Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

I. -es Szülészeti Klinika SOTE

Torolt_felhasznalo_919338
Torolt_felhasznalo_919338
Létrehozva: 2003. január 13. 12:34
Sziasztok Kismamik és Igazi Mamik!

Úgy gondoltam, hogy szívesen megosztanám tapasztalataimat a Baross u. -ban lévő I. -es számú Szülészeti Klinikáról veletek. Sőt, mivel még kezdő kismami vagyok (21. hét), nagyon örülnék neki, ha ti mondanátok el eddigi tapasztalataitokat róla.

Azért nyitottam új topikot, mert talán így könnyebben egymásra találunk.

Mindenkit sok szeretettel várunk: Hugi
  1. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. február 7. 13:28101.
    folyt köv.

    Pl. tavaly előtti a karácsonyi vacsorát az orvosoknak kellett állni ( mindenkinek ők fizették a vacsoráját a Szabadsághegyi SUNlight hotelben) mert a prof szerint túl sokan voltak egyszerre az ambulanciákon illetve az UH rendeléseken. Szerintem ez számukra fejenként min 15-20 ezret jelentett. ( lehet hogy nem verte őket a földhöz, de higyjétek el fel voltak háborodva rendesen!!!) Szóval észre vette a tömegtumultust és igenis az orvosoknak is be kell tartaniuk a szabályokat! És húsvétkor szerintem biztos megint szólni fog érte! ( akkor fog jutalmat osztani újra!)
    és szerintem ne nagyon rémiszgesd ezáltal az első szülő Kismamikat mert igenis hogy nem lehet minősíthetetlennek nevezni a klinikát (kisebb hibáival együtt sem!) főleg hogy az egész országról ide hozzák a problémás kismamikat, koraszülőket és súlyos állapotban lévő koraszülötteket!!

    Zencike milyen a jóga? a barátnőmmel minket is érdekelt , de még nem érdeklődtünk utána.
    A tanfolyamról meg annyit, hogy például lehet hogy a papával jársz , és a szülés napján meg lehet hogy az anyukáddal tudsz majd jönni, mert apa dolgozik. Szóval azzal mégy be a szülőszobára akivel akarsz, nem kell elhordanod magaddal a tanfolyamra azt az illetőt. de ha együtt akartok menni, akkor meg egy csomó hasznos dolgot hallhattok.

    Martilla jó szülésznőd lesz, az Icus egy tünemény! (főleg, hogy már az ambulancián dolgozik és ha szülsz, csak veled fog foglalkozni - de nem biztos , de úgy tudom hogy neki elég magas a tarifája! De ezt a barátnőd úgyis jobban tudja.
    Röviden ennyi most. Mindenkinek jó hétvégét. Kishugi írj majd az UH-ról. Kívánom mindenkinek a haskeményedés elmaradását, a könnyű Wc-re menést és a nagyon jó időt a hétvégére! ( azért még benézek majd!

    Sziasztok Mayamami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. február 7. 13:21100.
    Sziasztok!

    Most sokat fogok írni előre szólok!( már másodszor , m ert az előbb lefagyott a gépem!)
    Marcsi tök jót nevettem az " akciódon". De érdekes mert én nem szedem a Mg-mot és már az Elevitet sem, de ugyanebben a cipőben járok! Bár tegnap előtt a férjem gusztustalanul édes sóskamártásától tegnap mintha átestem volna túloldalra, de mintha ez sem lenne jó! Még szerencse hogy ma itthon vagyok!

    Tegnap akkor mindenki benn járt a klinikán? ( én dolgoztam. )
    Érdeklődtem az árakról , de tegnap nem nagyon találtam meg a potenciális alanyomat így csak töredék információhoz jutattam. De majd még a jövő héten érdeklődöm és akkor mindent elmondok nektek is.
    Az orvosaitok egytől egyig nagyon jók a szakmájukban. Tényleg jókat választottatok, mert szakmailag és emberileg is nagyon jók!

