Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 szeptemberi babavárók

Torolt_felhasznalo_143166
Torolt_felhasznalo_143166
Létrehozva: 2005. december 19. 15:39

Sziasztok!

Úgy néz ki úton van a 3.gyermekem!A babasszobás kalkulátor szerint 2006.Szeptember 2-ára várom!Pénteken derült ki,hogy újra babát várok!Ha más is így van vele jöjjön és beszélgessünk!Nem csak már gyermekeseket várok!Jöhetnek teljesen "kezdő" kismamák is akik jövő szeptemberben szülnek(ha minden jól megy) 

Mindenkit szeretettel várok!!

  1. 2008. december 8. 09:18105827.

    Jó reggelt!

     

    Lenne egy javaslatom: mivel annyi recept hangzott el mostanában, jó lenne, ha egy helyen megtalálnánk őket. Mi lenne, ha nyitnánk egy blogot mondjuk a freeblogon, mindenki tudja az admin jelszót és mindig mindenki feltenné oda a receptjét, ha van akkor fotókkal együtt. Hm? Így nem kell visszakeresni itt, nem kell újra elkérni, hanem ott szépen megtalálható lenne.  

    Pl. nézetne ki úgy, mint ez: http://joliejulie.blogspot.com/2007/11/mascarpons-fehrcsoki torta-vrsfonya.html 

     

    Később jövök, most mennem kell.

     

    szia Sziszike! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. december 8. 09:08105826.
    1 mm-hülyeségeket írok!
    előzmény:
    Blanchy (105825)
    2008-12-08  09:07
  3. 2008. december 8. 09:07105825.
    Most hívott a sógornőm...minden rendben a picivel, már 5 cm jaj, de örülök, mindjárt bőgök, és 1 cm a tarkóredő (nekem ez most nagyon fontos, hogy sikerüljön, valami kis sikerélmény...)
    előzmény:
    Blanchy (105823)
    2008-12-08  08:53
  4. 2008. december 8. 08:55105824.

    Sziasztok !

     

    Sziszike, de jo teged ujra latni !!! Hogy vannak a lanyok ? Hajra, hajra, akkor jo esellyel ujra szeptemberi babad lesz !

     

    Rezi, Arturnak gyogyvirgacsok a fogacskaira

     

    Vizslak, Celine-nek tegnap sikerult egy egeszen egyeduli pisi a bilibe. Szolt, rohant, pisilt, kesz. De valahogy meg mindig ugy erzem, hogy kicsit tart az egesztol. Mindegy, egy kethetes probat meger, aztan meglatjuk.

    Salsa, nalunk Nicolas csinalta pont azt, mint Milan. Kell kakilni ? Neeeeem, es ket masodperc mulva ott volt a bugyiban.

     

    Igen, ez a lomtalanitas nagyon jol jon. Rendesen elvisznek mindent amugy is, hetente ketszer a szemetet, egyszer a papirt, muanyagot, uveget (kulon a falu altal osztogatott kulonbozo szinu rekeszekben) es aprilis es november kozott hetente egyszer a kerti hulladekokat. Par het alatt belejottunk az elejen, most mar soha nem felejtunk el semmit se kitenni elozo esteEs ha igen, az se veszes, a szomszed varosban van a szelektiv gyujto, mindenkinek van egy ingyenes belepokartyaja, es ott segitenek a "szakemberek", hogy mit hova kell tenni. Kulturalt hely ez, keremszepen !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 8. 08:53105823.

    Jó reggelt!

     

    Rézi!Ne mentegetőzz hát akkor kitől tanulta??? szegény Artúr...mennyi fogacska van már?Lekvár istenien hangzik, mint

     

    dinusék csokibarna fala is!Te dinus, ez a mikulás nekem is hozhatott volna egy Dior alapozótén nem kaptam a Mikitől semmit sem, még a férjem csizmáját is én tettem ki az ablakba.

     

     

    Juj, nagyon jó kis recepteket pattintotok fel...

    Dorka!Köszi, most leírom a  kalácsreceptet!

     

    sziszike!Szia!Örülök, hogy jól vagytok.Miért mentek ennyire pontosra, hogy dec.19én lesz a pé-d??Van jelentősége annak, hogy minél hamarabb jöjjön a pici?

