Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MLM munka

Torolt_felhasznalo_891649
Torolt_felhasznalo_891649
Létrehozva: 2005. december 29. 17:12

Sziasztok! Kicsit félrevezető lehet a cím! Nem reklámozni szeretném magam! Azoktól szeretnék véleményeket hallani akik jelenleg is MLM munkával foglakoznak. Hogyan kerülitek ki a "szokásos" buktatókat, meg az emberek előítéleteit?? Engem néha elkeserít, hogy lenéznek, pedig semmi rosszat nem csinálok.Szívesen veszek praktikákat. Szerintem cégtől függetlenül is tudunk egymásnak segíteni! 

mégegyszer szeretném jelezni ez itt nem a reklám helye!!

  1. 2009. október 11. 01:561426.
    Erre csak annyit írok, hogy tipikus mlm agymosott zombi szöveg. Egyszer elolvastam egy mlm könyvet, mint kíváncsi közgazdász. Szinte pontosan ez a szöveg fogadott, de maga a könyv is nevetséges volt szóval...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333329 (1425)
    2009-08-09  10:11
  2. Torolt_felhasznalo_333329
    Torolt_felhasznalo_333329
    2009. augusztus 9. 10:111425.

    hali

     

    a legfontosabb, hogy pozitívan kell hozzáállni a dologhoz.

     

    nem kell foglalkozni azokkal, akik lenézik az mlm-t, vagy nagyon ellenzik. őket soha nem lehet majd meggyőzni ilyesfajta üzletről. én is iszonyat sokáig elleneztem, utáltam stb. de igazán a működését nem értettem.

    aztán rájöttem, hogy olyan dologgal szemben táplálok negatív érzéseket és vagyok elutasító, amiről lényegében nem sokat tudok, csak amit mindenki hajtogat, hogy miért nem jó.

     

    egy másik ilyen mlm-es topicban leírtam a véleményem már.

    párat ide is kiemelnék:

    fontos a jó mentor, aki átadja tudását, összes ismeretét. és te meg hajlandó vagy tanulni. 

    a hitelesség, lelkesedés is fontos. ha te nem hiszel a termékben és a sikerben, akkor ne várja el senki, hogy majd az érdeklődők csatlakoznak.

     

    és nem szabad elkeseredni, ha visszautasítást kapsz. inkább úgy kell arra tekinteni, mint egy újabb tapasztalatra. és szerintem nem is az a lényeg, hogy minél többen regisztráljanak, hanem, hogy olyan emberek legyenek a csapatodban, akik kitartóak, lelkesek, hisznek a  termékben, céljaik vannak. célok nélkül ezt nem lehet csinálni!

     

    én egyébként egy olyan rendszerben vagyok, ahol nem kell ügynökösködni, rátukmálni másra a terméket. szerintem zseniális mind a termék, mind pedig a felépítése a rendszernek. itt nem arra ösztönöznek, hogy drága kozmetikai termékeket vásárolj, meg nem tudom miket, hanem gazdálkodásra, megtakarításra, s vállalkozói szemlélet kialakítására nevelnek. a cél az emberek segítése, felébresztése abból az állapotból, amiben vannak: egyszerűen rávilágtunk arra, hogyan vigyázzanak a pénzükre, hogyan kamatoztassák( félre értés ne essék, nem hitelügyintézés, bankos dolog). épp hogy a bankoktól akarja megszabadítani az embert. mert azért elég rabló banda (kamatadó, hiteltörlesztők az egekben még mindig, ilyen-olyan címen levont összeg....nah. én ezeken kiakadva teljesen véletlenül találtam arra a rendszerre, amiben vagyok.)

     

    a buktatókat el lehet kerülni, nem árt néhány mlm-mel foglalkozó könyvet elolvasni és a vállalat/cég előadásaira, tréningjeire eljárni, ha van. szerintem ezek segíthetnek a sikerben. mondjuk én még egy tréningen sem voltam, de ígyis megy a dolog. akinek van némi érzéke az üzlethez, marketinghez, annak anélkül is megy. szerintem.

    sikeres lehet úgyis az ember, ha nem öl az mlm vállalkozásába napi 8-10 órákat. én max 2-t foglalkozok ezzel, de az már nagyon soknak számít. és mindösszesen 2-3 hete kezdtem, és mégis van pénzem belőle már most! és ez annak köszönhető, ahogy a rendszer felépül, a meg a terméknek is jelentős szerepe van, hisz ez nem fogyasztási cikk, hanem bármikor az életed során, ha megszorulnál, eladhatod jó kis összegért. 