    Zizi a dokid mondta hogy összevarr? Én úgy tudtam , hogy akkor varrnak , ha korán nyilik a méhszáj mint pl. a te esetedben. De ha bevarrnak akkor biztos lehetsz benne, hogy a babucid addig van jó helyen amíg ki nem veszik a varratokat. Bár azt tudnod kell, így is közbe jöhet valami komplikáció és beindulhat a nagy esemény . nem akarlak megijeszteni, ezért kérdezlek hogy nem mondták- e miért akarják csinálni. Majd délután megkeresem a "Klinikai nagy Szülészeti könyvet" mert abban utána tudok nézni minden ilyen problémának. ( még szerencse hogy ezeket ajándékba megszoktuk kapni a professzortól) Majd írd meg légyszi mi az oka, ha más nem akkor priviben jó? De addig ne aggódj, hanem pihenj és feküdj! ( nem irigyellek érte. )Nem akarok most hülyeségeket mondani, hisz én nem vagyok sem orvos sem szülésznő, tehát ez nem az én témám, de igérem majd utána nézek.

    Cseresznye nem néztem vissza az oldalakat, de nem emlékszel rá hogy mikor szültél.
    A lényeg az hogy 4-5 éve nincs dohányzás a fürdőben!!! Mert minden babás szobának külön fürdője van ( közvetlenül a bejárati ajtónál) ezáltal nincsen ablak sem!!!! És abban biztos vagyok, hogy az osztályon dolgozó szülésznők nem raknak egy szobába cigány nőket " magyar nőkkel"!! Ez tuti! Erre mindig oda figyelnek! Persze biztos előfordul kivétel, de csak akkor ha nincs más megoldás és az anyukát el kell helyezni valahol. De ezt szerintem mindenki megérti aki együtt szeretne lenni a gyerekével! És hidd el, ha találnak megoldást a problémára akkor biztos hogy át is helyezik másik szobába a hölgyet!
    A másik hogy nem tudom ki volt az orvosod, de már előzőleg leírtam hogy nálunk nincs telefonálás szülésvezetés vagy operáció közben! A professzor elég komolyan bünteti a szabályokat felrúgó orvosokat. (Én is három napja keresem az Ádám Zsoltot, és ha operál vagy szülést vezet nem beszél velem, pedig zöld ruhában oda megyek be ahová akarok! Ki kell várnom hogy befejezzte azt amit elkezdett- hisz szerintem akkor semmit nem remélhet a borítékban!!)A prof nagyon komoly pénzbüntetéseket szokott kiszabni az ilyen hibákért mint telefonálás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_879177
    Torolt_felhasznalo_879177
    2003. február 7. 11:2799.
    Sziasztok kismamak!

    Sajnalom, hogy csak most talaltam ra a temara, mert en is a Baross-ban fogok szulni, meghozza nem is tul sokara, marcius 21-re vagyok kiirva. Mi a ferjemmel videkrol jarunk fel, kb. 100km-rol, de megeri, mert eddig en nagyon jokat hallottam a klinikarol. (Kiveve a csecsemo osztalyt, ott ki kell fogni)
    Az en orvosom CSabay Laszlo, akit szuper orvosnak tartok, a legutolso UH-n kivul meg mindegyiket o csinalta, nem egy szoszatyar, de ha kerdezek, mindenre kimerito valaszt ad. (Sokszor en erzem kellemetlenul magam, hogy mar 20 perce bent vagyok nala es tudom, hogy kint meg millio kismama var ra. ) A mobiljan barmikor hivhatom, legfeljebb megmondja, hogy mikor hivjam ujra, mert egyebkent o is piszokul elfoglalt. Batran ajanlom barkinek, mert a baratnoim is nala szultek es mindennel meg voltak elegedve.
    Szulesznot is o ajanlott, Vincze Karolyne Icat, vele is beszeltem mar szemelyesen, tunemenyes no, es a baratnom kislanyanak szuletese kozben is o kozremukodott, meghozza fantasztikusan.
    Remelem nem lesz sok gondom a csecsemosokkel, mert az elso babam, es nem szeretenek rossz elmenyekkel hazaterni.
    Ja! Egyebkent en is csaszarral szulok . .
    Minden jot nektek, kitartas a 9 honap alatt es mindenkinek gyonyoru egeszseges babat kivanok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577469 (96)
     
  4. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 7. 11:2298.
    Sziasztok!

