Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Clostilbegyt kúra

Torolt_felhasznalo_871998
Torolt_felhasznalo_871998
Létrehozva: 2006. január 9. 10:54

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen tapasztalataitok vannak a Clostilbegyt tablettával kapcsolatban? Nekem sajnos eddig még nem nagyon segített. Azaz, hogy 5-ből 1-szer. A többi esetben folyamatosan vérezgettem vagy éppen nem indította el megfelelő módon a peteérést.

Régebben volt egy Sepophin nevű gyógyszer, ami megszűnt. Nekem az teljes mértékben bevált. De helyette állítólag csak a Clostilbegyt létezik  

Ha valakinek van valamilyen  tapasztalata ezekkel a gyogyókkal kapcsolatban, akkor kérem, hogy osssza meg velünk?

Köszönettel: Cukinyusz

  1. ava
    ava
    2015. június 19. 20:5651.

    Gratulálok


    Velem pontosan ugyanez történt most :) Egy év próbálkozás, 3 hónap gyógyszerrel, és a harmadik hónap után két csíkos teszt

    előzmény:
    nelli78 (50)
    2015-06-17  13:22
  2. 2015. június 17. 13:2250.

    Sziasztok! Egy év várakozás, és a 3. clostys kúra után úgy tűnik nekünk összejött! Úgyhogy van remény!


     

  3. 2015. június 12. 13:5949.

    Sziasztok!


    Sajna nekem is Clostylt kellett szedjek.


    Sosem volt rendszeres a mensim, évekig fogamzásgátlót szedtem (amit soha nem tennék újra, mert ezzel elfedtük a bajt, de nem oldottuk meg). Idén január óta próbálkozunk párommal, áprilisig bírtuk, majd elmentem dokihoz. Ő azonnal adott Clostylt, mert több kis cisztát is látott a petefészkeimben. Elszedtem hát, amikor megjött, a 3. napon kezdtem, napi 2X1-et. 13. napon elmentem UH-ra, ott egy repedt tüszőt láttak, úgyhogy azon a pár napon akcióztunk. Múlt szombaton (6 napja) kellett volna megjönnie 28 napra (mivel a doki szerint a closty miatt várhatóan pontosan meg kell jönnie, amennyiben nem estem teherbe), de még nem jött meg. Így a héten csináltam három tesztet, köztük a Clearblue-t is, ami elvileg nagyon érzékeny, de negatív lett mind. :( Szóval most fogalmam sincs, mi van, vagy a teszt nem mutatja még ki de mégis terhes vagyok, vagy nem estem teherbe, de akkor miért nem jött meg?? Kicsit most izgulok, nehogy a gyógyszer valami komolyabb gondot okozzon nekem odabenn...


    Egyébként biztatásul, az egyik ismerősöm is a PCOS-sel küszködött (ik), és neki az első kúra után összejött a babu :)

  4. 2015. június 2. 18:5448.

    Nem számít rendszertelennek 3 nap különbség.


    Én szedtem a clostilbegytet, nekem nem használt. Aztán kaptam egyerősebbet, injekcióban, kúraszerűen szintén, és az sem segített, pedig volt olyan hónap, hogy 5 petesejtem is megérett. Mértem az ébredési hőmérsékletet, peteéréskor voltunk együtt és semmi.


    Aztán abbahagytunk minden gyógyszeres ráhatást, és két év múlva, a kezdetektől számítva 5 év múlva, amikor már teljesen letettünk róla, természetes módon összejött. Most volt 18 éves:)

    előzmény:
    Rekuccc (47)
    2015-06-01  21:33
  5. 2015. június 1. 21:3347.

    Sziasztok! Nagyon elkeseredett vagyok. 10 hónapja próbálkozunk a férjemmel, elvileg minden rendben van. Hormonok, peteeres, nyálkahártya vastagság.. petevezeto atjarhatosagin is voltam ott is rendben találtak mindent,férjemet is vizsgáltak.. Mindig peteereskor vagyunk egyutt!!  Ilyen esetben is érdemes lehet a clostyt elkezdeni vagy fölösleges? Mastodynol cseppeket is javasoltak.. Az mar rendszertelen menszesznek számít hogy hol 25 hol 28 naposak a ciklusaim? 

