Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Műköröm házilag

Zsniki
Létrehozva: 2006. január 18. 20:52
sziasztok! Új vagyok itt! Érdeklődni szeretnék, hogy ti szoktatok otthon csinálni magatoknak műkörmöt? Ha igen, hogyan hogy szép legyen
  1. 2010. szeptember 6. 16:4051.

    Hát a profik attól (is) profik, hogy nem videóról tanulják a körömépitést, hanem baromi sok technikai tanfolyam van a hátuk mögött, és még több gyakorlás.

    Tudomásul kell venni, hogy ez egy szakma, és nem lehet videóról megtanulni!

     

    Amúgy 99 százalék, hogy  előkészitési gondod van, de ezt látatlanban nem lehet igazán megmondani. 

    Simán lehet az is, hogy a körmöd lerugja a zselét magáról (nagyon ritkán, de előfordulhat), vagy valahol gyulladás van a szervezetedben. 

     

    előzmény:
    Monika85 (48)
    2010-09-06  13:08
  2. 2010. szeptember 6. 15:2750.

    Nem youtube-os videót néztem,hanem crystal nails-eset Mert ilyen anyagokkal dolgozgatok. A nail prep mikor felkenem, szinte egyből nem is látszódik a körmömön,úgyhogy jön a köv lépés. A primernek (nekem savmentes van) mennyi idő kell míg jól köt? már bocs, a hülye kérdésért (még csak most kezdtem).Mert lehet,hogy akkor itt rontom el,mert felkenem és nem várok vele,hanem egyből rakom a zselét....

     

    előzmény:
    _andiiikaaa_ (49)
    2010-09-06  13:52
  3. 2010. szeptember 6. 13:5249.

    Az lehet, hogy mindent úgy csinálsz, de nem biztos, hogy ugyanolyan minőségben. + a youtube-on is vannak "érdekes" videók, remélem nem abból merítesz...

    Valószínűleg az előkészítéssel vannak problémáid: nem mattítasz eléggé, vagy túl erősen mattítasz/reszelsz/, nem kaparod le rendesen a bőrt, poros marad a köröm, nem várod meg, hogy az előkészítő folyadékok megszáradjanak... soroljam még a lehetőségeket?

    előzmény:
    Monika85 (48)
    2010-09-06  13:08
  4. 2010. szeptember 6. 13:0848.

    Sziasztok!

     

    Nekem olyan gondom lenne, hogy mindent rendben helyes sorrendben csinálok a zselés körömépítésnél, de mégis 4-5 nap alatt a széleken fent levegős lesz,alá tudok nyúlni... pedig videót is néztem,hogy hogy csinálják a profik,és én is úgy csinálom. egyszerűen nem tudom mi lehet a gond. Szerintetek??

    Üdv

    Mónika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 3. 16:3947.
    Helo! Nem tudtok nekem abban segíteni, hogy lehet Nyíregyházán vagy Debrecenben olcsón csillámport szerezni? 300 forint alatt? :) előre is köszi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. július 30. 23:1046.
    www.nails.hu
    előzmény:
    limy (45)
    2010-07-30  17:44
  7. 2010. július 30. 17:4445.

    Sziasztok!

     

    Sok-sok otthon készítésről találsz videót akár a youtube-on is, érdemes szétnézni. Sok csajszi otthon készíti magának a körmeit, még aztán igen gyorsan tudnak kreálni maguknak ezt meg azt. De mindenképpen fertőtleníts mindent eszközt és a kezedet is, kaphatóak külön külön rá való szerek, nem nagy az áruk, megéri, hogy nehogy valami bajod legyen belőlle.Ja és műköröm készítés előtt ne maníkűrözz! Az is fertőzésveszélyt jelenthet.

     

    Én most képeket keresek, újat, egyedit, színeset. Tudtok olyan oldalt ahol lehet műkörmös képeket nézegetni? Kellene valami igazán trendi, nem túl csicsás formában. köszi-

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. június 29. 21:0444.

    ... és ez itt a reklám helye?!

    Már sokhelyről ki lettetek ebrudalva ;-)  (pl. nails.hu )

    Ejnye-bejnye... nem fut a szekér?

    Egy valódi körmösnagyker miért bíztat házibarkácsra???

    Szégyen

    előzmény:
    Nnoncsi (43)
    2010-06-29  16:45
  9. 2010. június 29. 16:4543.

    Sziasztok!

     

    Én is belekezdtem ebbe az otthoni műkörmözésbe, eddig nagyon meg voltam vele elégedve. kaphatóak olyan műköröm induló készletek, amikkel könnyen meg lehet csinálni a körmeinket. Én a zseléset választottam, mert nekem könnyebb vele dolgoznom. Most még csak hobbiként gondolok a körmözésre, de lehet hogy valamikor komolyabban is érdekelni fog. Én ezt használom: http://www.nailshopbt.hu/shop_termek_leiras.php?tid=668&kategid=36&szid=

     A műköröm készítéséről videókat is találtok itt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. május 10. 17:4542.