    Zencike: a felkészítő senkinek sem kötelező, ez egy lehetőség, hogy többet tudjunk, mielőtt odakerülünk. A papák szerintem minden további nélkül bemehetnke. Az előadások csütörtökönként 16. 00 órától kezdődnek. Azt hiszem 8-10 előadás van, aztán kezdik előről. Az előadások után néha meg lehet nézni a szülészetet.

    Cseresznye: én is hallottam már szörnyű dolgokat a kórházról. Nagyon sajnálom, hogy neked ennyire negatív a tapasztalatod. Igazság szerint és az orvosomhoz és az újszülött ambulanciához ragaszkodok. A cigányok híre mindenhova elér, szörnyűek tudnak lenni, kicsit tartok én is tőlük. De a dokim annyira szupi és bízok benne, hogy ez ott tart és ami a leginkább, hogy a babusnak, ha valami baja van itt kap a legjobb ellátást az országban. Sokszor vidékről is ide hozzák fel a babákat.

    Hétvégén megyek babanézőbe, UH-ra privátba. Majd írok az eredményekről.
    Jó hétvégét mindenkinek: Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577469 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_577469
    Torolt_felhasznalo_577469
    2003. február 7. 09:3197.
    Ja, én is Zuglói vagyok. Most az Örsre járok kismamijógára, mert sehol nem találtam normális kismama tornát, vagy csak nagyon drágán, na persze ez sem olcsó, de legalább közel van. A tanfolyamokra meg be szeretnék járni a kórházba, csak még nem tudom, hogy mikor milyen előadások vannak. Ha apás szülést akarunk, akkor az apukáknak kötelező járni felkészítő tanfolyamra a kórházba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577469 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_577469
    Torolt_felhasznalo_577469
    2003. február 7. 09:2796.
    Sziasztok lányok. Én is a Baross u-ban fogok szülni. jún. 20-ra vagyok kiírva.
    Jó, hogy olvastam egy-két információt a kórházat illetően, mert eddig csak a terhesambulancián vannak tapasztalataim. Kicsit utálom a rengeteg várakozást. Én uh-n a Síposnénál voltam, rendes volt, az az egy nagyon nem tetszett, hogy az apákat nem engedik be az ultrahangra, ezen tökre kiakadtam. Más helyeken simán beengedik őket.
    Én Papp Csabánál fogok szülni. Jár valaki közületek hozzá?

    Zizi: Hányas a szemed, hogy császárral kell szülnöd? Engem is egyből elküldtem a terhesgondozóban a szemészetre, hogy biztos, hogy csak császárral szülhetek, de a szemdoki azt mondta, hogy mivel a bal szemem úgyis rossz, annak mindegy, a jobb, meg -2-es azzal meg szülhetek normálisan. Most nem tudom, még a dokimmal ezt nem beszéltem meg. De azért nem szeretném, ha a bal még rosszabb lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. február 6. 12:0995.

    Én az I. sz. női klinikára jártam, ott volt dokim, akit nagyon szerettem és lelkiismeretesen foglalkozott velem. De maga a kórház katasztrófa volt. Ott történt, hogy majdnem kikaparták belőlem a gyerekemet, met véreztem, majd miután kihisztiztem, hogy először vizsgáljanak meg bedugtak egy kórterembe és 3 napig rám se bagóztak. Sajna a dokim épp külföldi konferencián volt, elég mérges volt mikor megtudta a történteket.
    A szülés is ott zajlott, a dokim épp a város másik végében volt egy konferencián a nővér értesítette ugyan, de nem akkor amikor bementem, hanem amikor már látta, hogy jön a gyerek, így a doki aki otthagyott csapot-papot és rohant hozzám, csak akkor ért odamikor már kinn volt a gyerek. Az ügyeletes vezette le szülést.
    Na de hogy? Kilógott félig a gyerek, én nyomtam, a doki meg telegonált, !!! úgy, hogy a nővér a füléhez tartotta a telefont ő meg bennem matatott. Sokszor nem tudtam, hogy mit tegyek, mert nem értettem, hogy hozzám beszél-e vagy a telefonba. Aztán egyszer csak rám ordított, hogy mire vár nyomjon már! Ilyen kedvesen. Végigtelefonálta a szülést, a varrást, a cérnát bokáig érőre hagya, úgy lógott belőlem.
    De a gyerekem egészséges volt, és nekem akkor csak ez számított.

