Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellrák beszéljünk róla

Torolt_felhasznalo_829010
Torolt_felhasznalo_829010
Létrehozva: 2006. január 9. 23:31

Sziasztok!

33 éves leszek a napokban augusztus elején tapintottam a mellemben egy dudort.

A háziorvos mellambulanciára küldött ami munka mellett elérhetetlen volt se de se du csak 12-15 között amire sehogy sem értem oda.

így maradt a magánkórház ott sem mammográfia mert ahogy a koromat hallották csak az ultrahang volt lehetséges.

Ott már megijedtem mert rögtön mintavételre utalt sos másnapra a kórházba.

A kórházban természetesen a megszokott kép. Előző nap a doki telefonon szólt hogy ezt sos nézzék meg mert neki nagyon nem tetszik. Ott 1 órán keresztül azon tanakodtak , hogy megtegyék e mert aznap ilyen vizsgálat nem volt. Egy semmilyen beosztású kis asszisztensnek köszönhetem hogy a harcias kiállásának köszönhetem hogy mikor már úgy döntöttek hogy megcsinálják 10 perc sem sok az ultrahangos főorvos mellett ott volt a patológus is.

1 hét után az eredmény lehangoló volt mert a mintavétel is sok kifejezetten folyadékra utalt így a patológus is megdöbbent hogy rosszindulatú a duzzanat.

2 hét mulva műtét először csak a duzzanat és kis mértékű környékét távolították el egy fantasztikus sebész. És műtétkor az első nyirokcsomót nézték. A műtőből teljes hónalji nyirokcsomó eltávolításával kerültem ki mivel oda volt áttét.

újabb 2 hét konzultáció teljes az oldali eltávolítás biztos ami biztos alapon mert tul nagy volt a daganat. Az egyetlen biztos pont hogy az első nyirokcsomón kívül a többiben nem volt semmi.

Annyit mondtak, hogy akkor jó ha abban az eltávolított teljes részben nem lesz semmi. Ez be is jött. De tele vagyok kérdéssel én is talán egymás között megbeszélhetnénk. Már kerestem onkológus válaszol de ilyet nem találtam névtelenül olyan sokan sokfélét lehetne kérdezni szerintem. Így arra gondoltam, hogy tapasztalatcserére kérlek titeket. Én is szivesen adok számot a tapasztalataimról.

A kezeléseket soha sem tagadtam meg a műtétbe beleegyeztem 2 gyerekem van 9-12 évesek. Jelenleg kemoterápiára járok 6-ból2 van hátra. Sugár majd a kék golyóban dől el hogy kapok e kb februárban.

Én már mennék dolgozni és várom hogy nőljön a hajam.

Várom a kérdéseket tapasztalatokat sos félek. A háziorvosom próbált pszichológust keresni mondván Bp. nem nagy ügy de igen csak a kék golyóban foglalkoznak daganatosokkal az meg tul messzi van. Kibirom de tényleg az elején jó lett volna valakivel beszélni róla.

Most nőgyógyászt keresek de már csak magánkórházban mert az előzőben 10 évig bíztam. Évente legalább egyszer jártam nála persze tb alapon nem magán. Ő soha sem nézte én kb 3 évvel ezelőtt kérdeztem rá a mammográfiára mosolyogva annyit mondott maga még ahhoz tul fiatal.

Hozzáteszem igy hogy tudták, hogy gáz van is csak a műtét előtti napon kerültem ilyen vizsgálatra.

Bocsi tul hosszu voltam kérdezzetek segítsetek köszönöm.

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_934878
    Torolt_felhasznalo_934878
    2006. június 27. 23:32401.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.

    Kérlek ajánljatok nekem jó nőgyógyász-onkológust, lehetőleg olyat, akinek Budán van magánrendelése. Nagyon sürgős lenne.

    Köszönöm szépen előre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. június 27. 12:32400.

    Köszönöm a válaszokat!!!

    Nem nyugtattatok meg...Ovics, én is nyugodtabb lennék egy uh után...erőszakosabbnak kellett volna lennem, lehet h elmegyek egy másik dokihoz is, bár megbízom a dokimban (nőgyógyi és onkológus egyszerre a kékgolyóban), de azért lehet h egy uh-t kérek mástól.