     

    még egy kicsit a visszautasításról: nem szabad sosem a  lelkünkre venni. az ilyen embereket el kell engednünk.s arra gondolni, hogy majd lesznek mások, akiket érdekel és csatlakoznak is, és hasonló lelkesedéssel, hitelességgel fogják művelni a dolgot, mint ahogy én is teszem. 

     

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. július 30. 14:321424.



    Bocsi, nem megy a privi küldés. Másnál se?

    Érdekel a dolog, hogy mit csinálsz. Ha tudsz, írj légyszi privit, mert nekem nem megy.........

    előzmény:
    csupakéz (1423)
    2009-07-30  14:07
  4. 2009. július 30. 14:071423.

    Szia!

     

    Én az előző hozzászólásodat olvastam, és valóban azt gondolom, hogy engedj a csábításnak, próbáld ki az MLM-et, ha profi szponzorral, csapattal dolgozol akkor nem lesz csalódás. Sőt! Tényleg hozhat pénzt a családba. Csak alaposan nézd meg, hogy ki mit kínál, melyik az a termék, vagy szolgáltatás, amelyet a magadénak érzel, amiről úgy gondolod, hogy megtaláltad, az lesz az igazi. Személy szerint az a véleményem, hogy egy dologba vágj bele, ne több MLM-el próbálkozz. Egy fenékkel egy lovat lehet megülni. Azt mondják válság van, és több lábon kell állni. Ez az MLM üzletekre nem teljesen igaz. Ha valamit csinálsz, csináld profin és 100%-osan. Ha több termékkörrel foglalkozol (több más cég termékeivel), akkor semelyikből nem tudod kihozni a maximumot. Ha nem vagy elkötelezett a céged iránt, egy idő után hiteltelenné válhatsz az ismerőseid szemében, és természetesen idegenek szemében is. Hiszen mennyire hinnél egy embernek, aki feljánl egy lehetőséget, majd, ha az nem tetszik, ajánl másodikat, harmadikat. Joggal kérdezhetnéd meg: no akkor melyik a tuti, hiszen mindre azt mondtad, hogy baromi jó. És lehet, hogy mind jó is. Csak az emberke nem jó. Próbáld ki az MLM-et, hidd el nem lesz csalódás. Ezt is meg kell tanulni, ez is egy szakma. Én lassan 5 éve élek ebből, és a mai napig tanulok, könyveket olvasok, képzem magam. És imádom, mert ezt a tudást az élet bármely részén tudod hasznosítani. Egy ilyen munka során megváltozol. Másképpen fogsz beszélni az emberekkel, nyitott leszel új dolgokra, jobb ember ismerő leszel, más lesz a pénzügyi intelligenciád, lesznek értékes - nem csak az üzletre szűkülő - kapcsolataid. Mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki ezt, mert addig nem tudod, hogy miről szól ez az üzlet. Egy jó segítő és kitartás kell hozzá, semmi más. Ha tényleg úgy kezded el az MLM-es munkát, ahogyan kell, akkor nem leszel "MLM csalódott", akiket a hideg ráz ettől a mozaikszótól. Ők azok, akiket nem készítettek fel, valami hiba csúszott a rendszerükbe, nem volt segítségük, nem készültek fel a kudarcokra, nem az igazi volt a termék, a cég. Szóval, dolgozz bátran...magadnak!

    Akit érdekel, hogy mivel foglalkozom, írjon privit, én adok linkeket.

    ( Érdekes, szép és elegáns dolog.)

     

    előzmény:
    adéél (1421)
    2009-07-30  13:45
  5. 2009. július 30. 13:491422.

    Helló!

     

    Na merje azt mondani valaki, hogy a Lyoness hülyeség? és indokolja meg, hogy ha igen miért?

    Amúgy a Lyoness nem MLM-es dolog, de egy idő után, ha már businesselni akarsz vele,  akkor persze h. az lesz.

    Senki se kötelez, hogy vegyél meg valami szar cuccot, ami lehet árt a szervezetednek. Itt vásárolsz ugyanúgy, ahogy eddig:), csak épp visszakapsz lóvét. Persze ezt sokan nem értik, mert azt hiszik MLMes hülyeség ez is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 30. 13:451421.
    Hali! Nem enged privit írni az nlc. Nem tudom mi lehet, légyszíves írj egy privit, hgoy miről is szól ez a moneysuccess? Nagyjából sejtem, de azért világosítsál légyszi fel:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-07-30  11:54
  7. 2009. június 29. 13:151420.
    Hehe ez tetszett Ez igaz! Ebben is színésznek kell lenni. Ha már úgy kezdi, hogy előadásra kell menni, akkor persze hogy elutasítanak.
    előzmény:
    bogyóc (1418)
    2009-06-27  15:43
  8. 2009. június 29. 13:131419.

