Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amit a szülésről tudni kéne. . .

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 30. 23:57
Azt hiszem az első babát várók sokszor még azt sem tudják, hogy hogyan is néz ki a kiválasztott kórház szülészete ill. szülőszobája, milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra ill. gátvédelemre, a baba elhelyezésében mennyire rugalmasak (egész nap ott lehet-e a baba, ill. ha fáradt az anyuka pihenhet-e egy kicsit és leadhatja-e éjszakára a babát), ismerik e a Leboyer-féle csendes születést, van e lehetőség vízben v. székben ülve stb. szülni, lehet-e inni/enni vajúdás közben és még sok minden. Kérem a már tapasztalt anyukákat, hogy segítsünk az először szülő kismamáknak, hogy melyik kórházban milyen módszereket követnek elméletileg és milyeneket gyakorlatilag, mert ez nem mindig ua.
Ha valakit érdekel én a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról és a MÁV kórházról tudok írni személyes tapasztalatot. Jelenleg a harmadik babát várom, de ha már először ennyi mindent figyelembe vettem volna, mint amire most már tudatosan figyelni fogok, sokkal könnyebb lett volna minden a szülés körül. De senki nem mondta el pontossan. Sziasztok!
  1. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 17. 09:42201.
    Igen, ezt én is alá tudom támasztani. Sőt, én a maradék picipocakra is kellemetlennek éreztem ráfeküdni eleinte.

    Ha ellenállhatatlan vágyat érzel a hason fekvésre, a ciciket alá lehet támasztani puha párnákkal, és akkor kb. 10 percet ki lehet bírni hason. . . persze a hátad közben nem egyenes, úgyhogy nem nagyon kényelmes. . . :-) Majd eljön annak is az ideje! :-)
    előzmény:
    bezomi (199)
     
  2. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 17. 07:03200.
    Ebbe tenyleg nem gondoltam bele. . . :)
    előzmény:
    bezomi (199)
     
  3. 2003. szeptember 16. 20:58199.
    Bocsi lassu a masina, ezért ment elkétszer,
    A hasonalvásrol annyit, hiu álom!
    A tele kemény ciciktöl még jo darabig nem fogsz tudni se hason, se háton aludni. . . Nem elszomoritásnak.
    előzmény:
    zelszi (195)
     
  4. 2003. szeptember 16. 20:55198.
    Sziasztok! Nekem 3 fiam van, mindegyik szülés másmilyen volt, de hasonlo elötünetekkel. Elötte pár nappal nagyon jol éreztem magam, szinte vidám voltam, megkönnyebbültnek éreztem magam, a másodiknál anyosom meg is jegyezte, vidám vagyok nagyon, biztos nincs sok hátra, másnap meglett a középsö fiam. A keményedésekre vigyázzatok nagyon, ha mentek a magzatmozgás figyelésre, mondjátok, mert én sem tulajdonitottam neki sok jelentöséget, de a harmadiknál kiderült, ez néha annak a jele, hogy nem kap elég oxigént a baba, nálam megállt a pici szive, igy császárral fejezték be, pedig fél orára voltam a rendes születéstöl. Én nem vagyok ijedös fajta, és nektek is azt mondom, nem szabad a rémmesékre hallgatni. /jo vagyok, aztán én mesélek ilyet. /Ha minden rendben ment a terhesség folyamán, és fiatalok vagytok, nincs ok az aggodalomra. /én 38 évesen szültem a pici fiam két éve. Van még egy 19, és 16 éves is. // Én minden barátnömnek azt tanácsoltam ne féljen, én rettenetesen féltem az elsönél, és szerintem ez volt az oka annak, hogy nem tudtam minden pillanatban a kisbabámra figyelni. Nem kell érzéstelenitöt kérni, mert az meghosszabbitja a szülést, és azt nem mesélik el a kismamáknak, hogy amikor a leginkább szükség volna az érzéstelenitöre, már nem lehet adni, mert gondot okozna. Addig meg ki lehet birni a fájdalmat. Nekem volt egy kis ismerösöm, aki a másodiknál kért, és nagyon megbánta. Az elsönél 9 ora alatt megszült, ebböl az utolso 2, 3öra volt nehéz, a második 21 oráig tartott, rettenetesen kifáradt, s bár az elején nem érzett semmit, a végsö fájdalmak ugyanugy megvoltak, csak már holt fáradt volt. Mondanom sem kell nem akar több gyermeket. . . . Nekem egyszer sem folyt el a magzatviz, ugy hogy ez sem álltalános tünet. Az biztos az nem igaz, hogy van könnyen szülö és nehezen szülö nö. Én az elsöt viszonylag nehezen szültem, a másodikat 5 perc alatt, a harmadikat császárral. . Kérdezzetek bármit szivesen osztom meg a tapasztalatomat, ha meg lesz a pici, akkor is. Az oktoberi babám jo alvo, kiegyensulyozott kedves, érzékeny, kisfiu volt, kamaszként pedig egyenesen jo fej!
    előzmény:
    zelszi (195)
     
