Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amit a szülésről tudni kéne. . .

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 30. 23:57
Azt hiszem az első babát várók sokszor még azt sem tudják, hogy hogyan is néz ki a kiválasztott kórház szülészete ill. szülőszobája, milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra ill. gátvédelemre, a baba elhelyezésében mennyire rugalmasak (egész nap ott lehet-e a baba, ill. ha fáradt az anyuka pihenhet-e egy kicsit és leadhatja-e éjszakára a babát), ismerik e a Leboyer-féle csendes születést, van e lehetőség vízben v. székben ülve stb. szülni, lehet-e inni/enni vajúdás közben és még sok minden. Kérem a már tapasztalt anyukákat, hogy segítsünk az először szülő kismamáknak, hogy melyik kórházban milyen módszereket követnek elméletileg és milyeneket gyakorlatilag, mert ez nem mindig ua.
Ha valakit érdekel én a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról és a MÁV kórházról tudok írni személyes tapasztalatot. Jelenleg a harmadik babát várom, de ha már először ennyi mindent figyelembe vettem volna, mint amire most már tudatosan figyelni fogok, sokkal könnyebb lett volna minden a szülés körül. De senki nem mondta el pontossan. Sziasztok!
  1. Torolt_felhasznalo_480615
    Torolt_felhasznalo_480615
    2003. október 1. 12:53251.
    Szia Zelszi!

    Nekem először a magzatvíz egy része ment el, semmi fájás. Aztán kb. fél óra múlva még egy adag víz. Akkor a szülésznő azt mondta telefonon, hogy menjek be inkább, legfeljebb még nem szülünk. Mire beértünk, egy óra múlva, már a fájások is kezdődtek, és ezután 4 óra múlva megszületett Dani. Összesen 6 óra alatt, első gyerekként. ( A 6 óra az első adag magzatvíztől számítva)
    Drukkolok!
    Amíg a kitolási szakhoz nem érsz, hagyd, hogy a tested megtegye, amit kell. Hagyd, hogy fájjon, és própálj lazítani. Próbálj a légzésedre figyelni, sose tartsd vissza, hogy az összehúzódások alatt is elég oxigént kapjon a bébi!
    Gondolok Rád! Biztos jól fog menni!
    előzmény:
    zelszi (247)
     
  2. Torolt_felhasznalo_480615
    Torolt_felhasznalo_480615
    2003. október 1. 12:53250.
    Szia Zelszi!

    Nekem először a magzatvíz egy része ment el, semmi fájás. Aztán kb. fél óra múlva még egy adag víz. Akkor a szülésznő azt mondta telefonon, hogy menjek be inkább, legfeljebb még nem szülünk. Mire beértünk, egy óra múlva, már a fájások is kezdődtek, és ezután 4 óra múlva megszületett Dani. Összesen 6 óra alatt, első gyerekként. ( A 6 óra az első adag magzatvíztől számítva)
    Drukkolok!
    Amíg a kitolási szakhoz nem érsz, hagyd, hogy a tested megtegye, amit kell. Hagyd, hogy fájjon, és própálj lazítani. Próbálj a légzésedre figyelni, sose tartsd vissza, hogy az összehúzódások alatt is elég oxigént kapjon a bébi!
    Gondolok Rád! Biztos jól fog menni!
    előzmény:
    zelszi (247)
     
  3. 2003. október 1. 11:19249.
    Szia Zelszi,

    en "egyelore" csak varandos kismama vagyok (15 hetes), de tegnap meg ma joforman visszaolvastam majdnem az elejerol a forumon leirtakat.
    Jotanaccsal nem szolgalhatok tehat, de arrol biztosithatlak, hogy igy ismeretlenul is nagyon gondolok Rad, leven tenyleg csak 1-2 nap valaszt el a bebi megszuletesetol.
    En is kulfoldon vagyok (Anglia), igy aterzem a nem hazai kornyezet miatt erzett felelmeidet. Ne izgulj, minden rendben lesz, a baba (es a szervezet) tudja, hogy mi a jo neki!
    Az igazat megvallva oszinten megdobbenessel olvastam a hollandok szulesi-szokasait! Az, hogy kikuldenek egy dobozt, tele mindenfele "joval", aztan amugy meg talald fel magad. . . . nem semmi! De mint irtak, biztos nem leszel teljesen magadra hagyva otthon sem, igy igazabol talan csak elsore nekunk tunik kicsit ijesztonek a dolog.

    Boldogulni pedig biztos vagyok benne, hogy konnyeden fogsz, az anyai oszton - meglatod - mindenen atsegit.

