Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakaja :)

Torolt_felhasznalo_451662
Torolt_felhasznalo_451662
Létrehozva: 2006. január 10. 15:06

Sziasztok!

Örömmel pepecselgetünk kicsikéink első szilárd táplálékaivel - osszuk meg egymással tapasztalatainkat! Ki mikor mit ad, melyik babónak mi a kedvence, na és persze egyéb praktikus tippek...  

  1. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. december 1. 20:203451.
    Mit hallottam.... Egyesek leszóllították ma a legnagyobb lányomat  Azt mondja az Anett, hogy gyönyörű a Dina  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. december 1. 19:253450.

    Sziasztok!

    Szerencsésen túl éltük az első munkanapot  Apa szerint Dorka nagyon jó kislány volt  Egyedül ebédelt és állítólag szinte nem szórt el semmit az ebédből. Azért meggyanúsítottam Apát, hogy takarítónőt fogadott a romeltakarításhoz  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. december 1. 09:263449.
    Mérges vagyok elszállt az előző levelem..
    előzmény:
    Dina2005 (3448)
    2006-11-30  21:38
  4. 2006. november 30. 21:383448.

    Halihó!

    Kisgizi tegnapi produktuma, a nevezett szerszámra felmutatva közölte: A babáé az ojjó!

    Természetesen hatalmas ováció volt a jutalma.

    Topic on: karfiolleves, szilvalekváros derelye (fagyasztott bolti vacak, ahogy a férjecském aposztrofálja...) Dina nem is evett belőle, helyette sült tököt kért.

    Csokit kocsi-nak mondja a drága, és nagyon élvezte tegnap este a családi körberajongást mamáktól, papától, tesóméktól... Bár apukám szerint hozzá nem megy oda...Emiatt kissé szomorkodott.

    És mára ő is teljesen megtaknyosodott, köhögősödött... 

    Megyek is, nem tudom, alszunk- e az éjjel. Pedig reggel túrni szeretnék menni- Sámu nem megy suliba, nem kéne rohanni. Már hetek óta nem voltam...

    Jó éjt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 29. 14:433447.

    Sziasztok!!

    Örülök, hogy jeleztek, mert már azt hittem kihal a topic. Hát felénk is leng valami hasmennéses , hányásos járvány. Leállítootam a kecsketejet, most csak tápszerezünk, hátha az se 100%- eljött a novemberi szar idő... itt egész nap köd van!!!!!!!!Az első napon nagyon tetszik, aztán nem!!

    Nagia! Végre itt vagy. Nagyon jók a képek, hát ötletes és szép a legény!dackorszak  Másnál nagyon jól látom, de mikor nekem vinnyog......  persze énfejlődés.......

    MIndenkinek gyógyulást!!!!!!!

    Mi használtuk a Normafloort. Kell nekik, + joghurt (élő)

    ( rögtön jövök.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. november 29. 13:423446.

    Hahó!

    Dorkabeb! Mi már megint egyszerre ügyködtünk! Mikor benéztem, még nem írtad meg a skarlátos  dolgot, mire írtam, akkor meg nem olvastam lejjebb. Ugye érthető voltam?! 

    Egyébként hogy viseli szegény kicsikéd? Reméljük a többi nem kapja el! Jobbulást!

    Nagia Drága!

    Némi szkájpozás után hozzánk is beles néha! Fésülgesse az idegeit, ha nagyon rongyosak! Benő milyen nagyfiú! És milyen ügyesen kezeli a számítógépet!

    (És tök jó a konyhabútor meg a csempe is! Sajnos az enyém még 97-ben kelt, már majdnem 10 éves, nem is ebbe a házba vettem még anno, hanem lakótelepi lakásba. Úgyhogy nem ily szép divatos, de remélem 5 éven belül azért kicseréljük... Majd ha kihevertük a garázsépítést... Hátha addigra megszokom ezt a most trendi vízszintes kiosztást, ami még mindig nem tetszik... Mondjuk fényes felületű narancssárgát, pirosat akkor sem vennék, ha csak az kapható- minden zsírpaca, ujjlenyomat, juj!))

    Igen, kapott Dina P- elleni oltást, nem volt tőle semmi baja.

    Tegnap borsóleves, bolognai.

    Ma gulyásleves (fagyasztóból előkapva...), villámrizottó. Meg evett a kicsikém tőté-t (körte), meg egy kis sült tököt is.

