Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

I. -es Szülészeti Klinika SOTE

Torolt_felhasznalo_919338
Torolt_felhasznalo_919338
Létrehozva: 2003. január 13. 12:34
Sziasztok Kismamik és Igazi Mamik!

Úgy gondoltam, hogy szívesen megosztanám tapasztalataimat a Baross u. -ban lévő I. -es számú Szülészeti Klinikáról veletek. Sőt, mivel még kezdő kismami vagyok (21. hét), nagyon örülnék neki, ha ti mondanátok el eddigi tapasztalataitokat róla.

Azért nyitottam új topikot, mert talán így könnyebben egymásra találunk.

Mindenkit sok szeretettel várunk: Hugi
  1. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 22. 16:0651.
    Sziasztok Lányok!

    Zizi, síelni megyek, de szerintem nem fogok síelni, max. a kék pályán egy kicsit. Már 25 éve síelek és évek óta még csak el sem esek, de nem kockáztatok. Hülyék mindig vannak, jobbnak érzik magukat mindenkinél, aztán elfelejtenek megállni és nekedmennek. Jó nekem a kezdők között.

    Marcsika, akkor kérdezz rá te is a tornára. Én a rákövetkező héten megyek be, de a nevemben nyugodtan nyilatkozhatsz. Írd meg, hogy mit sikerült kideríteni és ha kell, majd én folytatom a szervezést febr. 03. után.

    Képzeljétek, tegnap volt az első nagy mocorgás. Papija is nagyon élvezte, mert másfél órán keresztül olyan nagy volt a fészkelődés, hogy kívül is rendesen lehetett érezni. Nagyon cuki volt.

    Remélem jól vagytok, nálunk minden OK. Puszi: Hugi
    előzmény:
    zizimanó (49)
     
  2. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 21. 13:4850.
    Sziasztok! Nem vesztem el, csak sok a munka mostanság :( Tornára a 18 óra nekem jó. Velünk minden OK. Ma voltam védőnőnél, a jövő csütörtökön megyek be a klinikára. Én is rákérdezek a tornára.
    Puszi: Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. január 21. 13:0749.
    Nekem kicsit messze van a klinika, de ha a többségnek jó a 18. 00 természetesen nem akarok kilógni a sorból :-))
    Csak nem síelni mész?
    Zizi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 21. 10:1948.
    Szia Zizi, sziasztok Mamik!

    A tornával úgy állok, hogy sehogy. A másik társaság is hallgat róla, de én a jövő héten elutazom és utána (február 03. -i héten) megyek a kórházba a dokihoz és akkor menthetetlenül utánajárok a dolognak, megpróbálom személyesen. Nektek is jó 18. 00 óra körüli kezdéssel?

    Szerencsére velünk is minden OK. Vigyázzatok magatokra. Hugi
    előzmény:
    zizimanó (47)
     
  5. 2003. január 21. 09:0447.
    Sziasztok, bocs, hogy eltűntem kicsit, de be kellett mennem a munkahelyemre dolgozni tegnap. A hétvége meg mindig elröppen. . .
    Velem minden ok. Veletek?
    Hugi, hogy állsz a tornaszervezéssel?
    Marcsi, ti hogy vagytok?
    És ti Többiek?
    zizimanó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 20. 17:4646.
    Lányok, hova tűntetek a csevegőről? Már hiányollak titeket.

    Remélem mindenki jól van. Üdv: Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (42)
     
  7. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 20. 11:0745.
    Sziasztok Kismamik!

    Remélem mindenkinek kellemesen telt a hétvégéje. Én pótmami voltam, a nővérem kisfiára vigyáztam, nagyon élveztem.

    Bandiné, köszönjük szépen a bíztatást. Kitartunk a Klinika mellett, nem hiszem, hogy csalódunk. Meg nem vagyunk mi nyuszik, szólunk, ha valami nem egyértelmű.

