Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret és elment

Watta
Létrehozva: 2003. január 11. 19:03
Csütörtökön elköltözött a másik felem. Másfél éve éltünk együtt. Egy csúnya házasság végén ismertem meg, elváltak, de az asszony ki akarja semmizni. Hozzám költözött, és ezernyi lelki sérülést kellett megoldanunk. Kiálltam mellette, imádtam, segítettem neki. Nagyon érzelmes típus, mindent a lelkére vesz. Most azt mondta, pánikérzése van, fél, de nem tudja mitől. Problémái vannak, magányra vágyik, de nem akar elveszíteni, szeret. Mégis elment. Állítólag gondolkozni akar, nem tudja mit akar. Most is pánikban van. Fél, hogy valami helyrehozhatatlant követett el. Állítja, hogy nagyon szeret. De levegő kell neki. Hiányzom neki. Telefonálgat. Időt kér. Én meg azt gondolom, hogy vége. Hiszen elment. Vele akartam leélni az életemet. Ő volt a másik felem. Nem vagyunk már irtó fiatalok, ő 37 lesz, én 27. Boldog voltam vele. Istentelenül hiányzik. Talán rá fog jönni, hogy mit tett és vissza akarja majd csinálni. Még utolsó este is úgy ölelet, úgy simogatott, mint minden este. Más nője nincs, ebbeől a szempontból nagyon konzervatív és nagyon megbízható. De elment. Mert őrlődik a volt felesége hadjárata miatt, amiatt, hogy a saját húga ki akarja túrni az örökségéből, amiatt, hogy jelenleg nincs saját tulajdona, amiatt, hogy még soha életében nem volt igazán független és önálló, hiszen iszonyú korán házasodott és onnan azonnal hozzám jött. Úgy érzem, hogy ezt nehéz lesz túlélni. Van arra esély, hogy valóban rájön, hogy a legjobb dolgot dobta el az életéből és megpróbálja helyrehozni a dolgokat? Hallott már valaki ilyen "sikersztoriról"? Ja, itthagyott egy pár dolgot, szerinte csak átpakolt máshova, és ez nem jelenti azt, hogy végünk. Csak egy kis időt akar. De hát együtt éltünk!!! És már nem. Vissza szeretném kapni őt, de nem akarom, hogy sajnálatból vagy hirtelen döntésből jöjjön vissza. Azt mondtam, legyen vége rendesen és van egy kis idő a meggondolásra, amíg még vissza lehet csinálni. Azt mondtam, ne hívjon, ne keressen. De hív. Én meg belehalok. Legszívesebben lerombolnám a lakást a földig, mert itt minden kettőnkről szól. Nem tudok így élni. Ebben a bizonytalanságban. De én sem akarom elveszíteni őt. Tehetetlen vagyok. Csak sírni tudok. Soha nem voltam még olyan boldog, mint az elmúlt másfél évben. Miért ment el? Visszajön? Túlélem?
  1. 2003. január 13. 00:0726.
    Kedves Watta!
    nincs sem tanacsom, sem sikersztorim!
    szerintem nincs is szukseged ra, mert a gondolkodasod igen komplex, a lelked pedig finom es csipkes.
    Te tudod Ot, es magadat is. . . . . . .
    amig szenvedsz, -hogy O tisztazza a gondolatait-szorongatom a kezed. . . . :)
    szerintem nem sokaig leszunk kez a kezben. . . :o)))))


    előzmény:
    Watta (25)
     
