Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen Érden lakni?

salsa
Létrehozva: 2005. december 13. 14:49

Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt állunk és Érden is körülnéztünk. Van jó néhány szimpatikus ingatlan kedvező áron. De mielőtt bármibe is belevágnánk, kicsit körbe érdeklődöm. Milyen Érdről a bejárás reggel az M7-en? Hány óráig kell az embernek elindulnia, hogy elkerülje a dugót? Milyen Érd infrastruktúrája, milyen fejlesztések várhatóak? Milyen a tömegközlekedés? Busz, vonat? Azt hallottam, hogy az ovikba csak protekció útján lehet bekerülni, mondjuk ez még nem aktuális. Milyen a kultúrális élet, milyenek a a szórakozási lehetőségek? Milyen a közbiztonság? (Halkan suttogva, zárójelben: Mi a helyzet a  kisebbséggel? Bocsánat, ha valakit ezzel megbántanék.)

Várom a véleményeiteket.

  1. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2005. december 13. 16:3826.

    Sziasztok!

    Lehet Érdet nyugodtan szidni, de melyik várost nem?

    Azt viszont kijelenthetjük, hogy az utóbbi időben rohamosan fejlődésnek indult. Én 24 éve élek itt, a szüleim még régebb óta, úgyhogy elég jól ismerem.

    Belső tömegközlekedés szerintem nem igazán megoldott, ezért a legjobb, ha van az embernek autója.

    Bp-re könnyen és gyorsan be lehet jutni, nemcsak a már említett főbb útvonalakon, hanem ha dugó van, akkor a "kertek alatt" lehet próbálkozni, általában sikerrel.

    Kisebbség szerintem ma Magyarországon mindenütt van, nemcsak Érden. Nekem gyűlt már meg velük a bajom, de ez nem azért van, mert itt lakom.

    Csatornázva valóban nincs mindenütt, de szippantani sem hetente kell, úgyhogy szerintem nem vészes.

    Óvodai helyhiány valószínűleg nem csak Érden probléma.

    Szórakozni járni nyugodtan lehet a Camponaba, vagy bemenni Bp-re, nincs olyan messze. Szerintem ha Bp egy külső kerületében laksz, akkor is lehet, hogy kell annyit utazz egy szórakozóhelyre, mint mondjuk Érdről a Camponaba.

    Nagy előnye ennek a városnak, hogy közel van Bp-hez, az emberek általában barátságosak, és Érd tényleg a legnagyobb falu Európában, abban az értelemben, hogy mindneki ismer mindenkit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. december 13. 16:2925.

     

     

            Bizony a sok élelmiszer bolt helyett, inkább egy mozit csináltak volna. A sarkon a plusz meg sokszor kong az üreségtől.

    előzmény:
    Madrin (21)
    2005-12-13  16:10
  3. 2005. december 13. 16:2524.

     

     

                         Nem tudom, az én gyerkem közértes pesten, sokszor nagyon későn végeznek, de nem mondta, hogy van ilyen. Igaz, mi nem érden lakunk, de oda már be lehetne menni érte a kocsival. Persze az is lehet, hogy inkább Pesten marad. 

    előzmény:
    Madrin (23)
    2005-12-13  16:13
  4. 2005. december 13. 16:1323.

    perzse,  úgy tudom már van éjszakai járat az eteléről.

    Ezt az öcsém mondta, bezzeg amikor én voltam fiatal, vagy rohanhatam a 23,20 -as buszhoz vagy megvártam a 4 óra nem tudom hány percet...

    Ezt nagyon utáltam akkor....

    előzmény:
    perzse (20)
    2005-12-13  16:07
  5. 2005. december 13. 16:1322.

     

             Már ne haragudj csilluci, az Érdiek tán nem veszik igénybe,

    a zámori, meg a sóskúti gyorsjáratokat? Aztán meg a környező településen lakók nem vesznek méregdrágán bérletet. Miért ő miattul rossz a közlekedés? Tán a Volánnak kéne ennyi pénzért több járatot inditania? A hétvégi közlekedést már ne is említsük ugye? 

    előzmény:
    csilluci (18)
    2005-12-13  15:54
  6. 2005. december 13. 16:1021.

