Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amit a szülésről tudni kéne. . .

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 30. 23:57
Azt hiszem az első babát várók sokszor még azt sem tudják, hogy hogyan is néz ki a kiválasztott kórház szülészete ill. szülőszobája, milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra ill. gátvédelemre, a baba elhelyezésében mennyire rugalmasak (egész nap ott lehet-e a baba, ill. ha fáradt az anyuka pihenhet-e egy kicsit és leadhatja-e éjszakára a babát), ismerik e a Leboyer-féle csendes születést, van e lehetőség vízben v. székben ülve stb. szülni, lehet-e inni/enni vajúdás közben és még sok minden. Kérem a már tapasztalt anyukákat, hogy segítsünk az először szülő kismamáknak, hogy melyik kórházban milyen módszereket követnek elméletileg és milyeneket gyakorlatilag, mert ez nem mindig ua.
Ha valakit érdekel én a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról és a MÁV kórházról tudok írni személyes tapasztalatot. Jelenleg a harmadik babát várom, de ha már először ennyi mindent figyelembe vettem volna, mint amire most már tudatosan figyelni fogok, sokkal könnyebb lett volna minden a szülés körül. De senki nem mondta el pontossan. Sziasztok!
  1. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. május 15. 21:13151.
    A www. folio. hu oldalon megrendelhető a kazetta. Én is most láttam meg! Azt hiszem kipróbálom:-)
    üdv: Anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_292693
    Torolt_felhasznalo_292693
    2003. május 15. 20:53150.
    Köszi, holnap megpróbálom, és majd elmesélem.
    előzmény:
    s.rushdie (149)
     
  3. 2003. május 15. 20:00149.
    Zsani!
    Próbáld telefonon, a mailre nekem se mindig jön válasz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292693 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_292693
    Torolt_felhasznalo_292693
    2003. május 15. 14:12148.
    Sziasztok!
    Én Miskolcon próbálok találni tanfolyamot - nagyon kellene -, de senki sem tudja, hogy volna. . Írtam az info@intimtorna. hu-ra, ami ugye a Kriston Andrea honlapjáról elérhető e. mail-cím, de semmi válasz.
    A trénerek listájában meg pont elérhetőség és városnév nem szerepel. . .
    előzmény:
    s.rushdie (146)
     
  5. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2003. május 13. 18:22147.
    A könyv szuper, én könyvtárból vettem ki. ( A Mester u. -i Szabó Ervinből). Onnan meg lehet tanulni. Illetve kapható a videó is, megvan, nagyon jó. Ha írsz Kriston A, . -nak, biztos megmondja, hol lehet a videót kapni. Úgy tudom, az újra kapható.
    előzmény:
    cicamice (144)
     
  6. 2003. május 12. 13:16146.
    Sziaztok,
    vannak kihelyezett tanfolyamok vidéken, ha felhívjátok Andit (06-30/2121 637), megmondja, mikor és hol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225279 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_225279
    Torolt_felhasznalo_225279
    2003. május 12. 08:39145.
    Balassagyarmaton 2 "nagyobb" könyvesbolt van és egyikben sem kapható, az egyik helyen azt mondták hogy nincsen forgalomban a könyv. A tanfolyammal kapcsolatban: www. kismama. hu-n a linkajánlóban van egy olyan rovat hogy intimtorna és onnét a Kriston Andrea honlapjára fel lehet menni: 5*2 vagy 2*5 óra a tanfolyam, nem sok idö és 8000 ft de Budapesten. Igy nekem sajnos nem jó. Megnézem mégegyszer hogy esetleg megrendelni nem lehet-e a könyvet.
    helóka
    Moncsi
    előzmény:
    cicamice (144)
     
  8. 2003. május 9. 22:35144.
    Nagyon érdekel ez az intimtorna! A tanfolyam mennyi időt venne igénybe és mennyibe kerül? Elsősorban nem az árától tartok, hanem mostanában abszolút nincs időm - építkezésbe kezdtünk. . .

    Ugye lehet mostanában kapni a könyvet? Abból tényleg kiderül, hogy mit kell csinálni? Én is annyit olvastam az intimtornáról mindenütt, hogy egy kicsit próbálkoztam csak úgy, magamtól, a szorítom-lazítom dologgal, de mostmár tényleg aggódom, hogy nehogy rosszul csináljam, ezért szeretném szakszerűen.

