Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MLM munka

Torolt_felhasznalo_891649
Torolt_felhasznalo_891649
Létrehozva: 2005. december 29. 17:12

Sziasztok! Kicsit félrevezető lehet a cím! Nem reklámozni szeretném magam! Azoktól szeretnék véleményeket hallani akik jelenleg is MLM munkával foglakoznak. Hogyan kerülitek ki a "szokásos" buktatókat, meg az emberek előítéleteit?? Engem néha elkeserít, hogy lenéznek, pedig semmi rosszat nem csinálok.Szívesen veszek praktikákat. Szerintem cégtől függetlenül is tudunk egymásnak segíteni! 

mégegyszer szeretném jelezni ez itt nem a reklám helye!!

  1. 2007. június 19. 20:471351.
    Nem Éva vagyok és nem dolgozom az MLM-ben.
    Ettől függetlenül talán adhatok egy adalékot.
    Baráti körünkből elbocsájtottuk a megtévedt birkákat, mert bírhatatlan volt a stílusuk.
    Képzeljetek el egy születésnapi kerti ünnepet, ahol egy MLM-es nekiáll partnereket keresni ... és a férje kontráz ehhez.
    Szemlesütve menekültek el a kívülállók.
    Soha többet.
    Nálam MLM ügynök be nem teszi többet a lábát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647596 (1346)
    2007-06-19  09:06
  2. Torolt_felhasznalo_725767
    Torolt_felhasznalo_725767
    2007. június 19. 20:311350.
    Én is ezt éreztem 2 évvel ezelőtt, és most itt állok megfürödve.
    A cég havonta zsebre teszi az én jutalékomat is, amit nem fizet ki, mondván, csak" levásárolhatom."
    Remélem te tényleg sikres leszel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647596 (1346)
    2007-06-19  09:06
  3. 2007. június 19. 18:431349.
    Ez egy igazi szarkasztikus beszólás volt!
    előzmény:
    eimrow (1348)
    2007-06-19  17:57
  4. 2007. június 19. 17:571348.
    Szem nem marad szárazon...   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647596 (1346)
    2007-06-19  09:06
  5. Torolt_felhasznalo_647596
    Torolt_felhasznalo_647596
    2007. június 19. 09:341347.
    Szerintem rengeteg függ a szponzortól vagy a barátoktól, párunktól akik segítik munkánkat. Én személy szerint a szponzorommal szoktam kibeszélni Mr. Negatív tipusú embereket aztán hozunk egy jó döntést, hogy mi még mindíg jobb helyen vagyunk mint Mr. Negatív és minden rendben! Zitának ha egy nap 5-ször írok levelet akkor Ő 5-ször válaszol még sosem hagyott cserben. Szoktam még mlm könyveket is olvasni ami nekem szintén sokat segít de szerintem a legjobb megoldás a szponzorunk! Szerintem ha szívvel lélekkel csinálod az mlm-et mert szereted csinálni akkor mindenre találsz megoldást , mert a szeretettel végzett munka könnyedén átrepít a gondokon könnyebben megtalálod a megoldásokat ! - nagyjából erre próbáltam utalni az előző hozzászólásomban is! Remélem segítettem! Üdv. Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_647596
    Torolt_felhasznalo_647596
    2007. június 19. 09:061346.
    Sziasztok!
    Éva vagyok és én is mlm-ben dolgozom. Mégjártam már én is a hadak útját mire rátaláltam arra amit kerestem. Voltam olyan mlm-ben ahol a termékkel nem tudtam azonosulni vagy igazán nem is érdekelt és voltam olyan mlm-ben ahol képtelen voltam kijönni a szponzorommal. Mára már megtaláltam a helyemet. Van egy kedves szponzorom és a termékeket is imádom használni mert szinte a termék eladja saját magát. A jutalék rendszerről is érdemes tájékozódni mert ugye nem mindegy hogy bagóért dolgozik az ember kemény munkával vagy már az elején szép sikereink lehetnek. Pl.: minden napi jövedelem. Nálunk nincsen termék bemutatás se házalás mert világhírű márkás, keresett terméket forgalmazunk ráadásul 2007. 05. 10-én indult a cégünk tehát még nagy reményeket fűzök a sikerekhez. Szóval én is sokat csalódtam az mlm-ben és az emberekben de nem adtam fel míg meg nem találtam a helyemet. Ha valakit érdekel cégem által nyújtott lehetőségek szívesen küldök tájékoztatót! Szerintem ne adjátok fel mert ha megtaláljátok a számotokra testhezálló mlm-et akkor csodát tudtok benne művelni. Hajrá csajok! Sikerülni fog csak akarni kell! Üdv. Mindenkinek! Varga Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_725767
    Torolt_felhasznalo_725767
    2007. június 17. 19:461345.
    Valószínűleg nem olvastad el az előző hozzászólásaimat, vagy valamit félreértettél.
    A 600 fő biztosítíná a megélhetésemet, ha a cég kifizetné a jutalékomat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546992 (1342)
    2007-06-16  09:35
  8. Torolt_felhasznalo_725767
    Torolt_felhasznalo_725767
    2007. június 17. 19:341344.
    Elárulod, hogy te melyik MLM cégnél vagy, és mennyi ideje?
    Akár priviben is megteheted!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546992 (1342)
    2007-06-16  09:35
  9. Torolt_felhasznalo_546992
    Torolt_felhasznalo_546992
    2007. június 16. 09:491343.