    A fogamzásgátlóval kapcsolatban: azért is kérdeztem, mert szerintem neki elvi ellenérzése van a hormonális védekezéssel szemben, nem vagyok benne biztos, h a gondom nélkül is nem beszélt volna-e le róla...én is azt mondtam, hogy ok, akkor marad az óvszer, erre ő a pharmatex-et javasolta. elolvastam itt a fórumon a véleményeket, hát nem lettem meggyőzve. marad az óvszer egyelőre.

    Köszönöm még egyszer!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. június 26. 22:34399.

    Szia Tamás!

    3-án írtál utoljára a blogodban...................................figyelemmel kísérem ám,mi történik Veled. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816251 (395)
    2006-05-27  08:16
  4. 2006. június 26. 22:31398.

    Érdekes a dokid véleménye......................azért javaslom,hogy keress fel másikat is.Nekem ici-pici ciszta vana mellemben és félévente uh-ra kell mennem.Igaz ,a másikkal műtöttek,talán ezért nagyobb az óvatosság.

    Ha azt javasolják ,hogy ne szedj fogigátlót,akkor annak nyomós indoka lehet.Tényleg ne szedj! Van ezer mód a terhesség megelőzésére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166237 (396)
    2006-06-22  09:22
  5. Torolt_felhasznalo_380977
    Torolt_felhasznalo_380977
    2006. június 26. 17:16397.
    Szia!!
    Ugyan én Anyukám által vagyok érintett mellrák ügyben sajnos...de azért egy gondolatom van Neked.
    Nyugodtan szállj le a fogigátlóról, ha kell!!
    Mi 12 éve óvszerrel védekezünk, mert nem szedhetek bogyót, spirálom volt, de műteni kellett miatta, szóval nem igen maradt más. Nyugodtan mondhatom, soha nem volt még semmi gondunk az óvszerrel, pedig mi sem akarunk több gyerkőcöt már.
    Ha a doki úgy látja jónak, hogy hagyd abba a bogyót, akkor meg kell tenned..nem???
    Az én Anyum egy hete volt a 3. kemon, 11-én lesz a 4. neki, utána konzi, és kiderül, hogyan tovább, műtét, esetleg még pár kemo vagy protokol váltás lesz. nagyon sovány az Anyukám...haja nincsen...de nem panaszkodok inkább.
    Be vagyok tojva, mikor rá nézek rendesen, de nem adom fel soha!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166237 (396)
    2006-06-22  09:22
  6. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. június 22. 09:22396.

    Sziasztok!

    Kicsit pang a topik, de hátha van itt még valaki, aki olvassa és véleményt mond.

    Tegnap voltam kontrollon. Hál istennek a doki azt mondta, h nem kell sem tűszúrásra, sem uh-ra mennem, mert a csomó nem nőtt, a másik mellemben lévő ciszta meg szinte természetes. Örültem, de most valahogy már jobban megnyugtatna, ha mégis legalább uh-ra elküldene és leellenőriznénk...

    A másik gondom, h nem tanácsolja fogamzásgátló szedését, mert a hormontartalmuk miatt nálam nagyobb kockázatot jelent. Viszont nem akarok babát és a többi módszert nem tartom elég biztonságosnak.

    Megkérdezném, h nektek ezzel kapcsolatban mit mondott az orvosotok? Szed valamelyikőtök foggátlót? VAgy titeket is lebeszéltek róla?

    Köszönöm a válaszotokat előre is!!! eléggé zavar most ez a kérdés...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_816251
    Torolt_felhasznalo_816251
    2006. május 27. 08:16395.

    Sziasztok! Örülök, hogy azért mindenki aki néha elmegy a topikból kis "szabira" azért visszatér én sokszor csak olvasgatom, és napokig nem írok, aztán meg annál inkább. Főleg, ha valaki nagyon depi, és kell a bíztatás...

