Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret és elment

Watta
Létrehozva: 2003. január 11. 19:03
Csütörtökön elköltözött a másik felem. Másfél éve éltünk együtt. Egy csúnya házasság végén ismertem meg, elváltak, de az asszony ki akarja semmizni. Hozzám költözött, és ezernyi lelki sérülést kellett megoldanunk. Kiálltam mellette, imádtam, segítettem neki. Nagyon érzelmes típus, mindent a lelkére vesz. Most azt mondta, pánikérzése van, fél, de nem tudja mitől. Problémái vannak, magányra vágyik, de nem akar elveszíteni, szeret. Mégis elment. Állítólag gondolkozni akar, nem tudja mit akar. Most is pánikban van. Fél, hogy valami helyrehozhatatlant követett el. Állítja, hogy nagyon szeret. De levegő kell neki. Hiányzom neki. Telefonálgat. Időt kér. Én meg azt gondolom, hogy vége. Hiszen elment. Vele akartam leélni az életemet. Ő volt a másik felem. Nem vagyunk már irtó fiatalok, ő 37 lesz, én 27. Boldog voltam vele. Istentelenül hiányzik. Talán rá fog jönni, hogy mit tett és vissza akarja majd csinálni. Még utolsó este is úgy ölelet, úgy simogatott, mint minden este. Más nője nincs, ebbeől a szempontból nagyon konzervatív és nagyon megbízható. De elment. Mert őrlődik a volt felesége hadjárata miatt, amiatt, hogy a saját húga ki akarja túrni az örökségéből, amiatt, hogy jelenleg nincs saját tulajdona, amiatt, hogy még soha életében nem volt igazán független és önálló, hiszen iszonyú korán házasodott és onnan azonnal hozzám jött. Úgy érzem, hogy ezt nehéz lesz túlélni. Van arra esély, hogy valóban rájön, hogy a legjobb dolgot dobta el az életéből és megpróbálja helyrehozni a dolgokat? Hallott már valaki ilyen "sikersztoriról"? Ja, itthagyott egy pár dolgot, szerinte csak átpakolt máshova, és ez nem jelenti azt, hogy végünk. Csak egy kis időt akar. De hát együtt éltünk!!! És már nem. Vissza szeretném kapni őt, de nem akarom, hogy sajnálatból vagy hirtelen döntésből jöjjön vissza. Azt mondtam, legyen vége rendesen és van egy kis idő a meggondolásra, amíg még vissza lehet csinálni. Azt mondtam, ne hívjon, ne keressen. De hív. Én meg belehalok. Legszívesebben lerombolnám a lakást a földig, mert itt minden kettőnkről szól. Nem tudok így élni. Ebben a bizonytalanságban. De én sem akarom elveszíteni őt. Tehetetlen vagyok. Csak sírni tudok. Soha nem voltam még olyan boldog, mint az elmúlt másfél évben. Miért ment el? Visszajön? Túlélem?
  1. 2004. január 23. 10:22726.
    "Szerintem meg inkább vállalja fel, hogy nem akar, mint megszülje, eldobja, vagy tönkretegye. "

    Ez így van. Ugyanezt mondtam én is. Inkább felvállalom, mint hogy csak az elvárások miatt megszüljem és tönkrevágjam. Nem? Ha durva is amit modok, de legalább korrekt vagyok. Szerintem.
    előzmény:
    i.nora (725)
     
  2. 2004. január 23. 10:20725.
    Szia!

    Hát az ilyen nőnek csak nem lesz gyereke! Vannak nők akik nem akarnak szülni, valahol talán ez is érthető! Lehet, hgoy rossz gyerekkoruk volt és félnek attól, hogy Ők sem tudnának pontosan ezért jó anyák lenni. Szerintem meg inkább vállalja fel, hogy nem akar, mint megszülje, eldobja, vagy tönkretegye. Hisz akinek van gyereke az tudja, hgoy az életünkben a legnehezebb egy gyerek felnevelése. Hiába akarja az ember nagyon jól, sok szeretettel felnevelni, mégis mindig benne marad a kétely, hogy vajon ezt jól csináltam-e?

