Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyedülállók tartsunk össze !!

Torolt_felhasznalo_728675
Torolt_felhasznalo_728675
Létrehozva: 2003. január 17. 13:28
Kedves SINGLE-k !!
Talán érdemes lenne beszélgetnünk, ki, miért van egyedül. Hogyan szerezzünk új barátokat, hogyan ápoljuk barátságainkat. . .
Az egyedülálló nő, vagy férfi valóban magányos-e? Mit teheteünk, hogy ne maradjunk egymagunk. . .
Hogyan lehet, érdemes, tartalmasan kitölteni szabadidőnket. . és főleg kivel. .
Szóval ilyen dolgok foglalkoztatnak mostanában, ahogy kezdek kifutni a 40-es éveimből, s közeleg az 5. X :)
Kedves "SZINGLIK" fogjunk össze !!!
Várom véleményeiteket, üdvözlettel, Éva, aki még 49 éves:))
  1. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 28. 15:1819301.

    Miután felvidítottak a szőke viccek, folytatom a munkát,

    tudom, hogy nagyon bugyuták, de mindig tudok rajtuk nevetni,

    lévén van valami közöm a szőke hajszínhez :)

    Mivel senki sincs itt, elszórakoztattam magam.... :)

     

    Mindenkinek szép napot!!!

    üdv, Éva anyó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 28. 15:1519300.
    Szőke áll a buszmegállóban. Odajön egy barna. Megkérdi a szőke:
    - Te melyik buszra vársz ?
    - Én a 2-esre, hat te ?
    - Én az 5-ösre.
    Éppen befordul a sarkon a 25-ös, felkiált a szőke:
    - Jaj de jó, mehetünk együtt !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 28. 15:1319299.
    Egy szőke nő repülőn szeretne utazni Los Angelesbe. Vesz is jegyet, de az a túristaosztályra szól. Mikor beszáll, úgy gondolja, hogy neki az első osztályon a helye.
    A steward szól neki, hogy nem oda szól neki a jegye, de a nő nem hajlandó átülni.
    Ekkor a steward elmegy szólni a kapitánynak, mire az vált vele két szót és a nő szó nélkül átül a helyére.
    Mire a steward a kapitányhoz:
    - Mit mondott neki, uram ??
    - Á, semmi különöset ! Csak azt, hogy az első osztály nem megy Los Angelesig !


    Hogyan tudod lekötni a szőke nőt hosszú időre ?
    Egy üres lap mindkét oldalára ráírod, hogy fordíts !


    Hány szőke nős vicc van ?
    Csak egy pár, mert a többi igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 28. 15:0419298.

    Mindig minden eltűnik, pedig mindig minden ugyanott van.

     

    Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.

     

    Minden rosszat el tudok képzelni magamról, de hiába...

     

    Jobban szem előtt kéne tartanod, hogy amit arról gondolsz, hogy mit gondolnak rólad, azt valójában te gondolod magadról.

     

    Nem szabad ok nélkül haragudni. Csak érdemes.

     

    A szív bizony az agyban van.

     

    Ha teljesen mindegy, válaszd azt, amelyik jobban mindegy.

     

    A jópofák többnyire jó pofátlanok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 28. 15:0119297.

    Néhány aforizma:

     

    Mondd meg ki vagy, s én megmondom ki vagy.

     

    Tényleg nem a ruha teszi az embert;
    az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi!

     

    Az elégedettség hizlal.

     

    Az ismétlés az unalom apja.

     

    Mutasd meg a kazettáidat, s én megmondom ki vagy.

     

    A világot túl közelről vagy túl messziről érdemes megfigyelni.

     

    A szerelem: csoda. Három napig tart.

     

    Csupán akarni kell, hogy sikerüljön, hogy ne sikerüljön.

     

    A boldogság olyan, mint a levegő: csupán a hiánya tűnik fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 28. 14:5719296.

    a Tökéletes Feleség

     

    "Frappáns ötlet volt drágám, hogy a koszos zoknidat az asztalon tárolod. Így mindig szem előtt van, és biztosan nem felejtem el kimosni."

