Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagymama konyhája

Bettus0214
Létrehozva: 2006. január 10. 13:39

Sziasztok!

Olyan embereket (lányokat, fiúkat, nőket, férfiakat) keresek, akikben még él a "nagymama konyhája" hangulat, akiknek nem ciki órákat vacakolni egy-egy vacsorával, minden vasárnapra sütit sütni, kézzel gyúrni a krumplistésztának valót. Akiknek mennyei boldogság a kézzeldagasztás, aki szeretne (vagy már szeret is ) pipit, kacsát, libát tartani, mégis "modern" embernek tartja magát.

Ugye vagytok???!!!

  1. 2014. május 2. 20:4832801.

    Nagyon finomnak tűnik, kicsit a kuglófokra hasonló állagú lehet.

    Kipróbálom!

     

    Köszönöm szépen! 

     

    Jól sikerült a majális? Hallom, ma Győr környékén volt nagy vihar!

    Meg Kiskunhalason nagy jég! brrr. 

     

    További kellemes szabadnapokat!

    Zsumi 

    előzmény:
    giza55 (32797)
    2014-04-23  13:19
  2. Gox
    Gox
    2014. május 1. 20:3732800.
    Nekem is nagyon tetszik Törökország. Szépek a pálmafák. Elmondta az idegen vezető, hogy nem őshonos náluk, de jól mutat, és végig ültették az egész tengerpartot, ahogy láttam.
    előzmény:
    giza55 (32799)
    2014-04-24  20:03
  3. 2014. Április 24. 20:0332799.

    Igen Ági annyi kell bele, pontosan irtam le.

    Hoztam a Sidei szállodáról és a parkjáról képeket, csodás volt.

  4. Gox
    Gox
    2014. Április 23. 21:1732798.
    Jónak tűnik, de ilyen sok margarin kell bele?
    előzmény:
    giza55 (32797)
    2014-04-23  13:19
  5. 2014. Április 23. 13:1932797.

    Sziasztok

     

    citrom kenyér

    4 tojás

    5 dkg kukoricaliszt

    20 dkg sima liszt

    25 dkg olvasztott margarin

    20 dkg kristálycukor

    l citrom reszelt héja fél citrom leve

    2 teáskanál sütőpor

    Egy tálba az egészet összekeverjük és őzgerinc formába öntjük, 180 fokon kb.45-50 percig sütjük.

    A kihült tésztára tesszük a citrommázat

    10 dkg porcukor,1 citrom leve. Lehet rá csokimázat is tenni.

    Kerek formába, vagy bármilyenbe lehet sütni.

     

    Tegnap eltüntettem a sonkát és isteni bableves lett belőle, ma is azt ettünk, palacsintát sütöttem. Leszedtem az összes diszitést, megy a mosógép. Azért siettem ennyire, mert délután már neki kell állnom egy pályázatot megirni, ill. elkezdeni, mert máj.2 a határidő.

    Holnap bevásárolni is kell mennem, már összeirtam.

    Jövő hét szoros lesz, jönnek a nyugdijasaim hozzám, főzünk és majálisozunk.

    Szép napot.

  6. 2014. Április 22. 19:3732796.

    Óh Gizám!

     

    Borzasztó csalódás lehetett a kislánynak is és Nektek is!

    Sajnos nálunk a tágabb családban is van hasonló szitu, ott 3 gyermekkel ment külföldre az anyuka, s az apa a rokonunk, aki bizonytalan, hogy mikor, hány gyereket tud hazahozni a nagymamához.

     

    Sajnos ezzel zsarolnak a megkeseredett anyukák, s nem mérik fel, hogy legtöbbet a gyerekeknek ártanak. 

     

    A Ti menűtök igazán ünnepi volt, s fincsi! 

    Küldheted a citromos receptet, nagyon szeretem a pikáns ízeket!

     

    Köszönöm előre is!

     

     

    Minden szépet és jót Nektek! Zsumi 

    előzmény:
    giza55 (32795)
    2014-04-22  17:30
  7. 2014. Április 22. 17:3032795.