  2. 2003. január 12. 22:5025.
    Tudom. Nem fogom keresni. Ma sem tettem. Ha nem változik a helyzet, akkor így kellett lennie. Akkor jobb, hogy másfél év után történt és nem tíz év múlva. Tudom. De azt is tudom, hogy őt ismerve még sok idő el fog telni, mire biztos lesz, hogy mi a helyzet. Most még tudja, hogy várok rá. Emiatt kicsit biztosan biztonságban érzi magát, úgy gondolja, ráér dönteni. A hosszú idő viszont szerintem megrágja a szerelmet. Minden halványul egy idő után. Nem tudom. Ezerszer elmondta, hogy szeret és nem akar elvesziteni. Azt is elmondta, hogy ha nem akarna engem, nem hitegetne, mert nem akar bántani. Csak hát ő sem tudja, hogy mit akar. Most leginkább magányt. Tudom, hogy nagyon társas lény, neki szüksége van a társra, hosszú ideig nem tud egyedül maradni. Mégis attól félek, hogy napról napra egyre kevésbé fogja rágni magát, egyre kevesebbet fog rajtunk gondolkozni és egyszer csak azon kapja magát, hogy elmúlt. Vagy ez nem így megy? Tudom a közhelyt, hogy a távolság a kis tüzeket eloltja, a nagyokat fellobbantja, de szerintem ez erre az esetre nem értelmezhető. Ez most nagyon önző szemét módon fog hangzani, de attól félek, hogy ő most nyugodtan alszik éppen. Vagy nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. január 12. 21:4624.
    Jajj ne butáskodj már!!! Az életnek szerinted egy férfi az értelme?? Mert, ha ezt így gondolod, akkor valamit nagyon rosszul tanítottak meg Neked! Nyerni ezzel a pasival csak akkor fogsz tudni, ha összeszorítod a fogadat és semmit nem érzékeltetsz vele abból, amiken keresztül mész. Sem most, sem máskor sem! Hidd el, ha megalázkodsz, vagy könyörögsz, csak sokkal messzebbre lököd! Ha tartás van Benned, ha nem ugrasz, ha füttyent, sokkal hamarabb kezd el szaladni utánad! Csak valahogy ne ásd bele Magad az önsajnálatba, sehova sem vezet. Van egy lakásod, tessék szépen rendben tartani! Foglalkozz Magaddal és meglásd a nap is kisüt. Szegény Édesanyám mondogatta, amíg élt és azóta is egyik kapaszkodóm: Vonuló felhők felett mindig kék az ég! Meglásd, így van!
    előzmény:
    Watta (23)
     
