Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátokat keresek

Torolt_felhasznalo_416427
Torolt_felhasznalo_416427
Létrehozva: 2003. január 12. 17:20
Barátokat keresek-magányos vagyok. .
Sziasztok, azt hiszem, nem vagyok egyedül a problémámmal. 7 évig voltam különböző városokban kollégista, a barátaim a szélrózsa minden irányában. tartoztam közösségekhez, de ezek akötődések felületesnek bizonyultak a fizikai távolságok bővülésével.
a munkahelyemen ugyan nagyszerű emberekkel dolgozom együtt, mégis nehezen barátkozom. mindegyiknek megvan a saját élete, amibe nem biztos, hogy beleférnék.
gondot jelent viszont, hogy a problémáimat, örömeimet nincs, akivel megoszthatnám. a társammal ugyan mindezt megtehetem, de őt sem terhelhetem szakadatlanul.
próbáltam levélbarátságokat kötni, ezek többé-kevésbé sikerülnek is, noha kissé személytelenek. nekem hús-vér emberekre van szükségem. .
ha van, aki hasonló problémával küszköd, írjon. oldjuk meg ezt a nehéz problémát!
  1. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. június 26. 21:4776.
    sziasztok, a fórum elején kerestem barátokat. . azóta is keresek. . valahogyan zárkózottabbak az emberek manapság, nehéz kapcsolatokat teremteni. . hiába vágyom barátokra, társaságra, valahogyan nem jön össze. . sok a felületes ember. nem tömegekkel akarok találkozni, hanem pár emberrel, akikkel valóban lehet mély dolgokról beszélni, nem csak üres, felületes dolgokról. sajnos, a munkehelyemen is ezt tapasztalom. segítő szakmában dolgozom, és az az illető, aki a legközelebb áll hozzám, és talán barátként gondolhatok rá, ő is felületes. néha meg sem hallja zat, amit mondok. én nagyon tudok hallgatni, de néha nekem is szükségem van rá, hogy mások is meghalljanak. sajnos, jelen pillanatban a társam a legjobb barátom. ami, alap esetben nem baj, de nem szeretném, ha a kapcsolatrendszerem beszűkülne. . aki szeretne tartalmas barátságokat kötni, várom válaszát. . építsünk barátságokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. június 25. 21:1775.
    en itt vagyok, mimozaa, koszi a bokot, es meg mindig benne vagyok, akkor is, hogyha csak teged erdekelnenek a programok. De masok is irhatnak, ha ugy gondoljak, hogy tarsasagra vagynanak.
    előzmény:
    mimozaa (74)
     
  3. 2003. június 24. 22:3674.
    sziasztok!miért hagytátok kihalni ezt a topicot?singli felajánlására senki sem reagált, pedig nagyon kedves volt. hol vagytok barátok?jelentkezzetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. június 13. 12:2973.
    mit szolnatok, hogyha csinalnank egyutt programokat???Ha van kedvetek jazzkoncertekre, buliba, strandra v. moziba jonni, akkor szivesen megszervezem, es akkor jot mulathatnank.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. június 13. 12:2472.
    Sziasztok! Sose keseredjetek el, fo a remeny! En is baratokat keresek. En is hatalmasat csalodtam abban, akirol azt hittem, hogy nagyon jo baratnok vagyunk!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. június 11. 21:1671.
    sziasztok!köszi a tippet angyallány, bár nehéz lesz betartanom. Mindenesetre a minden rosszaban valami jó elv alpaján , ebben az volt a jó, hogy megtudtam, milyenek az állítólagos barátaim. na most már tudom, és igyekezni fogok nem megégetni magam. apropó égés. mit csináltok ebben a melegben?adhatnátok 1-2 túlélési tippet. jó hetet!sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. június 8. 17:1270.
    Én a tapasztalatomat írtam le.
    De azért igazad van. Ezek mind olyan kérdések, amin a két félnek kell elgondolkodni. Amikor csak az egyik gondolkodik, akkor már baj van. El kell akkor azon is gondolkodni (nem találtam jobb szót helyette, hogy ne legyen szóismétlés), hogy milyen barátság ez.
    előzmény:
    gaszkonyi (69)
     
