Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amit a szülésről tudni kéne. . .

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 30. 23:57
Azt hiszem az első babát várók sokszor még azt sem tudják, hogy hogyan is néz ki a kiválasztott kórház szülészete ill. szülőszobája, milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra ill. gátvédelemre, a baba elhelyezésében mennyire rugalmasak (egész nap ott lehet-e a baba, ill. ha fáradt az anyuka pihenhet-e egy kicsit és leadhatja-e éjszakára a babát), ismerik e a Leboyer-féle csendes születést, van e lehetőség vízben v. székben ülve stb. szülni, lehet-e inni/enni vajúdás közben és még sok minden. Kérem a már tapasztalt anyukákat, hogy segítsünk az először szülő kismamáknak, hogy melyik kórházban milyen módszereket követnek elméletileg és milyeneket gyakorlatilag, mert ez nem mindig ua.
Ha valakit érdekel én a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról és a MÁV kórházról tudok írni személyes tapasztalatot. Jelenleg a harmadik babát várom, de ha már először ennyi mindent figyelembe vettem volna, mint amire most már tudatosan figyelni fogok, sokkal könnyebb lett volna minden a szülés körül. De senki nem mondta el pontossan. Sziasztok!
  1. Torolt_felhasznalo_784819
    Torolt_felhasznalo_784819
    2006. február 7. 18:26324.

    Sziasztok!

    Véletlenül találtam ide, de lehet, hogy nem hiába. Szülés előtt állok, október 15-re várom a babát, tehát még igencsak picike. Azonban van egy problémám. Hogyan válasszak szülész-nőgyógyászt? Kíváncsi lennék a tapasztalatitokra, hogyan "választottatok" vagy találtatok megbízható orvost.

    Én Pápán szeretnék szülni... most egyelőre végigjárom a nőgyógyászokat és bízom benne, hogy találok egy olyat, akiben megbízhatom. Mert azért nem mindegy kire bízza magát az ember.

    Örülök bármi tippnek, jó tanácsnak! És köszönöm előre is a segítségeteket! 

    Minden jót!   

    Bori

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_950003
    Torolt_felhasznalo_950003
    2004. december 27. 14:26323.
    Sok sikert, boldogságot, és egészséget kívánok nektek!!!!!!!:)
    előzmény:
    zelszi (322)
     
  3. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2004. december 21. 09:53322.
    Szia!

    En is csak a 10. het utan tudtam meg ultrahangrol, hogy terhes vagyok, de nekem nem volt menszeszem, meg mindig szoptatok, es nem volt feltuno. Februar elejen szulok. Vagy akorul. . . .
    Zelszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_950003 (321)
     
  4. Torolt_felhasznalo_950003
    Torolt_felhasznalo_950003
    2004. december 8. 18:42321.
    Sziasztok!

    Újságcikkem megírásához várom olyan édesanyák jelentkezését, akiknek terhessége az első három hónapban tünetmentesen zajlott. Nem volt menstruáció kimaradás, émelygés, mellfeszülés.
    Én így jártam.
    Első döbbenetem mostmár az öröm váltotta fel, április végére várom a világ legszebb kisfiát.
    Ha valaki hasonlóképpen járt, kérem jelentkezzen.
    Köszönöm!
    Softis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2004. március 27. 17:27320.
    Sziasztok!

    Én is nagyon régen jártam erre, most is csak azért, hogy megmondjam, Zelszi, megnéztem a bemoldaladat, és Melinda gyönyörű kislány!!!! Továbbra is sok boldogságot Nektek!

    Puszi: Timi
    előzmény:
    zelszi (319)
     
