Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret és elment

Watta
Létrehozva: 2003. január 11. 19:03
Csütörtökön elköltözött a másik felem. Másfél éve éltünk együtt. Egy csúnya házasság végén ismertem meg, elváltak, de az asszony ki akarja semmizni. Hozzám költözött, és ezernyi lelki sérülést kellett megoldanunk. Kiálltam mellette, imádtam, segítettem neki. Nagyon érzelmes típus, mindent a lelkére vesz. Most azt mondta, pánikérzése van, fél, de nem tudja mitől. Problémái vannak, magányra vágyik, de nem akar elveszíteni, szeret. Mégis elment. Állítólag gondolkozni akar, nem tudja mit akar. Most is pánikban van. Fél, hogy valami helyrehozhatatlant követett el. Állítja, hogy nagyon szeret. De levegő kell neki. Hiányzom neki. Telefonálgat. Időt kér. Én meg azt gondolom, hogy vége. Hiszen elment. Vele akartam leélni az életemet. Ő volt a másik felem. Nem vagyunk már irtó fiatalok, ő 37 lesz, én 27. Boldog voltam vele. Istentelenül hiányzik. Talán rá fog jönni, hogy mit tett és vissza akarja majd csinálni. Még utolsó este is úgy ölelet, úgy simogatott, mint minden este. Más nője nincs, ebbeől a szempontból nagyon konzervatív és nagyon megbízható. De elment. Mert őrlődik a volt felesége hadjárata miatt, amiatt, hogy a saját húga ki akarja túrni az örökségéből, amiatt, hogy jelenleg nincs saját tulajdona, amiatt, hogy még soha életében nem volt igazán független és önálló, hiszen iszonyú korán házasodott és onnan azonnal hozzám jött. Úgy érzem, hogy ezt nehéz lesz túlélni. Van arra esély, hogy valóban rájön, hogy a legjobb dolgot dobta el az életéből és megpróbálja helyrehozni a dolgokat? Hallott már valaki ilyen "sikersztoriról"? Ja, itthagyott egy pár dolgot, szerinte csak átpakolt máshova, és ez nem jelenti azt, hogy végünk. Csak egy kis időt akar. De hát együtt éltünk!!! És már nem. Vissza szeretném kapni őt, de nem akarom, hogy sajnálatból vagy hirtelen döntésből jöjjön vissza. Azt mondtam, legyen vége rendesen és van egy kis idő a meggondolásra, amíg még vissza lehet csinálni. Azt mondtam, ne hívjon, ne keressen. De hív. Én meg belehalok. Legszívesebben lerombolnám a lakást a földig, mert itt minden kettőnkről szól. Nem tudok így élni. Ebben a bizonytalanságban. De én sem akarom elveszíteni őt. Tehetetlen vagyok. Csak sírni tudok. Soha nem voltam még olyan boldog, mint az elmúlt másfél évben. Miért ment el? Visszajön? Túlélem?
  1. 2004. január 23. 04:52701.
    Itt egy masik ferfi velemenye is. A fiad finoman fogalmazott, mert ez a no nem hulye, hanem meg annal is rosszabb. Ezekbol lesznek a csecsemo gyilkosok. Mert hogy valaki nem akar gyereket, mert nincs oda a gyerekekert, az egy dolog. De hogy valaki ilyet leirjon" nekem egy baba az budos. Szoszerint hanyingerem van mar attol is, ha latok egyet. . . altalaban undorodom a csecsemoktol, de a kisgyerekektol is" En meg toled undorodom, es valoszinunek tartom minden normalis ember . Mert hogy te nem vagy normalis, az is biztos. Nem szegyelled leirni, hogy psichologus vagy, hogy akarsz masokon segiteni, ha magadon sem tudsz, mert ugye neked lenne a legnagyobb szukseged segitsegre. Mar tobb topikon leirtam a velemenyem a psichologusokrol, ime nezzetek meg, itt egy masik DISZPELDANY. Hiaba mondod, teged senkinek a velemenye nem erdekel, /nehogy azt hidd ezzel most valami nagyot mondtal/ valoszinunek tartom, a te velemenyed sem erdekel egy jobb erzesu embert. Te egy nagyon utolso no vagy, minden ep eszu ferfi menekulni fog toled. Nyithatod a topikjaidat es elvezheted, hogy szorakoznak rajta meg egy paran. mar leis irtad egyszer, hogy csak azert nem zarod be, hagy szorakozzanak. Szomoru:( Leginkabb misebean csodalkozom :(
    előzmény:
    whitebear (699)
     
