Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret és elment

Watta
Létrehozva: 2003. január 11. 19:03
Csütörtökön elköltözött a másik felem. Másfél éve éltünk együtt. Egy csúnya házasság végén ismertem meg, elváltak, de az asszony ki akarja semmizni. Hozzám költözött, és ezernyi lelki sérülést kellett megoldanunk. Kiálltam mellette, imádtam, segítettem neki. Nagyon érzelmes típus, mindent a lelkére vesz. Most azt mondta, pánikérzése van, fél, de nem tudja mitől. Problémái vannak, magányra vágyik, de nem akar elveszíteni, szeret. Mégis elment. Állítólag gondolkozni akar, nem tudja mit akar. Most is pánikban van. Fél, hogy valami helyrehozhatatlant követett el. Állítja, hogy nagyon szeret. De levegő kell neki. Hiányzom neki. Telefonálgat. Időt kér. Én meg azt gondolom, hogy vége. Hiszen elment. Vele akartam leélni az életemet. Ő volt a másik felem. Nem vagyunk már irtó fiatalok, ő 37 lesz, én 27. Boldog voltam vele. Istentelenül hiányzik. Talán rá fog jönni, hogy mit tett és vissza akarja majd csinálni. Még utolsó este is úgy ölelet, úgy simogatott, mint minden este. Más nője nincs, ebbeől a szempontból nagyon konzervatív és nagyon megbízható. De elment. Mert őrlődik a volt felesége hadjárata miatt, amiatt, hogy a saját húga ki akarja túrni az örökségéből, amiatt, hogy jelenleg nincs saját tulajdona, amiatt, hogy még soha életében nem volt igazán független és önálló, hiszen iszonyú korán házasodott és onnan azonnal hozzám jött. Úgy érzem, hogy ezt nehéz lesz túlélni. Van arra esély, hogy valóban rájön, hogy a legjobb dolgot dobta el az életéből és megpróbálja helyrehozni a dolgokat? Hallott már valaki ilyen "sikersztoriról"? Ja, itthagyott egy pár dolgot, szerinte csak átpakolt máshova, és ez nem jelenti azt, hogy végünk. Csak egy kis időt akar. De hát együtt éltünk!!! És már nem. Vissza szeretném kapni őt, de nem akarom, hogy sajnálatból vagy hirtelen döntésből jöjjön vissza. Azt mondtam, legyen vége rendesen és van egy kis idő a meggondolásra, amíg még vissza lehet csinálni. Azt mondtam, ne hívjon, ne keressen. De hív. Én meg belehalok. Legszívesebben lerombolnám a lakást a földig, mert itt minden kettőnkről szól. Nem tudok így élni. Ebben a bizonytalanságban. De én sem akarom elveszíteni őt. Tehetetlen vagyok. Csak sírni tudok. Soha nem voltam még olyan boldog, mint az elmúlt másfél évben. Miért ment el? Visszajön? Túlélem?
  1. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. január 24. 01:20751.
    Javit: "nagyon"
    előzmény:
    baumann (750)
     
  2. Torolt_felhasznalo_917780
    Torolt_felhasznalo_917780
    2004. január 24. 01:19750.
    Egyet ertek veled. Sokkal inkabb, mint azokkal, akik itt ajnaroznak egy olyan embert, aki az en szememben is nagon melyre sullyedt. Meg akkor is , ha o sajatmagatol el van ejulva. Kideritettem, hogy o nem is psichologus. Egeszen mas a foglalkozasa.
    előzmény:
    zomilla (749)
     
