Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitiligo

zsuzsa9
Létrehozva: 2002. május 20. 18:57
Sziasztok! Sajnos most már én is csatlakozom a vitiligósok táborához. Az elmúlt évben jelentek meg az első foltjaim, akkor a felkeresett bőrgyógyászok azt mondták, ez nem vitiligó. Most tavasszal kiderült, hogy mégis az. A góckutatáson túlvagyok, eddig minden negatív. A MELADININA nevű francia gyógyszert elkezdtem szedni, de már abba is hagytam, mert az arcomon májfoltszerű elváltozások jelentkezdtek. A bőrgyógyászom egyelőre semmit nem mond, kérlek segítsetek! Bármilyen információ, cím érdekel! Mindent megadok érte, csak gyógyuljak meg!
  1. 2003. január 29. 18:16251.
    Hahó! Nem godoltál még rá, vagy nem láttad a divatlapokban, hogy egyre több modellnek (természetes) fehér a böre? Tudom, hogy most nagy divat a barna bör, de én a magam részéröl megpróbálom az enyémet egyre fehérebben tartani. Engem már az idegesít, ha látom, hogy fikarcnyit is barnult:))) Egyébként nagyon jó börfehérítö krémek vannak már, szerintem meg lehetne próbálni. Egy két lánnyal már megbeszéltük itt, hogy majd mi hozzuk divatba a fehér bört;)))
    Persze akinek eleve kreol, barnásabb böre van, annak kicsit jobban látszik. De az normális, hogy az ember nehezen fogadja el. Több mint tíz éve élek vele együtt, és ezalatt voltak jobb, vagy rosszabb idöszakaim (ami az elfogadást illeti), de most már szinte úgy élek, mintha nem is lenne. Nem veszem figyelembe, így mások sem.
    előzmény:
    cambell (250)
     
  2. 2003. január 29. 17:58250.
    Kedves Jázmin
    Szerintem egyáltalán nem "jellembéli hiányosság"az, hogy valaki szeretne magának szép bőrt foltok nélkül. Miért lenne az?Engem nagyon zavarnak és el is keserít, hogy ilyen lettem. Amit írál, abból tisztán levehető, hogy nem szabad szolizni, mert később még nagyobb gondok lehetnek, és az már nem biztos hogy "csak"esztétikai elváltozás lenne. Persze ez nem most, hanem a későbbi időkben ütne vissza. Egyszóval veszélyes vállalkozás.
    Speciális bőrkészítményekkel nem próbálkoztál?Dermacolor a készítmény neve , Pesten kapható a Dob utcában. Én vettem és jól fed, mert sokkal sűrűbb, mint a többi alapozó, és ezt csak a foltra kell kenni. Segítenek kiválasztani a bőröd színének megfelelően a leghasonlóbb árnyalatot.
    Bocs, hogy megkérdezem, de nem valamilyen gyógyszerszedés után jöttek ki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387181 (249)
     
  3. 2003. január 29. 06:16249.
    A szolárium. . . :)
    Anyira szeretnék szoláriumba járni, mert számomra már-már visszataszító a világító bőr(festékhiányokkal tarkítva:( )
    De tény, hogy mindennemű napozástól ÚGy kijönnek a foltok, hogy utána nem győzőm eltűntetni. Ha kissé leég, akkor beleolvad a eredeti színbe, de ki kockáztatná meg a manapság oly rettegett bőrrák kockázatát. . .
    Régebben többször napoztam, de a hátamon levő két jókora folt mindig felhólyagosodott, és nem hagyott aludni:)
    A napokban azon tűnődtem, vajon nem jellembeli hiányosság, hogy nem tudom így elfogadni magamat?Hogy szégyenlem ezt a helyzetet, vajon nem hiúság-e ez?
    Hiszen érett emberek tudják, hogy a külső nem lényeg.
    előzmény:
    cambell (248)
     
  4. 2003. január 25. 16:56248.
    Szia!
    Vitiligonál a bőr melanocitái pusztulnak el. Ez az a része a bőrnek, ami a napozáskor lebarnul. Ha a melanociták elpusztulnak nem védi meg a bőrt a naptól és a leégéstől. Igy történhet meg a leégés , és fokozódik a bőrrák kockázata. Ezért javasolják a bőrgyógyászok a lehető legnagyobb faktorszámú fényvédő krémek használatát. Ha megfigyeled a nagy többségnek a tavaszi napsütés vagy a nyár szokta kihozni az újabb foltokat. Nekem is vannak olyanok, amik télen teljesen eltűnnek, és amikor jön a napocska és a jobb idő ismét látszanak.
    Az előzőekben volt egy-két írás amiben írták, hogy a szoli után nem látszanak annyira. Hát nem tudom. Lehet, hogy így van, mert különben miért írták volna. Te viszont azt írtad, hogy a nap kihozta. Ebből kiindulva lehet, hogy mégsem kellene pont ezt megpróbálnod. Ami nekem bejött, az az antioxidánsok rendszeres használata, és a cukormentes diéta. Ettől nem múlnak el, de megáll a továbbterjedésük, ami eredmény lehet, ahhoz képest, ami nekem előtte volt, mármint hogy újabb és újjabbakat véltem felfedezni.
    A többiek hol vannak?
    előzmény:
    buksi120 (247)
     