    Mik a tapasztalataitok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (141)
     
  9. 2003. május 8. 14:15143.
    Ami azt illeti, tényleg sokfelé hallani intim gyakorlatokról. Szerintem azonban nagy különbség van, hogy egy olyan kétgyermekes anyuka dolgozta-e ki a gyakorlatsorokat, aki maga is szült, akinek magának is voltak gondjai, vagy egy olyan férfi (orvos) ajánlja őket, akinek nincs hüvelye, se hüvelyizmai. Nekem az előbbi hitelesebb. . .
    A Kriston Andrea által kidolgozott módszer eredményeit egyébként műszeres mérésekkel is igazolták a budapesti Szent Rókus Kórházban, ahol orvosok is használják a programot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225279 (142)
     
  10. Torolt_felhasznalo_225279
    Torolt_felhasznalo_225279
    2003. május 8. 08:22142.
    Nahát, hogy még káros is lehet. Tényleg száz helyen (szexkönyvben, az ÖSSZES kismamás-szüléses könyvben) szerepelnek ezek a technikák, 1 bekezdéstöl 1 oldalnyi terjedelemig.
    Tényleg másról lenne szó?
    De most elmegyek a könyvesboltba és megnézegetem azt a könyvet (ha kapható).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2003. május 7. 22:47141.
    A videó nagyon jó, szerintem onnan, meg a könyvből is, meg lehet tanulni. Persze csak idő és pénz kérdése, hogy eljársz-e a tanfolyamra is. Az viszont tévedés, hogy jót tesz a szorítom-lazítom módszer, ennek pontos menete van, Kriston A. is többször felhívta a figyelmet erre, hogy összevissza nem szabad csinálni, mert még káros is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225279 (138)
     
  12. 2003. május 7. 21:15140.
    Nekem előbb megvolt a könyv, gyakoroltam is, aztán abbahagytam az egészet. Aztán a gyermekvállalás előtt elvégeztem a tanfolyamot Andreánál. Egész más volt, mint egyedül próbálkozni. De ha elég elszánt vagy, meg lehet tanulni a könyv és a videokazetta segítségével.
    előzmény:
    BlancaFlor (139)
     
  13. 2003. május 7. 13:00139.
    Sziasztok Lányok!
    Én ugyan még nem állok szülés közelében, csak azt szeretném megtudni, mivel nagyon érdekel az intimtorna, hogy Kriston Andrea könyve alapján meg lehet e tanulni egyedül is a gyakorlatokat, vegy előbb el kell járni a "tanfolyamra"?
    előzmény:
    thaifold (137)
     
  14. Torolt_felhasznalo_225279
    Torolt_felhasznalo_225279
    2003. május 7. 11:55138.
    Hali!
    Nem elég egyszerüen megfeszíteni és elengedni? Egy egész könyv szól erröl az intimtornáról?
    Én már százegy helyen olvastam róla és 19 éves korom óta csinálom, kezdetben a szexuális örömök elérésében segített nekem. Azelött, e torna nélkül nem éreztem ott semmit. . .
    előzmény:
    thaifold (137)
     
  15. 2003. május 7. 11:35137.
    Ugyan mar hol kestel el az intimtornaval?? Sipirc a konyvesboltba (vagy kuldd el Kispapit, neki is erdeke), a szerzo Kriston Andrea : Intimtorna c. Max lehet, hogy izomlazad lesz egy kicsit az elso ket nap intenziv torna utan, de erdemes felfedeni, hogy "ott" is vannak izmok! Ne hulyeskedj, meg van tobb mint ket heted, nem? Es ugy tudom, szulesnel se art, ha tudja az ember, hogyan lazit "ott", azzal is vedi az izmokat!
    Sok sikert! :)
    előzmény:
    pummelo (134)
     
  16. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2003. május 6. 23:17136.
    Szerintem az egyik fontos szempont a dokiválasztásnál, hogy a gátsebet jól ellássa, mert én szülés előtt valójában egy dologtól féltem: hogy a házaséletünknek lőttek. De annyira jól sikerült a varrás, hogy intim torna nélkül is minden szuper.
    A MÁV őrületbe a barátnőm is beleesett, nem hitt nekem, hogy nem a hotelszobaszerű kórház számít, mert 4 napot kibírtam a lepukkant Péterfyben is, a fő az orvos, meg a szülőszoba, hogy egy ágyas legyen.
    előzmény:
    wey (130)
     
  17. 2003. május 6. 18:01135.
    Sziasztok!

    Én is beleestem ebbe a MÁV-őrületbe és én is ott akartam szülni, de a 28. hétben kellett kórházat váltsak, mert úgy mentem oda, hogy nem volt ajánlott dokim és egy olyat fogtam ki, aki meg sem ismert és két emberi szót nem szólt hozzám, így mindenkinek azt javaslom, hogy ne csak a kórházat nézze, hanem a dokit is, mert lehet hiper-szuper a szülőszoba, ha a dokiban nem bízol meg és a 9 hónap alatt egy emberi szót nem hallasz tőle!
    Így most a Honvéd Kórház Tiszti Kórházában fogok szülni egy nagyon aranyos dokinál, akiben teljesen megbízom.

    Mindenkinek kellemes babázást lés problémamentes szülést kívánok!
    előzmény:
    cicamice (103)
     
  18. 2003. május 4. 11:46134.
    Köszi a bátorítást, lehet, hogy az intimtornával már kicsit elkéstem, de megígértem magamnak, hogy szülés után pótolom! A félelmemet pedig próbálom leküzdeni, talán csak az ismeretlen helyzet ilyen riasztó, én még sose voltam kórházban, sose voltak igazán fájdalmaim, nem tudom mennyit bírok. Hamarosan túlleszünk az egészen, és kárpótoljuk egymást a fájdalmakért. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_579502 (131)
     
  19. 2003. május 4. 03:56133.
    Sziasztok Lanyok!