  8. 2003. június 8. 17:0169.
    egy két kört futni kell de "ugrás"
    után derül ki sokminden. .
    Pl. igényeled e a közelségét nem ragozom de alapkérdés
    előzmény:
    Angyallány (68)
     
  9. 2003. június 8. 16:5568.
    Mi ebből a tanulság? Még a mélyebb barátodnak sem ugrassz elsőre legközelebb, hanem vársz egy kicsit. Amikor már nagyon kellessz, akkor úgyis jelentkezni fog újra. Meg kell állni, hogy nem azonnal ugrik az ember.
    előzmény:
    mimozaa (64)
     
  10. 2003. június 8. 16:2867.
    Sziasztok! Kialakult itt a NLC-n több kis társaság is, miért nem csapódtok valamelyikhez? Nézzetek fel a forradalmár juhászlegény topicra, ők az egyik. Mindig járnak kirándulni pl. , és a csapat tagjai igen érdekes, értékes emberek. Csak ajánlani tudom őket (Enigmalány, Nat. mur és társai). Csak bátran!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. június 8. 16:2366.
    lehet, hogy most elbeszélünk egymás mellett kevés az időm, de ujra olvastam amit irtálazt határozottan mondom, hogy a csigabigás módszer a legroszabb. beválalni ujra és ujra.
    a fásultság a bizalmatlanság taszitó mások felé is és a magány a legroszabb . . olyan tipusu barátság (eröl keveset tudok)amit
    esetleg te keresel lehet hogy nincs is. . az igazi összetartozást
    szerintem a párkapcsolat. . .
    én ebben hiszek. .
    előzmény:
    mimozaa (64)
     
  12. 2003. június 8. 16:1065.
    nézd én rettenetes dolgokonn mentem át . ezen átküzdöttem magam ésaddig müködik az uly barátság amedig valaki fel nem mondja. ez egy bizonyos idő( kor)után alku vagy inkább megegyezés alapja is lehet . Ha értékes vagyok a társamnak mindent megteszünk hogy menjen ha nem akkor sajnos. Igazi megoldás ebbe rejlik
    előzmény:
    mimozaa (64)
     
  13. 2003. június 8. 15:5864.
    tudod gaszkonyi ez a bizalom kérdés is egy egész estét betöltő vitaműsor lehetne. minél többen és többször élnek vissza a segítőkészségeddel, hozzáállásoddal, egyre csökken az emberben a bizalom, pedig az csak a kölcsönösség alapján él. egy idő után egyre visszafogottabb, visszahúzódó csiga lesz az emberből és már nem tudaj megkülönböztetni a jószándékot, rossztól. gyanakvó lesz és még az igazi segítő kezet is elutasítja. nagyon sok ilyen embert ismerek, és ezért törekszem, hogy én ne essek ebbe a csapdába.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. június 8. 15:4563.
    nem vagyok én olyan okos, hogy mindenre tudjam a választ. azt azonban elmondhatom, hogyaz ember természetes élete a valamilyen szintü párkapcsolat, bizni kell valakiben . tudom nem könyü törekedni kell rá. Ezekben a nagy bajokban is amikor este a barát gyerek elengedi a kezed egyedül vagy tökéletesség nincs de ittvagyunk , hogy legalább egymást meghalgassuk. Néha egy idegennek jobban megnyilunk mint egy hozzátartozónak
    előzmény:
    mimozaa (62)
     
  15. 2003. június 8. 15:1262.
    nekem mondod ebben élek 4 hete, tetejébe a bácsi fia nem csinál semmit, se takarítás, semmi. még mindig jön a klórszag a hullaszaggal keveredve addig, amíg ki nem hipozzák az egész lakást. a fia egy kiállhatatlan, kegyetlen, önző xxx. kértem, hogy segítsen a felújításban, de azt mondta neki semmi köze az egészhez, ez csak pszichológia és nem történt semmi. akkor az ántsz miért fertőtlenítette le a szobán mennyezetét?mindegy, kibuktam az egésztől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. június 8. 15:0961.
    Ezeket mindennek nevezhetjük, csak barátságnak nem. . .:(
    előzmény:
    mimozaa (58)
     
  17. 2003. június 8. 15:0660.
    Szörnyű a sztori. . :((((
    előzmény:
    mimozaa (57)
     
