Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakaja :)

Torolt_felhasznalo_451662
Torolt_felhasznalo_451662
Létrehozva: 2006. január 10. 15:06

Sziasztok!

Örömmel pepecselgetünk kicsikéink első szilárd táplálékaivel - osszuk meg egymással tapasztalatainkat! Ki mikor mit ad, melyik babónak mi a kedvence, na és persze egyéb praktikus tippek...  

  1. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 21. 09:233426.

    Hali!

    Van naplója? Írj neki, róla Meséket. ( nem saját ötlet ) Dina mesék Dináról címmel .( mondásait!! Olyan aranyosak!!&nbsp mi csak az állathangoknál tartunk!

    Én most határoztam el, hogy pici történeteket leírok, elmentek, majd kinyomtatom és egy képes ( fényképekkel tűzdelt) könyvet fogok készíteni belőle, olyan 3 éves kora körül, most gyűjtöm a történéseket, ami mimdig bővülhet.

    Szándékozom leírni a család többi tagjának is a régi híres történeteit. De mikor csinálom meg?????????? 

    Ja én is bekapcsolom mindig a gépet, sose olvasok, pedig van 1-2 jó könyvem, mégha 2 oldalt is olvasnék, sose tanulom az angolt, aztán meg mérges vagyok, hogy semmit se tudok!!

    Ma megyünk baba-klubba!

    Igazi novemberi idő van!!  

    HOL VAGYTOK???

     

    előzmény:
    Dina2005 (3425)
    2006-11-20  21:14
  2. 2006. november 20. 21:143425.

    Olyan büszke voltam magamra, hogy ma egész nap ellenálltam, és nem kapcsoltam be a gépet, csak most este...

    Egy csomó nemszeretem dolgot megcsináltam, ilyenkor úgy megkönnyebbülök.

    Pedig azon órácska, még Dina aludt, nem túl hosszú! 

    Továbbá ma lezúgott az ágyról! Ráadásul úgy, hogy ott voltam mellette, nyúltam is utána, de már nem tudtam elkapni... 

    Nagyon sírt, megvizsgáltam a fejét, de semmi külsérelmi nyom nem látszott. Mert persze fejjel előre prezentálta a dolgot, majd a vállán átgördülve ért földet...

    Aztán beígértem neki egy Rudit, hát még a szó említésére is elhallgatott, és vonult a konyhába a hűtőhöz... 

    Vszínű, az ijedtség nagyobb volt, mint az esés.

    Ma tök jókat mondott:

    Ölembe ülve: mesze (mese), gigacs (csiga), pingó (pillang&oacute

    Lámpa dugóját húzgálta, mondtam, hogy nem szabad, mire ő: habasz...

    A mellékhelységben tartózkodtam,  konstatálta: piszil... (Bocs!)

    Mi van a kezedbe' ?- kérdésre: Gebede, cattod. (Kezedbe, csattod)

    Senki, sehol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. november 19. 21:223424.

    Szép estét!

    Krókusz!

    Látom, nálad is jelentkezik a karácsonyi mehetnék! 

    Hát úgy vettem csizmát, hogy Dina ült a babakocsiban...

    Az Auchanban a bevásárlókocsiban ült, és mint mondtam, vagy kiflivéget adtam a kezébe, vagy a vásárolt fogkefét, dezodort, karácsonyfadíszt...

    A babakocsiban meg a kedvenc kis mesekönyvét nézegette, meg nézelődött.

    Babakocsin kívül azért ő sem egy angyal! Pl. pénteken a zöldségesnél 5 perc alatt megizzasztott: két kézzel hajigálta ki az almákat a kosárból, meg pakolta az üvegeket a polcról. Én meg közben igyekeztem kérni, pakolni, fizetni...

    Csizmáról nincs kép, miért fényképeztem volna le?! 

    Deichmannban vettem, fekete bőr, közepes sarok, 8500 péz, semmi különös, alkalmi csizma. Ami nagy előnye, hogy feljön arra a kis husos lábam kásájára!   

    Amint olvasom, Csanád alvókája se az igazi...

