Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amit a szülésről tudni kéne. . .

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 30. 23:57
Azt hiszem az első babát várók sokszor még azt sem tudják, hogy hogyan is néz ki a kiválasztott kórház szülészete ill. szülőszobája, milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra ill. gátvédelemre, a baba elhelyezésében mennyire rugalmasak (egész nap ott lehet-e a baba, ill. ha fáradt az anyuka pihenhet-e egy kicsit és leadhatja-e éjszakára a babát), ismerik e a Leboyer-féle csendes születést, van e lehetőség vízben v. székben ülve stb. szülni, lehet-e inni/enni vajúdás közben és még sok minden. Kérem a már tapasztalt anyukákat, hogy segítsünk az először szülő kismamáknak, hogy melyik kórházban milyen módszereket követnek elméletileg és milyeneket gyakorlatilag, mert ez nem mindig ua.
Ha valakit érdekel én a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról és a MÁV kórházról tudok írni személyes tapasztalatot. Jelenleg a harmadik babát várom, de ha már először ennyi mindent figyelembe vettem volna, mint amire most már tudatosan figyelni fogok, sokkal könnyebb lett volna minden a szülés körül. De senki nem mondta el pontossan. Sziasztok!
  1. 2003. Április 29. 15:50126.
    Sajnos meg nem tudtam kideriteni a nevet a habnak, de fel fogom hivni ma azt a kisnovert, aki a kislanyom novere volt az ujszulott osztalyon, hatha o tudja. A habot a betetre kellett nyomni.
    A jegakurol jut eszembe, hogy itt USA , Kalifornia, eloiras, hogy szules utan 24 oran at allandoan jegelik a szult nok also felet. Tehat gumikesztyube jeget hoznak es a megviselt helyre rakjak. Minden egyes alkalommal mikor mentem egy kicsit lemosakodni, meg betetet cserelni kaptam uj jeget. Nem mondom, hogy kellemes volt, de lehet, hogy emiatt is jott hamar rendbe az also felem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (124)
     
  2. 2003. Április 29. 13:45125.
    Sziasztok!
    Kisfiam jelenleg 10 hónapos, első baba, aki könnyen, gyorsan minden érzéstelenítő nélkül született meg. Gátvédelemre nagyon készültem: málnalevéltea, o rbáncfűolajos kenegetés, intimtorna, de közben kicsit másként alakult, kb 1 cm-s gátmetszésem nekem is lett. Persze nem bánom egyáltalán. A szülés utáni napokban minden egyes WC-s között, reggelo és esti fürdésnél és mikor eszembe jutott kamillateából készített langyos vizes borogatással csináltam alvázmosást + néha jégakkun ücsörögtem. Kb. 1 hét volt, ami kellemetlen volt, amíg kiszedték a varratokat, utána minden szépen rendbejött, a 6 hetes kontroll nekem sem okozott kellemetlen élményt. A gátvarrás opedig olyan szép lett, hohy nem is látszik már semmi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. Április 28. 08:33124.
    A doktor Theiss Körömvirág kenőcse tényleg szuper, csak az az egy rossz benne, hogy oda kell kenni, és ilyenkor az fáj!
    De a habot odanyomni gondolom kevésbé kellemetlen.
    A többi körömvirágkrém nem jó ilyesmire, mert nem elég tömény. (És nem sertészsír alapú, pedig ez a gyógynövény csak így hat!)
    Amikor a kisfiam fütyikéjét "felránották", (fitymaszűkület) és már gennyes volt, mert nem akart gyógyulni, semmi sem hatott csak ez az egy kenőcs!
    előzmény:
    thaifold (123)
     
  4. 2003. Április 28. 04:53123.
    En is!!! Mert itt koromvirag kenocsot. . . :(
    előzmény:
    ttkriszti (121)
     
  5. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. Április 27. 19:49122.
    Nagyon megköszönném!:-))))
    előzmény:
    ttkriszti (121)
     