    Az is a kórház felelőssége, hogy a zuhanyzóban bagóztak a cigányasszonyok, nyitott ablaknál, mi meg frissen szült nők jöttünk ki a zuhany alól vizesen. Október volt, 5-10 fok.
    4 nap után hazaengedtek, és mentem az ügyeletre 39 fokos lázzal, mert megfáztam. Természetesen a tejem is elapadt, és gyógyszert kellett szednem, mert mandulagyulladásom lett.
    Soha töbéé nem megyek az I. sz női klinika közelébe sem. Szerencsére azóta a dokim is eljött onnan, aki mindvégig korrekt volt, és bizony nem győzött bocsánatot kérni a nővér miatti késése és kollegája bunkósága miatt.
    Ilyen is van, hogy hiába rendes a doki és tenne meg mindent a betegért, a kórház viszont minősíthetetlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 6. 11:3894.
    Sziasztok!

    Marcsi, Zizi: szomorúan hallom, hogy keményedik a pocótok. Vigyázzatok magatokra. Néha én is érzem, a sok üléstől teljesen változó érzéseim vannak. Az esti pihenés viszont mindig segít. Alig várom, hogy hazaérjek, de sajnos muszáj lenne dolgoznom. Remélem bírni fogom.

    Ma megyek én is a klinikára. Bekészítettem egy tréninget meg türcsit, gondoltam bekukucskálok a tornára.

    Zizi, nem tudom pontosan milyen, ha összevarják a méhszájadat, de az unikaöcséméknél a feleségének megtették novemberben. Egy pár napot volt kórházban, aztán hazaengedték és semmi negatív dolgot nem mesélt. Nem jött előbb a baba, mert febr. 20. -ra van kiírva és még mindig együtt vannak. Azért kérdezz meg mást is, hátha többet tud. Én laikus vagyok.

    Az én kérdésem pedig azzal kapcsolatos, hogy ti tudtok valamit a kismami csomagról? Kiváltottátok már? Mi van benne?

    Vigyázzatok a pocótokra, na és persze a benne lévő kis Manókákra: Hugi
    előzmény:
    zizimanó (93)
     
  9. 2003. február 6. 09:1193.
    Sziasztok!

    Én is hasonló sorsra jutottam, mint Te, Marcsi. Kedden a védőnőhöz menet bekeményedett a hasam, és rendesen görcsöltem is. Szóval nekem is szigorú fekvés van előírva, bár nagyon nehezen bírom. . . egyébként ma megyek a klinikára, mert a doki mondta, hogy azért szeretne megnézni, nem történt-e valami. . . remélem, nem.

    Mit takar az, ha valakinek össze kell varrni a méhszáját? Ez egy műtét, vagy mi? És fáj? Tud valaki erről írni valamit?

    Köszi, és vigyázzatok magatokra meg a pocaklakótokra!

    zizimanó (25+1)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. február 6. 07:4292.
    Sziasztok!

    Én itthon pihizek, nem kell mostanában a klinikára mennem, de ennek valahol örülök is (mert ha mennem kell, akkor valami gáz van).

    Mayamami, én Rigónál fogok szülni. Szülésznőm még nekem sincs, legközelebb a dokit szeretném +kérdezni, hogy kit ajánl.

    A napjaim változóak, hol kemény a pocim, hol nem, szerencsére ritkán jelentkezik. A magnéziumtól iszonyú székrekedésem van, tegnap sírvafakadtam akció közben, pedig nem vagyok egy gyenge nő. Aszalt szilvával próbálom kúrálni magam.

    Legyetek jók, vigyázzatok Magatokra a nagy hóban!!!

    Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 5. 14:0691.
    Sziasztok!

    Sajnos már nem síelünk. . . ülök a munkahelyemen és délutánra már szenvedek az egésznapos üléstől, de sajnos olyan a munkám, hogy nem nagyon lehet mocorogni. Holnap megyek a klinikára, az jó is lesz, mert akkor lehet egy kicsit jönni-menni, sétálni.

