Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

I. -es Szülészeti Klinika SOTE

Torolt_felhasznalo_919338
Torolt_felhasznalo_919338
Létrehozva: 2003. január 13. 12:34
Sziasztok Kismamik és Igazi Mamik!

Úgy gondoltam, hogy szívesen megosztanám tapasztalataimat a Baross u. -ban lévő I. -es számú Szülészeti Klinikáról veletek. Sőt, mivel még kezdő kismami vagyok (21. hét), nagyon örülnék neki, ha ti mondanátok el eddigi tapasztalataitokat róla.

Azért nyitottam új topikot, mert talán így könnyebben egymásra találunk.

Mindenkit sok szeretettel várunk: Hugi
  1. Torolt_felhasznalo_671794
    Torolt_felhasznalo_671794
    2008. november 25. 22:264276.

    Sziasztok, en is a SOTE 1-en szulok jovore. Masodik babam lesz, de az elozot kulfoldon szultem, teljesen mas korulmenyek kozott, igy lenne par kerdesem:

     

    1. Mas forumokon olvastam, hogy a gatvedelmet a szulesznovel ajanlatos megbeszelni (??) - kit ajanlanatok a SOTE 1-en aki meghallgatja az embert ebben a temaban? 

    2. A babak a csecsemoosztalyon vannak nagyreszt, vagy egyutt az anyukakkal? Utobbi esetben: vigyaznak-e rajuk ha pihenni szeretnel? Szules utan rogton mellre helyezik oket? A furdetest vegezheti apuka vagy anyuka? Igeny szerint lehet szoptatni vagy meghatarozott idorendben?

    3. Kicsit rosszul vagyok a halapenz tematol, de ugy latom sajnos ez kikerulhetetlen ebben az orszagban. Csak azt nem ertem, ha mar igy van, miert kell meg azt is nekem talalgatnom ki, hogy mennyit "kell adnom". Szoval: mi a szokas? Mennyit es mikor? Es ha tegyuk fel nem adnek semmit, mi lenne?

    4. Mikor van latogatas? Az apuka is csak latogatasi idoben lehet bent?

    5. Minimum hany nap utan engednek haza problemamentes szules eseten?

     

    Nagyon koszonom!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_659375
    Torolt_felhasznalo_659375
    2008. november 15. 23:514275.

    Sziasztok,

    én most jöttem, mindenkit szeretettel üdvözlök:)

    Lenne egy kérdésem, szeretnénk a klinikára járni és egy nagyon jó barátunk Papp Zoltán professzort ajánlotta, aki talán a közelmúltban mehetett nyugdíjba, de rendel és működik még a klinikán.

    Nagyon nagy hírű ember, én is sokat hallottam róla. De hallottatok-e róla valamit? Milyenek a vele kapcsolatos tapasztalatok?

    Előre is kösz a válaszokat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 22. 08:484274.

    Tegnap voltam nála! És jövőhéten csütörtökön is bent lesz a terhes ambulancián! Nekem mindig megmondja a következő időpontot amikor tuti bent van! a magánrendelőjében nem voltam még!Eddig nem fogadott el egy filért se! Majd a végén!

    Nekem még sok van hátra legalább is remélem! 30+4 -nél tartok, de a baba siet igy 33+6 !!! Aztán majd meglátjuk ki győz!

     

    Te mit tudsz? Minden érdekel!

     

    előzmény:
    monikam25 (4273)
    2008-10-21  15:09
  4. 2008. október 21. 15:094273.

    Szia!

     

    Megvan a száma, de inkább jó lenne előtte megtudni, hogy mennyi a magánrendelésén a tarifa. Nem akarok "pofára" esni.

    Nem tudod, hogy rendel-e a kórházban nem magánban is a terhesambulancián kívül is?

    Minden infót szívesen fogadok róla.

    Ha bármire kíváncsi vagy vele kapcsolatban írok én is. Vannak tapasztalataim. ;)

    Mennyi van még hátra?

    előzmény:
    froggy75 (4272)
    2008-10-21  09:11
  5. 2008. október 21. 09:114272.