    JA közlekedés,

    szerintem az elővárosok közül Érdről a legjobb, mehetsz Pestre az M7-esen, a 70 -esen a 6-oson, indulhatsz a az M0-ról is...

    Épül az M6-os is. Ennyi út a főváros felé, szerintem nem sok pest megyei városból van.

    Tömegközelekedésről meg annyit hogy mi rákaptunk az elővárosi vasútra, 7 körül szoktunk menni és 2 percenként jön a vonat na jó lehet hogy 5))

    Az igazi kanáánt számomra az jelentené ha végre az Eteléről METRO menne már.

    MÁr írta vki hogy épül a sport csarnok is, 2 uszó medencével, azért az vicc volt hogy egy 60 ezres nagyvárosban nincs ilyen...MAx a termál fürdőbe lehet lemenni uszkálni.

    NEkem mondjuk hiányzik a Shop stopból a mozi.

     

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  7. 2005. december 13. 16:0720.

     

                

                        Kedves érdeklődők. Hol Érden? Mert nem mindegy.  Érd, egy hatalmas területen fekszik. Én nem érdi, hanem Tárnoki vagyok, ami Érdtől kifél 6 km.-re van. De a a faluból, nagyon rossz a közlekedés, de a falu egyik fele a vonatállomásra épült, az még jó. Azért írom csak ez le mert Tárnok, nagyon szép kistelepülés, és itt is ahogy látom sok az eladó ház. 

    Érd központja az most épül, már nagyon sok létesítmény kész, vásárolni, az lehet dögivel, bank is van vagy 3.  Nem tudom az érdiek mindig panaszkodnak, pedig nekik szinte 10 percenként megy a busz pestre, hol a 70-esen, hol a 7-en.  Érd nagyob része nincs csatornázva, a szippantás meg csillagászai összegekbe kerül. Aztán van olyan része is ahol nyáron nincs víz, vagy ha van csak nagyon korlátozottan. Ezek után utánkell érdeklődni, mert az eladó valószinü nem dicsekszik vele. Aztán sokkal drágább a víz köbmétre, mint pesten. Pestről 23 órakor jön az utsó busz, és akkor is indul Pestre Érdről.  Az orvosi ellátás katasztrófális. Bármilyen betegség vonatkozásában. A pestmegyében lakók régi problémája, a mentés. Itt súllyos betegnek nem szabad lenni, mert nem jön a mentő, és ha jön is, lekorábban 4-6 óra múlva érkezik.

    Egyébként, ha reggel 5-6 körül indulsz, még nincs dugó, ha nincs sehol baleset. Pillanatnyilag mindenfelé út építés, meg felüljáró felújítás folyik, ami lassitja a közlekedést, ezért a buszok menet ideje mivel egy nagy kerülőt tesznek 40-50 perc. De lassan kész lesz, akkor csak 30 perc.

    Igen.  Diósd jóval közelebb is van, kisebb is, meg elegánsabb is, csak sokkal drágábbak az ingatlanok. Pesti árakon árulnak.

    Ja. És a bérletek a teljesáruak, is iszonyú drágák. 20 km.-est kell venni az tizenezer Ft. pontosan nem tudom. Nyugdijas bérletet nem ismerik, diák viszont van. 

    Érden belül. viszont van az úgyneveztt helyijárat, az olcsóbb, és van az éedi piac, ami nem igazán olcsó, de van. Oda külön jeggyel külön busz jár. Ja. A bérlet a tizenezeres, sehol máshol ne használható csak ahol laksz, és a meddig mész. Ez rá van írva, és ezen kivül sehol máshol, pl. helyi járaton, nem használható. Kivan piszosul találva. Hát ennyi. Ha még kiváncsiak vagytok valamire és tudok rá válaszolni megteszem.

    előzmény:
    Babettke (2)
    2005-12-13  15:03
  8. 2005. december 13. 16:0219.

    Szia!