  3. 2004. január 24. 00:47749.
    sziasztok! lehet, h. hihetetlen, de együltő helyemben végig olvastam a 748 hozzászólás minden betűjét! csak azért írom, hogy lássatok csodát! szemem már majd' kipotyog, hiszen reggel óta gép előtt ülök. konkrétan 6 órámba telt. . . sok -sok érdekeset olvastam, és igazán, tényleg elgondolkodtató jó pár dolog. sokféle a vélemény és a hozzáállás és ez jó! az elején úgy éreztem, mintha teljesen egyformák lennénk, a főhős és én, sőt az ő exe is sok mindenben hasonlónak tűnt az én páromhoz, de szép lassan kibontakozott, hogy ez nem így van, felszínre törtek a különbségek. amikor olvasni kezdtem, azt hittem idei, aztán hamar rájöttem, h. nem , de nem tudtam abbahagyni, a kíváncsiságom szinte mindent le tud győzni. szóval az elején gyorsan tanácsot akartam adni, és vigasztalni és felhozni a saját jórafordult, pozitív példámat, de szerencse, h. nem tettem, mert egy év alatt sok mindne változott, és sok oldaláról ismerhettük meg W-t. tudom, h. nem szereti a gyerektémát, ezért csak annyit jegyzek meg: nekem a szüleim kis koromban megmondták: ne vedd el másnak az étvágyát azzal, hogy undorkodsz attól az ételtől, amit ő élvezettel eszik. tiszteletben tartom, és igaza van, ha nem akar, tényleg ne szüljön. de ne tegyen olyan megjegyzést gyerekekre (vagy bármi másra) ami elveheti más kedvét attól a bizonyos dologtól, vagy ha nem is veszi el, befeketíti, negatívvá teszi. az ember már csak olyan, hogy igenis számít mások véleménye, hiszen azon keresztül mérem magamat is, és minél több emberrel egyezik ez a vélemény, annál elégedettebb az illető. biztos vannak persze kivételek, de én szeretek azonos hullámhosszon lenni embertársaimmal. tehát soha ne húzzuk le azt, ami másnak (még) kedves lehet. az embereket nem utálod, akkor ne tedd ezt velük. lehet, h. már meg sem jelenik, mert tényleg sikerült kitörölni, én azért örülök, h. legalább elovashattam. kicsit kifáradtam, jóéjt, szép álmokat mindenkinek. (direkt nincsenek kezdő nagybetűk, mielőtt bárki hiányolná)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_119485
    Torolt_felhasznalo_119485
    2004. január 23. 19:51748.
    Ha Hutlen masokra, te pedig a gyerekekre hanysz. A felnott legalabb tud vedekezni, de a csecsemo vedtelen egy IDIOTAVAL szemben.
    előzmény:
    Watta (743)
     
  5. Torolt_felhasznalo_119485
    Torolt_felhasznalo_119485
    2004. január 23. 19:47747.
    Minden beirasodon erezni, hogy jol bemagoltal egy konyvet es itt eloadod a publikumnak a monologot. :)))
    előzmény:
    Watta (743)
     
  6. Torolt_felhasznalo_119485
    Torolt_felhasznalo_119485
    2004. január 23. 19:41746.
    Dragam az elet, oly szep tud lenni. . . . NELKULED!!!
    előzmény:
    Watta (743)
     
  7. Torolt_felhasznalo_119485
    Torolt_felhasznalo_119485
    2004. január 23. 19:39745.
    Felig-meddig en is atolvastam a topikodat. Hasonlo velemenyen vagyok mint HUTLEN. Azt, hogy jobb is ha kemenyebb a hangzas, nehogy az emberek azt gondojak az elet egy tal tejszinhabos eper, igenis leirtad. Te se gondold!! Ugylatszik te mindent letagadsz. Letagadtad korabban sorrentonak, hogy te irtal volna a gyerkekrol. Kesobb valaki beidezte az irasodat, s paff maradtal.
    Nem ertekellek tobbre mint hutlen.
    Es most mehetsz kutatni, mikor, hol szoltam hozza.
    Ugylatszik megis csak erdekelt a velemenye!:)))
    előzmény:
    Watta (742)
     
  8. 2004. január 23. 19:25744.
    Akkor jó, még meggondolhatod magad idővel!
    előzmény:
    Watta (741)
     
  9. 2004. január 23. 19:25743.
    "az embereknek jol oda kell mondogatni, nehogy azt higyjek, az elet egy tal tejszinhabos malna"

    Ezt így ebben a formában soha nem mondtam. Soha nem szoktam jól odamondogatni, és nem is hiszem, hogy ennek értelme lenne. Másról beszéltem. Érzelmekről. Közeledésről és távolodásról. Kíméletes tényközlésekről és ámító széptevésekről.

