Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret és elment

Watta
Létrehozva: 2003. január 11. 19:03
Csütörtökön elköltözött a másik felem. Másfél éve éltünk együtt. Egy csúnya házasság végén ismertem meg, elváltak, de az asszony ki akarja semmizni. Hozzám költözött, és ezernyi lelki sérülést kellett megoldanunk. Kiálltam mellette, imádtam, segítettem neki. Nagyon érzelmes típus, mindent a lelkére vesz. Most azt mondta, pánikérzése van, fél, de nem tudja mitől. Problémái vannak, magányra vágyik, de nem akar elveszíteni, szeret. Mégis elment. Állítólag gondolkozni akar, nem tudja mit akar. Most is pánikban van. Fél, hogy valami helyrehozhatatlant követett el. Állítja, hogy nagyon szeret. De levegő kell neki. Hiányzom neki. Telefonálgat. Időt kér. Én meg azt gondolom, hogy vége. Hiszen elment. Vele akartam leélni az életemet. Ő volt a másik felem. Nem vagyunk már irtó fiatalok, ő 37 lesz, én 27. Boldog voltam vele. Istentelenül hiányzik. Talán rá fog jönni, hogy mit tett és vissza akarja majd csinálni. Még utolsó este is úgy ölelet, úgy simogatott, mint minden este. Más nője nincs, ebbeől a szempontból nagyon konzervatív és nagyon megbízható. De elment. Mert őrlődik a volt felesége hadjárata miatt, amiatt, hogy a saját húga ki akarja túrni az örökségéből, amiatt, hogy jelenleg nincs saját tulajdona, amiatt, hogy még soha életében nem volt igazán független és önálló, hiszen iszonyú korán házasodott és onnan azonnal hozzám jött. Úgy érzem, hogy ezt nehéz lesz túlélni. Van arra esély, hogy valóban rájön, hogy a legjobb dolgot dobta el az életéből és megpróbálja helyrehozni a dolgokat? Hallott már valaki ilyen "sikersztoriról"? Ja, itthagyott egy pár dolgot, szerinte csak átpakolt máshova, és ez nem jelenti azt, hogy végünk. Csak egy kis időt akar. De hát együtt éltünk!!! És már nem. Vissza szeretném kapni őt, de nem akarom, hogy sajnálatból vagy hirtelen döntésből jöjjön vissza. Azt mondtam, legyen vége rendesen és van egy kis idő a meggondolásra, amíg még vissza lehet csinálni. Azt mondtam, ne hívjon, ne keressen. De hív. Én meg belehalok. Legszívesebben lerombolnám a lakást a földig, mert itt minden kettőnkről szól. Nem tudok így élni. Ebben a bizonytalanságban. De én sem akarom elveszíteni őt. Tehetetlen vagyok. Csak sírni tudok. Soha nem voltam még olyan boldog, mint az elmúlt másfél évben. Miért ment el? Visszajön? Túlélem?
  1. 2003. január 20. 16:4176.
    Szia Watta!

    Egyszer már írtam ide, még az eleje tájékán, amikor még szinte mindenki csak benned látta a hibát. Én már akkor is azt mondtam, hogy szerintem csak egyfajta kapaszkodó voltál neki a bajban. Hadd menjen; szerintem komoly szándékú ember nem így megy el, ahogy ő tette. Ha akart volna téged, ha tényleg szeret és fontos vagy; akkor elmondja, hogy mit szeretne, hogy min változtass. Ő csak egyszerűen felállt és kisétált. Ez olyan gyerekes. Lehet, hogy pár nap múlva visszajönne. Aztán megint kibírna veled pár hetet-hónapot. És szépen kisétálna megint, ha valami nem tetszik neki. Ne hagyd, nem vagy átjáróház!!! És hidd el, van nagyon sok olyan pasi, aki igenis odafigyel a másikra. Mert nem egyformák ők sem, mint ahogy a nők sem azok.
    előzmény:
    Watta (72)
     
  2. 2003. január 20. 16:4175.
    Szia Watta!