    Én egy mocsok vagyok, de most már hallom, hogy ez "bajom van" sírás, vagy "csak egy kis anyát akarok nyafi", és az utóbbinál nem megyek át...

    Kicsit sírdogál, aztán visszaalszik. Bár eléggé meg is ritkultak az ilyen ébredések, lehet, hogy szadista módszereimnek köszönhetően. Bár, azt hiszem, erről már írtam, 45.216- szor.

    Ma délután pesztonka is voltam. Egy barátnőm 4 éves kislánya volt nálunk. Most költöznek az új házukba, rájuk fért egy kis gyerekmentes pakolás.

    Úgyhogy volt babázás, mesélés, éneklés. Aztán Dina elaludt, akkor meg Sámuval üvegfestékeztek.

    Holnap jövök, jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3423)
    2006-11-19  13:36
  4. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 19. 13:363423.

    Sehol senki??

     Megjártuk a Kecskemét távot.. Vettem könyveket! Hazafelé elaludt, így sajnos délután csak fél 4 körül aludt el a 2 órai helyett. Ne is mondjam, ( egyedül vagyunk) este 10 után fürödtünk és alig akart aludni.... Hajnalban kb. 5x sírdogált olyan 20-25 percenként, mire visszaaludtam újra-- .Imádom a fejét, de reggel alig birtam összeszedni magam.   .

    JÓ hétvégét.Szép az idő, a gázóra is csak közepes ütemben forog.

    Hogy vettél Dina csizmát, mert én a könyveket is vágtában vettem, mert folyton menne a legényem, nem tudnék próbálni. Hol vetted??? KÉP????

    előzmény:
    Dina2005 (3417)
    2006-11-16  22:36
  5. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 18. 08:563422.

    Üdvözlet közöttünk! gyere, mert néha halódunk.

    AZ én fiam 14 hónapos. Alig eszik, . Pici jelentés róla.

    Étkezés

    - az étkezés elég össze-vissza, elalvásnál, hajnalban és reggel tápszerrel kevert kecske tejet kap, majd reggeli szinte nincs, néha gyümölcs  vagy pici kalács van délelőtt. Ebédre legtöbbször, ha időben vagyok és még nem sír a fáradtság miatt, akkor refis  kaját ( a Refomátus Suliból hozunk menüt) eszik. Általában még turmixolom a hús miatt, mert hát örlő fogak nélkül még nem tud azért jól rágni. Délután változó, hogy mit eszünk, GYÜMÖLCS, reszelt alma bármikor , de az egész almát ha meglátja már felderül a szeme. A kosárból kilopkadja, de a krumlit is és rágogatná..  A kedvenc a szőlő. Tegnap egy barátnőm ajánlotta neki és nyútott egy szép nagy szemet, nem látta, de mikor kimondta, nagy hangsúllyal, hogy SZŐLŐ, mint a villám felkapta a fejét és elvette. Körte, barack befőtt nagyon jó, a banán egy ideje nem jön be. Bizonyos joghurtokat is szeret, az édességet sem veti meg. Vaníliás krémtúró is jöhet.Este főzelék vagy falatkás vacsi van.

    Összefoglalva: kissé válogatós. .JA!! folyadékot nem hajlandó inni:-(((((

    ezt CSAK BEMÁSOLTAM IDE A NAPLÓJÁBÓL. kÜLÖNBEN ROHANOK ÖLTÖZNI...

    előzmény:
    bretagne22 (3419)
    2006-11-17  13:34
  6. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 18. 08:513421.

    Hali !

    Én ma akarok nagy útra menni, a fiam még alszik, most sült az ebéd

    TOPIC.fokhagymás pulyka felsőcomb krumplival + répával sütve,  lesz maradék leves: paradicsomleves.