    A két lányka nem magától jött össze?Akkor meg hagyjátok a természetrene a pé-det nézegesd!(Nekem is akkörül van, ez vicces-de nekünk most még vigyázni kell, és nem kockáztatok)

     

     

    Salsám!Köszi, jól vagyok, alapvetően tényleg nem panaszkodom...tegnap mondjuk kiütöttem magam,este 8kor fejeztem be a takarítást és azért elmondanám, hogy nem tökéletes takarításról beszélgetünk...ja, és náthás vagyok, torok már nem fáj.

     

    Vizslak a buli nagggyon jó volt!

     

     

    Fú csajok, ma belegondoltam, hogy már elmúlt a második mensim, ergo január elején lesz a 3. és utána lehet próbálkozni, ami nálunk egyenlő lesz a nem vigyázással...hát kíváncsi leszek lenéz-e ránk végre a Jó Isten!

     

    Remélem Didóka Szabija jobban...

     

    Früh eltűnt,

     

    Kismacs!GYERE!!!!!!!Tényleg a legjobb, hogyha kicsit kibeszéled, tapasztalat...nekem a babák elvesztésénél nem is tudom mi lett volna, ha nem vagytok! Hatalmas erőt adott, hogy mások is gondolnak rám, és érdeklődnek, és tudom, bár átérezni nem igazán tudja senki-egy-két kivétellel(nem is kell, és nem is lehet), de legalább tudom, hogy együttérez velem, és ez sokat számít..és nem lehangolt, hanem erőt adott, hogy van tovább!pedig akkor , abban a pillanatban mindegy volt a férj, a gyerek, azt hittem belehalok....de van tovább!!!!!!és tényleg, magadért, és meglátod, ha Te mást sugárzol akkor ha a férjed még valamit is érezd irántad visszatalál...egyébként meg kutya kötelessége egy kicsit odatennie magát, hát azért mégiscsak ott van a két gyerkő a fenébe már...és ahogy Dorka írja, az nem úgy van, hogy ő el,és Te maradsz a két manóval....kőkemény kötelezettségei vannak, csak a baj az, hogy nálatok nem az van, hogy marha jól keres a férjedmert ha nem keres jól, akkor a gyerektartsdíj sem egy nagy összeg... de ne erre gondolj most....hajrá!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 8. 07:47105822.

    Jóreggelt!

     

    Tódor azt mantrázza az ágyban, hogy "nunika", jesszus, ilyent tényleg nem mondok, csúnyábbakat igen, de ezt nem:)

     

    Vizslak - most nálunk is ez megy esténként. Sőt, iszonyatos üvöltéssel megspékelve, végigpróbálja a teljes repertoárt: inni kér anyukától, aztán zsepit, aztán könyvet még, aztán ki akar szállni, aztán ugyanezt apukától

    meg most ARtúr is felzokog éjszakánként, jönnek a fogai.

     

    már megint ezek a sütik. Tényleg én is listát csinálok, aztán jövő hétvégén hajrá. EZ a zabpelyhes is eláll, igor? (ja, és a könyv nagyon durva, egyszerre szivszoritó és bizarr és vicces)

     

    És szeretnék eldicsekedni, hogy én meg lekvárt főztem, almás-körtés-narancsosat, kis bébiüvegekbe töltöttem, aztán most várom,hogy ne romoljanak meg karácsonyig, ajándékba szánom őket. Ez nekem azért nagy szó, mert soha életemben nem főztem még lekvárt....

     

    Kismacs - fura, fura a helyzet, tényleg újfent kérdés, hogy van-e 3.. Meg hát ilyen helyzetben - szerintem gyerekektől függetlenül is -  nagyon nehéz véglegesen felrúgni valamit: közös lakás, hitel anyagi függőség, hát még a gyerekek. Miért mondja J., hogy nem látja már értelmét a kapcsolatnak? mondtad neki, hogy te pedig harcolsz és meg akarod őt tartani?

     

       hello Sziszike - van az több is mint fél év:) Hajrá Hármaskáért előre! Te most valami menő helyen melózol, igaz?  Akkor volt ez a dilemma, ha jól emlékszem.

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 7. 22:29105821.
    Mára búcsúzom is, szörnyű lassú ez a vacak... Jóéjt!
    előzmény:
    vizslak (105820)
    2008-12-07  22:16
  8. 2008. december 7. 22:16105820.

