Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakaja :)

Torolt_felhasznalo_451662
Torolt_felhasznalo_451662
Létrehozva: 2006. január 10. 15:06

Sziasztok!

Örömmel pepecselgetünk kicsikéink első szilárd táplálékaivel - osszuk meg egymással tapasztalatainkat! Ki mikor mit ad, melyik babónak mi a kedvence, na és persze egyéb praktikus tippek...  

  1. Torolt_felhasznalo_440969
    Torolt_felhasznalo_440969
    2007. január 31. 17:583526.

    sziasztok!

    de jó hogy rátok találtam! most lesz 10 hós a kicsim, még csak kóstolgatunk, de egyre inkább éhesebb a tej után is. szívesen olvasnék recepteket, biztos sok van ezen a topicon, de nem tudom az elejét előcsalogatni.... van tippetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2007. január 28. 11:493525.

    Sziasztok!

    Napok óta készülök írni, de mindig közbe jött valami  

    A héten minden a négy gyerek elkapta a hányásos, hasmenéses vírust  Ráadásul Dorka mostmár egy hete olyan erősen köhög, hogy az erőlködés miatt sokszor hányt. Természtesen (?) sem az ügyelten, sem a gyerekorvostól nem kaptunk köhögéscsillapítót  Így pénteken este bevittük Kecskemétre egy gyerekorvoshoz, hogy mostmár valami megfelelő gyógyszerket is kapjon.

    Nagia: örülök, hogy gépkzelbe kerültél és benéztél hozzánk.

    Krókusz: gratulálok a vizsgáidhoz. Tejcsi témához: Dorka nagyon szereti a tejet. Szerintem már írtam is, előfordul, hogy fél litert is megiszik.

    Dinamama: remélem a gyerekek már jobban vannak. Dorkának rendszeresen a haja fáj  Így mi ezt a kérdést puszival gyógyítjuk  

    Én most azon aggódom, hogy Dorkát tényleg felveszik e majd a bölcsibe márciustól, mert ha nem nagyon nagy problémáink lesznek. Apa kedden megy orvosi bizottság elé a leszázalékolása miatt, s mivel valószínűleg nem fogják leszázalékolni teljesen, így vissza kell mennie dolgozni. Tehát nem lesz aki a Dorkára vigyázzon  

    Egyenlőre ennyi belőlem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. január 27. 12:193524.

    Hahó!

    Így a legjobb a tor, végülis! 

    A 30 kg-t nem akarom, 20- szal is boldog lennék... 15- tel is, .... 10- zel is... stb! 

    Nálunk Sámu heverte ki leggyorsabban, 3-szor taccsolt, és kutya baja. Viszont Dinának még tegnap is 4 olyan pelus volt, hogy teljes átöltözés követte, és ma reggel is fürödnünk kellett...

    De ma már mertem neki adni hasfogót és meg is ette.

    Viszont a kedélye jó, a kevés evés miatt ugyebár én nem aggódom... 15 (!) kg és 85 cm! A doktor néni aggódó szavaimra megnyugtatott, hogy majd tavasszal lemotorozza.

    Sztem ne görcsölj a nem evésen. Tudod, szokták mondani, hogy ezen az éjtájon elég ritkán hal éhen gyerek. Állítólag tudják, hogy mire van szükségük...

    Bár az én lányomnak nem hiszem, hogy 3 Rudira lenne szüksége naponta!!!    Természetesen max. egyet szokott kapni, utána meg azt, hogy elfogyott!

    Az uram tegnap megint 11-ig szerelt, az egy szerencséje, hogy végre megy az autó!!! Ráadásul hétfőn lesz a házassági évfordulónk! A hetedik!

    Mivel az autó elromlott alkatrésze 200 E volt, meg az építkezést is kissé túlzásba vitte, nem hiszem, hogy nagy ajándékra számíthatok!   

    Jó bulizást!

    Többiek?! 

    Jó hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3523)
    2007-01-26  14:20
  4. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 26. 14:203523.

    Vidéken vágják( 2.unokatesómék tartják) a disznót és úgy hozzák haza , így nekem csak Enni kell.... Pedig csatlakoztam egy fogyókúrás topichoz is!!