    Hát csak akkor indulunk el, ha elkészülök, mert kb. fél 10 körül kel és akkor irány. (egyedül vagyok vele, férjem Pesten suliban, anyukám csavar-gyárban!!  szintén Pesten)  Igyz anyósom Kecskeméten van, de.....

    előzmény:
    Dina2005 (3417)
    2006-11-16  22:36
  7. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 17. 19:393420.
    Szia!
    Gratulálok a nagy úthoz Számunkra nem ismeretlen a kettesbe autózás, mivel a Dorkát fél éven keresztül rendszeresen hordtam gyógytornára Kecskemétre. Egész jól összeszoktunk a végére Az én pici lányom nem alszik el az autóban, csak nagyon ritkán.
    Egyébként a sógorom a Malomban dolgozik Így mi ott rendszeres látogatok vagyunk, mert csak így tudjuk megoldani a találkozást.
    Irigy vagyok, hogy már ennyire jól haladsz a karácsonyi ajándék vásárlással. Én sajnos még mindig nem tudom, mit vegyek a nagy lányaimnak
    előzmény:
    Dina2005 (3417)
    2006-11-16  22:36
  8. 2006. november 17. 13:343419.
    Szia!
    Victorom még nem beszél, ami néha el is keserit, mert helyette nyöszörög, hogy:Ö Ö! Es hozzà még mutogat. A te kislànyod mennyi idös? Sok szot ismer màr? Valoszinüleg a kétnyelvüség is késlelteti a beszédtanulàsàt, a nagyfiam is ilyen volt. Ismerösök gyereke folyamatosan beszélt màsfélévesen az enyém meg pàr szot, ha mondott. Ellenben most le se lehet löni. Igyekszem velük csak magyarul beszélni, de igy 10 év utàn màr többször elszolom magam franciàul, föleg ha rosszalkodnak. A pàrom francia, töle csak franciàt hallanak.
    Egyszer vettem egy Pécset bemutato kazettàt. A hölgy franciàul beszélt, de jo magyar akcentussal. Erre a nagyfiam, csak hallgat hallgat, egyszer csak megszolal:"Anya, a néni milyen nyelven beszél?" Muris volt...
    En sokszor utazok a fiukkal, bàr miota ketten vannak mozgalmasabb. Multkor a nagy azt hitte, hogy a pici ki akarja nyitni az ajtot, holott csak papirt tett a kilincshez. A nagy végig ràzogatta az ülését, a pici meg orditott hozzà! Mindezt 300 km-en keresztül!
    A picuri nem hajlando elfogadni tölem a kanalat, duzzog egyedül akar enni. Nincs vàlasztàsom! Kedvenc könyvemben olvastam, hogy van anyuka, aki ilyenkor beengedi a kutyàt, hogy felegye a maradékot. Sajnos nincs kutyànk!
    előzmény:
    Dina2005 (3418)
    2006-11-16  22:45
  9. 2006. november 16. 22:453418.

    Szia bret, ott a legnyugatibb végeken! ( A közelebbi nyugat végképp eltűnt? Saran, hol vagy? Te is már csak iwiwezel?)

    Victorral csak magyarul beszéltek? Vagy a párod francia? Szerencsés kétnyelvű lesz a gyerkőc?

    Én az ismert okok miatt kéne, hogy korlátozzam a nasifogyasztást, de félórányi Rudizás, meg bándánozás után már feladom!

    Csak ugye a Sámu is eszik egy joghurtot, akkor már nem tehetem meg, hogy a Dinának ne adjak...

    Mondjuk én ebédnél ragaszkodom hozzá, hogy a desszert gyümölcs legyen- Dina most pl imádja a körtét, meg ugye a banán el van dugva...

    Önfeláldozó anya vagy, hogy hagyod egyedül enni...

    Nekem is kéne... A joghurtnál szoktam kezébe adni a kanalat, a Danonino nem is csöpög le róla. De falatokon kívül más kaját még nem evett önállóan.

    Minden jót a kies Galliában!

    előzmény:
    bretagne22 (3416)
    2006-11-16  09:07
  10. 2006. november 16. 22:363417.

    Hahó!

    Ma voltunk kettesben kislánykámmal autóval Kméten!

    A gyávaságon győzedelmeskedett a mehetnék, meg a karácsonyi bevásárlási láz!