    Sziasztok!

     

    Idén különköltözöm és hát ahogy a havi költségvetésemet levezettem, eléggé nehezen fogok kijönni egy hónapban.

    Persze nem is akarom itt sajnáltatni magam, csak gondoltam, hogy MLM-ezek én is, hátha bejön. Olyan helyen dolgozok, ahol vevők az ilyesmire. Mondjuk sosem szerettem az ilyet, de másodállást nem szívesen vállalnék, mert akkor este 10re sem érek haza. Mit ajánlotok? MLM-en kívül ötletek? Mi az a termék amit mostanság nagyon vevők az emberek? Nem MLM, de a Lyoness is nagyon jó......

     

    Köszi

    adéél

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891649 (1)
    2005-12-29  17:12
  9. 2009. június 27. 15:431418.
    Már biztos nem...én attól vagyok rosszul az Mlm-mel kapcsolatban,ahogy előadják. Nem mondja el miről van szó,csak körülírja,nem beszélhet róla,csak menj el a francos előadására és hallgasd meg. mindegyik azt mondja az ő terméke a legkirályabb. hát persze. Próbáltam már pár terméket,egyiktől se lettem szőke,nagymellű cicababa. Hülyeség az egész.
    előzmény:
    Sonnya (1417)
    2009-05-18  22:15
  10. 2009. május 18. 22:151417.
    Kíváncsi vagyok, hogy ennyi év elteltével a topikindító foglalkozik-e még az mlm rendszerrel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891649 (1)
    2005-12-29  17:12
  11. 2009. március 24. 17:381416.
    Köszi, igen, azóta már én is megerősíthetem mindezt személyes tapasztalatok alapján... Hát, annyit mondhatok, én sem leszek a munkatársuk.
    előzmény:
    kékeszöld (1415)
    2009-03-23  12:03
  12. 2009. március 23. 12:031415.

    http://relaxisland.blog.hu/2009/03/18/pitykene_reakcioja_ ime

     

    ezt  a kommentet olvasd végig:

     

    russell 2009.03.19. 19:31:47

    előzmény:
    SztikeLady (1411)
    2009-03-17  21:19
  13. 2009. március 23. 12:001414.
    Biztosításokat kell rátukmálni az ismerőseidre.... :-x
    előzmény:
    SztikeLady (1411)
    2009-03-17  21:19
  14. Torolt_felhasznalo_689163
    Torolt_felhasznalo_689163
    2009. március 21. 08:171413.
    Szia én megnéztem, télleg korrekt, és asszem az egyik partnered valék . Köszi! majd egy kis segitségre szorulnék, ha gondolod jelezz vissza, többit megbeszéljük akkor. Jó munkát addig is! sajna most sietnem kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-07  22:53
  15. Torolt_felhasznalo_494843
    Torolt_felhasznalo_494843
    2009. március 20. 14:311412.
    Sziasztok!Érdekes ez az MLM kérdés... kinek így , kinek úgy.Igazából van aki sikeres, és van akinek nincs benne sikere, bár szerintem, ne te fizess azért, hogy dolgozhass, én legalábbis így gondolom.Jelenleg én egy új kozmetikai cégnél vagyok csapatépítő ,bár nem tudom, hogy MLM-nek lehet e nevezni, mert igazából olyan a felépítése mint a többi katalógusból történő kozmetikumoknak az értékesítése.Itt is rajtad múlik, hogy leszel e csapatépítő, vagy maradsz szépségtanácsadó.Viszont ez korrekt, mert nem kell vásárolni semmit, és nincs az, hogy ennyiért és ennyiért ezt meg azt vegyél.És ez fontos!Szerintem ez így korrekt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. március 17. 21:191411.

    Helló mindenki!

     

    Hallott már valaki a Relax Island Hungaryról?

    Pár állásportálon még  a csapból is ők folynak, általában ugyanolyanfeladatokkal hirdetnek meg különböző munkaköröket, mint pl. alkalmazott, hálózatépítő, HR menedzser, stb.

    Azt mondják, nem MLM munka, de számomra úgy tűnik, mégis az. 