  6. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2004. február 16. 12:24319.
    Hat, valoban nem jarunk tul surun itt. . .
    Ha jan 6-an 29 hetes terhes voltal, akkor most mar igen kozel vagy a vegehez! Hat, kitartast. Nem is az utolso hetekre, meg a szulesre, de az elso hetekre. . . .
    Valoban eltuntunk ez egyreszt azert volt, mert beteg lettem decemberben. Csak egy hetes influenza szeru valami, nem is ez volt a baj, hanem hogy utana kicsit kevesebb lett a tejem, lenyeg, hogy Melinda ket hetig uvoltott, jogosan, majdnem egesz nap, mert ehes volt. . . . Hiaba tettem ujbol masfel, ket orankent mellre, nagyon lassan akart visszajonni az a mennyiseg, ami boldogga tette. Elegge el is keseredtem, de fel nem adtam, es most mar ujra minden rendben van!
    A karacsony jo volt, foleg nyugis. Hiztam is vagy ket kilot. . . :) Melindanak a fa nagyon tetszett, meg kalimpalni is elfelejtett. . .
    Tettem fel harom uj kepet, igaz, karacsony koruliek, de szerintem most is pont ugy nez ki. . .
    Azota vegre lett utlevele a kiscsajnak, meg tartozkodasi engedelye is. (Ezek nelkul nem mozdulhat ki az orszagbol) A szurikat is kapja folyamatosan, de jol viselte eddig az oltasokat.
    Sokat mosolyog es "sikongat" oromeben. Neha mar majdnem beszel, annyira formalja a hangokat. . . Aranyos nagyon!
    Sok hajat nem vesztett, sot, szerintem mar ismet tobb van neki. Viszont azutan a problemas idoszak utan ismet negy orankent eszik, ami nem lenne baj, ha az ejszakait kihagyna. De nem hagyja ki. Hat, majd ha visszajovunk otthonrol, (egy honap mulva megyunk haza) akkor megprobaljuk "koszivuen" leszoktatni. . .
    Te meg pihenj sokat, meg legyel kinn is a szabad levegon, amennyit tudsz. En mondjuk setalni mar nem igazan szerettem az utolso hetekben, de biciklizni nagyon! Ha tudsz, van ra lehetoseged, nem felsz, nagyon ajanlom!
    Szilvi
    előzmény:
    cheryqueen (318)
     
  7. 2004. január 6. 14:29318.
    Boldog uj evet mindenkinek!

    Ugy latom, jo reg ota nem jart itt senki, biztos mindenkit lefoglalt a karacsonyi keszulodes, na meg persze a bebi.

    Hogy vagytok Zelszi? Hogy telt Melinda elso karacsonya?

    En jol eltuntem tudom, ami nem az erdektelensegemnek koszonheto, hanem annak, hogy elkezdtem dolgozni, es az olyan szinten kimeritett, hogy csak na. . . nemhogy a gep ele nem ultem le, de meg a vacsorakat is joreszt a parom keszitette (hal' istennek, hogy kisegitett).
    Eladokent sikerult elhelyezkednem egy karacsonyi boltban, de mivel 8 oras allas volt, hat a labaim valami katasztrofalis modon elfaradtak, gondolhatod, hogy milyen forgalom volt a karacsonyi boltban az unnepek elott. . . Nade vege, innentol nem vallalok teljes munkaidos "rohangalast", mert be kell latnom, hogy az 29 hetes terhesen az mar nem nekem valo. . .

    A kis Melindarol vannak uj sztorik? Kialakult mar a napi rutinja? Mekkora mar? Vannak uj kepek?

    Vigyazzatok magatokra, udv

    Cherry
    előzmény:
    zelszi (317)
     