  4. 2003. január 12. 21:2623.
    Néha úgy érzem, hogy őrült vagyok. Beszélek valakivel, de csak szavakat teszek egymás után. Az agyam nem ott jár. Teszem a dolgomat, de rutinból, mint valami gép. Olyan, mintha nem lenne lelkem. De sajnos van, mert érzem, hogy fáj. Most hazajöttem. Nem menekülhetek állandóan. Nem rekeszthetem ki magam a saját lakásomból. És egyszer úgyis szembesülni kell ezzel. Itthon vagyok. Üres a lakás. Egyre nagyobb a kupi, mert pakolni nincs kedvem. Bevettem egy nyugtatót, mert már az utcán sírva jöttem. Itthon meg azt éreztem, hogy nem bírom tovább. Tudjátok milyen üvöltve sírni tök egyedül egy szoba kellős közepén a földön ülve? Minden pillanatban a telefonomat figyelem, felhívnám, de tudom, hogy az most nem lenne jó. Ismer, tudja, hogy mit érzek. Bár talán egy kicsit erősebbnek gondol. Nem tudom, most hol van. Talán otthon. Mármint az apja lakásában a nagyanyjával. Nem tudom, hogy gondol-e rám. Tegnap beszéltünk, azt mondta elment a Camponába körülnézni, hogy ne kelljen otthon lenni. Ő is menekül. Mire jó ez? Ha menekül és nem marad egyedül, akkor hogyan fog gondolkodni? Hogyan fog rájönni arra, hogy mit szeretne? Talán csak ő is meg akarja szokni ezt az állapotot és megvárni, hogy elmúljon a hiányom? Nem tudom. Annyira szeretném tudni, hogy mit érez, mire vágyik, mit szeretne. A tehetetlenség a legrosszabb. És a bizonytalanság. A buliban az egyik lány (mert nem mindenkit ismertem) megkérdezte, hogy egyedül élek-e. Rávágtam, hogy igen. Borzalmas volt. Nem tudom, hogy meddig kell várnom. Minden nap egyre távolabb kerülök tőle, vagy egyre közelebb? Minden nap meghal valami, vagy születik? Megmondtam neki, hogy amíg nem jön tisztába magával, addig legyen vége. Ne hívjon, csak ha valami mondanivalója van. Most meg annyira szeretném hallani a hangját. Legszívesebben rohannék hozzá, hogy inkább csináljuk úgy ahogy ő akarja, találkozgassunk, és tartsuk meg egymást. Mert ezt akarja. De tudom, hogy ha ezt megtenném, azzal nem megoldanám a problémákat, csak elsöpörném őket a szőnyeg alá. Együtt élniünk csak akkor van értelme, ha mindketten biztosak vagyunk a szerelmünkben. Tudom, hogy ha nem keres többé és nem jön vissza, akkor ennek így kellett lennie. Tudom. Csak elfogadni olyan nehéz. Nem tudom, hogyan tovább nélküle. Hiányzik a szokásos esti simogatás, az összebújás, hiányzik, hogy szorosan átöleljen, mert majd megfagy a paplan alatt. Gyűlölök a telefonomra ébredni. Hiányzik, hogy ő ébresszen, ahogy szokott, egy percre visszabújva mellém. Hiányzik, hogy felhívjon. Naponta többször hívott mindig. Az egész életem üres lett nélküle, és nem tudhatom, hogy valaha is változik-e köztünk a helyzet. Nem vagyok öngyilkos hajlam, de rémülettel tölt el, hogy van még előttem vagy negyven év. Semmi értelme.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. január 12. 21:2522.
    Nem az a baj, hogy félembernek érzem magam nélküle, mert ez nem igaz. Én én vagyok és az is maradok. Az a baj, hogy ennyi gondolkodás után, összevetve mindent, rájöttem, hogy nekem tényleg ő kell. Rengeteg pasim volt már, de az életemet egyikkel sem akartam leélni. Vele igen. Egyik oldalról érzem, hogy aki ezt velem megtette, az nem érdemel meg. A másik oldalról meg megértem, hogy ő mit érez és azt gondolom, hogy meg kell adnom neki a lehetőséget. A kisördög pedig folyton azzal rémísztget, hogy mi van, ha csak gyenge ahhoz, hogy kimondja a végső szót és csak így akarja úgymond fájdalommentesebbé tenni a dolgot, hogy kivárja, amíg elmúlik belőlem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. január 12. 21:2321.
    Itt vagyok újra. Tegnap este elmentem a barátnőkkel egy buliba. Félelmetes volt. Azokat a számokat játszották, amik rá emlékeztetnek. Érdekes volt, hogy baromi sokat ittam, mégsem ártott meg. Hajnal fél ötre értünk haza a barátnőmhöz, ott aludtam. És a mai napot is vele töltöttem. Elmentünk moziba is este. Egész nap rajtam volt a pánik, de a moziban jött elő igazán. Ott ugye sötét van, az embernek elindulnak a gondolatai. Komolyan attól féltem, hogy ott helyben belehalok. Rámtört egy érzés, remegtem egész testemben, közben fáztam, de a tenyerem izzadt, az agyam feszült és a szívem valami félelmetes sebességgel vert. Úgy feszült az arcom és a szemem, mint az ájulás előtti pillanatban. Ordítani akartam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. január 12. 09:4520.
    Visszajönni visszajön. De a neheze akkor jön el igazán. Mert az biztos, hogy változásnak kell történnie. Az elmenetele csak jelzés arra, hogy valami nem oké. Tudod, megszerezni sem könnyű valakit, de megtartani ezerszer nehezebb. Nem elég szeretni. Okosan kell szeretni.
    előzmény:
    nok_apja (19)
     