    Normaflore-t próbáltátok már? Én ma vettem, Sámu kapott antib.-ot (+ még be van gyulladva a füle is, reggel kezdett el fájni neki), úgyhogy vettem, de azt hiszem, a kis fostosnak is adok belőle...

    Bár nem tudom, mi lehet a bélflórájával!

    Na megyek is, szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_253585
    Torolt_felhasznalo_253585
    2006. november 28. 22:323445.

    Csáo Csajok! Itt lehet saját blogot nyitni?

    Nem írok túlontúl érdemleges dolgokról, és megint csak átfutottam rajtatok.  

    Dina, az én bal kezem is zsibbad, valószínűleg nem bírja gyermek súlyát. Eleinte beakadt a könyököm, ma már legalább fájdogál az egész karom. Ez az anyák sorsa.
    Mellesleg az az ördögtől csak egy fokkal szebb megnyilatkozás kicsit erős volt, Anya! Figyeltem ám a fotódat!

    Dorka, gyermek már kész nő, szépséges szemű.

    Krókusz, sajnálom a munkahelyet, az enyém felől sem jönnek túl szívderítő hírek, bár nekem csak jövő szeptembertől volna aktuális a munkábaállás.

    Amúgy nincs különösebb itthon, gyermek továbbra is egy kis   , most épp a hisztikés, nemakarommegértenimitmondasz korszakát éli, én meg a szétvetazideg nembíromtovább szakaszt.

    Étkezését próbálom minél változtatosan megoldani, nem egyszerű, hogy a mi kosztunk jó legyen neki is, de zöldségeket is kapjon minden nap. Néha bepróbálkozom egy-egy bébiétellel, inkább nem ecsetelem, mi a véleménye róla.
    Beszéd még... khm... utánozni próbál, de abból a jóistenke sem veszi ki, mit akar jelenteni, hát akkor én!

    Ti beadattátok a gyeröknek a pneumococcus elleni védőoltást? Kinek mi a tapasztalata?

    Puszillak benneteket, akit nem szólítottam meg itt, őket is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. november 28. 20:403444.

    Hahó!

    Látom a nyugati végek is megérkeztek! Hiányoltunk ám! Sackó?

    Na, tessék csak szépen mentegetőzni, hogy hol voltál, kivel, mit csináltál, stb!  

    Dorkabeb! Barátném gyönyörű, mint mindig! Már csak pár nap, és kezdődik a " szép " élet. Na de mindannyiunknak eljön ám ez, és gyanítom, hogy előbb, mint szeretnénk...    persze ez neked most elég sovány vigasz...

    Krókusz!

    Tök jók a tökeink ám! Ma is sütöttem kettőt - holnap harmincikszedik szülinapom, kis családi köszöntés-, és a sógornőm, apukám, anyukám szeretik nagyon. A kedvükért sütöttem a tököt, meg persze sütit is- rizskókot, illetve rizskochot, vagyis rizsfelfújtat! 

     (Már megint zsibbad és fáj a kezem, olyan mérges vagyok! Tegnap apának segítettem kicsit, pár téglát a keze alá adtam, és már kész... Ez most már mindig így lesz?!)

    Igen, 2 tanítónéni van, mert iskolaotthonos osztályba jár. Egyik de., a másik du. Bár, hogy melyik mikor, még mindig nem látom át...  Plusz még az órarendet se tudom... Csak hétvégére jön haza a táska...

    Mondjuk ma délutánra belázasodott Sámu, meg hasmenése van, holnap doki. Dinával meg tegnap voltam, nem bírok a fenekével...   

    Annyira érzékeny a bőre, hol piros volt, hol begombásodott, már nem tudtam mit csinálni vele. Székletmintát is kellett ÁNTSZ-hez küldeni, lehet, hogy holnap már jönnek ki ellenőrizni, hogy mekkora nálam a mocsi... Én a fogzásra fogtam a napi több, bűzös székletet, de jobb is ha meggyőződünk nem- é vmi más a baj. (Van a faluban időnként szalmonella..., tök normális, tiszta családoknál is...  

    És most fertőtlenítővel mosom a senekét, meg lila tintaszerűvel kell kenni. De ez nem akadályozza meg, hogy rendszeresen lebrunyálja a fürdőszobaszőnyeget! 

    2 napja Dina megint D-nyúl, háromnegyed óra alvás- tegnap babakocsiban, ma autóban.  Tegnap legalább az udvaron tudtam dolgozni, de ma Dinus közreműködésével kellett ügyeskedem. Egy élmény volt!

