Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakaja :)

Torolt_felhasznalo_451662
Torolt_felhasznalo_451662
Létrehozva: 2006. január 10. 15:06

Sziasztok!

Örömmel pepecselgetünk kicsikéink első szilárd táplálékaivel - osszuk meg egymással tapasztalatainkat! Ki mikor mit ad, melyik babónak mi a kedvence, na és persze egyéb praktikus tippek...  

  1. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 9. 13:513501.

    BÁRKI Írhat, ez fórum!!!!!!!!!!!!!!

    Én ma is dokinál voltam, egyedül. Anyu jött a fiamra vigyáni, én meg ezredikként ,elég jó sorszámmal veszekedtem és délbe erőszakkal mentem be. A dokiőt is sajnálom,dehát... No a lényeg, köhögök nagyon , kaptam valami lóorvosságot....

    Szörnyű, mert gyönge vagyok mindenre. tanulnom kellene jövő héten vizsgázom és semmit se tanultam még!!!!!!!!!!!!

    Megyek kihasználom, hogy a fiam egy picit alszik és olvsgatok, bár ilyenkor a kártékony tv-t is bekapcsolom néha!

    Nem Ő volt a Rómeó, mert mi a du. 3 órai előadáson voltunk, és ők az estin vannak, de a Mercució volt a legjobb!!!!!!!!!!!!!!!!( jól írom) Én nagyon nem ismertem, csak a fő zenét, de a legjobb , hogy ki van vetítve fölülre az angol szöveg is és nekem kezdőnek ez olyan jó, mert néha felismerek egy-két szót.

    Egyébként ha meggyógyulok életmódot kell váltanom, mert szerintem híztam....

    előzmény:
    Dina2005 (3500)
    2007-01-09  10:50
  2. 2007. január 9. 10:503500.

    Ui:

    Jelzem, én is az anyákat sajnálom már!

    A tököt meg süssed, ne menjen pocsékba!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3497)
    2007-01-08  13:15
  3. 2007. január 9. 10:473499.

    Szia Krókusz!

    Jobbulást Neked és Csanádnak is! Mi- lekopogom- nem vagyunk betegek. Pedig sztem időnként túlöltöztetem Dinát is és magamat is. Pedig nem a naptárnak, hanem a hőmérőnek kéne hinni!

    És a Rómeó miatt meg ezerszeresen irigy vagyok! Nekem dvd-n a francia változat van meg, még csak nyolcmilliószor hallgattam meg- ugyanis odanézni nem nagyon van időm. Mikor Dina a pocakban volt, akkor is sokat hallgattam, sztem fel szokta ismerni, érdeklődve a tv elé áll, ha meghallja.

    Mondjuk, ez után a szépséges francia Rómeó után nem tudom, meg tudna- e hatni a Dolhai Attila! (Ugye ő játsza?) Mindenesetre a magyar változat dvd-jét is meg akarom szerezni.

    Ja, most jut eszembe, 2005 júl valahanyadikára volt nekem is jegyem- munkahelyi szervezés- de a pocak miatt végül lemondtam, vagy a festés miatt, már nem is emlékszem. (Dina 2005. júl 19-én szül.)

    Nagyon szeretnék végre valami színházba eljutni, de csekély az esély. Apa most is a tetőt ácsolja...

    Jaj, majd elfelejtem, tegnap is voltam tornázni! Apa valami csoda folytán fél hat felé betévedt. Én meg felugrottam a pecsenyezsíros kenyér- vacsora mellől, és uccu! Apa nem tiltakozott...   

    Pedig a kislánykája megint megtisztelte, de most nem hívta a tesóját, kipucolta maga! Na, erre varrjatok gombot!

    Ez a hétfői torna még sokkal nehezebb, közben jól kipurcantam, jó néhányszor meg is kellett állnom, de azért jól esett! Most még az izomlázat sem sem érzem, lehet, hogy majd később!

    Na eldugulok kisregényemmel!

    Mindenkit szeretettel várunk, Krókusz- Dinamama magánlevelezését megszakítandó!