    Én is érdi lány vagyok)

    Itt laktam szüleimmel és ide költözöm a párommal is

    Egy jó tanács, jó Érden lakni nagyon, de nem mindegy melyik részén, ez az utolsó kérdésedre egy válasz. Mi 1,5 évig talpaltunk ingatlanok után Érden és környékén. Azért vigyázz a nagyon jó áru háznak tuti van vmi baja, szar helyen van, vagy rossz a minősége.

    Mivel 25 éve Érden élek,sőt nőttem fel elég jól ismerem, ha gondolod kérdezzél nyugodtan.Ugyanis tudni kell Érdről hogy , utcák nevéből tudni lehet hogy Érd melyik részére esik.

    NEkem így könnyű volt mert ahogy kimondta az ingatlanos az utca nevét, már lehetett következtetni hogy érdemes e egyáltalán megnézni.

    Érdliget a legjobb része, de ez marha drága, ami most felkapott lett az Parkváros annak is fa nevű utcái, illetve a szakmák (kőmüves, favágó ) stb.

    Üdv

    Madrin

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  9. 2005. december 13. 15:5418.

    Sziasztok!

    Én jelenleg is Érden lakom és nem értem sokan miért szidják!? Szerintem egész kellemes hely, nem mindig csak a rossz oldalt kell nézni. Minden elérhető és megfelelő közelségben van, amire csak szükség lehet. Egyedül kórház nincsen, de ami késik nem múlik. Manapság rengeteg új beruházás, útépítés történt Érden. Ott van a StopShop, Rotunda üzletház, egy rakás kisebb üzletház épült nemcsak a központban. A Tesco hamarosan készen lesz, a sportközpont pedig jövő októberben ha minden jól megy. Lehet vásárolni drágán is és olcsón is és mindenféle szolgáltatás igénybe vehető. Az igaz, hogy szórakozási lehetőség nincsen sok, de a Campona egyáltalán nincsen messze. Személy szerint egyedül a közlekedés részét tartom gázosnak reggel 6-8 között valamint délután 4-6-ig. De ennek nemcsak az érdi lakosság az oka, hanem a környező településeken lakók is, akik Érden keresztül közlekednek.

    Maradjunk annyiban, hogy szeretek itt élni, úgyhogy lányok nyugodtan költözzetek!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. december 13. 15:4917.

    Szia, én Érden lakom.

    bejárás: 6.56-kor szállok fel a buszra és 7.30-kor már az Etele téren vagyok, közben persze van egy csomó megálló

    kocsival nyilván gyorsabb

    ha pedig dugó van, akkor úgy sem tudsz mit tenni, mint araszolni

    mostanában egyáltalán nem szokott dugó lenni (ebben az időszakban), igaz még tél sem volt igazán, persze ma megállt a tudomány, hogy leesett egy kis hó

    közlekedés: az utcák nagyon rosszak, de most idén elkezdték rendbetenni őket, a főutat is

    tömegközlekedés: sok jót nem tudok erről mondani, reggel 7-ig elég sűrűn indulnak a buszok Érdről viszont hazafele már nem ennyire rózsás a helyzet: 16 és 17 óra között negyedóránként indul busz, de előtte sűrűbben az iskolások miatt

    az utolsó busz az Eteléről 23.30-kor indul, ami azt jelenti, hogy ha Bp-n szeretnél szórakozni (színház) sietned kell, hogy azt még elkapd, utána meg csak valamikor 4-5 óra körül hajnalban jön az első

    vonatról nem tudok mit mondani, nem járok vele

    óvoda: azt már én is hallottam, hogy nehéz bekerülni, de szerintem ez az egész országon belül hasonló probléma

    egyre nagyobb a lakosság száma,  és még mindig ugyanannyi óvoda van, mint 10 évvel ezelőtt (kb 9 állami és 3 magán)

    közbiztonság: szerintem elég jó, bár ha valakit már ért valamilyen sérelem, akkor ő már nem tartja annak

    kisebbség: mindenhol van, nincs olyan helye az országnak, ahol ne lennének

    remélem tudtam segíteni

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  11. 2005. december 13. 15:4416.
    Azt hallottam 2010-re mindenhol lesz csatorna, és normális utak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607561 (14)
    2005-12-13  15:29
  12. 2005. december 13. 15:4015.
    Szia itt is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607561 (14)
    2005-12-13  15:29
  13. 2005. december 13. 15:2914.