    Sziasztok!

     

    Én a Demeternél szülök! Kell a telefonszáma? Van magánpraxisa is a szépvölgyi úton, de én a klinikára járok hozzá! Még mindig rendes és maximalista! Én ma megyek hozzá! Ha kell a száma elküldöm priviben!

     

     

    előzmény:
    monikam25 (4270)
    2008-10-20  15:14
  6. 2008. október 20. 19:484271.

    de vicces! úgy néz ki, hogy az én programozott császárom is november 11-én lesz (persze ha be nem indul előtte magától). :-) örülök, hogy nagyüzemkor is megoldható azért a mellretétel. ez bíztató.  

     

    bocsánat, az előző hsz-emből kimaradt egy "nem". szóval a magánrendeléseket NEM bonyolíthatják a dokik a klinikán. hogy az alagsori rendelőkben mi megy, lővésem sincs. én ott még sosem jártam. sok sikert a kistesóhoz! :-)

     

    én pedig még mindig bízom abban, hátha erre téved valaki friss programozott császáros tapasztalattal. :-) 

    előzmény:
    monikam25 (4270)
    2008-10-20  15:14
  7. 2008. október 20. 15:144270.

    Sziasztok!

     

    Én tavaly nov. 11-én vasárnap du. szültem, s csak másnap délben kaptam szobát a gyermekágyon, mert szombaton 11szülés volt, s így teltház. Én hétfőn reggel lementem, megkaptam a babát,s beülhettem egy kórterembe cicire rakni a fiamat.

    Akik már kedden szültek, (mikor a szombati turnus hazament), már mind aznap kaptak szobát. Tehát tényleg lutri.

    Mit tudtok a magánrendeléses dologról?

    Kérnek pénzt érte? Ha igen, mennyit?  Ott csinálják az alagsorban?  

    Valaki esetleg tud valami konkrétat Demeter dokiról? Nála szültem, s tervben van a tesó, s kíváncsi lennék, h mire készüljek.

     

    Köszi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. október 20. 13:414269.

    sziasztok!

     

    én 2007. január 20-áról 21-ére virradóra szültem az első babámat, igaz sürgősségi császár lett a vége, de se a szülőszobákon, se a megörzőben, se a gyerekágyon nem voltak sokan. sőt, a mi szobánkban két napig üresen állt az egyik ágy. igaz, utána beindult az őrület, de addigra (azaz 3 nap után) már haza is engedtek minket. szóval ez tényleg lutri.

     

    míra, mióta új igazgató van, azóta pont az orvosok magánpraxisába száműztek egy csomó beteget. vagyis a klinikán már bonyolíthatják a magánrendelésüket, pénzt se kérhetnek - ami valahol tök logikus is.

    a cukros víz témát passzolom, miután a lányom kb. 11 órát töltött tőlem távol, gőzöm sincs mivel itatták. de aztán jöttem én és az anyatej, és soha semmilyen hátrányát nem éreztem annak, hogy mást is kapott, ha kapott egyáltalán. nyílván éhezni nem hagyták ennyi ideig...  a csecsemősökkel nekem se volt semmi bajom, sőt! a többségében tök kellemesen csalódtam azok után, amit hallottam előtte róluk.

    előzmény:
    Míra-baba (4268)
    2008-10-20  11:52
  9. 2008. október 20. 11:524268.

    Sziasztok!