  8. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. november 22. 18:15317.
    Szia Cheryqueen!
    Mellkerdes: Hat, en kiprobaltam a Bephantent, mert sok jot olvastam rola. Nos, nem tudom tenyleg jo e, mert a reklamban pl. az is benne van, hogy nem kell lemosni, de a mellekelt papirjaban az van, hogy le kell mosni, szoval egy ido utan meguntam a folyamatos mosogatast, es abbahagytam. Aztan mar csak anyatejet hasznaltam, azt hagytam megszaradni szoptatas utan, es meg levegoztettem kicsit. De ahogy kinezett a mellem, nem hittem el Antoinettenek, hogy ket het alatt elmulik. . . :) De tenyleg elmult. . . De mellproblemakrol, szoptatasrol nagyon sok helyen olvashatsz, es en is leirom az eddigi tapasztalataimat, ha erdekel.
    Nyugok: En is ugy voltam terhesen, hogy tuti egyedul maradok mindennel, elvegre a parom dolgozik, en vagyok "koteles" a gyerekkel foglalkozni. De mara a ferjem szerelmes a lanyaba, es barmit megtesz, segit, pedig elotte azt is kijelentette, hogy nem hajlando pelenkazni. . . (Mar az elso heten tobbet pelenkazott, mint en :))) De ettol fuggetlenul tenyleg farasztoak az elso hetek, erre semmivel nem lehet felkeszulni. . . A szules mar maga eleg lenne ket het betegszabadsagra, es akkor ott az aprosag, akivel kezdetben goze sincs az embernek mit hogyan kellene is csinalni. Raadasul 8-10 etetes nem enged eppen hosszu alvasokat, pihenest. De ismetelni kell, hogy csak nehany het, es jobb lesz. (Bar a masodik heten en is elkuldem volna barkit melegebb eghajlatra ilyen vigasztalassal. . . ) De mar akkor is rengeteg orome, szorakozasa is van az embernek. Mar csak ha az emberre ranez Picuri a nagy szemeivel, boven eleg, es akkor meg nem is emlitettuk a sok grimaszt, nyujtozkodast, asitast, amit felnottes komolysaggal csinal, igy nem lehet megallni nevetes nelkul. Most meg mar felismer minket, es sokat mosolyog! Ez az egyik legcsodalatosabb dolog! Na meg mindig tortennek felejthetetlen sztorik. A kedvencem az elso heten tortent: Itt Hollandiaban ugye szinte azonnal hazakuldenek mindenkit. Igy minden pelenkacserenel merni kell a baba homersekletet, nehogy lehuljon, es ha kicsit is kevesebb mint 36. 5, meleg vizes palackot kell melle rakni. Szoval a ferjem epp bedugta a homerot Melinda fenekebe az ejszaka kozepen es vartunk felalomban az eredmenyre, amikor egyszercsak sugarban jott az aldas, beteritve a masfel meterre levo ajtot, es a ferjem fel polojat is. (Azert nem az egeszet, mert felreugrott, bar nem teljesen sikeresen) Aznap alig tudtam szoptatni, ugy razkodott a hasam a nevetestol, valahanyszor eszembe jutott a ferjem arca. :) Szoval kitartas, tenyleg nem egyszeru, de "csak" nehany het. . . . :)
    előzmény:
    cheryqueen (316)
     
  9. 2003. november 21. 19:44316.
    Szia Zelszi,

    nagyon orulok, hogy jol vagytok, bar ahogy most visszaolvasom az aktualis "helyzetjelenteseket" (eddig ugye az eskuvoket szerveztuk, a magyarorszagirol tettem fel kepeket a bem. oldalamra), neha elbizonytalanodok, hogy en ugyan hogyan fogok boldogulni. A paromnak forditom, hogy ". . . egy oran keresztul ordit. . . " meg ". . . mar ejszaka is van egy idoszak amikor hosszabban alszik" meg ". . . bedurrant a mellem. . . ". O persze csak helyesen mosolyog. . . ilyenkor mindig azt mondja, hogy ne aggodjak mar annyit, nem leszek egyedul a feladatokra, de azert oszinten megmondom, kivancsian varom, hogy a parom vagy a gyerek lesz-e
    nyugosebb ejszakankent :-))))))

    Epp most neztuk meg a parommal Melinda kepeit. . , irto aranyos. . . annyira helyeske. .
    gondolom ill. nem gondolom, hanem biztos vagyok benne, hogy a sok nyug amivel az embernek az elejen szembe kell nezni (ld. fenti kiragadott idezetek) mind eltorpulnek a boldogsag mellett amit a gyerek ad.

    Azonkivul, kerlek tovabbra is ird le, ha barmifele problemaval-kerdessel talalod szembe magad, mert en ezeket ill. az ezekre adott valaszokat nagy orommel veszem.
    Egyebkent a mellbimbora vegul is mi valt be? Az anyatejjel valo kenegetes? En is szoptatni szeretnek ugyanis es hatha tudsz adni valami jo otletet.

    Tovabbra is vigyazzatok magatokra.

    Cherryqueen (a 22. heten)
    előzmény:
    zelszi (315)
     
