi dokim azt ajánlotta, hogy aktus után maradjak hason fekve, mert a spermium így egyenesen bejut a petesejthez. HAson nincs akadály előtte. 
    előzmény:
    alisma (64)
    2007-03-22  09:35
  13. 2007. március 22. 09:3564.

    Sziasztok,  

    Kincs, Nem voltam Valicskó Drnőnél. Még nem jutottem be hozzá. Talán holnap vagy a jövőhéten. Szerdán kell mennem a Kaáliba  vérvételre, hogy van e babó vagy nincs, lehet összekötöm a kellemest a hasznossal. Elég sok a munka nem nagyon tudok elszabadulni.

    Akkor megvolt a tali a B. dokival. Amiket írtál abból arra következtetek, hogy jól sikerült. De jó neked, hogy csak closit kell szedned!   Tök jó, hogy nem kell mindenféle hormonkütyükkel szúrnod magad.  

    Kisslidi, sajnálom a várakozást.  Tudom nagyon idegörlő. Ha van eredményed megírod?  

    Gtildi, az utolsó előtti mondatodat nem értem. Elnézést.  Mi van a hason fekvős megtapadással meg a dokival??????????? Mi az összefüggés, nem értem. Tök hülye vagyok.  

    Akkor nem mentél el dolgozni ugye?

    25 cn

     

     

    előzmény:
    7kincs (62)
    2007-03-22  08:26
  14. 2007. március 22. 09:2663.

    sziasztok!
    csatlakozom én is, ha nem  gond.

    kedden kezdtem a szurikat, meg a bogyókat a lombikra.

    este írok otthonról, mert tele vagyok kérdésekkel. de most dolgozom.

    Db KaáLi Bodnár doki 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528248 (1)
    2006-01-30  17:27
  15. 2007. március 22. 08:2662.

    Sziasztok!!!

    úúúgy örülök a topik forgalmának ajánlottam babaneten remélem benéznek hozzánk 

    Megjártam a dokit,hát szuper nagyon feldobódtam  azt mondta mehet a clostis stimus hónap aztán ha kell besegít  a3cn vérvétel és aztán indulunk..már csak a 3cn-ig kell eljutnom (de van norolutom,ha netán nem jönne pirike) 

    Minden jót most rohanok, drukkjaim küldöm+++++++++++++

    Kisslidi néha sokat kell várni egy-két vérvételre sajnos..kitartást

    Alisma Tándor is jó  én tudok babát akinél ő segítkezett!!  Valicskónál voltál már?????

    előzmény:
    gtildi (61)
    2007-03-21  22:06
  16. 2007. március 21. 22:0661.

    szia! Tándor is nagyon jó, csak ő nem olyan közvetlen? de ismerek olyat aki hozzá járt és nagyon jónak találta! Nekünk rögtön a lombik volt, mert a páromnak kevés a spermium és azok is össze-vissza mennek! Azt mondták 10 éven belül teherbe eshetek spontén, de nem érdemes várni. Igy elkezdtük a lombikot. Már úgy voltam vele, hogy semmi esély rá, és a 3. lesz az utolsó,így elkezdte tanulni és csak az érdekelt. Erre mikor levizsgáztam kitünőre és felajánlottak egy munkát is, teherbe estem! Pedig már a szurik is a hűtőben várakoztak, már mindent megvettünk! BÍzzál Tándorban is ő is jó! és legalább a bent töltött időt hason kell nála csinálni, ami a legjobb a tapadáshoz! Sok szerencsét! 

    előzmény:
    alisma (59)
    2007-03-21  17:13
  17. 2007. március 21. 19:4960.

    Sziasztok!

    Sajnos nem mennek olyan jól a dolgok.  

    Még mindig a vizsgálatoknál tartunk. Jobban mondva az eredményekre várunk. A hormoneredményekre és meg sem tudták mondani, hogy mikor lesz kész. Majd telefonáljak! Az egészbe ez keserít el legjobban. Ezekkel a sz..os vizsgálatokkal megy el egy csomó idő.

    Szóval mi még nagyon messze vagyunk attól, hogy egyáltalán eljussunk Debrecenbe.  

     

    Teljesen le vagyok törve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. március 21. 17:1359.

    Én pont nem Dr.Bodnárhoz, hanem Tándor doktorhoz járok. Mostmár eléggé idegesít, hogy mindenki aki a dbi Kaáliba jár csak őt ajánlja. Az én orvosomról nem hallottál valami jót?

    Nagyon gratulálok a csöppnyi babócádhoz!

    Akkor két lombikotok volt? Előtte voltak inszemek vagy rögtön a lombikra kellett mennetek?

    Ha nem túl nagy kérés leírod, hogy mi történt veled a spontán terhességedig?

    Én most voltam az 1. inszemen  , ma vagyok a 24. cnapon, az inszem utáni 7. napon. Nagyon várom a 28-át, amikor kiderül, hogy van pocaklakóm vagy sincs.