    Szia!

    Engem akár csere is érdekelne!

    előzmény:
    Anetttti (41)
    2010-03-15  10:43
  11. 2010. március 15. 10:4341.

    Sziaszok.

    Jók ezek a körmös topicok

     

    Esetleg cserélős topic  van? (persze körmös cuccos)

     

    Jah és a házi körömkészítés szerintem nem rossz ötlet :)

     

    Egyelőre még csak lakkal díszítem, de zseléim és porcelánporaim is.

     

     

    Majd mellékelek pár képet! :)

     

    Byebye

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_654053
    Torolt_felhasznalo_654053
    2009. szeptember 5. 16:4740.
    sziasztok!Elkezdtem a kéz és lábápoló műköröm építő tanfolyamot, ahova modellekre lenne szűkségem!
    Legelső allkalom jövöhét kedd 12:30 - klasszikus manikürt kapna az illető persze telljesen ingyen!
    Következő allkalom 15-e 11:30  manikür! A helyszín a nyugatitól 2 percre van, a Podmanczky u. 27 - csengő: Darabos Évi , fszt. Kérem csak olyan jelentkezzen aki tényleg eltud jönni!Később műköröm építéshez és pedikürre is kellenek modellek! Köszönöm!
    (  tel:06303501504     kisoca@citromail.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 31. 00:5939.

    Szia!

     

    Megnepróóóbááállldddd mégegyszer légyszíves!!Figyi,akit a boltban lehet kapni előre kifestett tipet azt 1 napig sem lehet viselni,hisz ez teljes felragasztásra készült,ami súlyos körömgombát okoz!!!a tipeket a köröm háromnegyedéig lehet felragasztani,és iylen nincsen kifestettbe.A normális műkörmös tip csontszínű,fehér vagy átlátszó verzióban kapható.Amire te gondolsz,azt francia tipnek hívják,,és szintén műkörmös boltban lehet kapni,minimális felfekvési területtel rendelkezik amit meg a köröm végére kell ragsztani.

     

    Remélem azért használsz megfelelő előkészítési folyadékokkal és eljárással és még fixálsz is...

     

     Nem bántásból írtam csaks egíteni akarok,mert már nem egy otthoni barkácsolós gombás algás körömmel találkoztam.

     

    remélem azért segítettem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510688 (38)
    2009-04-27  18:54
  14. Torolt_felhasznalo_510688
    Torolt_felhasznalo_510688
    2009. Április 27. 18:5438.

    Szijjasztok!

    Én is az otthoni műkörmön gondolkozom..csak vmi jó előre festett tippet szeretnék.Tudtok olyan helyet ahol szép előrefestett tippek vannak?...zselém az van...és felragasztom a franciára festett tippet és rá egy zselé réteg..és mintha műkörmös csinálta volna !és fenn volt 2 hétig:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. június 18. 11:2637.

    Sziasztok!

    Én nagyon szeretnék műkörmöt,csak aza baj,hogy szeptemberben külföldre utazok 5 hónapra és ott nem szeretnék a körmömért pénzt kiadni.Egyszer volt tippes de,amikor leszedtem a körmöm tök csúny volt.Hogy érdemes a tippeset magunknak felrakni?Előtte is bolyhozzam fel a körmöt meg fújjam be gombátalanító sprayvel?Mit javasoltok?Mert nekem viszont tényleg csak az otthoni köröm marad,ha szeretnék. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_635510
    Torolt_felhasznalo_635510
    2007. június 18. 08:0436.
    engem is érdekele
    előzmény:
    Aaa (34)
    2007-05-06  07:57
  17. Torolt_felhasznalo_250649
    Torolt_felhasznalo_250649
    2007. június 17. 20:5835.
    és ezt a műkörmöst hol találtad?
    előzmény:
    Aaa (34)
    2007-05-06  07:57
  18. Aaa
    Aaa
    2007. május 6. 07:5734.
    Én évek óta hordok műkörmöt, mert soha semmilyen módszerrel nem sikerült eddig úgy megerősíteni a körmeimet, hogy nézzenek is ki valahogy, én pedig szeretem, ha ápolt a kezem - is

    szóval csak annyit szeretnék a témához hozzáfűzni, hogy én most találtam meg az első olyan körmöst, aki megcsinálja rendesen a körmömet és egy hónapig hozzá sem kell nyúlni, nem kell összepolírozni, nem levegősödik fel, nem gombásodik a körmöm alatta, nem túl vastag rajta az anyag.....stb. Teljesen természetes hatású és ezért havi 3600 Ft szerintem elég jó ár.