  5. 2003. szeptember 16. 20:54197.
    Sziasztok! Nekem 3 fiam van, mindegyik szülés másmilyen volt, de hasonlo elötünetekkel. Elötte pár nappal nagyon jol éreztem magam, szinte vidám voltam, megkönnyebbültnek éreztem magam, a másodiknál anyosom meg is jegyezte, vidám vagyok nagyon, biztos nincs sok hátra, másnap meglett a középsö fiam. A keményedésekre vigyázzatok nagyon, ha mentek a magzatmozgás figyelésre, mondjátok, mert én sem tulajdonitottam neki sok jelentöséget, de a harmadiknál kiderült, ez néha annak a jele, hogy nem kap elég oxigént a baba, nálam megállt a pici szive, igy császárral fejezték be, pedig fél orára voltam a rendes születéstöl. Én nem vagyok ijedös fajta, és nektek is azt mondom, nem szabad a rémmesékre hallgatni. /jo vagyok, aztán én mesélek ilyet. /Ha minden rendben ment a terhesség folyamán, és fiatalok vagytok, nincs ok az aggodalomra. /én 38 évesen szültem a pici fiam két éve. Van még egy 19, és 16 éves is. // Én minden barátnömnek azt tanácsoltam ne féljen, én rettenetesen féltem az elsönél, és szerintem ez volt az oka annak, hogy nem tudtam minden pillanatban a kisbabámra figyelni. Nem kell érzéstelenitöt kérni, mert az meghosszabbitja a szülést, és azt nem mesélik el a kismamáknak, hogy amikor a leginkább szükség volna az érzéstelenitöre, már nem lehet adni, mert gondot okozna. Addig meg ki lehet birni a fájdalmat. Nekem volt egy kis ismerösöm, aki a másodiknál kért, és nagyon megbánta. Az elsönél 9 ora alatt megszült, ebböl az utolso 2, 3öra volt nehéz, a második 21 oráig tartott, rettenetesen kifáradt, s bár az elején nem érzett semmit, a végsö fájdalmak ugyanugy megvoltak, csak már holt fáradt volt. Mondanom sem kell nem akar több gyermeket. . . . Nekem egyszer sem folyt el a magzatviz, ugy hogy ez sem álltalános tünet. Az biztos az nem igaz, hogy van könnyen szülö és nehezen szülö nö. Én az elsöt viszonylag nehezen szültem, a másodikat 5 perc alatt, a harmadikat császárral. . Kérdezzetek bármit szivesen osztom meg a tapasztalatomat, ha meg lesz a pici, akkor is. Az oktoberi babám jo alvo, kiegyensulyozott kedves, érzékeny, kisfiu volt, kamaszként pedig egyenesen jo fej!
    előzmény:
    zelszi (195)
     
  6. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 16. 11:01196.
    Nekem ilyen egyértelmű jelzésem nem volt, hogy most már pár nap, és szülök, mert a jóslófájások már legalább egy hónappal előtte elkezdődtek, a nyákdugó meg egy nappal előtte távozott, március elsején, és 3-ra voltam kiírva, tehát akkor már jelek nélkül is gondoltam, hogy a napokban szülni fogok. . . :-) Valóban olyan (nekem olyan volt) mint egy kicsi barnás, véres nyúlós izé. (bocs, ha gusztustalan). Nagyon szorítok Neked, majd értesíts, meg írd le, hogy végülis milyen volt! Biztos minden oké lesz. :-)

