Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szempillaspirál

Torolt_felhasznalo_534576
Torolt_felhasznalo_534576
Létrehozva: 2005. december 9. 07:46

Sziasztok!

Tudom, hogy volt már ilyen topic, de nem találtam meg. Szempillaspirált szeretnék vásáolni, de nem tudom, melyikért érdemes pént kiadni...

Tegnap végignéztem a Rossmannban is és a Dmben is az összes ugynevezett dupla (fekete-fehér) spirált, de nem tudtam dönteni. Volt olcsóbb is drágább is, nem az árát néztem, de fogalmam sincs, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.  Eddig L'oreal Double extensiont használtam, de két hónap alatt becsomósodott

Légyszí irjátok le a tapasztalataitokat.

Köszi 

  1. 2009. december 25. 16:481601.

    nekem meg nagyon nem jött be a Colossal

    túl híg a festék, és összeragaszt, nem dúsít...olyan "sírás utáni" állapotot produkál...:S

    előzmény:
    pockcic (1600)
    2009-11-18  15:06
  2. 2009. november 18. 15:061600.

    Sziasztok!

     

    Mivel óriásit csalódtam az astor volume divában,vettem egy másik spirált és választásom a M. Volume colossalra esett, hát én is csak dícsérni tudom! nagyon szépen szétválaszt! és jó árban is, sikerült kifognom egy rossmann akciót 1500ért vettem.

    Bár úgy mentem a boltba, hogy rimmel volume flasht veszek, de úgy tűnik, meg fog szűnni, mert csak egy-két kiszáradt kóró volt az állványon... tiszta mázli, hogy belenéztem, ezek után mindbe bele fogok, már egyszer megjártam egy kétvégű astorral. kár hogy megszűnik, mert nagyon jó spirál volt egy ezresért.....

    előzmény:
    Shikamika (1599)
    2009-11-17  13:03
  3. 2009. november 17. 13:031599.

    Sziasztok!

     

    Újra jelentkezem a tapasztalataimmal. Mostanában ráálltam megint a vízálló szempillaspirálokra, így ezekről tudok mondani pár dolgot.

     

    Maybelline Colossal Waterproof. Hát ez egy csoda nekem. Gyönyörű pillák, szép a színe, nem jön le, sokáig tartja a formáját, tényleg nem pereg és babaolajjal gyönyörűen lejön.

     

    Astor Lookout Waterproof. Folyós, felkenhetetlen, mintha semmi nem lenne a szempilláimon, a színen kívül legalább is. Ezenkívül a keféjét sem nagyon értem, valamint a festék lassan szárad, mindenhova kenődik.

     

    Materpiece Waterproof. Jó állagú, szépen felvihető, gyorsan szárad, a keféje is jó. Nekem tetszik, egy rétegben természetes hatás, többen pedig akár drámai (a jobbik értelemben). És nem mellékesen ez tényleg vízálló, sőt a szemdörzsölésnek semadja meg magát, ennek ellenére könnyen lejön.

     

    False Lash Effect Waterproof: Legújabb szerzeményem, gondoltam kipróbálom, hátha van olyan jó, mint a Colossal. De nem... Hasonló a Masterpiece-hez, és bár nem tartom magam bénának a szempillaspirálok használatában, ezzel kétszer is a szememhez értem. De majd biztos belejövök. A Colossal hatalmas keféjével nem voltak ilyen gondok. Vízállóságát még nem teszteltem, de állagra folyósabb, nem annyira könnyen szárad. Egy rétegben nagyon diszkrét, bár szépen szétválaszt. Több rétegben pedig hajlamos csomósodni. Egy nagyon pozitív hatás: "liner effect", olyan, mintha tust is használtam volna. Összességében tetszik, használatába pedig majd idővel belejövök.

     

    Rimmel Sexy Curves Waterproof. A kipróbálásáig sajnos nem jutottam el, mivel halszaga volt a festéknek. A kefe sem a legpraktikusabb szerintem, bár mivel nem kentem a szemem közelébe a halszagot, nem tudok korrekt véleményt mondani.  

     

    Szóval én, a nagy Maybelline-ellenes, mivel mindig begyulladt tőle a szemem, pedig egy időben használtam a Great Lasht, amit nagyon tetszett, most azt kell mondanom, hogy a Colossal-nál nincs jobb. Megvan a "sima" és a vízálló változat is, bár nekem a vízállók jobban tetszenek, mivel ezek tartósak nekem. De tényleg, a Colossal a legeslegjobb, utána követi a False Lash Effect, majd a Masterpiece. De ha ár-érték arányban nézzük, akkor is a Colossal.