     

    "Milyen kedves Tőled, hogy felhajtva hagyod a WC ülőket, így megspórolsz nekem egy mozdulatot, amikor ki akarom sikálni."

     

    "Milyen figyelmes Tőled, hogy nem emlékeztetsz állandóan a koromra! Bezzeg a bunkó kollegáim egy rakás virágot adtak szülinapomra. Alig bírtam hazacipelni. Nincs is ennyi vázánk. Meg jó, hogy minden este legurítasz egy pár sört, így az üres üvegeket vázának használhatom."

     

    "Mar megint színjózan vagy, hányszor mondjam még, hogy sokkal aranyosabb vagy egy kis szalonspiccel? Sipirc a kocsmába, és 4 féldeci előtt haza ne gyere nekem, mert nem foglak beengedni."

     

    "Légy szíves hangosítsd fel a tevét, hogy a konyhában is halljam a meccset!"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 28. 14:5119295.

    Szia Marimama!

    Mért nem próbálod meg ismét a képet?

    Örülnénk neki...

     

    előzmény:
    marimama47 (19294)
    2008-04-19  17:41
  8. 2008. Április 19. 17:4119294.
    nem sikerül a kép elküldése!
    előzmény:
    marimama47 (19293)
    2008-04-19  17:34
  9. 2008. Április 19. 17:3419293.

    Sziasztok!

     

    Milyen igazad van Éva "anyó"!

    Nálunk már kibújt a napocska, bár nincs meleg, de reméljük holnapra már az is meg lesz.

     

    Egyébként, nálunk a múlt héten adták át az új Korzó-üzletházat, s vele együtt megszépült a sétálóutca, a városközpont.

    Sajnos itt nem tudok képeket feltenni, de a nyiregyhaza.hu-n megnézhetik az új csodavilágot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728675 (19292)
    2008-04-19  11:58
  10. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 19. 11:5819292.

    Szépséges, pihenős napot Mindenkinek!

    Bár a napocska még nem bújt elő, de jóidő lesz, ezt biztosan tudom :)

     

    Nagyon üres ez a topic ahogy nézem, már hetek óta... de ez bocsánatos bűn, mivel jön a jóidő és inkább a szabadban kell lenni, nem a gép előtt üldögélni, nem igaz?

     

    Remélem mindenki jól van, s jó hétvégéje lesz...

     

    Én is úgy döntöttem, hogy pihizek, és semmi más munka....

    Majd ha hazamegyek a "dologház"-ból :)

    Persze a mosást, rendcsinálást, főzést megcsinálom, az nem munka úgysem....

     

    Pihenjetek nagyon jól, üdvözöl Éva anyó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 9. 16:5219291.

    Na szóval próbálok nem törődni a bolondházzal magam körül, s erősítem magam a tavasz gondolatával.. önámítás, de működik...

     

    Egyébként van egy jópofa készítmény a Remotiv, ha ezt időnként kúraszerűen szedem, időszakosan, de megerősödök, jobban bírom a kiképzést....

     

    Ti hogy vagytok kislányok? Ki merre és mit csináltok?

     

    Hétvégén megyek a kis kertembe, s muszaj füvesíteni, meg ültetni... már a múlt héten elkezdtem, remélem hamarosan már szebb lesz, mint most... több idő kellene....

    ja, az aranyesőm már virágzik, amit tavaly ültettem, olyan kis aranyos..

     

    Legyetek jók és vigyázzatok magatokra!!

    Üdv, Éva anyó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_728675
    Torolt_felhasznalo_728675
    2008. Április 9. 16:4619290.

    Szép napot kívánok !

     

    Húú de üres ez a topic... nagyon régen nem jöttem én sem, sajnálom, de zizilabor volt az életem ... na most megszakítottak...

     

    Bucira dolgozom az agyamat.... de nem jószántamból..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 28. 10:0319289.

    Szia!!

     

    Szerintem is egyről beszélünk... 

     

    De azért a pokol még messze van. zek kirivó esetek..felháboritóak, na de azért nem ez a jellemző a gyerekekre, az iskolákra..

