Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 szeptemberi babavárók

Torolt_felhasznalo_143166
Torolt_felhasznalo_143166
Létrehozva: 2005. december 19. 15:39

Sziasztok!

Úgy néz ki úton van a 3.gyermekem!A babasszobás kalkulátor szerint 2006.Szeptember 2-ára várom!Pénteken derült ki,hogy újra babát várok!Ha más is így van vele jöjjön és beszélgessünk!Nem csak már gyermekeseket várok!Jöhetnek teljesen "kezdő" kismamák is akik jövő szeptemberben szülnek(ha minden jól megy) 

Mindenkit szeretettel várok!!

  1. 2008. december 7. 17:25105802.

    Sziasztok!

     

    fú, Kismacs, bakter, azé ez nagyon érdekes...nem akarja folytatni a  kettőtök közötti kapcsolatot, jó ez így neki, de ez elgyen neked is így jó...hát, ehhz valóban NAGYON fiatal vagy.A rohadt életbe, hogy az anyagiak így meghatározzák az ember életét, ez borzalmas...mi romolhatott el?????Nekem ez annyira gáz, hogy nem is akarja, hogy jobb legyen...és igen, megértem amit írsz, hogy bárcsak legalább idióta szemét lenne, és így legalább utálhatnádŐszintén mondom,ilye helyzetben hiába minden értekezésünk, amit itt folytattunk ezekről a helyzetekről ugyanis ez egy új helyzet.

    Sajnos én is csak azt látom JÓ megoldásnak, ha elköltözik tőletek, és akkor talán a hiányotok, a CSALÁD hiány amegvilágosítja a búrájátén ezt komolyan, de nem értem.....

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kismacs (105801)
    2008-12-07  16:23
  2. 2008. december 7. 16:23105801.

    Szia igorka!

     

    Azt mondja nincs harmadik. Nem tudja, mit akar; neki jó így  (na, ezt nem tudom elhinni).

    Azután kezdődtek a gondok, miután elkezdett itt dolgozni (de lehet nincs köze hozzá), júliusban még minden ok volt (vagy csak úgy tűnt?)

    Ó, ha rajta múlna, nem jött volna elő semmi karácsony előtt. Én szeretnék a dolgok végére járni, minél előbb, lesz@rom a karácsonyt. Jobb a biztos rossz, mint a bizonytalanság.

    És ha elköltözne? Éhenhalnánk, de komolyan. A gyedem a csp együtt sem elég a törlesztőrészletre+rezsire

    előzmény:
    igorka (105799)
    2008-12-07  16:10
  3. 2008. december 7. 16:12105800.

    rézi, igen a liszt az finomliszt

     

    vizslak, igen, zárt dobozban, hűvös helyen 3-4 hétig is eláll!!! de ez majdnem minden sütire igaz, kivéve a habosok nagyrészét, de mondjuk a mézeskrémesre ez nem igaz, az is eláll sokáig megfelelő tárolás mellett és nagyon finom. recept köll?

     

    heilám, nem voltunk sehol, itthon kiscsaládunk körében mikiztünk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. december 7. 16:10105799.
    macs nagyonnagyon tudom, hogy most mit érzel. gyomorgörcs, ebben a totál megváltozott viszonyulásban amibe kerültetek és kétségbeesés, hogy mi lesz nélküle. minden kétségbeesést félretéve kérdezted tőle, hogy mégis hogy gondolja a továbbiakat? nem akarok vetíteni, de a pasik akkor állítják ilyen magabiztosan, hogy a helyzet visszafordíthatatlan, hogyha a látótérbe került valaki más. erre rákérdeztél? hidd el akkor sem lenne jobb ha utálnád. most jelenleg valószínűleg könnyen beszél, mert egy nehéz, már-már talán utált, szorult helyzetben érzi magát. elgondolkodott vajon, hogy adhatna egy esélyt szakember segítségével is??? párterápia? mióta nem működnek köztetek a dolgok? elég visszafogottak az empatikus képességei, hogy nem volt benne annyi, hogy a karácsonyt megvárja legalább. vagy már annyira érett benne a dolog, hogy túl nagy szemfényvesztésnek érezte volna. mindenesetre nem bíztató...egyetlen esélynek azt látom, hogy költözzön el. hátha a hiányotok megvilágosítja az érzéseit. biztosan ő is zavarodott egyébként. gyere mesélj már valamit, sokkal jobb úgy hidd el
    előzmény:
    kismacs (105798)
    2008-12-07  14:47
  5. 2008. december 7. 14:47105798.

    Sziasztok!