     

    Remélem hasznos voltam valaki számára!  

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. november 8. 12:511598.

    Az Artdeco All in One nekem nagyon nagy csalódás volt, mindenki istenítette, hogy hosszít, dúsít, szétválaszt stb. de szerintem messze nem olyan jó, mint a Max Factor Masterpiece max!

     Arról nem is beszélve, hogy az all in one nekem lepereg pár óra után, a masterpiece pedig nem

    előzmény:
    kató17 (1597)
    2009-11-07  20:20
  5. 2009. november 7. 20:201597.

    Sziasztok csajok!

     

    Volt szerencsém néhány szempillaspirálhoz, és beszámolok az élményeimről, hátha segítek valakinek vele.

     

    Bementem a müllerbe, és mondtam a sminkes csajnak, hogy ártól függetlenül mutassa meg a legjobb spirált, ami csak van az üzletben.

    10, ismétlen 10 spirált próbáltunk ki, de egyik sem volt jobb a másiknál, legalábbis az én esetemben. Ami kiemelkedett a többi közül: Artdeco All in One.

    Ezen kívül kipróbáltam az összes Artdeco spirált, A Clinique High Impact-jét, és a Make up factory All in One-ját. Szinte minddel ugyanazt a hatást értük el. Nem tudom, hogy ez a teszterek számlájára irandó-e, úgy értem, lehet, hogy mind kicsit be volt már száradva, vagy egyik sem jobb a másiknál.

    Nem tudom. Artdeco-ból az All in One tényleg elég jó, de azért van jobb is. Szerintem. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534576 (1)
    2005-12-09  07:46
  6. 2009. október 23. 23:101596.

    Sziasztok!

    Én dicsérném a Colossalt, valóban kolosszális, de a második tubusnál már valahogy nem éreztem ugyanazt az "ez igen!"-hatást. Így váltottam Max Factor 2000 calorie-ra. Elégedett vagyok vele, szépen dúsít. Nektek mi a tapasztalatotok vele?

     

    Én valahogy mindig úgy járok, hogy találok egy szuper spirált, "'lehorgonyzom" mellette, de már a második tubusnál "megunom", vagyis nem olyan igazi már.....ilyenkor szoktam váltani és az új megint "hűha" hatást kelt...de sajna csak a következő tubusig. Én csinálok valamit rosszul vagy még nem találtam meg az Igazit? Inkább dúsítanék,az jobban áll...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. október 23. 14:521595.

    Hali megint:)

     

    Valaki használt közületek REVLON szempillaspirált? Milyen? Jó minőségű?

     

    Előre is köszi a véleményeket.

     Mindenkinek szép 7 végét:) 

    előzmény:
    Jen1 (1593)
    2009-10-22  10:46
  8. 2009. október 23. 14:471594.

    Hali!

     

    Végre egy márkafüggetlen topic:-) 

     

    Szeretnék beruházni egy Artdeco szempillaspirálba. Sok jót hallottam róla: nem tesztelik állatokon és vannak hipoallergén spiráljai.

     

    Régebben használtam BeYu-t volumennövelő szempillaspirált. Csalódás volt: nem dúsított és sokára száradt meg, kenődött és maszatolódott még száradás után is. Többet vártam egy 3ezer forintos spiráltól.

    Ezek után nem tudom megéri-e az ArtDeco-s cuccra költeni? Félő, hogy csak a márkát fizetem meg,  és lehet, hogy a MINŐSÉG A VÁRTNÁL JÓVAL ALUL MARAD. 

     

    Mi a véleményetek? Egyéb tapasztalatokat is szívesen várok. 

    előzmény:
    Jen1 (1593)
    2009-10-22  10:46
  9. 2009. október 22. 10:461593.

    Amúgy lehetséges, hogy vagy a spiráltól, vagy a tustól piros a szemed, vagy érzékeny vagy az egyik összetevőre, vagy valamelyiknek nem jó a szavatossága..... Egyik barátnőm szeme az egyik tusától lett pirosabb egy kicsit, és kiderült a tus lejárt volt. Az is a baj hogy gyakran nem írják rá a sminkszerekre, meddig jó, de azt lehet tudni hogy pl. egy spirál ha mindennap használod, 3 hónapig jó, aztán becsomósodik. Ha nem használod mindennap akár 6 hónapig is jó (persze attól is függ hogy használod, ha ki-be huzogatod akkor állítólag korábban beszárad, azt mondják ''csavargatni'' kell benne a spirál kefét), a tusokat nem tudom, de mivel hajlamosak a korai beszáradásra, azok sem bírják a legtöbb ideig. Persze az állagáról meg a szagáról (ami általában nem kellemes) már lehet tudni ha nagyon régi.