  8. 2003. január 12. 09:4019.
    Az idő valóban segít, mert a rossz emlékek elhalványúlnak, a szeretet meg elkezd egyre jobban hiányozni. Szóval, visszafog jönni, de miért ment el? Ez a kulcskérdés. Az nyilvánvaló, hogy a pasi szeretett téged és ma is szeret, de. . .
    Vajon tényleg annyira szeretett-e belül, amennyinek te érezted?
    Vajon a kettőtök kapcsolatának hőfoka annyi volt-e amennyire ő vágyott.
    Nem volt-e túlszeretve és most émelyeg a gyomra tőle?
    A te igényeidhez való alkalmazkodás miatt, nem kötötte-e saját magát gúzsba?
    Nem támasztottál-e vele szemben olyan követelményeket, amiket látszólag szívesen teljesített, de mára besokalt tőle és fél ez már így marad amíg világ a világ.
    És végül. Tényleg őt szeretted? Nem valakit akit beleképzeltél és ő csak egy ideig tudott ennek a képnek megfelelni, de nem érzi benne jól magát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. január 12. 09:2018.
    Érdekes, amit sherpa01 mond, csak mindig annak a nehezebb, aki sérülékenyebb. De ennek ellenére a megoldás a te elméleted. Ha nem jön vissza, úgy igaz, vége. Csak meg kell élni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. január 12. 08:0617.
    Jyll és Figyelo véleményével egyáltalán nem értek egyet! Végigolvastam az egész topicot. Azt gondolom, hogy a párodnak valóban egy kis időre van szüksége, ahogy ő mondta, egy kis levegőhöz akar jutni. Van ilyen! Valószínűleg tényleg szeret Téged, de most picit engedd el! Szerintem telefonilag sem kellene láncolni! Nagyon kedvesen mondd meg neki, ha hívogat, hogy ez sem kötelező program, most kapcsoljon ki teljesen! És tedd hozzá, hogy Neked is levegőre va szükséged! Ne csinálj neki lelkifúrókat, ne érezze amiket Te érzel. (üres a lakás nélküle, ott maradtak dolgai, stb) Hidd el, ezekből semmit nem kell tudnia! Az az érzésem, kevesebb ideig lesz távol, mint ezt gondolod!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_389616
    Torolt_felhasznalo_389616
    2003. január 12. 05:0016.
    watta! arra gondolj, hogy ha belole "elmulna minden" akkor az mar reg rossz. akkor nem o volt az igazi. es szerintem arra is gondolj egy kicsit, hogy Neked most meg kell tanulnod magadra gondolni. szerintem nagyon okos es bator vagy, hogy nem akarsz "vissza fele lepkedni, randizgatni vele". egy indiai baratnom mondta az eljegyzesemen: egyedul jottunk erre a vilagra es egyedul megyunk rola el! te nem fel ember vagy, az o egyik fele, hanem egesz. . . . barmi lesz is. puszi, drukkolok es hidd el minden ugy fog tortenni ahogy tortennie kell! :-)
    előzmény:
    Watta (4)
     
  12. 2003. január 11. 23:0715.
    Normalisnak "normalis" a pacak, csak mar elege volt a kapcsolatbol, aztan most furdalja a lelkismerete hogy megbantott Teged. Ne engedd vissza. VEGE!! Slusz pasz. Menjen a fenebe.
    előzmény:
    Watta (6)
     
  13. 2003. január 11. 22:5814.
    Szia!

    Én úgy gondolom, hogy ha valaki másfél évig együtt él a párjával és képes igazán szeretni, az nem költözik el. Az viszont aki ezt megteszi és Téged ilyen állapotba hozott, nem érdemli meg a Te szeretetedet. Megkockáztatom a történeted alapján, hogy nem lehetett hozzád valójában őszinte, és amit Te annak véltél, nyilván részben színjáték volt. A világ tele van sokkal normálisabb és kevésbé problémás férfiakkal, az egyik mellett igazán boldog tudsz majd lenni. Azt kívánom Neked, hogy engedd, hogy mielőbb rádtaláljon az igazi párod.
    előzmény:
    Watta (1)
     