    Nyilván minden közösségben előfordul deviáns viselkedés..  a téma felkapott.. van miről beszélni.. de hogy tesznek e érte azt nem tudni..

     

     

      egy 10 éves gyerek..persze hogy nem tudja mit akar... ezért ki kell próbálnia sok mindent.. de ráerőltetni nem szabad. mert .pont ezekből, is indulhat ki a lázadó, a deviáns magatartás..

     és egyébb szoc. problémákból....
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (19288)
    2008-03-28  03:04
  14. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. március 28. 03:0419288.

     

    szerinem elszabadult a pokol!!!!!!!

     

    nezettek meg ezt a forumot:

     

    Alazas a kobon

     

     

     

    nem akarmi!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (19287)
    2008-03-27  23:50
  15. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. március 27. 23:5019287.

    szerintem egyrol beszelunk, megha ugy is nez ki hogy egymas mellett elbeszelunk

     

    Azt irod, de ne a szulo dontse mar el hogy mi lesz a gyerekbol...

     

    ez igy magaban igaz is nem is..

    mert egy 10 eves gyerektol nem varnam el hogy tudja mit is akarjon tanulni...hogy a fenebe is tudna!

    Ha mar eljutott a 18-ig, meg akkor is csak kapisgal, de azert mar addigra van egy otlete hogy mit szeret. Igy kerult a baratnom lanya a szinjatszo osztalyba, a fiam a gyakorlatikba...mert azok erdekeltek. De ez mellett vannak osztalyok amiket igen is a felnottek kell hogy eldontsenek.

     

    Hogy vannak jo es rossz tanarok! No na!

     

    Baratnommal ma is olyan jokat nevetunk elohozzuk melyik tanar mit csinalt...Ma mar tudom hogy nem utalom a tortenelmet...de kozepiskolaban egy tanarnonk volt 4 evig. Kituno tanulo voltam (nem azert mert dicsekedni akarok ) de ez a tanarno engem ma is allitom, ennyi ev utan, hogy UTALT!... no persze baratnom szerint OT IS...

    szoval, ma is emlekszem hogy masodikos lehettem (kozepiskolaba) mikor felallitott hogy "no fiacskam allj csak fel!"

    Aztan kerdezett, feleltem, felbeszakitott, kerdezett, feleltem...felbeszakitott...aztan kerdezett...nem tudtam...es ez igy ment egy ideig...majd  Isten bizony, ma is latom az arcat...ezt mondta:

    no most kapsz egy 3-t....mert tudtam en hogy nem vagy te egy 5-os tanulo ... (addig csak 5 volt a tortenelembol a naploban.

    Igy ezzel a 3-assal 4-es lettem, es en azota attol fogva UTALTAM A TORTENELMET, MEG A TANARNOT IS

     

    Viszont, matek, algebra, vegig vegig altalanos iskolatol kezdve ragyogo tanaraim voltak....kedvenc tantargyam...mai napig!

     

    szoval vannak jo es vannak rossz tanarok...

     

    DE 

     

    az a viselkedes amit lattam a videon, NEM MEGENGEDETT  ES NEM MEGENGEDHETO...

    barki, barmi a tanar!

     

    Ez nem is lehet vitat tema.

     

    Ez kriminalis, es ennelfogva BUNTETENDO  az en szememben.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_274668 (19286)
    2008-03-27  21:08
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 27. 21:0819286.

     Lényegében Zsuzsa igazad van... de  ne a szülő döntse már el..hogy mi lesz a gyerekből... igen, a gyereknek ha kedve van valamihez..motiválni kell...  de... és de!!! Igaz kötelessége mindenben segiteni.. sokszor a szülő pont ott rontja el..hogy a saját álmát szeetné meg valósitatni a gyerekével... Tudod az én fiam is..nagyon sok mindenbe belefogott... aztán bele is unt.. mégis tudta a végén hogy mit akar..  viszont az ő esetében igaz az..hogy hátráltatta az iskola... szóval tudnék storykat mesélni.. csak ne utálnék annyira irni...