    Timi
    előzmény:
    zelszi (195)
     
  7. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 16. 08:47195.
    Hajaj, megkezdodott erosen a visszaszamlalas. . . Nem sok idom maradt okt 3-ig. Bar tulajdonkeppen ez sem jelent semmit, lassan barmikor szulhetek. Nektek volt barmifele "elorejelzes" hogy most mar par nap es szultok? Peldaul a joslo fajasok mennyivel elotte jelentkeztek? Nekem mar par napja fajdogal idonkent a hasam, nem a regi jol megszokott bekemenyedesek, hanem nem tul eros, de hatarozatt fajdalom. . . . Es az a sok helyen emlegetett nyakdugo, ami kicsit veres, es szinten szules elott par nappal szokott tavozni, ti eszrevettetek? Bar amennyit ejszaka jarok felalomban pisilni, en biztos nem fogom eszrevenni. Viszont azt megfogadtam, hogy szules utan egy jodarabig csak haton, vagy hason vagyok hajlando aludni. . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 8. 22:53194.
    Már én is! :-))))
    előzmény:
    ttkriszti (192)
     
  9. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 8. 22:51193.
    Amikor pici újszülött volt, akkor mindig evés előtt pelenkáztam, hogy ne forduljon fel a pocakja a mozgatástól közvetlen evés után. Igaz, hogy evés közben kakilt, de ez nemigen zavarta az alvásban (hja, a mai papírpelenkák. . . ) :-), a forgatás viszont mindig zavarta a pociját. Tulajdonképp most is evés előtt pelenkázom, nekünk ez jött be, de babája válogatja! Próbáld ki. :-) Hasfájósat mindenképp előtte pelenkáznék.
    előzmény:
    zelszi (190)
     
  10. 2003. szeptember 8. 19:32192.
    Azok a regi szep idok!! :-))))

    Most mar negykezlabon allo babat is tudok pelenkazni, meg mozgasban levot is. :-)))
    előzmény:
    sz.kata (191)
     
  11. 2003. szeptember 8. 19:26191.
    Szia Zelszi!
    Hát nem engem kérdeztél, de talán tudok segíteni.
    Főleg az első időkben minden etetésnél tele lesz a pelus. Általában evés közben kakilnalk az újszülöttek, így utána érdemes, de óvatosan, mert könnyen felkavarodik a pocak.
    Akkor még könnyen visszaalszanak, de ha még egy kicsit szopizik pelenkacsere utn, akkor tuti az alvás.
    Remélem nálad is bejön.

    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 8. 11:22190.
    Szia!

    Koszonom a tanacsot, meg a megnyugtato hireket is. A masik, ami eszembe jutott, es igazabol soha nem voltam tisztaban vele, hogy hogyan zajlik egy kisbaba rovid ebrenlete. Mondjuk vegyuk egy "atlagesetet", bombolve ebred, mert ehes. Ekkor te rogton megeteted, vagy elobb meg tisztaba teszed? Ha elobb eteted, es elalszik a vegere, akkor hogyan teszed tisztaba? Szoval mi a jo sorrend?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (188)
     
  13. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 8. 11:18189.
    Hollandiaban lakom, ha errefele tudsz normalis turot, szivesen vennem, en egyetlen fajtat talaltam, igazabol tesztara meg elmegy, de sos, igy sutire nem lehet rakni. . . . A makot, diot meg csak diszitesre ismerik, nem etelbe. . . . :(
    előzmény:
    ttkriszti (186)
     
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 8. 10:58188.
    Szia! :-)

    Javaslat: sajtos-tejfölös tészta, (bár talán arrafelé normális tejföl sincs) spagetti, tortellini stb. olasz csudák, akár mélyhűtve is. :-)

    Lépcsőzésről nem hallottam, bajban is lettem volna, mert a szülészet is a 3. emeleten volt, meg mi is emeleten lekunk. Nyilván kímálni kell magad, és a baba miatt az első pár hétben úgyis túlnyomórészt otthon leszel, de azért az túlzás, hogy ki se lépj a lakásból, mert lépcsőzni kell. :-)))

