Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hüvelygomba

Torolt_felhasznalo_546908
Torolt_felhasznalo_546908
Létrehozva: 2006. január 22. 16:49

Sziasztok!

Folyamatosan visszatérő hüvelygombám van, ami már nagyon megkeseríti az életemet... Már millióféle hüvelykúpot, antibiotikumot kaptam rá, mindig el is múlt, de sajnos időről időre kiújul...

Van valakinek valami tuti tippje, esetleges természetes gyógymódja, egyéb tanácsa? Csak azt ne mondjátok, hogy mondjak le a csokiról, mert ez is súlyosbíthatja a dolgot, mert ez az, ami nélkül nem tudok élni  

 

  1. Torolt_felhasznalo_997552
    Torolt_felhasznalo_997552
    2006. július 19. 13:48201.
    Szia. Ezt a terméket hol lehet beszerezni????? És mennyibe kerül????
    Köszi a válaszod előre is , csáóóóóóó
    előzmény:
    Szelima5 (200)
    2006-07-19  13:16
  2. 2006. július 19. 13:16200.
    Izotóniás tengervíz oldat a női intimhigiénia biztosítására.
    Az ALKAGIN® intimspray csökkentett nátrium tartalmú izotóniás tengervíz oldatot tartalmaz, amely segít megelőzni a hüvely gyulladásait. Használat közben az applikátorból több irányba kiáramló oldat hatékony és kíméletes tisztítást tesz lehetővé a hüvelyi baktériumflóra egyensúlyának megörzése mellett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. július 19. 12:39199.

    Szia!

    Az almaecetes irrigálás nekem ne vált be. Nem volt semmi bajom éppen, csak vki tanácsára ( menstruáció után havi egyszer irrigálni kell ) kipróbáltam. Hát már másnapra tök szarul érztem magam alul. Sok folyás, + viszketés. Ez seoldotta meg a 9 éve tartó szenvedést. De legalább kipróbáltam. Most éppen ezüst kolloidot iszok, és irrigáltam is vele egyszer. El ne kiabáljam, de most nem érzek semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674777 (196)
    2006-07-19  10:42
  4. Torolt_felhasznalo_321283
    Torolt_felhasznalo_321283
    2006. július 19. 11:05198.
    Az irigálás néha kifejezetten rosszat tesz....engem letiltott róla az orvos,amíg meg nem gyógyultam!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546908 (1)
    2006-01-22  16:49
  5. Torolt_felhasznalo_321283
    Torolt_felhasznalo_321283
    2006. július 19. 11:02197.
    Amennyiben makacs és visszatérő fertőzésről van szó,akkor el kell menni mikrobiológushoz...kenetet vesz és kitenyészti....ott megtalálják,h milyen gomba vagy baktérium vagy vírus...tapasztalatból tudom.... ...és ha megvan a kisgonosz,akkor ki is kezelnek.. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546908 (1)
    2006-01-22  16:49
  6. Torolt_felhasznalo_674777
    Torolt_felhasznalo_674777
    2006. július 19. 10:42196.
    sziasztok!

    Még anno középiskolában tanultam biológia órán, hogy a hüvely eredetileg enyhén savas kémhatású. nyilván ha ez felborul (akár menstruáció, sperma stb.) hatására, akkor van a baj. Hallottam már én is sok "okosságot", mindenki mást állít, hogy lugosítani/savasítani kell. Egy nagyon jó barátnőm anyukája szerint, aki mellesleg belgyógyász, sav hatására pusztulnak a gombák. Ezért fogom kipróbálni az almaecetet. Kicsit tartok a végeredménytől, de reménykedem. Ideje lenne már ugyanis véget vetni ennek a szenvedésnek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_391543
    Torolt_felhasznalo_391543
    2006. július 18. 16:15195.

    Ilyet hol lehet kapni??? És mennyiért?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292018 (194)
    2006-07-16  19:31
  8. Torolt_felhasznalo_292018
    Torolt_felhasznalo_292018
    2006. július 16. 19:31194.

    Szia!

