Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni Kaáli

Torolt_felhasznalo_528248
Torolt_felhasznalo_528248
Létrehozva: 2006. január 30. 17:27

Sziasztok!

Nyártól lombikra kell járnunk,és a debreceni Kaáli lenne a legközelebb.

Segítsetek,mi a véleményetek?

  1. 2011. július 19. 13:017451.

    Csilla: nagyon édik a fiúk:)

    Én lányt szeretnék, de mindkettőnek örülök, ha fiú lesz legalább nem kell venni új cuccokat:)

    Betűt tudok csak mondd meg mekkorát és milyet szeretnél.

    Lehet írott vagy nyomtatott, színes vagy egszínű, méret? Evileg most a névt6áblán lévő méretnek 50 Ft darabja, de tudok nagyobbat is:) 

    előzmény:
    csilla18 (7450)
    2011-07-19  10:45
  2. 2011. július 19. 10:457450.

    Sziasztok!

     

    GYorsan írok pár sort, amíg a fiúk alszanak, de már ébredeznek lassan, tízórai idő van.

     

    A meleget elég jól viselik, bár többet alszanak és kicsit nyűgösebbek, de szerencsére minden OK.

    Bali próbál mászni, már az előre-hátra mozdulat, a négykézlábra állás meg van, csak összekéne hangolni a kéz-láb mozdulatot...

    Tomi még jól érzi magát hason, illetve háton...

    Az új ízeket szeretik, nem fintorognak, remélem nem lesznek később sem válogatósak...ezért próbálok nekik több félét adni, nem mindig ugyanazt, hiszen én is megunnám.

    A dinnyét, barackot, banánt nagyon szeretik, ezt délelőtt kapják SINLAC péppel, de most pl. szilva-körte üvegest kapnak hozzá, mert pár napig csak az előbbiek voltak...ez meg készleten van...bár lehet ebből is veszek frisset és turmixolom, de sajna nem sok időm van, mert játszunk, sétálunk napközben. Ha alszanak, akkor magunknak főzök, takarítok, mosok-vasalok stb...

    Szóval hamar eltelik egy nap, de szerencsére a fiúk nagyon jók, nem szoktak hisztizni, sírni napközben, csak Bali ha fáradt, de az 2 perc alatt elmúlik mert beájul...

    Még most sincs sok gond velük, gondolom  majd akkor lesz több ha elkezdenek mindketten  mászni, járni...

     

    Ha minden jól megy jövő hónap végén megcsináljuk a lakást, külön szobát kapnak a fiúk...már alig várom mert az éjszakai dünnyögéstől egyre rosszabbul alszok...álmukban dünnyögnek, cuppognak...aranyosak nappal...de éjjel...

    Ha esetleg érdekel valakit egy ilyen, jelentkezzen, mert nálunk csak a helyet foglalja...

    ------->>>>>>

     

     

    Napsugár: nagyon jó a kép és halkan gratula a nem100% kisfiúhoz.

    Ti mit szerettetek volna? fiút vagy lányt?

     

    Figyu, sima betűket tudsz csinálni?

    Az ABC betűit szeretném majd a falra tenni a fiúknak, ha tudsz csinálni, mennyiért tennéd?Köszi.

     

    Pusiandi. nagyon édes a kisfiad és milyen ügyesen ül!

    Nem panaszkodom, mint írtam eddig semmi gondom nincs a fiúkkal, evéskor türelmesek, amíg etetem az egyiket addig a másik játszik, majd ha elkezdődik a mászás-járás korszak másabb lesz, két gyerek után futni, de azt is megoldjuk majd, mint eddig...

     

     Eloise, Ria, Jaol, Erica: hogy vagytok? mi újság veletek?

    Régen jelentkeztetek már! 

    És persze a többiek is jöhetnének írni pár sort magukról ...

     

    Hoztam 2 képet a fiúkról is...pár napja készült...

     

    Megyek, tízórait készíteni...