    Na eldugulok, írjatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 28. 20:173443.
    Sziasztok!
    Mindenki elveszett? Remélem senkinél nincs semmi probléma.
    Nálunka a fiam múl héten csütörtönök, pöttyökkel jött haza a suliból. Kiderült, hogy skarlátos A lányok egyenlőre nem kapták el, remélem így is marad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_291046
    Torolt_felhasznalo_291046
    2006. november 28. 16:533442.

    Sziasztok!

    Igy jár az, aki kihagy több napot(hetet)! Az elmúlt órában csak visszaolvasni tudtam, reagálásra most már nincs időm! Örülök, hogy mki jól van!Igyekszem mihamarabb jönni (de tényleg)! Minden jót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 25. 08:503441.

    Minden elismerésem a suliban véghezvitt látogatásért!!!  ( a férjek tudnak meglepetéssel szolgálni) 

    1. A  lányod rendes volt és jólnevelt!!

    2. hagyta a tesót érvényesülni!!  

    Miért külön voltak az órák nem 1 tanítja? 

    Hát tudod jó osztályfőnöknek lenni, mert igazán akkor veheted kézbe a dolgokat, pl. nekem vannak spec. fogásaim akitől x és y elzárkózik, megveti. Most ha egy karótnyelt merev nő mellé kerülök, akinek mániája a fegyelem és csak tudáscentrikus, akkor én olyan csendes társ leszek. Fontos a tudás, de én nem hajtom agyerekeket!  Ha érdekes az óra úgy is rátapad, ha jók a képességei, ha meg nem akkor megfelelelő módon diff. fejleszteni kell. na abbahagyom ezt a témát. 

    A páromnak kell a gép, egész hétvégén dologozni fog. Karácsony még semmi!!! Csak a tervek!!!!!!!!!!!!!

    tegnap vasaltam......... ma már megint halom van!Én a konyhát útálom,!

    előzmény:
    Dina2005 (3438)
    2006-11-24  14:18
  12. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 25. 08:433440.
    Nagyon aranyosak a képek!!! Nekem a tortás tetszik!!!!Mikor meglátok egy ilyen gyönyörű szemet ( nekem is iyesmi sötét volt, van)  akkor az jut eszembe , hogy én mindig azt hittem nekem ilyen fekete, sötét hajú gyerekem lesz. Hát majdnem szőke és világos barna szemű. de imádom! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3439)
    2006-11-24  18:33
  13. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 24. 18:333439.

    Sziasztok!

    Íme néhány kép Dorkáról   Gyorsan feltöltöttem, amíg van ezen a gépen internet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. november 24. 14:183438.

    Ja és azt még nem is meséltem, hogy drága életem párája hogy kitolt velem!

    Megbeszéltük, hogy nyílt napon vigyáz a gyermekre, hogy el tudjak menni- anyósom még mindig haragszik, és fog. sincs, miért...

    Majd ebédnél, indulás előtt 10 perccel közölte, hogy ő mégsem ér rá, nagyon jó az idő, neki falaznia kell!   

    Persze, én ezt megértem, kell a garázs, meg ki kell használni a jó időt, de azért előbb szólhatott volna!  Már arra se volt idő, hogy valahova elvigyem... Csak arra volt, hogy villámöltözés, autóba be, és így Dinuska is végigülte a magyarórát...

    Ciki volt, el is késtünk, -szerencsére nem egyedüliként, meg előbb is kezdték-  meg délután már nem csak szülők voltak, hanem igazgató, meg óvónénik. Mondjuk aztán igazgatóbácsi megjegyezte, hogy iskolaérett a lányom, beírathatom, milyen türelmes volt.

    Vittünk játékot, könyvet, néha egy két szót bekotyogott, de nem volt feltűnő, volt egy kis alapzaj. Mondjuk a végén már a pénztárcámat is be kellett vetnem, pedig azt sose szokta megkapni! Imádja a kis büdös a "pész-t"!

    Lehet, hogy még este jövök, mert rendeltem könyveket, és azt hiszem, valamiért nem ment el a rendelés, nem jeleztek vissza. Újság- előfizetéssel ugyanígy jártam,  de azt telefonon már elintéztem.

    Hogy álltok karácsonyilag? Mikulásozás?

    Ma csupa kisördög voltam, itt egy kis ellensúly:      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. november 24. 14:063437.