    Egyszer már írtam ide, még az eleje tájékán, amikor még szinte mindenki csak benned látta a hibát. Én már akkor is azt mondtam, hogy szerintem csak egyfajta kapaszkodó voltál neki a bajban. Hadd menjen; szerintem komoly szándékú ember nem így megy el, ahogy ő tette. Ha akart volna téged, ha tényleg szeret és fontos vagy; akkor elmondja, hogy mit szeretne, hogy min változtass. Ő csak egyszerűen felállt és kisétált. Ez olyan gyerekes. Lehet, hogy pár nap múlva visszajönne. Aztán megint kibírna veled pár hetet-hónapot. És szépen kisétálna megint, ha valami nem tetszik neki. Ne hagyd, nem vagy átjáróház!!! És hidd el, van nagyon sok olyan pasi, aki igenis odafigyel a másikra. Mert nem egyformák ők sem, mint ahogy a nők sem azok.
    előzmény:
    Watta (72)
     
  3. 2003. január 20. 15:3774.
    Kedves Watta,
    Elolvastam a kezdetektől. . . mintha az én szavaimat hallottam volna vissza :)) Több mint 1, 5 éve szakított velem a kedvesem hasonló módon, együtt laktunk mi is, és egy csodálatos nap után bejelentette, hogy elköltözik! Azt hittem, vége a világnak, hiszen már a jövőnket terveztük. Nagyon sok időbe telt, de túltettem magam rajta. Mostanában találkozgatunk újra, de csak mint barátok és az az igazság, hogy már nem szeretnék újra vele lenni. Szóval csak azt szeretném mondani Neked, hogy ne tarts a jövőtől. Ha Isten bezár egy ajtót, nyit valahol egy ablakot helyette. . . Fiatal vagy, vannak céljaid, tanulsz nem sokára itt a tavasz! Mosolyogj. "Senki sem érdemli meg a könnyeidet, aki pedig megérdemli az nem fog sírásra késztetni"
    Szép napot Neked!
    előzmény:
    Watta (72)
     
  4. 2003. január 20. 15:1473.
    Teljesen igazad van. . ha így érzed, akkor tényleg veszett fejsze nyele az egész. . . :(

    Annyi jó pasi van, ne búsulj. . :) Én is tudom már, hogy nem érdemes :)))
    előzmény:
    Watta (72)
     
  5. 2003. január 20. 15:0572.
    Látod, én is ezt gondolom. Hogy ha igazán szeretne, nem ment volna el, hanem hajlandó lett volna a kommunikációra és harcolt volna azért, hogy együtt oldjuk meg a gondokat. Nem tette, tehát ez a szerelem a részéről valószínűleg csak egy kétségbeesett kapaszkodás volt. És miután mellettem legalább annyira rendbejött, hogy már merte vállalni az egyedüllétet, hát eltűnt.
    Most ezért az emberért küzdjek? Rá várjak hónapokig? Neki adjam meg azt, amit akar? Neki hódoljak be?

    Bármennyire is fáj, kezdem úgy érezni, hogy jobb, ha többé nem látom.
    előzmény:
    maszi (63)
     
  6. 2003. január 20. 14:5571.
    Igazából mindig csak magával törődött. Mindig az ő problémáit oldottuk, mindig az ő hangulata volt a döntő, és amikor valamit meg kellett beszélnünk döntés előtt, az úgy zajlott, hogy ha én mást akartam, akkor dühös lett, ha meg beleegyeztem, akkor állítólag kompromisszumot kötöttünk. . .
    előzmény:
    cicavirág. (67)
     
  7. 2003. január 20. 13:1370.
    Részben igazad van, DE. . .
    Meglátásom szerint a pasiknak általában fogalmuk sincs mire vágynak. Ha meg van is nem nagyon bírják szavakba önteni.
    előzmény:
    nok_apja (69)
     
  8. 2003. január 19. 23:2169.
    Oly sokszor olvasni itt is, hogy ennyi meg annyit adtam neki és nem kaptam vissza semmit. Meg hogy a pasik milyen otromba figyelmetlenek.
    Pedig ha a pasik azt kapják amire vágynak és nem azt amit nők adni akarnak akkor talán javulna a helyzet. Csak ehhez látva kell figyelni a másikra és a meglátottak alapján irányítani a kapcsolatot. Nehéz, nagyon nehéz meglátni, felismerni a társ igazi valóját és igazi igényeit, a másságát. A pasik ilyesmire alapból alkalmatlanok, ezért ez a ti leckétek.