    Szóval elismerésem a gyerekgondozásért, én egyszerűen összeestem a fürdőszobában és Kész 1 napig a fejem is alig tudtam megemelni és fájt mindenem.... A férjem rá 1 napra, mire én kicsit jobban voltam... De már vége...

    a fiam továbbra se eszik...Már kezdek aggódni, nem látni rajta. Kb 10 kg ( 16 hónapos) és nem is magas, de amit ma evett az egy egér adagja.

    Ma megyek barátnős otthoni partira. A párom szerint rám fér egy kis kikapcsolódás. 

    30 kiló fogyás?????, És akarod is ???

    többiek??????????????????

    előzmény:
    Dina2005 (3522)
    2007-01-26  10:02
  5. 2007. január 26. 10:023522.

    Szia!

    Igen, jelentem, nálunk is végigmegy a családon!

    Tegnap már alig tudtam elmenni a Sámuért, és a nap hátralevő részének nagy részét egy kis helységben töltöttem...

    Sámu pedig érkezésem előtt hányta teli az osztálytermet. (Dina szerda este a konyhát terítette be) Ő azóta jól van, nagyon élénk, és tegnap este már követelte a "vacoját!" Ma reggel meg a tejeckét. Mondjuk ő is csak light- os kaját kap.

    Apa még nem jelezte, hogy rosszul lenne...

    Bár este mérges voltam rá, tudta, hogy vacakul vagyok, és 10-ig szerelte az autóját! Elég jó kis menet volt ágyba tenni a jelentősen megélénkült Dinát, meg a többször hányó Sámut...

    Na mindegy.

    Bocs a gusztustalan részletekért, remélem gyorsan átmegy rajtunk, én pl. már tudnék enni!   

    Nekem 20-30  kg-t kéne fogynom, de a héten még a torna is elmaradt...

    Hogy ki vág disznót? Ezt az utolsó mondatot nem értettem. A szüleid, te meg lájtost főzöl?

    Nálunk van tegnapi karalábéleves, meg papr. krumli, apának jó lesz. Majd még kitalálom Dina mit kap, mi meg Sámuval sóba-vízbe krumplit.

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3521)
    2007-01-25  08:22
  6. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 25. 08:223521.

    Szia!

    Hát sajnállak titeket, mi is voltunk ebben a hányásos- hasmenésben + egész család. Nekünk hosszú ideig elhúzódott. Mi jól vagyunk. A kisfiamnek egyre jobban kezd megmutatkozni az akarat ereje. Ja és a mozgásfejlődése tökéletes. 10 mp. és felmászik bárhová.

    Ja leszoktam a kávézásról, elmondták a mellékhatásait bővebben ill. hogy 1 adag kávé a máj méregtelenítésénak kapacitását 1 napra lefoglalja... közben más funkciója is van a májnak + nemcsak a kávét méregteleníti,, szóval eltettem a kávéfőzőt ez kb.2,5 hónapja volt. azóta 2 x ittam kapuccinót, pedig nagyon szeretem a keserű tejeskávét!!! .Most teázgatok, de az nem olyan, de próbálgatom a teákat. Ja a kajáról is le kellene szoknom. Májusig 10 kilót illene fogyni.( minden tavasszal ezt csinálom....)Nemsok sikerrel..de most!!

    Milánói és gombaleves. ( ma vágunk disznót, én nem..)

    előzmény:
    Dina2005 (3520)
    2007-01-24  15:29
  7. 2007. január 24. 15:293520.

    Újra csak én.

    Dina ma hajnalban hányós- fosós nyavalyával ébresztett, illetve már éjfél felé is nyöszörgött.

    Úgyhogy éjszakai fürdőzést rendeztünk, reggel még kétszer kellett fürdetni.

    Már szerencsére jobban van, nem nyűgös, csak az álmosságtól nyavalygott kissé- ugyanis az ágya alkatrészei még száradnak, a nagyágyban problémásabb volt az altatás.

    Remélem, senki nem kinlódik még ezzel a betegséggel, a szagot nem bírom az orromból kiírtani...

    Úgyhogy a tegnapra tervezett, de mára halasztott kecskeméti bevásárlókörút elmaradt. Még szerencse, hogy nem ott jött rá a betegség...

    Dorkabeb: utca elején járva eszembe szoktál jutni, nagyon együttérzek veled, de még annál is jobban sajnálom magamat, hogy pár hónap és...  

     Bár Sarannak már ennyi ideje sincs!