     

    Annyi mindent akartam írni, mert tele vagyok gondolatokkal, azzal kapcsolatban, amit írtatok, de nem megy.

    Bőghetnékem van, de még azt se engedhetem meg magamnak, mert a kicsik mindjárt ébrednek (J dolgozik). Elhatároztam, hogy nem adom fel, erre jött egy újabb beszélgetés... J nem lát esélyt arra, hogy meg(vissza)változzanak a dolgok. Most erre mit mondjak?

    Tényleg nem tudom, hogyan tovább.

    Már a lakásokat nézegetem a neten, de amikre telne, ha eladnánk a mostanit, hááát. Elkeserítő.

    Mindeközben pedig normális apaként viselkedik, nagybevásárol, Mikulást vesz a gyerekeknek (és nekem is), segít, takarít, fürdet, játszik stb. Én már nem értek semmit. Egyszerűbb lenne, ha nem csinálna semmit és utáhatnám.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 7. 13:23105797.
    Elmentem delelott a misere, jo kis csendeletre jottem haza (mondjuk minden volt, csak csend nem...). A pinceben ordit a zene, benezek a dolgozoba, sehol senki, csak Celine hatalmas pluss-tigrise "ul" a fotelben es szamitogepezikJovok fel, Celine nagy buszken ul a vecen, lobalja a labat, a ferjem meg tepi a hajat, hogy a lanyka tizpercenkent WC-re akar ulni, eredmeny persze semmi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 7. 13:10105796.
    Megint csak azt mondom, hogy nem vagyok se doki, se pszichologus, de szerintem az enyhebb figyelemzavar is adodhat abbol, hogy Peti nem beszel meg igazan. Tomi kiscsoportos baratai kozott annak idejen megfigyeltem, hogy az a par kisgyerek, aki 3 evesen meg alig beszelt, sokkal izgagabb, harsanyabb, durvabb volt mint a tobbiek, aztan ahogy egyre jobban beszeltek, egyre jobban lenyugodtak.
    előzmény:
    Heila (105795)
    2008-12-07  12:56
  8. 2008. december 7. 12:56105795.

    Kurvahideg  ezt már Peti is ismeri

    Ja, és az Uzsonnán is jót nevettem

     

    Még mindig unyanaz a vizsgálatsorozat következő állomása amit a kórházban kezdtek.. figyelemzavar, autizmus, hiperaktivitás..  bár ma már végignézte a 101 kiskutyát egy helyben ülve.. szerintem egyik fent említett betegséggel rendelkező gyerek sem tenné.. most Thomast nézi, itt ül mellettem.. úgyhogy remélem kizárják végre mindhármat és békénhagynak

    De valahogy a figyelemzavart eddig egyik doki sem akarta kizárni

    előzmény:
    andi92 (105793)
    2008-12-07  12:39
  9. 2008. december 7. 12:44105794.

    Ja, a Magyar Intezetben is le kellett adni egy parsoros szoveget, hogy mit mondjon a Mikulas a gyerkoknek. Nem akartam semmi rosszat irni, gondoltam szegenyek, en ugyis lecseszem oket nap mint nap elegszer, legalabb a Mikulas mondjon nekik csupa jot ! Mondott is, Nicolas azota azzal jon, hogy "de a Mikulas is mondta, hogy jok voltunk !" (mert azt irtam tobbek kozt, hogy nagyon jol tanulnak, nagyon aranyosak a kistestverukkel, stb, stb)

     

    Hu, ma azert magamba szalltam egy kicsit. Ugy latszik mostanaban tobbszor mondok csunyatA gyerkok ugye csak tolem hallanak ilyesmit, ugyhogy szerintem nem is nagyon tudjak neha, hogy csunya szo...Mindenesetre angyali mosollyal azzal jott ma az egyik fiam, hogy "mama, becsukom az ablakot, jo, mert kurva hideg van a szobaban !"

    előzmény:
    Heila (105790)
    2008-12-07  10:46
  10. 2008. december 7. 12:39105793.

    Heila, annyira remelem, hogy most mar tenyleg megnyugtatnak !!! Most milyen vizsgalatok lesznek ?

    Peti naprol napra fejlodik, ahogy irod, most indult be, van ilyen ! Tudod, aki ketszer beall a Mikulashoz a sorba, annak nagyon is helyen van az esze es nagyon is jol tudja, mit csinal.

    előzmény:
    Heila (105790)
    2008-12-07  10:46
  11. Torolt_felhasznalo_844746
    Torolt_felhasznalo_844746
    2008. december 7. 11:28105792.
    Na remélem sikerül feltölteni végre, ez már a harmadik nekifutásom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_844746
    Torolt_felhasznalo_844746
    2008. december 7. 11:10105791.