  5. 2003. január 23. 16:27247.
    Sziasztok, elolvastam néhány hozzászólást és nagyon meglepődtem hogy ilyen sok mindenki van ez a problémája. Nekem kb. 1 éve hogy kijöttek rajtam, elég nagy területen és nem is összefüggő. Voltam vele orvosnál de azt mondta amit már másnál is olvastam, hogy ezt nem lehet kezelni. Olvastam hogy van akinek továbbterjedt. Neked eddig nem hál'istennek. Nekem az lenne a kérdésem, hogy szoktatok szoláriumba járni? Tudniillik nekem ez a folt szolárium után jött ki, korábban is jártam, de soha semmi problémám nem volt, idáig. Szeretnék elmenni, de nem tudom hogy tovább fog e terjedni vagy nem. Ha tudtok valamit írjatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. január 16. 22:32246.
    Megpróbálom kicsit összeszedettebben.
    Szóval nekem kb. 13 évesen jelent meg az első (abban az évben volt a csernobili baleset). Először az arcomon, egy pici anyajegy körül egy szabályos 20 Ft-os méretű kör, közepén az anyajegy. 13 évesen simán lehetett a hormonális változás a kiváltó ok, de elég rémes kamasz voltam, akár lelki bajok is. . . A következő talán egy évre rá, a könyökhajlatban - na ez talán túl részletes, csak azon gondolkozom, hogy ez az első kettő még nem volt tükörszimmetrikus, a többi már igen, ami ezután jött gyors tempóban. Miért szimmetrikusak ezek a foltok? Van más bőrbetegség, ami szimmetrikusan jelentkezik? Szóval az is lehet, hogy mindennek az oka egy pici anyajegy volt, ami megzavarta a szervezetemben az információáramlást, és az így kisiklott az egészséges irányból, valami téves visszakapcsolás alakult ki. (Egyébként az első kettő mára eltűnt. )
    Aztán még tizenévesen eljutottam a SOTE bőrklinikára, ott szedtem valami gyógyszert vagy egy évig, minimális hatása volt (kicsit bepöttyöződött), és komoly mellékhatása (vérszegénység), szóval abbahagytam. Később kiderült, hogy enyhén alacsonyabb a pajzsmirigyhormonszintem, mint kéne, de szvsz egy csomó embernek lehet minimális pajzsmirigy-rendellenessége, csak őket soha nem vizsgálják meg, ha más bajuk nincs. Szedtem hormont, változás nulla. Próbálkoztam "agykontrollal", az is hatott valamit, de nem volt türelmem hozzá hosszabb távon.
    Hamkrisz! Bevált a kanadai kence? Orvost nem kérdeztél meg, mi a véleménye a szerről? Nem félsz a mellékhatásoktól (vannak?)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. január 16. 21:58245.
    A kombucha gomba leve nem rossz, bár a pigmenthiányra szvsz semmi hatása nincs (nálam nemigen volt), de kiváló az emésztésre, és fogyhatsz is tőle, méregtelenít stb. . . . Az íze se rossz, én házilag készítettem egy időben, csak sok vele a macera.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. január 16. 21:55244.
    Sziasztok!

    Most fedeztem fel a fórumot, és lelkesen végig is olvastam (nagyjából. . . ). Őszintén szólva meglepődtem, én már régóta nem is nagyon foglalkoztam a témával, persze én is érintett vagyok, sajna, kb. 13 éves koromban jelent meg az első foltom (most majdnem 30 vagyok) - és miután hozzátok hasonlóan végigjártam jó pár orvost, meg valami kezelést, nemigen változott semmi+mindenki azt mondta, hogy nem érdemes próbálkozni, már csak akkor jut eszembe, ha nyár van, vagy ha változik a foltjaim állapota. Na, ez elég kusza lett. . .
    Szóval nem is hittem volna, hogy komolyabb eredményt hozó kezelés létezhet, de ez a Novitil a fotók alapján nem tűnik rossznak! Asszem, kipróbálom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. január 12. 23:03243.
    Bocsi ! De az előbbi linkbe hiba csúszott . . .

    Pontosan :http://telnet. datanet. hu/~akvapol/hun. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. január 12. 23:01242.
    Sziasztok !
    Átolvastam a forum hozzászólásait és arra a megállapítsra kellett jutnom , hogy valószínűleg érintett vagyok . Hogy mi a kétségem oka ? Hát az hogy az én első elváltozásaim az 5-7 éves koromban kezdődtek . (ennek időpontját nem tudtam a szüleimmel pontosan meghatározni ) Alapvetően az a gond hogy most 27 éves vagyok . Az utóbbi időkig nem volt számottevö változás . A már létező foltjaim megvoltak , és csak minimális változások vannak jelen . Értem ezalatt azt hogy a foltok az nyárvégi idöszaktól tavaszig "szinte" láthatatlanok . Tavasszal viszon nem barnul eggyütt a börömmel igy jobban láthatóak . Emiatt a "nem annyira" feltünőség miatt nem vagyok biztos a leltár pontosságáról.
    Engem első sorban az érdekelne , hogy van-e köztetek olyan aki hasonlóan régóta hordja a foltokat , és hasonlóan panaszmentes ?