    Küldök egy kis  és  , hogy jobb legyen a kedvetek, a gyerekek  egytől egyig, anyuka nem   , hanem    !

    Dinamama

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. január 23. 10:373519.

    Csók!

    Remélem, mindenki jól van. A gyermekek angyalok, anyukák tündérek, türelmesek!

    Dina tegnap kapta a 1,5 éves szurit (ami régen a 3 éves volt), és nagyon bőgött! De már a mérlegelésre se akart bejönni. Igaz a hülye anyja elmesélte neki, hogy hova megyünk. És ugyebár csak kicsi a gyerek, nem hülye, felfogta, és imígyen reagált.

    Popija egy katasztrófa, tegnap már Smectát adtam neki hasfogónak, de semmi hatás... Pedig elég nehéz volt az a sz@rt belediktálni. Ma meg Nurofent adtam neki, mert mi fáj kérdésre "fogam" volt a válasz...

    Pénteken volt a védőnénink, teljesen odavolt a kisasszony beszélőkéjétől. Hát tiszta anyja, na.

    Most már nem csak meséljünk van, hanem " énekeljünk", "számoljunk" is. Csak győzzem.

    Krókusz: Dina 1 éves kora óta issza a tejet, 2- 2,5 dl, reggel, este. Szereti, szertartásszerűen isszuk: tejecke. (Fürdés, ébredés után a "nagyágyban")

    Tegnap: paradicsomleves, rakott krumpli.

    Ma paradicsomleves, rántott lazac- tülülüs autónál most akciós, tehát nem flancos, mondjuk annyira nem drága a Metróbansem  2 E/kg körül- krumplipüré, "bajacka"- őszibarackbefőtt.

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. január 21. 18:233518.

    Hahaó, hahó megjöttem, bár senkinek nem tűnt fel eltűnésem!  

    3 napja gépközelbe sem jutottam, raktuk a cserepet a tetőre... Már csak a kúpcserepek hiányoznak.

    Meg persze ami ezzel jár, több főre sütni- főzni, gyerekfelügyelet szervezés, sikertelenség esetén kisegítés.

    Éjszaka meg a gyermek kép- és szótagkártyáit vagdosom óraszám, de már teli a lábbelim is meg a zacsim is...   

    Krókusz, gratula a vizsgához, Nagia, neked üdv, maroknyi csapatunkban, Saran, bocs, de fentiek miatt nem reagáltam még, majd holnap de.

    Pá, pusz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_253585
    Torolt_felhasznalo_253585
    2007. január 21. 10:253517.

    Nagyon ügyi vagy, büszkék vagyunk rád!  

    Az ivás nálunk sem ment, bár a 1,5%-os tejcsit anyatej hőmérsékleten mindig megitta csőrösből (az Aventből kivettem a betétet, tök mérges voltam rá, mert egy csomó levegőt benyelt a gyerek és sokkal nehezebb szívni is), mostanában inkább a meleg italok mennek, bár én is azt kívánom. A sajt sajnos lassan kimegy a divatból, pedig nagyon kéne, legtöbbször a trappistát fogadja el reszelve. A Pacific gyümölcsleveket adom még babavízzel higítva, abból sokat megvirityöl, néha granulátumos tea, Kubu, az is higítva, ritkán, mert kikapunk a rendelőben, hogy sárga a gyerek. Hihetetlen, milyen szemük van!   A vizet elfogadja, de abból keveset iszik. Éjszaka mi már alszunk, nem kocsmázunk.

    No, ennyit gyorsan. Ebéd: raguleves+palacsinta.

    Szép napot mindenkinek!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3516)
    2007-01-21  08:54
  11. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 21. 08:543516.

    Szia! Örülünk, hogy benéztél. Én is szenvedek az etetéssel. Néha már teljesen tanácstalan vagyok. engem a folyadék ivás, nem ivás aggaszt, mert csak éjjel hajlandó tápszeres -tejet inni, de akkor is egyszerre max. 1 dl., így amíg felkel próbálom itatgatni, mert ha kinyílik a szeme vége. Többféle tápszert próbáltam, kecsketejet is ,de mindegy ( nappal a rostos őszit ill. a vilmoskörtét szivesebben megissza különböző itatókból ill. szívószállal) 16 hónapos. Tejet ( boltit) még csak az enyémből ivott pár kortyot, de azt se akarta különösebben, pedig agyba-főbe dícsérjük, ha önállóan iszik.  