    Ez a TI munkátok és nem is kevés.
    előzmény:
    maszi (68)
     
  9. 2003. január 19. 20:1768.
    Tudom Apja, hogy amit írsz az igaz, de azt hiszem mi nők ezt elég nehezen tudjuk megérteni.
    előzmény:
    nok_apja (66)
     
  10. 2003. január 19. 12:3167.
    appleveel és Ylva, azt is észrevettétek már, hogy ez a pasi kezdte úgy csinálni a dolgokat, hogy csak magával törődött és Wattával egy kicsit sem? Vagy szerintetek mindig a nő dolga, hogy befeküdjön szépen a férfi akaratának, aztán majd meglátjuk, hogy az is tesz-e valamit vagy továbbra is csak magával törődik?
    előzmény:
    appleveell (60)
     
  11. 2003. január 19. 11:1966.
    A férfiak általában alkatilag érzéketlenebbek, alacsonyabb empátiájúak. Nem csak másokkal, nem csak a nőkkel, hanem magukkal szemben is. Valamit az éppencsak érzékelés szintjén (vagy az alatt) éreznek, de átlátni, megfogalmazni nem nagyon képesek.
    előzmény:
    maszi (63)
     
  12. 2003. január 18. 22:2265.
    Látom nekezd egy húron pendülünk!! Nekem is az a véleményem a dologról mint amit Te leírtál. :)
    előzmény:
    nekezd (64)
     
  13. 2003. január 18. 22:1064.
    Kezded jol latni a helyzetet. Raadasul, hamarabb, mint gondoltam:)) Fog ez menni, ha ilyen aktiv vagy, tanulsz, jossz-mesz, hamar talalkozhatsz az igazi szerelemmel. Csak igy tovabb!
    előzmény:
    Watta (61)
     
  14. 2003. január 18. 21:5263.
    Most olvastam csak a topicot, látom talán kifújt. De én azért leírom, amit gondolok. Szerintem nagyon sok jót mondtatok Wattának. És én azt is érzem, hogy Watta keresztül ment egy kis idő alatt egy jó kis válságon. Szóval az a véleményem: ez a fickó 1, 5 évig volt Watta mellett, együtt éltek. Miért nem jelezte a másfél év alatt, hogy másfajta szeretetre vagyáik? Szerintem szóból ért az ember. De ha én szeretek valakit, azt nem tudom csak úgy otthagyni a bizonytalanságban. Lehet, hogy Watta önzőn szerette a férfit, de a férfi pedig önző volt, mikor így hagyta el. Ha két ember szereti egymást és egymás mellett élnek, akkor ha gondjaik vannak, akár egymással is azt meg kéne beszélni. És nem pedig egyik napról a másikra elhagyni, hogy levegőre van szüksége. Hadd főjön a szerencsétlen a saját levében, hogy most mit is csinált rosszul. Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem itt valami kissé sántít. Lehet, hogy sohasem volt igazi szerelem a férfi részéről, vagy felbukkant valaki más az életében. Nagyon kíváncsi lennék, hogy hogyan alakul a sorsotok Watta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. január 17. 09:4262.
    Egy he = egy hete
    előzmény:
    Watta (61)
     
  16. 2003. január 17. 09:2761.
    Végső elhatározásra jutottam. De előbb elmondanám: jól érzem magam. Jó kedvem van, jól megy a munka, lassan kezdődik a másoddiplomás képzésem, nemsokára elmegyek nyelvtanfolyamra is, sorolhatnám. Őszintén szólva elegem lett ebből a pasiból. Aki képes azt megtenni, amit ő, az egye is meg, amit főzött. Majd biztos én fogok rá várni, és megérteni, és kompromisszumot kötni. Persze. Ezt csináltam másfél évig. Most jött el az én időm. Leszarom, hogy mit csinál. Persze szeretem őt most is, de közben gyűlölöm is. És már egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy úgy akarom leélni az életemet, hogy az ő problémáival küszködök, az ő sirámait hallgatom, állandóan csak őt istápolom. Elegem van már ebből az állandó depi hangulatból. Meg persze abból is, hogy "jaj, most nincs kedvem a szexhez, mert annyi gondom van". Én mindent megtettem érte, én harcoltam, küzdöttem és közben a végtelenségig szerettem őt. Ő meg szemét, önző, paraszt módon megint csak magára gondolt, amikor elment. Hát akkor maradjon is ott. Keressen magának valami szőke beütésű nőt, az majd nem dumál vissza és dicsőíti őt. Szóval. Nem megyek vele kávézni, nem érdekel, hogy milyen volt a napja, magasból tojok arra, hogy éppen hol tart a nagyfene önállóságban. Egy esélye van: ha pár héten belül elémáll vagy akár térdelhet is ezek után és előadja, de őszintén és komolyan, hogy csak én kellek neki, mert imád és nem tud nélkülem élni. Akkor majd megkérem, hogy gondolkodjon még egy hétig és ha egy hét múlva is ugyanazt gondolja, akkor megpróbálhatjuk újra. De csak ha hajlandó végre ő is letenni valamit az asztalra. Ha vissza akar kapni, akkor azt akarja nagyon. Félgőzzel nem fog menni. Ha meg nem jön, akkor maradjon. És akkor megmenekültem egy szenvedélymentes élettől. Amit egyébként bevállalnék, ha ő engem akarna.
    Egy szónak is száz a vége, egy he még arról beszélt, hogy nem akar elveszíteni. Hát úgy tűnik, percek vannak hátra addig hogy ez megtörténjen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. január 16. 20:3960.
    Igen , igy van. Mindenki igy latja
    ezen a topikon, csak Watta nem.
    :( Hat azt hiszem mi "csak" "segiteni" szerettunk volna. En nem hiszem hogy tudok mar
    ehhez szolni, vagyis ugy erzem szuksegtelen. . .
    előzmény:
    Ylva (59)
     
