Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szempillaspirál

Torolt_felhasznalo_534576
Torolt_felhasznalo_534576
Létrehozva: 2005. december 9. 07:46

Sziasztok!

Tudom, hogy volt már ilyen topic, de nem találtam meg. Szempillaspirált szeretnék vásáolni, de nem tudom, melyikért érdemes pént kiadni...

Tegnap végignéztem a Rossmannban is és a Dmben is az összes ugynevezett dupla (fekete-fehér) spirált, de nem tudtam dönteni. Volt olcsóbb is drágább is, nem az árát néztem, de fogalmam sincs, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.  Eddig L'oreal Double extensiont használtam, de két hónap alatt becsomósodott

Légyszí irjátok le a tapasztalataitokat.

Köszi 

  1. 2010. január 31. 17:491626.

    Ja, ok, jó hogy tisztáztuk.

     

    Ha hallok vagy találok még natúrkozmetikumot, akkor szólok.

     

    előzmény:
    frue (1625)
    2010-01-31  09:21
  2. 2010. január 31. 09:211625.

    Valóban nhéz kikerülni a káros anyagokat. Én próbálom minden téren a legkevesebbet a szervezetembe vinni...nem könnyű.

     

    A kozmetikumokban található parabenek komoly károkat okozhatnak a hormonháztartásban, ami komoly betegségeket okozhatnak.

    Így, ha tehetjük, kerüljük őket! Jó alternatíva a naturkozmetika.

     

    Bocsi, ha indulatosnak tűntem, nem voltam/vagyok az.

    előzmény:
    Jen1 (1620)
    2010-01-30  11:59
  3. 2010. január 31. 09:161624.

    A Laveraból a Trend Sensitiv - sorozat lenne jó, ha lehetne kapni az országban. A webáruházak sorra írják vissza, hogy bocs, de már nem forgalmazzuk...

     

    A Hauschka porpúdernek valóban lisztes hatása van, ha nincs alatta hidratálókrém vagy alapozó. De egy jó hidratálóra felhordva szép és természetes. Eleinte nekem is volt liszt-tapasztalatom, de aztán rájöttem, hogy használjam. Ezt ki kell tapasztalni. 

     

    Én próbáltam Alverde szemcerkát, szemhéjpúdert, púdert...és mindezt a Hauschkától is. Ez utóbbi baromi drága, de legalább tartós. 

    Tapasztalatból írtam mindent, (kivéve az alverde szempillaspirált, ami ugye e topik témája...)...

     

    Egyébként  én az Alverde púdertől hetek múltán kis pattikat kaptam. Ez egyénfüggő, főleg a naturkozmetikában!

     

    Nekem a Hauschka - dekorok nagyon drágák. De inkább akkor legyen egy jó szemceruzám, mint három selejtes.

    előzmény:
    Jen1 (1622)
    2010-01-30  12:45
  4. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 30. 20:031623.
    Köszönök minden tippet és tanácsot.
    előzmény:
    Jen1 (1617)
    2010-01-30  10:10
  5. 2010. január 30. 12:451622.
    Nemrég egyik topikban valaki ajánlotta a Lavera-t, natúr kozmetikum és vannak dekorjai.
    előzmény:
    frue (1619)
    2010-01-30  11:12
  6. 2010. január 30. 12:041621.

    Meg nem akarom megkérdőjelezni a Dr.Hauschka minőségét, de itt a fórumon azt is írta valaki, hogy vett magának Dr.Hauschka kőpúdert, de olyan volt kb. mintha lisztet próbált volna feltenni magára..(Magyarán rossz volt, finoman szólva).

     

    Persze ha létezik más natúr dekorkozmetikumból olyan amiből minden jó minőségű, nem zárkózom el. 

    előzmény:
    frue (1619)
    2010-01-30  11:12
  7. 2010. január 30. 11:591620.

