Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amway termékek

Torolt_felhasznalo_588341
Torolt_felhasznalo_588341
Létrehozva: 2005. december 27. 15:55

Sziasztok!

Szívesen vennék néhány Amway termékekkel kapcsolatos tapasztalatot. Tényleg olyan jók, mint amilyennek mondják? vagy nagyobb a felhajtás, mint a tényleges ár-érték arány?

Speciel a szemránc-krémjéről olvastam, hogy fantasztikus...illetve a mosó-tisztítószereket dicsérik eszméletlenül. Tudja valaki, hogy milyen árkategóriába esnek?

Köszönöm előre is Kati

  1. Torolt_felhasznalo_588341
    Torolt_felhasznalo_588341
    2006. január 28. 20:5351.

    Szia!

    Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy, de én még akkor rögtön kaptam segítséget az Évától (Mystic), azóta már használok is pár terméket, és csak örülni tudok, hogy kipróbáltam

    Már össze is írtam a következőket Apropó, Éva, írok mailt, kellene egy kis segítség.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987632 (50)
    2006-01-26  18:47
  2. Torolt_felhasznalo_987632
    Torolt_felhasznalo_987632
    2006. január 26. 18:4750.

    Szia Kati!

    Hogy milyenek az amway termékek? Nagyon jók! Én 7 éve használom őket és tökéletesen meg vagyok velük elégedve!  Én a sampontól a mosóporig mindent inenn használok! Nem tudom hol élsz, de szivesen segítek neked hozzájutni a termékekhez. Küldj választ a hozzászólásomra, ha jónak tartod az ötletemet, és akkor magán uton saját e-mail címen is meg tudjuk ezt beszélni!!!    Az árkategoriát is megbeszéljük ! Szia

    Ja és valóban olyan jó, mint amennyibe kerül!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588341 (1)
    2005-12-27  15:55
  3. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2006. január 11. 16:4049.

    Köszi a biztatást, rendi tőled

    Én sem akartam most rögtön váltani, úgy gondoltam néhány hónapig még próbálkozom (kb. 2-3) aztán ha addig sem jönne össze semmi akkor váltanék, de még ez sem biztos.  Szóval nem váltogatok én olyan könnyen, azért

    Persze, az MLM-et sok ember valami tisztességtelen, sumák dolognak tartja, egyébként majd felrobbanok amikor véletlenül a szemem elé kerül egy olyan álláskereső hirdetés aminek a végére azt írják: MLM ügynökök kíméljenek! - szerintem anélkül utasítja el hogy egyáltalán tudná mi az, de hát ő dolga, akárki legyen is

    Csak kissé nehezen viselem ha előítélettel találkozom. Bár ha valaki úgy mondja az MLMre hogy oltári hülyeség, hogy már próbálta és nem ment neki, az sem hiteles, mert az MLM nem hülyeség sok ember ügyesen csinálja és jól keres vele, az illető nem tudta csinálni, de könnyebb a rendszert fikázni mint beismerni azt hogy ő nem elég jó hozzá.

    Eddig én sem tudtam csinálni és jól tudom hogy nem a rendszerben van a hiba és nem is a cégben, de sok ember sajnos még mindig a régi "hírnevével" azonosítja az Amway-t. Nekem nem törte le egyébként annyira a kedvemet ez a pár visszautasítás mert egyébként is számítani lehetett rá valamilyen szinten előre, csak hát jó lenne már keresni vele egy kicsikét legalább 

    Hát majd meglátjuk, mit hoz a jövő

     

    előzmény:
    Mystic (48)
    2006-01-10  17:18
  4. 2006. január 10. 17:1848.

    Ha csak a cég neve miatt váltanál, szerintem semmiképpen ne tedd! Egyébként a céggel semmi baj nincs, korrekt, megbízható, pontosan fizet, stb. ami manapság sokat számít.

    A negatív megítélés az MLM-nek szól (és itt is a - régen -  alkalmazott módszereknek!), és mivel az Amway volt az elsők között (ha nem a legelső), innen a társítás.

    Azt hiszem, elég jól képben vagyok a hasonló tevékenységű cégeket illetően, de mind közül számomra ez a legszimpatikusabb, és a legkönnyebb (már ami a munkát illeti).

    Szóval szerintem gondold át azért, és semmiképpen se vegye el a kedved néhány kezdeti kudarcélmény. Ami nem is biztos, hogy kudarc...

    Minden jókat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751114 (47)
    2006-01-10  15:28
  5. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2006. január 10. 15:2847.