    Én 2006.03.-ban szültem az említett klinikán.Azóta már nem a kórházba kell járni vizsgálatra? Akkoriban úgy hallottam, azért van tömeg,(terhes ambulancián) mert nem lehet magánpraxisa az orvosoknak. Igaz ez? Én a Pap Csabánál szültem. Ha még lesz babám akkor csakis itt szülnék...Nem a komfort miatt, a szakértelem miatt. Progresszív ellátás. Itt rengeteg nem mindennapi esettel találkoznak.Tapasztaltak. Én ebben bízom...amúgy nekem indították oxitocinnal a szülést, mert nagy volta baba ill vizesedés, magas vérnyomás indokolta.Szombat reggel, más éppen nem szült,szobát is választhattam.A csecsemősök cukros vízéről mi a véleményetek?????Én kizárólag szptatni akartam erre még a szülész figyelmét is felhívtam...Szülés után, miután kipakoltam a szobában a holmimat , kilibbentem a babáért. Mit látok???? gondosan beledugva a pólyába......???? Egy cumusüveget. (nálun két gyermek után sincs egyetlen darab sem, tehát tényleg nem óhajtottam használni az övékét sem)ráförmedtem az ápolónénire, hogy ugye ebből nem ivott a fiam???-ÁÁÁ dehogy! Kitalálták, hogy kifog száradni a gyerek leáll a keringése stb.....Ennek ellenére Velük is elégedett voltam. Persze mint írtam nem szállodai körülményeket vártam.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 20. 11:324267.

    Sziasztok! Én decemberben szülök elvileg simán! (remélem) az előző szülésemnél (8éve) szintén dömping volt! Másnap kaptam csak szobát! Remélem most kicsit gyorsabban megy majd! Nekem nem volt gondom a csecsemősökkel, remélem most se lesz!

     

     

    előzmény:
    Lille (4265)
    2008-10-17  21:41
  11. 2008. október 18. 09:014266.
    Én júni 8.-án este szültem, és másnap délután kaptunk csak helyet. Addig kellett várni, míg haza engedjék az aznap távozókat akkor sokan szültünk. Aztán majd olyan 2 nap múlva meg a 4 ágyasban volt 2 szabad ágy is egész addig, míg haza nem mentem... Szóval igen, valóban lutri...
    előzmény:
    Lille (4265)
    2008-10-17  21:41
  12. 2008. október 17. 21:414265.

    köszi, timi, a gyors választ. ezek szerint eléggé lutri az egész. viszont tökre meglep, hogy normál szülés után is simán előfordulhat, hogy nem kerülsz le rögtön a csecsemőosztályra. azt hittem, hogy ez csak extra nagyüzemnél fordulhat elő. bár elnézve a kismamadömpinget az ambulancia előtt, most is valami hasonló várható...

     

    a műtős szoptatás tök jó lenne, ha tényleg működne. 

    amúgy meg gondolom, a császárosokat 6 óra elteltével max. tolókocsiban és kísérővel engedik elhagyni a megörzőt. hát csak nincs szívük, így visszazavarni őket. :-( 

      

    előzmény:
    r-v-timi (4264)
    2008-10-17  21:31
  13. 2008. október 17. 21:314264.

    Bár nekem nem császár volt, hanem sima, de úgy volt, hogy én este szültem, és csak másnap délután kaptunk ágyat a babás osztályon....

    Voltak császáros szobatársaim is. ők is hasonlóan voltak. Sőt, én reggel leszaladtam és akkor még a normálisabb csecsemős növérke volt, engedte, hogy mellre tegyem a piicim, de a 2 csajszi meg addig, addig várta a dokiját, míg jött a váltás, ő már nem adta ki a gyereket, csak akkor, ha már volt ágy (bár én mégegyszer ki tudtam kuncsorogni, mert jött a család a "nagy" tesók és kíváncsiak voltak az öcsire)

    (ám azt is hallottam, hogy akinek "befolyásosabb" dokija van valahogy tud mégis szerezni ágyat lent, akár a szülőszobából oda kerül ha simán szül-még ha elvileg többen lennének is, akik régebb óta várnak)

    Amúgy ismereteim szerint már a császárosok is szoptathatnak a műtét után (a gerinc érzéstelenítősök), még a műtőben, megpróbálhatják a cicit, csak gondolom nehezebb... 

    előzmény:
    Lille (4263)
    2008-10-17  21:16
  14. 2008. október 17. 21:164263.

    sziasztok!

     

    eléggé csendes mostanában a topik, én mégis bízom abban, hogy valaki erre téved, akinek mostanában volt programozott császárja.