    Ki gondolta volna, hogy ilyen cég műxik az utcánkban?!

    Elég titkos ez a dolog? Mert akkor nem terjesztem...

    Ha csak két éves kortól adható be a gyermek, akkor az nem bölcsi, hanem ovi, minicsoport. Vagy nem?

    Nálunk is így van, de feltétel még, hogy a gyermek szobatiszta legyen...

    Illetve Sámu nem volt az, mégis felvették. De szerdán azt mondta nekem is a vezető óvónő, akinek pedzegettem, hogy majd megy a Dina, hogy igyekezzünk szobatiszták lenni...

    Voltam nyílt napon szerdán az iskolában, de. 1 matekóra, du. egy magyar.

    A matekóra nem kompetenciás, a sorszámokat tanulták. Megnyugodtam, mert van egy csomó gyerek az osztályban, aki még a kezén számol ötös számkörben. Sámunak ezzel nincs gond, de írásban elég figyelmetlen... Meg ugye lassú. De most órán ügyes volt.

    Magyarórán meg ízelítőt kaptunk kompetenciaprogramból, légzőgyakorlatok, hangoztatók, titkos nyelvek, nem is mindent értettem.

    Sámunak kellett elmagyarázni, mi az a láva. Ilyenekkel nincs is probléma, viszont tegnap megint boszit hozott... Komoly magatartási gondok voltak- megjegyzéssel. De, hogy mi volt az konkrétan, azt nem tudom, majd ma megkérdezem...

    Jó sokat veszekedtem vele, nagyon mérges voltam, még éjjel 1 kor is csak tipródtam, még sírtam is egy sort...

    A fene se gondolta, hogy szülőként se olyan egyszerű ez az iskola...

    Krókusz!

    Arra gondolj, hogy annak is van egy csomó előnye, ha nem vagy osztályfőnök! ( osztálypénz, kirándulás, színház, meg ugye huszonx gyerek összes nyűge- persze tudom, ezek jók is, de a kicsi mellett, lehet, hogy így egyszerűbb lesz az életed... Aztán később még lehet saját osztályod...

    Mosógép- kérdés: nálunk is mindig azt mondja az én drágám hogy nem én mosok, hanem a mosógép! 

    Szoktam is mondani, hogy igen, beadagolja magát, kitereget, leszedi a száraz ruhát, kivasal, és bepakol a szekrénybe... 

    Merugye férfiszemmel ezek bagatellmunkák, de annyi pepecs van vele! Gondolom, 4 gyereknél még érdekesebb a zokniválogatás, mint nálunk! Azért ebbe a nagyok már besegíthetnek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3433)
    2006-11-23  13:22
  16. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 24. 10:203436.

    Alsóban tanítok, meg a fejlesztést is csinálok. Osztályfőnök nem leszek, de azért osztályban akarok tanítani+ mellette fejleszteni.  Fiam kettő lesz 2007. szpeptemberben. Bölcsi. én viszem, hozom.

    De mérlegképesem is van és néha azt gondolom több lenne ott a pénz, de az időm nagy részét az felemésztené.+ útálom is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3435)
    2006-11-24  09:58
  17. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 24. 09:583435.
    Szia,

    te hol dogoztál ? Lehet, hogy már írtad, de nem emlékszem rá
    Én most gondolkodtam rajta, hogy azt mondom nem megyek vissza... De nem biztos, hogy utána egyáltalán lett volna hová visszamenni dolgozni és Dorka májusban két éves lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3434)
    2006-11-24  09:43
  18. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 24. 09:433434.

    Igen köldj! ? bár msot hosszabbítottuk meg még 1 évvel.

    Hát én is tegnep voltam munkaügyben. Hát sajna nem 2 kézzel várnak vissza..... ami persze szarul esett, de hát---------  nincs ugrálni való dolga senkinek. Jó szar is lett a kedvem. Majd februárban bővebbet mondanak én jövő szept. megyek vissza.