    Sziasztok!

     

    Zsumi nagyon nagy készülődés volt nálatok. Finomakat sütöttél, főztél és nagyon sokat,sokfélét. Mi is nagyon tartjuk a húsvétot. Melindánál voltunk, nászom fiam és mi.Nagyon finom ebéd volt, libasült,libamáj előételnek, rebarbara szósz, vörösbörös szilva stb. Somlóit és sajtosat sütött Melinda,  én meg csak zserbót.Mielőtt elmentünk az egész lakást kivül-belül rendbe tettük, virágokat ültettünk.Fantasztikusan jól éreztük magunkat.Nagyon fáztunk itthon.  28-30 fok volt Sidébe. A második napon leégtünk, igy nem kivántuk a napot, de nem mi voltunk az egyetlenek. Csodálatos szállodánk volt. Valószinü ősszel visszamegyünk.Sajnos Lettit nem kapta meg a fiam, pedig elment a kislányért. Igen jól olvassátok,elment Németországba és nem adta oda az anyukája, pedig meg volt beszélve.

    Ági van egy nagyon jó citromos receptem, beirom ha kell.

    Legyen szép napotok.

  8. Gox
    Gox
    2014. Április 21. 20:3732794.

    Szia Zsumi!

    Szép lett a répatorta, biztosan finom, a citromos sütiket nagyon szeretem!

    előzmény:
    Zsumi45 (32793)
    2014-04-21  11:10
  9. 2014. Április 21. 11:1032793.

    Szervusztok!

     

    Így az ünnep vége felé jobban van időm írni:

     

    Nálunk valahogy a Húsvét a legnagyobb családi ünneppé is vált, nemcsak a hit oldaláról, hanem a könnyebb kimozdulás okán is.

    Gyerekkorom óta emlékezetes a készülődés, vendégjárás, a valódi remény az elkövetkező szép időszakra.

     

    Sütés-főzés? Kezdem a dobozolós menüvel:(elvitelre a gyerekeknek)

     

    Muszaka, kolozsvári rakott káposzta, rakott karfiol, karalábés ragu, bakonyi csirkecombok.( 4-4 adag)

    Ünnepre :

    előétel: meleg töltött tojás mustáros tejfölben 

                aprólék leves sok zöldséggel, karalábéval

                rántott sertés karaj, rizibizi, kr.püre, saláta ( Ritkán sütünk!)

    Sütemények: Mákos muffin, linzerkarikák(lekvár, csokidísz)

                        Sós rudak vegyes maggal, sajttal

                       zserbó golyók

    Répatorta saját színezésű és formázású marcipán dísszel, citromkrémmel .

     

     

    Giza! Biztos kellemes kikacsolódás volt, bírta a lábad?

    Ági! nektek most a legtöbb a dolgotok!

     De jó lenne, ha a régiek gyakrabban benéznének! ( mondom pirulva én is.)

     

    További kellemes ünneplést kinek-kinek vágya szerint! 

    Zsumi 

     

     

  10. Gox
    Gox
    2014. Április 21. 06:5732792.

    Sziasztok!

     

    Giza, gyorsan eltelt a kirándulásotok! Merre voltatok Törökországban?

    Mi tegnap éttermeztünk a családdal. Az ebéd utáni desszert volt csak háznál. Csak tiramisut és püspökkenyeret sütöttem. A nővérem meg sajtos pogácsát. 

    Ma viszont főzök itthon. Csontleves lesz és rántott csirke, saláta, rizi-bizi.

    Most egész csirkét rántok ki, mert megkívántam a csontos részeket.

    Borús idő van, nem is nagyon lehet számítani másra ma.

     

    További szép húsvétolást kívánok!

    előzmény:
    giza55 (32791)
    2014-04-20  15:01
  11. 2014. Április 20. 15:0132791.

    Sziasztok

     

    Nagyon jó húsvétolást kivánok mindenkinek, sok piros tojást, finom ételeket és holnapra sok-sok locsolót, hogy el ne hervadjunk.

    szeretettel giza

  12. Gox
    Gox
    2014. Április 17. 17:2532790.

    Sziasztok!