    Kis új hír rólam: alvállaltam egy 5 órás eladói állást! Jövő csütörtöktől /elsejétől/ DOLGOZOM! 11-16 h-ig egy alatrészboltban leszek eladó. Utoljára tavaly nov-ben dolgoztam a 2 műtétem között, de ez most más. Most jól vagyok, és az új élet egyik legszebb változása ez, hogy dolgozhatok. Közben készülök a webes oldalaim és webáruházaim indítására -és újraindítására is, szóval ez is halad. A költözéssel járó nagy pakolás-rendezkedés is megvolt, így ideje volt folytatni az "életépítést".

    Csináltam egy blogot is, írok majd bele minden nap, íme a címe:

    http://maxpecs.blog.hazipatika.com/

    Mosolygós, szép 7végét mindenkinek!

    Max

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. május 26. 23:30394.

    Zitazonium tablettát napi 20 mg.

    Doki tudtával Aloet eszek.

    mást nem.

    előzmény:
    enci3 (392)
    2006-05-26  18:56
  9. 2006. május 26. 19:05393.

    Nálam a csúcs az utolsó kezelés volt.Addig nem hánytam,de akkor sugárban.Állandó émelygés,hányinger volt végig.De a hányást elviseltem,kaptam injekciót,tudtam,hogy ez az utolssó.

    Még idő kell Anyudnak,mig rendbejön és nem lesz hányingere,rosszulléte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972303 (390)
    2006-05-26  12:52
  10. 2006. május 26. 18:56392.

    Kedves tevepupolo! VÉGRE HOGY ITT VAGY! örülök tényleg.

    Lenne egy kérdésem .Szedsz-e valamilyen vitamint, kiegészitőt?Nagyon jó neked hogy tudsz dolgozni így legalább nem mindig a betegségen agyal az ember.NA  szia!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_972303
    Torolt_felhasznalo_972303
    2006. május 26. 12:56391.
    Sok kitartást, drukkolok neked!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714815 (389)
    2006-05-26  09:43
  12. Torolt_felhasznalo_972303
    Torolt_felhasznalo_972303
    2006. május 26. 12:52390.

    Sziasztok!

    Hát, én is jól eltűntem. Sokminden történt. Remélem azért még emlékeztek a történetemre...Február környékén vetettem itt oldalra.

    Anyumnak volt műtéte(45). Idáig egész jól viselte a kezeléseket, viszont ma de.felhívtam, és csak gyors választ adott kérdésemre, miszerint nincs jól! Sajnos épp rokonok voltak nálunk, így nem akartam faggatni. Ha jól sejtem márcsak 1 kezelése van hátra. És megmondom őszintén ettől féltem a legjobban. Még az orvosa is megdícsérte, mert nagyon jól tűrte a vizsgálatokat. Tényleg, le a kalappal. Igaz mi mindig kételkedtünk benne, de meggyőzött minket, hogy OK a dolog. Ma meg azzal kellett szembesülnöm, hogy nincs jól. Hogy lehet ez? A kezelések végefelé jelentkeznek ezek a rosszullétek? Vagy, mi? És mit jelent a helyzete?? 

    Kérlek benneteket válaszoljatok privibe...nagyon szomorú lettem tőle. Hiszen eddig olyan "jól" ment minden. 

     

    Előre is köszi! Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_714815
    Torolt_felhasznalo_714815
    2006. május 26. 09:43389.

    Sziasztok!

    Én is jól eltűntem egy ideig!

    Itt olvasgattam hozzászólásokat, kivel mi történt és tanácstalanul állok. Nem értem az orvosok hozzá állását a dolgokhoz. Én 2 éven keresztül jártam ( 34 éves koromtól! ) memmográfiára, ahol először szúrós tekintettel néztek , hogy mit keresek ott ilyen fiatalon, majdhogynem elküldtek a fenébe. a csomóm az első pillanattól fájt és növekedett. Soha egy biopsziát nem vettek belőle, nem vizsgálták mitől nőhet, hagyták elrákosodni! Ügyvédhez fordultam! Véleménye szerint szakmai hibát követett el az orvos, úgy néz ki perre megyek! Egyfolytában azt hangoztatják, hogy menj orvoshoz, nézesd magad és így jár az ember, fiatalon. Ha valami nem oda való, miért nem csinálnak valamit. Pl. már ahogy észreveszi az ember, azt ki kell venni!!! Komolyam mondom az eszem megáll! Lányok! Ha észrevesztek valamit ne hagyjátok magatokat! Igenis vizsgáltassátok meg magatokat ( biopszia, stb. ). Ne akarjatok úgy járni, mint én és a többiek! Most KEMÓ ami borzasztó, majd sugár!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. május 25. 23:10388.