    Na, akkor újra itt ...

     

    Igen, ilyenkor fürdetünk, vagy mostanában 8-f9 volt a legkorábbi, így bírja reggel 7-ig az alvást ... de még nem alszik ám, mert mostanság megjelentek az alibi dumák (kipatentolódik a pizsi, összegyűrődik a párna, még egy estejó stb.) ... evvan.

     

    A sztorihoz csak annyit akartam még, hogy mostani fejemmel azt mondom, hogy én nem bírnék ilyen érzelmi közegben létezni, de persze lehet, hogy éles helyzetben másként, más dolgokat is mérlegel az ember ... 

    Na és persze gyanús, hogy egy fiatal pasi miért éri be ennyivel, de ennek a párnak a történetén elfilózgattunk mi is Gáborral párszor és míg én mindig a kilépés pártján voltam, ő azt mondogatta, hogy simán vállalná ezt a gyerek/ekért ... szóval ki tudja, mi van?

     

    Dinus, a csokiszínre én is kíváncsi vagyok, meg persze a 2 kis krampuszodra is

     

    Andi, úúúdenagyon tudnék én is lomtalanítani, a majdjóleszmégvalamire férjem mellettt Hanna ugyanezt csinálja wc ügyben, de neki sosem sikerül produkálni, fényévekre van a szobatisztaság ...

     

    Helyesbítek, mivel fél órája pötyögöm ezt, mert valami hihetetlen lassú, közben azért csak elaludt a gyerkőc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 7. 22:06105819.

    Sziasztok!

     

    kismacs, jó, hogy jöttél.  Te, én valahogy úgy vagyok a dolgokkal, hogy ha nekem valami bajom van valakivel, akkor általában rájövök arra, hogy tulképp magammal van a bajom. Andris, ha rámsüt egy-egy  épp aktuális rossz tulajdonságot, akkor azért a végén mindig kiderül, hogy az igazából rá illett az adott szituációban. Vígasztaljon némileg, hogy ez J-nél is így lehet.  Érdekes ellentmondás, hogy látszólag minden rendben, nekes is vesz mikulást...JÓ lenne valóban tudni, hogy van-e 3. a háttérben. De osztom a többiek véleményét. Te mindezek ellenére magad miatt változz és a tetteiddel biztosítsd őt, hogy kész vagy őt "visszafogadni". 

     

    igorom, várom az omlós tippet.  aztán a felhalmozott csalafintaságokból a héten kidolgozom a stratégiát és megcsinálom.  A "tejgyűjtő kagylót" sajnos nem találom, így nem tudom lefotózni.   

     

    Dinus, én is nagyon kíváncsi vagyok a falra.  De rendes ez a Beni! 

    andi, nálatok negyedévente van lomtalanítás? Ez igen!Komolyan, ahogy  mesélsz a viszonyaitokról, időnként megfordul a fejemben, hogy esetleg a Marson laktok.  Szegény férjed!  De azért Celine részéről ez célravezetőbb, mint ahogy Milán csinálja. Kérdezem: Milán kell kakilni? Majd áll előttem és üveges tekintettel rámmered, koncentrál és kissé eltorzult vonássokkal, egy enyhe nyomás közepette alig hallhatóan kinyögi, hogy nem.  Bilire, wc-re soha.    

     

    Blankám, nálatok minden ok?  

    titi, csak simán bedobom, a mikróba alacsonyabb teljesítménynél egy rövid időre. Nem kell neki sok, mert a nedvességtartalma elég alacsony. Vigyázni kell, ne melegedjen túl, mert akkor kiszárad.  Látom, Dani jól érezte magát a mikibulin. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_514179
    Torolt_felhasznalo_514179
    2008. december 7. 21:59105818.

    Sziasztok Mamik és Babik!!!

    Hát, újra Köztetek!!!! Hogy vagytok drágák? Láttam, hogy igen nagy a szaporulat, GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Már vagy fél éve nem jelentkeztem, mert vagy dolgozom, vagy pedig a libuskáimat terelgetem, sajna no magánélet. De most remélhetőleg ismét lesz egy kis nyugis időszak, mert Gyurmával eldöntötük, h jöhet a hármaska. Ezért is jötem, hogy elújságoljam...Dec. 19. körül lesz peteérésem, már alig várjuk...nyusz-nyusz.....