     

    Sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. július 15. 15:047449.

    pusiandi: ó, de édi:) Lassan náatok is beindul a futok a gyerek után project:) 

     

    Csilla: veletek mi újság? régen jelentkeztél?

     

    Mónika: kitartás, tudom könnyű ezt mondani, de egyszer úgyis eljön a Ti időtök.

     

    Mi ma vltunk 12 hetes uh-n:) minden ok, elég fiúgyanús, de majd a 18 hetesen tudna biztosat mondani. Őrülten fáradékony vagyok és még mindig hányingerem van, de remélem hamar elmúlik. Teszek fel képet.

     

    További szép napot  mindenkinek. 

     

    előzmény:
    pusiandi (7448)
    2011-07-15  09:20
  4. 2011. július 15. 09:207448.
    És akkor egy kép a drágámról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. július 15. 09:177447.

    Sziasztok!

     

    Való igaz, hogy régen jártam erre, de mentségemre legyen szólva, a gézengúzom és a házimunka az egész napomat lefoglalja. 

     

    Kriszti: dolgozol valahol? Kicsit le vagyok maradva, hogy a tanfolyam után elkezdtél-e dolgozni.... Bori hogy van? Ti nem gondolkodtatok örökbefogadáson? Mielőtt Bendike "sikerült", mi már félúton benne voltunk az eljárásban... de aztán leálltunk vele. Még megpróbálunk saját "anyagból" tesót összehozni

     

    Jaol: veletek mi újság? Te kisfiad miket csinál? Miket esztek?Mászik már a manókád? Nálatok van járólap? Mit adsz rá, hogy ne fázzon meg, ha rámegy?Kekszet adsz neki? Ha igen, milyet?

     

    Csilla: akárhányszor írsz, mindig eszembe jut, hogy vajon hogy csinálod egyedül két gyerekkel???!!! Nekem egy is kitölti a teljes napomat... Nagyon cukik a fiúk!

     

    Eloise: ha olvasgatsz, jelentkezz egy mondatra, hogy hogy vagy és hogyan tovább! Tudod, nem szabad feladni!!!!!!!!!!

     

    Üdv. az újaknak, Napsugár, Neked gratulálok és problémamentes babavárást kívánok!

     

    Monika: ne add fel! Nekem is Tándor volt a dokim, én nagyon-nagyon meg voltam elégedve vele, mindig odafigyelt rám. Nekem a 3. lombik sikerült (ebből egy fagyis volt). A szabadság szabadság, ha a betegektől függne, sose mennének szabira.... Nekem is volt egyszer, hogy nem volt, akkor a másik dokinál voltam (humor ide vagy oda, nála futószalagon éreztem magam...)

     

    És akkor pár szó rólunk: Bendegúz most múlt 8 hónapos, már felül magától, így a hason fekve játszás el is van felejtve és ez annyira tetszik neki, hogy bár már tud mászni is néhány napja, még mindig az ülés és ülve játszás a sláger. 4-szer eszünk egy nap (szeretném, ha 5 lenne, de fürcsi után már csak iszik pár korty tejet meg egy csomó vizet). Sajna a napokban már egyre kevesebbet szopizik (legnagyobb bánatomra), ami azért is rossz, mert a tápszer meg nem kell neki, pedig már vaníliás cukrot is tettem bele, kipróbáltuk a maci kávét is, de így sem. Még most banánnal fogom kipróbálni, mert a banánt imádja, a főzelékeket is csak banánnal eszi meg, édesszájú a lelkem Szerencsére a vizet szereti, ebben a melegben napi 2 dl vizet biztosan megiszik minden nap. Nagyon szeret pancsolni, az esti fürdést imádja és járunk babaúszásra is hetente egyszer, ahol nagyon ügyes, ügyesen merül, már nem nyel vizet sem, imádja! Ez apa-fia program, én a medence széléről szoktam nézni őket. Már 6 fogunk van, most várjuk a következőket, nagy a nyáladzás és sokszor eszi az ujjacskáit is.

     

    Puszi Mindenkinek!

     

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. július 11. 20:587446.

    köszi!