    Mayamami: Sziller Doktor az orvosom. Remélem jól választottam. Az árak nagyon érdekelnek, mert eddig csak egyszer adtam neki pénzt és kiváncsi lennék, hogy mennyit várnak el tőlünk.
    Sajnálom, hogy nem tudsz jönni tornázni. Én viszont a munka miatt csak ebben az időpontban tudok menni, bár ha vizsgálatra is megyek, akkor nem szoktam visszajönni a munkahelyemre és akkor előbb is tudok csatlakozni. A csütörtöki napot kedvelem a vizsgálat szempontjából, mert akkor kellemesebb a tömet. Szerdán őrültek háza volt mikor UH-on voltam és átnéztem a terhesambulanciára.

    Ha tudtok ajánlani szülésznőt, akkor azt is szívesen fogadom. Majd leveszek egy 10-est az egyik oldalról és odaadom a szülésznőnek. . . . Ezek a kismanók még ki sem jönnek és egy vagyonba kerülnek. . . de mindent megérnek.

    Holnap lesz valaki a klinikán közülünk - közületek? Esetleg kivárhatnánk a sorunkat együtt. Én 13. 00 körül szoktam odamenni.

    Sziasztok Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. február 5. 12:3490.
    Sziasztok!

    Mintha minenki elment volna sielni. . . . . Jó nektek!
    KÉpzeljétek el, azt történt az UH-on, hogy "apa" totál megnyugodott, még jobban mint én, mert látta az " ő kicsi fiát" ( persze senki nem mondja még meg ilyen korán hogy fiú -e vagy lány), aki úgy ugrált a pocimban mint egy kiskecske! A doktor alig tudta megmérni a hosszát, meg a nyakát! de a lényeg minden rendben van! Szerencsére!
    Kishugi : én nem tudok veled járni tornázni, mert nekem jobb a hétfő-kedd és szerdai 4 óra, mert addig benn vagyok minden nap és így nem kell visszamennem este!

    Az árak egyébként változóak. Az orvosoknál nagyon számít hogy mióta van a szakmában.
    Egy 40 év körüli doki simán elvárja a 40-50 ezret ami szerintem borzasztóan sok, még a fiatalabbak "beérik a 25-30 -cal!
    de ha gondoljátok a jövő héten rákérdezek a dolgokra! Kishugi te kinél fogsz szülni?

    a szülésznők megint érdekesek. Nem akarok hülyeségeket mondani, de az 5 ezertől terjed ez is 25 -ig talán. Szerintem irreálisak ezek az összegek! De a jövő héten majd mindent megtudok! elég jó a kapcsolatom aklinikán dolgozó szülésznőkkel , úgyhogy biztos segíteni fognak a dolgok kiderítésében! A pénz adás a szülésznők esetében a legtöbbször a szülés után megy , de nem közvetlenül az nap! Meg kell érdeklődni, mikor tudsz vele még találkozni a hazamenetel előtt! Az orvosoknál van aki felezi, és már a terhesség végén ad valamennyit, és a szülés után is. De szerintem mindig jobb akkor mikor kiszedi a varratokat és aláírja a zárójelentést! Azonkívül azt is hülyeségnek tartom, hogy van aki minden egyes terhes vizsgálat során , dugdossa a borítékot az orvosnak! Könyörgöm ez a munkája! napi 8 órában kellene vizsgálnia a terheseket, nem terhes nőket, és szülést vezetni vagy operálnia! de ha benn is vannak 8-9 órát, nehogy azt higyjétek hogy annyit is dolgoznak! Nagyon sokszor a tv, vagy internet előtt, vagy a könyvtárban kávézás közben találom meg őket!
    ( De azért jó orvosok!!!!)
    Na majd meg írom nektek , mit sikerült kideríteni!

    Szisztok Mayamami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. február 4. 14:3589.
    Szia Kishugi!
    A felkészítés folyamatosan megy, amikor végére érnek a 8 előadásnak, elejéről kezdik a sorozatot - viszont bármikor be lehet kapcsolódni.