    Szerintem sokkal több köldökzsinór-tekeredés van problémamentesen, mint ami tényleg bajt okoz. Legalábbis a környezetemben egy csomó makkegészséges baba született, akikre így vagy úgy rá volt tekeredve. Én úgy győztem le, hogy igyekeztem nem is gondolni ilyenekre. Naplót írtam végig, most is írok Marciról, és abba leírtam minden félelmemet, ez segített feldolgozni, és a Párommal is megbeszéltem mindent. Én inkább a későbbiektől tartok egy kicvsit: mi van, ha a családi betegségekből örököl Marci, akár később kiderülőeket, mint pl. magas vérnyomás, akár pl. tejallergiát? Úgy szeretném megkímélni ezektől, úgy remélem, hogy a legjobbat örökölte belőlünk!
    előzmény:
    zelszi (185)
     
  15. 2003. szeptember 7. 09:46187.
    Igaz mar van egy babam de en elegge izgulos fajta vagyok ezert csak megkerdezem. Szeretnek meg babat de nagyon felek a koldokzsinor tekredestol. A terhessegem alatt eleg sok esetet hallottam es a frasz tort ki. A terhesseggel semmi bajom nem volt de a folytonos izgulassal igen. Vajon szuleink nagyszuleinknel ez hogyan volt. . . akkor meg nem is volt nagyon uh. Tudom, hogy fontos dolog a pozitiv beallitottsag meg nem a remhirekkel stb. foglalkozni de azert nem tudom ezt a temat elfelejteni pedig most nem is vagyok terhes. Irjatok meg legyszi, hogyan tudtatok az eziranyu felelmet/aggodalmat lekuzdeni . . . ha voltak. Koszonom:o) Amugy en a szulest nagyon pozitivan eltem meg. . . mint Antoinette irta igyekeztem csak a babara es magamra koncentralni. 5 oran keresztul birtam EDA nelkul utana kertem. Meg igy is voltak fajasaim de kibirhatoak. Viszont a kitolasnal semmit nem ereztem (ez is egyeni) megis kicsusszant a 4 kg-os babam. Placenta kiszedes jo nagy vagas/varras. . . semmit nem ereztem az EDA miatt azt hiszem a veget ki sem birtam volna anelkul. Par ora mulva siman ultem es a gatseb sem fajt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. szeptember 6. 23:22186.
    Szia Zelszi merre laksz, ahol diot sem lehet kapni. Makot nalunk sem lehet jot, mert allandoan keseru, de talaltam normalis turot is hosszabb utanjaras utan.
    előzmény:
    zelszi (185)
     
  17. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 6. 22:24185.
    Hat igen, a teszta tenyleg jo otlet, de itt se makot, se diot, se rendes turot, tejfolt nem lehet kapni. . .
    De azert majd probalkozok elore fozocskezni.
    A masik amit most hallottam, hogy szules utan ket hetig nem lehet lepcsozni. Te tudod miert? Vagy ez csak egy ujabb remhir?
    Neztem hasszoritot terhesseg utanra. Amiket hallottam es olvastam, ennek egy "gumibugyinak" kellene lennie. Nos itt nem. Inkabb egy fuzo. . De biztos jobb, mint a bugyi. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (184)
     
  18. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 3. 15:48184.
    Én bevásároltam (kevesebbet)zacskós és mirelit kajából, meg a saját főztömből is fagyasztottam le egy csomót, meg panírozott húst, ilyesmit. És vettem egy csomó olyan dolgot, ami gyorsan, könnyen elkészíthető, pl. tészták. Az általad készített azért jobb a zacskósnál és mirelitnél, mert azokban egy csomó tartósítószer meg "műkaja" van, és Neked egészségesen kell táplálkoznod! :-) Ez nagyon fontos szerintem.