    Volt valaki interjún náluk? Tudtok valami konkrét infót?

     

    Kösz előre is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 7. 22:471410.
    ˇ http://maria.blog.hu 2009.03.07. 15:18:09 ˇ http://maria.blog.hu 2009.03.07. 15:18:09

     

     


    http://mediq.blog.hu/2009/03/07/hogyan_olhet_az_orgazmus

     

     

     

    Ha igazán bulvár kategóriás orvosi sztorikat akarsz olvasni, ne a kevinmd-t olvasd, hanem az nlcafe fórumát.

    Este hat után a csajok félredobnak minden kontrollt... :)

    A fentivel megegyező történet is volt már terítéken.
    előzmény:
    aloe_vera (1409)
    2009-03-07  20:47
  18. 2009. március 7. 20:471409.

    egy video: http://tinyurl.com/dcsn9d

     

    tovabbi sok video: http://tinyurl.com/d238rd

     

     

     

    előzmény:
    aloe_vera (1408)
    2009-03-07  20:37
  19. 2009. március 7. 20:371408.

    Koszi, nem csak az, de lemaradt az info vegzodes is, igy helyes:

    http://www.gemsziget.net/Mail/confirm.php?u=bda7 7e3info

     

    es erre az oldalra mutat, miert nem lehet egybol ezt beirni a levelbe:

    http://gemsziget.com/Info/index.php

     

     

    Belepes 275 Euro, eves dij 120 Euro ezert a tag belephet egy virtualis vilagba, ahol valodi penzt lehet kolteni, es az altala beszervette mas tagok koltesebol szazalekot kap.

     

    Mindezt csak videon lehet megnezni, weblapra nem irjak le, de a videot a youtube-on es az indavideon is el lehet erni ha valaki tudja, mit keres.

    előzmény:
    gemmer (1407)
    2009-03-07  20:09
  20. 2009. március 7. 20:091407.
    Ha jobban megnézed, a linkhez hozzá lett csapva a következő szó (Amennyiben). Bizonyos levelezőrendszerek ezt csinálják sajnos.
    előzmény:
    aloe_vera (1404)
    2009-03-07  19:39
  21. 2009. március 7. 19:411406.
    BODY {font-family="Arial CE"} TT {font-family="Courier New Baltic"} BLOCKQUOTE.CITE {padding-left:0.5em; margin-left:0; margin-right:0; margin-top:0; margin-bottom:0; border-left:"solid 2";} SPAN.TABOOHEADER {display=none} Subject:  Megerősítés!
    From:  "Bartók Andrea"  andi.bartok@gmail
    Recipient: melania22@charter.net

    Kérünk, erősíts meg, hogy Te kérted az információkatés a kéréshez tartozó email-cím a Tiéd!Kérésed az alábbi linkre kattintva erősítheted meg:http://www.gemsziget.net/Mail/confirm.php?u=bda77e3Am ennyiben az információt nem Te kérted, csak hagydfigyelmen kívül és ne erősítsd meg!Köszönjük!  
    előzmény:
    aloe_vera (1405)
    2009-03-07  19:41
  22. 2009. március 7. 19:411405.
    BODY {font-family="Arial CE"} TT {font-family="Courier New Baltic"} BLOCKQUOTE.CITE {padding-left:0.5em; margin-left:0; margin-right:0; margin-top:0; margin-bottom:0; border-left:"solid 2";} SPAN.TABOOHEADER {display=none} Subject:  Megerősítés!
    From:  "Bartók Andrea"

    Kérünk, erősíts meg, hogy Te kérted az információkatés a kéréshez tartozó email-cím a Tiéd!Kérésed az alábbi linkre kattintva erősítheted meg:http://www.gemsziget.net/Mail/confirm.php?u=bda77e3Am ennyiben az információt nem Te kérted, csak hagydfigyelmen kívül és ne erősítsd meg!Köszönjük!
    előzmény:
    aloe_vera (1404)
    2009-03-07  19:39
  23. 2009. március 7. 19:391404.

    Nem mukodik.

    Megprobaltam feliratkozni, megadtam az emailcimem  (nem tudom mire).