    Szia mindenki!

    Bocsika, hogy eltüntem de annyi minden más is történt. Senki se ilyedjen meg szinte csak jó.

    Tehát befejeződött a kemó nem túl egyszerüen hiszen a kezelés a rossz vérkép miatt csúszott. Össze-vissza ettem mindent ami segíthet, hogy egy hétvége alatt rendben legyen. Sikerült így péntek helyett hétfőn megkaptam rosszabb volt mint addig bármelyik pedig nem hittem volna hogy fokozható. 1 hét alatt áltam úgy ahogy helyre.

    Azért volt a csúszás gáz mert már volt időpontom sugárra is. Kicsit összecsúszott egy kicsit de túl lettem a nehezén.

    Elkezdtem a sugarat és közben ami a legjobb dolgozni is. Nem volt könnyü a kettő együtt plusz a gyerekért a suliba de 25 nap alatt lement.

    A vége izgi volt égtem kenhettem én már bármivel nem használt de lement. Mondták, hogy még néhány hétig kenjem de bíztam a nem túl pesties bőrömben hiába nem mindíg voltam fehérbőrű csak amióta nem lát sokat a nap. 2 hét sem kellett bebarnult vagy inkább feketedett és nem fájt vagy viszketett. így már nem kentem. Azóta le is hámlott.

    Most dolgozom a hajam is kezd nőni már nem hordom a parókát. Mennyien kérdezték, hogy miért vágattam ilyen kicsire. Majdnem naponta láttak és nem vették észre, hogy nem az én hajam. A főnököm naponta simítja a séróm mert mint a nyuszi szőr vagy baba haj. 

    Június 1-2 kivizsgálás. Addig kicsit dilis vagyok. Félek.

    Egyébként a hangulatom majdnem tökéletes.

    Köszi az aggódást.

    Mariann bárkinak baja van vagy lelki gond itt a számom 06703144860

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. május 24. 20:28387.
    Értem. Én majd csak köv csütin megyek biopsziára, de kicsit parázok tőle.

    Nekem a doki olyan hangsúllyal mondta, h. ráérek kivetetni, hogy az évekre utalt. Aszonta a mérete miatt, annyira kicsi.
    előzmény:
    ezanap (385)
    2006-05-23  22:22
  16. Torolt_felhasznalo_665986
    Torolt_felhasznalo_665986
    2006. május 24. 09:34386.
    sziasztok! kétségbe vagyok esve!  nagymamámnál tavaly februárban mellrákot diagnoztizáltak, kemo, műtét, sugár. Műtét utáni zárón az volt, hogy a nyirokcsomókban daganatszövetetet nem találtak. Tegnap volt a 2. háromhavi kontrolon, aminek eredménye holnap lesz. Most mellkas ct-t csináltak csak. A múltkorin vérvétel és csontizotóp volt, de akkor nem hívták vissza. 2 hete azonban nagyon fáj neki a jobb válla-lapockája és lett rajta egy duzzanat, ami kb 1/2 dió nagyságú. Azt mondja nem a csontja, hanem az izomba hasít a fájdalom egy-egy rossz mozdulatnál. Azt tudni kell, hogy szeptemberben eltört az a karja és drótozták. Én már rémeket látok, de neki nem mondom. Holnap ha baj van úgyis mondják, csak ilyenkor lassan telnek a napok, meg egy kis bíztatás kéne, hogy ha ze daganat akkor nem 2-3 hét alatt nő ekkorára és már 3 hónapja is észrevették volna és tettek volna valamit! Igaz!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. május 23. 22:22385.