  6. 2013. január 29. 18:5946.

    2 évig próbálkoztunk a párommal és nem jött össze a csöpség.

    az orvosom a clostibegyt tablettát írta fel. beszedtem 1 hónapot rá 2 hónapra babás lettem. most 9 hetes a babám 

  7. 2012. május 24. 08:0745.
    Ezzel a gyógyszerrel elég óvatosan kell bánni. Mi még csak pár hónapja próbálkozunk, de én olyan türelmetlen vagyok, hogy már elbeszélgettem a dokimmal, és ez a gyógyszer is szóba jött, mint alternatíva, ha a vérvétel és az ultrahang leletek indiokolttá teszik. Ő azt mondta, hogy egy nő egész életében összesen 6 hónapig szedheti, ezért mielőtt felírná, ő mindenképpen átjárhatóságit is csinál, mert ez tulajdonképpen egy féldaganatos állapotot idéz elő. (most őt idéztem) Mondjuk ő elég alapos, de azért elgondolkodtatott a dolog. Szóval csak óvatosan.
    előzmény:
    dzsina82 (42)
    2012-05-16  19:49
  8. 2012. május 17. 09:3844.

    Szia,

    igaza van Arcsinak, nagy felelőlenség beszedni orvosi ellenőrzés nélkül, főleg nem 3x1 es adagban.

    Amúgy Magyarországon kétféle adagolás van, van, aki a 3. napon javasolja a kezdést, van, aki az 5.

    Én, amikor az 5. kezdtem, akkor egy dobozzal szedtem be, azaz az 5. ciklusnapon kezdtem reggel 1, este 1, és egy dobozzal.

    A neten amúgy van betegtájékoztató, abban is benne van  az adagolás.

    De még1x hangsúlyozom és nem kioktatás, de ne legyél hülye, ne szedd orvosi felügyelet nélkül. Nem hormon, ez tény, de lehetnek mellékhatása, és nemcsak a cisztásodás. Vannak dokik, akik tüszőrepesztőt is elrendelnek mellé, hogy tuira megrepedjenek a tüszők.

    Beszélj dokival mindenképpen 

    előzmény:
    dzsina82 (42)
    2012-05-16  19:49
  9. 2012. május 17. 08:0743.
    Pedig mindenképp kellene hozzá orvos, closty szedést ultrahanggal szokták követni.
    előzmény:
    dzsina82 (42)
    2012-05-16  19:49
  10. 2012. május 16. 19:4942.
    valaki tudna segitteni nekem abba hogy hogyan szegyem (hanyadig naptol) a clostilbegyt tablettát? a második kuránál vagyok és 3x1et kell szednem. 2 havi adagom van. Külföldön vagyok és nemtudok beszélni a dokimal. Elöre is köszönöm 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2010. augusztus 28. 21:5341.
    Hát persze, hogy megjött, marad a kivizsgálás
    előzmény:
    emma84 (40)
    2010-08-25  19:43
  12. 2010. augusztus 25. 19:4340.

    Sziasztok!

    Én ebben a hónapban kaptam Clostit először, most 1 napja késik. (31. ciklusnapon tartok), de már teszteltem egy negatívat vaterás teszttel, úgyhogy nemtom, most van-e remény....

    Ez az utolsó esély, aztán sajnos kivizsgálás....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. február 25. 14:1739.

    Sziasztok!

    Megoszló vélemények, tapasztalatok vannak a Clostibegyt-ről ahogy látom....

    Kiváncsi lennék a véleményetekre az én esetemmel kapcsolatban.