  18. 2003. január 15. 15:4259.
    A szerelemnek az a lenyege hogy azt nezed hogy o mit akar. . . nem azt hogy neked mi a jo. Ha viszonzott a szerelem o azt fogja nezni hogy te mit akarsz es errol az oldalrol jon a kompromisszum. . . Nem ket onzo ember kenyszeru kompromisszuma. Szerintem.
    előzmény:
    Watta (58)
     
  19. 2003. január 15. 13:3858.
    Ez igaz. De van ennek két oldala. Az egyik, hogy én már elmondtam neki, hogy bárhol élnék vele, akár a kétlaki életet is elfogadnám, sőt addig amíg szeretné, külön éjszakákat is eltölthetnénk. Neki ez most már nem kell. Ő most egyedül akar lenni. El is mondta, épp azt akarja megvárni, hogy kicsit csituljanak az érzések, mert majd csak akkor lehet higgadtan gondolkodni. Ez az egyik. A másik meg az, hogy nem értek egyet azzal, hogy úgy szeressem, ahogy ő akarja. Ha az nem lehet, amit én akarok, akkor az miért lehet, amit ő akar. A megoldás a kompromisszum lenne, nem pedig a behódolás. Nagyon szeretem őt, és hiába hogy lemondtam róla, titkon azért iszonyúan reménykedek abban, hogy rádöbben arra, hogy szüksége van rám. De emellett azért némi önbecsülésem is van, nem fogok időtlen időkig rá várni és szenvedni a bizonytalanságtól. Ha február 14-ig nem történik semmi, akkor elviszem hozzá a nálam maradt cuccait és viszontlátásra. Találkozni és újrakezdeni vagy folytatni is csak abban az esetben akarom vele, ha komolyan és őszintén gondolja, hogy engem akar, nem pedig a "majd meglátjuk" hozzáállást csinálja. Szóval. . . Ha nem kellek, azt el kell tudnom fogadni. Vannak dolgok az életben, amikért nem érdemes és nem is kell harcolni.
    Mindettől függetlenül reménykedem abban, hogy amit az elmúlt másfél évben megálmodott kettőnkről, azt valamikor mégis szeretné valósággá tenni.
    előzmény:
    appleveell (57)
     
  20. 2003. január 15. 04:3257.
    Watta!
    Szerintem a fiuk nagyon jol megirtak a lenyeget! :)
    En csak azt nem ertem, hogy ha szereted azt a ferfit, miert
    nem ugy szereted, ahogy o is akarja?
    Miert csak es kizarolag ugy, ahogy neked jo. :( Ha en szeretek valakit, elfogadom az o normait, es
    nem gondolom azt, hogy az enyem a tokeletes. . . foleg nem akarom raeroltetni. . es mert nem hajlando ugy, akkor mar latni sem akarom. . .
    Ez onzes, nagyfoku onzes! Sot kicsit talan durvan hangzik, de meg a diktatura is jo szo lenne ra.
    Nagy butasag! Nagyon nagy butasag, amit csinalsz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. január 15. 00:1756.
    sok igazsag van abban amit irtal. . . . de megis. . . . . . . akkor miert koltozott Wattahoz?
    es miert maradt ott masfel evig?
    tulajdonkeppen en visszavonnam, amit elozoleg irtam, amikor meg azt hittem, hogy pillanatnyi elmezavarrol van szo. . . .
    en azt megertem, hogy nem mindenkinek kivanatos a "tapadas", de ha az egyuttelesbol moziba, es kavazni jaras lesz, haaat akkor szerintem. . . .
    ez szinten csak egy velemeny. . . . . .
    előzmény:
    nok_apja (55)
     