  14. 2003. január 11. 21:2713.
    Szia:o)
    Jo ötlet a ma esti kis "elhajlás" talan Te is maskent latod majd a helyzetet.
    Olvastam a többiek hozzászólását de a helyzetet valamennyire maskent közelitenem meg!
    En is a párommal elek együtt és pont ma fogalmazodott meg bennem az, amiről Te is irtal avval a kulönbseggel, hogy en meg nem mentem el!Azt hiszem, hogy sok dologban azonos a helyzetünk:ugyan annyi ideje elünk együtt es a korbeli elteres is majdnem stimmel!
    Próbáld meg nem olyan tragikusan felfogni a törtenteket es kepzeld magad az Ö helyzetébe!Én most ebben a pillanatban azert tudom ezt megtenni, mert ma gondoltam arra magam is, hogy rövidebb időre "elmenjek", de ugy hogy se telefon, se mail. . . csak ugy gondolkodni!Magam is biztos vagyok a kapcsolatomban de vannak olyan időszakok amikor egyszerűen vannak dolgok, amit meg kell tenned es ha nem teszed akkor csak egyszerűen örlődsz magadban. Szerintem a Ti különválásotok is ezekhez sorolható illetve igy hivnam azt is, amire en keszülök!Imádom a páromat es tudom, hogy vele szeretnek megöregedni de. . . . . . egyszerűen van amikor besokall az ember lánya!
    El tudom kepzelni hogy milyen lehet a fogadtatása egy ilyen lepesnek, de szerintem ne add fel, mert ez nem a vege a dolognak! Bagatell es sokan hivatkoztak mar ra, de az idő megoldja ezt is, ahogy minden!Ha valoban Ö is ugy erez ahogyan Te akkor hamarosan rá fog jönni, hogy mennyivel kevesebb nelkuled. . . pont a fele annyi, és hamarosan együtt lesztek megint!
    előzmény:
    Watta (1)
     
  15. 2003. január 11. 20:5212.
    Szia Watta! Két kérdésed volt az nyitó levélben. 1. Magyarázza meg valaki hogy miért csinálta? 2. Vigasztaljunk meg, hogy tul éled.
    Én most az elsőre válaszolnék, mert ha megérted hogy neki miiért van szüksége az egyedül létre, akkor talán elfogadod az ő igényét és nem ijedsz meg a távolságtól.
    Az én tapasztalatom szerint, igen rossz dolog egyik párkacsolatból a másikba közvetlenül beleugrani, mivel igy az ember nem tudja letisztázni a multat és nem tud az uj kapcsolatba teljes egészében benne lenni.
    Hiszen idő kell hogy lezárjuk az előző kitudja miért záródó kapcsolatot, amit valamikor szeretetből kötöttünk. Akár hogy is nézem, ha kilépsz egy kapcsolatból, ugymond nem egész, egészséges emberként lépsz ki, hanem sérülten, üres lyukakkal a lelkedben. Na most ha az ember fia, vagy lánya rögvest beleugrik egy másik kapcsolatba, akkor mindezt viszi magával. Tudom sokan azt hiszik majd a másik kapcsolat meggyógyitja a sebeket, de nem igy van. Csak mi magunk gyogyulhatunk meg, egyedül. Ujra egész emberré kell lenni ahhoz, hogy a következő partnernak, szeretett lénynek, a legjobbat, és legtöbbet adjuk.

    Hidd el ha a párod most rájött arra, hogy ezeket a sebeket, amik 1oo% hogy vannak neki, mint irod, csak ő maga gyógyithatja be, akkor várd ki. Valószinűleg sajét maga miatt ment el, de ha "felépül" neked is jobb lesz.