    Én is három cég disznóságait tapasztaltam meg, mire eljutottam a legjobbhoz....

    Ha tetszik valakinek a rendszer, akkor nagyon meg kell nézni a céget , a marketing tervet, és a terméket!

    Ha bármelyikkel aggálya van, SOHA nem fogja tudni hitelesen elmondani, mivel is foglalkozik.

    A többit ismerjük, szar az mlm! Sajnos itt is mi, emberek vagyunk azok, akik elrontjuk.

    Csaló, csirkefogó mindenütt van, miért ez a szakma lenne kivétel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151998 (1323)
    2007-05-19  11:44
  10. Torolt_felhasznalo_546992
    Torolt_felhasznalo_546992
    2007. június 16. 09:351342.

    Igazad van egyes mlm cégek gyakorlatát nézve.

    Itt ugyanolyan fontos tájékozódni a "munkaadóról" mint egyéb kereskedelmi munkahelyeken.

    Sokan tulzott állításokkal csábítják magukhoz az embereket, nem annyit fizetnek, amiről a szerződés szól, kisbetűs trükköket alaklmaznak.

    Ha 600 fő nem biztosítja a megélhetésed, akkor sajnos egy ilyen cégnek dolgozol.

    Nálunk ennek a tizedrésze már a minimálbérnél számottevően több jövedelmet hoz havonta.

    Érdemes ujra szétnézni a lehetőségek között.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725767 (1333)
    2007-05-24  18:01
  11. Torolt_felhasznalo_573288
    Torolt_felhasznalo_573288
    2007. június 11. 16:441341.
    Találtam 1 jó nyereményjátékot de meghivó kell hozzá.NEKEM VAN MÉG EGY PÁR meghivóm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_556526
    Torolt_felhasznalo_556526
    2007. június 11. 16:311340.
    Sziasztok!
    Az én sztorim az MLM-el nem egyszerű  Sajátosan fordítva kezdem az üzletet:
    Regisztrálás előtt ajánlottam a terméket amit vesznek mint a cukrot, de emiatt más tagoktól voltam kénytelen vásárolni.
    Így se árrésem, se jutalékom nem volt
    Nem egészen másfél éve van a termék MO-n, így még nincs telítve a piac (sőt). A terjesztés pedig rém egyszerű:
    Adok egy termékmintát amit kipróbál az ellenség. Miután ezt megtette menthetetlenül vásárló lesz, ugyanis hallja, látja és érzi a termék működését. Ha pedig már vásárló akkor
    felvázolom neki, hogy miért érdemes neki disztributor-ként is tevékenykednie. (Akár 0.-Ft-tal is...)
    Sok MLM-es céget meghallgattam, de elbizonytalanított, hogy igazából kézzel fogható bizonyíték nem volt arra, hogy a termék valóban annyira jó.
    Ne! Senki ne sértődjön meg!!! Vannak ismerőseim más cégeknél is (Kozmetika, táplálékkieg) és tudom, hogy a termékek jók!
    Szinte mindenhol kellett járni konferenciákra, összejövetelekre. Amik önmagukban jó dolgok, de sajna sokszor nem lett volna alkalmam elmenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. május 25. 19:421339.
    Amióta Magyarországon is megjelent az MLM, azóta folyamatosan vannak ellenzői, akik szidalmazzák a rendszert és lelkes szószólói, akik bizony szorgalmukkal, kitartásukkal és nem kevés munkaóra ráfordítással ebből élnek. Ez a téma sokakat irritál, megmondom őszintén valamikor engem is.
    Ha valaki megtalált ez ügyben, menekülőre fogtam a dolgot
    Ma kicsit másképpen látom, legalábbis azon a területen, amelyen én tevékenykedek. Lehetséges persze, hogy ma is számos olyan ember van, akit csalódás ér, de az élet olyan, hogy kapunk pofonokat, de megadatik, hogy mehetünk azért a napos oldalon is.
    Egy nem igaz, hogy a hálózatépítőknek a fotelban ülve, munka nélkül dől a pénz s csak annyi a dolguk, hogy repjegyet vegyenek egy egzotikus nyaralásra. Sajnos az első ős MLM-esek ezt a tévhitet hintették el és még manapság is sokakban a rendszer ezt a képzetet kelti.
    Mindenkinek szíve-joga választani, mit akar csinálni, csak egyhez nincs senkinek joga, hogy a másik munkáját ócsárolja.
    További szép napot mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_725767
    Torolt_felhasznalo_725767
    2007. május 25. 09:231338.
    Akkor te sem?
    Ez azért mindenkire nézve elég sértő megjegyzés.
    előzmény:
    eimrow (1334)
    2007-05-24  18:32
  15. 2007. május 25. 02:071337.
    További fogalmazási tanácsadásként, meg ha idézel valakit, akkor tedd idéző jelbe!!!
    előzmény:
    eimrow (1334)
    2007-05-24  18:32
  16. 2007. május 25. 02:021336.
    Ja, amúgy meg ha csak a linket szúrod be, s nem másolod be utána pl ezt a részt hogy "akkor most én is hozzá szólnék" , akkor talán még én mint "funkcionális analfabéta" sem fogom félreérteni a hozzászólásodat.
    Ugyanis hiába írod be, hogy nem te írtad, ha utána egy olyan szöveg van, hogy akkor most én is hozzá szólnék!!!