    Ja, de igen! Végülis mondta nekem is az orvos, hogy ki lehetne venni, ha akarom. Úgy fogalmazott, hogy "Ráér 2-3 hónap múlva."

    Szóval 3 hónap múlva akár ki is veszik nekem is, ha úgy döntök. Most egyelőre viszonylag nyugodt vagyok ezzel a negatív eredménnyel. Van 3 hónapom, hogy kitaláljam.....  

    előzmény:
    Mesi* (383)
    2006-05-21  21:54
  18. 2006. május 22. 06:44384.

    Nekem nemrég polipom volt,ami abszolut jóindulatú,de azt mondta a dokim,hogy ami nem odavaló,azt el kell távolitani.

    Ezért nem értem,miért nem előzik meg Nálad a bajt,miért kell 3 havonta szoronganod az eredmény miatt.

    Szerintem nézessd meg más orvossal is.

    előzmény:
    ezanap (382)
    2006-05-20  15:36
  19. 2006. május 21. 21:54383.
    Szia!

    Csak most a héten diagnosztizáltak, de csütörtökön, ha mh-ről el tudok jönni, megyek a biopsziára.
    Én családomban is volt már mellrák, igaz Ő szerencsére azóta is velünk van :-)
    Tudod én valahol örülnék, ha minél hamarabb kivennének, 3 havonta kontrollra menni, ki tudja hány éven át, akkor inkább essenek most neki (nekem). VAgy nem?

    Neked nem akarják kivenni?
    előzmény:
    ezanap (382)
    2006-05-20  15:36
  20. 2006. május 20. 15:36382.

    Szia, Mesi!

    Nekem is fibroadenomám van, 1 db, 15x8 mm-es. Jóindulatú.  

    3 havonta kell kontrollra mennem. Nekem sajnos a családban már volt halálos kimenetelű emlőrák, ezért azt mondta a doktornő, nagyon kell figyelni.

    Örülök, hogy neked is jóindulatú. És miért nem vettek még belőle mintát?

    előzmény:
    Mesi* (377)
    2006-05-18  19:28
  21. Torolt_felhasznalo_380977
    Torolt_felhasznalo_380977
    2006. május 19. 12:24381.
    köszi, de úgy tudom, a bátyám pont anyu érdekében már megtette.
    Kíváncsi vagyok a hatásra....majd beszámolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308793 (379)
    2006-05-19  07:24
  22. 2006. május 19. 07:39380.
    Hajaj.......................én még 9 év után is kibirhatatlan vagyok a kontroll előtti héten magam és családom számára is Ez természetes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665986 (372)
    2006-05-18  10:25
  23. Torolt_felhasznalo_308793
    Torolt_felhasznalo_308793
    2006. május 19. 07:24379.

    Örömmel hallom, hogy már kezedben van a búzafűlé.

    Amennyiben olcsóbban akarsz hozzájutni, akkor akár csatlakozhatsz is hozzánk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380977 (378)
    2006-05-18  21:59
  24. Torolt_felhasznalo_380977
    Torolt_felhasznalo_380977
    2006. május 18. 21:59378.

    már a fagyasztóban van a búzafűlékocka Anyunak!!!nagyon jókat lehet hallani róla!!!

    Az antiox pedig most jön!!! Holnap veszem neki, eddig is szedett egyfélét, de elfogyott neki.

    nagyon aranyos vagy, hogy próbálsz segíteni. ha bármi ötleted van, nyugodtan gyere csak és írj. Jól esik a társaság, hidd el itt mindannyiunknak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308793 (376)
    2006-05-18  16:05
  25. 2006. május 18. 19:28377.
    Sziasztok!

    Akivel dumcsiztam itt múlt 7en, és mindenkinek akit érdekel: kiderült h. a csomóim fibroadenómák (jóindulatúak), merthogy 2 is van. Biopszia lesz, de kivenni még valszeg nem kell őket, annyira kicsik.

    Most,hogy tudom rendben vannak, nagyon felszabadultam, leesett egy hatalmas kő a szívemről.
    Kívánok itt mindenkinek nagyon-nagyon sok jót és jobbulást, kitartást.

    üdv
    Mesi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top