    A GYNEVAC nagyon jó. Tudomásom szerint ujra kapható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546908 (1)
    2006-01-22  16:49
  9. Torolt_felhasznalo_439251
    Torolt_felhasznalo_439251
    2006. július 16. 19:10193.

    Szia!

    Nekünk szerencsére ennyire durva nem volt a gomba, de nehezen tudtam tőle megszabadulni. A megoldás:

    www.gynevac.hu  

    Én csak ajánlani tudom mindenkinek, nekem bevállt, azóta semmi bajom sincs..(lehet most épp nem kapható, utána kell járni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828515 (192)
    2006-07-16  18:29
  10. Torolt_felhasznalo_828515
    Torolt_felhasznalo_828515
    2006. július 16. 18:29192.
    Sziasztok!

    Új vagyok itt és kiváncsi lennék van-e valakinek hasonló tapasztalata mint nekem. Gyakorlatileg nekem is évek óta van visszatérő gombás/bakteriális hüvelyfertőzésem és húgyuti fertőzésem. Mostanra elég jól megtanultam kezelni, ami azt jelenti, hogy nagyon durván nem igazán jön elő, de valahogy érzem, hogy a hüvelyflóram sosem az igazi, csak ha kibillen akkor még a nagy baj előtt elkezdem kezelni.

    Most azonban történt valami ami miatt drasztikus lépésekre szánom el magam. A páromnak kis börkeményedésszerű dudorok jelentek meg a fitymáján és kicsit fitymaszűkűlete lett, amitól nem úgy lehet visszahúzni a bőr, mint eddig. Elment bőrgyógyászhoz aki azt mondta, hogy nem fertőzés, hanem az ő bőre így reagál az én gombás hüvelyflórámra, ez a védekezési mechanizmus. Urológus is ezt mondta, és annyit, hogy bőrgyógyásztól szerezzsen krémet, ami ezt elmúlasztja, mert ha súlyosbodna a fitymaszűkálet akkor az urologia csak annyit tud tenni, hogy körülmetélik. Ettől teljesen megíjedtünk, ezért most szígorúan gumi, ős is megy még majd bőrgyógyászhoz, én meg elhatároztam, hogy aztán rendbe kell tennem a hüvelyflórámat, mert úgy látszik a folyamatos jo-jo effektusnak ez lett a vége.

    A legnagyobb elhatározásom, hogy abbahagyom a fogamzásgátlót, mert erős a gyanúm, hogy nagyban befolyásolja a dolgot. Ettől azért félek, de hát most úgyis gumi szükséges...

    Kicsit el vagyok keseredve, mert életem során jónéhány nógyógyásznál voltam és annyira nem foglalkoznak az emberrel, hogy hosszútűvon is jó legyen. Egy kis kúp pár napra azt kész... Minden praktikára magamtól jöttem rá.

    Fentiekkel találkozott már valaki???? Ha igen kérem írjatok, hogy nektek mi lett a megoldás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_651041
    Torolt_felhasznalo_651041
    2006. július 16. 10:24191.

    Sziasztok

    Ezeket  erdekesnek talalom.Valakinek lehet hasznos lesz.

    http://72.14.221.104/search?q=cache:nZD4uoLWvGsJ:www.egeszsegkalauz.hu/fo.html%3Fmenu%3D10%26betu%3DA%26betegseg%3D465+glicerines+borax&hl=hu&gl=ro&ct=clnk&cd=3&lr=lang_hu

     

    Betadinos ecseteles vagy Glicerines boraxszal, alitolag nagyon hatasos a candidara.

    Sajnos a tenyésztés nem mindig mutatja meg a helyes kezelési irányt. A hüvelyben ugyanis akár 50 féle baktérium is jelen lehet, amelyből legfeljebb néhány tenyészik ki. Így ezek célzott elpusztítása tartós eredményt nem nyújt. Amennyiben a kórokozó pontosan megmondható, az alábbi kezelések jönnek számításba:

    Gombás hüvelygyulladás esetén helyi vagy tabletta formájában kiszerelt gombaölő antibiotikumokat adhatnak (ketokonazol, itrakonazol, flukonazol, ekonazol, klotrimazol, fentikonazol, omokonazol, natamicin, stb.). A régi, bevált borax glicerines "hüvelymosdatás" a panaszokat azonnal szünteti.