    Tudom, hogy neki írtad, csak miközben írtam neki a hozzászólást, akkor eszembe jutott ez a dolog is, és válaszoltam neked is, meg neki is egyben, azért írtam hogy ne vegye magára hátha esetleg bántóan fogalmaztam, ezt mondom neked is, hogy te se vedd magadra, nem azért írtam hogy bárkit leszóljak, elmondtam a véleményemet meg amiket hallottam, láttam. 

     

    Azt meg nem mondtam, hogy az Alverde dekorok olyan hű de jók(én csak az arclemosóját, tusfürdőjét használom), írtam hogy nekem se váltak be mikor a tesztereket néztem, Csiripcsókának azért írtam az Alverde szemceruzát, hátha nem káros és jobban megengedheti magának anyagilag (mert a Hauschka jóval drágább, nem mindenkinek van rá lehetősége hozzá jutni) (meg az Alverde topikban írták hogy egyes dekorok mégis beváltak neki, főleg a limitáltakból). 

     

    Az meg, hogy a 100 Ft-os cuccokban mindenféle van(én nem vettem olyat azt mondtam el amit más mondott) és vegyszer lenne az egész, van vegyszer a középkategóriás dm-es/Rossmann-os dekorokban, ugyanúgy megtalálhatók a luxus márkák dekorjaikban is.

     

    Én nem festem magam olyan gyakran, hogy abból is natúrt vegyek, eddig nem volt problémám a középkategóriásoktól.

     

    Ha meg Dr.Hauschka-t használsz dekorból, használd egészséggel, szíved joga! 

     

    A vegyszerekről meg annyit, hogy sajnos nem lehet őket minden téren kikerülni, hisz nemcsak a kozmetikumokba raknak, hanem az ételekbe, húsokba, a húsok hormonkezeltek és antibiotikummal is kezeltek (meg ki tudja mit evett az a házillat mielőtt levágták..), a zöldségek-gyümölcsök génmanipuláltak és szintén vegyszerezettek (permet, gyomirtó meg egyebek), ha az ember meg bio termékeket akar venni étel gyanánt, egyrészt drágák, másrészt attól még hogy rá van írva, hogy bio vagy natúr, még nem biztos hogy az, hanem próbálják becsapni a vásárlót (hallottam olyan sztorit, hogy valaki bioboltban olyan termékeket talált amiknek gyanús összetevői voltak, szólt érte, másnapra lekerültek a polcokról). 

     

    Vegyszerek meg vannak a levegőben is, főleg ha városban él az ember, ezzel az erővel senki ki se menjen az utcára.. 

     

    Persze lehet valamennyire tenni ellene, amennyit lehet, eszek sok zöldséget és gyümölcsöt, amit a piacról veszek (megbízható eladoktól), húst nem boltban veszek, iszom sok folyadékot, mozgok, kozmetikumokból natúrt használok,  dekorból meg azt amit anyagilag meg tudok engedni magamnak és ami nem okoz problémát (meg mondom, nem festem olyan gyakran magam, hétköznap semennyire, hagyom a bőrömet pihenni, alkalomra szoktam annyit ki lehet bírni).

     

    Gondolom így se lehet 100%-osan kikerülni a káros anyagokat, annyit tudok tenni amennyit tudok (állítólag a szabadon, nem vegyszeresen kezelt növények is valamennyire fertőzöttségnek vannak kitéve). 

     

    De látom érzékenyen reagáltál erre a problémára, azért remélem túl nagy indulatot nem robbantottam. 

     

    Jól eltértünk a tárgytól, mikor ez egy szempillaspirál topik, sok mindenki sokféle spirált használ, mindenki saját döntése mit ken magára, én nem szólok bele, csak leírom a véleményem és a saját tapasztalataimat, vagy az általam hallottakat. 

    előzmény:
    frue (1618)
    2010-01-30  11:04
  8. 2010. január 30. 11:121619.

    Amúgy a 100 Ft-os cuccokkal az a legnagyobb baj, hogy rengeteg szemetet beletesznek, tiszta vegyszer az egész.

    Lehet, hogy nem okoz bőrproblémát, de aki félti az egészségét, inkább felejtse el...