    Nincs még az életben olyan dolog, emin ennyit tépeklődne az ember, hogy biztos, hgoy megfelelek ennek a feladtanak. Pedig én hiszem, hgoy gereket csak szeretettel és nem könyvekből kell nevelni, mégis, hogy már felnőttek a gerekeim és látok egy-egy olyan nekem nem tetsző dolgot amit tesznek, mindig az jut eszembe, hogy ez az én hibám? Én rontottam el valamit? Pedig nem is nagy dolgok ezek, csak nekem akkor épen nem tetszik.
    előzmény:
    deluxy (723)
     
  3. 2004. január 23. 10:19724.
    Sajnálom. . . de a Te életed. . . ha így láttad jónak. . . akkor biztosan igazad van. . .

    De nem búcsúzom. :o))

    A döntésed össszefüggésben van azzal, hogy megtudtad ki hutlen?
    előzmény:
    Watta (722)
     
  4. 2004. január 23. 10:11723.
    Sajnálom, hogy így ért véget:-) De ne félj én is megtalállak és biztos, hogy Beus is:-)pusz
    előzmény:
    Watta (722)
     
  5. 2004. január 23. 10:09722.
    Dehogynem. Eleve nem hiszek a véletlenekben, de ez még véletlennek is sok. Valaki felbukkanása után érdekes módon idetalált egy rakás mocskolódó.

    Deluxy, Misibea, a fórumot töröltettem, nemsokára eltűnik. Titeket meg foglak keresni, mert nem szeretnék nélkületek létezni :)))
    előzmény:
    deluxy (721)
     
  6. 2004. január 23. 09:52721.
    Hogy feléledt a fórum:-) Egyszerre olyan sok ellenséges hozzállású emberke jelent itt meg, lehet, hogy ez nem véletlen? Szerinted valaki "küldi" őket?
    előzmény:
    Watta (719)
     
  7. 2004. január 23. 09:52720.
    és kiheverted? tényleg és ez a topik azóta is él . . . :-)
    előzmény:
    Watta (719)
     
  8. 2004. január 23. 09:45719.
    Hála az égnek nem. De azóta eltelt ám már több mint egy év. . . :))))
    előzmény:
    tomka969 (718)
     
  9. 2004. január 23. 09:44718.
    ja amúgy a pasid visszatért?
    előzmény:
    Watta (716)
     
  10. 2004. január 23. 09:44717.
    ha nem szereted a gyerekeket ez a te magánügyed, valószínűleg akkor nem is lesz gyereked. az biztos, hogy ha nem olvadsz el egy kisbaba láttán és vágyod hogy karodba fogd, ringassd, puszilgasd, akkor vigyázz arra, hogy ne is legyen gyermeked. mert nagyon rossz lenne neki egy rideg anya mellett. egy gyermeknek legfontosabb a szeretet, a melegség, a biztonság. . . .
    előzmény:
    Watta (715)
     
  11. 2004. január 23. 09:32716.
    Jaj de hülye vagyok. Ip cím alapján rájöttem kicsoda hűtlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. január 23. 09:28715.
    Az nem probléma, ha nem értesz egyet velem, az csak jó, hogy különbözőek vagyunk. Ettől szép a világ. De azt nem hiszem, hogy bárkit el kellene ítélni, vagy mocskos módon beszélni róla csak azért, mert mást és máshogy érez, mint a többiek. Az exem pl. az emberektől undorodott, nem bírta, ha hozzáérnek. Mindenkinek vannak ellenérzései valamivel vagy valakikkel kapcsolatban. Vannak szagok, amiket nem bírunk. Van, aki a tojásleves szagát nem bírja, van, aki az anyatejét. Van, aki az állatokat utálja, én pl. őket ítélem el. Nálam ez a fő bűn. Mindenki más. Elítélni lehet, de azzal mindenkinek tisztában kell lennie, hogy az általa internalizált értékek nem egyetemleges értékek.
    előzmény:
    tomka969 (713)
     
  13. 2004. január 23. 09:25714.
    köszönöm e pár sort, mélyen elgondolkodtatott. . . .
    előzmény:
    nok_apja (19)
     
  14. 2004. január 23. 09:24713.
    nem olvastam végig ezt a topicot. viszont ha neked egy gyerekről tényleg az a véleményed, amit hűtlen írt, én sem tudok veled egyetérteni. én ugyanis egy anyatípusú nő vagyok, aki bárkinek a gyerekét szeretni tudom, s nekem is van. . .
    előzmény:
    Watta (711)
     
  15. 2004. január 23. 09:23712.
    Észrevettétek hűtlen beírásaiban a hemzsegő helyesírási hibákat? Először csak abból következtettem az alacsony intelligencia szintre, ahogy megnyilvánult. De most látom, hogy az írása is tükrözi.