  10. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. november 13. 11:30315.
    Sziasztok!
    Mi ez a nagy hallgatas? Senkivel nem tortenik semmi? (Arrol is irhattok. . !) Mi jol vagyunk mindannyian, Melinda szepen fejlodik, mar negy kilo. En is voltam a hat hetes vizsgalaton (termeszetesen biciklivel) minden rendben van, csinalhatok amit akarok. Bar itt Hollandiaban mar az elso het utan mondjak hogy barmit lehet csinalni.
    Koszonom a tanacsokat a hasfajasra, szoktam neha alkalmazni, bar szerencsere meg kevesebbszer van ilyen problema. Talan vegre megszokta Melinda a tejemet, meg nem is eszik mar olyan mohon, mint regen. Viszont most mar ejszaka is van egy idoszak, amikor hosszabban alszik. A mellem egyszer be is durrant, amiert hosszabb szunet volt ket szoptatas kozott, de most mar remelem ez sem fordul elo.
    Irjatok lanyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 28. 09:48314.
    Szia Zelszi! Kicsit kéőn írok: Marcinak a babamasszás nagyon sokat segített! Neki is így kaja után szokott fájni a hasa, nem az a tipikus hasfájós volt. Próbálom leírni, de egy csomó könyv is van róla.

    Szóval meleg szobában, meleg kézzel, olajjal vagy testápolóval kell csinálni. Babóca meztelen, alatta puha törölköző + textilpelus (előfordulhat, hogy kakis lesz).

    1. ) A pocakját a bordák alatt bekened, és úgy simogatod a tenyereddel és a tenyered élével, mintha homokot söprögetnél le róla, fentről lefelé, mindkét kézzel hatszor.

    2. ) I Love You masszázs: a köldöke mellett, baloldalt lefelé egy I betűt húzol, aztán a köldök felett vízszintesen és balra lefelé egy L betűt, majd a köldök két oldalán és felette egy ívet, egy felfordított U betűt, így gyakorlatilag végigmasszírozod a bélcsatornát, ezt is hatszor.

    3. ) a térdét behajlítva finoman a pocakjára hajtod, kicsit megtartod és leengeded, szintén hatszor. nagy gázok meg kakik szoktak kijönni Marciból ilyenkor, és megkönnyebbül.

    4. ) Ha szeret hason feküdni, a hátát is végigmasszírozgathatod, azzal is a hasára gyakorolsz természetes erősségű nyomást. A hasonfekvés és a has melegítése amúgy is segíteni szokott, masszázs nélkül us.

    Remélem, segítettem! :-)

    Puszi: Timi
    előzmény:
    zelszi (312)
     
  12. 2003. október 27. 15:22313.
    Esetleg nem lehet, hogy attól fáj a pocakja, amit te eszel? Ha gondolod, írj priviben egy mail-címet, és küldök neked egy listát a szoptatás alatt javasolt/nem javasolt kajákról.
    előzmény:
    zelszi (312)
     
  13. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 23. 11:03312.
    Sziasztok!
    Hogyan lehet hasfajos baban segiteni? Illetve nem is biztos, hogy klasszikus hasfajos, mert nem a nap egy meghatarozott reszeben ordit orakon keresztul, hanem kulonbozo idopontokban, de mindig kaja utan, es egy oraig kb. . . . Kicsit mohon eszik, de biztos, hogy eleget, bufizik rendesen, el is alszik kb tiz percre, aztan elkezdodik a musor. De elofordul, hogy egy napig semmi baja, aztan masik nap meg nem lehet letenni, mert akkor rogton sir. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 19. 10:35311.
    Nagyon tündér ezeken a képeken is Melinda! :-)))))))
    előzmény:
    zelszi (309)
     
  15. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 19. 10:34310.
    Marci 11 napos volt, amikor Fehérvárról Siófokra és vissza kellett utaznunk Vele, Ő is aludt végig.

    Amit a magyar követségről írtál az nagyon szomorú. :-((((( Sajnos tényleg ilyan értelemben is Magyarországot képviseli Hollandiában. :-(((((
    előzmény:
    zelszi (309)
     
  16. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 19. 08:55309.
    Sziasztok!
    Tettem fel harom uj kepet. Bar mindegyiken alszik a kiscsaj. . . :)
    Ki indult mar el hosszabb utra 10 napos babaval? Mi megcsinaltuk. . .
    Eindhovenben lakom, es a baba papirjait Hagaban kell elintezni. Termeszetesen mindket szulo alairasa kell, igy felpakoltunk gyerekestul. A vasutallomasig elaludt a kocsiban, amit a masfel oras vonatuton is folytatott. Minden remenyem megvolt ra, hogy a konzulatuson ebred fel eloszor, hogy ehes. De mivel a magyarorszagi kovetsegekbol indultam ki, gondoltam lesz valami kulturalt hely, ahol megszoptathatok. Nos nem. A hollandiai magyar nagykovetseg egy alaksori lyuk, egy asztallal, es hat szekkel. Se mosdo, se mas kisebb helyiseg, semmi. . . Hat ha en kulfoldikent bemennek ide, rogton elmenne a kedvem Magyarorszagtol. . . . Igy kenytelen voltam befordulni a sarok fele, es ugy szoptatni. Szerencsere a hazafele utat is ugyanugy birta Melinda, foleg alvassal, de szerintem csak azert mert mindig mozgott alatta valami. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 15. 19:50308.
    Szia Zelszi!