     

    Az Alverde dekorokat sem akarom pocskondiázni (sajna mondjuk megtettem), de én mindig lelkesen bevásároltam szemhéjpúderből, van egy tucatnyi...Nem tudom, miben reménykedtem, mert mind leolvad pár óra alatt. A szemcerka a legrosszabb. Az még kenődik is. A spirál többeknek szemproblémát okozott. (forrás: nlcafe-fórum).

     

    Mondjuk ennek lehet az is az oka, hogy a szempillaspirálok nincsenek lezárva. Bárki nyitogathatja, hiába van teszter, simán kipróbálhatják többen is, sztán persze jön a baj, ha megveszi valaki az alig használt szempillaspirált, amiről azt gondolja: új.

     

    Többek között  ezért veszek Hauschkát,mert gyárilag van becsomagolva nagyon erős fóliába, amit ha leszedünk, az életbe vissza nem rakjuk rá.

    Így legalább tudom, hogy azzal nem kenegette magát sem a boltos lány, sem a fél város.

    előzmény:
    Jen1 (1617)
    2010-01-30  10:10
  9. 2010. január 30. 11:041618.

    Ja, és Csiripcsóka nem neked szólt a 100 Ft-os bolt sztori! Ne vedd magadra. 

     

     

    Ha ezt az én hsz. kapcsán írtad, akkor tévedsz, mert én neki írtam, hogy ha jó dekorcuccot akar-pláne érzékeny szemre- akkor ne alverdét vegyen, mert az ugyanolyan gyenge minőség, mintha egy 100-as boltos gagyit venne.

     

    Azt nem értem, miért kellene bárkinek magára vennie, (???) mert nemm megbántani akartam senkit, de ez egy vélemény-nyilánító topik, és az alverde nagyon gyenge minőség. SZERINTEM. 

     

    Ha nem az én hsz. kapcsán írtad ezt, akkor persze bocsi.

     

    előzmény:
    Jen1 (1617)
    2010-01-30  10:10
  10. 2010. január 30. 10:101617.

    Ugyan nincs mit. Szívesen.

     

    A többit annyira nem tudom, hol lehet kapni, a Weleda-t meg a Logona-t mintha elszórtan láttam volna dm-ben vagy Rossmann-ban, nem tudom melyikben, a Biola meg talán Bio boltokban kapható (neten talán kiadja). 

     

    Abban igazad van, hogy nem szappanos vízzel vagy tusfürdővel kéne lemosnod, bár annak idején nagyon régen én is utóbbival mostam le amit bánok. Akkor még nem tudtam melyikkel tudom leszedni és pénzem sem volt annyira rá, ma már nagyon megválogatom. 

     

    Arc lemosónak tudom ajánlani (bár nem tudom mennyire érzékeny a bőröd, én olyat tudok ajánlani ami nekem jó volt mert nekem elég problémás), ha száraz a bőröd akkor az Alverde vadrózsás arc lemosó tejét, ha vegyes akkor az algás arclemosó zselét, én utóbbit használom és nekem nem okozott problémát. 

     

    És még valami, lehet az Alverde dekorok nem  legjobbak, de valakiknek beváltak, valakinek jók voltak, nekem nem tetszettek a teszterek alapján, de ha már megemlítésre kerültek a 100 Ft-os boltok termékei, valaki írta itt a fórumon (nem ebben a topikban), hogy az ő anyja szeme egyik szemhéjpúdert sem bírta, mindtől bevörösödött a szeme, pedig próbálta az összeset a középkategóriás termékektől kezdve (Maybelline,L'Oréal, Astor, Avon, Oriflame) a luxus kategóriás termékekig (Estée Lauder, Lancome, még a Clinique-et is amit elvileg allergiások is használhatnának). Aztán egyszer kipróbálta az illető anyja a 100 Ft-os boltban vett szemhéjpúdert, amit a lánya használt (épp nem volt otthona lánya és nem nézte a feliratot, szemüveg se volt rajta), és semmi baja nem lett tőle! Még csak nem is viszketett tőle a szeme. 