     

    Igen, ha valaki buta marad..az nem az iskola hibája..lényeges..igy van!! Ettől függetlenül közre játszik... és itt hangsulyozom ki a tanár szerepét... nekik sem az a dolguk..hogy csak leadják az anyagot.. hanem meg kellene tanitani , magyarázni..ugy hogy a gyerek érdeklődését mindvégig éberen tartsa...

    Egy szó mint száz.. a tanár is ember..de lássa is be ha hibázik... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (19281)
    2008-03-27  17:14
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 27. 20:5319285.

     Szia! Marika!!!

    Én egyértelmüen nem kiáltanám ki a csak a szülő felelőségét. Ez olyan lenne..mintha azt mondanám, fehér és fekete. Hol a többi szin.?

     egy ilyen megnyilvánulásnak..azért nagyon sok oka van..lehet... és bizony lehet nem tehet róla a szülő...

     

    Én láttam a videot... és az volt a benyomásom..hogy a fiu..az osztály bohóca. Szivózott, cukkolta a tanárt.. és tette ugy, hogy közben szórakoztatta az osztályt. Ez a dolog..több héten át folytatódott.. kérdem én.. ezalatt..mért nem történt semmi??? Nem egyszeri történet... Az osztályból senki nem vette a fáradtságot..hogy szóljon akárkinek is.. a kollegák..vajon tudtak róla: ha igen..miért nem tettek ellene, ha nem..mért nem?? Szóval nagyon sok kérdés felmerül az emberben. 

    láttam a tanárt nyilatkozni... hibásnak tartom..mért hagyta idáig fajulni a dolgokat?, Félt??  Ezt nem értem...

     

    nekem is járt 3 gyermekem iskolába.. elmondanám.. volt olyan tanár..akit nem tartottam alkalmasnak..arra hogy gyerekekkel  foglalkozzon. Sajnos..nem mindenki alkalmas rá... Azért elmondanám..mi jó tanárokat fogtunk ki..egy két kivétellel.. de meg is lehetett nézni nála az osztály viselkedését... és bizony a kamaszok..sokszor vérszemet kapnak...

    Épp ma hallottam a kaposvári lányról... na adtam volna az első megnyilvánulásakor..két akkora pofont a szülő jelenlétében..hogy a fal adta volna a másikat. és itt is megkérdem..mi okozta azt a gyüöletet..amit a lány tanusitott a tanárja iránt...

    Egy szóval..nem menteni szeretném a kölköket..szomorú hgy itt tartunk.. de a dolgok mögé sem ártana nézni...

     

    Arra azért csak jó lesz..hgy valami változás a törvényben bekövetkezzen.... 

    előzmény:
    marimama47 (19282)
    2008-03-27  20:01
  18. 2008. március 27. 20:0819284.
    Nem megy a kép feltétele!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. március 27. 20:0619283.

    Próbálkozás!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. március 27. 20:0119282.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom benépesült a "ház"!

    Most jó sok visszaolvasni való volt.

     

    Szóval, Lányok! Az a véleményem, hogy egyenlőre nem fog itt változni a helyzet!


    A lányom, menyem mondja (mindketten pedagógusok), hogy , amig a kedves szülő, olyan, amilyen, akkor ne várjuk, hogy a gyereke más legyen.

    Most beszélhetnénk arról is, hogy a szűlők nevelésében ki  volt a hibás?!

    Hány éves is egy alsós gyerek szüleje? Mondjuk 30 és 35 közötti!

    Őket ki tanította? A szülők figyeltek-e rájuk?

     

    Az én gyerekeim 5 évvel idősebbek, s pont arról beszéltünk valamelyik este, hogy a sok munka mellett volt idő arra, hogy társasozunk, kiránduljunk, beszélgessünk.

    Velük is volt probléma a kamaszodás idején, de megbeszéltük itthon a dolgokat, s nem volt szükség pszichológusra.

     

    Huuuu, jó hosszan "beszéltem"!!!!!

     

    Akartam volna egy képet küldeni, de nem sikerül!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. március 27. 17:1419281.