    Pá, pusz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 8. 13:173498.
    Az esésed nagyon szerencsés volt, mert nagy baj lehetett volna belőle!!!   Örülj, látod néha mire jó a párna? Nekem is van, bár inkább kevesebbszer + pozitív. Ma millióan voltak a dokinál. ja a cipősarkamat + elhagytam valahol......
    előzmény:
    Dina2005 (3496)
    2007-01-06  22:32
  5. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 8. 13:153497.

    Rómeó és Júlia... nagyon jó volt. Hát először éreztem, hogy nem a szerelmesek miatt sírok, hanem azért , mert két anya is siratja a gyerekét, hát így változik az ember. Ma is dokinál voltunk, ismét +4 féle gyógyszer, mert még torokgyull. is hozzájött... HÁT! a tököm..... a sütőtököm rohad a pincében. MOst én is nagyon köhögök és le se merek feküdni, mert felébrezteném a délutáni alvásában. Az én kicsim nem akar inni se és enni se...............

    Mikor lesz már végre hideg, mert azért van ez a sok bacilus.

    TÖBBIEK???????????????????????????  

    előzmény:
    Dina2005 (3496)
    2007-01-06  22:32
  6. 2007. január 6. 22:323496.

    Hahó!

    Remélem, jó volt a színház! Melyik musical? Különben is, a párod legalább vigyázott a gyermekre... 

    Én is sütöttem ma tököt, a két utolsót vágtam fel, az egyik jó, a másik olyan kis sápadtka, ízetlenke...

    Kaja: zellerkrémleves, rakott kel. Kicsikém jól bepakolt belőle.

    Mostanában állandóan Udit és Ótútot (Túró R., joghurt) követel, elég a spájzajtót kinyitni és már óbégat!

    Mondjuk az még jobb mikor: NAAAA, NEMÁÁÁÁÁ, Sumi, ADDIDEEEE!

    És visszhangzik a ház!

    Mondjuk a veszélyes dolgoknál fontos a határozott tiltás, erélyes rászólás, asztalról levétel, sztem. De ezt már fejtegettem máskor is, rövid, határozott, könnyen érhető "vezényszavak": Útra nem! Forró! Vigyázz, leesel! Fejed!, stb.

    És ezt én mondom, aki tegnap majdnem ráestem Dinára!

    Penészes ui. a fürdőszobában a plafon, és fújtam le penészellenes Breffel. Aztán ahogy a kád széléről a fellépőre léptem hátrafelé, hopp már hanyatt is estem!

    Kb. két fekvő embernyi hely van a fürdőszobánkban, én srégen az egyikre estem, Dina meg a másikon, de fel is borítottam valahogy.

    Egy kicsit az ajtóba beverte a fejét, de inkább az ijedtségtől sírt, azt hiszem...

    Nagyon megijedtem először, hogy ővele mi lett, aztán megnyugodtam, hogy nincs komoly baj. Nem rá estem, nem is a mosógépre, nem estem neki a nyitott ajtónak, mert be volt hajtva...

    Az egész egy pillanat műve, és máris kész a baj! De szerencsésen megúsztuk, mindenféle törés, foltok, púpok nélkül...

    Ugye milyen szerencse, hogy ilyen jól ki vagyok párnázva?! én még csak meg sem ütöttem magam, pedig jó kis hátast dobtam... Dina is elég könnyen veszi az eséseket, fej- beveréseket...

    Megyek, késő van, apa korán kel, ácsolja reggel már a tetőt...

    Jó hétvégét!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3495)
    2007-01-05  14:09
  7. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 5. 14:093495.

    Hát a tragédia szerintem mindenkiben elindított valamit, indult egy topic, de szerintem ahogy én olvastam ott szinte csak bántottak a szülőket, hát fel se tudom fogni mekkora fájdalmuk van és ekkora önváddal élni egy életen át. Dec. Nők lapjában voltak olyan történetek akik elvesztették a gyermeküket és most új élettel vagy új utóddal hogyan élnek? Hát borzasztó, tudom elcsépelt duma, de legfontosabb az egészség és az élet. Olyan felelőtlenek vagyunk l ált. mindig otthon vagyunk a " legbántóbbak" , márha értitek.

    Topic. Zöldséges ágyon ( krumpli+répa. zöldbab, ) csirkecombok és leöntöm tejszínnel+ sajt a végén Sütöm.