    Képzeljétek Lányok, hétvégén egy barátnőm, aki szintén kismami becsempészett egy nagykerbe, ahol sikerült két szupi kismami gatyit vennem. Sajnáltam rá 10. 000. -Ft-ot, de itt 4. 000. -ért már tudtam venni. Olyan kényelmes, nem érzem úgy magam, mintha a pocimon elvágna valami (ez az L-es méretű gatyó gumija volt). A harisnyával is hadilábon állok, mert szorítja a pocimat, inkább nem veszem fel.

    Mindenkinek kellemes hetet kívánok: Hugi
    előzmény:
    Bandiné (44)
     
  8. 2003. január 20. 00:4744.
    Sziasztok! Én már hármon túl vagyok, abból kettőt az I. Nőin szültem dr. Hrubynál. Tüneményes orvos, csak ajánlani tudom. Akiket ti emlegettetek (Sziller, Rigó), róluk is csupa jót hallottam. A csecsemősök egy kicsit visszafogottak, tényleg a nyakukra kell járni. És az se borzasszon el senkit, ahogy a gyerkőket fürösztik :)) Majd meglátjátok :))Boldog 9 hónapot, és könnyű szülést mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 17. 16:3243.
    Sziasztok!

    Kezdünk egy nevezőre jutni a tornával. Valamelyikünk szánja rá magát, hogy beszél a gyógytornásszal, hátha sikerül egy 18. 00 órás időpontot legalább hetente egyszer egyeztetni vele. Szerintem még tudnánk lányokat toborozni másik csevegőből is. Úgy hallottam, hogy aki itt szül annak ingyen van, viszont a külsősöknek fizetni kell kb. 500. -Ft, ami nagyon olcsó, mert egy fitness clubban 1. 700. -Ft is van egy óra.

    Lányok, ha szeretnétek akár én is intézhetem. Legalábbis megpróbálom, mert a kórházat nem olyan egyszerű felhívni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (34)
     
  10. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 17. 14:4442.
    Sziasztok!

    Én inkább tornázni szeretnék. Nekem elvileg minden messze van, mert vidéken lakom, de a munkám a XIV. kerülethez köt. KisHugi :-)))

    Batkamanó: én 3x voltam UH-n 3 különböző személynél, a szakasszisztensek tüneményesek voltak, de a doktornő eléggé "mufurc". A hüvelyi UH-k nem tartanak olyan sokáig, én is gyorsan végeztem. A "genetikai" UH már tovább tartott, talán 3-4 perc, azt videora is felvetettem.

    A kép miatt előre kell szólni, mert akkor kapsz egy élvezhető minőségűt. Én ezt a második alkalommal elszúrtam, a végén szóltam és csak az utolsó eltárolt pozíciót lehetett kinyomtatni (lehet, hogy szakszerűtlen voltam, de nem tudom másképpen megfogalmazni).

    Zita! A vetélés miatt már nem aggódom, csak a vizsgálat után féltem tőle, de már régen túl vagyunk a kritikus időszakon :)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 17. 12:0541.
    Sziasztok Kismamik!

    Zizi, én sajnos nem tudok elmenni úszodába a jövő héten. Dolgozom és 17. 30 előtt nem végzem. A torna érdekelne, én is messze lakom (XIV. ker. ), de bemegyek a torna kedvéért. Azt nem tudtam eldönteni, hogy mikortól kezdjem. Április-májusban mindenképpen szeretnék járni előadásra is és tornára is.

    Batkamanó, szerintem nyugodtan menj be a klinikára és keresd meg személyesen a Rigó doktort, nem hiszem, hogy elküldene, pláne ha már szültél nála, akkor nem utcáról beeső vagy. Bátorság, nincs mit veszítened!