     

    Remélem hogy már hamarisan küldik is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_875410 (7445)
    2011-07-11  18:11
  7. Torolt_felhasznalo_875410
    Torolt_felhasznalo_875410
    2011. július 11. 18:117445.

    Szia!

     

    Érdekelt vagyok többnyire én is ebben a témában.Én is küldözgetem sorra a betelt utiköltség papirokat,az első után én is elkezdtem telefonálgatni ahol ki okositottak hogy 20 munkanapig ülnek rajta és utána utalnak.

    Türelem,küldeni fogják.Ha hiányzott volna róla valami pecsét vagy aláirás 2 napon belül ugyis visszaküldik javitásra.

    előzmény:
    szoriagi (7444)
    2011-07-11  14:19
  8. 2011. július 11. 14:197444.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom már megint kihalt lett a fórum.

    Volna egy kérdésem, van köztetek olyan aki autóra utazásit vett igénybe?

    Mert én már nem is tudom hogy mikor elküldtem kb 1 hónapja a tb.-nek, de semmi.

    Mennyi idő kell nekik hogy kifizessék? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. július 7. 20:297443.

    Szia!

     

    Köszi, aranyos vagy, muszály lesz túllépni, úgy se  adjuk fel, csak néha nagyon nehéz, nincs egyértelműen előttünk, hogy tovább, mit csináltunk rosszul, stb.

    Most 3 hónap szünetet mondott a doki,de félek, hogy több idő kell, mire túllépünk, illetve mire összeszedjük magunkat minden téren.

    Köszönöm a biztató szavakat, minden jót kívánok neked is!

    előzmény:
    szoriagi (7442)
    2011-07-06  23:04
  10. 2011. július 6. 23:047442.

    Szia!

     

    Sajnálom hogy így jártál, eltudom képzelni hogy mennyire örülhettetek annak hogy kiderűlt hogy terhes vagy és még is megkell szakítani. 

    Az én véleményem az hogy a remény hal meg utljára (én már 13 éve lesz lassan hogy járom a dokikat).

     Sajnos ilyenkor is előfordul hogy el hal a magzat, az én sógornőm mikor terhes lett (spontán) az orvos nem vette először észre ultrahangon hogy a baba nem él, ő mondta a dokinak hogy biztos van valami baj mert nem jól érzi magát és akkor derült ki hogy tényleg nem él (bár ez nem Debrecenben történt). de azóta meg született egy szép kislánya.

     

    Szerintem ők megtesznek mindent ami tőlük telik, csak nem vagyunk egyformák és minden szervezet más és más. Azt mondják nagyon sokat számít az hogy a fejben mi játszódik le.   

     Próbálj úgy túllépni a dolgon hogy arra gondolj a következő sikerűlni fog.

     

    Az én szomszédom (barátnőm) is odajárt a kaáliba.

    Ő úgy indult neki hogy az első tutira hogy nem fog sikerűlni, de ahhoz hogy később sikerüljön , a kudarcokat is át kell élni.

    Bár az ő legnagyobb meglepetésére elsőre sikerült 2 baba is. 

     

    Szerintem úgy próbáld megélni hogy a sikerhez (bármennyire is rossz) egy göröngyös úton kell keresztül menni, és bízni kell a sikerben.

     

    Mikor kellene vissza menni a Kaáliba?

    Remélem tudtam egy kis bizalmat önteni beléd. 

    előzmény:
    monika83 (7441)
    2011-07-06  22:14
  11. 2011. július 6. 22:147441.

    Sziasztok!

     

    Még Új vagyok itt nálatok, bár régóta olvasgatlak benneteket. Remélem nem veszitek tolakodásnak, hogy írok, de én is a debreceni Kaáli- ba járok és tanácsra lenne szükségem.