    Persze lehet a smink lemosótól is (vagy nem, ha előtte nem volt ilyen problémád vele). 

     

    előzmény:
    *mozzarella (1591)
    2009-10-21  23:34
  10. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2009. október 21. 23:471592.
    Már kapható nálunk is!!! A napokban DM-ben, Rossman-ban láttam. Árát nem néztem.
    előzmény:
    Nadi84 (1587)
    2009-10-19  21:02
  11. 2009. október 21. 23:341591.

    hát sok választásom nincs, ugyhogy el kell használjam :S nem rossz, csak az emebr mindig elégedetlen ( legalábbis én )

     

    amúgy kb  amióta a barna estée lauder folyékony szemhéjtust használom, azóta olyan rossz a szemem sminklemosáskor, piros utána is órákkal, már teéjesen ki van kezdve a bőrőm. nem vagyok benne biztos, hogy a szehélytus óta ilyen, de ilyen. az új szempillaspiráltól is lehet? ( max factor false lash effect ) sztetek?? 

    előzmény:
    Jen1 (1586)
    2009-10-19  20:56
  12. 2009. október 21. 15:471590.

    Pedig valaki dicsérte nekem a Volume Diva-t hogy bevált neki. És lehet ezt próbáltam volna ki legközelebb, mert az egiyk kedvenc L'Oréal szempillaspirálomat, a Volume Shoking Exact Brush-t megszüntették.

    De még jó hogy előre tudom így nem adok ki érte tök sok pénzt.......Pedig nem is olyan jó.

    Van az a piros L'Orél, nagyon pici spirál kefével, az is valamilyen Telescopic lehet, azt próbálta valaki? Őszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy olyan pici spirál kefével hogy lehetne nagy szempillákat csinálni?  

    előzmény:
    kejuu (1588)
    2009-10-19  22:19
  13. 2009. október 21. 12:241589.

    Szia! Én is épp így vagyok, ez a volume diva nem egy nagy szám! ó bárcsak loreal double e.-tvettem volna inkább! vagy rimmelt...

     

    előzmény:
    kejuu (1588)
    2009-10-19  22:19
  14. 2009. október 19. 22:191588.

    a masterpiece utan en nem szerettem a sima 2000 caloriet =/

     

    amit dicserni tudok az a sexy curves :)

     

    ami pedig nekem csalodas meg az a volume diva, nekem nem jott be annyira, pereg, es nem tul latvanyos a hatasa nekem. Hetkoznapokra elhasznalom, de tobbet vartam tole!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 19. 21:021587.

    Nem tudom hallottatok e már róla, de most megosztom veletek nekem milyen van. Amerikában vettem, biztos majd lassan nálunk is lesz. Maybelline Pulse Reflection

     A lényege az, hogy egy kis vibrátor van beleépítve és így választja szét a pillákat. Nem rosz mert tényleg különállnak a pilláim, de nem hosszít és dúsít annyira mint szereném. kicsit furcsa hogy festés közben a kupakon lévő gombot kell nyomni, de megszokható. És a poén hogy nem is volt dága magyar viszonylatban. Gondolom azért itthon majd bőségesen elkérik az árát. 

     

    Itt egy kép róla.

     

    http://herhighnessness.files.wordpress.com/2009/ 07/pptube.jpg 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 19. 20:561586.

    Sajnálom mert későn jutott el az üzenet, nem láttam előbb a hozzászólásodat.

    Bár legalább használható a spirálod. Még ha nem is a legjobb....... 

    Nekem van egy spirálom, Rimmel Extra Super Lash, nem rossz, de nem csinál sok mindent, csak szinez és szétválaszt, hétköznapra jó de magamnak nem vettem volna meg, kaptam, az is a bajom vele hogy később összeragad tőle a pillám pedig előtte szétválasztotta. De elhasználom valahogy. 