    Szia!! Mi már ismerjük egymást. 

    Különben Érden vannak hiányosságok, de most tényleg sok mindent kezdtek fejleszteni.

    Ide mindig mindenki csak kiköltözött, nagyon megnőtt a lakosság létszáma főleg az utóbbi 10 évben. Nem csoda, ha az iskola, óvoda nem tudja tartani a lépést. Meg az egyéb infrastruktúra.

    De még mindig sokkal jobb mint bent lakni a büdös városban.

    előzmény:
    Babettke (11)
    2005-12-13  15:25
  14. 2005. december 13. 15:2813.

    http://www.vendegvaro.hu/5-696

    Olvasgass itt.

    Ugyanolyan arányban élnek más nemzetiségű, más etnikumhoz tartozó emberek, mint bárhol másutt. És természetesen nem mellékes, hogy melyik városrészről beszélünk... Ófalu, Parkváros, Kertváros, "villanegyed", lakótelep, satöbbi.

    Mindenesetre ha kimegyek az édesapámhoz (kertváros, VI. kerület, Postástelep), mondjuk reggel kiviszem a kertbe a szobakutyusomat, beleszippantok a levegőbe.... hát, elképesztő a különbség. Pedig szintén kertvárosi részen lakom, csak a fővárosban...

    Nem olyan nagy a nyüzsgés, a kapkodás, mint itt. A közlekedést ki kell tapasztalni, de nem olyan borzalmas (nézd meg a fenti hivatkozás alatt). Minden van, amire szükség lehet, értem ezalatt az áruházláncokat, a közelben lévő "multikat", satöbbi. A gyereket nem gázolják el, nincs büdös, udvariasabbak a közlekedésben résztvevők (persze a szokásos kivétellel)  

    Ha Érden laknék, biztos, hogy sokkal önállóbb élete lenne a gyerkőceimnek, nem kísérgetném és cipelném őket mindenhova. De ez más főváros környéki településen is így lenne

    Posta, bank, orvos, iskola, óvoda, minden elérhető könnyen, bármely kerületben. Az ovis bejutásról nincs infóm, lakhely szerint illetékes közintézmények vannak, amelyek alapból felveszik az oda tartozó gyerkőcöket. Gondolom, időben kell jelezni a felvételi szándékot, de ez másutt is így van.

    Ti melyik részen fogtok lakni?

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  15. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2005. december 13. 15:2712.

    A közlekedés borzasztó (mind a tömeg, mind az autós), kevés, óriási utasszámú, araszoló buszok; a csúcsforgalom pedig tény és való tényleg csúcs.

    Rengeteg az aszfalt és infrastruktúra (szenyvíz, stb.) nélküli utca.

    Valóban nem lehet beadni a gyerkőcöt oviba csak ha ügyeskedel.

    Szórakozni... hát max a sarki padlóköpködősbe.

    A kisebbségről már írtak, sokan vannak és borzasztó agresszívak.

    DE közel van Velence ami nyáron nem hátrány...

    egy volt (sejed miért) érdi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. december 13. 15:2511.
    Egyet értek, Pesten is van ahol többen vannak, van ahol kevesebben, mint minden településen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607561 (8)
    2005-12-13  15:15
  17. 2005. december 13. 15:2010.

    Van egy konkrét ingatlan, amit kinéztünk. Közel van a központhoz. Jó helynek tűnik.  A dugó inkább a párom szempontjából fontos. Én inkább ülök egy kicsit a a dugóban, de legyen egy kis kertecském, ahol tudok kapirgálni. Az árakat illetően egy hete szörfölök és ennél jobb ajánlatot még nem láttam. Sem Érden, sem Diósdon. Sőt, inkább úgy tűnt, hogy Diósdon drágábbak az újépítésű ingatlanok.