    Én félnél otthon bütykölni a körmeimet, nehogy átreszeljem, vagy begombásodjanak, de én egy ilyen parás nő vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_322513
    Torolt_felhasznalo_322513
    2007. május 6. 00:2133.
    sziasztok! latom itt vannak nagyon hozza erto emberek, en viszont abszolut kezdo vagyok a temaban. latom ti mar mukormos anyagokkal dolgoztok. hat en  anapokban vettem mukormot, meg ragasztot, szepen megreszelgettem, megformaztam es folragasztottam. es ahhoz kepest hogy mennyibe kerult az egesz abszolut elegedett vagyok, szerintem jol nez ki. jo persze egy szakerto jo lehurrogna, na d eahhoz kepest hogy 800ft volt nem pedig 4-5ezer, es egy het mulva leveszem, ragasztok fol ujat hogy ne legyen csunya, a mukormos meg 2-3hetente tolt 3ezeret...hat nem tudom. viszont vmi megilyesztett. ez a begombasodos dolog..valoszinubb hogy be fog gombasodni a kormom, ha hezagosan van ragsztva vagy resek vannak a szelenel? mennyire karosodhat szerintetek igy a korom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. augusztus 31. 14:4032.
    Sziasztok!

    Régen én is csináltam magamnak elég sokáig, és elég szép is lett. Aztán jöttek a gyerekek, és valahogy nem volt rá idő, hogy magamnak csináljam. Amikor kicsit nagyobbak lettek, eljártam megint körmöshöz, de arra meg nem volt már a végén energiám, hogy mászkáljak hozzá, akár hetente, mert feljött/megsérült, stb (nem csak a körmös, hanem az én hibámból is...), és abbahagytam. Nekem amúgy mindig volt itthon porcelán köröm elkészítéséhez mindenféle hozzávalóm, és tegnap amikor elővettem a cuccokat, a nemrég vásárolt liquidem be volt száradva . Teljesen lázba jöttem, hogy csinálnám magamnak megint, erre tessék...azóta is jár az agyam, hogy mi lenne jobb, a zselé v. a porcelán.

    A zseléshez pontosan milyen cuccok kellenek, nyilván a zselén, lámpán, ecseten kívül és milyen sorrendben kell őket használni.

    Ti hol szerzitek be a cuccokat? Online boltban? VAgy elmentek megvenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_800921
    Torolt_felhasznalo_800921
    2006. január 28. 19:2331.

    Sziasztok, én is próbáltam, a legelső nagyon tré volt, és fokozatosan javult! Most a legutolsó nagyon jól sikerült, bár elég régen volt, a barátoknak is csinálgatom, nekik tetszik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_566716
    Torolt_felhasznalo_566716
    2006. január 26. 11:5930.

    sziasztok=) en is csinaltam anno magamnak otthon a körmeimet.. bar en porcelant meg ilyeneket nem vettem hozza.. csak tippet ragasztgattam.. volt par ismerösöm aki otthon porcelankörmöt gyartott maganak.. es hat eleg gazosan sikeredett szegenynek.. nagy büszken mutogatta a vastag hepehupas hullamos körmeit.. borzasztoan nezett ki=) aztan gombas letta körme alatta stb.. stb...

    en azota mükörmös lettem.. de ennek ellenere nem vagyok azok ellen akik otthon csinaljak maguknak... =) az viszont teny, hogy meg a mükörmösöknek is akadnak problemaik.. es jo dolog, hogy a forumokon tudunk egymasnak segiteni... a mi csapatunkra ami itt az nlc-en kialakult.. nagyon büszke vagyok=) mindenki segit önzetlenül mindenkinek... =) nektek is azt javaslom, hogy ha barmilyen gondotok van.. akarmi.. forduljatok bizalommal hozzank.. inkabb kerdezzetek meg.. inkabb beszeljük at a problemat.. mint,hogy gombas legyen a köröm vagy akarmi mas komoly gond legyen vele=)  pusssssssssssssssz all

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. január 25. 18:2729.

    Sziasztok!

    Ha érdekel valakit 11 csomag tipp köröm,privizzen rám!Kép a bememen! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_942351
    Torolt_felhasznalo_942351
    2006. január 25. 18:1428.

    Nagyon-nagyon ügyes vagy.!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797708 (27)
    2006-01-25  14:37
  25. Torolt_felhasznalo_797708
    Torolt_felhasznalo_797708
    2006. január 25. 14:3727.

    Sziasztok!

    Én több mint fél évvel ezelőtt próbáltam először műkörmöt felrakni.Tanfolyamom nincs,nem tanultam.Bemoldalamon vannak képek milyeneket csinálok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top