    Ennyi az én magyarázatom. És ne gondolkozz azon hogy mit hagyott, vagy nem hagyott ott nálad, és miért. Szerintem a férfiak nem gondolkodnak ugy ahogy te azt beleképzeled most az általa otthagyott dolgokba. Valószinűleg mindent elvitt amire szüksége lesz.
    Remélem tudtam talán egy kicsit segiteni és kitartást kivánok neked. hidd le megéri, ne add fel a reményt! És Őt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. január 11. 20:4611.
    Abból következően, hogy kulcsokat nem adta vissza, szerintem ő is teljesen bizonytalan a döntésében, de ez nem jelent semmit. De te sem kérted a kulcsokat. Az én barátom sem kérte el a lakáskulcsot, sőt még a kocsiét sem és 4 hónapig külön voltunk. De viszont nem hívogattuk egymást. Ő mondta ki a döntő szót hát én eljöttem, elhoztam mindent és nem is kerestem. Ő keresett meg hogy hova tüntem, pedig közben éppen összeszedett valami hölgyeményt és mégis engem hívott el nyaralni.
    Nekem a barátnőm sokat segített, hisz ő még régebben ismerte a páromat mint én. Sokat beszéltünk róla, de sokszor felrázott a búskomorságomból. Lefoglalt.
    Lehet, hogy a helyedben megkérném, hogy ne hívjon egy darabig, bár ezt persze könnyű mondani, de így a lelked nem fog megnyugodni. Főleg nem addig, amíg ilyen felemás ez a kapcsolat. És az is lehet, hogy tényleg csak idő kell neki. Azért nem kellene telefonon sem beszélni vele, neki is meg kell érezni, azt milyen egyedül. Mert mondani bármit lehet telefonon keresztül. Menj a barátnőiddel szórakozni, vezesd le az indulataidat, a felgyülemlett energiádat, tornázz stb. De az alkohollal csak óvatosan, az nem old meg semmit, de egy derekas fejfájást azt okozhat.
    előzmény:
    Watta (6)
     
  17. 2003. január 11. 20:3110.
    Az alkohol tényleg jó de csak időlegesen. És nagyon vigyázz magadra, mert ilyenkor csinálja az ember a legnagyobb marhaságot. Azért kívánom hogy sikerüljön lazítanod, és jusson eszedbe hogy a kenyérpirító nálad, a lakáskulcs viszont nála van. Pusz, vigyázz magadra!
    előzmény:
    Watta (6)
     
  18. 2003. január 11. 20:279.
    Szia Watta! Most hiaba mondjuk neked, hogy mi mar atmentunk ezeken es valahogy megis alakultak rendezodtek a dolgok, mert csak a magad fajdalma van neked es mas nem szamit. Megertelek. Nehez most neked nagyon. Ki kell varnod, amig alakul valami, sajnos nem tehetsz lepeseket a folyamat meggyorsitasara. Erositened kell magad, mert az elet megy tovabb, ha akarjuk, ha nem. Sok szerencset es kivanom mihamarabb legy boldog!
    előzmény:
    Watta (4)
     
  19. 2003. január 11. 20:268.
    Egyébként egyetértek zsigabigával: nem kell csinálni semmit. ("Tevékenységnek" meg most pont elég az, hogy a saját fájdalmadat el tudd viselni. . . )
    előzmény:
    Watta (6)
     
  20. 2003. január 11. 20:237.
    Lehet, hogy így jobban tud szeretni. Vannak ilyenek. Én meg a barátom 12 éve élünk úgy, hogy hétvégén vagyunk csak együtt és esetleg hét közben egyszer-egyszer találkozunk. Nehezen szoktam meg, mert ugye, mindannyian hajlamosak vagyunk arra, hogy csak azt tekintsük a szerelme bizonyítékának, hogyha együtt akar élni velünk! Mert nekünk annyira szükségünk van a testi közelségre, hogy el sem tudjuk képzelni, hogy másként is lehet. De ez nem teljesen igaz. Nem mindenkire. Lehet, hogy a tiéd is ilyen. De ha ilyen, és amúgy ragaszkodnál hozzá, akkor szokj a gondolathoz, hogy ezt így kell elfogadni valószínűleg.
    előzmény:
    Watta (4)
     