    Ti mikor adtatok a gyerekeknek bolti tejet? Szeretik?

    Ja szerényen jegyzem meg minden tantágyból ötöst kaptam. Nagyon boldog vagyok, nagy Kő zuhant !!  

    Megyek főzök.Húsleves ( csirke parólékból) rántott csirke, zöld köret és krumpli püré + piskóta tekercs a mai menü:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253585 (3515)
    2007-01-19  16:32
  12. Torolt_felhasznalo_253585
    Torolt_felhasznalo_253585
    2007. január 19. 16:323515.

    Hali Csajok!

    Nagyon bírom a képeket, nálunk egyre ritkábban készülnek, mert amint meglátja gyermek a gépet, rohan felé, úgy meg ölég nehéz maradandó képet alkotni.

    Ha összejön minden, szeptembertől bölcsi, majd vissza rég nem látott munkahelyemre, addig meg bizakodás, hogy kellek még...

    Benő szinte ugyanazt eszi, amit mi, kivéve, ha valami nem nekivalót étkezünk. Akkor bepróbálkozok bébiétellel, de sírva lát neki, amikor meglátja az üveget, pedig korábban megette. Sértőnek érzi, hogy dedós kaját kell ennie. A reggelivel, vacsorával vagyok bajba, reggel szinte csak édeset fogad el, de abból meg mit lehet változatosan adni?   Vacsora hol bejön, hol nem, nem győzök trükközni.

    No, fel is ébredt a drága, úgyhogy most ennyi, ritkán jövök, de legalább rövid ideig vagyok, tiszta haszon.

    Pusszantás, legközelebb megóvaslak titeket. Hányan vagytok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 19. 08:313514.

    Mi van erre???

     Tanulok... de bekukk. Jó Soma új cikke, olvastátok?  Holnap vizsgázok,  még eléggé gyenge a felkészültségem. De. viszem anyuhoz a kisfiam.... Aztán irány az új életmód...... 

    előzmény:
    Dina2005 (3513)
    2007-01-15  12:39
  14. 2007. január 15. 12:393513.

    Halihó!

    Krókusz: hát, tényleg nem vmi sokat eszik Csanád, viszont a képen egyáltalán nem látszik alultápláltnak! Állítólag a gyerek tudja mennyi kell neki, és azt meg is eszi.

    Valóban tök jó 1-1 napra kimozdulni, bár ez velem már nagyon régen történt meg!  Már akár suliba is szívesen mennék néha! Pedig nagyon szórakoztató a családom, csak kissé egyhangú a taposómalom. Na majd ha már dolgozom, visszasírom még az egyhangú taposómalmomat!

    Mik azok a kötődési mintázatok?! Szülő- gyermek között? Engem érdekel! Nevelési tanácsok is! (Ma szülői, nem tudom, mit fogok hallani... Vagyis sejtem...) Nesze neked, pedagógus anyuka!

    Saran!

    Nagyon szép kislány Sackó! Hát a hiszti meg... vszínű velejárója a gyerekkornak. Vagy lehet, hogy rá is ragadt egy kicsi tudatalatti izgalmadból, hogy kezdődik a meló... (Dinamama lélekbúvár ötperce)

    Tényleg, mit is dolgozol, esetleg priviben? A régi munkahelyedre mész vissza?

    Kaja: tegnapi raguleves, mézes- mustáros karaj, krumplipüré, gyümifőzi, kinek mi tetszik.

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3511)
    2007-01-15  08:49
  15. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 15. 08:563512.
    Ismét Én! Nagyon jók a képek, na teszek fel, bár nem szeretek ide nagyon feltenni.Inkább megadom a honlapunk címét, akit érdekel. NOs ÉN IS AZT HITTEM AZ ÉN GYEREKEM NEM FOG HISZTIZNI, de NEM. Ő is ismeri a hátra vetem magam fajtát!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 15. 08:493511.