    Nekem tegnap írta fel a nőgyógyászom, bár a hormon vizsgálaton minden rendben volt, tehát elvileg van peteérésem, és minden egyéb is teljesen normális. Kb másfél éve próbálkozunk a férjemmel, nála és nálam is minden lelet negatív, makk egészségesek vagyunk. E hét hétfőjén voltam hsg-n is, átjárható volt mindkét petevezetékem, de aminek nagyon örültem az az volt, hogy még így lehet a kontraszt anyagnak olyan hatása, hogy pl régebbi gyulladásból (jópár volt nekem sajnos) letapadt dolgokat most "kitisztította". Ti hallottatok erről valamit?

    Closti gyógyszer hatásaira lennék kiváncsi elsősorban, miben fog nekem segíteni, ha anélkül is van peteérésem?

    Köszi a válaszokat előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_205055
    Torolt_felhasznalo_205055
    2010. február 9. 17:4938.

    Kedves mindenki!

    Én rendszertelen menses miatt kaptam Clostibegyt tablettát(10 naponta van mensesem).Egy kúrán vagyok túl,és bár olvasmányaim szerint ezt babaprojekt miatt szokták felírni,nekem ennek ellenére sikerült az összes tünetet produkálnom,amit a betegtájékoztatóban közöltek.Nem vagyok túl jól tőle,sőt nagy fájdalmaim vannak.De mindenkire másként hat.A várt eredményt sajnos még nem tudom,de a szexmentes napok híve lettem erre az időre.Sok sikert kívánok minden babára váró hölgyeménynek.Üdv.: egy 2 éves kisfiú anyukája

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 28. 14:2937.

    Szia Pálcika!

     

    Nagyon örülök a sikersztoridnak, ez mindig erőt ad, hogy sikerülhet! Főlegígy, elsőre! Nagy graula és ne aggódj a baba miatt, biztosan Veled marad és semmi baja nem lesz :)

    Én most tartok az 5. closynál...még egy kör lehet és utána sajnos csak az inszemináció....bár ezt nem nagyon szeretném, de a babért bármit :)

    Adwords Neked hogy ikerült a múlt hónap? Két csíkos?  :)

     

    Maalna

    előzmény:
    Pálcika. (36)
    2009-12-17  10:38
  16. 2009. december 17. 10:3836.

    Sziasztok!

     

    Itt egy sikersztori:

    Mindig hajszál pontosan 28 napra jött meg a mensim. Aztán egyszer nagyot nőtt mensi előtt a cicim és nem is jött meg rendesen... halványbarna kismennyiségű valami. Utána émelygés és minden ehhez hasonló. (Akkor nem terveztük a babát.) A következő mensim rendes adagban megjött. Sőt! Az elején kipottyant belőlem valami.

    Na innentől kezdve nem is védekeztünk, ez volt 2008. februárban. Viszont ettől a ponttól kezdve a mensim hol megjött, hol nem... hol iszonyat sok, hogy csak pár csepp. 2009. júniusában kerestem fel a dokimat, hogy valami nem okés velem. Csináltunk egy UH-t amiből megállapította, hogy nincs peteérésem, és azért nem jött meg (mivel nem volt vastag a méhnyálkahártya). Ekkor csináltunk egy éves citológiát és kaptam két receptet: egy Norcolut (ha a következő esedékes mensi nem jönne meg, ez meghozza) és egy Clostylbegyt. (Semmi előzetes labor vagy UH követés.)

    Hát persze, hogy nem jött meg, így bevettem a Norcolutot és a mesterségesen meghozott mensi 2. napjától 2*1 adagban a 10 szem Closty.

    Azt gondoltam, hogy ebből nem lesz semmi... De a következő mensi nem jött meg, viszont iszonyatosan fájt a hasam. Vettem egy tesztet és pozitív lett...

    Most vagyok 24. hetes az én pici fiammal, de végigparázom a terhességet, mert nem akarom elhinni, hogy tényleg sikerült. Még mindig félek, hogy elveszíthetem.

     

    Remélem, hogy ti is hamarosan kétcsíkos terhességi teszteknek örülhettek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. december 15. 12:0935.

    Nagyon drukkolok, hogy összejöjjön

    Mikorra nem várod a mensidet?