    Nem specifikus vaginózis esetén az anaerob baktériumokkal szemben hatékony antibiotikumokat alkalmazzák (metronidazol, tinidazol, klindamicin).

    Minden más kevert bakteriális fertőzés esetén célszerű a hüvely kifertőtlenítése (pl. benzidamin, povidon-jód oldatos irrigálással, minimálisan 10 napig, naponta egy alkalommal. Ezt követően az elpusztult tejsavbacilus-flóra helyreállítását nem szabad elmulasztani, mely hüvelykúp formájában történik 6-12 napon keresztül (pl. Gynoflor, Floragyn). A kezelés teljes időtartama alatt csak óvszer előírásszerű alkalmazásával lehet elkerülni a "ping-pong effektust".

    Változókorban, időseknél gyakori az ösztrogénhiányra visszavezethető, rendszerint gennyes gyulladás (kolpitis vetularum). Ez esetben a hüvely fertőtlenítése után a tejsavbacilusok újratelepítése érdekében csak helyileg illetve szisztémásan adott ösztrogént is kell alkalmazni.


    Szerző: Dr. Elek Csaba
    Lektor: Dr. Gimes Gábor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. július 14. 12:43190.
    Nyáron, melegben, strandoláskor a Candida albicans - és egyéb gombafajták - gyakorisága sokszorosára nő. Égő, viszkető érzést okoznak, a hüvelyben sűrű, nagyrészt szagtalan váladék képződik. Az elváltozás többnyire a menzesz előtti napokban kezdődik, majd a menstruáció alatt átmeneti javulás észlelhető. A menzesz utáni napokban súlyosbodhat a gond. Ezek a gombák a hüvelyhámban találhatók, és szénhidrátokból táplálkoznak. (pl. a hüvelyhám keményítőjéből, a glikogénből.) A glikogént szőlőcukorra bontják, mely cukorbetegeknél fokozottan koncentrációban van jelen a szervezetben, így a hüvelyben is, igen jó életfeltételeket biztosítva a gombák számára. A tartósan eredményes kezelés érdekében jó ha tudjuk, hogy a candida fertőzés az egész bőrfelület fertőzése, így helyi hüvelykezeléssel csupán átmeneti eredményeket érhetünk el. Jobb, ha a kezelés célja a gombák elpusztításán túl a hüvely normális baktériumflórájának és savas vegyhatásának (pH 4,4-5,5) fenntartása.
    előzmény:
    hjdsa (189)
    2006-07-14  12:27
  13. 2006. július 14. 12:27189.

    Sziasztok!

    valaki meg tudná mondani,h a hüvelygombának mik pontosan a tünetei? mert én szenvedek már kb 3 hete:s viszkető,égető érzés...főleg pisiliés után....farmert nem is húzok,mert az folyamat irritál és szét tudnám vakarni magam olyankor...hú nagyon kellemetlen....ja és ezek mellett még változó folyás is van....van,amikor csak átlátszó,de jó sok...van,amikor meg sárgás,darabos. most a viszketés csöppet szűnt...már csak inkább este jön elő 1 picit....pisilés után sem olyan vészes már. de azért még igen kellemetlen ez az egész,ja és most már olyan,mintha tisztára ki lenne dörzsölve,csípve az egész környéke.kenem pymafucorttal(rem jól emlékszem a nevére,lusta vok kimenni a fürdőbe:D) és neogranormonnal most,h ki van csípve. intim törlőkendő elég jót tesz...viszont az intim mosakodók égetnek. szerintetek ez gombás fertőzés? ha nem múlik még pár nap alatt el,akkor irány a nőgyógyász...csak nincs bátorságom,mert még sosem voltam és tartok minden orvostól:s de ez már más téma:D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_651041
    Torolt_felhasznalo_651041
    2006. július 14. 03:19188.