    Hamarosan teszek fel képeket, de elég gagyi a gépünk, folyton lefagy. 

    Puszi Nektek, remélem, azé' még emlékeztek rám.- Hamarosan többet leszek itt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. december 7. 21:31105817.
    Nekunk nem kellett hivni, haromhavonta egyszer elvisznek mindent. Ki kell tenni elozo este a kertunk ele es kesz, megerdeklodtem, meg kijelolt lerakohelyek sincsenek. Miket fel nem halmoztam...De szep ures lesz a pince szerdan ! Csak addig a fiuk a kozelebe ne menjenek, mert a rozsdas szogektol teli rohadt falecektol kezdve a felig torott uveglapokig van ott minden.
    előzmény:
    igorka (105813)
    2008-12-07  20:58
  12. 2008. december 7. 21:27105816.
    Nem mindig a no az, aki nem elegszik meg egy "langyos" kapcsolattal...Multkor volt itt egy musor mindenfele hazassagi problemarol. Volt egy hazaspar, tiz gyerekkel !!! A no kozben dolgozott is, a ferjevel meg egyaltalan nem foglalkozott. Teljes volt az elete, o sok gyereket akart, mindig is arra vagyott, allitotta, hogy veluk es a munkajaval mindent megkapott az elettol, masra se ideje, se energiaja nem maradt. De olyan szinten, hogy bevallotta, altalaban megvarja, amig a ferje elalszik es csak azutan fekszik le o is, igy legalabb nem kell szeretkezni Szegeny ferj, o meg tok szerelmes volt meg mindig.
    előzmény:
    vizslak (105810)
    2008-12-07  20:44
  13. 2008. december 7. 21:05105815.

    Én tuti nemk bírnám ki, hogy ne derítsem ki az igazságot a harmadik létéről vagy nem létéről.

    A barátnőmmel szakított most a barátja, szerencsére nincs gyerekük meg közös otthonuk sem, csak egy albérlet volt. Nagyon kikészült a barátnőm neki ő volt az igazi úgy érzi...., Ő el szokta olvasni a srác mailjeit, nem bírja ki, hogy  ne tegye meg azt mondja. 

     

    Vizslak nálatok még csak most van fürdés? Szerencsére a fiúk már alszanak. ma a Beni nem jöhetett le addig vacsizni, amíg rendet nem rakott. Nagyon szép rendet csinál, mindet a helyére tett. Aztán amikro a boti le akart venni egy autót rászólt a Beni, hogy tegye vissza. Talán rájön egyszer, hogy nem is olyna jó kupizini meg mindet elővenni egyszerre.

     

    Mézes kérmes félét a nagyim szokott csinálni, de nagyon finomat, valami lajcsika szelet a neve. és isteni. 

    előzmény:
    igorka (105812)
    2008-12-07  20:54
  14. 2008. december 7. 21:01105814.
    dinus az a csokiszinű tetőtér isteni lehet imádom, főleg ha csak egy falon van háttérként
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. december 7. 20:58105813.
    ez máshol is így megy?én még azzal tarkítottam, hogy holnap délutánra ellentmondást nem tűrő hangon idehívtam egy 7köbméteres konténert. sokba kerül így érdemes kihasználni
    előzmény:
    andi92 (105811)
    2008-12-07  20:53
  16. 2008. december 7. 20:54105812.

    fú ne a kémkedést semmiképpen. mindenkinek van magánszférája még egy kapcsolaton belül is, szerintem ezt érdemes inkább kihagyni. egyszer én is belecsúsztam ebbe egy másik kapcsolatomban és aztán olyan undorítónak éreztem magam, egy sunyi kis sötétben lopakodónakráadásul az ember lánya közben rájön, hogy mivel lesz jobb? mi is a kérdés? hogy együtt maradnak-e vagy nem. két gyerekkel az ember jobban átgondolja a hirtelen döntéseit mint nélkülük, szóval majdnem mindegy, hogy mi az ok nem? 

     

    vizslak, ez garantáltan isteni lettén magam is meglepődtem, mert nemsokmindent néztem ki a zabpehelyből én sem

    előzmény:
    Dinus25 (105809)
    2008-12-07  20:33
  17. 2008. december 7. 20:53105811.

    Dinus, mutasd majd a tetoteret !!! Meg a fiukat is, foleg !