    Mikor csinálsz első tesztet, amikor kiderül az igaszság???? 

    2 év próbálkozás után ez most egy sima Clsotis kúra? Vagy insem? Hogy szeded a clostit?

    Maalna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185806 (34)
    2009-12-13  09:20
  18. Torolt_felhasznalo_185806
    Torolt_felhasznalo_185806
    2009. december 13. 09:2034.

    Helloka,

     

    én is épp Clostylbegit kúra után vagyok. Eddig 21-24 napra jött meg a menzeszem, peteérés nélkül. Ebben a hónapban 5 érett petém lett, ebből 3 biztos megrepedt (UH-val néztük), illetve pozitív lett az LH tesztem is. 

    Most a 27. napon vagyok, feszül a hasam, mellem (mint minden mezesz előtt), viszont elmaradt a PMS:hiszti, hangulatingadozás, stb... Szóval  picit kezdek reménykedni. Egyébként 2 éve próbálkozunk párommal, eddig sikertelenül. 

     

    Milyen jó lenne egy icurka-picurka karácsonyi ajándék a fa alá...

    előzmény:
    mámká (26)
    2009-11-18  19:34
  19. 2009. november 30. 15:3433.

    Szi Mámká!

     

    Ha már a 31. napon vagy és még nem jtt meg az jó jel, nem?4 :)

    Nem lehet, h megis sikerült a babó, csak az LH teszt nem mutatta a tüszőrepedést???

    Én most szedem a 3. adag Clostimat , 7-én megyeh UH-ra és valószínüleg akkor repesztünk a dokival :)))

    Drukkolok nagyon!Majd írj

    előzmény:
    mámká (32)
    2009-11-25  18:44
  20. 2009. november 25. 18:4432.

    Szia Maalna!

     

    Ma vagyok a ciklusom 31.napján. Fájdogál a derekam ill. a petefészkem is szurkálgat már több napja. Jövő héten kell mennem a nőgyógyászhoz ultrahangra ill. megbeszélni, hogyan szedjem be a 3. adag clostit. Doki szerint a 2*1 szem túl sok a szervezetemnek, mivel több pete érett meg a múlt hónapban. Mindenképpen rákérdezek az injekcióra is. 

     

    Jól teszed, hogy nem használsz lh tesztet, mert nekem minden nap egy újbabb csalódás a negatív eredmény alapján.  

     

    Biztosan hamarosan összejön nektek a baba, hiszen egyszer már sikerült!Nagyon szorítok!

     

    Tőled milyen gyakorisággal vesznek vért?

     

    mámká 

     

     

    előzmény:
    Maalna (31)
    2009-11-25  11:45
  21. 2009. november 25. 11:4531.

    Szia Mámká!

     

    Cickafarkot ittam egy darabig, amíg a doki azt nem mondta, hogy a vérképem alapján a tea kevés lesz

     

    Én lh tesztet sose csináltam, nekem épp elég a hóvégi negatív terhességi teszt, azzal is kellőképpen sokkolom magam.

    Pont e miatt ebben a hónapban nem is csináltam tesztet, azt mondtam, ha nem jön meg egy hétig, akkor majd tesztelek, ha meg megjön, legalább nem kell egyszer a negatív teszten is keseregnem aztá meg a mensi napján is.

    Persze ma megjött, úgyhogy öröm az ürömben, h legalább a tesztem megmaradt...azt már a pozitív alkalomra tartogatom

    Úgyhogy 3 nap múlva kezdem a következő clostis hónapot és próbálom lelkesíteni mgamat és nem feladni

    Te most hol tartasz a ciklusodban? Épp várod ennek a hónapnak a kezdetét? Vagy most csinálod a kezelést?

    Én azt gondolom, hogyha az lh se mutatott Neked tüszőrepedést, azért kérdezd meg az injekciót a dokidtól, mert nem egy fájdalmas dolog és a múltkor nekünk elsőre meghozta a babát (aztán, hogy az sajnos pont nem volt életképes már más kérdés.)

    Drukkolok, sok sikert!