  21. 2003. január 11. 20:226.
    Érdekes, a lakáskulcsot sem adta vissza. Viszont rájöttem, hogy nem sok mindent hagyott itt. A kiolvasott könyveit, az egyik karácsonyi ajándékát (tőlem egy könyv, viszont a többi ajándékot elvitte), a samponját, a tusfürdőjét, egy törölközőt, a kenyérpirítót, amit ő vett és az az övé is, mert imádja, egy pólót, egy inget, egy alsónacit, és ennyi. Tulajdonképpen semmi nem maradt itt. Elvitte viszont az álmaimat, a terveimet, a reményeimet. Olyan, mintha elvitte volna a lelkemet és csak a testemet hagyta volna itt.
    Elmegyek a barátnőimmel valami szórakozóhelyre, aztán ott is alszom a barátnőmnél. Nem akarok egyedül ébredni és nem akarok egyedül aludni. Ez a lakás hiába az enyém jogilag, de ez mégsem az enyém, ez a miénk. Nincs itt keresnivalóm.
    Este még fel akar hívni. Ma beszéltünk. Állítólag nem alszik éjszakánként. Megint azt mondta, úgy érzi, valami helyrehozhatatlant csinált. Azt mondta, nem normális. De azt nem mondta, hogy . . . mindegy. Nem mondott semmit. Most megyek. Az alkohol talán időlegesen oldja a gondokat. Tudjátok mi a baj? Nem egy embert veszítettem el, hanem az álmaimat. A jövőmet. Azt a csodát, amit együtt terveztünk. Nem lehet szavakkal kifejezni ezt a fájdalmat. De persze az ember az utolsó percig is reménykedik a nagy semmiben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. január 11. 20:195.
    Azt írod, hogy ő talán még jobban igényelte hogy kimutasd a szeretetedet. Gondolod hogy a férfi, aki nem egy kicsapongó, ámde érzelmes és kényelmes, jól érzi magát nélküled? Hacsak nem mégis egy másik nő van a dologban. Akkor viszont jobb ha megy. Túl fogod élni. Itt vagyok erre biztosítéknak én. Gyors volt a válás ügyintézése, a lelkem pedig ma már szárnyal! Sokkal csodásabb ember oldalán élek, pedig gondolhatod, hogy nem passzióból mentem férjhez. 10 évig voltunk együtt, ebből 6 évig éltünk együtt. Ma már nem érdekel az egész. Te is át fogsz esni ezen az időszakon. Vagy így vagy úgy. És nem látok okot arra hogy ne béküljetek ki. Azt írod hogy "újrakezdeni". Miért újra? miért nem FOLYTATNI akarod. Gondolom a lakás még ugyanott, ugyanúgy van. Te is ugyanaz vagy aki csütörtök előtt voltál. Ő is. Szerintem ki fogtok békülni, ha tényleg olyan klassz volt a kapcsolatotok! Legalábbis én nagyon szorítok nektek.
    előzmény:
    Watta (4)
     
  23. 2003. január 11. 19:504.
    Én is igyekszem most a barátokra támaszkodni, de valahogy olyan álságosnak érzem a szituációt. Ott ülök valakivel szemben, beszélgetünk és én mosolygok, de közben az agyamat képtelen vagyok kikapcsolni és legszívesebben üvöltenék a fájdalomtól. És abban a másodpercben, ahogy belépek újra a lakásba, csak zokogok. Rettenetesen hiányzik. Fizikailag fáj a hiánya. Minden este, végig a másfél év alatt, szorosan átölelve aludtunk el, minden reggel puszikkal ébresztett és simogatott. És neki talán még ennél is nagyobb igénye volt arra, hogy folyton hozzáérjek, simogassam. És most mindez nincs. Fekszem egyedül az ágyban, magamra húzom az ő paplanját és szinte görcsös a fájdalom, hogy nem érhetek hozzá. Tényleg legszívesebben meghalnék. Szinte kívánom, hogy reggel ne ébredjek fel. Nem érdekel semmi. Sem a munkám, sem az egyéb dolgaim. Nem tudom, hogy ezt az állapotot meddig lehet kihúzni. És ha a távollét és az idő majd arra a következtetésre juttatja őt, hogy ha ennyit kibírtunk, akkor mostmár nincs értelme újrakezdeni? Neki talán ez kényelmesebb is lenne, hiszen így meg tudna nyugodtan küzdeni a volt feleségével és a húgával, nem kellene egy újabb "problémát" a nyakába vennie azzal, hogy újra meg kell teremteni a közös életet. Tudom, a kényelemnek nincs köze a szerelemhez, de ismerem őt. Hajlamos arra, hogy kényelemből döntsön és aztán hiába bánja, inkább csak belül marcangolja magát ahelyett, hogy lépne. És közben pedig tudom, érzem, hogy szeret. Csak valahogy túl szorosak voltunk együtt, túl sok volt a külső gond, túlságosan egymásra voltunk utalva. Én nem akarok találkozgatni azzal, akivel együtt éltem. Tudom, hogy ő ezt szeretné, hetente pár éjszakát együtt tölteni, randizgatni, aztán néha egyedül maradni. Nekem ez nem megy. Nem tudok visszafelé haladni. De mi lesz, ha azt mondom, most legyen vége rendesen, vigye el a maradék holmit és ne keressen többé, csak akkor, ha mégis szeretne máshogy dönteni. Ha nem hallunk egymásról, nem beszélünk, nem látjuk egymást, akkor nem múlik el belőle emiatt minden? Belőlem biztosan nem, hiszen én már tudom: őt szeretném. Vagy ha valóban szeret, akkor eljut ős is a felismerésig? Azt tudom, hogy ha úgy érzi, akkor szólni fog, mert nála nem játszik ebben szerepet a büszkeség. De vajon mennyi időnek kell eltelnie? És az eltelt idő nem fordítja még rosszabbra a helyzetet? Tehetetlen vagyok. Annyira szeretnék most eldobni magamtól a lelkemet, a gondolataimat. Vagy valahogy hirtelen mindent elfelejteni.
    előzmény:
    mozart (2)
     