     

    A, csak Celine izzasztotta meg az apjat az ujabb WC-maniajavalA fiukkal soha nincs baj, ok mar tenyleg olyan okos nagyfiuk.

     

    Igorka, jaj, ha lenne idom mindezt kiprobalni !

     

    Ma inkabb pakoltam egy nagyot. Szerdan jonnek a lomtalanitok (legkozelebb harom honap mulva...). Eddig a pinceben itt-ott voltak a kidobnivalok, es volt egy sarok, ahol volt am minden ! A ferjem ugy volt vele, hogy nem surgos, majd egyszer elviszik. Hat most nem lesz tul sok valasztasa, muszaj lesz kedden mindent kirakni, mert felhalmoztam az osszes cuccot a pince KOZEPERE !

    előzmény:
    Dinus25 (105809)
    2008-12-07  20:33
  18. 2008. december 7. 20:44105810.

    Sziasztok!

     

    Igor, ez a zabos izé is baromi jól néz ki, ki fogom próbálni, nekem eddig zabpehelyből csak fűrészpor-ízűt sikerült. A mézeskrémest passzolom, talán az egyetlen süti, amit kimondottan nem szeretek, viszont minden más recept jöhet! Akkor jövő héten már nekiállhatok én is sütögetni, ha azt mondod tartósak ...

     

    Blansi, valahogy megéreztem Akkor jó buli volt, mi?

     

    Kismacs, sajnálom, hogy így állnak a dolgok, de mindig van remény. Először is megint csak azt mondom, hogy ha amúgy sem érzed jól magad a bőrödben, akkor itt az idő a változásra, de csakis a magad kedvéért!!!

    Másrészt meg, bár ezt akartam priviben, de ha már ez a verzió kezd körvonalazódni, akkor jöjjön a "közösbe" egy példa: rokonságban volt egy pár, ahol a villámló hangulatból egy durva pofon hatására lett "társbérlet". Együtt maradtak a gyerekek kedvéért, minden ment a régiben, de külön háló stb.. Ha kívülről nézted, úgy tűnt nincs gond, sőt, mivel nem éreztek jogot ahhoz, hogy beleszóljanak a másik életébe, kevesebb volt a vita. Persz a csaj ott is ki akart törni (hiába, na, a nők sokkal inkább érzelmi alapon működnek) de a srácnak JÓ volt úgy is. Én azt mondtam, ez csak addig fog tartani, még egy 3. nem jön képbe, de nem jött (vagy nem tudok róla). A lány járt terápiára is, így jutott el oda, hogy meg tudja bocsátani a tettlegességet (nem jellemző amúgy a fiúra) és láss csodát, 2 év(!) elteltével újra közös az ágy. Hozzáteszem náluk mindig gond volt a kommunikáció és a béküléskor nagyon sokminden felszínre jött. Nem azt mondom, hogy van párhuzam, mert más az eset, de példa arra, hogy BÁRMI lehet! 

    Jajj, még akartam volna folytatni, de tetű a rsz. és  fürdetés lesz, utána jövök ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. december 7. 20:33105809.

    Sziasztok!

     

    Kismacs én biztos kémkednék a helyedbe utána egy kicist, hogy tuti nincs harmadik fél a dologban. Telefonját megnézhetnéd... Tudom ez szemétség de szerintem kell a tisztánlátáshoz. HA ő úgí gondolja, hogy jó neki így minden akkor, Te probálj meg egy kicsit többet eljárni otthonról, akár csak egy kis sétára, vagy plázázni, persze amikor ő otthon van. Érezze egy kicsit, hogy annyira nem egyszerű az élet 2 pici gyerekkel. 

     

    dorka micsoda sütiket sütsz, én most lazítottam egy kicsit, kezdnek a munka hullámok szétcsaponi a fejem felett. Feszült is lettem nagyon és nem jutok egyről a kettőre. 3 napja lett minden kimosva ehhez képest ma 4 adag ruhát mostam. iszonyat. Még jó hogy anyósom vasal. 

    Viszont a Gergő kifestetet a tetőteret olyanra, amilyet szerettem volna, forró csoki a szín, de nem mindn falon, de még kell egy kicist alakítgatni a színeken. De nagyon hangulatos meg elegáns meg minden. 