     

    előzmény:
    mámká (30)
    2009-11-24  20:57
  22. 2009. november 24. 20:5730.

    Szia Maalna!

     

    Első babára gyúrunk mi is.  

     

    Már olvastam erről a tüszőrepesztő injekcióról, de még nem akartam rákérdezni a dokitól, mivel nem olyan régóta próbálkozunk.Következő látogatásom alkalmával mindenesetre beszélek vele erről. Nem szeretnék okostojásnak tünni a szemében... A Duphastonról is olvastam "a clostibegyt rejtély"-es topikba, ott is alacsony progeszteronszint miatt kellett folyamatosan szedniük a csajoknak. Nem értem, hogy nálam miért nincs rá szükség?!

     

    Olyan csalódásként élem meg a negatív lh teszteket. Jó lenne, ha legalább ez pozitívat mutatna!

     

    Neked a gyógyszertől rendesen megjött a menstruációd? 

     

    Cickafark, palástfűteát ittál már?

     

    mámká 

    előzmény:
    Maalna (29)
    2009-11-24  13:18
  23. 2009. november 24. 13:1829.

    Szia Mámká!

     

    Jajj, de örülök, hogy írtál.

     

    Igazából mi tvaly július óta próblkozunk. Fél évig vártam türelmesen, aztán mentem dokihoz, aki egy 3. napi vérvétel alapján javasolta a clostit az 5. naptól 2x1 szemet, aztán abból csak egy kicsi pete lett, kb 15 mm, úgyhogy a következő hónapban 5. naptól 3x1-et szedtem, akkor két pete érett, 18 és 21 mm-ek, és akkor mondta a doki, h ne várjuk a repedésükre, menjünk biztosra, ekkor kaptam a Choragon tüszőrepesztő szurit és utána duphastont (ami segt a megtapadában. Ebből lett a babánk, akinek a 7. héten mg szép szívhangja volt (és mi olyan de olyan boldogok voltunk) aztan a 8. héten, már semmi szívhang nem volt, elhalt és műtéttel kellett befelyezni (kikapartak).

    Utána 3 hónap kötelező szünet volt, és én azt hittem, h megint másodszorra sikerülti fog, így, h tudjuk a "tuti" receptet...

    Na most tartunk a 3. clostis kúránál 3x1 szemmel mostmár a 3. naptól (amiből 1. napnak én azt veszem, amikor már erős a vérzés és nem csak barnázás), és a 12. napon járok UH-ra és rendre két petém érik meg 18 és 22 mm között és ezeket minden hónapban tüszőrepesztővel (Pregnil injekció) repeszti ki a dokim, utána otthon akciózás és aztán utrogestan kapszula 15 napig 2x1 kúp.

    De úgy néz ki, hogy hiába változatlan minden a receptben, valahogy most nem sikerül :( Remélem következő hónapban ránk mosolyog természetanyánk és a gólya

     

    É azt javaslom, hogyha a az LH teszt alapján nincs tüszőrepedésed, akkor kérdezd meg a dokit, hogy hallottál a Pregnil szuriról és nem rná-e a fel Neked. Átalában a patikákban is rendelésre adják, 3 ampulla van egy dobozban, ami összesen kb 6000 Ft, úgyh jó előre írja fel, h legyen időd beszerezni. Aztan egy kis progreszteron besegítés sem árhat meg (szájon át Duphaston vagy "alulról" utrogestan, ez meg kb 2000/hó). Szóval szerintem kérdezz rá, h mit gondol ezekről, hátha már csak ez a hangyalépés hiányzik Nektek?

    Első babára gyúrtok Ti is?

    előzmény:
    mámká (28)
    2009-11-21  12:02
  24. 2009. november 21. 12:0228.

    Szia Maalna,

     

    Mi június óta vagyunk rajta a babaprojekten.

     

    A mensturációm soha nem volt rendszeres, mikor nyáron felkerestem az új nőgyógyászomat már több hónapja nem volt vérzésem. Az orvos először Premens tabletta szedését javasolta (gyógynövényes készítmény, hatóanyaga a barátcserje) három hónapig. Ennek azonban semmi eredménye nem lett.