  6. 2003. Április 27. 18:30121.
    Elfelejtettem a nevet, de megprobalok utanna nezni meg erdeklodni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. Április 27. 09:57120.
    Le tudnád írni, hogy mi volt a hab neve?
    Köszi szépen!
    előzmény:
    ttkriszti (117)
     
  8. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. Április 27. 09:56119.
    Szülés után naponta többször is le kell mosni a gátat, különben nehezen gyógyul. (Min. naponta 3X!)
    előzmény:
    dod29 (116)
     
  9. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. Április 27. 09:55118.
    Szárítani fürdés után kell, de utána feltétlenül be kell kenni körömvirág kenőccsel, ahogy írtam, hogy ne feszüljön. Nekem bejött!:-)
    előzmény:
    dod29 (116)
     
  10. 2003. Április 27. 00:43117.
    En sem hallottam meg a hajszaritozasrol. Es arrol sem, hogy szarazon kellene tartani. En a korhazban olyan krmet kaptam ra, amit ha kifujtam a palackbol akkor olyan habos allaga volt, mint a hajrogzito habnak. A lenyeg, hogy gyorsan gyogyult es nem volt semmi fajdalmam, gondom. Meg a szulest koveto hatodik heti -szulestol szamitva a hatodik het- orrvosi vizsgalat sem volt kellemetlen.
    EN nekem javasolta az orvosom a gyogynovenyes ulofurdot is, amit az elso babanal kiprobaltam, a masodiknal mar nem volt idom.
    előzmény:
    dod29 (116)
     
  11. 2003. Április 26. 09:41116.
    Láod, ahány ház, annyi szokás. Nekem nem javasolták a hajszárítós szárítást, mert akkor kiszárad a felszívódó varrat, feszül és ezért nagyobb a szétválás veszélye és ráadásul szúr és fáj is. Arról nem beszélve, hogy a szárítással minden trutyit is rászárítasz, ami nem biztos, hogy jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (114)
     
  12. Torolt_felhasznalo_551788
    Torolt_felhasznalo_551788
    2003. Április 26. 09:28115.
    Sziasztok. Amikor én szültem még nem is hallottam gátvédelemről, kaptam egy rövid vágást, amit két öltéssel összevarrtak, az mondjuk egy kissé kellemetlen mire meggyógyul, de aztán minden ok volt. Most szeretnék kérni gátvédelmet, remélem nem okoz semmilyen gondot.
    előzmény:
    fannibál (110)
     
  13. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. Április 26. 00:55114.
    Ja, és a gátsebet tényleg szárazon kell tartani. Fürdés után hajszárítózni. . . . . . szokták mondani. De akkor nagyon elkezd feszülni a varrat, és én utána kentem be kenőccsel!
    előzmény:
    thaifold (109)
     
  14. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. Április 26. 00:53113.
    Tök jó!

    Engem a másokik babával nem "vagdostak" és óriási volt a különbség. Legalább ott nem fájt.
    Egyébként a gátsebre a Körömvirágkenőcsöt (dr. Theiss!) tudom nagyon javasolni, de minden nyílt sebre, égésre, stb. . szuper.
    Csak ezt a márkát, mert ez tömény!
    előzmény:
    fannibál (110)
     
  15. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. Április 25. 21:37112.
    Nekem császáros szülésem volt EDA-val. Szerintem jó dolog, legalábbis ami az EDA részét illeti. . . Délután 2-kor szültem és valóban másnap reggel 6-ig nem kellhettem fel. Na nem is mintha annyira akartam volna.
    előzmény:
    cicamice (103)
     
  16. 2003. Április 25. 11:29111.
    Igen. Egyébként a szülés után ezt a területet nem lehet szárazon tartani. Ezért fontos a langyos vagy meleg vizes zuhanyzás, mert ha nem is száraz, legalább tiszta.
    előzmény:
    thaifold (109)
     