    Ja és a miki nagyon aranyos volt velem, hozott nekem egy dior alapozót.

     

    Fiúknál is jól sült el a mikulás volt nagy sikere a csokinak, csináltam képeket is, csak még szanészt vannak a fényképezők.

     

    Andi szegény férjed akkor megküzdött a gyerekekkel, vyg csal celin dolgoztatta meg?

     

    jegyeztelnem kellett vona, mert nem tudom mit akartam írni, de már mennem is kell dolgozni.

     

     

    előzmény:
    igorka (105807)
    2008-12-07  20:08
  20. 2008. december 7. 20:20105808.

    blansika itten a kalácsrecept:

     

    25 gramm élesztő, 1-1 dl tej, 60 gramm porcukor, 500 gramm finomliszt, 80 gramm vaj vagy margarin, 1 csomag van. cukor, 1 csipet só, 4 tojás sárgája, 1 citrom reszelt héja

     

    élesztőt felfuttatod, szitált liszt közepébe bedobod, kovászt készítesz úgy negyed óra alatt meg is kel a liszt közepében. addig felolvasztod a margarint, meglangyosítod a maradék tejet, ebbe kevered a cukrot, sót, sárgákat, citrom reszelt héját. apránként a liszthez adod és összekevered majd a végén a langyos vajat is hozzáadod. dagasztóspirállal jó sokáig dagasztod, míg el nem válik az edény falától és jó fényes. 30 percig keleszted, aztán átgyúrod, formázod, és 200 fokos sütőben addig sütöd míg a tűpróbád jó lesz, ha túl sötét akkor takard le sülés közben alufóliával nehogy megégjen a teteje.

     

    mindjárt dobom a mézesreceptet csak megkeresem, meg verám találtam egy jó kis útmutatást arra vonatkozóan, hogy mire kell vigyázni az omlósnál!!!

    előzmény:
    Blanchy (105803)
    2008-12-07  17:28
  21. 2008. december 7. 20:08105807.

    andikám igen abból, csak másmás módon díszítettemma viszont megcsináltam az évszázad ár/érték arányban legmenőbb sütijét. esküszöm nektek, ezt mindenképpen dobjátok össze, mert kis ráfordítással olyan isteni süti lett belőle, hogy a hihetetlen.

     

    egy sima kis zabpelyhes süti receptet dobtam fel. leírom a sima receptet is, hogyha csak az van otthon, akkor abból kreáljatok, de érdemes a másikat kipróbálni, mert beszarás finom.

     

    szóval a sima recept: zabpelyhes puszedli

     

    250 gramm barnacukor, 50 gramm vaj, 2 tojás, 2 csomag van.cukor, 250 gramm zabpehely, 1 ek. kakaópor (a keresűből) és 1 ek. nesquick.

     

    175 fokra felnyomom a sütőt, vajat cukorral habosra, bele egyenként tojások és a van. cukor. bele a zabpehely, a kakaó, kever, sütőpapír a tepsibe, kis halmok egymás mellé, 20 percig süt.

     

    ezt én úgy változtattam, hogy a 250 gramm zabpelyhet kiváltottam 150 gramm zabpehely-100gramm darált mogyoróra (tecsóban lehet kapni előre csomagolva, én még daráltam rajta), tettem bele 1 narancs reszelt héját, 1 kk. őrölt gyömbért, és szintén a tecsóban van kandírozott citromhéj a tortadíszek környékén, abból is egy 2 ek. került bele.

     