     

    Ezek után Duphastont kellett szednem 10 napig, amely meghozta a kívánt eredményt. A gyógyszert ebben a hónapban a menstruáció 3. napjától 2*1 szedtem 5 napig. A clostit alacsony progeszteronszint miatt írta fel nekem (régebbi laborvizsgálati eredményemen ennek értéke a 21.napon 0,5(!) ng/ml, a normál tartomány 2,7-24,5 ng/ml közé esik). Vérvételre ez a doki nem küldött el. A 9. napi ultrahangon a jobb petefészkemben 15 ill. 14, a balban 16 ill. 14 mm-es petesejtek voltak láthatóak. LH teszttel követve tüszőrepedésem nem volt.

     

    A második hónapban a Clostit csak az 5.napon kezdtem el szedni, mivel nem jött meg rendesen, inkább (nem is tudom hogyan lehetne ezt szebben megfogalmazni) barna folyásom volt. A 12.napi ultrahang eredménye a bal oldalon 33, 22 ill. 18 mm-es petesejteket láttunk. Nőgyógyász mondta, hogy most húzzunk bele. Kérte, hogy menjek vissza pár nap múlva, hogy újra megnézhessük őket, mert még repedt(ek) meg. A 16. napi ultrahangon 30, 20, 17 mm-es petesejtek láthatóak, a 18 napon 29, 30, 17 mm-esek voltak. A doki azt mondta, hogy tüszőrepedés még nem volt. Közölte menjek vissza 3 hét múlva vagy beszéljünk még mielőtt elkezdem szedni a 3. adagot, mert ez az adagolás úgy látszik túl sok a szervezetemnek. Az LH teszt azóta sem mutatott tüszőrepedést.

     

    Most várom a következő menstruációt, hogy folytathassuk tovább.

     

    Nekem sem a tüszőrepesztő injekciót, sem az ultrogestan hüvelykapszulát nem említette lehetőségként. Nálad mennyi idő után kezdték el ezeket alkalmazni? Vérvételen voltál a Closti szedése előtt?

     

    Sajnálom, hogy nem sikerült a baba...  

     

    Mióta próbálkoztok?

     

     

    Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikerült.

     

    mámká 

    előzmény:
    Maalna (27)
    2009-11-20  11:24
  25. 2009. november 20. 11:2427.

    Szia Mámká!

     

    Én 3x1 szemet szedek a mensi 3. napjától 5 napon át. A 12 napon szoktam UH-ra menni, ahol álatalában 1 vagy 2db 18-22 mm közti petém érik meg. A doki szerint ez jó, mármint a darabszám és a méret is

    Általában annak ellenére, hogy minden rendben van nekem nem szoktak magutók megrepedni a petéim (korábbi naponta történő UH vizsgálatból vonta le a következtetést a dokim) ezért én a 12. napon szoktam kapni tüszőrepesztő szurit (korábban Choragont, most épp Pregnylt), ami 36 óra múlva tüszőrepedést okoz és ilyenkor kell akciózni otthon

    Aztán a szurihoz képest kb 3-4. napon elkezdem az utrogestan hüvelykapszulát, ami segít az esetlegesen megtermékenyült pete beágyazódásában. 

    Na hát ez mind szép, a múltkor másodikra sikerült is, csak az elhalt sajnos. Most meg már a harmadiknál  tartunk és én sajnos úgy érzem, hogy most sem sikerült...pár nap múlva úgyis kiderül és akkor kezdhetem a következő clostilt. Nehéz a bizakodást magamban fenntartani, egyre szomorúbb vagyok, hogy talán sosem sikerül majd, hiszen nekem még nincs gyerekem...

     

    Neked miért írták fel a clostilt? Nem volt peteérésed? Mást nem szedsz mellé? Mióta próbálkoztok a babával?

    előzmény:
    mámká (26)
    2009-11-18  19:34

Címlap

top