    Sziasztok lányok

    Adnák én is pár tippet nektek a  fránya candidára.Minden második nő sznved ebben a betegségben de ahogy elnézem már senkit sem kimél.

     Sok mindenen mentem keresztül én is még sikerül levakarnom magamrol .Minden egy alapos felfázásal kezdődőt ami kővette az antibiotikumos kezelés, mert mindenem fájt és érzékeny voltam.Eljőt a nyár és én a lakásba zoknival járkaltam még mindig , kőzbe kiderult  hogy cisztáim is vannak mindkét oldalon .Mégtőbb gyogyszer jőtt kivül belül.Amire felbomlot teljesen a bélflorám és egyben a huvelyflora bacilus.Beindult a candida, erősen folyásaim voltak.Asztsem tudtam mit tegyek kinomban meg idegeségemben.Minden féle dokinál voltam de egyik rosszab volt  mint a másik mert aszt monta az egyik nekem pár hét után hogy nincs mit tenni vele kell elnem.Enyire lenne az orvos tudomány?! Hát nem akartam elhinni .

    Kiderült utána hogy a candida miat amit az antibiotikumnak kőszőnhetek  konyebben fertőződik meg a huvely, és az nem támadgya meg ami épp nem arra jár.Persze én is bele estem a pőcegődőrbe, és mindenek a tetejére valami g pozitiv lettem hogy és mikor és mitől halvány gőzőm sincs.Na szedtem tovább az antibiotikumokat kemenyen ha már muszaly bacikat őlni akőr őljunk előb aszt.Szedtem a ciprolent, metronidazol ofloxacin  tobb brizában kis szünetekkel, kuppokat meg mindent ami erős volt.Már amugy is a huvely floramnak anyi volt, takaritani muszaly volt.Kőzzőttük volt a nizoral es a nidoflor ez utobi krém.Miutan takaritas volt roktőn  szedni kesztem a nistatint 3x 2 drajét.Nizorál tablettát és kuppot is.És a Flucovimot, a Diflucan az tul  drága minek ha a Flukovim ugyan az de olcso. Na ebből is előszőr 2 szemet vettem be, asztán minden héten 1 szemet, 3 honapig azután  ritkitva havonta  Es meg plusz a Kentakonazol tablettak is, Normaflor amit inni kellet hogy a gyomornak is segitsek helzre álni.Ez igy ment 1 évig .Nem szabad belul mosni se ecettel se semmivel lanyok.Mert megjoban felborul az huvelybacilus ami tulajdonkepen védő pajzs.Eleinte nem mult el a candida mert a fertőzés termelte a candidát, na meg minden félékel mostam magam ami nagy hiba volt, a szappant is felejcsétek ell ot lent használni. Ezért kell előb nagytakaritást végezni, persze mindent dokival  kell csinálni, megbeszélni. Még akkor is ha a leletek nem mutatyák ki a bajt vagy nem érzitek más baj is lenne .Na meg a hires Lactacyd segitcségével 1 héten 2x őblités kellet.Mainapig is használom....és jol vagyok hála az égnek.

    Kitartas és ovatosan aval az ecet dolgal meg szappanokkal amit nem ajanlok egyáltalán senkinek.Azok is termelik a candidát.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. július 12. 22:55187.
    Szió!!
    Én használtam Pevarylt és semmit sem használt!!!!
    Sztem az nagyon kezdeti tünetre valo!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340093 (183)
    2006-07-12  10:17
  16. 2006. július 12. 17:16186.

     Egyetértek.

    X heti rendszerességgel lehet.

    Én rendszeres tisztálkodáshoz a sába intimszappant használom. Csak havonta csinálok irrigálást és belülről is ölöm a gombát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510852 (185)
    2006-07-12  16:42
  17. Torolt_felhasznalo_510852
    Torolt_felhasznalo_510852
    2006. július 12. 16:42185.

    Szia !