     

    24 cn

    előzmény:
    gtildi (58)
    2007-03-20  22:18
  19. 2007. március 20. 22:1858.
    Bodnár doki a világ legjobb és legkedvesebb orvosa! Még élek hálás leszek neki! Igaz hogy nekünk a 3. lombik előtt "valahogy" összejött a baba, aki már 1 éves is lett! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528248 (1)
    2006-01-30  17:27
  20. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 20. 20:0557.
    Szebu, vártuk hogy kapunk valamit, tudnak mondani valamit. Szerintem sokat tehetünk mi magunk is de nem eleget. Igen az ember azt látja uton utfélen odamegy a baba ahova éppen nem is kellene, ez van, pedig nem sok amit az ember ilyentéren kér. Nekünk még várni kell 4 ciklust, első lombikunk volt, előtte a levett petécskék nem kezdtek felylődni. 130km Debrecentől azért szóltam hozzá a topikhoz mivel átérezzük a ti gondjaitokat is mindentéren. Párom 2 hónapig Debrecenbe járt dolgozni.Vigyázzon mindenki magára mert külömben irgum burgum stb.jók egyetek
    előzmény:
    alisma (55)
    2007-03-20  19:03
  21. 2007. március 20. 19:0556.

    Álmodozok!

    Nem 5 nap hanem 8 nap még!!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    alisma (55)
    2007-03-20  19:03
  22. 2007. március 20. 19:0355.

    Sziasztok,  

    Zubi, sajnálom,  hogy nem kaptatok választ arra, hogy mi miatt történt ami történt. Ilyenkor ez nagyon nagy gond, mert nem tudja az ember, hogy a legközelebb mire figyeljen talán még jobban oda az ember. De azt hiszem (ismerve saját magamat is) nem nagyon lehet ettől jobban odafigyelni a dolgokra. Sajnos mi nem igen tudjuk befolyásolni a történteket. Talán ott fennt az égben egy kicsit jobban is odafigyelhetnének ránk.    Így talán mi is jobban oda tudnánk másokra figyelni  ezáltal mi is és mások is boldogabbak lennének.  

    Akkor kezditek a következő ciklustól a kezelést?  Lombikotok lesz ismét ugye? Az tudom, hogy volt több inszemetek, de a lombik az első volt?

    Kincs, nem mondta a doki a pihenést, csak én gondolom, hogy egy kicsit többet kellene. Nem feküdni egész nap csak egy kicsit lazulni, és nem mindig csak idegeskedni és lótni-futni.  

    Mikor mész a Kaáliba?

    Kisslidi, hol tartasz a vizsgálatokkal? Véreredményeid vannak?

     

    23 cn (még 5 nap a tesztig!!!!!!!!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192294 (54)
    2007-03-19  23:04
  23. Torolt_felhasznalo_192294
    Torolt_felhasznalo_192294
    2007. március 19. 23:0454.
    Szebu Mindenki!

    Alisma, nagyon szurkolunk Nektek, csak poztívan kell hozzá álnod, tujuk ez nagyon nehéz az előzmények miatt, de csak így mehet. Mi ma voltunk kontrolon és a szövettani eredmény egy nulla, nem tudták megmondani mi volt az oka. Azt mondta a doki van esély egy szép terhességre 38 év felett is. Minket is a remény és a bizalom tart fenn!!!

    Azért vigyázz magadra, ha pihenésre vágysz add meg magatoknak és látogassd meg a "teremtsünk otthon" témában a "Kert díszítés barkácsolás" témára!!!

    Jó éjszakát

    Zubi
    előzmény:
    alisma (52)
    2007-03-19  19:46
  24. 2007. március 19. 20:2953.

    Szia!

    Nem lehet, hanem KÖTELEZŐ reménykedni!!!  

    Szurkolok, hogy 9hónapig maradjon veletek!A dokid pihenést írt elő????

    Kisildi???

    Én nem tudtam mit írni de azért benézegettem...a héten dokizok és akkor már okosabb leszek.

    Babásodásra fel!

    (16cn)

    előzmény:
    alisma (52)
    2007-03-19  19:46
  25. 2007. március 19. 19:4652.

    Sziasztok,  

    Sehol senki. Ha én nem írok nem ír ide senki?  

    Kivel mi történt az elmúl 5 napban?

    Kincs, Kislidi?  

    Nekem ma - holnap van beágyazódásom ha minden igaz. Drukkoljatok, hogy akarjon nálam maradni egy kicsit hosszabb időre a leendő babácskám.

    Feszül a mellem, fájdogál a pocim.  Tudom, hogy az Utróban levő progeszteron hatása, de azért reménykedem. Azt szabad ugye?  

    Én ma melóztam, nagyon sokat, a 4 nap pihi után elég megerőltető volt, de azért kibirható. Jó lett volna ma csak lazítani a beágyazódás miatt, de ha munka van, akkor munka van. A múlt héten szinte nem is voltam dolgozni, a sok UH és az  inszem miatt, így elég sok mindent be kellett pótolnom.

    Írjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top