Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Thaiföldre terhesen

Torolt_felhasznalo_265656
Torolt_felhasznalo_265656
Létrehozva: 2005. december 29. 13:06

Sziasztok!

Kb. február közepétől 2 hétre készülünk Thaiföldre. Akkor 23 hetes terhes leszek - tehát még repülhetek.

Szerintetek van valami ami az utazás ellen szólna - természetesen a terhesség miatt?

Várom a válaszokat! Köszönöm!  

 

  1. 2016. május 25. 09:0883.

    Szia!


    Bár 300 éve volt ezt a fórum hozzászólásod, azért jövök egy kérdéssel feléd.


    Még nem vagyok terhes (vagy még nen tudom ) de most megyünk nászútra Thaiföldre, az induláskor lennék 6 hetes terhes. Egy fórum hozzászólásodban olvastam, hogy te 2 hónapos terhes voltál mikor ott jártatok. Hogy érezted magad akkor? Problémamentes volt az utazásotok és az ott tartózkodásotok?


    Köszi a választ!


     

    előzmény:
    adriana111 (75)
    2006-01-18  15:30
  2. 2006. március 10. 22:2682.

    Sziasztok!

     

    Most érkeztünk haza, ha bárkinek bármilyen kérdése van Thaifölddel vagy Kambodzsábal kapcslatban szívesen segítek.

    Ha tudok...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. március 9. 23:1581.
    Most olvastam Anettkáról, hogy elvetélt.
    8 hetesen ment ki Egyiptomba ,9 hetesen jött vissza és egyből elvetélt--gondolom összeszedett valami fertőzést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116697 (80)
    2006-01-24  14:00
  4. Torolt_felhasznalo_116697
    Torolt_felhasznalo_116697
    2006. január 24. 14:0080.

    Sziasztok!

    Én nem vagyok kismama, de Thaiföldre és Burmába utazom jövő héten. Ha tudtok valamit a kötelező védőoltásokról szívesen veszem!!!

    Köszi előre is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (78)
    2006-01-19  10:02
  5. 2006. január 21. 13:4379.

    Szia!

    Mi tavaly pont a tsunamikor voltunk Thaiföldön pontosabban Phuket szigetén. Idén is oda szeretett volna menni a párom, de én egy dolog miatt elleneztem. A problémám csak az volt vele, hogy ott nincs all inclusive ellátás sajnos. Mivel én is terhes vagyok és elég gyakran megéhezem (kb óránként) ezért elég körülményes lenne mindíg azon gondolkozni, hogy éppen mit egyek. Bár én nagyon nem  csíptem az ottani ízeket és elég finnyás is vagyok ezért döntöttünk úgy, hogy inkább olyan helyre megyünk ahol van all inclusive ellátás ahol látom pontosan mit is eszek. De amúgy egy gyönyörű hely és ha nem vagy nagyétkű na meg válogatós nincs mitől tartanod. Megkérdezhetem, hogy pontosan hova mentek?

    Üdv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2006. január 19. 10:0278.

    nem a repulogep artalmas a babara- a legnyomaskulonbseg szinte semmi- hanem inkabb az ut hosszusaga. Nem tudom pontosan hany ora az ut, de Koreaba en 20 ora alatt jutotta el, es nem terhesen sem volt leanyalom.

    en most vagyok a 24 hetben es meg az egyiptomi utamat is meggondolom, de persze ez en vagyok. Amit tanacsolni tudok, hogy koss egy biztositast- hacsak az utazasi tarsasagnak nincs valami jo biztositasa- hisz azert a terhesseg nem betegseg, de a szervezetunk rohamos leptekkel valtozik. Nem tudhatod hogyan reagaltok a kicsivel bizonyos dolgokra. Ha pedig korhazi ellatasra kerul a sor vagy netan surgosen haza kell szallitani a biztositas mindig jol jon.

     

    Egyebkent pedig jo utat,  es jo kismamasagot!

    Szia

    Judit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839300 (74)
    2006-01-04  00:36
  7. Torolt_felhasznalo_331205
    Torolt_felhasznalo_331205
    2006. január 18. 16:4277.

    Szerintem nyugodtan mehetsz, a helyi piacokat és szárnyasfarmokat kerüld el, és ne tedd ki magad közvetlen napfény hatásának, mert az ott nagyon erős (tehát széles karimájú szalmakalap, magas uv tartalmú krém, kint már 80-ast is lehet kapni, és vékony, pamut ruha, hogy a párát és az izzadságot feligya).

    Csapvizet ne igyál, a jobb szállodákban a minibár-ban minden nap adnak személyenként min.fél liter palackos tiszta vizet (evian v. ilyesmi).

    Bár én még nem tudom sajnos, mit jelent állapotosnak lenni és úgy utazni, de Thaiföldön már nagyon sokszor jártam, és soha semmi bajom nem volt, még csak egy megfázást vagy gyomorrontást sem szedtem össze soha (egyedül a napallergiám okoz 2-3 napig gondot, de az itthon is van...).
    (Mondjuk Albániába tuti nem mennék kisbabával a pocimban, ott is jártam már, ég és föld...Thaiföld az ég, Albánia pedig olyan "mélyföld", ahol a vakondok is érdeklődik...)

    A lényeg, hogy az alapvető higiéniai szabályokat betartsa az ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265656 (1)
    2005-12-29  13:06

Címlap

top