    Meg mostanában anyósommal sem annyira felhőtlen a viszony...

    A férjemmel különböztek össze, és most rám is haragszik...

    Meg már amúgy is utálok mindig kuncsorogni, hogy valaki vigyázzon már az egyébként tündéri lánykámra!

    Anyámra nem merem bízni -asztmás is, meg folyton történik vele valami- meg ugye a múlt heti szemműtét miatt sem emelhet.

    Így aztán tegnap du. elhatároztam, ma reggel meg bepakoltam Kisgizit az autóba, és irány a nagyváros!

    Az utat oda- vissza végigaludta, tehát semmi gond. Viszont ahogy odaértünk, rögtön telitojta a gatyát, tehát a madaras Tescóba' első dolgunk pelenkázó helységet is tartalmazó mosdó megkeresése volt.  Ami természetesen a hodály túlsó végén  leledzik!

    Csak kb. egy órát kampalyogtam, és 3 db karácsonyi ajándéknak látszó tárggyal, 2 mikuláscsizmával (filcből varrva, rátétes, lehet, hogy giccses, de nekem megtetszett), és egyéb haszontalanságokkal hagytuk el fent nevezett áruházat. Közben kiflivéggel, meg pogival bírtam nyugalomra.

    Miután a Rudis zacskókat meglátta a kasszánál, akkor nem volt maradás, az autóban enni kellett Rudit. Még bent az áruházban viszont látott banánt, nem vettünk, a kocsiban volt kettő, tehát ment a "banánozás" is ezerrel. Most már legalább nem bándánt mond, hanem bánánt. Itthon dugni kell előle, mert ahányszor észreveszi, annyiszor enni akar!  

    Majd leparkoltunk a Komforttéka mögött (dbeb, Krókusz inf&oacute és onnan besétáltunk a Malomhoz. Útközben Babybell- 12.000,- HUF volt egy Dinára való kabát! De semmi különös kabát... Hát nem vettem.

    (Mondjuk az eladó csaj eléggé ki is nézett bennünket a 8000 Ft-os Bébégo babakocsinkkal!)

    Meg különben is Dodipetto. Egyébként van a lánykámnak egy garnitúra ilyen márkájú ruhája, tesóméktól kapta, azért nem egy olyan nagy durranás a minősége, inkább csak az ára. Mondjuk a keresztapukájának semmi sem drága, ha a Dinácskáról van szó!

    Majd az Alföld aljában levő bébiboltban tekintettem meg, és raktam le sürgősen egy hasonló árfekvésű darabot... 

    Az eladó hölgy - meg csak nem is egy plázacica volt, hanem egy átlag magyar anya kinézetű nőci- miután meg mertem kérdezni, hogy nincs- e olcsóbb, közölte, hogy magyar készítő magyar terméke, azért ilyen drága.

    Na nem álltam le vele vitázni, hogy én se öltöztetem kínai műszálasba a gyerekem. De azt azért tudom, hogy ama kabáton nem a magyar készítő kaszál pofátlanul nagy -100-150 %-os - hasznot, hanem a kereskedő. De ezen közgazdasági vitába se bonyolódtam, mert sietni kellett.

    A Malomban, viszont, pedig ott aztán plázacicák vannak, semmi hasonló jellegű atrocitás nem ért, tök normálisak voltak az eladók.

    Vettem magamnak csizmát, a helyi álomcsizma árának feléért, meg a Sámu Jézuskának írt (atott) levelében található- leütöm, felugrik- autót.

    Aztán már jönni is kellett haza, bár kicsit sétáltattam a babakocsiba szorult kiskorút.

    Úgyhogy rendben megúsztuk a nagy kalandot, és sztem Dina is élvezte!