    Na mindegy, egy IQ-light embernek nincs mit mondanom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 23. 09:20711.
    Á, csak kimondtam őszintén, amit gondolok, pedig tudhattam volna, hogy ebben az országban ebben a században a hazudozás a fő erény.
    előzmény:
    tomka969 (710)
     
  17. 2004. január 23. 09:16710.
    nem lehet hogy ez a nő csak provokált benneteket?
    előzmény:
    hutlen (701)
     
  18. 2004. január 23. 09:13709.
    Az tetszik ezekben a hűtlen féle véleményekben, hogy egyértelműen látszik, fel sem fogta, amit olvas. Mert ugye nem vagyok pszichológus, ezt csak ő hiszi.

    Mindenkit emlékeztetnék újra: a topic nem a gyerekekről szól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 23. 08:54708.
    az egyik lánybarátom ugyanilyenvolt, aztán egyszercsak lett kölök, és mostmeg szerető-jóanyuka. . . .
    előzmény:
    hutlen (704)
     
  20. 2004. január 23. 08:48707.
    Szia. . .
    Soha nem fejtettem még ki a véleményemet Watta gyermekundoráról.
    Nem érzem magam feljogosultnak arra, hogy ezt megítéljem, mert nem vagyok autentikus.

    Én nem merek egy ilyen kifejezés miatt elítélni senkit.
    Nem tudhatom, mi van mögötte. . .

    Én imádom a gyermekeket, soha nem éreztem még hasonlóképp, de a megbotránkozás szavai helyett inkább kérdések sora zúdul a fejembe ennek kapcsán. . .
    előzmény:
    hutlen (701)
     
  21. 2004. január 23. 08:40706.
    NAAAA! Azért nem kell ilyen durván. A "gyerek büdösön" én is kiakadtam, mivel majd meghalok egyért, de még nem fér az életembe. Mindenkinek saját dolga, hogy akar-e. Aki nem akar az inkább ne szüljön, mert csak rossz vége lesz. ÁLtalában ha ilyen erős megfogalmazásokat olvastok Wattától, akkor rendszerint cikket vagy tanulmányt ír, szóval lapozzatok:-9
    előzmény:
    hutlen (702)
     
  22. 2004. január 23. 08:36705.
    A kv-ra emlékeztetni foglak, a jósnőt pedig hallani AKAROM. Ígérem nem csinálok forradalmat:-)
    előzmény:
    Watta (687)
     
  23. 2004. január 23. 05:35704.
    Azert Ver Andrasnak es Popper Peternek a figyelmeben ajanlanam ezt a topikot. Valoszinuleg elszegyelnek magukat Watta helyett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 23. 05:11703.
    Remelem az ex kedves most jol szorakozik a topikodon. Gratulalok neki, hogy sikerult lelepni. Valoszinuleg o is eszre vette, -meg idelyeben- hogy valami nem stimmel nalad. OVA INTEK mindenkit az ilyen WATTA fele PSICHOLOGUSOK-tol.
    Igaz o is csak a bolcsesz karon szerzett diolomat- ha szerzett- ugyhogy ne tevesszetek azert ossze az orvos psichologusokkal.

    előzmény:
    Watta (690)
     
  25. 2004. január 23. 05:00702.
    A WHITEBEARNAK irt hozzaszolasom neked szolt. Remelem, azt meg feltudod fogni, nem vagy annyira gyenge elmelyu. Azert Whitebearnak cimeztem , mert tole olvastam azt a gyonyoru idezetet, amit a gyerekekrol fogalmaztal meg. Es meg te nevezed Whitebeart panel anyukanak? Hogy te mivagy, arra egyszeruen nem lehet szavakat talalni, mert meg embernek sem lehet nevezni.
    előzmény:
    Watta (690)
     

Címlap

top