    úgy fest, hogy az első után a második babámat is császárral kell világra hoznom (harántfekvés miatt).

    mivel az első sürgősségi császár volt altatásban, ez pedig programozott lesz (edával), tökre érdekelne mások tapasztalata. főleg az érdekel, hogy mikor láthatom a babámat. tudom, hogy a 6 óra elteltével elsősorban szabad ágy kérdése a lekerülés a csecsemőosztályra, de mégis érdekelne, hogy ez a gyakorlatban hogy néz ki (pl. ha reggel van a műtét, van-e esély arra, hogy már este lekerüljön az ember). és ha nincs hely, van-e rá lehetőségem, hogy együtt lehessek, neadjisten mellre tehessem a babámat.

     

    minden infót nagyon köszönök!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. október 5. 21:194262.

    szia Sárkány!

     

    Hú már itt tartotok? Mindjárt baba!! 

    előzmény:
    sárkány77 (4251)
    2008-09-03  22:24
  16. 2008. október 2. 12:494261.

    neszkati, én is vidéki vagyok (illetve voltam) a lakcímem alapján, mégis kiküldték a területileg illetékes védőnőnek. 

     

    mindenesetre egy biztos: ha nincs meg a papír, az antsz-t kell nyúzni miatta. anno nekem is ezt mondták. 

     

    sok sikert, petra! drukkolok, hogy meglegyen a papírod.

    most látom, hogyha minden igaz, két héttel előtted szülök. :-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668756 (4260)
    2008-10-01  13:25
  17. Torolt_felhasznalo_668756
    Torolt_felhasznalo_668756
    2008. október 1. 13:254260.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm mindannyiótoknak, akkor a védőnőmet megkérem, hogy hívja fel az ANTSZ-t. Egyébként jun. 16-án vették le a vért és nov. 30-ra vagyok kiírva, szóval most már kezdek aggódni. Ha nem sikerül, legfeljebb levetetem mégegyszer.

     

    Köszönöm.

    Petra

    előzmény:
    Lille (4257)
    2008-09-30  18:59
  18. Torolt_felhasznalo_870662
    Torolt_felhasznalo_870662
    2008. október 1. 13:044259.

    szia Petra

     

    Nekem mindkét gyerekemnél elkeveredett, nem jutott el se a védőnőhöz,se a klinikára, így úgy olddottuk meg h a védőnőm felhívta az ÁNTSZ-t, és ott megkérdezte taj szám alapján,majd elkérte a lelet sorzámát, vagy hivatkozási számást, beírta a kiskönyvbe,h negatív, és a hivatkozási számát,  így ezt elfogadták a szülésnél. és azóta se került elő egyik lelet sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668756 (4256)
    2008-09-30  16:56
  19. 2008. október 1. 09:184258.

    Szia Petra!

     

    Én is vidékről jártam a klinikára és úgy tudom a vidékieknek nem küldik ki a védőnőhöz. Én is a terhesambulancián vettem fel a leletet. Arra nem emlékszem a vérvétel után mennyi idővel mentem érte.   (amikor legközelebb dokihoz mentem, kb. 3 hét) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668756 (4256)
    2008-09-30  16:56
  20. 2008. szeptember 30. 18:594257.

    petra, az antsz a leletet ahhoz a védőnői szolgálathoz küldi, ahova a lakcímed (ez esetben a klinika nyílvántartása szerinti, mert ugye ez került fel a beutalódra) alapján tartozol. reklamálni az antsz-nél tudsz, a klinikán semmiképp, ők csak a vért veszik le és küldik is tovább az országos epidemiológiai központba. a leletet nem ők állítják ki és nem is hozzájuk érkezik. 

     

    mikorra vagy amúgy kiírva? és mikor vették le a vért? csak mert alapból elég sokára küldi meg az antsz az eredményt. viszont ha ennyire nincs meg és még belefér az időbe, érdemes újra levetetni, mert a negatív lelet nélkül automatikusan úgy kezelik a babádat, mintha hepatitis-b fertőzött lenne, azaz oltást kap. :-( 

     

    nem lehet, hogy egész egyszerűen nem annál a védőnői szolgálatnál érdeklődtél, ahova a beutalón szereplő lakcímed szerint tartozol? csak mert én két éve így jártam. :-) 

     

    sok sikert! remélem, sikerül mihamarabb az ügy végére járnod. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668756 (4256)
    2008-09-30  16:56
  21. Torolt_felhasznalo_668756
    Torolt_felhasznalo_668756
    2008. szeptember 30. 16:564256.