    Legközelebb Pestre megyünk!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. november 16. 09:073416.
    Sziasztok!
    Régen jàrtam erre.
    Victorom hétfön volt 20 honapos. Jo egy hete szobatiszta: fogja elöl a nadràgjàt és mondogatja, hogy ISIS. (pisi) Vannak néha balesetek, de màr csak alvàshoz kap pelust illetve, ha kimozdulunk.
    Ö màr régota egyedül eszik. Kb. 2 honapja?. Persze minden tele van, de nem fogadja el, hogy mi etessük. Sirva fakad, duzzog stb. Még a joghurtot is egyedül eszi! Sejthetitek, hogy néz ki evés utàn!
    Reggel még mindig egy cumisüveg tejet bevàg, aztàn valami szilàrdat is. Imàdja a nutellàs briost, el is tudja magyaràzni, hogy neki az kell, mert beszélni még nem beszél! (Kivéve azt, hogy anya, meg iz-viz) Tizoraira gyümölcsöt kap. Ebédkor màr kezd vàlogatni. Gyorsan megeszik pàr falatot, és mutogat a hütö felé, hogy ö-ö. Vàrja a joghurtot. Képes lenne minden alkalommal kettöt megenni. En persze nem akarom, de végül is engedni szoktam, ha màsbol keveset evett. (Nem tudom, hogy jol teszem-e)
    Ö nem fogadja el a hàlozsàkot (a bàtyja mindig abban aludt), rengeteget mozog, igy jol felöltöztetve fektetem le, takaro nélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 15. 21:293415.
    Ejnye-bejnye kibeszéljük a kisebbeket
    A lányom ajánlatára azért ne vegyél mérget, ez csak az Ő véleménye
    Nálam most kimarad a tévézés, mert a mi tévénk elromlott, a gyerekek meg úgy sem azt akarják nézni amit én szeretnék.
    Ma este merényletet követem el Dorka ellen, hálózsákot adtam rá. Hátha így végig alussza az éjszakát Úgy vettem észre, hogy néha zavarja a takaró, folyamatosan kitakarózik.
    Kajaügy: a kisasszony nem akar újabban délben enni, ha én etetem Ma rizs volt az ebéd, kipróbáltam, hogy egyedül egyen, tetszett is neki. Csak nekem nem tetszik az, hogy több kerül az asztal alá, mint a pocijába Valakinek valami ötlet? Próbáltam etetni "drasztikusan" is, Beleerőltettem a kaját, és a kis szemtelenje cuppogot utána. Tehát ebből következően nem a kajával van problémája.
    előzmény:
    Dina2005 (3413)
    2006-11-15  10:00
  13. 2006. november 15. 10:043414.

    Hát jó előnyös képet raktam fel...

    Szemem csupa ránc, a fejem tejfölszőke, de jelentem tegnap barnával kissé satíroztattam...

    A göndörség meg nem a gondos dauer, hanem a jóapám műve! ÚÚÚÚTÁLOM!- mármint nem apámat, hanem a göndörséget!

    Legközelebb csak olyat teszek, amit az ismerős fotóscsajszi kiretusál, merthogy olyat is tud!

    Na csak vicceskedtem, ez van, ilyen vagyok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. november 15. 10:003413.

    Nem egy, szomszédos városokban...

    És Dorkabeb itt dolgozott, ráadásul abban az utcában, ahol lakom! Nekem már Dorkababa is ismerősöm az Iwiwen!!

    Na meg a rokon gyermekek egy iskolába járnak! 

    De személyesen nem találkoztunk azóta, hogy ez kiderült. Előtte igen, egy közös ismerős révén. Csak én azt hittem róla, hogy egy vérszingli karrierista, meg egy tizessel fiatalabb! Közben meg 4 gyerekes anyuka! Ennyit az emberismeretemről!

    (Bocs, Dorkabeb, hogy így kibeszéltem magunkat!)

    Én is vágytam Ritt farmerre, meg Casuccira is, de nem volt!

    Már 2  ittam! Reggel 5-ös ébresztő után nem csoda! De így legalább minden reggel megnézem a Familia Kft-t a Viasaton! Hol vannak ehhez képest a mai sorozatok... Mondjuk a kissé átlátszó reklámok, hogy vegyen a nagypapa Philipsshave villanyborotvát, mert akkor vmit nyerhet, kissé komikusak a mai világban.

