Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

I. -es Szülészeti Klinika SOTE

Torolt_felhasznalo_919338
Torolt_felhasznalo_919338
Létrehozva: 2003. január 13. 12:34
Sziasztok Kismamik és Igazi Mamik!

Úgy gondoltam, hogy szívesen megosztanám tapasztalataimat a Baross u. -ban lévő I. -es számú Szülészeti Klinikáról veletek. Sőt, mivel még kezdő kismami vagyok (21. hét), nagyon örülnék neki, ha ti mondanátok el eddigi tapasztalataitokat róla.

Azért nyitottam új topikot, mert talán így könnyebben egymásra találunk.

Mindenkit sok szeretettel várunk: Hugi
  1. 2003. február 13. 09:00126.
    Na azért ott nem tartunk szerencsére. De ettől függetlenül továbbra is "diétázom", semmi zsíros, vagy cukros. Csak ez így mindennapos gyomorégéssel elég nehéz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. február 12. 17:16125.
    Zizi, nekem csak hétfő este volt és csak 1x hasmenés + fél óra múlva a gyomrom is ürült. Ennyi volt az összes, de a családom többi tagjának is csak ennyi volt. Ami Neked van, az egészen más lehet, de szólni kéne a dokinak, nehogy kiszáradj!!!!!!!
    Marcsi
    előzmény:
    zizimanó (124)
     
  3. 2003. február 12. 17:03124.
    Marcsi, nekem is hasmenésem van! Lehet ez is valami vírus? Amióta begörcsöltem, azóta tart. Kezdetben csak napi egyszer de elég híg, két napja viszont már háromszor adom elő naponta. Pedig eszem a vasat, kekszet, főtt krumplit, és mégis.
    Egyébként örülök, hogy te is alakulsz, és vigyázz nagyon magadra meg a babádra!
    Zizi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (122)
     
  4. 2003. február 12. 17:00123.
    Sziasztok!

    Tiszta hülye vagyok, nem is csinálok ilyet szülésig! Nekiálltam mosogatni, mrt már nem volt tiszta tányér meg evőeszköz, és nem bírtam elviselni a konyhát. Persze jól bekeményedett a hasam és volt egy pinduri görcs is mintha. Utálom magam, amiért nem bírok feküdni már! Remélem, nem lett további bajom/bajunk!

    Ady, neked miért lesz programozott császárod? Nekem a szemem meg a citológiám miatt. A terheléses cukorra vigyél citromlevet! Úgy egészen tűrhető/iható a cukros víz. Reggel 8-ra kell menni, és a cukros víz megivása után 2 órával veszik le a második vért. Aztán mehetsz amerre látsz ;)) Vagyis egész délelőtt szinte ott kell lenni. Egyébként nekem kislányom lesz.

    zizimanó (26+0)
    előzmény:
    ady19 (120)
     
  5. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. február 12. 16:57122.
    Sziasztok!

    Ady19, kb. mi is egyidőben fogunk szülni. Június 8-ra vagyok kiírva, de UH szerint ma vagyunk 24+4 :)))

    Nekem 24-én, hétfőn kell terheléses cukorvizsgálatra mennem. A "2 órás" vizsgálatnál 8-kor megszúrnak, megiszod a löttyöt, aztán 10-re kell csak visszajönni egy újabb vérvételre.

    Én is sokat pihizek, már nem keményedik annyira a pocim és most estem át egy hasmenéses-hányós nyavalyán. Szerencsére csak 1 napig tartott, nem viselt meg túlságosan.
    Marcsi
    előzmény:
    ady19 (120)
     
  6. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 12. 16:56121.
    Sziasztok!

    Ady19, én is a Szillernél szeretnék szülni, de szólt, hogy június 05. -én elutazik, úgyhogy addig meg kell érkezni a babusnak. Május 31. -re vagyok kiírva, majd megbeszélem vele, hogy mit lehet tenni, hogy addigra meg is érkezzen. Zselével elindítani?

