Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret és elment

Watta
Létrehozva: 2003. január 11. 19:03
Csütörtökön elköltözött a másik felem. Másfél éve éltünk együtt. Egy csúnya házasság végén ismertem meg, elváltak, de az asszony ki akarja semmizni. Hozzám költözött, és ezernyi lelki sérülést kellett megoldanunk. Kiálltam mellette, imádtam, segítettem neki. Nagyon érzelmes típus, mindent a lelkére vesz. Most azt mondta, pánikérzése van, fél, de nem tudja mitől. Problémái vannak, magányra vágyik, de nem akar elveszíteni, szeret. Mégis elment. Állítólag gondolkozni akar, nem tudja mit akar. Most is pánikban van. Fél, hogy valami helyrehozhatatlant követett el. Állítja, hogy nagyon szeret. De levegő kell neki. Hiányzom neki. Telefonálgat. Időt kér. Én meg azt gondolom, hogy vége. Hiszen elment. Vele akartam leélni az életemet. Ő volt a másik felem. Nem vagyunk már irtó fiatalok, ő 37 lesz, én 27. Boldog voltam vele. Istentelenül hiányzik. Talán rá fog jönni, hogy mit tett és vissza akarja majd csinálni. Még utolsó este is úgy ölelet, úgy simogatott, mint minden este. Más nője nincs, ebbeől a szempontból nagyon konzervatív és nagyon megbízható. De elment. Mert őrlődik a volt felesége hadjárata miatt, amiatt, hogy a saját húga ki akarja túrni az örökségéből, amiatt, hogy jelenleg nincs saját tulajdona, amiatt, hogy még soha életében nem volt igazán független és önálló, hiszen iszonyú korán házasodott és onnan azonnal hozzám jött. Úgy érzem, hogy ezt nehéz lesz túlélni. Van arra esély, hogy valóban rájön, hogy a legjobb dolgot dobta el az életéből és megpróbálja helyrehozni a dolgokat? Hallott már valaki ilyen "sikersztoriról"? Ja, itthagyott egy pár dolgot, szerinte csak átpakolt máshova, és ez nem jelenti azt, hogy végünk. Csak egy kis időt akar. De hát együtt éltünk!!! És már nem. Vissza szeretném kapni őt, de nem akarom, hogy sajnálatból vagy hirtelen döntésből jöjjön vissza. Azt mondtam, legyen vége rendesen és van egy kis idő a meggondolásra, amíg még vissza lehet csinálni. Azt mondtam, ne hívjon, ne keressen. De hív. Én meg belehalok. Legszívesebben lerombolnám a lakást a földig, mert itt minden kettőnkről szól. Nem tudok így élni. Ebben a bizonytalanságban. De én sem akarom elveszíteni őt. Tehetetlen vagyok. Csak sírni tudok. Soha nem voltam még olyan boldog, mint az elmúlt másfél évben. Miért ment el? Visszajön? Túlélem?
  1. 2003. január 23. 12:38101.
    Egy férfi véleményére adnunk kellene! :o))
    Lehet, a srác is éppen így érzi, ahogyan nők apja? Nem?
    előzmény:
    shine78 (99)
     
  2. 2003. január 23. 12:35100.
    Én egész máshol láttam húzodni ennek a kapcsolatnak az erővonalait. Nem volt ezzel a sráccal semmi baj. Remek férje lesz majd valakinek, aki megtalálja rajta a gázpedált és fel tudja majd pörgetni.
    előzmény:
    shine78 (99)
     
  3. 2003. január 23. 12:2099.
    Olyan emberrel, aki megfutamodik és elmegy? Nem hiszem. . .
    előzmény:
    nok_apja (98)
     
  4. 2003. január 23. 12:1398.
    Szerintem kár volt elengedned. Nagyon szuper kis kapcsolatot lehetett volna csinálni. Ez nem tanács, hanem érzés és vélemény.
    előzmény:
    Watta (96)
     
  5. 2003. január 23. 12:0597.
    Valami ilyesmi lehet. Valószínűleg egy ideált szeret, egy elképzelt, tökéletes nőt és nem Téged. Ezt a tökéletességet pedig nem fogja megtalálni, az biztos. Majd rájön erre, de akkor már. . .
    előzmény:
    Watta (96)
     
  6. 2003. január 23. 09:5896.
    Igen, ilyen létezik. Van amikor valaki nem a párjába, hanem a szerelembe szerelmes. Lehet, hogy nálunk is ez volt.
    előzmény:
    mascek (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_185295
    Torolt_felhasznalo_185295
    2003. január 23. 08:3695.
    szia watta!