     

    Delinke, szép körutad lesz! Mi egész héten kint dolgoztunk, a két nagyon szeles napon csak 6 óráztunk. Ma már 8 órát voltunk, szerencsére délutánra megállt a szél. Iszonyú por van. Remélem, hogy jövő hétre ide ér az eső.

    Húsvétra tiramisut fogok készíteni, meg egyik nap főzök, a másik nap étteremben lesz a testvéreimmel és apukámmal.

    Nálunk már nagyon ellaposodott a Húsvét is. Nincs úgy megadva a módja, mint régebben. Nem is igénylik. Igaz, hogy már én sem olyan kedvvel készülődök, mindig lemaradásban vagyok valamivel, főleg az adminisztrációval.

    Tegnap elvittem oltásra az itthoni kutyákat. Először a pulit, az rendben volt. Másodszorra a rottweilert, no, az megszívatott rendesen.

    Mikor már végeztünk, hazafelé jöttünk volna, nem tudtam becsalni az autóba. Bő 1 órát kellett várni a fiamra, hogy segítsen. 35 kilós kutya, Miki könnyen betette, de nekem sehogy sem sikerült.

     

    Mindenkinek, kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

     

    előzmény:
    Feather (32789)
    2014-04-16  05:47
  13. 2014. Április 16. 05:4732789.

    Kedves Lányok!

    Merre jártok? Nagyon szép, családdal eltöltött Húsvétot kívánok Nektek!

    Megyek holnap Budapestre Zsóficához, onnan Móvárra Pepéékehez. Vasárnap Delcsiék jönnek. Remélem, jobb idő lesz, és a nyuszi elrejtheti az ajándékokat a kertben. Most szörnyen fúj a szél. :( 

    előzmény:
    Feather (32788)
    2014-04-11  15:02
  14. 2014. Április 11. 15:0232788.

    Sziasztok Lányok!

    Persze, én is olvastam, és rdekel is mindig, amit írtok. Csak hát az energia nálam is fogyadozóban... Este sokszor örülök, hogy elolvasgatok, nem hogy még írjak is. De azért sokat gondolok Rátok.

    Ez olyan szép: https://www.youtube.com/watch?v=YV8PIYrVVt4

    Ági, én is elveteményeztem, de azért még van mit. Most akarok kimenni hagymát duggatni.

     A kannákat már kitettem, de nem nagyon hajtanak. Remélem, nem fáztak meg. Aggódom a cseresznyéért is, meg minden gyümölcsért, mert annyira kevés méhecske volt ebben a korai tavaszban. Olyan kis didergősek.

    Ezt is nagyon szeretem: https://www.youtube.com/watch?v=D6RaU9n4ZuI

     Nyáron állítólag jönnek a Savaria Karneválra. Kinek van kedve eljönni? Még bőven van idő megszervezni. :)

    Az iskolában Derkovits hét volt, sok jobbnál jobb programmal. Hivatalos óra kevesebb volt a szokásosnál, de a gyerekek nyelvi napon, városismereti, képzőművészeti, matek, stb versenyeken vettek részt, mindenki, nem csak a jók, úgyhogy, szerintem többet dolgoztak, mint normálisan. Volt sportnap is, amikor focizhattak, kosaraztak, vicces versenyeket stb csináltak, ma du meg kismenedzser vetélkedő van. Szóval, jóóó sok munkánk volt, azt sem tudjuk, hova hazudjuk le a sok plusz óránkat, mert hiába dolgoztunk 45 - 50 órát ezekben a hetekben, a jelenléti íven nem lehet több, mint 32. vicces

    Most ez szól: https://www.youtube.com/watch?v=GPJnzcGnLaU 

    Ma pirított csirkemelles tavaszi salátát készítettem, és házi sajtot sütöttem.

    Sütök majd kenyeret, v zsemlét is, meg vmi sütit, mert jön Matyim. Bárányhimlős szegénykém. Húsvétra szeretném neki megcsináltatni a homokozót, és veszek neki homokozócuccokat.