  22. 2003. január 14. 22:3955.
    Appleveell csodálosan írta le, hogy miért nincs vége. És Maci is jól érzi a helyzetet a folytogatással.
    Watta! Én most nagyon kemény dolgot fogok írni, de ez csak egy vélemény, kezeld akként. Ezt a pasit te megfogtad magadnak és ezerrel rátapadtál. Magadból indultál ki és mert te magad annyi kényeztetésre vágytál, ezért azt gondoltad ő is erre vágyik. Elmerültél a saját érzelmeidben, abban fürödtél csak, de közben nem figyeltél a társadra, nem vetted észre, hogy ő milyen. Nem vetted észre, hogy ő mire vágyik, mert te a saját érzéseiddel voltál elfoglalva. Szeretted őt, de nem okosan szeretted. Nem azt adtad neki amire igazából vágyik. Hát az nem elég, hogy te szeress. Ez kétoldalú kapcsolat, el kell érned, hogy ő is szeressen. És ha ő kevésbé édesen szereti a szerelmet, akkor csak annyit kell adni. Nem az a baj, hogy rajongtál, hanem, hogy más nem érdekelt. A saját rajongásod kötött le. Nézd meg. Amit itt leírtál, annak 95%-a rólad szól. A te szerelmedről, a te érzéseidről, a te örömeidről, a te bánatodról. Ha szereted őt, akkor szeresd úgy ahogy Ő szereti, és ne úgy ahogy neked jó. Tartsatok kicsit hűvösebb kapcsolatot, hagyd udvarolni, Hagyd hadd küzdjön érted. És bármennyire szeretnéd már az első szónál megadni magad a szerelemnek, egy kicsit fogd vissza magad. Ne adj olyat amit nem kérnek. És mégegyszer mondom. Érzésem szerint nincs veszve a dolog. Jó esélyeid vannak. Csak egy kicsit fogd vissza magad. Minél jobban húzod magadhoz, annál jobban menekülne.
    előzmény:
    Watta (54)
     
  23. 2003. január 14. 22:0454.
    Ma csak délre mentem be dolgozni. Képtelen voltam reggel felkelni. Olyan sokat voltam ébren az elmúlt öt napban, hogy teljesen elfáradtam. Kimerített a sok sírás, az ivászat, a rengeteg cigi, a hatástalan nyugtatók, és végül a belenyugvás, a lemondás. Mozdulni sem bírtam az ágyból. És végül rájöttem, jól esett a pihenés. A kólámban még most is alkohol van, de tegnap óta, mióta beszéltem vele és magamban tisztába jöttem a dolgokkal, már nem görcsölök. Figyelem, ahogy elhatalmasodik a lemondás. Már nem menekülök itthonról, már nem zokogok, nem csinálok semmit. Tűröm, ahogy múlnak a percek. Tévét nézek. Kérdezhettek bármiről, tegnap óta mindent tudok például a Való Világosokról. Még ez is jobb, mint a sírás. A napi rutin is megvan újra, mosogatok, rendezgetek, elvagyok. Észrevettem, hogy sokszor semmi nincs a fejemben. Egyszerűen nem gondolok semmire. Azt hiszem ezt hívják hárításnak. És fáradt vagyok. Hulla fáradt. Semmi erőm. De hogy pozitívat is mondjak: ma már ettem. Két banánt. De akkor is több a semminél. Erről jut eszembe, rájöttem, hogy a bánat a leghatásosabb fogyókúra. Priviben tanfolyamot is tarthatok, ha kéritek. Most megyek tévézni. Ez van srácok, mondaná Tapsi Hapsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. január 14. 14:4753.
    Szia Watta!
    Írtam neked priviben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 14. 12:3052.
    A beszélgetésből kiderült, ő sem akar most találkozgatni velem. Majd később. Akkor is először csak egy-egy kávéra. És szerinte utána majd meglátjuk. Elmegyünk moziba, kávézunk, aztán mindenki haza. Meg majd állítólag utána már együtt is meg külön is alszunk, és felépítjük újra a kapcsolatot. Na én ebben nem hiszek. A tegnapi beszélgetésünk után én őt nem fogom többé felhívni. Lezártam magamban. Ha majd esetleg ő felhív, akkor az egy pozitív csalódás, de akkor sem vagyok biztos abban, hogy ez a bizonyos felépítés működni fog. Szerintem ennek vége. Ha egy hónapon belül hív, akkor még van esélyünk, de ha addig nem hív, akkor el kell felejteni. Én mindent odaadtam neki magamból. Ha neki ez nem kell, sajnálom. El kell tudni fogadni, hogy semmi sem tart örökké. Fogok még biztosan sírni, lesznek még rossz napok, de most befejeztem a reménykedést. Ha menni akar, menjen. Egy ideig még van visszaút.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top