    Dorkaany! Mikor kezditek a bölcsit??? Örülj, hogy eszik, mert én olyan sokat kílódok vele. Csak rázza a fejét, pedig már mindentt csináltam.Pl. tegnap 1 óra, alig evett csak pici csíkokat a rántott mellből + kicsi főtt répát + fél szelet sütit Ezt 30 perc múlva kapta, addig ettünk, beszélgettünk az ebéd mellet és Ő ilyenkor ül az ücsiben...Aztán alvás, majd úgy döntöttem, hogy kiéheztetem és elmentünk sétálni (csak ivott 15 ml-!!!) és este 7 órakor próbálkoztam nagy lendülettel a vacsival ( leves sűreje, finom összeturmixolva! 1dl volt a mennyiség............  Majd fél 9 körül evett 3 kiskanál sülttököt.Na. És este is max 1,5 dl tej-tápszert iszik meg 3 részletben..........

    Oké befejezem, mert lehet, hogy nincs is nagy étvágya a sok gyógyszerek után, még egyiket kell szedni keddig. De hála Istennek egészséges.

    A párod rendszeresen otthon van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3506)
    2007-01-12  14:57
  17. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 15. 08:413510.

    Sziasztok lányok!!!

     Saran: Nagyon örülünk, hogy ismét itt vagy, mert néha haldoklásba csap át a topic, de jó, hogy fellendült.

    Nem dolgozok. 16 hós a fiam és a suli is 1,5 éve megy, igazán nem nagyon nagy erőfeszítés, hát persze most kell tanulnom,+ házi dogákat kreálni, de olyan jó 1-1 napra elmenni és , ha szerencsém van, akkor értelmes  embereket hallgatok olyan témában, ami érdekel.( tanulási zavar. diszlexia, diszgráfia, diszkalkúlia, mozgásfejlesztés, lélektan!!!! Olyan sok jó dolgot tanultan az anya-gyerek kapcsolatról! Most a kötődési mintázatok nyűgöztek le.  Na nem fárasztom a közönséget!)

    Én még kezdő angolos vagyok, újre kezdő! Hetente 2x60 percre jártam szeptembertől, de most lecsökkentettem 1x1,5 órára, mert hát a felügyeletet max. 2 emberre tudom bízni( férjem, anyukám) és még igazán fel se készülök SOHA!! Ettől függetlenül nagyon jól érzem magam az órán, bár nincs semmi érzékem a nyelvtanuláshoz, de azért szép lassú fejlődést tapasztaltam magamon..... 

    Minden jót( próbálok még írni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291046 (3504)
    2007-01-12  01:14
  18. Torolt_felhasznalo_291046
    Torolt_felhasznalo_291046
    2007. január 14. 00:213509.

    Sziasztok!

    Már megint itt vagyok! Megnéztem Dinamama fotóit, szép család vagytok! Én is felrakok egyet, nem a legfrissebb (mert azok még gépen vannak), de most is így néz ki Sackó (max hosszabb a haja, amibe nem enged se gumit, se csatot rakni, úgyhogy jövő héten irány a fodrász).

    Tegnap és ma vendégeink voltak, kifáradtam. Ráadásul Sackó ma olyan hisztivel nyitotta a napot, hogy ihaj (síkítós, hajtépős, önkarmolós, tipródós)! Mikor bnőim mesélték, hogy milyen hisztit tudnak produkálni a gyerekeik, csendesen örültem, hogy de jó, az én lányom nem ilyen. Dehogynem... Kezdődik a dackorszak, vagy mi. 40 perc bőgés után kifejtette, hogy ő akarta levetni a pizsijét. ÁÁÁÁÁÁÁ! Egész délután meg nyafogott, hogy fáj a popija, ezért visszaszorította a kakit. Na, dupla ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Paradicsomot evett tegnap, lehet, hogy kicsit felcsípte a popit, meg szerintem túlzásba vitte a csokit is (gyümölcsöt meg persze nemigazán eszi), úgyhogy holnaptól bekeményítek!

    Topictéma: tegnap egy finom túrós-hagymás-szalonnás kaját csináltam (www.családnet.hu-n találtam), ma pedig Stahl-féle gombás kifliket. Saci egyikből sem evett, ő Apa húsleveséhez ragaszkodott ma.

    Sziasztok, megyek regenerálódni... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. január 13. 15:173508.

    Na jó, egye fene, ha már így erőltetitek, én is teszek fel képeket, közkívánatra.

    Az elsőn karácsonykor mamáéknál anyával.

    A második: dizájnos etetőszékhez dizájnos sámli dukál!

    A keresztapukája hozta neki a dabasi vásárból...

    Harmadik: lebírkóztuk a nagybratyót!