    A miénk kislánynak néz ki. A klinikán is ezt mondták a 20. héten, ami elvileg a genetikai UH és másfél perc volt öltözéssel-vetkőzésse. A kerimamim már többször megnézte, de soha nem lát fütyikét rajta, tehát szerinte is kislány. A lányokra azt mondják, hogy 99%, remélem a miénk az is marad, mert apukája nagyon kislányt szeretne.

    A cukorvizsgálat 2 óra. Leveszik éhgyomorra a véredet és utána itatnak veled valami förmedvénykét, amihez ajánlják, hogy vigyünk legalább egy fél citromot, mert olyan édes. És két óra pihi után jön a következő vérvétel. Utána nincs más hátra, mint várni az eredményt. Neked mi az a másik vérvétel, amit mindig megcsinálnak?

    Szió: Hugi
    előzmény:
    ady19 (120)
     
  7. 2003. február 12. 15:05120.
    Sziasztok!

    Zizi, 24 hetes vagyok, de mivel tervezett császár lesz, a dátum úgy május 26-júni 2 körül lesz (ez azért nyilván függ a gyerkőc fejlettségétől is, meg hogy kihúzom-e addig). Nagyon kíváncsi vagyok, mit fog mondani a dokid jövő csütörtökön, azért még 3 hónapod lenne! De legalább a görcseid alábbhagytak. Nekem néha fekvés közben is görcsöl, igaz, én nem vagyok olyan "rendes" mint te, napi 1-2 órára felkelek. (Mondjuk nem is vagyok nyitva. )
    KisHugi, úgy tűnik, mi egyszerre fogunk szülni. Egyébként én is jövő héten megyek terheléses cukorra, de a napot még nem tudom, mert szeretném u. erre a napra összehozni a kontrollt-azaz a Sziller-t és a toxoplazmás véremet is (azt nekem havonta nézetni kell).
    Tök jó, hogy tudsz ilyen soronkívüli UH-ra menni. Engem most a 30-ik hétig nem küldenek, pedig nagyon próbálkoztam.
    Egyébként azt hallottam, a klinika márciusban kap új, 3D-s UH-gépet, de azt nem tudom, hányat.
    Ti tudjátok már, hogy fiú, vagy lány?
    És azt tudjátok, mennyi ideig tart a terheléses cukor? Ott kell lenni egész délelőtt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 12. 13:12119.
    Sziasztok!

    Zizi, miért bújna ki ilyen korán? Ne gondolkozz ilyeneken, péhenj és minden rendben lesz.

    Nekem is egyre nehezebb a munka, délután már büntetésnek érzem, hogy ülnöm kell a gép előtt. Pedig már megvan az utódom (testvérem) és csak április közepén jön, addig mindenképpen ki szeretném bírni, sőt a tervek szerint májusig dolgoznék, ha pocólakó is úgy gondolja.

    Végre egy szép, napsütéses délután, már vártuk.
    Vigyázzatok magatokra, várom az újságokat. Üdv Hugi
    előzmény:
    zizimanó (118)
     
  9. 2003. február 11. 11:29118.
    Sziasztok!

    Ady, mikorra vagy kiírva? Én május 21-re, de nagyon valószínű, hogy május 15. körül már szülök. . . szóval én is magnéziumon élek, és egész nap fekszem, csak wc-re kelhetek fel. Sajnos én már kitágultam 1-1, 5 ujjnyira és felpuhult a méhszájam. Ha fekszem, akkor nem görcsölök már és szerencsére a keményedések is egyre ritkábbak. Pont egy hete kezdődött az egész, szóval már egy hete mást sem csinálok, mint fekszem. Azt mondják, csak ez javíthat a helyzeten. Nem tudom, hogy mi lesz a továbbiakban, nem tartom valószínűnek, hogy magától visszamenne, főleg így az utolsó harmad felé. Jövő csütörtökön kell visszamennem a dokihoz, akkor okosabb leszek.

    Hugi, tök aranyos lehet a babád! Jó, hogy egészséges! Én majd márc. 13-án megyek UH-ra. Legalábbis remélem, megyek, és addig nem akaródzik neki kibújnia. . .