    - sütöttem tököt, a fagyasztóból veszem elő a nyári barackot és darált keksszel kínálom a fiamnak

    JA még betegek vagyunk, de a fiam kezd ördögfiókát játszani, ( 16 hónapos lesz) felmászik a székre+ majd onnan az étkező asztalra 1 perc alatt, mindent piszkál és nem sorolom....

    Mit tegyek??? Ezerszer elmondom, hogy nem szabad és néha fel is emelem a hangom... Egyébként máskor mindig dicsérem és mosolygok és mégis...

    Holanp megyek színházba!! csak én az anyukámékkal. A párom nem szereti a musicalt. 

    előzmény:
    Dina2005 (3494)
    2007-01-04  10:26
  8. 2007. január 4. 10:263494.

    Hahó!

    Tornabeszámoló: jelentem, túléltem! Hát a túlsúlyommal én se mernék ugribugrizni... Ez egy kezdőknek is vállalható, izületkímélő, nem ugribugris torna. Mondjuk ezt is csak kihagyásokkal csináltam, de nagyon jól esett ez a mozgás! Most persze izomlázam van, már ha az én esetemben lehet izmokról beszélni... De még az is jól esik. Egyelőre ez a heti egy alkalom, remélem 2-3 hónap múlva már végig bírom csinálni.

    Aztán van még heti 2-szer 20 perces ugribugri betéttel ugyanez a torna, de egyelőre örülök, hogy apa ezt is bevállalta.

    Bár Dinácska hozta a formáját, alighogy kitettem a lábam, betojt, pedig reggel is volt kaki! 

    Férjecském pedig gyerekek körül bármit, de ezt nem...

    Úgyhogy a sógornőm volt a szerencsés, akit odaficcentett puceválásra!

    On: Sajtos- tejfölös csmell, csontjából leveske sok zöldséggel.

    De majd a csontokat eltüntetem, hogy a férjem ne lássa, hogy miból főtt. De egyébként simán beveszi, hogy zöldségleves! 

    Tegnap milánói volt, a gyerekek imádják, meg harmadik napja ettük az újévi bablevest.

    Off.

    Ettől a kompos tragédiától meg teljesen kivagyok, pedig mindig elkapcsolom a tévét, mert másról sem bírnak beszélni. Jó kis bulvártéma más nyomorából...

    Nagyon sajnálom a gyerekeket, de a szülőket is! Az este még imádkoztam is értük, pedig nem vagyok nagoyn imádkozós fajta.

    El se tudom képzelni, hogy lehet ezt túlélni...

    Na, nem  akarlak titeket is felzaklatni!

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2007. január 3. 19:003493.

    Sziasztok!

    Dinamama: majd kérünk beszámolót a tornáról  Én is mindig menni akarok, csak soha nem érek oda  Most meg már az időt is sajnálom rá.

    A meló köszöni szépen meg van. Csak én vagyok nagyon öreg a mai fiatalokhoz azt hiszem  

    Krókusz: kaphatnék egy jelszó én is? Jobbulást kívánok mind kettőtöknek  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 3. 10:493492.

    Köszönjük az dícsérő szavakat. Hát én is túlsúllyal élek, nekem nem megy az ugri-bugri, nagyon szeretem ott még jó is, de aztán izület,zsibbadás,stb. így most jógára járok, ma is , ha a párom időben jön haza. Én nem teszek fogadalmat, mert a mérlege se merek álni, de visszább kelle venni a zabálást.

    Fáj a torkom...a fiamnak napi program a gyógyszer leküzdése... szörnyű ízűek  Úgy kirázkódik tőlük.. na megyek, majd benézek. A lakás csatatér...

    előzmény:
    Dina2005 (3491)
    2007-01-03  10:02
  11. 2007. január 3. 10:023491.

    Sziasztok!

    Megcsodáltam mindenki képeit!

    Krókusz! Milyen nagyfiú már Csanád! És az ajtó, a kutyák, a fejenpelenkás kép! Jó a bemed, megcsinálhatnád az enyémet is... 

    Szép család és szép Csanád, na!

    Dorkebeb: Dorka barátném látom, élvezte a karácsonyt!

    Milyen a meló?

