Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 szeptemberi babavárók

Torolt_felhasznalo_143166
Torolt_felhasznalo_143166
Létrehozva: 2005. december 19. 15:39

Sziasztok!

Úgy néz ki úton van a 3.gyermekem!A babasszobás kalkulátor szerint 2006.Szeptember 2-ára várom!Pénteken derült ki,hogy újra babát várok!Ha más is így van vele jöjjön és beszélgessünk!Nem csak már gyermekeseket várok!Jöhetnek teljesen "kezdő" kismamák is akik jövő szeptemberben szülnek(ha minden jól megy) 

Mindenkit szeretettel várok!!

  1. 2008. december 10. 14:45105927.

    óbassz szegény szabi lehet jobban jártál volna, ha egész nap hisztit kezelsz de egy makkegészséges gyerkőc hisztizik vissza, bár ez úgyis elkerülhetetlen, amiken átesik most nem? ti legalább már az óvodára fitti immunrendszerrel készültök

     

    a svéd süti állhat egy egész éjszakát, de az eredeti recept azt írja, hogy az a max!!! én még sosem vártam vele addig, úgyhogy nem tudom, hogy mi történik, ha tovább marad a hűtőben

    előzmény:
    Dido75 (105924)
    2008-12-10  14:02
  2. 2008. december 10. 14:15105926.

    nézd meg ezt 

     

    és ezt 

     

    hátha találsz valamit a zuradnak. A Tchiboba megyek a napokban. 

    előzmény:
    Dido75 (105924)
    2008-12-10  14:02
  3. 2008. december 10. 14:04105925.
    Szia Dido! Miért nem viszed el homeos dokihoz?
    előzmény:
    Dido75 (105924)
    2008-12-10  14:02
  4. 2008. december 10. 14:02105924.

    helló

     

    igor, ha még itt vagy, két kérdés svéd mézes ügyben (kezdő sütögető volnék): nem baj ha egy egész éjszakát pihen a tészta? Szabika sajnos elvesztette érdeklődését az összeállítás felénél : Írókázni is lehet? Ha igen, azt hogy kell?

     

    nem úgy akartad írni, hogy szomkikám, hol találtad meg a veragombócot??vagy valamit rosszul értelmezek??

     

    Döme baba, Bori baba tündéri picurok . Hát nálunk Szabi úgy kezdte a tesókérdést mint Barnus és most ott tart mint Kata .

     

    Rézikém, sajnálom, megértelek. Szabihoz a múlt éjel kb hatszor kellett kelni, állandóan felsírt, úgy sajnáltam.  Gyógyvirágok Nektek

     

    Képzeljétek, tagnap megint felment Szabi láza majd' 40-re. megijedtem, dokinéni megint kijött, kiderült hogy a négy napos antibiot mint ha nem is kapta volna, uolyan gyulladt a torka most kapott egy másikat, amit tíz (!) napig kell szedni. Totál ki fog készülni az immunrendszere, az a maradék . Nálunk ami megy: Rhinatiol (ezt imádja), sinecod estére, aflubin homeós csepp a megelőzésre. meg adok homoktöviscseppet reszelt almába rejtve.

     

    SOS! Férj-ajándék ötleteket várok!!!!

     

    én ilyeneket gyártok különben. marha sk, de legalább jó macerás na mindegy

     

    szomki, képek egészen elérzékenyültem, jövőre remélem már nálunk is nagyobb hatása lesz a Mikulás-várásnak. Ezerarcú spagettigombóclány

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 10. 13:55105923.

    Na, most volt itt a ficere a bútorgyárból. Új puff, új párnák, a kanapét hétfőn elviszik, szétszedik, újra rakják, addig hoznak cserekanapét és szerdán visszahozzák. Kértem még rajta egy-két változtatást is.   A fickó csak pislogott, hogy hogy néz ki.

    Iszonyat lóvé lesz ez nekik, de megérdemlik. Alapból Nagykanizsára vinni és vissza. Nem értem, hogy miért nem fogja fel az építőipar és társai, hogy ők spórolnak azon, ha valamit jól megcsinálnak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 10. 13:38105922.

    na most lebuktál te ishívott az uram, hogy randija volt veled... csak nehogy innen a nagy jókedv

     

    én laci ajándékával még nagyon le vagyok maradva...

    előzmény:
    Dinus25 (105919)
    2008-12-10  13:09
  7. 2008. december 10. 13:36105921.
    szeméééééééééééééééééééééét elmondanám, hogy gyárilag nincs hónaljszőröm
    előzmény:
    Dinus25 (105919)
    2008-12-10  13:09
  8. 2008. december 10. 13:14105920.

    salsa mostanra kiderült, hogy hazudtamnem lett omlós.  mire kihűlt addigra puha lett

     

    néztem, hogy koszmós-e, egyhelyen van egy lehelletnyi, de az indokolna egy ilyen dínóhónaljszagot?

    előzmény:
    salsa (105918)
    2008-12-10  12:59
  9. 2008. december 10. 13:09105919.