    De én akkor is szeretem Szépéket! A többin meg már a BK-t se nézem, a Jóban-r-bant sose néztem, de a RRCS-tól se ájultam el...

    Hoppá, hoppá, Krókuszka, már a második pasit fogyasztjuk?!   (ugye érted a viccet?)

    Jelentem, a JL könyvet feltérképeztem a könyvesboltban - mivel nekem kellett Sámut suliba vinnem, oda is betértünk-, megnéztem melyik az, és majd itt a neten 25 % kedvezménnyel megrendelem, meg kinéztem mellé egy JL életrajzot is! Kösz DB!

    De az is lehet, hogy ez a szülinapi ajándék lesz, K-ra meg a II. vh-s könyv...

    Jók legyetek! Mennem kéne a tetőtérbe porszívózni, mert apuka már szóvátette, hogy nagy a kosz!!!   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3411)
    2006-11-15  08:45
  15. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 15. 09:523412.
    Csak egyszerűen megkérdeztem a lányomat, hogy Ő mit venne neki
    Már sötét volt, amikor mentem haza, így nem láttam az autódat. De majd legközelebb
    Az alvással az a probléma, hogy attól félek mindig, hogy a nagyok felébrednek rá.... és ugye másnap iskola. Habár szerintem a Dorka fel sem ébred ilyenkor, mert abban a pillanatban, hogy a babáját megérzi a kezében el is hallgat.
    előzmény:
    Dina2005 (3410)
    2006-11-14  22:17
  16. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 15. 08:453411.

    Ti egy városban laktok??? te is Iwiw-es vagy???

    Hát én 16 éves koromban egy Ritt farmerre vágytam és a szomszéd fiúra ( ő volt az első férjem, de aztán&nbsp Nos , hogy a mai lányok mit szeretnének ??? Hasonlóakat biztos, mint mi csak a mostani divat szerint.

    Úgy beszélek, mint az öregek.

    TOPIC: sült csirke, párolt zöldséggel  ( hordok 1 menzát a suliból is, néha az is jó, de a kutyus se éhezik..

    Álmos vagyok...fözök egy  , sok tejjel, ha van a hűtőben..

    előzmény:
    Dina2005 (3410)
    2006-11-14  22:17
  17. 2006. november 14. 22:173410.

    Ezer hála!

    És ezt hogy eszközölte a lányod? Ugye nem így: A Keriék kérdeztetik, mit szeretnél karácsonyra? Hát szégyen, hogy nem tudom, hogy újabban a Beatles a sztár nála. Pedig mi is átestünk ezen a korszakon...

    És miért nem csöngettél be? Ha otthon voltunk, az ismert autó kint állt az udvaron. És délután még fel is mostam! Miközben Dina a kiságyban nemaludt... De nem bőgött, megbeszéltük, hogy anya gyorsan felmos, és eldünnyögött, játszott negyedórát.

    Egy jó  mindig akad nálam, vagy capp.

    Szóval akkor Dorkabarátném se olyan jó kislány már alvásilag? Minden illúzióm oda... Neked meg kitartás.

    Mondjuk én 2-3 éjjel megcsináltam, hogy hiába sírt, nem mentem át, és azóta abbahagyta. A szívtelen anya.  Mondjuk nem könnyű a kitartó anyázásnak ellenállni!

    A fanedvességmérőt meg majdnem félreolvastam...   Csak a digitális keltett bennem némi kétkedést...

    Egyébként az ajándékötletet én nem konkrétan gondoltam, hanem az ilyen korúak körében úgy általában mi a menő jelenleg. Bár így még jobb! 16 éves lányok, vajh mire vágyakoznak?

    Ki emlékszik rá, hogy mire vágyott 16 éves korában? Meg ugye akkor még más idők jártak! Hiába, ezek a generációs ellentétek.

    Még egyszer köszi a közreműködést, holnap megnézem a könyvesboltban, aztán megnézem itt valamelyik könyves oldalt is.