    Sziasztok!

     

    Mi is voltunk Mikulásozni, ott ahol Heiláék először, a Fisher Price-oson.Hát Heilám, jól tettétek hogy hamar leléptetek.Iszonyat zsúfolt, kis picike helyiség, alig volt levegő, 2 lépést alig lehetett tenni.

    A Normafás már a képből ítélve sokkal jobb volt ebből a szempontból.

    Viszont az tény hogy Danit és szemmel láthatóan a többi gyereket sem érdekelte a zsúfoltság, mert irtó jól eljátszottak, nagyon szupi játékok voltak, Danit 2-kor alig tudtuk elrángatni, de akkor már muszáj volt mert láttuk rajta azért hogy fáradt, meg enni is épp ideje lett volna.

     

    Volt tombola is, nyertem, persze csak kis apróságok voltak benne, de akkor is örültem, sosem szoktam én ilyen szerencsés lenni.

     

    Igen, nálunk is az a legfeltűnőbb, ahogyan Heila is írja hogy Dani végre nem csak utánoz szavakat, hanem adott szituációkban mondja az odaillőket, ami legelőször engem nagyon meglepett.

     

    Dido, Szabinak jobbulást!!

     

    Igorka, ezek a  sütiköltemények!

     

    Rézike, tök jó hogy a lakóparkban ilyen jó kis közösség jött össze, szuper hogy ilyen jól megszerveztétek a gyerekeknek a Mikulásozást!!

     

    Szomki, te is nagyon jó dolgokat írtál, ezen a vonalon elindulva talán én is sejtem már mit és hol rontottam el anno.Persze változtatni már azon nem lehet, de talán tanultam belőle és egy következő kapcsolatban majd egyszer valamikor hasznomra lesz.

     

    Andi, fiúknak jobbulást.Amiket a bölcsiről írsz, hú biztosan nagyon jó lehet, szupik lehetnek azok a foglalkozások.

    A 3 évig itthon a gyerekkel témához: épp minap mondtam egy barátnőmnek, hogy ha az anyagiakat nem nézzük, hiszen ez az évünk a leggázabb ebből a szempontból, akkor ezt az évet élvezem a legjobban itthon.Olyan jó, mert már annyi mindent lehet csinálni Danival, lehet vele menni ide-oda, egyre kis okosabb, olyan jó.Persze vannak nehézségek, meg néha hisztik, de én akkor is élvzem és nagyon örülök hogy itthon lehetek vele.

     

    Celine által átkeresztelt "uzsonna" nevű tornatanár.

     

    Salsa, jól emlékszem te írtad egyszer hogy szoktál lefagyasztani kakaóscsigát?Milyen kiengedés után?Ugyanolyan fini?HOgyan kell felengedni, sütőbe tenni, vagy ilyesmi?

     

    Tegnap előjött a kreatív énem és  úgy döntöttem hogy én is csinálok SK ajándékokat(jobb később mint soha nekilátni), és rémlett hogy Kismacs és Igor is írta hogy csináltak narancslekvárt.

    Igorkám, leírnád a receptedet?Persze Kismacs ha olvasod és tudsz írni, akkor tőled is szívesen fogadom!

     

    Tali: nem tudom tudok-e jönni, bár látom még nincsen fix időpont, ha majd lesz valami konkrét akkor próbálok sógornővel egyezkedni hátha átjön Danira vigyázni.Jó lenne.

     

    Na ezt elküldöm, aztán a következőben próbálok képet csatolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. december 7. 10:46105790.

    Andi! tegnap mesélt egyik kolleganő tűsarkúban tipegő mikulásról is

     

    Egyébként nagyon nagyon jól volt megszervezve, dehát Tensi, imádom őket  a regisztrációnál meg kellett adni hogy mit mondjon a Mikulás, a gyerekek kaptak egy névcédulát számmal, és a szám szerint tudta a Mikulás hogy mit mondjon. Pl az előttünk lévő kislánynak azt mondta hogy legyen türelmesebb a kistesóival.. szóval a Mikulás mindent tud és mindent lát

    előzmény:
    andi92 (105788)
    2008-12-07  10:33
  14. 2008. december 7. 10:39105789.

    Mondtam hogy megkaptuk az időpontot a koraitól? Dec. 16. (akárcsak az árverésé)

    Jobban örültem volna ha ez a 9000 Ft-os programunk januárra marad.. dehát ez van  De azért várom is hogy túl legyünk rajta. és reménykedek hogy ők nem fognak semmi rendelleneset találni..