    Hány órakor kell elindulni ahhoz, hogy még kikerülje az M7-esen az ember a dugót? Hol szokott beállni? Az Osztyapenkónál, vagy még előbb?

    előzmény:
    Ibiviolet (7)
    2005-12-13  15:14
  18. 2005. december 13. 15:189.

    Az anyósomék, és a sógoromék is Érdiek, sokat járunk hozzájuk, és még egyetlen kissebbséget sem láttam.

    Ahol mi vettünk telket, mindenki magyar. 

    Az biztos, hogy Diósd szebb, jobb, de baromi drága sajnos, pedig nekem is nagyon tetszik.

    előzmény:
    Lola*** (4)
    2005-12-13  15:10
  19. 2005. december 13. 15:158.

    Ne haragudj, Érd elég nagy. Van ahol vannak, de nem ez az általános.

     

    előzmény:
    Lola*** (4)
    2005-12-13  15:10
  20. 2005. december 13. 15:147.

    Szia!

    7 évig laktam Érden.A barátnőim a mai napig ott laknak.Parkváros a kisebbség kánaánja.A központba vagy a Bem tér könyékére(M7)érdemes költözni.A központ jobb,mivel ott van a stop.shop,mint üzletközpont;az összes hivatal is a környéken van és a középiskolák is.A Művelődési házban régen jártam,nem tudom mennyit változott.Innen lehet a leggyorsabban Pestre jutni aDiósdi busszal (a mostani útépítés miatt ez kb 40perc az Etele térig).A vonatok itt 2 helyen is megállnak (Érd-Alsó ill. Érd-Felső).Érd-Felsőn áll meg az a vonat amivel eljuthattok a Camponába.Ha megunod Pestet innen juthatsz el a legkönnyebben Százhalombattára, Sóskútra, Pusztazámorra. Rengeteg a körforgalom és ha mégis az M7 környékére költözök akkor számítsatok rá,hogy minden 7köznap megszámolhatjátok a fűszálakat az M7-es mellett(persze ez csak akkor érvényes ha 6-8 között mentek arra).Az óvódákba nem tudom hogy lehet bejutni,de tudom melyik általános iskolát célszerű keresni(kisebbség és tanítás szempontjából). 

    Viszont van jobb ötletem arra nézve,hogy hova költözzetek Diósd sokkal szebb hely és a Camponába és Pestre is gyorsabban be lehet jutni.

    Most mennem kell,majd este még felnézek,hogy mi a véleményed minderről.

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  21. 2005. december 13. 15:146.
    Ovival nincs tapasztalatom bébim kicsi még de én nem is szivesen adnám állami oviba
    előzmény:
    Lola*** (4)
    2005-12-13  15:10
  22. 2005. december 13. 15:135.
    Én inkább azt mondanám vannak helyek ahol több kisebbségi lakik de szerintem Parkváros eléggé szolid... meg ahol anyumék laknak ott sem láttam igazán.....
    előzmény:
    Lola*** (4)
    2005-12-13  15:10
  23. 2005. december 13. 15:104.
    Egy barátnőm ott lakik. A gyerekét ő is alig tudta beadni óvodába, helyhiány miatt. Egyébként meg tele van cigánnyal a környék..... Én semmi pénzért nem költöznék oda.
    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  24. 2005. december 13. 15:073.
    Szia mi is most fogunk kiköltözni:-) de már laktam ott 3 évig szuleim anyosomék most is ott laknak
    reggel m7-es idegbaj hacsak nem indulsz el időben, most óriási fejlesztések vannak lesz uszoda sportcsarnok, az utakat fejlesztik
    közbiztonság átlagos
    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49
  25. 2005. december 13. 15:032.

    Szia!

    Engem is érdekelnek a kérdéseid.

    Mi most vettünk telket Érden, és építkezni fogunk nemsokára.

    Nagyon sok házat nézegettünk, és úgydöntöttünk ennyi pénzért inkább építkezünk, mert mindegyikre milliókat kellett volna költeni.

    Kíváncsian várom mit írnak az érdiek. 

    előzmény:
    salsa (1)
    2005-12-13  14:49

Címlap

top