    Szép napot, kevés ,  , ,   ellenben sok , , mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3409)
    2006-11-14  21:13
  18. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2006. november 14. 21:133409.
    Hahó itt vagyok
    Hát nagyon irigy vagyok, hogy nálatok már ennyi ötlet van karácsonyra. Én még csak most kezdek el gondolkodni, habár Apának valószínű, hogy veszek egy digitális fanedvességmérőt.
    Dinamama: jelentem a küldetés teljesítve Informátorom szerint a Gábor valószínű, hogy örülne egy újabb Beatles CD-nek, vagy esetleg egy John Lennonról szóló könynek (kapható: a helyi könyvesboltban )
    Egyébként ma késő délután ott autóztam az utcátokban
    Azt talán még nem mondtam, hogy az utóbbi időben Dorka is nagyon rosszul alszik éjszaka Többször felsír álmában. Ha visszaadom a kezeügyébe a babáját azonnal visszaalszik. Kezdek már nagyon fáradt lenni
    Krókusz: új képek a Dorkáról folyamatban, mert sajnos vírusosos lett a gépünk, és elfelejtették visszatenni a gépünkre a fényképeket az újratelepítés után A párod honlapjára kíváncsi leszek Saját domain név alatt fog működni ? (bocs szakmai ártalom)
    Szombatonként én is angol nyelvtanfolyamra járok, de az az igazság, hogy sajnálom rá az időt Rámegy az egész délutánom.
    Dorka nagyon hiányolja Apát. Egyfolytában azt mondogatja: Apa, Apa, Apa...Nagyon távolinak tűnik most november vége
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. november 14. 20:403408.

    Krókuszka, Krókuszka, ezer- ezer bocsánat!   

    Amikor elolvastam, nagyon siettem, és elugrottam a bodys oldalhoz, amit ajánlottál, nekiálltam regisztrálni, meg ilyenek!

    Így csak most találtam meg, szuper a dolog, és Csanád nagyon jópofa! Mennyi barátnője van, meg szupi játszótér a közeletekben!

    Még egyszer ne haragudj! (Mondjuk írhattam volna privit, akkor nem kéne rébuszokban beszélnem, de te remélem, érted!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. november 14. 20:203407.

    Várom a válaszokat! Help!

    Csak, hogy ne mondjátok, hogy a panaszaimat osztom meg veletek, most dicsekszem: Dina már két éjszakát végigaludt! Viszont napközben csak délelőtt, max. 1 órát. Kezdem megszokni...

    Ma kaja: karajcsontból leves- apa közölte, hogy neki ne főzzek ilyeneket- majd kétszer szedett... Mondjuk házi csigatészta volt benne, és nem volt olyan pocsék...Dina is ette, neki jó sok husit is raktam bele.

    A maradék parad. káp- hoz sütöttem ff. tarját. Dina először megette a husit, majd utánaküldte a főzeléket. Tiszta francia csaj!

    Holnap: gulyásleves, meg vmilyen, azt hiszem prézlis tészta, bár van itthon túró is, Dinának túrósat csinálok, hátha megeszi. Nem ugrik annyira a főtt tésztákért.

    Ma elmentem házhoz turizni- tök fölösleges volt, meg shoppingolni, azt meg kár volt. Találtam városunk kevéske butikjának egyikében egy isteni csizmát. Olyan kis szolid veszkós, feljön a tuskó lábamra, barna bőr, 18 E... Tudom, hogy ez városi árakon nem olyan drága, de így karácsony előtt sajnálok ennyit kiadni egy csizmáért. Mondjuk apának említettem, hogy közelgő harmincixedik szülinapomra, meg karácsonyra együtt. Nem nagyon lelkendezett... Majd még puhítom egy kicsit.

    Ma írt nekem a moderátor, hogy írjak blogot. Lehet, hogy már neki is feltűnt és unja a monológjaimat?!   

    Na megyek karácsonyi ötleteket böngészni!

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. november 14. 09:503406.

    Elküldtem a nyelvérzéket, megkaptad?

    Nekem lenne, csak olyan ro... lusta vagyok! Meg arra a kétévenkénti Ho-i kiruccanásra, minek? A horvátok inkább németül beszélnek...