    Orommel hallom, hogy jol vagytok, es szepen erore kapsz Te is meg a bebi is kezd ugyesen hozzaszokni a "kinti" elethez.
    A cikk elerhetoseget koszonom, hogy leirtad.
    En annyit fuznek hozza a leirtakhoz, hogy szerintem aki eloszor szul, abszolute nem tudja, hogy mire is keszuljon. Ebben a cikkben leirnak egyfajta modot, mire erdemes odafigyelni szules kozben, mire lehet szamitani.
    Enszerintem a szules mindenkinel mas elmeny, a fajdalomkuszob is mas igy pl lehet, hogy valaki egyaltalan nem kepes lazitani ket fajas kozott, mig mas, mint szerencsere Te is kepes voltal masra koncentralni es erot gyujteni.
    Szerintem az ember legalabb tudja, hogy van ez a modszer, aztan ha nem valik be, az ugyis nagyon gyorsan kiderul menet kozben. . .

    Amit a holland szokasokrol irtal. . . tenyleg fura! Otthon 1001 kencet ajanlanak, hasznalnak. . . ki tudja melyik a jobb? Csak gondolom Te is ugy vagy vele, hogy arrol van tapasztalatod, hogy a kenocsokkel rendben van minden, es most talan kicsit jobban aggodsz, nem?

    Ha esetleg vannak uj kepek Melindarol, kivancsian varjuk :-)
    előzmény:
    zelszi (306)
     
  18. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 15. 13:16307.
    Tulajdonképpen lehet, hogy ez a "rábízom a természetre" hozzáállás jó is, nem? Elvégre az anyatermészet egy csomó dolgot olyan szépen elrendezett. . .

    Nagyon ügyesek vagytok a Pároddal! :-))))))) És Melinda is nagyon ügyes, hogy ekkorákat eszik és alszik! :-)))))))
    előzmény:
    zelszi (306)
     
  19. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 15. 11:50306.
    Most epp egy kituno ejszaka utan vagyunk, mi is aludtunk. . . :) Melinda most is alszik, persze amennyit evett, nem is csodalom. . .
    Irok par sort a hollandiai "gyerek kezelesrol". Szules utani masodik nap jott egy segito megmutatni mindent, amit tudni kell a pelenkazastol a furdetesig, kozben merte a homersekleteinket, ellenorizte az en allapotomat is, meg megcsinalta a kisebb hazimunkakat. Sok dolgot csinalnak mashogy, mint en azt otthon hallottam. Azt mar mondtam, hogy itt nincs gyogyszertari kenocs, orvosi kremek, furdetok, hanem egybol a bolti. Mindenbol lehet szappanmentes, vagy "medical" valtozatot kapni. De nem viszik tulzasba ezeknek a hasznalatat sem. Pl. popsikenocsot egyaltalan nem hasznalnak, csak ha piros a popsi. Azt mondjak, ha eleg surun van cserelve a pelus, nem lehet semmi baj. A koldokcsonkhoz sem veletlenul nem talaltam hintoport. Meg az alkoholt sem hasznaljak minden alkalommal, csak ha piros. Rabizzak a termeszetre a gyogyulast es a vedelmet. Mivel itt szuletes utan szinte rogton otthon vannak a babak (ha nem eleve otthon szulettek) meg nem tartjak a homersekletuket, igy egy, vagy ket meleg vizes palackkal melegitik az agyat a labanal, vagy foleg kezdetben a hata mogott. Meg most is hasznaljuk idonkent felmelegiteni az agyat, mielott belefekszik. Vagy telen is jo lesz a babakocsiba, ha nagyon hideg van. . .
    Az elso het vegen kimentunk egy rovid setara is, meg szinten ezzel a segitovel, hogyha osszeesnek, legyenek tobben korulottem. . . :)
    De jol sikerult, most mar tenyleg jol vagyunk mind a ketten, lassan hozzaedzodunk egymashoz, most mar nem esunk ketsegbe, ha elkezd sirni, es mar egeszen hamar pelenkat vagy ruhat cserelunk, a parom is, meg en is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (305)
     