         

    Megrázom magam áés megyek!! jövök pár gondolatcsere után.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3433)
    2006-11-23  13:22
  19. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 23. 13:223433.
    Szia,
    cégünk internetes szolgáltatásokkal foglalkozik. Esetleg ha ezután is érdekel priviben küldök, weboldal címet
    Tudom, hogy örülni kell a mai világban az állásnak, de sajnos az elmúlt másfél évben elég sok rossz dolog történt velem a munkahely részéről, így kicsit nehéz bizakodónak lenni
    Tegnap előtt voltam az ovódában, és azt ígérték, hogy talán márciusban beveszik a Dorkát a bölcsibe. Ehhez azt is tudni kell, hogy nálunk két éves kortól van csak bölcsi
    A mosgépen egyedül mos, de sajnos egyedül még nem mennek bele a ruhák Így kénytelen vagyok én is aszisztálni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3431)
    2006-11-21  13:47
  20. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 23. 13:183432.
    Szia Dinamama
    Igen, sajnos végleges Apával megbeszéltem telefonon, Ő is tudja, hogy igazán nincs más választásom. Azaz igazság, hogy nem csak a Dorka miatt félek, hanem sajnos a munkahelyből adódóan is vannak fenntartásaim. Ráadásul fél ötre fogok mindig hazaérkezni
    Leellenőriztem a legnagyobb lányomat, és valóban járt pénteken a nagyáruházban Ugye milyen csinos lány?
    előzmény:
    Dina2005 (3429)
    2006-11-21  12:58
  21. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 21. 13:473431.

    Mit dolgozol?? ( ha szabad leírni)Szerintem manapság  lassan örülni kell az állásnak... Én is megyek vissza jövő szeptemberben, akkor lesz majd 2 év körül, így bölcsis lesz, bár igazából csak délelőttre akartam beadni, de azt ajánlották aludjon ott, mert ők már negyed 12- kor ebédelni fognak és aztán alvás!

    Nálatok vigyáz Dorkára?  Képek ?????

    Mosógéped nem egyedül mos? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3427)
    2006-11-21  10:59
  22. 2006. november 21. 13:003430.
    És azt még nem is állapítottam meg, hogy Dbeb csak azért akar visszamenni dolgozni, hogy minden reggel beintegethessen hozzánk, miközben én ágyban kávézom!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. november 21. 12:583429.

    Szia Dbeb!

    Akkor most már tuti és végleges?! Apa tudja már? Mit szólt?

    Fontos állítólag, hogy NE legyen lelkiismeretfurdalásod- a szakirodalom szerint, de ki az aki megállja?

    Így alakult, gondolom, nem úri jó kedvedből mész vissza dolgozni, hanem mert muszáj. ( Munkahely, pénz, stb)

    Én Sámunál a suli miatt voltam így, viszont előny, hogy az ember jobban értékeli és kihasználja az együtt töltött perceket...

    Ez tök komoly! Én legalábbis így éreztem.

    Örülök, hogy Dorka megbarátkozott a bszetterrel!

    Még nem is mondtam, hogy pénteken láttam ám egy csini csajszit a nagy ABC-ben a B. D. oldalán! De nem nagyon mertem bámulni! (B.D.-t tanítottam anno, meg a nővérkéjét is... &nbsp

    Fel a fejjel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3427)
    2006-11-21  10:59
  24. 2006. november 21. 12:503428.

    Hahó!

    Igen van naplónk, kb. 3 hónap kihagyás után, most már nem csak ide írogatok, hanem a füzetkéjébe is. Hogy mindig leírjam, és ne felejtsem el a frisseket, ezért a előhagytam a komód tetején, és azonnal leírom. Tudom, hogy lehet már a neten is babanaplót vezetni, de mindegy.

    Egyébként Sámuról is van napló. Épp a napokban kaptam elő, hogy megnézzem, ő nem beszélt olyan sokat, mint Dina ilyen idős korában. De igen, ő is ilyen kis szószátyár volt.

    Mi ma csak boltban, meg kozmetikusnál voltunk, de Dina pilláját nem festettem ki! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3426)
    2006-11-21  09:23
  25. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 21. 10:593427.
    Sziasztok!
    Jelentem meg vagyunk
    Sikerült találnom valakit a Dorka mellé, aki vigyázz rá december 1-től délelőttönként. Ugyanis vissza kell mennem dolgozni Nagyon könnyen összebarátkoztak, de nekem lelkiismeret furdalásom van miatta Nem is tudom, hogy fogjuk bírni
    Nálunk Dorka olyan mint egy papagáj, mondja utánunk a szavakat. Néha már panaszkodik a nagyoknak, ha rászólok: anya, dádá Azonban a mese könyvekhez nincs türelme, szeinte csak gyorsan át kell lapozni őket.
    Most egyenlőre ennyi, vár a mosógép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top