    Dorka nekem az jutott eszembe, hogy nem hónalj tartásban szoptattad véletlenül? De vicces kedvemben vagyok. NA jó ez annak tudható be, hogy szinte minden megvana  Gergő ajándékához, és ez nagyon boldoggá tesz, főleg, hogy Ő is boldog lesz tőle majd ha meglátja. Már alig várom, hogy karácsony legyen.

     

    Som nagyon édes Bori, és tényleg nagyon hasonlítanak, csak egy kicist nagyobb Bori feje. Akkor nálatok lesznek hatépések, ha már most megy a szadizás. 

     

    Salsa kérünk képeket Csongorról és Milánról, HOgy vagytok? JAvulgata  helyzet alvás fronton? Tejecske? Hozzátáplálás elkezded mostanában?

     

    előzmény:
    igorka (105917)
    2008-12-10  12:48
  10. 2008. december 10. 12:59105918.

    Sziasztok! 

     

     

    som, nagyon cukker Bori baba.   Látom, sikerült ismét egy rád hasonlító babát összehoznotok.   

     

    Ú, Rézi, már megint? Szegények.    

     

    andi, na végre valami hiba!   Már kezdtem nagyon irigy lenni, hogy nálatok úgy mennek a dolgok, ahogy kell.  Celine nagyon ügyes!  

     

    igor, Lázár nem koszmós? Csongornak is volt ilyen szaga, amikor nagyon vastag volt a cucc a fején.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. december 10. 12:48105917.
    andi az én könyvemben a hivatalos alaprecept szerint morzsolni kell a vajat bele, tehát se nem olvasztani, se nem kockáznibiztos, hogy van szerepe, valószínűleg ugyanaz mint az omlósnál, hogy a lisztet ne áztassa el. szerintem csináld a recept szerint
    előzmény:
    andi92 (105916)
    2008-12-10  12:42
  12. 2008. december 10. 12:42105916.

    Sziasztok !

     

    Hehe, Igorka, mit muveltel Lazarral ?

     

    Mezeskalacs-kerdes, en az ilyenekhez hulye vagyokA hazikonal ugy mutatjak, hogy a vajat kis kockakra vagva kell hozzaadni, majd osszegyurni a tesztaval. Lehet azt ugy, hogy az ember osszeolvasztja a vajat a mezzel ? Egy masik mezesnel ugy van...lehet valami kulonbseg ?

     

    Som, kicsi Bori nagyon edes ! Katanak jobbulast, szegeny !

    előzmény:
    igorka (105915)
    2008-12-10  12:30
  13. 2008. december 10. 12:30105915.

    én nem tudom mi van, de lázár fejének olyan szaga van, mintha bedörgöltem volna egy nyári aszfaltozómunkás hónaljcicájába

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. december 10. 12:27105914.
    som utólagos engedelmeddel, csak pont megvan ez a kép katáról, szóval nagyon hasonlítanak a tesók
    előzmény:
    som (105912)
    2008-12-10  11:29
  15. 2008. december 10. 12:23105913.
    dehiszenez kéremszépen kata kicsiben még egyszer gratula nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!és gyógyulás katónak a szülésről írj mindenképpen!!!!!!
    előzmény:
    som (105912)
    2008-12-10  11:29
  16. som
    som
    2008. december 10. 11:29105912.

    Sziasztok!

     

    Gyors bejelentkezés, mert gondolom várjátok a képeket.

     

    Visszaolvasni még nem sikerült, de látom ám, hogy Meggyfáéknak is lehet gratulálni Dömötörhöz! Szép nagy baba! 

     

    Megvagyunk, szülés elég gyors volt, meg számomra meglepő, hogy ezúttal nem hordtam túl :), szoptatással is kevesebbet kellett szenvedni, mint a múltkor, a gyerekágyas szövődmény megint utolért, Katán kitört élete első mandulagyuszija, alighogy hazajöttünk. Amúgy jól vagyunk, Bori most az evős-alvós állapotban van (miután rájöttem, hogy nem csak másfél-kétóránkénti cicizéssel lehet elaltatni). Kata egyelőre vegyesen viszonyul hozzá, felrázza álmából, aztán ha sír a pici emiatt, követeli, hogy tegyük vissza az ágyába. Pár fejreütés, kis rúgás már megvolt, és csak egyszer akarta elszedni tőlem a tesót szoptatás közben. Amúgy meg megy simizni, tenné be a cumit a szájába, mondja neki, hogy áááá, hogy nyissa ki a száját.