    Én, ha apa is úgy akarja, és hazaér fél hatig, tornázni megyek...

    Ha nem jövök holnap, lehet, hogy meghaltam!!! Kiszámoltam, utoljára Sámuval 3 hónapos terhesen voltam tornázni- vagyis 7 éve, azóta no sport. (Illetve, úgy két éves kora körül egy kicsit futottam, de kikészült a térdem a túlsúlytól, tehát abbahagytam.)

    Állítólag kezdőknek is való, nem ugrálós, de izzasztós, kímélő torna, de én hiszem, ha látom...

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. január 2. 14:493490.

    Nagyon aranyos képek!!!!!!!!!!!!!!!! Mindkettőtöké!!!!( idétlen sz&oacute

    Nos, mi lebetegedtünk..Torok+ tüdő...  hát legalább nem lázas. MIndenkinek jó évkezdést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3489)
    2007-01-01  10:33
  13. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2007. január 1. 10:333489.

    Sziasztok!

    Először is boldog új évet mindenkinek!

    A karácsony nagyon tetszett a Dorkának. Végig ette az ünnepeket. Csoda, hogy nem kellett gyomorrontással orvoshoz vinni. A karácsonyfa nagyon tetszett neki, egyfolytában ott állt előtte, kitárt kézzel, és azt mondogatta: teccik, teccik, teccik.... Így hivatalosan is átkereszteltük a karácsonyfát "teccik" fának Az összes vendéget úgy fogadta, hogy: "gyeje", és szaladt előre mutatni a fát   

    Az ünnepek alatt ráadtam néhány szebb kisruhát is a kisasszonyra, mert mióta Apával van itthon, csak a szabadidő szerelések mennek.  Habár a forgácsban játszani, azt hiszem az a megfelelőbb 

    Megpróbáltam kommentárt fűzni a képekhez, de úgy látom nem sikerült  

    (negyedik képhez, csak ennyit: az udvartartásom egy része

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. december 31. 21:573488.
    Na, még kettő, és BÚÉK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. december 31. 21:533487.

    Hahó!

    Kérek szépen jelszót priviben!

    Nekem még mindig nincs bemoldalam , úgyhogy közzéteszek egy- két darabot, a csaknem 200 db-os téli termésből
    Na valamit melléütöttem, és most vmi kavarc lett, gyorsan elküldöm ezt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3486)
    2006-12-31  07:56
  16. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. december 31. 07:563486.

    Szia!

    Nálunki is szépen eltelt a karácsony, igaz a párom családja mindig feladja a leckét, most pl. a tesójáékkal nagy nehezen mára hoztunk össze találkozó félét, mert eléggé jeges volt ez az év..remélem jó lesz. Egyébként voltunk  tropikliumban , a halak nagyon tetszettek a fiamnak.

    Annyi játék van itthon hogy boltot lehetne nyitni...

    BABAKAJA: mostanában elég jól eszünk, aa mézes kalács bejött, bár nem egy főétel ( nem az én sütésem!!) és a kivi és a mandarin vezeti a listát, de mostmár képes ropit is enni, van foga... 

     Mindenkinek boldog új évet kívánunk!! 

    ( tettem a bemre új képeket, akit érdekel!)

    előzmény:
    Dina2005 (3485)
    2006-12-29  20:58
  17. 2006. december 29. 20:583485.

    Hahó!

    Köszi a jókívánságokat!

    Remélem, mindenkinek jól telt a karácsony!

    Nekünk igen, legalább 2 napig láttuk apát, azóta nem nagyon, sajna...

    Topikunk remélem azért az új évben feltámad!

    Buék, ha addig nem jönnék!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. december 25. 09:413484.
    Békés, boldg karácsonyt kívánunk mindenkinek  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. december 24. 21:373483.

       Áldott, békés karácsonyt, gazdag Jézuskát, sok pihenést és örömet kívánunk nektek!    

    Dinamama, Dina (alias okosz, dönöjű Dinácka), Sámu és Imike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. december 24. 15:423482.

    Sziaszto!