    Az irrigálásról én azt hallottam,hogy elpusztítja a hüvely természetes flóráját.Talán módjával alkalmazható,de akkor sem mindegy hogy milyen fajtát.

    előzmény:
    minnie0 (175)
    2006-07-08  13:25
  18. 2006. július 12. 16:06184.

    Nem kell lemondanod  a csokiról.

    Ezt azért gondolhatjátok mert pl. én cukorbeteg vagyok és ez is egy hajlamosító tényező a gombásodásra és nekem a lelkemre kötötte az orvos, hogy tartsam be a diétát mert az csak segíthet a dolgon. Tehát az én esetemben frankón no édesség, fehér kenyér stb. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546908 (1)
    2006-01-22  16:49
  19. Torolt_felhasznalo_340093
    Torolt_felhasznalo_340093
    2006. július 12. 10:17183.

    sziasztok

    olvasgattam néhány topicot ahol irtak a Pevaryl G-ről. állitolag lehet kapni 3 dbos kiszerelésben kúpot recept nélkül. volt aki már kipróbálta és elmúlt neki egy olyan fertőzés ami régóta tartott nála? mert sajnos nekem sem múlik el semmitől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_566535
    Torolt_felhasznalo_566535
    2006. július 10. 12:53182.

    A TNS Hungary piackutató cég egy egészségügyi kutatás céljából olyan hölgyeket keres telefonos felméréshez, akik hüvelygomba fertőzés kezelésére használtak már hüvelykúpot.

     

    A kutatás célja az, hogy a használt készítménnyel és a problémákkal, tünetekkel kapcsolatos tapasztalatokról kérdezzük meg Önöket.

     

    A kutatás egy 10 perces telefonos interjút jelent, teljesen anonim, és 10.000,- Ft összegű ajándékot sorsolunk ki azok között, akik válaszolnak kérdéseinkre.

     

    Várjuk jelentkezésüket, kérdéseiket az alábbi elérhetőségeken - akár álnéven vagy jeligével is, visszahívjuk Önöket:

    Szupper Tünde (06-1-801-3143, tunde.szupper@tns-global.com);

    Molnár Krisztina (06-1-801-3150, krisztina.molnar@tns-global.com).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. július 8. 20:34181.
    O a francba, most nezem Lactacyd honlapot es mar telleg nincs az irrigalo folyadek Ez eleg szomoru, mert nekem nagyon jo volt, es hat egyszer ugye elfogy. Vki tudna ajanlani vmi mast ami jo?
    előzmény:
    minnie0 (180)
    2006-07-08  17:08
  22. 2006. július 8. 17:08180.
    Köszönöm szépen
    előzmény:
    BLuca (179)
    2006-07-08  16:37
  23. 2006. július 8. 16:37179.
    Nekem is gombas fertozes miatt mondta. Amugy az olcsoval sincs semmi baj, teljesen jo, Colpo Cleaner van rairva es mar lattam gyogyszertarban is. Az arara nem emlexem de xintem kb 800-1000 kozott lehet. En a tejsavas Lactaciddal szoktam nekem semmi bajom tole es jo. Az azt hiszem kb 1000-1200 korul van. Ja es intimszappant is minden nap hasznalok. Abbol Lactacidot es Nivea Intimot szoktam, mikor melyik akcios eppen.
    Amugy minden le van irva, hogy milyen higitasban meg hogyan kell alkalmazni, olvasd el a papirokat az irrigatorban is meg a lottyhoz is adnak vmi papirt.
    előzmény:
    minnie0 (177)
    2006-07-08  14:50
  24. 2006. július 8. 15:13178.
    Mennyibe kerül a rossmanos?
    előzmény:
    BLuca (176)
    2006-07-08  14:31
  25. 2006. július 8. 14:50177.

    És meg vagy elégedve az olcsóval?És ha nem túl indiszkrét mivel szoktál?Mármint tejsav vagy valami más?

    Gombás gyulladás miatt mondta nekem a doki.

    előzmény:
    BLuca (176)
    2006-07-08  14:31

Címlap

top