    Egy éve járunk a Kaáli-ba és kezdem elveszíteni a hitem bennük.  Túl vagyunk 2 lombikon, amiből az első méhenkívüli terhesség lett, amibe majdnem belehaltam, a második most volt júniusban, ennél pedig azt mondta az orvosom, hogy nem sikerült (Tándor doktorhoz járunk), mivel nagyon pici lett a hcg, majd mikor 2 hét után sem múlt el a vérzésem akkor csináltam egy terhességi tesztett, ami pozitív lett. Telefonon beszéltem a dokimmal, aki kihivott vérvételre és ultrahangra. A vérvétel igazolta a terhességet ( hcg:115) de Tándor azt mondta, hogy ez nagyon kicsi, nem élő terhesség, majd ezután egy héten belül csinált még 2 vérvételt (hcg.110, majd 149 lett). Nem értettünk semmit, ha nem indult el a terhesség, ahogy legelsőnek mondta, akkor később hogy lett ennyi a hcg. Azt mi is tudtuk, hogy nem ekkorának kellett volna lennie az értéknek, de valami mégiscsak volt.

    Ráadásul a doki közölte legutoljára velem, hogy ő mostmár szabadságon van, itt már nem tud mit csinálni, menjek fel a nőgyogyászatra, mert egészségügyi kaparás kell.

    Ezen már túl is estem, de nem tudok túl lépni a dolgokon. Úgy érzem magam, mint egy konzerv a futószallagon, mintha csak addig kellene foglalkozniuk az emberrel, amíg kiderül, hogy sikerült-e vagy sem a program. Én tudom, hogy ez a szakterületük, de úgy gondolom, hogy az is kötelességük lenne, hogy nem hagyják az embert bizonytalanságban kétségek közt.

    Tudom, hogy itt a fórumon mindenki megjárta a maga kis  göröngyös útját,  segítsetek, ti hogy tudtatok túl lépni a buktatókon, hogy legyen ismét bizalmunk a kaáli felé, mert bizalom nélkül nincs értelme megint belevágni.

    Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem.

     

    elöre is köszi

    előzmény:
    Napszgár2008 (7440)
    2011-07-06  13:59
  12. 2011. július 6. 13:597440.

    Köszi jól vagyunk, bár szinte állandóan hányingerem van:( Jövő héten megyünk a 12 hetes uh-ra majd hozok képeket.

     

    Krisztina799: én erről a cseppről még nem hallottam, de a Gyuri bácsi gyógyteáiról igen, bár mi használtuk csak nem fejeztük be, mert nem volt idő, de azt hallottam róla, hogy sokaknak sikerül tőle teherbe esni.

    Most hogy elhasználtátok az 5 lehetőséget, hogyan tovább? Innentől nem fizeti a tb? Én szívesen átadnám neked a megmaradt 4-et, ha

     lehetne. Kitartás biztos sikerülni fog.

     

    Csilla: gratula a 6 hónaphoz, nőnek, mnt a gomba:) olyan édik.

     

    Tényleg nagy most a pangás, pedig a kaáli mindig tele van. 

    előzmény:
    szoriagi (7438)
    2011-07-05  20:55
  13. 2011. július 5. 21:457439.

    Szia var_ju!

     

    Mi  helyzet veled? Most olvasgattam vissza a hozzászólásokat és megakadt a szemem ezen a részen

    "Ráadásul van még egy méhsövényem is,amit nem tudom miért de a dokim nem akart eddig megműteni."

     

    Ugyanis nekem is van ilyenem, nkede milyen nagy a sövény?

    Nekem az van hysteroscopos leleten"A fundus felől az uterusűr kb 1/3-át kitöltő bedomborodás látható."  

    Neked mennyibe krült a vizsgálat?

    Én majd fenékre ültem mikor kimondta hogy 50.000ft lesz.

    Nem rossz órabér 5 percért.

     Azért ha előre tudom az összeget akkor is ezt  a fajta vizsgálatot választottam volna, mert ugye ez így fájdalom mentes, vágás nélkül történt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493681 (7370)
    2011-05-09  06:35
  14. 2011. július 5. 20:557438.

    Napsugár már rég voltál itt, mi újság van veletek, a pocaklakó hogy van?