    Mindegy.
    előzmény:
    hutlen (738)
     
  10. 2004. január 23. 19:17742.
    Nézd, nekem meg az számít, amit szintén pszichológus mondott rólam. És az számít, hogy a barátaim mit gondolnak rólam. A kettő egyezik :))

    Az viszont a legkevésbé sem számít, hogy te mit variálsz itt, megnéztem, egy rakás topicban mocskolódsz, mindenhonnan kiutálnak, gyűlöl mindenki. Mi a francot keresel itt? Neked az a boldogság, hogy másokra hánysz?

    Nyissál már légyszi magadnak egy gyűlölködő topicot vagy tőlem akár gyerektopicot is nyithatsz. Ott kedvedre fröcsöghetsz.

    Ha azt hiszed, hogy elérsz valamit azzal, hogy rámszállsz, tévedsz. Sőt!

    előzmény:
    hutlen (739)
     
  11. 2004. január 23. 19:13741.
    Akkor azok nem helyesírási, hanem gépelési hibák. Amiről én beszéltem hűtlennél, az más. Az ember még a rohanás miatt sem ír valamit ly-vel, amit j-vel kellene.

    Lehet gyerekem.
    előzmény:
    i.nora (740)
     
  12. 2004. január 23. 18:50740.
    Az én helyesírási hibáim is csak a hanyagságom azaz nemis, csak nem ír néha olyan gyorsan a klaviatúra mint én szeretném.

    Én az egész fórumot tudnám ajánlani egy psychológusnak, nem csak ezt. A vatta mennyivel rosszabb a többi topicbeli sok sérült embernél?

    Ő gyerek nélkül akarja leélni az életét. Én írtam már priviben delux-nak, hogy lehet, hgoy nem lehet neki és így védekezik. Amikor én a harmadik gyerekemet vártam először nem értettem, Hogy miért haragszik rám az egyik kolleganőm, akinek előtte nem volt semmi baja velem. Aztán a barátnöm mondta, hogy szerinte azért, mert neki nem lehet babája (hatszor volt áldott állapotban, csak nem tudta megszülni) és azért rám haragszik, hogy az egyiknek miért lehet több is, a másiknak meg egy sem. Tovább nem foglalkoztam akkor ezzel, de lehet hogy igaza volt akkor a barátnőmnek.

    Lehet hogy a vatta is hasonló cipőben jár, és ezért szúr, mint a tövis.
    előzmény:
    hutlen (739)
     
  13. 2004. január 23. 18:31739.
    Termeszetes, hogy aki nem akar, az ne szuljon gyereket, ez nem kotelezo senkire nezve. De mondjuk mit szolnal ahoz , ha azt mondanam en utallak teged, mert te nekem budos vagy es hanyingert kapok mar attol is, ha meglatlak.
    A helyesirasi hibak, pedig csak a hanyagsagom miatt vannak. Sokszor melle utok.
    Mindenesetre felhivtam egy psychologia tanar figyelmet, hogy olvassa vegig a topikot. Talan mar meg is tette. Az o velemenye fog nekem csak szamitani.
    előzmény:
    deluxy (706)
     
  14. 2004. január 23. 18:22738.
    De igen, Wattanak durvan oda kell mondogatni! O irta"az embereknek jol oda kell mondogatni, nehogy azt higyjek, az elet egy tal tejszinhabos malna" De nem is olyan "sotet mocsok" mint ahogy az o irasaibol latszik.
    előzmény:
    deluxy (706)
     
  15. 2004. január 23. 11:13737.
    Teljesen elment a topik témája! Száz szónak is. . .
    Watta, vagy így, vagy úgy legyél boldog!!:)))
    előzmény:
    i.nora (736)
     
  16. 2004. január 23. 11:07736.
    Igen ez lehet érdekes is végül, mert amikor lány voltam, nem tudtam mit kezdeni a babákkal, csúnyának láttam a baájukat váró nőket a nagy hasukkal. Anyukám kétségbe is esett, hogy vajon milyen anya leszek!