    Ha csiripelő nyelvéről akartok olvasni, kukkantsatok erre a blogra: 

    Pusssssssssssz nektek, és igenis, minden érdekel, amiről írtok. :D 

    előzmény:
    giza55 (32787)
    2014-04-08  21:00
  15. 2014. Április 8. 21:0032787.

    Sziasztok!

     

    Ági, Tancsii, köszönöm, hogy válaszoltatok.

     

    Lányok akik ismertek ugye tudjátok, hogy mindenbe benne vagyok. Most a választási bizottságba voltam vasárnap, annyira elfáradtam, egy delegált pártos borzalmasan kikészitett,panaszt is tettem. Reggel 4 órakor keltem, 5 órára mentünk és éjjel egykor értünk haza. Gabi bontott pezsgőt és fél kettőre ágyba kerültem. Másnap alig birtam megmozdulni, kikészült az üléstől a derekam és a forgóm. A jobb kezemet alig tudtam  mozditani 1800 szavazólapot pecsételtem le.

    Vállam begyulladt és a karom végig. Azt hiszem öregszem

     

    Holnap reggel indulunk Törökországba, egy hét mulva jövök, addig is legyetek jók,

    ölelek mindenkit szeretettel giza

  16. Gox
    Gox
    2014. Április 6. 09:0432786.

    Szia Giza!

     

    Engem érdekel, és mindig is csodáltam, ha valaki képes lefutni a a maratont! Gratulálok hozzá!

    A múlt héten nem főztem, mert annyi volt a dolog, hogy időm sem volt rá. Szerencsére kaptam kóstolót, amiben volt egy jó adag toros káposzta is. Azt eszegettem 3 napig. Lányomék pedig hoztak étteremből menüt.

    Tegnap megembereltem magamat, és főztem tárkonyos krumplilevest és tojásos galuskát, lila hagymás jégsalátával.

    Ja, csütörtökön este dagasztottam a kenyérsütőgéppel kalácsot, citromosat, csokis mazsolával. Este betettem a hűtőbe, nylon zacskóba csomagolva. Reggelre gyönyörűen megkelt, és ki is sült mire indulni kellett. Vittem hozzá szilva lekvárt, azt kentünk rá.

    Most mindjárt felteszem a húslevest, és elugrok szavazni. Rántott karaj lesz krumplipürével, meg a tegnapi saláta felét szárazon hagytam dobozban, azt kell a lébe tenni.

    Eléggé borult idő van, Mikiék vetnek, ők reggel szavaztak. Este jön be majd kajáért.

    Pénteken veteményeztem el a kertet is. Ilyen sokára már régen hagytam el. Virágokat is vetettem: legényfogót, őszirózsát, hajnalkát. Elővettem a dáliákat meg a kannákat is. Holnap kiültetem, bár a kanna lehet, hogy tönkre ment.

     

    Szép napot kívánok mindnyájatoknak! Ági

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    giza55 (32784)
    2014-04-04  15:06
  17. 2014. Április 5. 14:2732785.

    Én olvastam!

    tancsii

    előzmény:
    giza55 (32784)
    2014-04-04  15:06
  18. 2014. Április 4. 15:0632784.
    Milyen naiv vagyok, azt gondoltam érdekel valakit amit irtam, pedig olyan lelkes voltam.
  19. 2014. március 28. 09:3032783.

    Sziasztok

     

    Lányok látom elfoglaltak vagytok nagyon, sajnos én is.

    Lótok-futok, főzök, most éppen mosok, rakott karfiolt és rakott káposztát készitek, délután jönnek Melindáék és ez volt a kivánság.Ebédre van vadas maradékom és raguleves.

    A héten volt nyugdijas napom, voltam eskütételen és előadáson, választási bizottságba hosszu évek óta ott vagyok.

    Vasárnap Gábor és József névnapokat ünnepelünk, megyünk étterembe.

    Delinke a maraton a családunk és fiam részére is nagyon emlékezetes marad.42 km futás, kalapot emelek mindenki előtt. Nagyon rossz volt szerintem a terep, volt amikor a balaton parton volt hogy hegynek, volt olyan amikor át kellett menni az uttesten nem is egyszer. Nehéz volt.