     

    előzmény:
    Napszgár2008 (7428)
    2011-06-27  10:58
  15. Torolt_felhasznalo_750216
    Torolt_felhasznalo_750216
    2011. július 5. 13:437437.
    Nem IR-re van hanem ez egy többféle gyógynövényből álló csepp.Nőgyógyászati betegségekre is jó állítólag.
    előzmény:
    szoriagi (7436)
    2011-07-05  11:56
  16. 2011. július 5. 11:567436.
    Hát én nem hallottam erről a cseppről semmit, de mire jó az konkrétan, talán az IR-re?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750216 (7435)
    2011-07-04  22:08
  17. Torolt_felhasznalo_750216
    Torolt_felhasznalo_750216
    2011. július 4. 22:087435.

    Nekünk van egy kislányunk a 4. lombikkal sikerült .De megjártuk érte a poklot a 2. program is sikeres volt a 20. hétig akkor veszítettem el 3 kislányt.Persze boldog vagyok hogy van gyermekem de a nagy családról szőtt álmomnak vége.

    Ma gondolkoztam hogy ki kellene próbálnom a GYNEX-csepp.Hallotatok már róla?Tapasztalatokat várok.

    Először a páromnál találtak bajt kevés a katona.Aztán amikor már túl voltam az 5. lombikon akkor derült ki hogy IR -em van.Egyébként minden programom gördülékeny volt és jól termékenyültek a sejtek is.Akkor még hallani sem hallottam az IR-ről.Érdemes megnézetni.

    Kitartást kívánok

    előzmény:
    szoriagi (7434)
    2011-07-04  21:49
  18. 2011. július 4. 21:497434.

    Szia!

     

    Sajnálom hogy nem sikerűlt, de gyurjatok rá:-). Veled mi a gond?

    Az inszeminálás sem segíthet nektek? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750216 (7433)
    2011-07-04  11:35
  19. Torolt_felhasznalo_750216
    Torolt_felhasznalo_750216
    2011. július 4. 11:357433.

    Szia!

    Én olvaslak de nem tudok hozzászólni mivel nekünk nem ilyen gondjaink voltak,de mindenkinek szorítok hogy édesanya legyen.

    Mi már felhasználtuk mind az 5 lehetőségünket, és most már csak a csodát várjuk.

    Remélem minden jól alakul és kezdhettek is.

     

     

    Ria:ti hogy álltok benne vagy már a programban esetleg túl is vagy rajta?

    Eloise:hogyan tovább?

     

    Emő,Pusiandi,Andi ,Anwar tudom leköt benneteket a babázás de azért pillanatnyi helyzet jelentést várunk.

     

    Katica:jó boldognak látni

     

    Bocsánat ha valakit kihagytam de gyertek nyugodtan

    előzmény:
    szoriagi (7432)
    2011-07-03  21:48
  20. 2011. július 3. 21:487432.

    Senki nincs itt? Hová lettetek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. június 29. 11:107431.

    Nagyon aranyos gyerkőcök!

    Sok erőt, kitartást, egészséget és boldogságot kívánok .

    előzmény:
    csilla18 (7430)
    2011-06-29  09:50
  22. 2011. június 29. 09:507430.

    Hellóka...

     

    Csak egy fénykép erejéig jöttem...

    A 6 hónapos nagy fiaim...

     

    Sziasztok 

    előzmény:
    Napszgár2008 (7428)
    2011-06-27  10:58
  23. 2011. június 27. 13:147429.

    Szia!

     

    Még azt nem lehet tudni hogy mikor kezdjük a programot.

    Tándor doki azt mondta hogy ha mindent jól csinálok akkor hamarosan meg kell jönnie a menszeszemnek, és a tegnap tényleg megjött aminek nagyon örülök mert természetes úton jött meg.

    De csak akkor kell visszamenni ha következőnek jön meg ami remélem Július vagy legkésőbb augusztus lesz. Talán akkor elinditja a programot, persze ha a véreredmény is megfelelő lesz.

    Olyan sokat nézem azt az ajtót ahon a beültetést végzik, hogy vajon én eljutok-e odáig.....