    Van igazsag amit leirtal az altalanos dolgokrol az amcsi iskolakban. De ne felejtsd el, hogy nagy orszag... vilagnyelv...szoval kevesebbet figyelnek az iskolakban arra hogy hol van egy egy orszag, es mi is van ott.

    Mo. olyan kicsi, a nyelvunk csak a mienk, muszaly hogy mast IS tanuljunk ha a vilagrol valamit akarunk tudni.

    Pl. filmek es cd...semmi mast csak amcsi filmeket latsz ....szomoru...valamikor pl en nagyon szerettem az olasz , francia filmeket.

    No persze ha ....es itt van a nagy ha...

    ha valami erdekel...mindegy hogy milyen orszag zeneje, irodalma, tortenelme, ha zenet akarsz tanulni, arra IS van mod, csak azt neked kulon meg kell keresni es kerni. Vagyis a lehetoseg meg van ra, es ugy gondolom ugy erzik hogy minden amcsit nem erdekel minden a vilagrol, orul ha tud egy keveset a sajat orszagarol, ami igen csak nagy.

    P. az en unokam most jar otthon masodik kozepiskolas lenne, es van valasztasa francia, nemet, spanyol, olasz nyelv kozott (o a nemetet valasztotta) a kis baratai zene kepzesben vannak, mindketto az iskola zenekaraban szerepel (2 iker fiu, mint ket tojas)

    Amikor pedig a foiskolara mesz, ott megvan az szerint hogy mi a fo tantargyat (vagyis minek tanulsz) a tobbi csak az van megadva hogy el kell erj mondjuk 30 unitot.. (credit-nek hivjak) es ezt mondjuk 3 kategoriaban. De egy egy kategorian belul sok sok targy kozul valaszthatsz.  (pl humanus targyak...zene tortenelem, festeszet (korok es stilusok szerint) ) erted..

     

    tehat nagyjabol hogy ki mennyire kepzett nem az iskolatol fugg, hanem hogy MIT akar a tanulo (illetve a csaladja) elerni.

    Egy ismerosom lanya pl a kozepiskolaban az enek es szinjatszast valasztotta, - minden kozepiskolanak van szinjatszo terme) es az ev vegen egy egy darabot eloadnak.

    Az en fiam pl nagyon ugyes volt a kezevel - nem olvaso tipus - o minden evben egy masik "szakmat" valasztott, dolgozott faval, femmel, uveggel, autoszerelessel. Mindezt a kozepiskolaban, mint  valasztott tantargy.

    ERted, mit irok? Tehat ha valaki buta marad, az nem az iskola hibajabol tortenik!

    Hanem mert a szulok ahonnan a gyerek jott nem buzditjak, es a gyerek sem akar.... megelekszik a minimummal..

    Viszont.......senkit nem eroltetnek semmire...a minimumon kivul!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_274668 (19280)
    2008-03-27  16:48
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 27. 16:4819280.

     Szia Mindenkinek!!

    Ugy értettem a leterhelést..hogy  már alsóban.. elég sok házit, és plussz feladatot rónak a gyerekre.és ez később csak fokozódik .....

    Nyilván igaz..a modernizáció előre haladtával... a számitógép..a tv..a dvd.. ezek kerülnek előtérbe.... haza megy a gyerek.. és már kapcsolja is be.. vagy??? csavarogni megy a haverokkal... mert ugye a szülők jobb esetben.."estig" melóznak...

    Az iskolában..kevés a közös program.. a család meg mikor ér rá???

    Szóval..sok esetben azt mondja a szülő..inkább pc előtt üljön vagy tv-zen..addig sem csavarog.. nem kerül olyan bandába...

    és majd este tanul..

    A pc-nek is meg van az előnye, és hátránya.. könnyen válhat  játék, ..netfüggővé a gyerek... 

    Hogy milyen hire van az amcsi iskoláknak?? hát..olyan mint bárhol máshol... Ahol rend van..az nem média téma.. ahol balhé van..ott persze azonnal a szenzáció hajhászok... hiénák hadsora felvonul..és mindegyik a saját verzióját adja elő...

     de.. már többször hallottam..hogy ott Amerikában..sok gyerek nem tudja hogy létezik Magyarország..pl-ul..  vagy hogy nem tanulnak egyetemes történelmt... ilyesmi..