    Cherryqueen
    előzmény:
    zelszi (247)
     
  4. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 1. 11:03248.
    Lehet ám, hogy azok viszonylag apró mozgások, csak pont a helyhiány miatt Te érzed nagynak. . . :-)

    Igen, ha a magzatvíz megy el előbb, és még nem illeszkedett be a buksi, akkor előreeshet a köldökzsinór, ezért itthon szigorúan feküdni kell, míg meg nem találja az utat a babóca. :-) De reméljük, hogy Neked nem így lesz. :-) Nekem is először a fájások jöttek, és csak az enyhébb összehúzódások után repedt meg a burok, és akkor fel is erősödtek. Szorítok!!! :-))))))

    Timi
    előzmény:
    zelszi (247)
     
  5. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 1. 10:45247.
    Csak annyibol erdekes szerintem, hogy ha a magzatviz menne el elobb. Itt ugyanis nem kell automatikusan azonnal korhazba menni, vagy telefonalni a szulesznonek, ha elfolyik a magzatviz, csak ha zold, vagy barna a viz. Egyebkent raer a kovetkezo 24 ora alatt szolni. (Plane ha az ejszaka kozepen folyt el, nem veszik tul szivesen ha ezert felebresztik oket. . . :( ) Ha viszont nem illeszkedett meg be, akkor is azonnal hivni kell oket, mert ugye akkor valoszinuleg tobb viz megy el, mint egy beilleszkedett fej mellett tud.
    Hat valoban tul lennek mar rajta. Most mar inkabb kivancsi vagyok, hogyan fogok boldogulni, mint hogy feljek tole. A nagy poci is kezd faraszto lenni. Foleg, hogy hihetetlen mennyisegu mozgast produkal meg most is, el sem hiszem, hogy nincs eleg helye. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (246)
     
  6. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 1. 09:31246.
    Mondjuk azt nem érte, miért kéne beilleszkednie a szülőcsatornába, szerintem csak fejjel lefelé kellene állnia, beileszkedni ráér az első pár fájás segítségével is, amennyire én tudom. :-)

    Állítólag első babák inkább később jönnek, mint előbb, és ők tudják a legjobban, mikor van itt az ideje! :-) Persze gondolom, Te már szívesen túl lennél rajta. . . Nagy-nagy szurkolás továbbra is! :-)))))))) Marci azt üzeni, hogy dedede! :-)))))

    Timi
    előzmény:
    zelszi (245)
     
  7. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 1. 09:17245.
    Szia!

    Hat, semmi elojel. . . Talan annyi, hogy az eddiginel is surubben kemenyedek be, es joslo fajasaim is surubben vannak. De meg hetfon is azt mondta a vedono, hogy nem illeszkedett be a feje a szulocsatornaba. Szoval vagy lusta babank van, es kesik, vagy mindent az utolso pillanatra hagy. . . . Mindket esetben apja lanya. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (244)
     
  8. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 30. 13:49244.
    Hogy vagytok, Zelszi? Nagyon szurkolok! :-)))))))

    Én még előző nap, sőt aznap délben sem tudtam, hogy szülni fogok éjszaka, mert jóslófájások hetek óta voltak, más jel meg nem volt. . . Te érzel valamit? Tök izgalmas! :-)

    Timi
    előzmény:
    zelszi (243)
     
  9. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 30. 12:00243.
    Szia!

    Azt hiszem mar leirtam valahol korabban, hogy a hollandoknal mi a szokas. Nos igen, tenyleg mindent elkovetnek, hogy otthon szulj. Egyszeruen, mert az az olcsobb. Es mindent elkovetnek, hogy ne akarj korhazba menni (utolso pillanatban kuldenek be, szules utan harom oraval kiraknak, es ott sem latsz orvost a kozeledben. . . . ) Ettol fuggetlenul en azert is korhazba kertem magam. Majd beszamolok rola milyen volt. . .
    Mint Antoinette erre megjegyezte, jo lenne, ha mindenkit ott es ugy hagynanak szulni, ahogy o akar, nem ahogy nekik konnyebb. . . Hat, talan egyszer majd eljutnak mindenhol erre a szintre. . . .
    előzmény:
    Envy (242)
     
  10. 2003. szeptember 30. 04:19242.
    Van egy lany akivel levelezek o is Hollandiaban el es mindkettot otthon szulte. . mert , hogy ott ez a "szokas". Regebben o is jart ide a babas forumokra. Haaat. . . o tudja de jol elvolt mindket szulesenel. En korhaz parti vagyok.
    előzmény:
    zelszi (241)
     