    A "kinek-mennyit" téma engem is érdekel, akár priviben, akár itt.
    Más kórházakban 40 ezer az átlagos összeg. Van doki, aki előre megmondja a tarifát, az enyém nem ilyen :)))))

    Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 4. 14:1488.
    Sziasztok!

    Mára sikerült végigolvasnom a "heti anyagot". Örülök, hogy mindenki jól van.
    Marcsi, nagyon sajnálom, hogy nem tudsz jönni tornára. Köszönjük, hogy utánanéztél nekünk. ÉN SZERETNÉK CSÜTÖRTÖKÖNKÉNT A 18. 00 ÓRÁS TURNUSBAN MENNI. KI JÖNNE EL VELEM?
    Az UH-ról mielőtt elmentem leírtam a véleményemet. Egyszer voltam a klinikán, de semmilyen pozitív benyomás nem ért, borzalmasan ellenszenves nyanya vizsgált kb. másfél percben. Ez volt a genetikai UH. Én az Uzsokiba szoktam menni a Kerimamimhoz, aki szupi képeket készít, talán ezért nem vonz annyira a 4D. Biztos szupi, de annyival nem mutatt többet és mi tényleg akkor megyünk, amikor akarunk. Azért betartom a min. 5 hetet, annál sűrűbben nem megyünk, de már aktuális. Egy biztos, hogy az UH teszi olyan emberközelivé a kis Manófejet a pocimban, mert különben nehéz lenne elképzelni.

    Mayamami, szülésznőt én is szívessen fogadnék. Kit ajánlotok? A nővérem pár évig dolgozott a klinikán szülésznőként, de olyan keveset keresett, hogy hiába imádta, mert nagyon imádta, ott kellett hagynia. Ennek már kb. 7 éve. Azóta ő is szült egy kisfiút a klinikán, szintén a Sziller Doktornál. Egy indiszkrét kérdés: a szülésznőnek mennyit és hogyan (előre-utólag) kell fizetni? Ha ciki a kérdés, akkor privibe válaszoljátok, ha tudjátok.

    A felkészítés is érdekelne, de arra gondoltam, hogy április-májusban mennék. Szerintetek ez folyamatosan lesz?

    Bocsánat a sok kérdésért. Mindenkinek boldog pocólakós napokat kívánok: Hugi (24 - én nem tudom, hogy egész pontosan hol tartunk, de a 24. hetet tapossuk)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (85)
     
  15. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. február 3. 18:2287.
    Sziasztok Kismamik és Mamik!

    Végre visszaértünk a síelésből. Nagyon szupi volt, a pocólakó is jól bírta. Már hiányoltalak titeket.
    Nem volt alkalmam mindent végigolvasni, de a "zuglói mamik" rovatig eljutottam és csatlakozni is akarok: Most ugyan albérletben, de Zuglóban lakunk és ha minden igaz, akkor a Lőcsei u-ba költözünk a saját lakásunkba márciusban, ami szintén Zuglóban van.
    Holnapra remélem mindent végigolvasok. Addig is mindenkinek üdvözlet: Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. január 31. 13:5586.
    Sziasztok!