    Itt van a hab neve, amit a gatvarratra adtak nekem a korhazban: DERMOPLAST.
    Remelem otthon is lehet kapni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. május 3. 00:59132.
    Köszi Kriszti, tényleg örülnék egy ilyen habnak, feltéve ha itthon is lehet ezt kapni.
    A jegelés is hatásos lehet, kár hogy itt még nem hallottam, hogy használnál ezt a módszert.
    A fertőtlenítésre, meg a jól bevált káliumpermangát oldatot javaslom (lila por, feloldva). Jó fertőtlenítő és utána szinte megkönnyebbül az ember.
    előzmény:
    ttkriszti (126)
     
  21. Torolt_felhasznalo_579502
    Torolt_felhasznalo_579502
    2003. május 2. 20:07131.
    Szia pummelo!
    En is mindenkeppen EDAval akartam szulni, de nalunk nem volt ra anesztes es ido. Pedig majd meghaltam a fajasoktol. De ha arra keszulsz, hogy segitened kell a gyerekednek es foleg magadra szamitasz, akkor nem er olyan nagy csalodas, mintha elore eltervezel valamit. A baba jol kifer, a kitolas nem olyan veszes, mint ahogy gondolna az ember, a tagulasi szakasz , foleg a vege fele sokkal jobban faj. A repedest es a vagast nem erzed a fajasoktol es ha jol osszevarrjak, utana anatomialag olyan lesz, mit ujkoraban. Hasznalhatosag szempontjabol viszont tanacsos intimtornazni, anelkul nemcsak a hazaselet nagyon fajdalmas, hanem a vizelettel es szeklettartassal is lehetnek problemak. Lelkiismeretes intimtorna utan viszont tenyleg nagyon szuper! Ha van mg kerdesed, irj nyugodtan.

    Marti
    előzmény:
    pummelo (127)
     
  22. wey
    wey
    2003. Április 30. 20:24130.
    Sziasztok!Már két éves elmúlt a kislányom, de én is nagyon féltem a szüléstől!Egy biztos mostanába nem vállalkozok egy újabb babára, bár amikor a kezembe vehettem és láttam az minden fájdalmat enyhitett!Sajnos az a tapasztalatom, hogy sokszor nem igazán bánnak úgy a szülő nővel ahogy kellene!Hiába vartak felszivodó varrattal nekem még hetekig fájt!az első egy hónap volt a legnehezebb!Én is sokat zuhanyoztam az egy kicsit enyhitette a fájdalmat. Mostmár minden sokkal könnyebb csak ne kelljen mégegyszer szülni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (129)
     
  23. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2003. Április 30. 19:23129.
    Én is féltem, hogy milyen lesz utána ott alul, és azt kívántam, bárcsak császár lenne. De vajúdás közben rájöttem, hogy ez annyira fantasztikus dolog, hogy örülnöm kell, hogy ezt átélhetem. És kicsit vágni kellett, de a doktornő olyan profin összevarrt felszívódó varrattal ( ezért is akartam női orvost, mert ő tudja, milyen sok minden múlik egy jó varráson!), hogy sose fájt, kb. 5 napig sajgott, 4 hét múlva jobb volt, mint újkorában. Az első együttléttől tartottam, de meglepetésemre nem fájt, bár kb. 6-8 hétig még éreztem a varrat helyét "olyankor". De most már megnyugodtam, mert tényleg semmi változás nincs. Én semmivel se kentem, úgy olvastam, hogy esetlegt fertőzést okozhat a kenegetés. Csak sokat zuhanyoztam.
    előzmény:
    pummelo (127)
     
  24. 2003. Április 30. 17:07128.
    Sziasztok!

    Tudnátok ajánlani egy megbízható nőgyógyászt a Kútvölgyi Kórházból?
    Előre is nagyon-nagyon köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. Április 30. 16:43127.
    Sziasztok!
    Most fedeztem fel ezt a fórumot, és örülök, hogy vannak anyukák, akik szívesen segítenek nekünk, tapasztalatlanoknak. Én már a 36. héten vagyok, első babánk lesz, és mindenképpen EDA-val szeretnék szülni. Az orvosom is támogatja a fájdalommentes szülést, ez nagyon megnyugtató. . . de nekem még így is vannak félelmeim. Persze az a lagfontosabb, hogy a bébi egészséges legyen, de hogy fog ott kiférni? Milyen az, amikor belül reped vki? Az hogy gyógyul meg? És utána minden a régi lesz? Az hülyeség, ha ilyenkor arra gondolok, hogy jobb lenne császárral? Van vkinek hasonló problémája??? :§
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top