  20. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 14. 15:41305.
    Dehogy veszüünk össze! :-)))) Csak a hangnem engem nagyon zavar, mintha a szülő nő egy gép lenne. De ha csak egyvalakinek segített már, akkor jó! :-)

    Hogy vagytok? Mit csinál Melinda? :-))))
    előzmény:
    zelszi (303)
     
  21. 2003. október 14. 12:28304.
    Valóban a férfi nőgyógyászok néha rém okosak tudnak lenni!
    Mit tudnak ők a fájdalomról, az érzésekről? Nem sokat, hiszen sose voltak terhesek és nem szültek, nem vajúdtak.
    előzmény:
    zelszi (303)
     
  22. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 14. 12:25303.
    Szia! Valoban ferfi nogyogyasz irta, de nem azt mondta, hogy fajdalom alatt ne figyelj a fajdalomra, hanem fajdalmak kozott probalj meg lazitani. Es azt is mondja, hogy aki varja a gyermeket, az sokkal jobban elviseli, majd utana elfelejti az egesz fajdalmat. Inkabb azert irja szerintem igy, hogy mindenki inkabb nagyobb fajdalomra keszuljon fel, mint ami vegul lesz. Azt sem mondja, hogy ne kerdezz szules kozben, hogy mi tortenik veled, nyilvan tudnod kell rola, de nyilvan tobbet tud az egeszrol egy tapasztalt szulesz, es ha tenyleg jo orvos, akkor azt is tudja mi jo neked. A tiltason meg nem kell verig sertodni szerintem.
    Azert remelem egy cikken nem veszunk ossze. . . :) Nekem nagyon sokat segitett, es lehet, hogy masoknak is fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (302)
     
  23. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 13. 18:19302.
    Azért ez a cikk egy kicsit durva szerintem, ha most szülés előtt olvasnám, jól megijednék. . . Kommentálom, jó?

    "A szülés fáj. Nagyon fáj, nincs mese. Akárki, akármit mond, a szülés egy rendkívül kellemetlen folyamat. " - igaz, de ezt nagyon hamar elfelejted utána!

    "Ne várd a következő fájdalmat (méhösszehúzódást). Amikor az egyik elmegy, azonnal irányítsd a tudatodat valahova máshova. Talán beszélgess valami másról, ha van tévé a szobában nyugodtan nézd, ha nincs vigyél magaddal rádiót, magnót, CD-t, akármilyen zenét amit élvezel. Ne szégyellj mással foglalkozni szülés közben!" - Nekem pl. sokkal jobban bejött az, ha teljesen átadtam magam a fájdalomnak, és semmi másra nem figyeltem közben.

    "Ne vitatkozz az orvossal vagy a nővérekkel. Vesd magad alá mindennek, amit mondanak. " - szerintem ezt nem szabad. Te szülsz, nem az orvos, vagy a szülésznő. Ha nincs komplikáció, úgy kellene lenni mindennek, ahogy a szülő nőnek a legjobb!!! És nagyon fontos szerintem, hogy kérdezni kell, és magyarázatokat krni, hogy mi történik, és miért.

    "Nyomás közben akármilyen hangot kiadni tilos" - milyen alapon tilt meg bármit is? Én is nyögtem (nem kiabáltam) mégis dicsértek, hogy milyen ügyes vagyok. Mi az, hogy tilos??? Tényleg hatékonyabb a nyomás, ha hangadással nem vesztesz levegőt, de ez a hangnem. . . :-(((( engem felháborít.

    "Gátmetszés: bízd az orvosra. Még akkor is, ha esetleg feleslegesen fogja csinálni. " - én is a dokira bíztam meg a szüléstznőre, de hogy még akkor is, ha feleslegesen??? Senkinek a testébe se vágjanak bele feleslegesen!!

    Természetesen a cikket egy férfi nőgyógyász írta, aki feltehetőleg még életében nem volt hajlandó letérdelni pl. szülőszéken gátvédelemmel szülő nő elé. . .

    Timi
    előzmény:
    zelszi (300)
     

Címlap

top