     

    Majd jövök, apránként leírom a sztorit, meg vissza is olvasok, mert érdekel, hogy kivel mi van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. december 10. 11:08105911.

    Sziasztok!

     

    Végre én is idejutottama  gép elé. Tegnap temetésen voltunk aztán meg csavarogtam is egy kicsit.

    Köszi a dicséretet a szobára, biztos can abban valami, hoyg a házi mozi meg a festés összefügg, végülis a fő dolog, hogy értelmet kapott az a tér, és így otthonossá is tettük.

     

    Blogba majd én is teszek receptket, csak egy csomóü kedvencem lent van a konyhában.

     

    Rézi ha szárazon köhögnek a fiúk akkor a sinecod cseppeket érdemes adni neki, főleg este lefekvés előtt, vagy álomba egy kis innivel. Nekünk ez segített, ha meg hörögnek akkor a acc 100 volt a legjobb. Nálunk is újra kezdődött a taknyosság, remélem ennyinél megáll.

     

    Dido hiszti kezelés miatt nem irigyellek, de egyszer el kell kezdeni kiképzeni a ksi zarnokokat. tegnap anyukámnak egy fél órán keresztül üvöltve sírt utánam a  Boti, miközben mi éppen a temetésre mentünk, vissza se tudtam menni, Már anyukám is sírt a végén. Aztán végülis sikerült megvigasztalnia.  

     

    Salsa de irigyellek a  korizás miatt, én már úgy mennék, a Beninek már lehet hogy tetszene is. Na majd valamikor körülnézünk korizási lehetőségek között.

     

    Meggyfa nagyon édes a kis Döme baba. várjuk a szülés történetet is. 

     

    Válságról, képzeljétek tegnap a  temetésen a pap is ezt ragozta, tök kiakadtam rajta. Aki elveszíti a szeretettét azt most ez baromira nem vigasztalja, hogy myilen nehéz is az élet, mert válság van.

     

    Még egy aranyos töröténet. Tegnap a agregő ment a Beniért, kapott mikulásos képeket. Öltöztetés közben megsúgta a Bnei a Gergőnek,hogy ez nem az igazi mikulás volt, mert volt bőre meg haja.... A Gergő nem tudott erre semmit mondnai. A Beni kisbarátja szerint meg olyan apuka keze volt a mikulásnak.

     

     

    előzmény:
    Rézibaba (105909)
    2008-12-10  08:16
  18. 2008. december 10. 10:43105910.

     

    rézibasszus ez hihetetlenadjátok-veszitek egymás között? jobbulást a manókáknak és neked is

     

    verám, hol találtad a szomkigombócot?és csak az igazit látom

    előzmény:
    Rézibaba (105909)
    2008-12-10  08:16
  19. 2008. december 10. 08:16105909.

    Jobb reggelt, mindkét fiú betegecske, Artúr a fél éjszakát átnyüszögte-sirta.  Fogai is jönnek, meg a torkuk. Remek.

    És az én torkom is fáj már:(

    Ja, és tegnap estére se melegviz, se fűtés.... 

     

    Meggyfa - gratulálok még egyszer, és tök jó a név!!!

     

    igor - Lázár csókolgatnivaló tündérnyuszi, és a tegnapi karámépités:))) Jó fejek a Fiaid!

     

    Szia Pálci!! -  teljesen megértem a dilemmádat. olyan nem lehet, hogy Bazsóra vigyáz valaki (nagymama pl), Te meg lábad közé kapod a kocsit vagy vonatra ülsz és feljössz a nagy fővárosba egyedül csámborogni?

     

    Lányok, hogy legyen akkor ez a találkozó? Ahogy eddig olvastam, 18-19-2o közül egyik sem tökéletes, valakinek mindig bukó. Esetleg szerda - azaz 17-e??????????   Ja, és szerintem a céges dáridók miatt hamar kéne dönteni és foglalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. december 9. 22:36105908.
    Jól megnéztem én magamnak ezt a Dömibabát kinagyítva.   A kettes képen már jól látszik, hogy a szemét az anyukájától örökölte. 
    előzmény:
    meggyfa (105895)
    2008-12-09  19:53
  21. 2008. december 9. 22:32105907.

    105969-es hsz.  