    Vagy legalább írtad volna úgy hogy bemásolod a szöveget!!! Bocs, de én analfabéta vagyok és nekem a számba kell rágni!
    előzmény:
    eimrow (1334)
    2007-05-24  18:32
  17. 2007. május 25. 01:311335.
    Sértegetni meg menj olyan fórumba, ahol szívesen fogadják!

    Számomra meg ugyanis az hihetetlen, hogy az NCL fórumon minden második ember sértegeti a másik hozzá szólot!!!

    Jah és az "ilyenek" szó is sértő!!!

    Szerintem lehet én analfabéta vagyok a Számodra, de te meg tiszteletlen, aki soha életében nem tanult semmi illemet!!!
    előzmény:
    eimrow (1334)
    2007-05-24  18:32
  18. 2007. május 24. 18:321334.
    Könyörgöm!!!!! Ezen az NLC fórumon senki nem tud olvasni? VAgyis ÉRTELMEZVE olvasni???????  Direkt odaírtam, hogy egy fórumtárs leveléből idéztem, NEM AZ ÉN SZÜLEIMRŐL van szó! Hihetetlen, milyen funkcionális analfabétákkal van teli az nlc.... Minden második alkalommal ilyenekbe futok bele....
    előzmény:
    YourCashCow (1332)
    2007-05-24  17:30
  19. Torolt_felhasznalo_725767
    Torolt_felhasznalo_725767
    2007. május 24. 18:011333.
    Én nem ezt gondolom.
    Nem voltam MLM ellenes soha, most sem vagyok az, csak a bizalmam megcsappant minden MLM céggel kapcsolatban.

    Ha akarod előző hozzászólásaimat olvasd el, és megérted , hogy miért nem értek egyet az alábbi mondatoddal.

    "csak annyi jut mindenkinek, amennyiért megdolgozott."

    Nekem aztán nem sok jut már abból amiért megdolgoztam keményen, lelkesen, és hittel.Helyesbítenék, mert nem 400, hanem 600 fős csapatom van.Ez lehet, hogy nem sok, de legalább annyit kerestem vele,hogy normális anyagi körülmények között élhettünk.

    Sajnos mostanában három cégről is hallottam, hogy a hálózatépítőivel etikátlanul viselkedett.
    Tehát, hosszú távon nem jelent anyagi biztonságot MLM cégnél dolgozni.
    Erre a jövőt, és a nyugdíjas éveket nem ajánlatos alapozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546992 (1325)
    2007-05-24  00:08
  20. 2007. május 24. 17:301332.
    Kedves eimrow!