    Gábor Fövenyesnél nagyon ki volt már, adtunk vizet és helyre jött. Kevés volt az a pont, ahol tudtak vételezni innivalót.

    A célnál sokan vártuk, család barátok. Nagyon hányingere lett mikor leállt és persze el is érzékenyült. Büszke vagyok rá nagyon.

    4.30 volt az ideje. 6 hónap alatt készült fel és persze voltak téli hónapok. Futópadon nem futott csak szabadba.

    Annyira kikészültem az izgalomtól, hiába már öregszem.

    Választás után indulunk Törökországba egy hétre, majd kipihenem magamat.

    Vigyázzatok magatokra ölellek BENNETEKET giza.

  20. 2014. március 23. 07:1032782.

    Sziasztok!

    Ma nem olyan verőfényes a reggel, mint tegnap.  De azért biztosan szép napunk lesz. Tegnap színházban voltunk. Nagyon jó a szombathelyi társulat!!!! Egy ötvenes években játszódó vígjátékot láttunk, tele helyzetkomikummal. Nagyon vicces volt. Persze, közben folyamatosan bennem volt az érzés, hogy ilyen szörnyű is lehetett valójában. Ebédre megjöttek Pepusék. Jót ettünk, és jót beszélgettünk. Húsgombócos levest főztem, aztán paprikáscsirkét csavarttésztával és ubisalival. Ők meg hoztak egy doboz csokit, nem messze a határtól van egy csokigyár, oda járnak finomabbnál finomabb csokikért. 6 körül aztán ők bementek Delcsihez, én meg színházba.

    Giza, hogy sikerült a maraton? Volt róla szó a rádióban is.

    Ági, izomláz?  

    előzmény:
    giza55 (32781)
    2014-03-19  18:14
  21. 2014. március 19. 18:1432781.

    Sziasztok!

     

    Jó hirrel jöttem, minden eredményem tökéletes. Mondtam a doktornőnek, hogy az lett volna szép, ha nem lesz jó a laborom. Annyit éheztem, diétáztam az egy hónap alatt, hogy nem lehetett más eredmény. Na most már eszegetek, de a gyomrom nem birja a finom ételeket. Fokozatosan csak.

    A szomszéd lány férjhez megy szeptemberbe, Kittit is felkérte koszoruslánynak. Holnap megyünk ruhát nézni.A két éves kislányuk fogja vinni a gyürüket.

    Tegnap kertet rendeztünk, málnát kapáltam eg, Gabi még pár szárazat szedett ki.

    Olyan szél volt ma reggel óta, hogy ki se mozdultam.

    Kabátokat mostam, ebbe a szélbe már délbe leszáradt.

    Volt még kettő fiók amit kiszanáltam, meg elveszett egy gomb a pulcsimról, igy hármat kellett varrnom. Na erre pont jó volt az idő. Nem főztem, volt maradék zöldbabfőzelék, nyulpörkölttel, meg nekem milánói. Holnapra Melinda főzött székelykáposztát.

    Gábor fiam szombaton futja a maratont B.füreden  megyünk szurkolni sokan.

    Kivánok dolgos szép napokat. ölellek benneteket giza.

     

     

  22. Gox
    Gox
    2014. március 14. 19:5432780.

    Sziasztok

    Izomlázam van a kerti munkáktól, ma már le is pirultam. Pedig a héten csak a bokrokkal és a tujákkal foglalkoztunk. Dupla áttételes karos ollóval vágtam, de mégis kellett hozzá erő is.

    Úgy döntöttem, hogy holnap főzök húslevest, nem vasárnap.

    Meg apró húst vettem elő, majd megpárolom fűszeresen és sütőben krumplival készre sütöm. Salátával kiváló lesz.

    Ma nem volt főzés, de még maradék sem volt, így rántottát ettem!

     

    Delinke, ráér a fánk recept, mostanában csak praktikusan fogok főzni.