    Lehet, hogy kicsit nyersnek tűnik amit majd írok, de a barátnőm is hasonló helyzetben volt. 2 évig élt együtt a fiúvla, imádták egymást, percenként telefonálgattak egymásnak . . . szóval mindnki csak ámult, bámult, milyen hatalmas szerelem. . aztán egyik nap kiderült, hogy a fiú feleségül vesz egy másik lányt, aki gyereket vár tőle.
    Barátnőm összeomlott. Hónapokig gondolkodott, mi is történhetett valójában , a fiúval is beszélgettek erről és kiderült, hogy a fiú nem őt, hanem magát a szerelem érzését szerette. . . . . . . . . . . . .
    és ez egyszer csak elmúlt
    előzmény:
    Watta (93)
     
  8. 2003. január 22. 22:4694.
    Mit is mondjak? visszajött, de "későn", addigra túl sok volt a fájdalom, sokat szenvedtünk utána, aztán abbahagytuk. de a mai napig hiányzik, pedig valószínűleg így volt jobb :-(
    előzmény:
    Watta (93)
     
  9. 2003. január 22. 15:4393.
    Azóta nem jött vissza, igaz?
    előzmény:
    dodu (91)
     
  10. 2003. január 22. 14:3892.
    bocs, "igazinak"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. január 22. 14:3891.
    Sziasztok, eddig olvasgattam, most úgy érzem, hozzá kell szólnom. Én is azt éreztem Watta, amit Te, nem is annyira régen. A Kedvesemet szintén érzékeny, figyelmes, szerető emberként ismertem, aztán nála is "bekattant" vmi, jött a szünet, és olyan más lett, mint volt. A közös barátaink tőlem kérdezték, hogy mi van vele, olyan furcsa. Önző volt, senki másra nem figyelt. Azóta is meghalok picit belül, ha rá gondolok, mert mégis Ő tűnt akkor az iazinak :-( de ez elég hosszú történet. Jobbulást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. január 21. 22:1890.
    Megyek aludni. Reggel korán indulok, hogy láthassam a napfelkeltét. A múlt héten láttam és feltöltött. Hátha megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. január 21. 22:1589.
    Én is sokáig éltem egyedül és imádtam. Nem az összebújás és a simogatás hiányzik úgy önmagában, hanem az Ő ölelése, simogatása. De majd biztosan lesz egyszer más. Tudom. Így működik ez. Az élet most ezt hozta.

    Igazából azt nem akarom elhinni, hogy másfél éven keresztül olyan mély érzésű, szerető ember volt, és éreztem, hogy imádott. Most meg mintha nem is ő lenne. Nem tudom, melyik a hazugság, de bármelyik, az nagyon furcsa. Ennyire nem lehet kétféle egy ember.

    De hát vannak dolgok, amiket nem lehet megérteni és éppen ezért nem is kell. Ilyen a matematika és volt párom.
    előzmény:
    maszi (88)
     
  14. 2003. január 21. 22:0588.
    Mikor az ember egyedül van, és nincs kihez bújnia az nagyon rossz. Én öt évig voltam egyedül, az elején majd belepusztultam úgy hiányzott az ölelés, összebújás, aztán már olyan jó volt kényelmesen elterülni az ágyban. Nem hortyogott senki, nem forgolódott senki, csak néha a fiam jött át és békés gyerekszuszogás volt. Aztán később jött egy másik, akihez hozzá lehet bújni, és elgondolkozik rajta az ember, hogy ugyan mi a fene hiányzott úgy azon a régin.
    előzmény:
    Watta (86)
     