    Teljesen egyetértek veled, ez szerintem sem korrekt magatartás. Egyébként én nem is fogadtam meg a szponzoromnak ezt tanácsát mert nem tartottam tisztességesnek és azt gondoltam attól hogy kezdetben eltitkolom a cég nevét, még nem fog jobban menni az üzlet és nem fog több ember csatlakozni mert megérzik hogy sumákolok vagy valami. Kezdettől fogva megemlítettem az Amway nevét, csak sajnos innentől senkit nem érdekelt már a dolog.

    Tulajdonképpen az én hibám is, mert utána kellett volna néznem alaposabban mielőtt belekezdek ebbe az egészbe, semmit nem tudtam a cégről még csak nem is hallottam róla, fogalmam nem volt arról hogy ilyen rossz a híre.

    Egyébként a szponzoromról is kiderült azóta hogy nem a tisztesség szobra bár eleinte nagyon annak tűnt.

    De nem gond, lehet még váltani, csak ezzel még várnék egy kicsit.

    előzmény:
    kisnyusz (45)
    2006-01-08  18:44
  6. Torolt_felhasznalo_539722
    Torolt_felhasznalo_539722
    2006. január 9. 13:4146.
    Persze, regisztrált tag vagyok :-)
    előzmény:
    csibe232 (35)
    2006-01-06  09:56
  7. 2006. január 8. 18:4445.
    Ha rákeresel itt az nlc-n az amway-el foglalkozó topikokkal, akkor láthatod, hogy mennyien viseltetnek ellenségesen vele, éppen azért mert meg lettek vezetve anno....Érdemes elolvasgatni..egyébként meg milyen cég az ami nem meri felvállalni a nevét, csak ha már meg van puhitva az ügyfél???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751114 (44)
    2006-01-08  16:53
  8. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2006. január 8. 16:5344.

    Aha, szóval innen fúj a szél...Ezért fikázta le a volt munkatársam (38 éves elvált pasi) az Amway-t amikor először megemlítettem neki. Ő még régebben foglalkozott vele, és állítólag azt mondta neki a szponzora hogy néhány hónap alatt 5 millió! Ft-ot kereshet! Az én szponzorom nekem ilyet soha nem mondott csak azt hogy ha igyekszem, és komolyan rajta vagyok, megalapozhatom az anyagi függetlenségem, és ez a reális. Tényleg hihetetlen hogy egyesek mivel etetik az embereket! És így már az is világos hogy miért tanácsolta a szponzorom hogy ne mondjam ki rögtön az Amway nevét amikor beszélek valakinek az üzletről, csak ha már félig-meddig "megpuhítottam". Tényleg ennyire rossz híre van?

    Kár hogy nekem a régebbi Amway módszerekről nem sok fogalmam van, legfeljebb a ti elbeszéléseitekből mert akkor én még általános ill. középiskolás voltam és azt sem tudtam mi az az MLM. Azt tudom hogy most egyáltalán nem nyomulósak, erőszakosak, nem erőltetnek rá semmit senkire, csak lehetőséget kínálnak. De ha az emberek fejében a régi kép él, nehéz lesz ezt velük elhitetni, főleg, mivel én sem vagyok nyomulós és erőszakos. A termékek viszont tényleg klasszak.

    Hát próbálkozunk, próbálkozunk, aztán majd lesz valahogy

    Szerintetek egy másik MLM cégnél (bármelyiknél) jobbak lennének az ember esélyei mint az Amway-nál? (Most hogy kiderült nem a tevékenységgel van  bajuk az embereknek, hanem konkrétan a céggel.) Nem akarok egyből váltani, nem azért kérdezem, csak úgymond tájékozódni próbálok.

     

    előzmény:
    Mystic (43)
    2006-01-07  21:00
  9. 2006. január 7. 21:0043.

    Szia!

    Ami engem illet, én a 33.-as hozzászólásomban írtam már erről...tulajdonképpen a legcsekélyebb erőfeszítést sem tettem. Rábeszélni meg végképp nem akarok senkit semmire...ha érdekli, úgyis ki fogja próbálni magától, ha pedig már kipróbálta, a termékek magukért beszélnek

    Ami a kérdésedet illeti, sajnos van egy tényező, ami jócskán megnehezíti annak a dolgát, aki ezzel szeretne foglalkozni: méghozzá az emberek negatív megítélése a név hallatán. Ez pedig köszönhető annak a 8-10 évvel ezelőtti nyomulós, erőszakos stratégiának, amit az Amway alkalmazott (és amitől, megjegyzem, én is sikítva menekültem, pedig én aztán nyitott vagyok ). De ezt az elmondásod alapján Te is megtapasztalhattad. Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy tudatosítsd bennük: ez most nem ugyanaz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751114 (41)
    2006-01-07  12:10
  10. Torolt_felhasznalo_987072
    Torolt_felhasznalo_987072
    2006. január 7. 12:3342.

    szio

    kaptunk nászajándékba egy speciális viztisztitot. Amway termék. A vizszerelö azt mondta - aki beépitette - hogy hasonlot lehet kapni, cca: 250-270 ezer Ft. Az amway forgalmazoknak "csak" 170 ezer. Vmi nagyon spéci termék, mert aktiv szénszürövel tisztitja a vizet és uv fénnyel öli a baktériumokat.