     

    Andi! De jó, de boldog lesz Celine

    előzmény:
    vizslak (105787)
    2008-12-07  10:30
  15. 2008. december 7. 10:33105788.

    Sziasztok, jo reggelt !

     

    Heila, de jo, hogy Peti igy beindult !

    Jok a kepek nagyon, foleg Petirol. A Mikulas kiabrandito felcipoben, hat hol van a hatalmas Mikulas-csizma ?

     

    Vizslak, jot nevettem azon, hogy meg mindig foglalkoztat a baba ! Hat nem tudom, megkapja-e, honnan is tudnam, az angyalkak hozzak, nem ?Angyalkanak ezuton szep szemuvege lesz, deresedo haja ez nagypapanak hivjak...Kerte a listat, Celine-nek ezt kertuk. De azt hiszem, ha valami miatt nem tudja megszerezni, akkor tolunk megkapja, mert nagyon beleszeretett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. december 7. 10:30105787.

    Gondolom, mennyire megnyugtató, és tényleg rövid időn belül látványos fejlődésre képesek ebben a korban Forraltbor .... nyamm

     

    Kipróbáltam egyébként Hannával ezt a szembeülős dolgot, és nem mindig tartja a szemkontaktust, attól függően, hogy mennyire kötöm le, mert tegnap pl. mivel Mikulás már "lefutott", gondoltam, jöhet a kiskarácsony-nagykarácsony és vagy 10x el kellett énekelnem és közben végig nagyon figyelmes volt, gondolom, memorizált Próbálj ki te is többmindent, hátha ...

    előzmény:
    Heila (105785)
    2008-12-07  10:21
  17. 2008. december 7. 10:24105786.

    Olyan hülye most az nlc.. nem akartam még elküldeni

     

    Dido! Én is akartam kérdezni, hogy milyen immunerősítő kúrát fogtok csinálni?

     

    Szomki! Sikerült cipellőt venni? Emilcímét nem küldtem el a csajnak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. december 7. 10:21105785.

    Szia Vizslak!

     

    Nem is az a feltünőbb hogy nő a szókincse, hanem hogy rendeltetésszerűen használja a szavakat  mert eddig csak mondta utánunk ha kértük.. de most pl az irodában Bencével játszott, míg mi forraltbort iszogattunk  és Bence elment pisilni.. Peti meg járta körbe az irodát, és kereste, mondta hogy baba, baba.. ( fura hogy babának szólította ) de eddig pl ha eltünt Bence, akkor foglalkozott mással.. meg egyre többet előfördul, hogy ha sít, akkor mondja közben miért sír.. ez olyan jó

    előzmény:
    vizslak (105784)
    2008-12-07  10:04
  19. 2008. december 7. 10:04105784.

    Jóreggelt!

     

    Heila, Peti milyen önfeledt tud lenni Látom, nem hagytad a véletlenre a Mikulással való találkozást Ezek szerint egyre inkább szövegel Peti?

    Azt hiszem igazad van, most hogy konkréttá kezd válni a napközi dolog, egyre risztóbb  ... nekem

     

    Andi, nagyon ügyes vagy az ajándékok beszerzésével, és (talán mindannyiunk nevében) kíváncsiskodnék, hogy Celine megkapja a pisilős babát? Igazgató néninek meg tényleg kijár a pirospont Családodnak gyógyvirág

    Igazad van, 2-3 napot jobban el tudnék képzelni/viselni, majd rákérdezek erre a konstrukcióra is, úgyis megnézzük, hogy egyáltalán milyen ez az egész.

     

    Igor, micsoda süticsodák Komolyan kérdem, ezek elállnak karácsonyig? (ha nem számítjuk, hogy kiccsaládod felfalja addig)

     

    Blansi, akkor mától a Cactusban is előre köszönnek neked a pincérek?  

     

    Dido, sajnálom, hogy Szabika megint beteg Remélem gyorsan kiheveri és ti is megússzátok Milyen immunerősítőt próbáltok?

     

    Som, Meggyfa, remélem, minden a legnagyobb rendben de már úúúúgy szeretnék gyönyörködni

    előzmény:
    Heila (105783)
    2008-12-07  09:10
  20. 2008. december 7. 09:10105783.
    Ezek pedig Normafán a Tensi Mikulásnál
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. december 7. 09:08105782.

    Mikulásos képek

     

    1. Pannonos Mikulásbuli rénszarvasai. Az egyiken megmutatta hogy vizsgál a doktornéni

     

    2. Cipőkikészítés

     

    3. Itthon is járt a Mikulás

     

    4. F.P. Mikulás Mire észrevettem, már másodszor is sorbaállt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. december 7. 09:02105781.