    Amúgy a 100 Ft-os boltokban vett ugyanő tökjó minőségű szemcerkát, meg más szemhéjpúdereket, Clancolour vagy mi, lengyel termék, és úgy hallottam hogy a lengyelek jó cuccokat gyártanak.

     

    Nem azt mondom hogy ezentúl csak 100 Ft-os bolti termékeket vegyen az ember lánya, de nem kell lenézni valamit mert nem méregdrága (amúgy a Hauschka termékekről, a krémjeikről azt írta itt valaki hogy fél éve használja őket de semmi pozitív hatást nem tapasztalt, semmilyet se), nekem van olcsóbb is, meg középkategóriás, de megválogatom mit veszek, nem veszek azért gagyit semmennyiért sem, és olcsóbban is ki lehet fogni jó dolgokat és gagyikat drágábban.

     

    Egyszer vettem Rimmel fekete szemceruzát, annyira nem vált be, elkenődött, viszont a jóval olcsóbb Aden fekete szemceruza meg nem, igaz, nem natúr hanem olcsóbb de jó. És itt a fórumon írták páran a Lacome fekete szemceruza mennyire nem vált be nekik, kenődött de leszedni nem lehetett ha az felkerült..

    Persze szídni se akarom a drágább dolgokat, dehogyis, lakkból nekem olcsóbb van, spirálból és alapozóból drágább, mindenki azt használjon amit szeretne és amit az anyagi helyzete megenged. 

     

    Ja, és Csiripcsóka nem neked szólt a 100 Ft-os bolt sztori! Ne vedd magadra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (1615)
    2010-01-29  13:38
  11. 2010. január 29. 14:341616.

    Érzékeny szemre valami naturt, szerintem Hauschkát vegyél!

     

    Az Alverde dekorok kb. a 100Ft-os bolt minőségéhez sorolhatók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (1612)
    2010-01-28  21:50
  12. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 29. 13:381615.

    Köszönöm szépen ezt a részletes tájékoztatást a spirálokról és a szemceruzákról egyaránt.

    Sok hasznos dolog volt benne.

    Még talán annyit, hogy írtad, hogy az Alterra Rossmannban van, az Ilcsit ismerem, meg a Hauschka-t is, a többi drogériás? Egyébként nincs bőrproblémám és hát lemosni is annak idején sima szappanos vízzel mostam, vagy tusfürdővel. (Tudom, nem szabad.)

    Köszi mindent!

    előzmény:
    Jen1 (1614)
    2010-01-29  00:05
  13. 2010. január 29. 00:051614.

    Nem vagyok benne biztos, vagy régi a szemceruzád, vagy valamiért fokozatosan alakult ki nálad valamelyik összetevőjére az érzékenységed (vagy lehet a lemosótól? Vagy amúgy is bőrproblémád van).

    Vagy Alverde szemcerkát használj (ill. most egy ideig ne, pihentesd),vagy más natúr kozmetikumból valót.

    Sok minden számít natúr kozmetikumnak, amiket ismerek: Ilcsi, Alterra (Rossmann-ban), Weleda, Logona, Biola, Dr. Hauschka, legutóbbinak szintén vanank dekorjai, csak jóval többe kerül, az Alverde olcsóbb (csak én a dekorjaikról nem hallottam jókat, nem is használom, meg nem festem annyit magam hogy dekorból is natúrt használjak, krémekből csak natúrt veszek). 

    Küldhetek egy linket (ha megtalálom) ahol az összes natúr kozmetikum márkája fel van tüntetve. 

     

    És bocs mert nem válaszoltam rögtön, más elfoglaltságom volt, nem néztem fel egy ideje és csak most láttam a hozzászólásodat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (1612)
    2010-01-28  21:50
  14. 2010. január 28. 23:571613.
    Szia!