  2. Torolt_felhasznalo_985803
    Torolt_felhasznalo_985803
    2004. január 23. 04:06700.
    Ezt meg le kelett irnom, mert kivancsi voltam egy fiatal ferfi velemenyere is.
    előzmény:
    whitebear (699)
     
  3. Torolt_felhasznalo_985803
    Torolt_felhasznalo_985803
    2004. január 23. 03:54699.
    Csak ugy. . . . mondtam a fiamnak, "fellepozok" egy oldalt, olvass mar bele, mi a velemenyed rola. O nem szokott forumokra "jarni". Velemeny: mondd, hogy tudsz ennyi zagyvasagpot elolvasni. Nincs komolyabb dolog amivel foglalkozni tudnal? Ennyi ember unatkozik Magyarorszagon, hogy egy hulye beirasain szorakozik. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. január 22. 22:48698.
    orulok, hogy tetszett:))))
    előzmény:
    misibea (697)
     
  5. 2004. január 22. 22:42697.
    Mit is?
    . . . szellemeset olvastam. . . . . . :o)
    előzmény:
    négyzet (694)
     
  6. 2004. január 22. 22:40696.
    :o))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_941868 (695)
     
  7. 2004. január 22. 22:02695.
    négyzet
    előzmény:
    négyzet (691)
     
  8. 2004. január 22. 22:02694.
    :)
    mit nevetsz?
    előzmény:
    misibea (693)
     
  9. 2004. január 22. 21:58693.
    :-)))
    előzmény:
    négyzet (691)
     
  10. 2004. január 22. 21:58692.
    Jó éjt. . . . :o)
    előzmény:
    Watta (690)
     
  11. 2004. január 22. 21:52691.
    . . . méghozzá ffiforradalom. . .
    előzmény:
    Watta (690)
     
  12. 2004. január 22. 20:22690.
    Mesélek. Holnap, mert most el kell mennem.
    Majd a jósnőt is elmesélem neked. De azt szerintem csak neked, mert ha nyilvánosban leírom, hogy mit mondott, itt kitör a forradalom:))
    Puszi
    előzmény:
    misibea (689)
     
  13. 2004. január 22. 17:31689.
    Mesélnél a tündéri pasiról?
    Kíváncsi vagyok, milyen a férfi, aki Téged el tud varázsolni. . . :o)
    előzmény:
    Watta (686)
     
  14. 2004. január 22. 17:22688.
    Értem.
    De nem értem. :o)
    A vég mint fogalom. . . tartalom nélkül?
    A végnek a tartalom adja meg az értékét, mélységét, nem?
    Vannak kis VÉGek és nagy VÉGek. . . tartalom szerint. . .

    Szép gondolat. . . a könyv az elmúlásról. . . :o)
    előzmény:
    Watta (686)
     
  15. 2004. január 22. 17:13687.
    Deluxy te egy kitartó nőci vagy. És ezért én bizony tisztellek. Hiányoznál, ha eltűnnél.

    Egyszer meghívlak titeket egy kávéra.
    előzmény:
    deluxy (683)
     
  16. 2004. január 22. 17:12686.
    Én tényleg sírtam, amikor leállamvizsgáztam. Sírtam, amikor saját elhatározásomból elköltöztem vidékről. Én ilyenek miatt sírok. Úgy élem meg, mint a szakítást. Tudom, hogy jó, ráadásul én döntöm el, hogy így legyen, de abban az egy pillanatban sírok. Ez nálam ilyen. A vég önmaga miatt fájdalmas, nem a másik ember miatt. A vég, mint fogalom a rossz, nem a tartalma. Érted? Egy kicsit filozofikus dolog. Ahogyan a sírás is nálam.

    A sírás pillanatában egyrészt nektek írtam, másrészt éppen egy tündéi pasival sms-eztem. Aki iránt most sokkal többet érzek, mint bárki más iránt. Igen, a sírás pillanatában szerelmes voltam, de nem az exembe.

    A végről vannak gondolataim, csak nem tudom most hirtelen összeszedni. Egyszer akarok erről írni egy könyvet.
    előzmény:
    misibea (684)
     
  17. 2004. január 22. 16:34685.
    :o)

    Én sem. . . . :o)
    előzmény:
    deluxy (683)
     
  18. 2004. január 22. 16:33684.
    Watta. . . miért érzek én ellentmondást?