    Mayamami, hát ez óriási, hogy van egy benfentes sorstársunk! Mit szólsz, az UH-os vizsgálatokhoz? Nekem másfél perc volt öltözéssel-vetközéssel együtt és egy darab képet nem készítettek. Szerinted ez normális. És ha valami baj lesz, hogyan igazolja a negatív leletet? Ennyire biztos az UH-os doktornő magában? A pénzt nem sajnáltam a képekre, de nekem akad bőven, mert a kerimamim is ezzel foglalkozik, ő elkényeztet, ha megvizsgál, de szerintem a klinikán sem kellene ennyire könnyedén kezelni. Engem is érdekelne, hogy ki a dokid. Az egyik vizsgálaton találkoztam egy lánnyal, aki ott dolgozik és mindenkit ismert. Ez november 28. -án volt és nagyon aggódott, mert egy kicsit vérzett, de a doki megnyugtatta, hogy semmi baja. Nem te voltál???

    Mindenkinek sok puszit küldök: Hugi
    előzmény:
    zizimanó (38)
     
  12. 2003. január 17. 10:5540.
    Bocsi, nem oda írtam. Azért ha tudsz válaszolj.
    előzmény:
    batkamanó (39)
     
  13. 2003. január 17. 10:5339.
    Szia kedves Mayamami! Ne haragudj, hogy igy privibe zaklatlak, de írtad hogy Te ott is dolgozol. Én 86-ban szültem ott a lányomat, Rigó doktornál. Mivel az új párommal közös babát szeretnénk, és nem találok egy normális dokit, ezért kérdeznélek, hogy Rigó dr. vállal e betegeket szerinted, akik csak úgy az "utcáról beesnek"? Vagy elfogadható az, hogy már szültem ott és akkor a doktorral elégedett voltam, csak akkor még a kórház elég rossz állapotban volt. Mivel már nem vagyunk olyan tinik (én 35 a párom 40) ezért már előzetesen is szeretnék orvost, nem csak amikor már a pocakban van a baba. Bocsi, kicsit hosszú voltam. Vigyázzatok magatokra! Puszi: Kriszti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (35)
     
  14. 2003. január 17. 09:3038.
    Még valamit elfelejtettem: Akit érdekel az úszás, vevő volnék rá én is. Előbb megpróbálom a fürdőrucim, hogy egyáltalán hogy nézek ki, meg hogy nem szoros-e.
    Mit szólnátok, ha jövő héten valamikor elmennék usziba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. január 17. 09:2137.
    Üdv Kismamik!

    Lehet a hármas babásodás, hát persze, hogy! :-)) Bár nekem dec. 5-én volt az AFP-m, de attól még lehet, hogy tovább bentmarad a kisasszony :-)))
    Az eredmény miatt ne aggódjatok, mert a legtöbbször nem jó. Ha jól értesültem, el fogják törölni hamarosan ezt a vizsgálatot, mert annyira pontatlan, és csak idegesíti a kismamákat. A 18-20. heti genetikainak csúfolt UH a fontosabb. Ott mindent látnak, ha valami rendellenesség van, és akkor sem mondják rögtön, hogy baj van a babával, csak magzatvízből mintát vesznek - jobbik esetben. Rosszabik esetben a lepényből. DE NEM SZABAD ILYENEKKEL FOGLALKOZNI!!! Tessék boldognak és kiegyensúlyozottnak lenni, mert a baba megérzi a mama aggodalmaskodását, és az nem jó!

    Marcsi, a vetélés miatt se aggódj, inkább beszélgess sokat a babáddal, és nyugtatgasd. Meg persze pihenj sokat! Szerintem is tuti, hogy minden rendben lesz, de megértem, hogy szörnyű a bizonytalan várakozás.

    Mayamami, ki az orvosod?

    Apropó terhestorna és szüléselőkészítő tanfolyam: Tápainé Bajnay Márta a gyógytornász, aki terhestornát tart a klinikán, de akár privát úton is. T: 267-4885
    Szüléselőkészítő tanfolyam pedig minden csütörtökön 16. 00-tól van kb. 1 óra az első emeleti teremben.
    A terhestornával kapcsolatban, van valakinek kedve esetleg máshova menni? Nekem ugyanis nagyon messze van a klinika. . . (XIII. kerületi vagyok)

    Bocs, ha kicsit hosszú lettem.

    zizimanó (22+2)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. január 17. 08:3536.
    Szia!