    Hát azért megyünk az UH-ra ( mert a klinikán csak március 14-re írtak be)persze mert apa is látni akarja! :-))) ( ez jó jel!- szerintem) De képzeljétek el, ő intézte az egészet, azt mondja már két hete telefonált először, mikor egész éjszaka szorongattam a kezét, mert borzasztóakat álmodtam a kicsiről. Ő nyugtatott , hogy hülyeség amit beszélek, meg szakmai ártalom, de a harmadik éjszaka után szerintem intézkedett, mert mikor hazajött a munkából akkor mondta hogy nyugodjak meg nem lesz semmi gond. És tegnap újságolta, hogy elértük a 13 (!!!) hetet ezáltal mehetünk . és azt nem valószínű hogy megtudjuk, hogy fiu -e vagy lány ( szerencsémre- mert én nem akarom előre tudni) de legalább megnyugszom ha látom, hogy meg van mindkét keze és lába! Mert komolyan ilyen hülyeségek jutnak néha eszembe, hogy összenőnek. . . meg stb. Rossz érzés! Egyébként mi is a Megatoys-ba megyünk, szerintem ezt a telefonszámot találta meg a Kismamában!!:-))
    És egyébként igazat adok neked Romina. A csecsemősök egy egész más csoporthoz tartoznak, nem akarom most fejtegetni, de havalakit érdekel a téma akkor beszélhetünk róla az én szemszögemből is!
    ja és én is a Rózsikával fogok szülni!!!
    Zizimanó a császárhoz nem kell fogadnod szülésznőt szerintem, mert ha program ( főleg ha előre tudod), akkor még az osztályon hajnalban megkapod a beöntést, borotválást, infúsiót. A szülőszobán csak kihozza a babádat a műtőből ellátni, és maximum ott leszel még kb. 3 órát ( ha altatnak)
    Ja és egyébként talán jobb lesz a helyzet a következő babákkal, mert ha jól tudom ebben az évben az ambulanciát áthelyezik a z utca másik oldalán lévő (jelenleg még lerobbant állapotban lévő) épületbe, és utána bővitik a csecsemős osztályt!
    Na majd meglátjuk.
    Mikor tornázunk akkor a Mártinál? nekem minden nap jó, nektek??
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 31. 12:3985.
    Sziasztok!
    További infók a tornáról: a foglalkozások hétfőn és csütörtökön 16, 17, és 18 órakor, szerdán 16, kedden és pénteken 18 órakor kezdődnek. A létszám miatt érdemes előtte odatelefonálni. (Tápainé Bajnay Márta, 267-4885)

    Szülésre felkészítő foglalkozások csütörtökönként 17 órakor kezdődnek. A foglalkozássorozat 8 részből áll, amibe bármikor be lehet kapcsolódni. A mostani foglalkozások egy zongorakoncerttel kezdődnek, Fellegi Ádám játszik a babák és a mamák örömére :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. január 31. 10:1184.
    strassz = stressz
    :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. január 31. 10:0883.
    Szia Marcsi!

    Tök jó, hogy Bifidusz rendben van! :))) Az már kevésbé, hogy keményedik a pocid :((( Pihenj sokat, és csak nyugodtan minden mozdulattal! Anyukám mondta, hogy a hirtelen mozdulatok is okozhatnak pocikeményedést, meg persze a cipelés a strassz, meg egy csomó minden más.
    Remélem, minden a legjobban alakul.
    szia
    zizimanó (24+2)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 30. 17:4982.
    Sziasztok!

    Genetika rendben, babóca egészséges. Voltam megint UH-n, megint a Barakonyi volt, óriásakat ásított, miközben a gyerkőcöt vizsgálta :( Viszont ráközelített Bifidusz pofijára szemből, elég sokáig látszott (felvettük videora, lehet majd gyönyörködnünk benne).
    A tornáról sajnos le kell mondanom, mert Rigó Jánosom táppénzre javasolt: keményedik a pocim, sokat kell pihennem és feküdnöm, tehát semmi mozgás. Majd megírom a terhestorna paramétereit, mert megkérdeztem, de most már mennem kell, majd holnap folyt köv. :)))))
    Sziasztok!
    Marcsi (22+5)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. január 30. 16:5681.
    Sziaszok megint!

    Nekem is volt 4D-s UHm, a Soroksárin a MegaToysban. Én úgy tudom, hogy a 28-32. hét között a legjobb megcsináltatni. Előtte még túl picike, és még nem lehet annyira kivenni a vonásait. Utána pedig kevesebb a magzatvíz, azért nem lesz olyan jó a felvétel.
    Annyiban egyetértek Rominával, hogy a négyágyasok szörnyűek. Szerencsére én két ágyasba kerültem, és abból is a nagyobbikba, ami a sarokban van. A kicsi ott is szörnyű. Közvetlenül az ajtó mögött van a pelenkázó, épp annyi hely van a két ágy között, hogy le lehet lépni. De mint mondottam volt, nekem szerencsém volt.
    Ami a csecsemősöket illeti, egy kicsit meg kell védenem őket, nekik sem lehet könnyű velünk :))))
    Találkoztam ott néhány döbbenetes anyukával. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (78)
     