    Sírtál. . . azt mondod. . . mint egy cigaretta elnyomásakor. . .
    Én soha nem szoktam sírni egy elnyomott, utolsó cigaretta okán.

    S a többi, felsorolásodban szereplő ok sem hasonlítható össze egy szakítással. . . bár igyekeztél párhuzamot vonni, ésszel. Igyekezted megmagyarázni a könnyeidet.
    Elfogadom, hogy azt mondod, fájdalmas szembesülni azzal, valaminek VÉGE.
    De miért fájdalmas ez a VÉG?
    A rossz, terhes dolgoktól, ha megszabadul az ember, kifejezetten megkönnyebbül és örül. . .
    A sírás meg éppen azt jelezheti, hogy elveszítesz valamit/valakit, ami/aki kedves a szívednek, nem?
    Arra akarok kilyukadni, hogy szerintem szerethetted Te Őt még a sírás pillanatában. . .

    Nincsen hír róla egyébként azóta?
    előzmény:
    Watta (674)
     
  19. 2004. január 22. 16:31683.
    Én szinet mindent elolvsatam említett szerzőtől, de szerinte mégsem ismerem, vagy akit ismerni vélek az nem ő. Ha nem ő, akkor miért fest ilyen képet magáról, és igyekszik néha felháborítani, megdöbbetnei az embereket? Kár lenne a topikért mert még nem adtam fel a reményt a megismerésre, vagy meggyőzésre?!
    előzmény:
    misibea (682)
     
  20. 2004. január 22. 16:19682.
    Nem kellene. . .

    Watta. . . az, akiben megvan az igény a teljes megértésre, az elejétől fogva elolvas minden sort, s az, akit mélységében, nem pedig csak felszínesen érdekel a téma és a személyed, s az, aki veszi is a fáradságot a végigolvasásra, szóval, az végül rájön arra, ki vagy, így aztán utánaolvashat a hozzászólásaidnak más topicokban is, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy hitelesen összerakhassa a képet rólad. . . nos, csak annak a véleménye számít. . .
    Viszont annak a véleményén érdemes elgondolkodnod s azzal érdemes vitába szállnod. :o)
    A szempontjaidat meg kell tudnod védeni, ha bezáratod a topicot, olyan, mintha gyáván elmenekülnél.

    Egyetértek azzal, hogy kiragadni ebben a témában nem volt szerencsés a gyermekkérdést, hiszen itt nem ennek a fejtegetése volt a cél, másutt már bőven kifejetted a véleményedet erről a problémakörről. . .

    Inkább beszélgessünk a fenefrancokról! :o)))

    előzmény:
    Watta (681)
     
  21. 2004. január 22. 15:58681.
    Rájöttem, hogy nem tudok mit írni. Elment a fórum a gyerekkérdés irányba, pedig nem arról szól. Lehet, hogy tényleg meg kellene szüntetnem. Szerinted?
    előzmény:
    misibea (676)
     
  22. 2004. január 22. 15:57680.
    És természetesen tudok boldog lenni, hiszen a boldogság nem gyerekfüggő. A boldogság relatív, kit ez boldogít, kit az. Vagy nem?
    előzmény:
    HA55 (677)
     
  23. 2004. január 22. 15:55679.
    Nem, az én szüleim nem éreztek. Ezért akartak gyereket. Én viszont érzek, és ezért nem akarok. Szerinted baj, hogy bevallom? Hazudnom kellene, vagy pusztán a társadalmi elvárások miatt szülni egy gyereket és tönkretenni az életét? Szerinted melyik a jobb? Ha felvállalom az érzéseimet és gondolataimat, vagy ha átverek mindenkit és tönkreteszem egy ártatlan gyermek egész életét?
    előzmény:
    HA55 (677)
     
  24. 2004. január 22. 14:23678.
    Mentek volna moziba helyette:))

    Felesleges kihívni a Sorsot magunk ellen, jön az magától is:(((
    előzmény:
    HA55 (677)
     
  25. 2004. január 22. 14:15677.
    Már megbocsáss, de elég durva megfogalmazás ez, hogy gyerekundor. Te is voltál gyerek, vajon a te szüleid is undort éreztek irántad? Az, hogy te nem akarsz gyereket egy dolog, így döntöttél, te dolgod, de ezt egy undorral magyarázni, nem vagy semmi.
    Légy boldog, ha tudsz.
    előzmény:
    Watta (668)
     

Címlap

top