    Sziasztok!

     

    Dido! Jobbulást Szabikának! Peti is beteg lett, szinte semmit nem aludtunk éjjel. Megint voltunk unokatesóméknál, akikkel még nem sikerült találkoznunk úgy SOHA hogy Peti ne legyen beteg utána..

     

    Micsoda sütik!  Igorka ezt az utóbbi receptedet mi is kipróbáljuk, Peti is szeret sütni velem

    Igorka! Voltatok Normafán? Mi voltunk a Fisher Price mikulásnál is az Erzsébet Hotelben, oda szerencsére időben odaértünk, utána jött a tömeg, de mi akkor már léptünk a Normafára, ami nagyon jó volt  Mikor buszoztunk le, az út szélén állt egy Mikulás, és integetett a buszban utazó gyerekeknek, hogy szálljanak le. Nem siettünk sehova, leszálltunk  Peti olyan örömmel szaladt oda hozzá  kérdezte tőle a Mikulásbácsi hogy hány éves.. mondta hogy ketti kapott tőle ajándékot, majd a következő busszal lejöttünk a hegyről

     

    Bozsbozs története olyan volt mint egy film.. erős volt, küzdeni akart, és annyira vártam a Happy End-et

    Erről jut eszembe.. Blanchy! azt hiszem Te néztél be a Botikás topikba.. olvastad hogy meghalt?

     

    Férfi-nő témához nem igazán tudok hozzászólni.. szinte gyerekként jöttünk össze és akkor még minden más, nincs benne a kapcsolatban az a fenenagy büszkeség, csak a szerelem, majd egymás mellett és egymáshoz idpmulva váltunk felnőtté.. azt hiszem aki idősebben kezdi a kapcsolatot, teljesen más  és nehezebb az egész. De nekem a szüleim is, mi is, tesómék is, 1 kivételével az unokatesóim is tízenévesen találtuk meg a nagyŐt és azóta is együtt  pénteken ünnepeltük a 10 éves évfordulónkat

     

    Vizslak! Szerintem Hanna sokkal könnyebben fogja venni mint Te.. és élvezni fogja a társaságot

     

    Andi! Te fiacskádnak is jobbulást! Micsoda igazgatónő  elhiszem hogy jól esett, kincs az ilyen

     

    Borikáknak boldog névnapot!

     

    Meggyfa családnak meg hatalmas gratula

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. december 6. 20:31105780.
    Blanchy, ez a bolcsi tenyleg nagyon klassz talalmany ! Nem csak megorzo, hanem diplomas gyerekgondozok foglalkoznak a kicsikkel. Neha olyanokat csinalnak,  hogy csak nezek. Ahova Nicolas jart, ott peldaul a gyerkok kedvenc szorakozasa volt, hogy megtoltottek az "ovonenik" egy nagy kadat rizzsel, es a gyerkok ide-oda toltogettek, ontogettek, szortak szet mindenhova...Tomiek sutit sutottek, polot festettek, volt mindenfele program. Ezert szeretnem, ha Celine is menne. Nem is draga, legutoljara 2 euro korul fizettunk egy oraert, az itt semmi. Hatulutoje, hogy nehany helyen peldaul penteken kell telefonalni es lefixalni a kovetkezo hetet, ugyhogy soha nem tudja az ember elore, hogy lesz-e hely, ugy nehez programot szervezni, de mondjuk ez nem is azert van. Mas helyen meg elore meg lehet beszelni, hogy minden kedden es csutortokon menjen mondjuk a gyerko.
    előzmény:
    Blanchy (105777)
    2008-12-06  18:27
  24. 2008. december 6. 18:53105779.

    Dido, jobbulast Szabikanak, remelem hamar megerosodik az immunrendszere, es januartol mar minden rendben lesz !

     

    Koszi nekunk is a jokivansagokat, szerencsere ugy nez ki, valami villam-virus volt, a fiuk meg faradtak, de ma mar nem volt lazuk, es nem is jott ki beloluk semmi. Celine el es virul, remelem nem all be a sorba...Es ugy dumal, de ugy !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. december 6. 18:50105778.
    Megvan, megvan, megvan az osszes ajandek !!! Egyedul mentem el maszkalni, igy meg a tomeget is elveztem ! Evente egyszer johet a forgatag, valahogy jo elvegyulni az emberek kozott, mindenki mosolyog, latszik, hogy ajandekot keres, vagy mar meg is talalta es kozben arra gondol, hogy hogy fog neki valaki orulni. Bementem az egyik jatekboltba, ott csak megneztem valamit, hat alig tudtam kijonni anelkul, hogy vegigalltam volna a sort.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top