  15. 2003. január 21. 22:0287.
    Láttam egy nagyon jó filmet. A Puskin moziban játszák, Beszélj hozzá a címe és Pedro Almodóvar rendezte. Ha szeretitek a "nem pláza" filmeket, nézzétek meg. Gyönyörű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. január 21. 21:5286.
    Igen, most elkezdtem hullámzani. Eddig olyan erősnek éreztem magam, de tegnap és ma megint bőgtem egy jó kiadósat. Pedig ha most jönni akarna, azt hiszem, elküldeném. És mégis. Valószínűleg igazad van, valahol mélyen még vágyom arra, hogy folytathassuk vagy újrakezdhessük. De ez minden egyes nappal egyre reménytelenebb. És hát nem is keres egyáltalán. Nem hív. Én meg postán küldöm el neki a leveleit, amik hozzám érkeznek. Nulla kommunikáció. Ami távolít.

    Néha úgy érzem, meggyűlöltem. Hihetetlen dolgokat vagyok képes mondani róla.

    Rendszerint a rossz emlékek jutnak eszembe. A jókat hárítom én is. Mégis rámjött a bőgés.

    Azt hiszem, már csak a teste melege hiányzik. Azok a kedves, álmos átölelt éjszakák. A simogatása, a bújása hiányzik. Más nem. Nem akarom visszakapni a vitákat, a meg nem értést, az akaratosságát vagy épp a lustaságát, nem akarom a nyűglődését. Ő már nem az a férfi, akibe beleszerettem. Csak az esték hiányoznak. Mert akkor olyan volt mindig, mint régen.

    Túl kell lépnem ezen.
    előzmény:
    maszi (85)
     
  17. 2003. január 21. 21:1485.
    Kedves Watta! Szerintem Te még egyáltalán nem vagy túl az egészen, titokban még reménykedsz, hogy visszajön és ahogy pötyimama mondja az eszed és lelked még nincs egy hullámhosszon. De az eszeddel már nagyon jó felé haladsz, csak az a baj, hogy a nőknek, oly nagy a lelkük és szívük. De nem baj, kihevered!!!! Te annyira fantasztikus csaj vagy, és igazán helyén van az eszed, a lelked meg majd utoléri. És shine78-nak igaza van. Csak én azt mondanám, hogy a hapsik kb. 98 %-a nem meri felvállalni a konfliktust és inkább hárítanak, mármint ránk, a döntést. Így sokkal egyszerűbb. Kérlek írj, hogy hogyan alakulsz! Üdv és drukkol neked: Maszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. január 21. 07:5884.
    Kedves Watta!

    Hogy miért nem mondta egyenesen a szemedbe, hogy vége? Mert azt várja, hogy Te tedd ezt meg. Vannak ilyen férfiak, akik azt gondolják, azzal okoznak kevesebb fájdalmat, ha kiprovokálják a szakítást. Beszéltem ilyen pasival már, tényleg azt gondolta, hogy ha a nő mondja ki, hogy vége, akkor nem okoz akkora fájdalmat. Én mondtam neki, hogy ez szerintem nem így van, de nem igazán hitte el. Azt mondta, hogy akkor áttevődik a felelősség/döntés súlya a hölgyre, és az sokkal jobb. Szóval, van ilyen; sajnos. Pedig egyszerűen meg lehetne mondani, hogy vége és kész. Én jobban becsülöm azt a pasit, aki nyiltan megmondja, hogy mi a baj a kapcsolatunkban (mert ugye problémamentes kapcsolat nincs, és egyik fél sem tökéletes), és ha végképp úgy érzi, hogy nincs tovább, akkor szakít. Nagyon fáj az is, ha szakítanak az emberrel, de legalább nincs ez a halogatás, bizonytalanság. Úgy gondolom, két felnőtt és komoly ember ennyit megérdemel egymástól.
    előzmény:
    Watta (77)
     
  19. 2003. január 20. 19:3883.
    Nemrég jelent meg egy klassz könyv, szerintem érdemes megnézned, nekem nagyon tanulságos és sokat segített. Judith Viorst: Szükséges veszteségeink (Lélekkontroll sorozat, Háttér Kiadó 1998 Ft. szint minden könyvesboltban kapni)
    előzmény:
    Watta (81)
     
  20. 2003. január 20. 19:3482.
    Mintha a fejed másfele vinne, mint amerre a lelked vágyik. :)
    előzmény:
    Watta (81)
     