    Topic: tegnap csilis bab, ma villámebéd: gombakrémleves, sajtos tészta.

    Mosmá' télleg pápusz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. január 13. 15:013507.

    Üdv a dolgozó és leendő dolgozó anyáknak!

    Dorkabeb: a "minkás" az elírás vagy így mondja Dorka? A fűrészpor bőrápoló hatású is, ugye? Azt a gyönyörűséges csokibőrét nagyon vigyázzátok!

    Krókusz! Miből vizsgázol? Ahogy anno mondogattuk- még középiskolában: Tanujjj, me' mögbux!

    Remélem, már meggyógyultatok!

    Saran! Mintha valami képekre tett volna ígéretet az éjszakai műszak?! 

    Dinácskának tegnap egy újabb közlekedési eszközt szereztünk be, egy bugyilila- kredencrózsaszín "motojt", sőt, motojkát!

    A megvásárlást követően rögtön le kellett hántani a csomagolóanyagot, és már fel is pattant rá a lányka.

    Majd nevezett színű szerszámon " elszáguldottunk" a patikába, ahol egyáltalán nem nyűglődött, átszellemült arccal lovagolta paripáját. Vissza újfent a motoron, kb fél óra az ötven méter.

    De amikor le kellett szállni, és a csomagtartóba rakni, akkor eszeveszett ordítás volt: MOTOJ! MOTOJKA! FOGOOOOOM!

    Csak azzal lehetett elhallgattatni, hogy megyünk "pogikát" venni az ábécébe.

    Mostanában folyton egyedül akar enni, ezt azzal jelzi, hogy közli a kanálra: "nézheted" - valószínűleg a foghatod akarna lenni, de mi így is értjük!

    Kezdődik a hepajkodás Gizinél, ma jött anyukám és már az ajtóban könyékig turkál a szatyrában: Judi, Judikaaaa!

    Altatás alatt meg közölte vele: kiveszlek, szejecc, szejetlek! Nagymama persze bedől az ilyen dumáknak, és alvás nem lett persze- mondjuk így legalább tudok netezni, mert most viszont 2 órája alszik.

    Na eldugulok, írjatok, jó pihit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2007. január 12. 14:573506.

    Sziasztok!

    A dolgozó anya is előkerült  Olvasgatlak benneteket nap, mint nap, de valahogy mindig elmarad az, hogy írjak is valamit 

    Dorka egész jól viseli az Apával töltött napokat. Mostmár rendszeresen eszik egyedül, készülünk a bölcsire. Változatlanul nagyon sokat beszél. Előfordul, hogy éjszaka felébred, olyankor felsorolja az összes szót ami eszébe jut, és persze a lista a hami szóval kezdődik  Beszereztem neki egy "minkás" kabátot, mivel rendszeresen kijár dolgozni Apával a műhelybe. Kedvesc játéka az, hogy beül a forgács közepébe és dobája azt. Hát mit ne mondjak, nem éppen tiszta gyerek olyankor  

    Krókusz: meglestelek benneteket, nagyon aranyosak vagytok  Remélem már nem betegeskedtek.

    Dina: gratulálok a tornához  Nekem is kellene valami mozgás. De sajnálom rá az időt. Szerencse, hogy így megúsztátok az esést. Én tavaly estem el a Dorkával a kezemben  Nagyon megijedtem, pedig nem történt semmi bajunk.

    Saran: örülök, hgy hallottam rólatok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. január 12. 10:483505.

    Megnéztem az utolsó hsz. idejét, és, és, és ....kitaláltam!

    Szia Saran és Kisgizi- drusza!

    Jó volt olvasni téged, hiányoltunk ám! Rendes tőled, hogy visszaolvastál, bár olyan rettenetes mennyiséget nem produkálunk!

    És már ovisok lesztek! Bár mit csodálkozok, szeptemberben Dina is megy...

    Majd este vagy holnap folyt., felébredt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291046 (3503)
    2007-01-12  01:02
  23. Torolt_felhasznalo_291046
    Torolt_felhasznalo_291046
    2007. január 12. 01:143504.