    Egyébként minden baba különböző, így az első hat hetek is különbözőek lehetnek. Saját tapasztalat: nekem is azt mondták, hogy az első hat hét lesz nagyon nehéz. Annyiból tényleg nehezebb, hogy akkor vagy a legtapasztalatlanabb és a legbizonytalanabb, és fáj még a gátseb (remélem, Neked nem lesz) meg kellemetlen a vérzés, meg a tejtermelés se biztos, hogy nagyon hamar beáll, és fájhat a cicid. De fizikailag nekem inkább a második 6 hét volt a nehezebb. Az elején Marci folyamatosan szopizott és aludt, persze a sok és hosszú szoptatás is fárasztóbb. De kb. hathetes kora körül kezdett rájönni, hogy ezeken túl is vannak részei az életnek, tehát nem aludt (volt, hogy nappal semmit, éjjel szerencsére igen) és mivel egyedül még nem tudta elszórakoztatni magát, hát nekem kellett, és ez sokkal fárasztóbb volt. De aztán lett egy bizonyos alvás-szopi-ébrenlét ritmusa, és magát is egyre jobban le tudja foglalni. :-)

    Ma egy fél barackot megevett, most már pépet is kapott. Nagyon ügyes! :-)
    előzmény:
    zelszi (183)
     
  19. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 3. 11:24183.
    Hat igen, pontosan egy honapom maradt. Idonkent elovesz a panikhangulat, de feltetelezem az elso babajanal senki nem csinal tokeletesen mindent az elso pillanattol kezdve. . .
    Mi is ket gyereket tervezunk egyenlore, ha a masodik fiu lesz, valoszinuleg le is allunk. Viszont mi szeretnenk minel kisebb korkulonbseget, foleg en, mert nagyon szeretnek ujra dolgozni, es utana mar nem akarom ujra megszakitani. Most egy eve voltam Pesten egy suliban, es a szivem szakadt meg igy is, hogy nem tanitom tovabb oket, na meg a kollegaim is nagyon jo fejek voltak.
    Remelem szules utan is idejutok a gephez, bar mindenki biztat, hogy foleg az elso hat hetben az eg vilagon semmire sem lesz ido. . Tenyleg, akkor kerdezek is. Fel lehet valamennyire keszulni legalabb kajaval a szules utani nehany hetre? Vagy vasaroljak be annyi zacskos es mirelit kajat, amennyi elfer a hutoben? Sajnos a parom nem eppen konyhatunder, dehat ennunk kell. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (182)
     
  20. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 2. 14:26182.
    :-))))) Lehet, hogy teljesen nyugodtak csak akkor leszünk, ha felnőnek a gyerekeink. . . bár akkor meg majd jönnek az unokák! :-)

    Marci ma fél éves, megkóstolta a barackot, nem volt oda érte. Délután megint megpróbáljuk. :-)

    Mi 2-3 gyereket szeretnénk. Kettőt biztos, kb. 4-5 év múlva a másodikat. A harmadikat pedig majd a jövő dönti el: hogy milyen lesz két gyerekkel, úgy fogjuk-e érezni, hogy hiányzik még valaki a családból, és persze (sajnos) az anyagiak. És ha a második is kisfiú lesz, az erősen megnöveli annak az esélyét, hogy megpróbáljuk harmadszorra is. :-)

    Október 3? akkor mindjárt kezded a 9. hónapot! Hű, ez már nagyon izgalmas, szorítok! Ugye tudsz majd netezni szülés után is? És tájékoztatsz majd az eseményekről?

    Puszi: Timi
    előzmény:
    zelszi (181)
     
  21. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 1. 13:13181.
    Oktober 3-ra vagyok kiirva, de mar most is csak 15-20 fok van, es esik az eso, szerintem egy honap mulva is ilyen lesz. . . .
    Kocsiba valo hordozot ha minden igaz vegul sikerul kolcsonkernunk. A ferjem minden munkatarsanak van gyereke a fiatalabbakat kiveve, igy talan nem lesz problema.
    A ruhaleirast koszonom, foleg, hogy ott van, te miben voltal. Szerintem ez tokeletes lesz.
    Alkoholt valoban adtak, de hintoporra nem emlekszem. Majd utana nezek, vagy kerdezek.
    Otthon tenyleg nagyon kifogtam a dokit is es a vedonot is, ezert is vagyok kicsit nyugodtabb, de szerintem teljesen nyugodt csak akkor leszek, ha hazakoltozunk, vagy talan csak akkor, ha minden gyerekem minimum 30 eves lesz. . . :)
    Ti mennyit terveztek, es milyen kihagyassal?
    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (180)
     