  18. 2003. június 8. 15:0659.
    ez jobban megviselt, mint az egész cirkusz. a bíztosító nem fizet, ilyen még nem fordult elő, nincs rá jogszabály, kb. 100 ezer a kár, le kell szedni az egész tapátát a szobámban +lefertőtleníteni+munkadíj+tapéta. senki meg nem kérdezte azóta se mi van velünk, mit segíthetnének stb. bármilyen pozitív hozzállásnak örültem volna, de semmi, hát ezért kerültem most ide. remélem sikerül jobb embereket találnom a régieknél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. június 8. 15:0158.
    volt, aki üvöltött velem, hogy mit képzelek náluk nincs hely, (pedig van 2 szoba 2 nagy kihúzható rekaméval)a másik azt mondta, hogy ő sosincs otthon és bennünket nem lehet egyedül hagyni a lakásban csak egy harmadik személlyel. aranyos nem?biztos fél, hogy elviszem az eszcájgot. ezek 17és 20 éves barátságok voltak, elég mélyek én azt hittem. mi mindig ugrottunk, segítettünk mikor kellett, de ők nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. június 8. 14:5757.
    sokáig gondolkodtam, hogy leírjam-e mi történt velem, miért itt a neten keresek új embereket, barátokat. Röviden a sztori:4 héttel ezelőtt a felettem lakó idős bácsit halva találtuk meg, talán többhetes lehetett, mert a szobám mennyezetét átáztatta a bomló testnedv stbmi intéztünk mindent, senki sem akart semmit csinálni, nekünk el kellett hagyni alakást eü. okokból, több ismerősünket barátunkat felhívtam, hogy náluk aludhatnánk-e, de mindegyik elutasított.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. június 8. 14:4956.
    sziasztok!
    szeretnék gaszkonyival vitatkozni, mert az utolsó mondatában ott van:egy bizalmas barát. itt van a kutya elásva. ha elhagyott már minden ún. barát, nem alkalmi haverra gondolok, barátra, akkor kinek a vállán sírod ki magad?ki lesz az a bizalmas barát, aki segíthetne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. június 6. 15:3355.
    egyszerüen muszály megszakitani ezt a kört mert csak egy életünk vanés ez is gyorsan telik bármire hivatkozhatunk bármivel magyarázhatjuk csak én vagyok aki feloldja a depi. -met ha nem teszem az életem átgázol rajtam. ki kell nyilni és meglesz a megoldás . Néha rettenetesen egyedül vagyok de akkor valami baj van . ezért egy bizalmas barát segithet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354233 (53)
     
  23. Torolt_felhasznalo_505496
    Torolt_felhasznalo_505496
    2003. június 6. 15:2654.
    Az embernek annyi lehetősége van keresni, főleg a mai világban:tv, telefon, és nemutolsó sorban internet, szorakozó helyek(ámbár ennek nem vagyok híve)véletelen szerű találkozások, nyaralások, ismerősök és barátok álltal, már ha van stb. Tudom, hogy nehéz. Tőlem sorban lemaradoztak az úgymond barátnök csak egy kölzözés miatt, mert 70 km-rel messzebb kerültem, egy másik környezetbe. Ezt elfogadtam. Probálok új barátokat keresni. Ez van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354233 (53)
     
  24. 2003. június 6. 11:5953.
    Sziasztok!
    Igazad van, keresni kell. . . De mikor, hol és hogyan? Ez szerintem egy "ördögi kör", aki bekerül, és bármilyen okból "begubozik". Nagyon nehéz megtalálni az "arany középutat", és nem átesni a ló túloldalára, amikor vége ennek a begubózásnak.
    előzmény:
    angellov (50)
     
  25. 2003. június 6. 00:4452.
    sziasztok
    tényleg érdekes, hogy sok ember szenved a magányátol és mégis kifuladni látszik ez a topic is. Pedig csakugy lehet kijönni belölle ha szétnéz az ember a környezetében. Én is voltam a pokolban is mert egyedül maradtam Nehéz tanácsot adni de keresni kell a barátokat mert társat is csak közüllük választhatunk. Megtanultam nevetni és én nem hagyom magam egyedül
    előzmény:
    Beba75 (51)
     

Címlap

top