    Úgyanígy lehetsz most vele, hogy elhasználod ha már megvetted. (Így szoktam némelyik termékkel). 

    előzmény:
    *mozzarella (1584)
    2009-10-19  20:07
  17. 2009. október 19. 20:081585.
    szóval göndörít és hosszít is, ezt akartam írni:)
    előzmény:
    *mozzarella (1584)
    2009-10-19  20:07
  18. 2009. október 19. 20:071584.

    sajna későn jött az üzenet

    ma megvettem . találtam egész olcsón hozzájutottam, és elég sz*r...illetve nem olyan rossz, tehát göndorít ( curved ) és nagyon is kicsit, de nekem false lash effectem van és az messze hosszabb pillákat csinált. ez inkább olyan természetesen szép, a lash effect meg műszempillássabb irányba fordult le. szóval nem rossz, de nekem visszalépés..

     

     

    előzmény:
    Jen1 (1582)
    2009-10-19  18:25
  19. 2009. október 19. 18:281583.

    http://styleiseternal.files.wordpress.com/2009/05/rimmel-se xy-curves1.jpg

     

     

    előzmény:
    *mozzarella (1581)
    2009-10-18  20:40
  20. 2009. október 19. 18:251582.

    Nagyon régen talán láttam ilye curved calorie-t, de jó ideje már nem, lehet nem vették nagyon vagy már megszűnt, nem tudom.....

    A ''sima'' calorie-ról írtam már pár helyen, hogy nem vált be se nekem se anyukámnak, pedig neki kicsik a pillái nekem meg nagyok, de pergett és semmi hatása nem volt, pedig itt tök sokan dicsérték. 

    Konkrétan ezt a spirált szeretnéd vagy göndör szempillákra vágysz?

    Mert van olyan spirál még, ami biztos göndörít, saját tapasztalatból nem tudok mondani ilyet, mivel nekem göndör is a szempillám így nincs szükségem olyan spirálra. 

    De egyik barátnőm jókat mondott a ''szempillagöndörítőről'', szinte bármelyik drogériában(dm, Rossmann) lehet kapni, nem is drága, arra kell figyelni hogy az ember gumisat válasszon és megfelelően használja, na meg ne mindennapra hanem alkalom szerűen. Amúgy hallottam hogy valaki használt ilyet szempilla festés előtt és nagyon szép ívelt, nagyobb pillái lettek tőle miután áthúzta szempillaspirállal is. 

    De a Rimmel Sexy Curves (ami göndörítő spirál) spirálról is jókat hallottam, más göndörítő spirál most nem jut eszembe (bár a nagy márkák mint Maybelline meg L'Oréal, annak jók szoktak lenni a spiráljaik, nekem utóbbi vált be ezen a téren). 

    előzmény:
    *mozzarella (1581)
    2009-10-18  20:40
  21. 2009. október 18. 20:401581.

    sziasztok! nekem most max factor false lash effectem van, és , hosszít, nagyon szépen elválasztja a pillákat az tény, de tényleg nagyon szépen, meg dúsít is, mégis most kipróbálnám  a 2000 calorie curved változatát..dm-be rossmabnba még nem láttam curvedba csak egyenesbe..

    vkinke vélemény?

    kontaklencsém van itt vhol írták h nem jó ahoz

    de azért hátha...úgy tetszik..vki? pergős?

     

    http://www.iriszplaza.hu/up/items/2e3796cc.jpg

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 7. 19:591580.

    sziasztok, miért van az h a maybelline colossal mikor felteszem szép, különállnak a pillák nagyjából, de pár mp múlva már össze is ragadnak? olyan 5 szálanként?:S segítsetek, köszi

    ha kifésülöm frissenfestve, összeragad. ha később, akkor meg a festék töredezik....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2009. október 6. 10:081579.
    Én eleinte tartottam a keféjétől, túl nagynak, bumfordinak látszott. De meglepően könnyű vele dolgozni, semmi gondot nem okozott!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (1577)
    2009-10-06  10:03
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 6. 10:051578.
    én nem szeretem a fehér alapú spirálokat (kétrészeseket), egy csomószor előfordul, hogy kilátszik a fehér, tök hülyén néz ki. ha 2x vagy 3x fested ki sima feketével szerintem az is kb olyan, mintha alapoznál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534576 (1)
    2005-12-09  07:46
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 6. 10:031577.

    nekem is ez a spirál a kedvencem

    elvileg december végéig ennyi is marad az ára

     

    egyébként próbálta valaki a max factortól a lash lift nevű spirált?

    mindig is érdekelt, hogy milyen...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (1575)
    2009-10-05  19:01

Címlap

top