    Te tudsz nekem onnan ajanlani valakit, aki jo es figyelmes, na es akinek meg tudod mondani az elerhetoseget.

    Koszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. január 16. 18:5435.
    Sziasztok!

    ugye nem baj, ha bekapcsolódom a beszélgetésetekbe? Én is a klinikán fogok szülni, de még jóval utánatok (júl. 28-ra vagyok kiírva. )
    Nagyon kiváncsi vagyok mindenki tapasztalalatára, mert ráadásul én a klinikán is dolgozom, és nekem talán könnyebb így bejutnom az UH-ra , illetve felvételt kérnem. Viszont az orvosom és az asszisztensek is kiváncsiak a véleményemre, mert most másképp látok mindent! (ez évek óta így van!)
    De szerintem nagyon jó tanfolyamokat tartanak ( amire viheted a párodat is), és a terhestorna is igen kellemes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 16. 17:0034.
    A vizsgálatot a klinikán végezték, kb. fél percig tartott. Mintha egy injekciót kaptam volna a pocimba :)Nem fájt, és a várakozásokkal ellentétben utána sem voltam rosszul, nem voltak görcseim stb. Az UH eredményem is jó, gerinc, csigolyák rendben, gyomor, hólyag műxik rendesen, rendellenességet nem tapasztaltak. :))
    Az eredmény miatt sem izgulok, csak érdekel, inkább a vetélési kockázattól paráztam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 16. 16:5233.
    Marcsi, ne izgulj, biztos, hogy minden rendben lesz. Ha probléma lenne, már rég éreznéd magadon.

    Az AFP-ről már azt mondják, hogy felesleges, mert az UH-on is mindent látni. A magzatvíz vizsgálat nem irigylésre méltó. Ezt a klinikán vették le? Milyen volt? Nővéremnek 27 évesen, makk egészségesen megcsinálták, mert elkeveredett az AFP eredménye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515475 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 16. 15:4532.
    Nem kizárt a hármas babásodás! :-))))))))))))))

    Nekem dec. 19-én vették le az AFP-t az otthoni laborban. Az eredményt a védőnő kapta meg, majd csak kedden fogom megtudni, de engem a magzatvízvétel eredménye érdekel inkább (az még 2 hét).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (30)
     
  21. Torolt_felhasznalo_515475
    Torolt_felhasznalo_515475
    2003. január 16. 15:4131.
    Zita!

    Bárhova megyek, csak ne kelljen egyedül mennem! :-))))))

    Tornáznom + muszáj, mert rohamosan rakódnak a kilók, mozognom kell, de nem tudom, hogy mit szabad :-(
    előzmény:
    zizimanó (19)
     
  22. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 16. 15:3230.
    Szia Zizimanó!

    December 16. -án vették le az AFP-hez a véremet. Januárban kaptam meg az eredményt.

    Lehet, hogy hárman egyszerre megyünk szülni?

    előzmény:
    zizimanó (29)
     
  23. 2003. január 16. 13:4529.
    Van egy másik fórum: Gyermeket várók, és onnan ismerjük egymást. Én ugyan május 21-re vagyok kiírva, de úgy gondolom, hogy lehet, júniusi babám lesz. . .
    Akkor mostanában voltál AFP-n ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 16. 13:3928.
    Zizi és Selyemröfi ti honnan ismeritek egymást? Hugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919338 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_919338
    Torolt_felhasznalo_919338
    2003. január 16. 13:2627.
    Szia Zita!

    Én szeretnék május elejéig dolgozni és valóban csak a szülési szabadsággal élni. Május 31. -re vagyok kiírva.

    Kaptam kis könyvet a dokitól, de csak a video rémlett, hogy azért kell fizetni. Nem baj, mert van képem bőven, már máshol készítettünk, csak furcsáltam, hogy ha esetleg valami lesz, ő hogy igazolja, hogy negatív leletet adott ki? Nem festem az ördögöt a falra, bízom benne, hogy végig ilyen jól leszünk, de bárkivel előfordulhat.
    Hugi
    előzmény:
    zizimanó (26)
     

Címlap

top