    Zencike, azonnal menj orvoshoz, és feküdj minél többet! A görcsökkel nem jó játszani. . . írd meg, hogy mit mondott a doki, mi történt veled!

    zizimanó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 10. 19:47117.
    Sziasztok,

    Én még az életben nem találkoztam két olyan emberrel, akiknek teljesen egyforma véleménye lenne ugyanarról a dologról, legyen ez orvos, szoba . . .
    Nekem is van véleményem a klinikáról és nem mind pozitív, de mérlegeltem és úgy gondolom, hogy itt jó helyen leszek. Bízok az orvosomban, aki még soha nem beszélt az anyagiakról. Ha nem adok semmit, akkor is nagyon kedves és figyelmes és ha adok, attól sem változik meg.
    Én az újszülött ellátás miatt ragaszkodtam a klinikához és hogy már 8 éve ide járok nőgyógyászhoz egy olyan orvoshoz, akinél jobbat nem is nagyon szeretnék. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy az én orvosomnak (Dr. Sziller I. ) sem volt két egyforma szülése. Lehet, hogy talán már hibázott is pályafutása alatt és nem mindig a legjobb utat választotta, de hát emberek vagyunk és nincs hibátlan közöttünk, akkor is nagytudásúnak tartom és biztonságot jelent nekem.

    Próbáljuk elfogadni egymás véleményét, nem kell megváltoztatni senkiét. Mások vagyunk és kész, az igényeink is mások.

    Vigyázzatok magatokra, üdv: Hugika
    előzmény:
    benőmama (116)
     
  11. 2003. február 10. 18:07116.
    Szia Judit155, lehet hogy te másként látod volt medikus szemmel, de én nem éreztem futószalagon fekvő betegnek magam. Még amikor igazán sokan voltunk és nagy tömeg volt, valakinek akkor is volt egy két jó szava hozzám. Amúgy meg nem tudom, nehéz-e bekerüni, nekem semmi problémát nem okozott, mint ahogy az ismerőseimnek sem, egyszerűen csak besétáltam. Viszont kiváncsi lennék arra, hogy Te orvosként hol szülnél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_347814 (107)
     
  12. 2003. február 10. 16:30115.
    Szia Zencike !
    Azt hiszem fordítva is igaz: Attól is görcsölhetsz és fájhat a hasad, hogy nyílik a méhszájad. Főleg, ha már több napja tart. Jobb, ha elmész az orvosodhoz. Addig is pihenj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577469 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_577469
    Torolt_felhasznalo_577469
    2003. február 10. 15:25114.
    Sziasztok lányok. SZeretnék kérdezni valamit. Ha napok óta bekeményedik a hasam, meg görcsölök is attól kinyílhat a méhszáj, elvetélhetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 10. 13:31113.
    hétszeles= hátszeles. Bocsi Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 10. 13:19112.
    Sziasztok!

    Tényleg nagyon beindult a fórum.
    Csütörtökön elmegyek a kismami tornára. Beszéltem a gyógytornásszal, Tápainé Bajnay Márta. Nagyon-nagyon kedves hölgy. A klinikán csak hétfőn és csütörtökön de. 10. -től van torna, különben a 21. -ben van délutánonként, amiért mindenkinek fizetni kell, 700. -Ft. Szerintem baráti. Én csütörtök du. tudok csak menni. (ha valamit kétszer írok, akkor ezer bocsi mindenkitől).

    Hétvégén voltunk "hétszeles" ultrahangon, nem az I-es Nőin. Nagyon aranyos a babó, aki méretei alapján pár nappal idősebb a koránál. Mi ma kezdtük a 25. hetet (betöltött 24 héten vagyunk túl, május 31. -re vagyunk kiírva, de úgy látom nem leszek egyedül: Zizi, Ady19). A tegnapi adataink a következők (összehasonlításként leírom):
    FL(combcsont): 44, 9 mm (24 hét 6napos adatnak felel meg).
    HC (Fejkörfogat): 220, 8 mm (24 + 1).