  21. 2003. január 20. 19:3181.
    Az ember annyi csalódás után már edzettebb. Minden csalódás jobban fáj, mint az előző, hiszen halmozódik, és a korral is egyre nehezebb, de ennek viszont van előnye is, a sok csalódással az ember rájön, hogy még ha abban a pillanatban nem is érzi úgy, de túl fogja élni. Hiszen eddig is mindent túléltünk. A másik meg az, hogy jóban kell lenni saját magunkkal. Nem minden veszteség a mi hibánk, nem minden szart mi kevertünk. Ha valaki menni akart, nem mi voltunk rosszak. Aki kibékülve él önmagával, az azt is elfogadja, hogy semmi sem tart örökké. És semmi sem véletlen. Mindennek oka van. Egy vég mindig új kezdet. Rohadtul optimista vagyok, mi? Közben meg fosok, hogy ma mi van ha értem jön nyolcra a munkahelyemre (hétfőnként mindig eddig vagyok), mert a múlt hétfőn, mikor beszéltünk, ezt pedzegette. Kicsit zizi vagyok.
    előzmény:
    pötyimama (80)
     
  22. 2003. január 20. 18:3480.
    Szia Watta!
    Nemrég jelentkeztem be csak, végigfutottam az eddigieket nagyjából. Minden elismerésem a tiéd, hogy 9 nap alatt ennyit erősödtél!! Nehéz napok lehettek, meg biztos még lesznek is, de szerintem nagyon jó úton vagy. Ha igazán felnőttként szeretett volna, nem így viselkedik. Mint egy bepánikolt gyerek, olyannak tűnik. Társnak, vagy gyereknek "szegődött" melléd? Ha egyszer megtette, - én tutira meg vagyok győződve, meg ez a tapasztalatom is, -megteszi másszor is, ha van rá lehetősége.
    Szóval: gratu!!!
    előzmény:
    Watta (79)
     
  23. 2003. január 20. 18:0979.
    Persze most még sebezhető vagyok. Egy véletlen találkozás nagyon felkavarna, szinte biztos, hogy visszasüllyednék a görcsölésbe. Ha meg esetleg most elkezdene visszahódítani, akkor bár nehezen, de biztos, hogy sikerülne neki. Persze csak ha elég mély és őszinte lenne. Nem is tudom. Most inkább abban reménykedem, hogy nem futunk össze sehol, nem hív fel, nem történik semmi. Elfogadtam, hogy vége van, félnék már újrakezdeni, de most még nem nagyon tudnék ellene hadakozni. Mert valahol nagyon mélyen, ott ahol már a gondolkodás nem mérvadó, valahol ott, ahol az emlékek csücsülnek, szóval ott azért egy kicsit mégis azt kívánom, hogy történjen meg a csoda és akarjon engem újra ugyanúgy, ahogy régen. De ez szerintem csak egy bolond álom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. január 20. 17:4978.
    Én is azt gondolom, és egyre nagyobb meggyőződéssel, hogy ahhoz, aki ezt egyszer képes volt velem megcsinálni, nem szabad visszamenni. Egyszerűen nem érdemli meg. És valószínűleg nem is lenne már ugyanolyan, mint azelőtt. Folyton attól tartanék, hogy mikor sétál ki megint. Eljátszotta a bizalmamat. Nem tudnék újra bízni benne. És ha igen, az meg még rosszabb, mert akkor ha megint kisétál, kezdhetem elölről a talpraállást. Azt hiszem, ebből elég egyszer.
    előzmény:
    shine78 (75)
     
  25. 2003. január 20. 17:4577.
    Csak azt nem értem, hogy ha úgyis tudta, hogy nekem akkor lenne könnyebb, ha egyenesen megmondaná, hogy vége, akkor miért jött folyton azzal, hogy szeret és nem akar elveszíteni, csak idő kell. Nem értem. És azt sem, hogy miért nem vitte el mindenét, minek hagyta nálam a kiolvasott könyveket, meg a karácsonyi ajándékai egy részét és miért nem adta vissza a kulcsaimat. Ez nekem magas.
    előzmény:
    miracle (74)
     

Címlap

top