    Lássuk, írhatok neked pá spirált, csak az a baj hogy ami nekem bevált spirál, az a másik embernek nem biztos. Hisz mindenkinek más a pillája és mást vár el egy spiráltól, attól is függ milyen a szemed, nekem pl. ugyanaz a spirál jól bírta (pedig nem volt vízálló, én olyat sose használok), egy másik embernek elkenődött, vagy azért mert olyan a szeme (mélyen ülő) vagy könnyezésre hajlamos.

    Én is hallottam erről, hogy amelyik spirál mindkettőt tudja, az nem jó, én magamon tanusíthatom hogy nem, nekem beváltak a dúsító-hosszabbító spirálok! Mert én azért szeretem ha mindkettőt tudja.

    Nekem ami bevált mert szerintem dúsít és hosszabbít is (bár egyesek szerint inkább hosszabbít), egyik kedvencem a L'Oréal Lash Architect, a sima ezüst csomagolású (mert van vízálló, extra fekete az a Midnight, és a Carbon Gloss ami a vízálló extra fekete), a másik kedvencem ami ennél is jobb, tényleg műszempilla drámai hatást értem el vele, sajnos megszűnt , a Volume Shoking Exact Brush, ahhoz képest hogy két fázísú volt és nem szoktam szeretni a két fázisúakat, ez nagyon jó volt!
    A többivel annyira nincs tapasztalatom, ill. nekem a Max Factor és az Astor spirálilag nem vált be (legalábbis amit én próbáltam, előbbiből a 2000 Calorie, utóbbiból a mikado meg régen valami hosszítós), a Maybelline sem, abból a kék Volume Express-t próbáltam meg a Colossalt, egyik se vált be, bár utóbbit nagyon dícsérgetik milyen jó, és az ára is baráti.

    Jók amúgy azt hallottam a Rimmel spirálok, azon belül a Volume Flash ami inkább dúsító spirál, meg a Glam Eyes ami hosszít elvileg és dúsít, szétválaszt, a Sexy Curves-nek nem tudom milyen szaga van (az illető nem egy romlottat nézett?), azt is dicsérte valaki.
    Ha már úgyis dúsítani szeretnél inkább, a L'Oréal-nak asszem még van a Volumissime-e, az dúsít ha jól tudom, meg ott van az Avonnál a Super Full szempillaspirál, azt sokan szeretik akik Avonoznak milyen jó hogy dúsít.

    Persze neked kell eldöntened, sok sikert hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (1606)
    2010-01-27  20:31
  15. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 28. 21:501612.

    Nem tudom, talán.

    Tudsz érzékeny szemre valót esetleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802927 (1611)
    2010-01-28  21:45
  16. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2010. január 28. 21:451611.
    Nem lehet, hogy régi a szemceruzád? Időközönként cserélni kell azt is! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (1607)
    2010-01-27  20:39
  17. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 28. 21:411610.
    Az Alverdén kívül melyik márkájú spirálok számítanak még natur kozmetikumnak?
    előzmény:
    Uriel7 (1609)
    2010-01-28  14:55
  18. 2010. január 28. 14:551609.

         

                   Sziasztok!

     

     Én sokáig Avonos szempillaspirálokat használtam, a Color Trenden kívűl mindegyik egész jó volt. Pár hónapja kaptam egy Astor Long Life nevezetűt, amitől reméltem is, hogy hűen a nevéhez hosszan tart,de sajnos csalódnom kellett benne. Tény és való,hogy gyönyörű pillákat  varázsol,de elkezd leperegni és ez elég kellemetlen, főleg,ha senki nem hajlandó szólni,hogy  a szemed alatt kis fekete pöttyök vannak......