    Továbbra is vigyázzatok magatokra. Én jövő héten szerdán megyek a klinikára, terheléses cukorra.
    Üdv: Hugi
    előzmény:
    ady19 (111)
     
  16. 2003. február 10. 11:31111.
    Sziasztok!
    Olvasgatom már 1 ideje fórumot, mert én is ott fogok szülni (május vége) és ráadásul már 3 hete fekvésre vagyok ítélve. Kezdődött egy náthával, folyt. görcsöléssel.
    Zizimanó, pont a kinyílással fenyegetnek engem is, már 2-szer voltam bent emiatt, de nekem nem nyílt még ki. A tiéddel mi lesz, magától visszamegy? Te is magnéziumon élsz? És ha fekszel egész nap, akkor is nagyon görcsöl? Vagy hogy van ez nálad? Nagyon szeretném tudni, mert semmi összehasonlítási alapon nincs, viszont van 1 szép nagy miómám és azt mondják, az +kockázati tényező. Én nem így képzeltem az egészet, ugyan nincs még gáz, de ha felkelek és többet ücsörgök a kelleténél vagy kimerészkedek az utcára, utána egész este érzem, hogy nem kellett volna. Így viszont kezdek becsavarodni, semmi torna, stb. Én egyébként eddig úgy tudtam, ha kinyílik a méhszáj, azt vérzés is jelzi. Ez nem feltétlenül van így?
    Mayamami, az árakkal kapcs. azt hallottam, hogy a programos császár drágább, te is így tudod? És szerinted mennyivel? Én is a Sziller dr-nál fogok, mint a KisHugika de tuti császár lesz.
    Tőlem egyébként eddig nem fogadott el borcsit, azt mondta, ő a végén szokta, hogy közben ez ne befolyásolja, hányszor rendel majd be. . . . ez így elsőre korrektül hangzott (de azt nem mondta, mennyit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. február 10. 08:35110.
    Kedves Mayamami!
    Én 8 éve szültem és akkor még nem volt a szobákban fürdő. Csak 2 babás szoba volt, én szerdán szültem és pénteken helyeztek át babás szobába, mert nem volt hely. Addíg egy hatalmas lerobbant kórteremben voltam és egy cigányasszony feküdt mellettem akivel csak egy bajom volt iszonyatosan horkolt. Szóltunk a nővérnek, hogy nem aludtunk egész éjjel de nem igazán érdekelte.
    A fürdő akkor a folyosóról nyílt, és mivel tilos volt a bagózás a cigányasszonyok a zuhanyzóban bagóztak.
    A babás szobában már jó volt, ott kedves volt a nővér is, segített mindenben, de ahhoz a szobához sem tartozott külön zuhanyozó, így a folyosói közösbe jártunk.
    Az orvosom dr. Sztanyik László volt, de nem Ő volt a telefonálós, sajnos nem ő vezette le a szülést mert a nővér már csak akkor szólt neki, amikor jött ki a gyerek, a doki meg a város másik végén volt konferencián, szegény hiába hagyott ott csapot-papot, és siett, csak akkor ért oda amikor már varrtak. A nővér elkapta az ügyeletest a folyosón és az ugrott be. Ő volt a telefonálós.
    Sztanyik doktorral semmi bajom nem volt, Ő végig korrekt és kedves volt, mindenről tájékoztatott, segített, a szülés után elnézést kért tőlem amiért nem ért be csak a varrásra.
    Lehet, hogy azóta rendbe tették a kórházat, de 8 éve még szörnyű volt. A szülőágyak egy függönnyel voltak elválasztva és végig kellett hallgatnom egy másik nő ordítását, aki úgy visított mint akit nyúznak. Halálosan rémült lettem mire rám került a sor.
    Én a szülés óta nam is voltam abban a kórházban, valószínű nem is leszek.
    De nagyon örülök, hogy már felújították és a mostami mamák emberi körülmények között szülhetnek.
    Sajnos a telefonos doki nevét nem tudom, de ha látom itt leírva biztos beugrik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (101)
     
  18. 2003. február 9. 11:18109.
    nagyon jo doki én ismerem én is cukros voltam a második terhességemnél. Nagyon rendes ember
    előzmény:
    naty77 (105)
     