    Már elnézésedet kérem, de nem igazán értem miért kellett az amwaybe belépni, mikor a csapból is az folyt, hogy pereskedés volt ellenük azért, mert nem adóztak.
    Amúgy az amway régen nagyon jó volt, régen, de ma már a termékek sem vannak a toppon.
    Nekem több ismerősöm van, aki az elején kezdte el, és dajdajoznak!
    Azt sem értem, hogy a szüleid minek léptek be egy lejárt ügybe, ráadásul a hálózati rendszerük is pocsék lett, szóval nem értem, hogy miért is nem néztek utána mielött bármibe is belevágnak!
    Ma már minden mlmes tudja szerintem, hogy az amway hallott ügy!
    előzmény:
    eimrow (1329)
    2007-05-24  10:24
  21. Torolt_felhasznalo_118369
    Torolt_felhasznalo_118369
    2007. május 24. 11:121331.
    Ritkán olvasni ilyen hozzászólásokat! Üdv az MLM-esek körében. Én is ebből élek.
    előzmény:
    YourCashCow (1328)
    2007-05-24  01:22
  22. 2007. május 24. 10:251330.

    Belépés:

    Nem ingyenes. 60ezer forintos ráfordításról volt szó. Ok, mennyit kerestem a múltkorában? 58ezer volt a havi fizetésem. Gondoljunk bele. Az ország nagyrésze minimálbéren van. Adott a kérdés: Mi kell nekem? Kiló kenyér, vagy AmWayes próbálkozás? Ez a visszakapod a pénzt dolog nem hinném hogy működik. Senkitől nem hallottam még olyat, hogy "hátvisszaadták".
    Itt az államokban visszaadják, mert nem szaroznak ilyesmivel. Nejem vett egy doboz kukoricapelyhet, de kiderült, hogy megváltoztatták és így nem ízlett neki. Írt a gyártónak és küldtek neki egy 6 dolláros "csekket" amivel egy csomó más termék közül választhatott. Az itteni AmWay-ről nem tudok semmit, (habár ebben az államban van a "főhadiszállásuk"), de itt pár dollárral nem bohóckodnak.

    Az itteni AmWay oldalán azért kicsit nagyobb a választék, bár ezt sem mondanám "fúdejónak". Lehetne több termék. De a magyar választékhoz képest sokkal jobb.

    Bár itt is van nagy kérdés:

    Honnan vegyek videókamerát? AmWay.com-ról, vagy a newegg.com -ról? Azt figyelembe véve, hogy a neweggen nagyobb a választék, hogy a newegg-en jobban értenek hozzá, hogy a newegg-en olcsóbb, hogy a newegg-re ugyanannyi ideig tart felregisztrálnom, hogy ott gyorsabb/egyszerűbb/olcsóbb a rendelés, van hogy ingyen van a szállítás is.

    Nos?

    Amúgy az AmWay-ről még annyit, hogy a scientológia egyházzal is vannak átfedései. Ki akarja, hogy közük legyen azokhoz a holdkórosokhoz? Igaz, csak a felső vezetésben vannak leginkább, de vannak! És a perek ugye. Amelyik cégnél felmerül a piramisjéték esélye, azzal eleve nem foglalkozik normális ember. Egyszer megjártam egy hasonlóval, csak kicsiben, de buktam 6ezret, meg másfél havi munkát. Szóval inkább 60ezret. Jobban jártam volna, ha elmegyek havat lapátolni, abból legalább láttam volna X forintot, mert azon nem veszít az ember.

    Ennyi jutott hirtelen eszembe.
    ---------------------------------------------------------- ------------

    Nos, ki9 lehet számolni, hol is tartanak az illető szülei most - MÍNUSZBAN...    

    előzmény:
    eimrow (1329)
    2007-05-24  10:24
  23. 2007. május 24. 10:241329.

    Ehhez mit szóltok?

    &aq_ext&t=9015742">http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=719589&topic_id=&forum_id&aq_ext&t=9015742

    Mielőtt vki félreértené, nem én írtam, hanem a fenti topikban egy indexes fórumtárs:

     

    Akkor most én is hozzászólok. Apámék 1 éve benne vannak ebben az AmWay dologban. Most írta, hogy 1 év alatt 50,000 kilómétert tettek bele a kocsiba az üzleti utakkal. Ok, keveset fogyaszt a kocsi, de így is megvan kb. 600ezer forint. És ez csak az üzemanyag. Telefonálás éjjel-nappal, mindenféle gyűlésre, előadásra járás. Kazetták meg minden baromság. 1 millióban már 100%, hogy benne van nekik. És a 18%-ukkal most kaptak valami 60ezer forintot Debrecenben.

    Legalább 1,000,000 vs. 60ezer . A különbséget ki lehet számolni.

    Voltam egy előadáson, kifizette apám. Uh. Lefáradtam. Egy tűzpiros ruhás 40-es nő beszélt, mondjuk nem mondott semmit, de elmondta, hogy "ez lehetőség". Hogy mi, illetve hogy hogy működik arról szót se szólt. Ez került 4-ünknek 2000 forintba. Ezt elmondhatta volna telefonba is, vagy egy 40 forintos képeslapon leírva.