    A viz ami kifolyik belöle, olyan forrásviz izü, finom.

    A gliszter nevü fogrémmel egy bajom volt, h soha nem tudtam olyan kicsit kinyomni, hogy 1 évig elég legyen.

    Az LOC viszont télleg jo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588341 (1)
    2005-12-27  15:55
  11. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2006. január 7. 12:1041.

    Sziasztok!

    Örülök hogy rátaláltam erre a topikra, mivel 2 hónapja én is csatlakoztam az Amway-hez újsághirdetés útján. Én amikor megpróbáltam terjeszteni a dolgot az ismerőseim körében, döbbenten tapasztaltam hogy legtöbbjük a 90-es években már foglalkozott  vele (erről azért nem tudtam korábban mert némelyiküket csak 2-3 éve ismerem, pl. volt munkatársak stb.) és nem túl jó a véleményük róla.

    A rokonaim is elég szkeptikusak voltak, azt mondják ezek nagyon drágák és nem is nagyon hiszik el hogy jóval kevesebbet kell használni belőlük mint a boltban kaphatóból mert hígítani lehet őket sokszorosára.

    Azért próbálkozom, még hirdetést is adtam fel, persze nem újságban csak a neten, ingyenes hirdetési oldalakon. Páran már jelentkeztek is, de a tájékoztatás után hamar eltűntek a nagy semmibe

    Néhány cuccot már én is kipróbáltam pl. mosogatószer (nagyon jó, tök könnyen leviszi az ételmaradékot fogkrém, fogkefe, szappan, tusfürdő, testápoló stb.  Sampont és arckrémeket is rendeltem csak még nem próbáltam ki, majd ha elfogy a régi.

    Nem akarok itt regényt írni csak azt szeretném kérdezni, ti hogyan győztétek meg végül az ismerősötöket, rokonaitokat hogy érdemesebb ezeket használni mint a bolti cuccokat és hogy a minőségükhöz viszonyítva nem is olyan drágák?

    VAgy különösöbben nem is kellett győzködni őket?

    Érdekelne az üzleti stratégiátok!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. január 7. 11:1240.

    Tényleg nem sokszor rendelek. De majd ha lesz egy kis időm kiszámolom, hogy 2005-ben kitermeltem-e a tagdíjat.........most már engem is éredekel.  

    Hol tudok utánnaolvasni ennek az újfajta jutalákszámításos dolognak?

    előzmény:
    Mystic (39)
    2006-01-06  21:39
  13. 2006. január 6. 21:3939.

    Ezt furcsállom...még ha nem is rakod rá az árrést, a csoport forgalom miatt azért ennél jóval többnek kell lennie...lehet, ha mégis ki figyelemmel kellene kísérned?

    Bár állítólag ez újfajta jutalékszámítási módszer néhány hónapja...nem tudom, én a "régi" Amwaytől nagyon elhatárolódtam annak idején. És sajnos az emberek az alapján ítélik meg, ami volt 8-10 évvel ezelőtt (amikor is - valljuk be -, elcseszték rendesen az MLM "renoméját")

    előzmény:
    csibe232 (36)
    2006-01-06  09:59
  14. 2006. január 6. 21:3138.

    Szia!

    Ha Te is az én kódommal léptél be, és úgy írsz be, akkor hozzám fut be, és én biztosan reagálok