  19. 2003. február 9. 10:49108.
    Szia Naty, nekem ő a dokim. Sajnos nem sokat vagyok újabban, mert begörcsöltem, és sokat kell pihennem, de 2-3 naponta megengedte a férjem, hogy benézzek.
    Nagyon rendes és lelkiismeretes doki, viszont az utóbbi időben nagyon elfoglalt, és csak csütörtökönként van bent a klinikán. Valami sebészi továbbképzése van. De valóban nagyon jó doki.
    zizimanó (25+4)
    előzmény:
    naty77 (105)
     
  20. 2003. február 8. 20:05107.
    Sziasztok!
    En meg sosem irtam a forumba, de mar regote olvasom a hozzaszolasokat.
    En nem reg vegeztem a SOTE-n es szeretnem leirni roviden a tapasztalatimat az I-es Noirol, mert ott voltam medikus-gyakorlaton.
    Nekem egeszeben veve nincs tul jo tapasztalatm a klinikarol, nem szulnek ott. Az egesz olyan mint egy gyar, raadasul a dokik nagyon fennhordjak az orrukat, mert nehez bekerulni oda. Az igazgato, Papp Zoltan prof. nagyon ambiciozus, tenyleg szem elott tartja a betegek erdekeit, de sajnos nem minden orvos ilyen. . . A legtobben a penzert mennek oda dolgozni.
    Az allando zene kifejezetten idegesito volt nekunk is meg a betegeknek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. február 8. 15:43106.
    Szia mindenkinek, tényleg nagyon beindult a fórum, attól féltem hogy ki fog hűlni.
    Én még mindig a Hernádi Katát tudom ajánlani szülésznőnek, mert nagyon jól felkészült, ügyes, kedves és ami nagyon fontos "azokban" a pillanatokban: van humora.
    A pénzről én is csak annyit tudok mondani, hogy szülésznőnek 10-20 között hallottam, a dokiknak meg 30-60 között. Persze volt egy ismerősöm, aki minden vizsgálatnál adott egy 5-öst a dokijának és még a végén is olyan 60 körül gondolkodott. De megmondtam neki, hogy szerintem elment az esze.
    Ha valakit érdekel, priviben elmondom én mennyit adtam.
    Amikor én voltam bent, nem is egy olyan volt hogy a magyarok és a kisebbség egy kórteremben volt. . .
    De a klinikát a legnagyobb rosszindulattal sem lehet tragikusnak nevezni.
    Amúgy én Bőze dokinál szültem, aki fiatal és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Ráadásul még medikák is voltak bent, azt hiszem 4 v. 5, erre már nem emlékszem pontosan. Amikor először hallottam arról, hogy tanulók is bent lehetnek, el sem tudtam ezt képzelni. De pont két nappal a szülés előtt voltam CTG-n és kérték a beleegyezésemet, hogy megtapogathassák a pocimat. Mondtam hogy miért ne, csak ne nyomják még ki belőlem:) Helyesek voltak és említették, hogy egész héten ott vannak és lehet hogy együtt szülünk. Hát be is jött. Olyan lelkesen rohantak hozzám amikor kiderült, hogy ott vagyok. Azután többször is meglátogattak engem és a babát. Az egyikük még el is könnyezte magát amikor a kisfiam kibújt. . .
    Nem irigyellek benneteket, az ambulancián általában tényleg rengetegen vannak és sokat kell várni. Ráadásul azokat a padokat tuti férfi tervezte, mert ennél kényelmetlenebbet oda sem rakhattak volna. Ha hiszitek ha nem, amikor mentem a 6 hetes kontrollra, olyan furi volt látni a sok nagy pocakot és még egy picit talá hiányzott is a várakozás.
    Nagyon vigyázzatok magatokra, a pocak keményedéssel nem jó viccelni. Szerencsére én nem tudom mi az, soha sem tapasztaltam, de még a vajúdás alatt sem éreztem.
    Aki viszont teheti, menjen tornázni, a Márti nagyon jó. Én sajnos túl lusta voltam, nem nagyon tudtam rávenni magam, és a döntő pillanatban éreztem is a hiányát. A következőnél máshogy csinálom.
    A szoruláson a langyos tej is van akinek segit, szilva lekvár stb.
    Szóval pihenjetek, aludjatok sokat, mert ha kibújt a babóca, akkor úgy is lőttek a lustálkodásnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. február 7. 21:07105.
    Sziasztok! Garamvölgyi(?) dokiról tudtok valamit? Azt az infót kaptam, hogy cukrosan hozzá kerülnék.
    előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 7. 17:19104.
    Sziasztok Kismamik!