     

    vizslak, a Pólusban szoktatok vásárolni? Mert én pl. voltam ott múlt kedden délelőtt és kongott az ürességtől. Az orsayben konkrétan én voltam az egyedüli vásárló!Majd elmerészkedtünk családilag csúcsidőben is vasárnap délután és teljesen elviselhető volt a tömeg.    Az árkádban egy szimpla hétfő délelőtt vannak annyian, mint itt vasárnap. 

    előzmény:
    vizslak (105906)
    2008-12-09  22:17
  22. 2008. december 9. 22:17105906.

    Halihó!

     

    Meggyfa, gratulálok! Nagyon szép család vagytok Aki kérem így tud guggolni a kórházban, az fitt mami a javából

     

    Szomki, Igor, micsoda pocakparádé   Jól kigömbölyödtek a kicsikék

     

    Pálci, én sem állok még sehogy az ajándékokkal Muszáj leszek Hannával megoldani, hogy a hétvégi tömeget kikerüljem ... Nekem legalább Bp. közelebb van.

     

    Demonka, teljesen megértem az "elszigetelődés érzést". Igen a napi 2x30-50 perc nem vészes munkába járáshoz, de ha ugyanezt mégegyszer meg kell tenni egy esti program miatt is ... Fűtésszerelés Remélem, most már legalább jó lesz!

     

    Köszi a gyógyvirágokat, nem vészes Hanna, inkább csak az idegesít, hogy 1 hete stagnál ez az állapot ... a dokihoz viszont ma nem jutottunk el, mert elfelejtettem, hogy már csak 10-ig tart a rendelés.

     

    Celinenek jobbulást Milyen ügyes a bilizéssel

     

    fú, mitisakartam még ...

     

    Ja, szuper a blog,  köszi Salsa, ha van rá igény, meg valaki megdob priviben a jelszóval, akkor teszek föl szendvicskrémeket, most ugrott be, hogy anno a kolléganőkkel összeszedtünk pár receptet.

     

    na, ennyi jutott mára Jóéjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. december 9. 22:02105905.

    Na, újra itt.

     

    Végre alszanak.  Csongor alvását remélem, hosszú időre elintéztem egy jól irányzott lázcsillapító kúppal.  Nyugi, nem szedáltam le,  csak oltást kapott és felment a láza.  

     

    meggyfa, gratulálok Döméhez! Nagyon szép baba. Élvezd az idillt, az elején nálunk is ez volt... Á, de vedd úgy, hogy nem is mondtam semmit, remélem, nálatok így is marad.

     

    Didokám, néhány hsz-szel lejjebb megtalálod az elbénázott privimet a szupertitkos jelszóval.   Úgy volt, hogy Andris megismerkedett egy fickóval Párizsból hazafelé jövet a gépen és ő szervez olyasmi bulikat, mint a Rohrbeck. Vagyis ő koribuliban utazik. Úgyhogy kibérelte a műjeget hétfőn két óra időtartamra. Nyilvános a dolog, illetve annyiban nem, hogy tudni kell a jelszót és csak úgy engednek be. Semmi extra nem történt azon kívül, hogy kevesebben voltak, mint általában szoktak lenni. Pótnagyi gyerekezett addig, amíg ott voltunk. 

     

    szomki, tedd fel nyugodtan a túrógombit. Ja, már fel is tetted, látom.  nagyon szépre sikeredett.   Ja, és hát mindenki szabadon szerkesztheti a blogot. szerintem lehet kategorizálni új blog nyitásával. 

     

    igorom, látom, alkottál egy négercsókot is.    Te, benne vagyunk a csokis korizásban, de az én koritudományom kimerül abban, hogy botladozom a jégen, miközben görcsösen kapaszkodom Andris karjába és kínomban vihogok.  Szóval, lehet, hogy most elhamarkodottan javasoltad a közös korizást.  Nagyon buzgón töltögeted fel a recepteket. Ha nekiállok sütni, ígérem, becsatlakozom. 

     

    pálci, kár, hogy közbejött valami. Milyen jó lett volna, ha ott tudtál volna lenni egy ŐNK partin.  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. december 9. 21:32105904.
    énvagyok az egyetlen őrült bloggernő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. december 9. 21:20105903.
    a sajtosat készen is le lehet fagyasztani és a tésztát is le lehet, én úgy szoktam, hogy több adag tésztát gyúrok, porciózom és így-úgy, sajtosan, szezámmagosan kisütögetem. a szezámmagot külön is megpirítom, úgy teszem a betojásozott tetejére, mert nagyon lassan sül, a tészta rendes sülési ideje alatt nem pirul meg
    előzmény:
    szomki (105891)
    2008-12-09  18:02

Címlap

top