  22. 2003. január 30. 15:3380.
    Szia Mayamami,

    Én elvileg a Garamvölgyi Zoltánnál szülök majd császárral. Akkor is kell szülésznő? Vagy elég a doki? Fogalmam sincs ezekről.
    Mi már voltunk 4D-s UH-n, ott mondták először, hogy kislányunk lesz:)) Hová mentek, melyikbe? Nem korai ez egy kicsit még? Mi a 18. héten voltunk. Elvileg a 12. -től meg tudják mondani, hogy milyen nemű a baba, de ha csk azért mentek, hogy apa is lássa. . . :))
    zizimanó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (78)
     
  23. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. január 30. 15:3079.
    Sziasztok!
    Én is a Klinikán szültem, lassan két éve. És mit mondjak a szülés után rögtön haza kellett volna jönnöm, mert az ottani dolgok jobban megviseltek, mint maga a szülés. Az orvosm rendes volt (Silhavy), a választott szülésznő (Huszárikné Rózsika)is szuper volt, de a gyermekágyas osztály illetve a csecsemősök. . . katasztrófa volt. A szülés simán ment, nekem is a férjem kivihette egy picit a babucit megmutatni a családnak. Hasonló "élményekben" részesültem, mint Kata: első éjszaka külön a babától, mert nincs hely, (én is lejártam és csak bőgtem, mert annyira fájt az egész eset) csecsemősök mérhetetlen nagy antiérdeklődése, sőt nem éppen kulturált megjegyzéseik, a közös fürdő mocsokja stb. A négyágyas szoba tényleg elég szűk. Még annyit, persez, hogy kedvesek a csecemősök, ha előre adsz nekik pénzt. . . . azokkal talán kicsit többet törödnek, de ez sem mérvadó. Mindenkinek jó egészséget és örömteli babázást kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191425 (67)
     
  24. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. január 30. 14:5478.
    Sziasztok!

    Akkor ez egy " zuglói pocaklakók" gyülekezete??:-)) Az a jó benne, hogy mind egy helyre járunk. A védőnőm teljesen furcsának találta, miért akarok a klinikán szülni, mikor itt van az Uzsoki, meg Kerepestarcsa, meg a többi kórház? ( akkor mondtam, hogy ott dolgozom, és a maximális biztonságban érzem a babám és majd magam is! ) szerintem a legfontosabb hogy van koraszülött osztály, és nem küldenek el ha véletlenül idő alőtt kezdődnének a dolgok!
    Zizimanó. az Ádám Zsolthoz járok! Imádom!
    És 10-től újra dolgozom, de csak napi 8 órában és inkább adminisztrátori munkát fogok végezni. ( kirinyáltam a főnököktől!!!)
    Ti kinél fogtok szülni?
    Benőmama: a Katát is imádom. Hát néha gondolkozom rajta, hogy tiszta hülye!))) ( jó értelemben) tegnap beszéltem vele, hogy ha elhúzzuk az időpontot és a szülésznőm mégis szabin lesz akkor nem bánnám ha ő lenne velem. Azt hiszem ehez már nem kell mit hozzá fűznöm!!
    Szóval a Barakonyi. Utána jártam. Tényleg ott van, de a MÁV kórház orvosa és nálunk van hétfő -szerda délelőtt, meg talán még egy napot csütörtökön vagy pénteken . ez változó. Azt mondták, hogy önmagában nagyon rendes, de mikor rendel egy sárkány! Jó kilátás nem?
    Mit szóltok a 4D-s UH-hoz? holnap elvisz a párom, mert nagyon nagyon kiváncsi. Én meg már most nem bírok magammal, hogy végre láthatom is a babucit, mert abból az 1 cm-ből én nem sokat tudtam még kivenni! ( szoktam mondani, hogy az "uhu" néha olyan mint a hangyák háborúja!)
    Na akkor majd még beszélgetünk.
    írjatok ha van valami "újság"!:-))

    Sziasztok Mayamami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 27. 17:1477.
    Én is kötődöm Zuglóhoz :))) A Bosnyák téri templomban van a pap, akinél elsőáldoztam a férjemmel együtt, egyébként a pap egy gyerekkori barátom. Szóval hajrá Zugló, ahogy benőmama írta :)))

    zizimanó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (74)
     

Címlap

top