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. augusztus 29. 21:33180.
    Szia! :-)

    Szerintem a mózeskosarat nem lehet rögzíteni, talán csak valahogy a kocsi saját biztonsági övével. Szerintem az nagyon bizonytalan. Hát, nem tudom, bitos ottt is vannak bababizományi boltok, ha olcsón tudsz venni jó minőségű használt hordozót, akkor megéri. De azt nem hiszem, hogy a szőrösszívű rendőrök pont egy pici újszülött babát hazaszállító családot büntetnének meg. . . :-)

    Marcit március 6-án hoztuk haza, kb. olyan idő lehetett, mint Nálatok lesz. Rajta volt: egy ujjatlan body, egy hosszúujjú kising, egy ujjatlan plüss rugdalózó, annak a hosszúujjú felsőrésze, egy kötött kiskabát, egy vékony pamutsapka, ami pont a buksijára simul, egy kötött sapka, és a lábán a rugdalózó lábfejrészén kívül egy olyan kis babacipő, pamutból, tudod, inkább olyan, mint egy mamusz. És egy takaró. Talán kicsit melege is volt így, mikor a kocsiban beindult a fűtés, a felső sapkát meg a takarót levettem, a kiskabátot meg kigomboltam. Olyan idő volt, hogy én hosszúnadrágban, zokniban és két pulcsiban voltam. Mikorra várod pontosan, októberre?

    A köldökcsonkot nem hiszem, hogy baj érné. Gondolom, adtak-adnak alkoholt meg hintőport, eleinte minden pelenkázásnál, pár nap múlva már csak naponta egy-kétszer rendesen körbe kell kenni alatta alkohollal, és bőven behintőporozni, legalábbis itthon így mondták. Speciális gyógyszertári köldökhintőpor van rá, úgy hívják, hogy hexaclorofen, ott is így mondják? Azt hiszem, az első két hétben kell leesnie, Marcinak a 9. napon esett le, de ismerek olyat, akinek csak 3 hetesen, a babák különbözőek. :-)

    Jó fej a védőnőd, egy csomóan nem mondják a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatást. Tényleg így van, 6 hónapig csak szopi a baba igényei szerint, tea sem kell, esetleg ha nagyon száraz a levegő vagy nagyon meleg van, pár kiskanál forralt, lehűtött víz. Marci még csak szopizik, és öthónaposan 7360 g volt és makkegészséges, szóval ő az élő példa. :-) Szeretném minél tovább szoptatni, mert nálunk is többféle ételallergia van mindkét családban. Meg mert az természetes, egészséges, és mindkettőnknek jó. :-)

    Sok puszi: Timi :-)
    előzmény:
    zelszi (179)
     
  23. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. augusztus 29. 15:56179.
    Igen, a ferjem is magyar, programozokent kapott itt allast.
    Gatmetszest szerintem itt probaljak elkerulni, amit nem nagyon banok, csak nem tudom a csaladi hagyomanyok mennyire oroklodnek. Idaig szinte teljesen olyan terhessegem volt, mint anyukamnak velem. A szules viszont remelem jobb lesz. Kicsi voltam (2. 40), metszettek anyut, megis szakadt. . . .
    A babakocsink olyan, amirol a tetejet mozeskosarnak le lehet venni, de lehet azt valahogy rogziteni kocsiban? Igazabol csak azert erolkodok, hogy hazafele ne buntessenek meg, amiert nem szabalyosan szallitom a picit. . . .
    Hazafele utrol jut eszembe. Ismet van egy buta kerdesem. Mibe oltoztessem a babat, hogy ne fazzon meg , es a friss koldokcsonkot se erje baj? Itt kb. 10-15 fok lesz es eso, de legalabbis borult ido. . .
    A szules utani segito elvileg azert jon hazhoz nehany napig, hogy a baba koruli osszes teendot megmutassa, koztuk a szoptatast is. Szeretnek szoptatni minel tovabb, foleg, mivel allergias vagyok, igy meg az otthoni vedonom is minimum hat honapot tanacsolt.
    Kerdesem persze biztosan lesz, es koszonom, ha szamithatok rad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (178)
     
  24. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. augusztus 28. 21:56178.
    De jó, hogy szép magyar neve lesz a leánykának! :-)))) A Párod is magyar? Meddig lesztek kinn?