  11. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 29. 08:31241.
    Kulfoldon hol? Mert en is Hollandiabol irok. . .
    De itt szules utan mar harom ora mulva hazakuldik az embert a korhazbol. . . .
    Hat, szeretnek olyan szulest, mint a baratnod. . . .
    Igyekszem mindenkepp irni, ha megszuletik a baba, legalabb egy sort, mielott eltunok egy kis idore. . . :)
    előzmény:
    Envy (240)
     
  12. 2003. szeptember 27. 11:22240.
    Szia Zelszi! Drukkolok am valtozatlanul:o)Tud majd valai ertesiteni bennunket?
    Nekem a terhesseg elott 75 b-s volt a meretem a terhesseg utso harmadaban mar 85 b-s hordtam es akkora a szoptatos melltarto is. Egyenlore meg jo ez a meret. Szerintem mindenkinel valtozo ki mikor fogad latogatot . . . en a 4 napos babaval mentem haza . . mondjuk nalunk mas volt mert en kulfoldon vagyok. . . anyukam mar ott volt anyosomek akkor jottek amikor 4 hetes volt a baba. De csak a tavolsag miat. . egyebkent jottek volna korabban is. Szerintem nincs szabaly. A szules utan meglatod hogy vagy es annak megfeleloen lehet utemezni.

    Csak erdekesseg keppen irom le az egyik baratnom (38 eves) most szult tegnap egy harom kg-os kislany 4 ora alatt tok vonoval gatvagas nelkul:o) Ilyen is van. Kellemes napot. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 27. 10:51239.
    Semmi elojel, sot, ugy tunik, hogy eppenseggel semmi kedve a kisasszonynak beallni pozicioba. Jon megy forog folyamatosan. . .
    Pedig en jovo heten meg szeretnek szulni, a legjobb persze a pentek lenne, ha mar arra vagyok kiirva, de igazabol mar egyik nap sem bannam, ha elindulna. Most mar inkabb szeretnek tul lenni rajta. . .
    Aztan persze lehet, hogy azt mondom egy darabig, varhatott volna meg. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (237)
     
  14. Torolt_felhasznalo_490663
    Torolt_felhasznalo_490663
    2003. szeptember 26. 13:45238.
    Nekem szülés előtt 75C-s volt, utána viszont nagyobbat kellett vennem, mert csak a 85C-s volt jó. Nekem ennyit nőtt a mellem. . .
    előzmény:
    zelszi (236)
     
  15. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 26. 13:07237.
    Nekem ugye jöttek a kórházba is, a második napon. Illetve Anyukámék beállítottak pont közvetlen a szülés után, Apa megmutatta nekik Marcit, amíg engem varrtak. Aztán a nagymamák a 6. és a 8. napon jöttek, amikor már otthon voltunk, szinte rögtön. Csütörtöki nap jöttünk haza a négynapos babával, és szombaton már látogattak, de csak a nagyszülők. Kaját is hoztak. :-) Barátok, távolabbi rokonok olyan 2-3 hét múlva jöttek. De nem azért, mert én nem voltam "fogadóképes" - ha nem lesz komplikáció és még gátmetszés se, akkor Te elég hamar fogadóképes leszel - hanem épp influenzajárvány volt.

    Szopis melltartóból én vettem egy pont jót és egy eggyel nagyobbat, végül mindkettőt tudtam hordani, a nagyobb kényelmesebb volt, főleg, amikor melltartóbetét is volt benne.

    Marci ma almás rizskását kapott (tej és cukor nélkül) ebédre, nagyon szerette! :-)

    Továbbra is szorítok! Van valami előjeled?

    Timi
    előzmény:
    zelszi (235)
     
  16. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 26. 11:11236.
    Meg valamit szeretnek kerdezni. Szoptatos melltartoban olyan meretet vettetek, ami a terhesseg vegen hordtatok? Vagy szules utan valtoztak picit a parameterek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 26. 10:50235.
    Szerintem inkabb csak szerencses. . . :) De a biciklizest mindenkinek tudom ajanlani biztonsagos, sik terepen. (A biztonsagosat az autoktol biztonsagoskent ertettem) Nem kell tartani a hatat, derekat, az ember nem farad el tiz perc alatt es meg halad is. . . Itt mondjuk olyan formaju biciklik vannak, mint nagyapainknak voltak. Nem versenybicikli, vagy mountain bike.
    Ismet lenne egy kerdesem. Szules utan hany nappal voltatok "fogadokepes" allapotban? Mikor jottek a rokonok ismerosok meglatogatni a picit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (234)
     
  18. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 25. 11:13234.
    Hát akkor Te nagyon stramm kismama vagy, Zelszi!!! :-)))) Bicikli, cipőfűző harminckilenc hetesen? Nem semmi, gratulálok! :-)))