  17. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. Április 25. 11:18110.
    Sziasztok!
    Mint írtam már nem KÖTELEZŐ ELEME A SZÜLÉSNEK a gátmetszés.
    Én 0 fájással és a két nappal előtte a dokim álltal "kivitelezett" 1 ujjnyi tágulással vonultam be a kórházba, és csak 2 elefántnak való mennyiségű oxitocinnal sikerült fájást csiholni( de akkor lórúgás volt, mint derült égből villámcsapás úgy kezdett hatni), a lányom az első adagtól számítva 4 órányira került a meleg kis csomagként a hasamra. . . szóval mindenki szerint szanaszéjjel kellett volna szakadnom, és mások ilyenkor rutinból(!) vágnak.
    Kisamatornára nem jártam mert idegesítettek, hogy mindíg nyafognak (bocsi) meg stresszeli az embert az (elvileg) sorstársai, gátizomtornát sem végeztem soha, és olajat meg masszázst sem alkalmaztak a szülésem alatt.
    Valószínű testalkat, jó doki, jó szülésznő és bátorító férj szügséges!?
    Szegény szobatársam járt mindehova, (jóga, gátizomtorna, stb), és mégis vágták is és szakadt is. Utána hónapokig nem tudtak normálisan szeretkezni a férjével.
    Valahogy a terhességem idején sem gondoltam, hogy engem vagdosni fognak. . . lehet, hogy ez a titka?:)
    előzmény:
    cicamice (103)
     
  18. 2003. Április 25. 11:07109.
    Hu, ezt a sokszori zuhanyozast meg eddig nem hallottam (valszeg mert nincs olyan ismerosom, akinek megadatott volna a lehetoseg). Erdekes, azt hittem a sebek akkor gyogyulnak jobban, ha szarazon tartjak oket. Bocs, hogy ilyen reszletesen erdekel, de csak siman langyos vizzel spriccelted a labad kozet, ennyi?
    előzmény:
    dod29 (108)
     
  19. 2003. Április 25. 10:55108.
    Én is féltem a gátmetszéstől, de tényleg észre sem lehet venni, hogy mikor vágnak. Előtte adnak érzéstelenítést, de én azt sem vettem észre, mikor adták. A gátvédelemmel a második gyereknél próbálkoztak (azt hiszem valami olajjal), de nekem az iszonyúan fájt és feszített, ezért kértem, hogy inkább vágjanak. Azt hiszem ilyen is ritkán van, hogy az orvos akarja a gátvédelmet, nem a kedves beteg. De tényleg panasz nélkül gyógyult. Én hanyat fekve szültem mindkétszer, de hangsúlyozom, nem volt kötelező, én akartam így. Akkor sem tudtam magam tartani ülve, ha ketten támasztottak, úgyhogy feküdtem. Minden tiszteletem annak, aki "alternatív" módon tud szülni.

    Egyébként a gátmetszésnél csak egy dolog fontos, a sokszori zuhanyzása a területnek. Nekem szerencsém volt, mert egyágyas, fürdőszobás szobában voltam és naponta legalább 8× zuhanyoztam. Rohamtempóban gyógyult a sebem. Hogy ezért-e, azt nem tudom, de az biztos, hogy a fizetős szoba árát tuti letudtam a vízfogyasztással:-)))
    előzmény:
    thaifold (106)
     
  20. 2003. Április 25. 08:30107.
    Nekem az első csemetémmel volt gátmetszésem, kétszer vágott, mert az első nem lett elég. Utána összevarrták, a varratszedés nekem rémálom volt. Mellesleg két hétig abszolut nem tudtam leülni a fenekemre. Úgyhogy irigylem azokat, akik már 3 nap múlva ültek. Most jövő bébimmel ha lehet gátvédelmet fogok kérni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. Április 25. 07:16106.
    Szia Dod,
    Nekem is a gatmetszes a remalmom, ugyhogy gyujtom az infokat. Megkerdezhetem milyen testhelysetben szultel? A gatvedelemnel mit alkalmazott a doki, vizes vattat vagy esetleg olajat?
    koszi
    előzmény:
    dod29 (105)
     