  24. 2003. január 11. 19:413.
    Szia! Én meg 26 vagyok, elvált, és jelenleg nagyon boldog. annyira más kívülről látni a helyzetedet! NE CSÜGGEDJ! Ez a faszi szeret téged, hívogat téged - ez a faszi nem zárt le téged! Utálom a közhelyeket, de tényleg mindent megold az idő. Egy éve még ott tartottam hogy nem akarok élni. Ma pedig egy csodás emberrel élek együtt! Az én szitum más, de végeredményileg baromira nem számít. Ne sírj, mert bedagad a szemed, és ha a nagy Ő véletlenül betoppan, mert rájött hogy nem tud nélküled élni, akkor megijed tőled. Ráadásul a fejed is megfájdul. Ne akard hogy vége legyen! Minek? Szeretitek egymást. Adj neki nyugodtan időt. Attól még nem veszíted el. Ő már túl van egy váláson, érthető, hogy beparázott amikor rájött hogy te vagy az igazi párja. Nem? Fél hogy téged is elveszíthet. Ha hívni akar, hívjon. Beszélj vele. Légy természetes, ne sürgesd, tégy úgy, mintha csak elutazott volna, és gondold azt, hogy csak azért beszél furán és tartózkodóan, mert egy csomó ember van körülötte. De egy pillanatra se feledd hogy szeret.
    előzmény:
    Watta (1)
     
  25. 2003. január 11. 19:292.
    Szia! Túlélni túléled, az embert mindent túlél, ha akarja. Hogy visszajön-e az a jövő titka, az meg hogy mért ment el szerintem még ő sem tudja. Kitartás.
    Az én párom úgymond kétszer "bolondult" meg, nem akarta lekötni magát és állandóan új nőket keresett, most úgy tűnik lenyugodott.
    Nekem nagyon sokat segítetettek a barátaim, mellettem álltak és elterelték a gondolataimat, de valahol lelkileg a sok tanács ellenére sem adtam fel, mert nagyon szeretem őt. És be is jött. Olybá tűnik rájött, hogy jobb egy biztos.
    Szerintem hagyd egy kicsit a párodat, ha igazán szeret rá kell, hogy jöjjön, hogy tud-e veled élni vagy sem és akkor elenged. Azt a pár dolgot, amit ott hagyott nálad, szerintem a végtelenségig ne tartogasd, hogy láthassa, hogy te le akarod zárni ezt. Ilyenkor rögtön bepánikolnak, mert amúgy azt hiszik, hogy mi csak várunk rájuk.
    előzmény:
    Watta (1)
     

Címlap

top