    Talán 2-3 szor kerültem eddigi életemben olyan helyzetbe, hogy nem lett volna rossz, ha beszélek egy kicsit.

    Úgyhogy vszínű ezért nem vagyok kellően motivált. VESSETEK MEG! ÉS SZÉGYENLEM IS MAGAM...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3400)
    2006-11-14  09:02
  22. 2006. november 14. 09:423405.

    Hogy miket tud magácska, csak ámulok és bámulok!

    Ezt ugye nem a sima, mezei pedagógián oktakják, hanem azon ahova most jársz? (Nem néztem az emilt 2-3 napja...&nbsp

    Bocs zizi, de nekem soha nem volt ilyen problémám, két hatalmas étkű gyerekkel, és ötletem sincs.  

    Másik topikon én is láttam csomó linket, ahol vannak ilyen spec naptárkészítő programok. De az én tech. és számtech. érzékemmel inkább szakemberre bízom. Meg jó ismerős is.

    Biztos sz@r az ilyen helyzet a férjed tesójáékkal  főleg a férjednek lehet rossz. Kis korukban sem voltak jóban?

    Tegnap nézegettem itt a fórumon a karácsonyi topikokat. Én nem vagyok egy barkács tipus, de Sámu már elég nagy és valami komolyabb kézműves ajándék elkészítésébe akarom bevonni. Eddig ugye max rajzolt valamit, vagy együtt ragasztottunk üdvözlőkártyákat. Üvegfestésre, dekupázsra gondolok, de még a konkrét ötlet nincs meg.

    Ugyebár az ajándékozás örömére kéne megtanítani, meg hangolódni lelkiekben is az ünnepre, ha már itthon vagyok és ráérősebb, mintha dolgoznék.

    Az itthoni asztaldíszhez már vettem egy virágláda alakú fényes- bordó kaspót.

    Meg az alexandra- online-on már kinéztem pár könyvet, bár még várom Dorkabeb ötleteit! (Gabinak II. vh-s album?)

    Bookline-t is néztem, de onnan még soha nem rendeltem...

    Időben el kéne küldeni a rendelést, mert aztán jön a karácsonyi csúcsidő!

    Na menek, forr a leves...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3404)
    2006-11-14  09:21
  23. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 14. 09:213404.
    Nem baj, szerintem ne eröltesd. Kaphat főtt puha répát a kezébe, majd ismerkedik ő maga így a darabokkal. A reszelt almától is öklendezik? Legyél türelmes, mindenki más és ez még természetes. ( szülésnél minden rendben  volt, volt elég magzatvíz) izmai jól fejlődtek??? Tud inni pohárból vagy csak cumiból? Ezt azért kérdezem, mert két ellentétes technika a falat lenyelése és a cumiból való nyelés. A falatot nehéz, mert hátul a nyelv a torok felé felemelkedik ( nehéz meg kell tanulni), mmíg a tejcinél ill. a szopizásnál a cici ill. a cumi más formát képez a folyadéknak. A falattal foglalkoznia kell a nyelvnek is! Izommunka! Segítani lehet pl., ha megtanítjuk csettinteni, hogy szalad a lovacska? Na de én most tanítom 14 hónaposan.Nem akartam sokat írni, de egy a lényeg TÜRELEM!!!!!!!!!
    előzmény:
    zizi77 (3401)
    2006-11-14  09:09
  24. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 14. 09:143403.

    Ja, jó lenne , ha építész lenne, de sajna nem jött össze, bár reméljük abeindul ez a munka is, ő inkább nekik dolgozik!Majd feb. körül kész lesz a honlap, majd szólok.

    TOPIC: répa, krumpli, zeller párolva majd összesütve mártással + sült pulyacomb.

    ill. nekem NORBI!

    előzmény:
    Dina2005 (3397)
    2006-11-12  21:21
  25. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2006. november 14. 09:113402.

    De aranyos lehet, mikor így matat!

    Új képek?

    Karácsony?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3396)
    2006-11-12  20:21

Címlap

top