    Aztán jött a szerelem és az az időszak amikor már mindketten szerettük volna, ha a szerelem egy kisgyerekben teljesüljön be és akkor már eszembe sem jutott, hogy csúnyák a nagypocis nők, és nem is csúnyák, én sem voltam az, hogy tudom, mit kell csinálni automatikusan azzal a csöppséggel, ami pár perccel előbb még a pocimban volt, és nagyon tudom szeretni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (735)
     
  17. 2004. január 23. 10:57735.
    bocs az elütésekért:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (734)
     
  18. 2004. január 23. 10:57734.
    Megsúgom, voltam már ott ahol Te. bárgyúnek és rettenetesnek láttam minden pocakját somogató kismamát. Azt hittem okos vagyok, független, fiatal, mi bajom lehet, enyém a nagyvilág?!

    Az égiek meghallgattak és mire akartam már nem lehetett csak műtétek és lombik árán. . . .

    előzmény:
    Watta (731)
     
  19. 2004. január 23. 10:43733.
    Kívánom, hogy így legyen!!!

    Én csak azt próbáltam felvázolni, hogy nemleszünk mindig fiatalok. Sajnos az élet kiszámíthatatlan, az is előfordulhat, hogy a gyerekeink mennek el előbb, ne addj Isten!, de annak nagyobb a lehetősége, hogy a barátok mennek el hamarabb. Én még csak 57 vagyok, de sajnos már nagyon kevés barátom él még, persze lehet, hogy mi rossz korban éltünk.
    előzmény:
    Watta (732)
     
  20. 2004. január 23. 10:37732.
    Nem leszek egyedül. Csak a gyerektől lehetek társas? Nem. A párom, a barátaim, a többiek. Mindenki ott lesz. Tudom, hogy csodálatos öregkorom lesz. Mert ez csak rajtam múlik.
    előzmény:
    i.nora (730)
     
  21. 2004. január 23. 10:36731.
    Elő szokták:))

    Vérlázító? De akkor ugye én is nevezhetek annak másokat?

    Nulla tolerancia van az emberekben. A saját értékeiket tartják egyedüli elfogadhtónak. Mindegy, nem érdekel. Aki mást nem tud elfogadni, az magát sem, így miért is foglalkoznék a megkeseredett szerepjátékaikkal.

    Na mindegy, a topic lassan törölve. Aki anya akar lenni, az legyen, aki nem, az meg ne legyen. Az anyáknak viszont nincs joguk bírálni a nem-anyákat, ha fordítva tilos.

    Vagy Jupiter és kisökör tipikus esete???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (729)
     
  22. 2004. január 23. 10:36730.
    Lehet, hogy későn!!!

    Amikor már nem leht. Mert nagyon rossz lehet megöregedni úgy, hogy egyedül van az ember. Hogy idegenekre van szorulva. Hogy nincs egy öregedő kéz aki megfogja a Te még öregebb kezedet és te mégis azt látod, hogy az a kéz ami fogja a tedet, az egy csöpp csecsemőnek a keze!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (729)
     
  23. 2004. január 23. 10:27729.
    Ne legyen üldözési mániád, mert nem küldött senki ide, egyszerűen a vérlázító kijelentéseid miatt ültek többen a gép elé!!!
    Nem minden a tanulás, a karrier, csak más tükrében láthatod igazán önmagad. hiába közel a segítség, felvértezve ezer tudománnyal, magadon nem fogsz tudni segíteni.
    Bízom benne, hogy lesz aki elővarázsolja belőled a lágyságot, a megtartót, a NŐT!
    előzmény:
    Watta (722)
     
  24. 2004. január 23. 10:25728.
    Persze, hogy kihevertem. De sajna a topic már csak órákig él.
    előzmény:
    tomka969 (720)
     
  25. 2004. január 23. 10:24727.
    Nem, inkább azzal a "véletlennel", amiről deluxyval beszéltünk.
    előzmény:
    misibea (724)
     

Címlap

top