    Irigykedve nézem azokat akiknek sikerült és látom rajtuk a boldogságot.

     

    A műtéttel kapcsolatban annyit hogy szerintem nem lesz.

    De majd meglátjuk.

     Pár éve már volt műtétem, de nem estem teherbe.

     

    Mindenkinek gratulálok akiknek sikerűlt, mindenki megszenvedett érte.

    Remélem egyszer majd nekem is fognak gratulálni. 

    előzmény:
    Napszgár2008 (7428)
    2011-06-27  10:58
  24. 2011. június 27. 10:587428.

    Csilla: Gratula a nagyfiúkhoz!!! Azért nem lehet könnnyű, gondolom a két kissrác kiveszi az erődet. Majd képeket is várunk.

     

    Köszi mi jól vagyunk. Alexnél magne b6-ot szedtem és a reggeli minimális rosszulétet leszámítva nem volt gondom, de most magnerotot szedek és szinte egész nap rosszulvagyok, most akark majd váltani.

    Vannak uh-képek, de még nem igazán látszik semmi "látványos", majd csütörtökön megyek megit és teszek fe képet is.

     

    Nagy most itt a pangás. Ki hol jár? :)

     

    Szoriagi: Mikor kezdhettek, lesz műtét a ciszták miatt?  

     

    Anwar: Nagyon édi babó, igazi kiscsaj:) a bodykat hol vettétek? Nagyon jópofák. 

    előzmény:
    csilla18 (7427)
    2011-06-27  09:35
  25. 2011. június 27. 09:357427.

    Sziasztok lányok!

     

    Anwar: nagyon aranyos a kislányod, csoda édes a feliratos body-ban.

    És milyen bátor tesója van, hogy már eteti őt!

    A tejcsi miatt ne bánkódj, ameddig tudtál adtál neki, emiatt nem szabad depisnek lenni! 

     

    Napsugár: hogy vagy? vannak rosszulléteid? van már UH képed?

    Mikor mész dokihoz?

     

    Erica: Benedek hogy van? 

     

    Katica, Krisztina, Jaol, Andik, mi újság veletek? Hogy vagytok?

     

    Bimke: hogy vagytok, hogy bírsz az ikrekkel? mikor jöttök az Ibolyára?

     

    Emő: hogy vannak a nagy ikrek? mekkorák már?

     

     

    A fiúk ma 6 hónaposak, Tominak már van 2 foga, de kicsit lusti, így még nem forog...Bezzeg Bálint, ő állandóan fordul ide-oda...de foga még nincs...

    Most pihennek, mert fél7 óta fent vannak.

    Általában akkor kelnek, 7körül reggeli, 10 után tízórai, 2körül ebéd, 5körül uzsi és fél8kor pancsi és vacsora, ami közben általában beájulnak és kis éjszakai dünnyögést leszámítva reggelig alszanak.

    Nagyon jó babák, szerencsém van, esznek-alszanak-játszanak.

    Ritkán sírnak, általában inkább Bali, ő is akkor ha álmos és sétálni vagyunk mert inkább nyűglődik és nézelődik, de nem alszik.

    Az utazást is elég jól bírják, mostanában többször voltunk otthon anyuéknál, ahogy beindul a kocsi, már alszanak is, és majd otthon 1 óra múlva kelnek csak fel...

    Már kapnak krumplit, rizst, ehhez kapnak üveges alma-sütőtök, alma-őszi, paradicsomos-krumplit és egy kis levet is.

    A meggy annyira nem jött be nekik, inkább az alma és a banán. Általában almát szoktam reszelni nekik a kajába, hogy íze is legyen, mert a sima krumpli elég ízetlen...

    Van amikor a 2-es kajánál kapnak ilyet, akkor elöször Tomi eszik, utána Bali, de van hogy bekészítem mindkét tálat és egyszerre etetem őket, egy falat ide - egy falat oda...de inkább megvárjuk apát, ő 5 után ér haza és akkor úgy etetünk...

     

    Megyek mert közben felébredtek, kb. 20-25 percet aludtak...

     

    Sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top