    A diploma mizériáról meg csak annyit... ezt jól el fuserálták.. sok divat "szakma" került elő.. aminek aztán semmi  értelme nincs... nyilván fizetős a legtöbbje..és a gazdag csemeték nehogy már dolgozzanak... meg ugy általában... mivel nem könnyü elhelyezkedni..igy lébecolnak...

     Szakmunkás iskolákat meg ugye megszüntették..nincs utánpotlás.. na ez a szörnyü...

    Képzeld az én cégemet... termelés... :  az én korosztályom..10 év mulva kb..nyugdijas koru... szakmunkás..technikus.. Az utánunk jövő generácio.. 30-40 évesek... van belőlük 5 szakmunkás.. és ennyi.. a többi mind betanitott..aki ugye az sem tudja a tej mért fehér...

     Éppen gondolkoztam rajta..mi lesz ha mi elmegyünk..megszünik egy cég.. mert betanulni sok mindent be lehet.. de egy gyártásban..millio egy probléma előfordul..amit nem biztos hogy szakmai tudás nélkül megtudják oldani..  Egyszerüen halvány fogalmam sincs mivé fejlődik,, vagy vissza.. az ország...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (19279)
    2008-03-27  06:32
  23. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. március 27. 06:3219279.

    szep jo reggelt...

     

    hogy leterhelik a gyerekeket munkaval, hat nem tudom, vegeredmenyben azert van az iskola.

    De hogy keves a mozgas az tuti. Ez viszont mar nem az iskola hibaja hanem a modern elet....komputer!!!! Minden teenager a komputer elott ul, es jatszik!

     

    Vagy televiziozik........es butul...

     

    nagyon keves gyerek szeret olvasni manapsag egyre azt hallom, inkabb tv-zik meg game-eket jatszik.

     

    Amerikaban a gyerekeket  komoly torna ala teszik. Mikor olyan 10 evesek, mar be kell alljon valami tornaba, meghozza nem mint torna ora, hanem az iskola kezdes elott, kinn az iskola korul nagy futo palyak vannak. Ott kezdik. Telen meg sotetben!

     

    Aztan kozepiskolaban mar nem kotelezo, viszont aki akar miden van, amerikai futbal, uszomedence (fedett ) sajat stadionjuk van, minden kozepiskolanak. Kezilapda es kosarlabda termek.

    Vagyis, itt mar nem muszaly, de aki amit akar minden megvan.

     

    Amikor azt olvasod (sok forumban lattam mar) hogy milyen rosszak az amcsi iskolak......ne hidd el!.

    nekem 2 gyerek itt jart, most az unokam.

    Es nem beszelve hogy en meg a nyelvtanulastol kezdve az egyetemig vegigjartam az itteni iskolakat. Nagyon butak es tajekozatlanok azok, akik azt hiszik hogy az amcsik  hulyek!  

    De nem szoktam leallni veluk errol vitatkozni.

    Vegeredmenyben el itt 300 millio ember. Nincs szuksege egyetlen orszagnak sem 300 millio 2 diplomas 3 nyelvizsgaval rendelkezo egyenre. Mo. ez az egyik proplema szerintem.

    A fiatalok foruman mast sem latok mint ezt!

    Es nem erti hogy mint kezdi, 2 diplomaval 3 nyelvvel miert nem kap allast! Szerintem mert egyenlore CSAK papirja van, meg a tehetseg, meg a gyakorlat majd kialakul. De ugye minden kezdo azt hiszi, hogy o fogja megvaltani a vilagot, es a kovetelesek is az szerint vannak....

     

    tevedek?????????  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_274668 (19275)
    2008-03-26  21:40
  24. 2008. március 27. 05:4619278.
    Úgy látszik a parfüm rájuk hatott
    előzmény:
    Gülümse (19277)
    2008-03-27  05:45
  25. 2008. március 27. 05:4519277.

    Ez a két smile nem jött át

    előzmény:
    Gülümse (19276)
    2008-03-27  05:42

Címlap

top