    Most voltam a DM-ben és gondoltam kipróbálom az Alverde szempillaspiráljukat, ami egy abszolút "bio" spirál. Nem tartalmaz szintetikus illatanyagot, színezőanyagot és tartósítószert sem.Ezeken kívűl állati eredetű összetevőket és ásványi olaj alapú anyagokat sem.( Itt sejlett fel,hogy akkor a "mesterséges" spirálokkal mi a fenét kenünk magunkra....?) Szóval egy kicsit kételkedtem benne,először amikor kinyitottam barna volt, de aztán leesett,hogy ez "bio" mivoltából ered. Kipróbáltam és jóóóó. Semmivel nem rosszabb mint akármelyik agyon reklámozott testvére. Tegyük hozzá,hogy ez a fajta intenzíven ívelő és hosszabbító,tehát akinek nem túl sűrű a szempillája, inkább egy dúsítót válasszon.Azt hiszem 1000 forint körül volt,szerintem megért ennyit.Az Astorral ellentétben nem irritálja a szemem,és nem kenődik. Ráadásul ellenőrzött natúrkozmetikum.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 28. 12:471608.
    Lányok merre vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534576 (1)
    2005-12-09  07:46
  20. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 27. 20:391607.

    Koppintsatok a fejemre, amiért ilyet kérdezek, de láttam, hogy volt már szó róla ebben a topikban is, ezért gondoltam megpróbálom.

    Szóval régen semmi gondom nem volt, amikor szemceruzával kihúztam a szemem. Aztán hipp-hopp jött, hogy állandóan könnybe lábadt tőle a szemem, és nagyon zavart, homályosan láttam. Nem múlt el, így végül mindig lemostam.

    Azóta nem is próbálkoztam.

     

    Szerintetek érzékeny a szemem? Lehet ilyen szemceruzát kapni? Vagy azok nagyon sokba kerülnek?

     

    Mit tanácsoltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534576 (1)
    2005-12-09  07:46
  21. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 27. 20:311606.

    Írtad, hogy szereted az igazi drámai hatást.

    Melyik szempillaspirálok jöttek neked be?

     

    Nekem a pillám hosszával végül is nincs gond, így azt gondoltam, hogy lehet, hogy nem is kellene, hogy hosszabbítson, inkább dúsítson.

    Valahol egyszer azt olvastam, lehet, hogy ebben a topikban, hogy ami egyszerre tudja mind a kettőt (dúsítás+hosszabbítás) az nem olyan jó.

    Vagy az egyiket vagy a másikat tudja. Erről mi a véleményed? Hülyeség?

     

    A Rimmel sexy curves-t is néztem már, de sokan írják, hogy halszagú.

     

    Még annyit, hogy kétvégűt nem szeretnék.

     

    Bárki véleményére, tanácsára kíváncsi vagyok. Köszi előre is!

    előzmény:
    Jen1 (1593)
    2009-10-22  10:46
  22. 2010. január 13. 20:321605.

    Sziasztok Csajok!

     

    Ma megkaptam a legújabb, februári Joy-t és két új szempillaspirál is van benne!

     

    Az egyik: Max Factor Lash Extension Effect, amit 25%-kal olcsóbban lehet megvenni a DM-ben, ha jan. 21. és február 3. között beviszel egy régi spirált!

     

    A másik: L'Oréal Paris új Double Extension Kétfázisú Ultrahosszabbító szempillaspirál, amihez pedig van egy 25%-os kupon a Joyban!

     

    Nekem eddig mindegyik Mx Factor spirál bejött, ezért én erre vagyok nagyon kíváncsi, másrészt még sohasem használtam kétfázisú spirált, mert valamiért nem szimpi nekem!

    Ti melyiket szeretnétek / fogjátok kipróbálni?

     

    Szép estét!

     

    Kira

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_546858
    Torolt_felhasznalo_546858
    2010. január 8. 15:461604.

    Sziasztok,

    én nagyon szeretem a Mac Mascara X és a Clinique High Impact spiráljait. Vízállót csak olyan esetekben használok, ahol sanszos a sírás, vagy a tartós párás környezet.

    A. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651002 (1603)
    2010-01-07  15:23
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 7. 15:231603.

    Sziasztok ! 

    Én az Avonból a SuperShock szempillaspirált ajánlom,az nagyon dús és hosszú szempillákat csinál.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_589395
    Torolt_felhasznalo_589395
    2009. december 27. 11:541602.

    kaptam ajándékba egy lancome virtuose mintát.

    szuper

    jaj nagyon szereteeeeeem.

    félek megnézni mennyibe kerül...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top