    Most pedig megyek is az ágyba, mert tényleg fáradt vagyok!

    Jó éjszakát!

     

    előzmény:
    Feather (32779)
    2014-03-14  19:12
  23. 2014. március 14. 19:1232779.

    Sziasztok Lányok!

    Mennyi ügyes kéz gyűlt itt össze! Én is kertezgetek, amikor az időm engedi, de esténként olyan fáradtan érek haza, hogy nem nagyon van erőm kimenni. Sokszor meg 7 óra, mire hazaérek, akkor meg már sötétedik. Átültettem a jostáimat, már vénecskék a drágáim, és megifjítottam őket. Szétszedtem, és lett 4 tő a 2-ből. Vettem piros ribizlt, azokat is elültettem. Van itt egy férfi a faluban, aki nagyon lelkes, hogy segít nekem, de tartok tőle, hogy hosszútávú elképzelései vannak velem, én meg csak azt akarom, hogy a kiskert elrendezésében segítsen. Hát, majd igyekszem ügyes és tapintatos lenni.

    Múlt vasárnap szedtünk medvehagymát. Matyi is jött, nagyon élvezte az erdőt. Aztán meg nagyon elfáradt  sok futkosásban, a friss levegőben és a sok sok evésben. Mert, hogy minden mohás tuskóra le kellett ülni sütit enni és teát inni. Belehasalt az első pocsolyába, fülig sárosan jött haza. De tele élménnyel. :)

    Holnap Ikervárra megyünk apukámmal, résztveszünk az ünnepségen, utána a Rábán evezés oktatás lesz az érdeklődőknek.

    Kolbász az ide is jöhet. Giza, annyira ügyesek vagytok!!! Hívnálak, de lecseréltem a telefonomat, és a régiben maradt a számod. Megírod?

    Pusssssssssssz, szép hétvégét!!!!

    Ági, mindig elfelejtem édesanyától elkérni a receptet. De idővel, az is meglesz. 

    előzmény:
    inmélius (32778)
    2014-03-12  16:14
  24. 2014. március 12. 16:1432778.

    Valami csirkemelles recept jól jönne, vettem szószokat, szója, worchester, meg valami tésztás cuccot is fogok csinálni zöldségekkel. Még csak körvonalazódik bennem, szétnézek majd a neten hozzá. Ha van jó ötletetek, szívesen veszem:)

     

    Én is ültetgettem, paprika, paradicsom, és egyéb virágpalántáknak valókat, a muskátliig még nem jutottam el:) Aztán százszorszépeket ültettem ki utcafrontra, ablakládákba árvácskákat, a ház északi ablakába kerültek. A délibe muskátli megy majd.

    előzmény:
    Gox (32769)
    2014-03-01  12:48
  25. 2014. március 12. 16:1032777.

    nyam, kolbász. Most vettem a hentesünktől, nagyon jól csinálja. Én ilyeneknek már nem állok neki, bár mindenünk van hozzá, de ami sok, az sok:) Meg amíg a hentesünknél ilyen finom, meg meg is tudjuk fizetni, nem pepecselek vele.

     

    :) most jöttem rá - ennyi év után, hogy a tepsiben sült krumpli alá kell egy kis víz, mert különben az életben nem sül meg... jobb későn, mint soha.

     

    Lassan megint menni kell a hentesünkhöz, elfogyóban a karaj, a sütni való kolbász, a szűzpecsenye - valamelyik nap is abból volt ebéd, betekertem baconnal, fűszerezés, aztán hadd szóljon. Meg kell cserélnem a fagyasztókat is, ami most fenn működik az előtérben, miután odasüt a nap, már van 20-25 fok is a helyiségben, úgyhogy megy le minden a kazánházban működőbe, ott csak 10-15 fok van, nyáron, a legmelegebben  sem megy 24 fok felé a hőmérséklet. Kertezek is, van meló dögivel.

     

    Ja, átmentem a forgalmi vizsgán is, megvan a jogsi:)

    előzmény:
    giza55 (32770)
    2014-03-03  17:38

Címlap

top