  22. 2003. Április 24. 21:37105.
    Az EDA-hoz nem tudok hozzászólni, de gátmetszésem már kétszer volt. Először felszívódó varrattal kívül-belül (kívül vágtak, belül repedt), másodszor olyannal, amit ki kellett szedni. Egyik esetben sem volt semmi probléma, 3 nap múlva már simán tudtam ülni (akkor vették ki másodszor a varratokat), egy hét múlva már egyáltalán nem éreztem. A gátmetszés elvileg egyébként nem kötelező, de első szülőknél majd minden esetben vágnak. Másodszor az orvosom próbálkozott a gátvédelemmel (ilyenkor nincs gátmetszés), de én inkább kértem, hogy vágjanak. Szóval, semmi gondom nem volt vele.
    előzmény:
    cicamice (103)
     
  23. 2003. Április 24. 21:01104.
    Nagyon sajnalom, hogy a babadat elvesztetted. Remelem hamarosan ujra kismama leszel.

    EN azt hittem, hogy mar otthon is tobbnyire felszivodo varratokat hasznalnak. KErdezz ra az orvosodtol.
    Nekem mind ket babanal volt egy kis gatmetszes, a masodiknal csak ket oltes kellet, de mindket esetben felszivodo varrat volt, tehat nem kellett kisedni es soha semmilyen fajdalmam nem volt. A kakilas sem okozott gondott, pedig meg mindket alkalommal mar a szules utan 3-4 oraval kellett mennem.
    előzmény:
    cicamice (103)
     
  24. 2003. Április 24. 20:27103.
    Sziasztok!

    Annyi jót írt mindenki a MÁV kórházról, de ha minden kismama oda akar menni, akkor hogy lehet egyáltalán "bejutni", nincs-e "túlkereslet", vagy olyan sok hálapénzt kell-e adni? (bocs, "kibújt belőlem" a közgazdász. . . ) :-)))

    én éppen most vesztettem el a babámat, és egy fél évig várnunk kell, de addig is gondolkodom.

    két kérdés: ahol most voltam kórházban, két császárral szült nő is azt mondta, hogy szerintük nem jó az EDA, mert tényleg 24 órán át gyakorlatilag mozdulatlanul kell feküdni utána, és ez azért elég macerás. . . persze biztosan más az, ha császárhoz kell az EDA vagy az altatás között választani, mintha egy normál szülésnél kérsz EDA-t. . .

    írjatok bátran ilyen negatív élményeket is az EDA-ról, vagy megcáfolja-e valaki, hogy nem is kell "múmiát játszani" utána. . .

    másik kérdés: én nagyon nem értem, hogy milyen is lesz az a gátmetszés, illetve hogy hogyan lehetne megúszni. egy ismerősöm mesélte, hogy a varratszedés is borzalmas volt, ráadásul utána hetekig, szinte hónapokig fájt, kakilásnál is gondot okozott, meg amikor már lehetett szeretkezni, akkor is fájdalmas volt, szóval lehet, hogy a szülés minden heves, de mégis múlékony fájdalmához képest ez is madjnem olyan rossz.

    ugye nem kötelező eleme a szülésnek? vagy egyáltalán örüljön a szülő nő, hogy kijött belőle a gyerek, és ne foglalkozzon a továbbiakban a problémás alfelével? adjatok tanácsot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. Április 24. 15:29102.
    Szia Cebe!

    Írtad hogy tetszik a Vaszary Esztegomban. Oda kérlek ne menj sok a gond és a körülmények nem igazán normálisak. Pl. a gyerekeket bevásárlókocsiban tologatják az anyák a folyosón / persze fehér lepedővel kibélelve de azért ez akkor is borzasztó, mintha egy bevásárló központban lennél gyereket venni/. A barátnőm most fog szülni 10 km-re Eszetrgomtól de inkább Tatabányát választotta mert ott legalább új minden, bár a tatabányaiak pedig erre a kórházra panaszkodnak:

    Regi
    előzmény:
    cebe (99)
     

Címlap

top