    Sziasztok!

     

    Tudnátok nekem segiteni? Június óta elkeverték a Hepatitis leletemet a klinikán. Azt mondták a védőnő kapja meg, de sehol sincs hónapok óta. A terhesambulancián nem adnak felvilágositást telefonon és közben én intézményt változtattam. Nem tudjátok kinek irhatnék ez ügyben, van valami email cim ahol reklamálhatok emiatt? Vidéken vagyok nem tudok felutazni emiatt. 

     

    Köszönöm a válaszotokat. Petra

    előzmény:
    neszkati (4250)
    2008-09-03  22:14
  22. 2008. szeptember 18. 09:254255.

    Sziasztok,

    Csatlós Éva doktornő is az I.klinikán van úgy tudom. Szült nála valaki?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_249845
    Torolt_felhasznalo_249845
    2008. szeptember 5. 22:164254.

    Sziasztok!

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy Dr. Krasznai Istvánt ismeri-e valaki? Eddig csak jókat hallottam róla, de szeretnék minél több véleményt begyűjteni. Köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. szeptember 5. 22:014253.

    Szia!

     

    Öt embert tudnak egyszerre vizsgálni.

    Tényleg kiszámíthatatlan a sorrend. Volt mikor láttam , hogy jött egy doki és odabennt előre szedte a saját betegeinek a kartonjait.

    Szerintem próbálkozhatsz, hogy a szülésznőd szóljon az éredekedben, biztos be fognak így hívni előbb. (ilyet is láttam)

    Ha nem sikerül elsőre, akkor tényleg kiküldenek, hogy egyél-igyál-lépcsőzzél, aztán valamikor visszahívnak.

    Egyébként  nekem volt olyan, hogy a baba végig mocorgott, akkor az sem tetszett nekik, mert a görbén nem voltak kiugrások. (de hát ha folyamatosan mozog, akkor végig magasabb a pulzusa és ezért nem voltak kiugrások) Sokszor úgy küldtek ki, hogy mutassam meg a dokinak, lehet, hogy elfogadja. A dokimnak szerencsére mindegyik megfelelt.

    A fal mellett ácsorgás is benne van a pakliban, tényleg sokszor nagy a tömeg és nincs elég hely.

    Kitartást a hátralévő hetekhez!

    (én 1 héttel túlhordtam a babát, utolsó héten már naponta kellett ctg-znem :-( )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453455 (4252)
    2008-09-05  19:45
  25. Torolt_felhasznalo_453455
    Torolt_felhasznalo_453455
    2008. szeptember 5. 19:454252.

    sziasztok!

     

    köszi a választ neked is és neszkatinak is!

    mindkettő csak megerősített abban, amitől féltem.. azért ez nagyon durva, h utolsó hónapban a kismamákat ennek teszik ki, miért nem tudják legalább az érkezési sorrendet követni:-(( 

    az én babám különben az esti órákban aktív, nem tudom, mire jutnak majd vel délelőttönként, nem szeretnék állandó ismétléseket, pláne nem bent maradni.. és mit csinálnak, ha nem mocorog a baba következő próbálkozásra sem? kiküldenek, aztán órák múlva újra hívnak? -miután már egyszer végre sorra kerültél..:-((

     

    egyszerre amúgy hány embert tudnak vizsgálni? és akkor milyen alapon hívnak be?  saját szülésznő sem tud ilyenkor segíteni?

     

    amúgy hely legalább van? mert én eddig ahányszor arra jártam -szerencsére dolgom eddig nem volt ott- mindig több kismamát láttam ácsorogni a fal mellett.. azért ez 4 órán keresztül elég embertelen..

    előzmény:
    sárkány77 (4251)
    2008-09-03  22:24

Címlap

top