    esküszöm az a belepirult mogyoró a kandírozott citromhéjjal mennyei

    előzmény:
    andi92 (105805)
    2008-12-07  18:08
  22. 2008. december 7. 19:53105806.
    macseknevicceljmár, erre kérdeztem, hogy végiggondolta-ehát a dolgok azért nem úgy működnek hálistennek, hogy ő elköltözik és megszűnnek az anyagi terheiérezze csak át a súlyát annak amibe belekezdett. mit akar? fenntartani egy másik lakást és folyosítani a gyerkőcei részére a megfelelő összeget, nem hinném, hogy ez a verzió annyira tetszene nekiha csak amiatt marad veletek, hogy ne szálljon ki rosszul az tényleg régen rossz, nade erre találták ki a párterapeuták a megfelelő gyakorlatokat. basszus azért mégsem a 17. században élünkminden kedves férfi kartárs vállalja a felelősséget az utódokért. szerencsére már akkor is ha nem akarja, erre van a bírósági ítélkezés. nade reméljük, hogy ide nem kell eljutnotok. próbáld meg rábírni, hogy a gyerekek érdekében együtt próbáljatok meg cselekedni. az lehet, hogy neki ez így jó, persze, hogy jó, mert marha kényelmesnade azért hagyjuk már, madárnak ne nézzen, tökéletesen igazad van, sokkal jobb ha tudod az igazat. nekem egyébként gyanús az egész. nyilván nem fog a lábaid elé borulva bármit bevallaninagyon nehéz lesz, de légy erős előtte. együtt vettétek fel a hitelt? közös önerőtök volt? közös néven van a lakás? nekem a legfurább, hogy ha belegondolna abba, hogy ez mennyire durva, akkor nem fájdítaná a szíved azzal, hogy más minőségben van jelen az életedben mint addig, de tudjuk be annak, hogy valószínűleg ő is zavarodott. azért még vannak megválaszolandó kérdések. ne hagyd magad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!és megint mondom, gyere gyere gyere mesélj, írd ki a gondolatokat, akkor összeáll a kép és ez erősebbé tesz téged!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    kismacs (105801)
    2008-12-07  16:23
  23. 2008. december 7. 18:08105805.
    Igorka, ezek az utolso sutik (irto szepek !!!) a legutobb beirt receptedbol vannak ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. december 7. 18:08105804.

    Kismacs, szerintem akarmit mond a ferjed (talan fel o is, remenytelennek latja a helyzetet, inkabb bebeszeli maganak, hogy igy marad, mert fel mindattol, amit tennie kellene azert, hogy megvaltozzon...es talan most tenyleg ugy erzi, hogy ha nem is szerelemmel, de szeret teged annyira, hogy egyutt maradjatok a gyerekek miatt), amig nincs harmadik, addig igenis BARMI lehet (utana is, csak ugy mar tenyleg nehezebb). Egy dolgot donts el : te szerelemmel szereted-e meg ot, de amiket leirtal, azok utan igen. Akkor meg rajta, egy probat meger. Ne azt nezd, hogy o mit tesz erted egy ideig, csak azt, hogy te mit teszel. Ne "nyomulj" nagyon, nem azt akarom mondani, de igenis ugy kezeld, mint egy ferfit, akit szeretsz. Probalj meg minel kedvesebb, vonzobb lenni, neha simogasd meg, ha elmesz mellette, bokolj neki, ereztesd, hogy te tovabbra is szereted. Ha ezek utan se valtozik semmi, akkor meg mindig raersz komolyan gondolkozni. Ha juliusban meg minden rendben volt, meg nem szurkulhettetek bele nagyon a rossz kapcsolatba, negy honap nem a vilag vege, nem egy olyan hosszu idoszak, ami utan nem lehetne ujra kezdeni.

    Hetvegeken mit csinaltok, kulon utakon jartok, vagy ul mindenki otthon ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. december 7. 17:28105803.

    Heila!Inkább ne írtad volna be a Botika dolgot annyira mélyen érintett, hogy ma még egy falat nem ment le a torkomon.

     

    vizslak!Honnan tudtad?Nem fogjátok elhinni, DE a pincérsrác maximálisan vágta, hogy ki vagyok pedig a múltkori alkalom volt az első, hogy ott jártunk,.mondta, hogy ugye éna  múltkor a többi csajjal annál az asztalnál ültem-és mutattaŐ szolgált ki minket, marha jó fej volt.

     

    dorka!

    Nekem dobhatsz isteni mézeskrémes receptet!!!Megmondom őszinténa  nagy bajom a mézeskaláccsal, hogy nálunk az annyira nem menő....

    Eldobod priviben a kalácsrecepicét?Vagy majd felhívlak, és lediktálod!!!

     

     

    Kismacs!Tudd, hogy rengeteget gondolok RÁD!!!!Nagyon nehéz lehet most NEKED!DE NE add fel, kérlek, és tudom, nem is fogod.annak ellenére, hogy a frjed azt mondja most, szte nincs visszaút, azért ha másért nem, magad miatt változtass!!!!Te is jobban fogod érezni magad!

    előzmény:
    Blanchy (105802)
    2008-12-07  17:25

Címlap

top