    Bepanthenre nekünk ugyanazt mondták a kórházban, mint a Garmastanra, és a mellettem fekvő kismama meg is járta vele. Cicire tényleg legjobb az anyatej. Viszont a Bepanthen jó babapopsira is. A tv-ben egy Marci reklámozza! :-))))

    Továbbra is szorítunk! :-)

    Timi
    előzmény:
    zelszi (233)
     
  19. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. szeptember 24. 12:06233.
    Sziasztok!
    Bealudtam az elozo hozzaszolasom ota. . . :) Hat hiaba, az ejszakai osszevissza alvas, nem alvas kijon. . .
    En Bepanthent vettem meg otthon, az nem tudom milyen, csak a reklamokat lattam. Hasfajasra az otthon vedonom edeskomeny teat mondott, azt is meg otthon vettem. Remelem, valami tejelvalasztast segito tea van itt is.
    Egyebkent nagyon jol vagyok. Epp tegnap kerdezte egy baratnom, hogy meg varandos vagyok, vagy mar terhes? :) Szerencsere minimalis gyomoregesen kivul (az is csak edes, vagy fuszeres kajak utan) nincs semmi kulonos. Meg be tudom kotni a cipomet, fel tudok kelni az agybol, szekbol egyedul, es biciklivel megyek a boltba. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (230)
     
  20. 2003. szeptember 24. 11:42232.
    Igy igaz finom a tea es egeszseges is. Mindenki nagyon ajanlotta igy en is ittam. . . , hogy noveli e a tejmennyoseget vagy nem azt igy en sem tudom de artani biztosan nem art. En az elejen babamosoport hasznaltam de par hete en is egyutt mosom a mienkevel vagy a mienket is neha babamosoporral, hogy fogyjon. Na persze nem az erosen szennyezettel mosom egyutt. Az igazsag az, hogy soha nem telt meg a babam cuccaival a mosogep. Hal Isten semmilyen kiutes nem jelent meg eddig a boren. Szoval azoknak akik most szulnek vagy lesznek szulo: jo olvasni informalodni de egy csomo minden jon magatol:o))). A bimbogyulladasra jo az anyatej is . . egyszeruen par cseppel bekenni es leszarad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (231)
     
  21. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 24. 11:35231.
    Laktoherb teát én is iszom a mai napig. Én annyira nem vettem észre, hogy növelné a tejmennyiséget, bár a tejelválasztást, tehát hogy könnyebben ürüljön, biztosan serkenti. Viszont finom, és a benne lévő gyógynövények az én és a baba emésztését is segítik, tapasztalatom szerint meg lehet vele előzni vagy csökkenteni a baba hasfájását.

    Timi
    előzmény:
    Envy (227)
     
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. szeptember 24. 11:20230.
    Biztos más fajta az olló, a miénk Gerber, és nem bírja. Viszont egy szavazat a Garmastan ellen: nekem nem hagyta meggyógyulni a mellemet, mindig puha maradt, ha kentem, nem edződött meg, mindig újra berepedt. Nekem az anyatejjel+babanyállal kenegetés és levegőzni hagyás vált be.

    Zelszi, mi eleinte külön mostunk, egyszer még a szülés előtt kifőztem, ami főzhető, aztán már csak 40 fokon + vasalás. Külön kis kukát vettünk a pelusnak, a szennyesét nemes egyszerűséggel egy csak erre a célra szolgáló nejlonzacskóban gyűjtjük, és már rég, kb. hathetes korától együtt mossuk a miénkkel.

    Hogy vagy? Drukkolok!!! :-)))

    Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (229)
     
  23. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. szeptember 24. 09:55229.
    Egy szavazat a lekerekített végű olló mellett: mi már 2 éve használjuk, és bírja a vastag körmöt is. (Magamon kipróbáltam)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (225)
     
  24. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. szeptember 24. 09:54228.
    Sziasztok,
    Én első perctől együtt mostam a ruháit a miénkkel, és semmi baja nem lett.
    Ha a hasznos dolgoknál tartotok - amit feltétlenül be kell szerezni - Garmastan kenőcs, a mellbimbóra. Nagyon tud fájni ha sebes. Tapasztalatból mondom. :-)
    előzmény:
    zelszi (226)
     
  25. 2003. szeptember 24. 09:39227.
    Sziasztok. Prucsok a babonat a vasarlasra ertettem. Amit Antoinette irt a szoptatasrol maximalisan egyet ertek. Esetleg a Laktoherb teat inni az nagyon jo:O)de az elsodleges , hogya babat amilyen hamar lehet a cicire tenni. . . akkor is ha elso nap begyulladna a bimbo. . . ami elmulik:O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top