    Ma ovikukkantáson voltunk, mivel márc. 2-án indul a projekt! Mindenkitől mostanában ovis rémtörténeteket hallgatok (mennyire meg fog viselni kettőnket az elválás, hogyan nem figyelnek az óvónénik, milyen rossz a kaja, nem törlik ki a popókat, stb.) Egyelőre nem foglalkozok ezzel, próbálom tartalmasan kitölteni a közös két hónapunkat. Gondunk van még a szobatisztasággal is (kaki csak pelusba megy), de szépen eszik egyedül, jól kommunikál, és igencsak választékosan beszél :-))). Ahogy ma (pontosabban tegnap) elnéztem, ő lesz a legmagasabb a csoportban (amúgy 18 kg).

    Topictéma: már nem igazán főzök neki külön. Ma hentesragut evett kuszkusszal. Nagy kedvenc a Dolmio-s tészta (ha tornára megyünk vagy Csicsergőre, ez a menü, mert gyorsan megvan és két púpozott tányérral is megeszik belőle. A gyümölcs továbbra sem megy, néha banánt vagy mandarint elfogad (ellenben a Norbi féle Gyümölcskosár rúdjai bejöttek neki). Amit egyáltalán nem eszik: túró és máj.

    A bememen nincs friss kép, majd ide teszek fel párat. A kiscsajok gyönyörűűűűűűűűűűűűűűek!!!!

    Puszi! Szép pénteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_291046
    Torolt_felhasznalo_291046
    2007. január 12. 01:023503.

    Sziasztoooook!

    Először is BÚÉK mindenkinek!!!!! A betegeskedőknek pedig mielőbbi jobbulást és gyógyulást kívánok!

    Jelentem, visszaolvastam mindent és úgy-ahogy, de képben vagyok...

    Dinamama: az a jan. 5-i hullócsillagosdi nem volt semmi! Örülök, hogy nem lett nagyobb baj!!! Amúgy az a Bref tényleg jó, én is azt használom (kicsit büdös). Sokat nevettem a soraidon, sok a hasonlóság köztünk (lányom is Kisgizi itthon, a Buksit Buskinak mondja, sőt tegnap megkérdeztem tőle, ha lesz tesója, mi legyen a neve - naná, hogy Buski!).

    Krókusznak jobbulást kívánok és egy nagy kalappal jövő hétre! Hányadéves vagy? Minden elismerésem, aki kisgyerek mellett tanul (és persze dolgozik)!  Én is folytatni akartam az angoltanulást GYES alatt, de nem megy. Max. 1,5 órát vagyok távol a kiscsajtól, vagy velem van, vagy az apukájával. Az órákra még el tudnék járni, de készülni rá már nem, így meg nincs értelme. A színházért én is irigy-irigy, biztos tuti jó volt!

    Mi dec-ben nyaltunk be egy vírust, Saci csak 1 napig volt lázas, de nekem utána 2 napig olyan erős szem- és torokfájásom volt, hogy csak na (amit utána megkapott férjem, anyum, öcsém... is). Majd 3 hétig basszus hangszínben beszéltem.

    A karácsony nálunk is jól telt, bár Saci volt oda annyira a fától, mint vártam. Anyummal beszéltük, hogy az lehet az oka, hogy a mai gyerekek már nov. közepe óta szinte mindenhol feldíszített karácsonyfát látnak, nem olyan nagy szám nekik az "otthoni". Nemtom... Az ajándékok közül a Tesz-Vesz város könyv vitt mindent. Minden este abból kell mesélnem.  A szilvesztert anyuéknál töltöttük vidéken (most aludtunk először náluk, nem volt gond), mivel a belvárosban lakunk, tartottunk a petárdázástól, a tűzijátéktól (tavaly nagyon sírt a kiscsaj,megijedt). Elküldöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. január 11. 10:173502.

    Hahó!

    Mégegyszer jobbulást, remélem már mindenki jobban van!

    Túléltem a harmadik tornát, és még tudok járni is...

    Dina tegnap ezt mondta nekem: szejet-lek! Volt nyalás- falás, olvadozás!

    Ja és alighanem olvassa ezt a fórumot, mert vmelyik nap szépen továbbmászott a padról az asztalra! csak, hogy anyukája kipróbálhassa, mit is kell ilyenkor csinálni! Nehogy már csak Csanád anyukájának kelljen ilyen problémákat kezelni!

    Nagyokat sétálunk ebben a természetellensen meleg, de kellemes időben, Dina sokszor sétál a babakocsi mellett, és most már haladunk is így!

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top