    Ma nagyon beindult a fórum!

    Tegnap bent voltam a klinikán (én is), sikerült beszélnem a gyógytornásszal. Nagyon kedves hölgy volt és azt mondta, hogy szerintem nem kell külön szülésznőt fogadnom. Úgyhogy meg is fogadom a tanácsát, ha mégis nagyon aranyosat kapunk, akkor majd meghálálom neki (:))).

    Tegnap a klinikán is kaptam előjegyzést UH-ra. Március 19. -re van időpontom. Viszont vasárnap megkérem a kerimamimat, hogy kukucskáljuk meg a pocólakót. Az olyan megnyugtató, ha megleshetem.

    Mégegyszer jó hétvégét mindenkinek. Hétfőn elküldöm az adatainkat, ha érdekel titeket. Üdv: Hugi
    előzmény:
    zizimanó (103)
     
  24. 2003. február 7. 16:56103.
    Sziasztok!

    Zencike, -9. 0D és -9, 5D-s a szemem. Nem tudom, neked mennyire gyenge, de amikor először akartunk babát - kb. 8 éve -, akkor még "csak" -7. 0D éd -7. 5D volt, akkor még kétesélyes volt a dolog, de azt mondták, hogy -8. 0D felett már nem engednek szülni természetes úton attól függetlenül, hogy jó állapotban vannak-e az erek a szemedben.

    Mayamami, szerencsére nem kellett varrni, "csak" 1-1, 5 ujjnyira tágultam és felpuhult a méhszájam, szóval fekvés van nagy erőkkel. Cseppet elkenődtem, mert eddig minden olyan jól alakult a terhességem során, most meg ha pisilni akarok menni, legalább 1/2 óra mire kijutok a WC-re, és után kb. ugyanennyi idő kell elteljen, hogy ne legyen kemény a hasam. :(((

    Más. Túl vagyok a cukorvizsgálaton. Nem is volt annyira vészes. Jól nyakonöntöttem citromlével, és így egészen iható volt, bár jobb lett volna cukor nélkül.

    Vigyázzatok magatokra, mostantól kicsit ritkábban leszek, mert a férjem félt, és nem enged sokat ülni - megjegyzem, teljesen jogosan.

    zizimanó (25+2)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_577469
    Torolt_felhasznalo_577469
    2003. február 7. 15:20102.
    Szia Mayamami
    Hát ez jó kis beszámoló volt. Most egy kicsit megnyugodtam, hogy azért mégsem olyan gáz ez a kórház.
    A kismamajóga nekem nagyon tetszik, annak ellenére, hogy az életben nem jógáztam, sőt eléggé ellene voltam, de mivel nem volt más így kipróbáltam a kismama részét. Igazából teljesen lassú, laza az egész, semmi erölködés, gyors mozdulat, csak lazítás, egy csomó légzés, meg tényleg csak magamra és a babámra tudok koncentrálni. Van olyan rész, hogy tök kényelmes pózban kell feküdni, halk zene, jó illatok, és akkor az oktató elkezdi mondani, hogy most mit lazítsunk el, és van olyan része, hogy most vegyem kezembe a babámat, és mindenét végig kell simogatni, és annyira élethűen érzem, hogy tényleg simogatom a kis kezét, testét, hogy mikor elöször voltam, szinte megijedtem tőle. A 34-35. héttől lehet járni szüléselőkészítőre. Mi csak "együttnyögési" gyakorlatnak hívjuk. :-)) Oda érdemes azzal menni, akivel szülni akarunk, mivel szülési helyzetek, vajúdási helyzetek vannak, légzéstanulás meg ilyenek, és egy csomó páros része van a kispapával. Erre biztos, hogy megyünk apával. Kíváncsi leszek mennyire fog beválni igaziból. De már nagyon várom, hogy itt tartsak. Még azért addig van jó pár hetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (101)
     

Címlap

top