    Hát ez nem semmi, hogy egy dobozt küldenek! Ezt nem tudtam. A szülésznő miatt szerintem ne aggódj, gondolom, jól ki vannak erre képezve, és én a saját (kórházi) szülésemnél úgy tapasztaltam, hogy ha nincs komplikáció (és miért lenne), nem is kell orvos, nekem csak a varrást csinálta, de gondolom, egy szülésznő is tud, illetve nem is biztos, hogy lesz gátmetszésed.

    Taxiba is lehet tenni a hordozót, de szerintem ha nincs kocsitok, nem érdemes beruházni, egy mózeskosár olcsóbb. Babakocsival gyalog vagy tömegközlekedéssel könnyen eljutsz helyekre (bolt, gyógyszertár, posta stb. . . )? Mert akkor felelsleges pénzkidobás a hordozó szerintem, ha nem lenne kocsink, mi se vettük volna, persze Ti tudjátok! :-) Esetleg jó arra is, hogy ringatni lehet benne a babát, ha esetleg hasfájós lesz (remélem, nem) akkor az segíthet megnyugtatni, elaltatni. Vagy ha később etetni akarod, de még nem tud ülni, arra is jó, nem kell a karodban tartanod, és így szabad mindkét kezed, ezek miatt mégis megérheti.

    Szeretnéd szoptatni? Meddig? Marci kedden lesz hat hónapos, mág csak szopik, aznap fogom megkóstoltatni vele az első őszibarackot. Ő se ül még, bár már akar, de én egyelőre úgy gondolom, hogy az ölemben fogom etetni, inkább engem köpdössön össze, mint a hordozót :-))). . . de majd meglátjuk, mekkora sikerrel.

    Nem tudom, a kórházban vagy később fog-e segíteni valaki szoptatásban? Nem akarok mindentudónak tűnni, nem is vagyok, csak egy db tapasztalatom van, ami jó, és az alapján, ha gondolod, szívesen segítek. :-)

    Puszi: Timi :-)
    előzmény:
    zelszi (177)
     
  25. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. augusztus 28. 11:20177.
    Szia Timi!

    Tenyleg nagyon jo, ha valaki lelkiismeretesen valaszol az embernek. Koszonom szepen!
    Ebben a hasmenesben lehet valami. Nekem a mestruacios gorcsoknel is gyakran elofordult, a szules meg egy kicsit erosebb formaja ennek. . :))
    Hat igen, itt Hollandiaban mindent elkovetnek, hogy ne akarj korhazba menni. Ennek igen egyszeru a magyarazata. Az otthon szules olcsobb. . . A hollandok hiresen sporolosak, szerintem nem csak a skotokrol lehetne vicceket meselni. Lehet, hogy a magyar egeszsegugyet is meg lehetne gyozni az otthon szulesrol, csak egy holland kimutatast kellene megnezniuk. Egyetlen dobozt kuldenek ki, ugy a nyolcadik honap tajan, abban van steril geztol, a koldokelszoritoig minden, aztan a szuleskor kijon a vedono, aki egyben a szuleszno is, es kesz. Aztan szules utan nehany napig van egy segitoje az embernek, aki megmutogatja mit is kell csinalni (remelem), aztan csak a szokasos vizsgalatok, oltasok maradnak. Ha korhazba mesz, ott foglalod a helyet, a kikuldott csomag helyett adniuk kell mindent, a vedononek be kell mennie a korhazba, miutan mar haznal megvizsgalt (mert remenykednek, hogy az utolso pillanatban megis azt mondod, hogy otthon akarsz maradni) Stb. stb. . . .
    Kislany lesz egyebkent, mielott kijottem, otthon a dokimmal megnezettem. Melindanak fogjak hivni, hacsak az utolso pillanatban meg nem gondoljuk magunkat. . :)
    Ezt a babaulest taxiba is bele lehet tenni? Mert nekunk nincs kocsink. Annyira a kozpontban lakunk, hogy biciklivel mindenhova kenyelmesen eljutunk. A bicikliutakat legalabb tisztessegesen megcsinaltak. . .
    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (176)
     

Címlap

top