    A fiam alszik, szép már a fa, világításban úszik anappali az ajándékok a helyén! Mnden szupi eddig ( bár a párom családja nem fogadta el a karácsonyi meghívásunkat, a tesója 3 hete fel se hívta, hogy a végén mi is legyen..  de engem nem érdekel, várjuk a kisfiunkat, hogy felébredjen, sztán jön anyukám és együtt vidámkodunk.!!!! Hogy is lhettünk eddig gyerek nélkül???

    Ja 2 sikertelen sütés után én vettem a pékségben bejglit, a mézsen sűrű a kávés sütimnek a krémjében kivált a kávé..., de sebaj, Egészségesek vagyunk és vidámak!!!!!!!!4

     

     ÁLDOTT ÜNNEPEKET ÉS CSAK LAZÁN!!!! 

    Szeretettel: Krókusz és családja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_291046
    Torolt_felhasznalo_291046
    2006. december 24. 15:343481.

    Sziasztok!

    Boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk Szhelyről! Andi, Jani, Sacika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_253585
    Torolt_felhasznalo_253585
    2006. december 24. 13:313480.

    Dina, felröhögtem a bejglis történeten, most értem meg, miért nyílt ki a diósbejglim, mint a tubarózsa.   A többi egész szép lett, és talán jó is volna, ha nem hagyom ki a sót a tésztából.   Hát gyerek mellett az ember agya már nem a helyén van.

      Áldott, békés ünnepeket kedves mindnyájatoknak!  

    előzmény:
    Dina2005 (3477)
    2006-12-20  10:29
  23. 2006. december 21. 20:433479.

    Amint látod, én jövök.

    Kozmetikusnál nálam sincs felújítás, egy kis gyanta, meg szempillafestés, ez fél óra, annyit Dina kibír a babakocsijában.

    Meg persze az ismerős kozmetikus, aki tolerálja mindezt.

    Nálunk tavaj- vagy tavaly?, ezt sose tudom- normandot vett a férjecském, de idén sajnálta rá az 5 rugót, mezeit vett, az is 2 E.

    Jó helyre pakoljátok a fát, mert gyermekeink az ideális karácsonyfa- döntős korukban vannak! Sámu első dolga is az volt másfél évesen, hogy a zsinórdíszt megfogva felborította...

    Úgyhogy mi most az étkezőasztal tetejére tesszük, ott kissé nehezebben éri el a kisasszony, vagy legalábbis remélem, hogy megússzuk.

    Na egy Dina- sztori a végére, aztán eldugulok:

    Mesekönyvben macilakás ablakán függöny, elhúzva, alul- felül cikkcakkos. Fehér alapon piros pöttyös. Dina rámutat:

    Rudidat, bontom! 

    Mer' ilyen márkahű a gyerek! Meg ugye a Pavlov kutyája is működésbe lépett! Jót nevettünk.

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3478)
    2006-12-21  10:29
  24. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. december 21. 10:293478.

    Mindenkinek minden jót!!!!

    Kozmetikába, hát oda mostanában nem fogok eljutni, olyan totál felujjításra.

    Én tegnap gyúrtam be a mézest, ma sütöm, ez csak olyan puszedli féle lesz. A páromék mennek fel a hegyekbe bulizni, nekik készítem, itthonra majd még 1x megismétlem.

    Mi ma fogunk vásárolni, egy-két ajándék még kimaradt. illetve a konyhára  való mindent is meg akarom venni.  remélem nem fog megromlani.

    Megvettem a fenyőt, 3500 ft volt egy 130 centis fa!!!! ezüst és jó sürü.

    Na lányok, látom mindenki melózik és ide alig látogat. Életben tartjuk még?????? Úgye!!!!

        

    előzmény:
    Dina2005 (3477)
    2006-12-20  10:29
  25. 2006. december 20. 10:293477.

    Kisütöttem a bejglit. Csokító lett... De nem baj, megesszük. Majd a viszonylagosan normálisból viszek a családnak.

    Hiba oka: minden vacak eszembe jutott sütés közben, csak éppen megszurkálni felejtettem el... Dinácska végigasszisztálta a folyamatokat, de tisztes távolból figyelt. A forró sütőtől való intelmeim hatottak.

    Senki?

    Mindjárt megyünk kozmetikába, csak elaludt a kicsikém, és hiába csörgök- zörgök, nem ébred fel... Bezzeg máskor!

    Csaó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top