     

    Kaptam egyemailt:

    BODY {font-family="Arial CE"} TT {font-family="Courier New Baltic"} BLOCKQUOTE.CITE {padding-left:0.5em; margin-left:0; margin-right:0; margin-top:0; margin-bottom:0; border-left:"solid 2";} SPAN.TABOOHEADER {display=none} Subject:  Megerősítés!
    From:  "Bartók Andrea"
    X-LMP-Recipient: melania22@charter.net

    Kérünk, erősíts meg, hogy Te kérted az információkatés a kéréshez tartozó email-cím a Tiéd!Kérésed az alábbi linkre kattintva erősítheted meg:http://www.gemsziget.net/Mail/confirm.php?u=bda77e3Am ennyiben az információt nem Te kérted, csak hagydfigyelmen kívül és ne erősítsd meg!Köszönjük!

     

     

    kattintok ,  de ezt irja vissza:

     

    There was a problem processing your confirmation. You may not have responded in time, or may have accidentally subscribed to our list twice by double-clicking the signup form button or refreshing the post-signup page. Please click the confirmation link in the most recent email you received or re-subscribe.

     

    Ha mar igy nem mukodik, ird meg, mirol van szo?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-07  13:19
  24. 2009. március 4. 20:061403.

    aha... ami lemaradt, bolthelyet használ az oldal. Tehát, ha egy biztos hátterű cég lenne, nem az ingyenes bolthelyet használná, hanem 3-4 ezérért bérelne egy .hu-s domainnevet, vagy ha többet rádob, adnak mellé havi 10-20gb tárat is.

     

    Tehát ami még kérdéses, miért bolthelyet használ, ami kisvállalkozásoknak van, olyanok amiknek tényleg csak nagyon kicsi a bevétele, és örül ha meg tud élni? 

     

    Inkább csinálj egy EP-t amivel év végén 30%-ot visszakapsz az államtol. Tehát, ha havi szinten, 10 ezret adsz ki gyógyszerra, akkor az évi 120 ami azt jelenti, hogy év végén 30% ot az adódból le tudsz írni, tehát kapsz 36 ezret...

     

    Tehát, tegyük fel neked van egy boltod.

     

    +veszed a terméket nagyker áron, ha mázlid van termelőtöl beszerzési vagy termelői áron, pl. egy palack uborkát 60ft ért, amire jön rá a nagyker árrése, és tegyük fel, 100ft ért megveszed, ha tényleg nagy tételben rendeled, erre jön rá az árrésed, ami jelen esetben tegyük fel 130ft, + rájön az osztalék ami 30-40 ft, tehát a felett lévők jutaléka...

    és ott van még, a  posta díj, ami 2-3 ezer ft között lehet...

     

    szóval vicces az egész... :)

     

    Gondolom, van egy minimális rendelési érték is, ami 5 ezer felett lehet... no meg gondolom, hogy a jutalékodat megkaphasd ált. kell két három rendelés is...

     

    Mi marad még, a jutalékot nem kapod meg, mivel keresetnek számít, és nem tudod sehogy sem elkönyvelni, így a jutalék, ha megkapod, max levásárolhatod a termék 10-20% áig, JÓL KI VAN TALÁLVA AZ MLM... ;)

    előzmény:
    Balumac (1402)
    2009-03-04  19:50
  25. 2009. március 4. 19:501402.

    Trükk..

     

    Olcsón megveszi a terméket, gondolom olyanokat amiket a boltok nem vennének át, vagy lejárat elött állnak, esetleg a kutya sem veszi őket. Rádobnak egy kis +pénzt, ami arra kell, hogy az MLM szekerecske menjen felelé, tehát a jutalékot szét tudja osztani, + a postaköltség, ami azért nevetséges, mert gondolom nem vagy mozgássérült... tehát van két kezed, van két lábad,általában bolt, a lakhelytől nem kilóméterekre van, így ingyenes a séta és még jót is tesz,  levegő és kis mozgás.

    Ha nekem egy 2kilós csomagot 1400 ft ért hozott ki a posta, akkor egy 5 vagy a felettit amiben van tej, + romlandó dolgok, mennyiért hoz ki?

    A magyar posta logisztikai munkája, átveszi a csomagot, elviszi a központba, nyilvántartásba veszi, majd leraktározza, mindaddíg amig feléd nem megy a jármű, ez lehet napi 2x vagy 1x... tehát a romlandó ételt azt úgy is kapod meg, mivel hűtőtt járműve nincs a postának.

     

    Tényleg nem akarok betenni az üzletednek, de ez az egész egy átverés, pénzt nem fogsz belőle látni azt előre leszögezem! :) 

    Szerintem még egy átlagos megtakarítással, vagy olyan folyószámlával amivel lekötés nélkül is évi 8% hozam van, többet nyersz mint ezzel a céggel...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-04  16:01

Címlap

top