    Hurrá, tapsolunk.

    "Nekem már nem kell foglalkoznom semmivel, jön a pénz."

    Hát, gratulálok. De ettől én még nem lettem okosabb.

    Ja, amúgy érdemes a wikipédiára felnézni és rákeresni az AmWay-re. 79-ben is volt egy per vagy mi ellenük. Erről az amway.hu-n valahogy nem találtam infót. Gondolom kényelmetlen a téma. Viszont ha meg nem kényelmetlen, akkor miért nem említik meg? Tuss...

    Ez a minden beszervezett után kapsz pénzt az ok. %-ot. De az viszont hülyeség, hogy ha valaki alattam szervez be valakit, az után megint csak kapok %-ot. Miért is?

    Mert x% az ok. De ha az én beszervezettem is kap x%-ot a beszervezettje után, akkor az már nem egy x%. Az már x% + még valamennyi %. És ha ez így tovább szerveződik, akkor nincs haszna a cégnek, sőt! A végén már a cég fizetné a %-okat a legelső tagoknak. Ennek semmi értelme.

    Meghallgattam egy kazettát is. Audió kazetta. "Hallgasd meg, semmit se veszítesz vele!" - mondták apámék. Dehogynem! Elvesztettem kb. fél órát. Dezső vagyok New Yorkból! Taps. 21%! 1 perces taps. Gyémántság! Taps. Eléred te is! Taps. Írd fel otthon a tükörbe! Taps. Megcsinálod. Taps percekig. Egy poén elsütése. Taps. Így ment fél órán át. Azt hittem valami konkrétum is lesz, de csak 21%-os gyémántozás volt 10 perc, meg 20 perc tapsolás. Ennek mi értelme van? És ilyen kazettákat minek vesz meg bárki is?

    Én megmondom, hogy mi az üzlet lényege:
    1. Az áru olyan legyen, ami másoknak kell.
    2. Az áru máshol ne legyen kapható, csak nálad.
    VAGY
    3. Az áru legyen olcsóbb mint amennyiért mások árulják.

    Ez az üzlet lényege. A többi más kérdés. Kis reklám, de ha ez a 2-3 dolog megvan, akkor bizony nem kell reklámoznod sem, mert TÉGED fognak keresni a vevők.

    A magyar AmWay oldalán nem láttam túl sok használható dolgot. Elektronikai cikkeknél van egy rádió és egy DVD lejátszó. Ezekért ki akarna belépni? Szappan? Százas boltba bemegyek és egy százasért kettőt is adnak. Magyarország nem Svájc.
    Itt az ember nem vesz minőséget, ha megkaphat valami hasonlót jóval olcsóbban.

    folyt. köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. május 24. 01:221328.
    Nagyon megfogott amit pamóca írt, mert hasonlóan Nekem is minden reményem az MLMben van. Ha nem lenne egy ilyen kapaszkodó számomra, mint Neki volt két éve, akkor nem tudom mi lenne velem.

    Nekem jelenleg munkahelyem sincs Január óta, és egyenlőre a jutalékokból élek meg, azt hiszem másként már éhen halltam volna!

    Persze kell egy állandó munkahely is, mert mindenképpen fontos, hogy legyen, de ha nincs vagy van mellette igen is, az MLM új reményeket és lehetőségeket kínál, amit egy alap munkahelyen ritkán lehet elérni.

    Lehet hibáztatni ezt a hálózatot, de nem látom értelmes okát hogy miért gond sokak számára, hogy van.

    Egy ismerősöm egyszer azt mondta nekem, hogy az MLMmet vagy azért szídják, mert csalódtak egy rossz termékbe, vagy azért szídják, mert a termék jó volt ugyan, de nem ment nekik -ez általában a szponzor hibája- vagy azért szídják, mert fogalmuk sincs miről is van szó, és eleve ilyen természetűek, tehát ha másról lenne szó azzal is így tennének.
    Meg kell, hogy mondjam, hogy az elmúlt évek tapasztalataiból én is erre jutottam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500637 (1320)
    2007-05-19  08:59
  25. 2007. május 24. 01:131327.
    Ja, és amit pamóca is írt, halgass a szponzorodra, feltéve, ha foglalkozik Veled, ha nem próbálj egy másik szponzort keresni aki szívesen segít Neked, mert tőle kaphatod a legtöbb segítséget!
    előzmény:
    YourCashCow (1326)
    2007-05-24  01:10

Címlap

top