    Egyébként ha ez így megfelel, a legközelebbi megrendelésemmel szívesen megrendelem Neked...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_703632 (37)
    2006-01-06  15:23
  15. Torolt_felhasznalo_703632
    Torolt_felhasznalo_703632
    2006. január 6. 15:2337.
    sziasztok. Megnéztem én is a vebso oldalt. Most tényleg ha beírok megkeres valaki, és esetleg idehozza, vagy nekem kell utánajárni?  Most  csak 1 sampon kéne,  nem igazán szeretnék mindenfélét vásárolni, főleg így Karácsony után, de azt a sampont szívesen megpróbálnám újra. Nem tudjátok hogy megy ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. január 6. 09:5936.
    Én nem nagyon foglalkozom vele. Sőt az utóbbi időben még magamnak se nagyon rendeltem belőle. Már 8 éve tag vagyok......még anno nászajándéknak kaptunk egy kezdőcsomagot. Azóta is szorgalmasan fizetem a tagdíjat.  Mondjuk annyit nyerek rajta, hogy a tagdíjat kifizessem...........de lehet hogy egy picit többet...........még nem számoltam ki. Akiknek meg rendelek azoknak sem teszem rá a hasznomat. 
    előzmény:
    Mystic (33)
    2006-01-05  23:26
  17. 2006. január 6. 09:5635.

    Olvasom, hogy milyen sok amway terméket használsz. Neked már megérné, hogy akár csak a saját magad rendelése miatt is regisztráltasd magad...............vagy lehet hogy vagy is?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539722 (34)
    2006-01-06  09:26
  18. Torolt_felhasznalo_539722
    Torolt_felhasznalo_539722
    2006. január 6. 09:2634.
    Igen, használtam az Artistry szemránckrémet, nagyon finom selymes állaga van és tényleg jó érzés amikor használom. A Time Defiance Nappali és éjszakai krémjei is jók, nekem kb. 5-6 hónapig elég egy-egy dobozzal belőlük és nem vagyok rájuk allergiás. De van Artistry hidratáló krém, van ránctalanító szérum (egyik ismerősöm használta, igaz elég drága de nagyon látványos!), AHA-gyümölcssavas szérum, ami hámlaszt, szóval sok minden. És tényleg nagyon jó minőség! Én mosószerből is Amway által terjesztett termékeket használok(mosópor, fehérítő, előmosó, tisztítószerek), a párom borotválkozáshoz szintén azt használ. Meg vagyunk elégedve a szájápolási termékekkel és a vitaminokkal is (Nutrilite Naponta, Fokhagyma, E vitamin, és nekem vasat is kell szednem). Egyébként ha valami esetleg nem válik be, visszafizetik az árát (én még nem tapsztaltam ilyet, de hát előfordulhat)
    előzmény:
    csibe232 (22)
    2006-01-04  13:38
  19. 2006. január 5. 23:2633.

    Attól függ, mit tekintünk üzletszerűnek

    Először - mint a legtöbben - csak a kedvezményes termékvásárlás miatt regisztráltam a rendszerben, aztán egy-két barátom, ismerősöm is kipróbált néhány terméket...aztán náluk is meglátta egy-két ismerős, mígnem rá nem jött mindenki, hogy érdemesebb saját magának rendelnie...így került jópár ember a csoportomba.

    Mindez néhány hónap alatt...és gyakorlatilag nulla energiabefektetés, rábeszélés stb. nélkül...régen megvan az a szint, hogy gyakorlatilag a teljes fogyasztásunk ingyen van...ha ez így megy tovább, még bármi lehet (már ami az üzlet részét illeti

    És Te?

    előzmény:
    csibe232 (32)
    2006-01-05  22:35
  20. 2006. január 5. 22:3532.

    Te üzletszerűen foglalkozol az amwayel?

     

    előzmény:
    Mystic (31)
    2006-01-05  22:23
  21. 2006. január 5. 22:2331.

    Köszi, az nekem is volt

    De most szeretnék az Amway-nél maradni, nekem kifizetődőbb

    előzmény:
    csibe232 (30)
    2006-01-05  22:17
  22. 2006. január 5. 22:1730.

    Vitamint még nem vettem az amwaytől. Viszont nekünk a forever-es cuccok beváltak. 

    előzmény:
    Mystic (29)
    2006-01-05  21:41
  23. 2006. január 5. 21:4129.

    Szia Gaby!

    Melyik vitamin az, amelyik leginkább bevált Nektek?

    Köszi

    előzmény:
    gaby7astor (23)
    2006-01-04  15:42
  24. 2006. január 5. 21:3828.

    Szia!

    Itt meg tudod nézni a termékeket, árakkal, részletes leírással, tapasztalatokkal: www.vebso.hu. Belépés vendégként, ajánló: kaeva.

    Sőt, ha "elveszítetted" a forgalmazódat, abban is segíthetek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_703632 (26)
    2006-01-05  07:12
  25. 2006. január 5. 16:0827.

    Szia.  Igen létezik még a korpásodás elleni sampon......300 ml-es kiszerelésben kapható 2300 Ft-ért.  Ez az ár 2006.január 1-től érvényes. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_703632 (26)
    2006-01-05  07:12

Címlap

top