    Bocsánat a terjengősség miatt .

    egyébbként némi olvasni való a Kombucha témában : http://telnet. datanet. hu/~akvapol/kombucha/hun/kombucha. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2003. január 7. 15:51241.
    Sziasztok!
    A Combucha nevű készítményből egy teljes üveggel - azt hiszem fél liter- bírtam meginni, ugyanis szörnyű. Ez lenne a legkevesebb, ha használna. Viszont nekem csak a gyomrom fájt tőle. Az infrázásról annyit, hogy július közepétől kitartóan napi 1 órát töltök efféle kedves elfoglaltsággal. Már annyira hozzászoktam, hogy fel sem tűnik az az egy óra TV-nézés közben. Csak azt nem tudom, hogy káros hatása ilyen nagy mértékben nincsen-e. Azt ugyanis tapasztaltam, hogy mire jó, de az ellenkező oldalról senkinek nincsen híre. A bioptron lámpa -azt is próbálom, de nem ugyanarra a foltra- szerintem annak igazán hatásos, akinek piros fénye is van hozzá. Nekem csak a sárgát sikerült beszereznem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706001 (240)
     
  12. 2003. január 6. 13:03240.
    Szia Jázmin!

    Én erről a Combucha gombáról még sosem hallottam. Te kipróbáltad? Egyáltalán hol lehet ehhez hozzájutni?
    És az infra- vagy a biolámpa hatásáról hallottál, ill. hallottatok valamit? Tudok egy bőrgyógyászt aki ezt is használja a vitiligó kezelésekor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387181 (236)
     
  13. 2003. január 6. 12:58239.
    Sziasztok!

    Én csak azt nem értem, hogy ha több esetben is előfordul (pl. Nálam is), hogy egyes helyeken eltűnnek a fehér foltok, akkor miért mondják azt az orvosok, hogy ez a "betegség" nem gyógyítható?!
    A mai orvostudomány már az emberi klónózással van elfoglalva, és a vitiligóval meg nem tudnak mit kezdeni??? Mi erről a véleményetek?
    Szerintem nem is foglalkoznak vele olyan mértékben, ahogy kellene, mivel ugyebár ez nem halálos betegség! Persze a bőrrák az már veszélyes dolog, viszont akinek vitiligója van, könnyen leéghet a napon, és könnyen bőrrákja lehet. Vagy nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. január 3. 22:00238.
    A feketeretknek az apukám szerint is gyógyitó hatása van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. január 3. 21:57237.
    Nekem azt mondta a dokim, hogy a szteroid többet árt mint használ! Nem ajánlotta semmiképpen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. január 3. 21:19236.
    . . . A céklára szeretnék reagálni, a természetgyógyászom anno nekem is ajánlotta, májbetegségekre, székrekedésre, pattanásokra jó, de a rákmegelőzésben tapasztalt hatását emlegetik a leginkább. (Ja és kiváló vérképző!!!)
    A feketeretekről hallottatok?A festékhiányra a tisztító hatása miatt ajánlották nekem, kutyulmányként egy kis fokhagymával, sárgarépával. . . nem volt túl fincsi és foltűző, de tagadhatatlanul kicsattant az egészségtől. . .
    Ill. még a Combucha(ezt így kell írni?)gombáról zengtek ódákat, és többen esküdni mertek volna rá, hogy rendszeres használatától eltűnnek a foltok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. január 3. 21:05235.
    A szteroidok: cytosztatikumok, amik a sejteket roncsolják, inkább az szedjen ilyet, aki rákos!
    Én nem akarok ijesztgetni most. Hirtelen erre a szóra eszembe jutott az Édesapám, aki cytosztátikumokat szedett, szteroidokat. Aztán tönkrement a csontrendszere, a gerince összeroppant, alacsonyabb lett húsz centivel, hamarosan meg is hallt. Nos, erre csak azért hívom így fel a figyelmet, ő gyógyszereket szedett. Az más.
    Én azt gondolom, mindenféle ilyen szerrel vigyázni kell. Mégha kenőcs is.
    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706001 (231)
     
  18. Torolt_felhasznalo_481994
    Torolt_felhasznalo_481994
    2003. január 3. 20:55234.
    Találtam pár internet címet, az alábbiakban megadom:
    www. organichope. com/vitiligo. htm
    Ebben egy Kalawalla kapszuláról írnak.
    http://store. yahoo. com/covermark/index. html
    Ebben egy tartóssminkről tájékoztatnak.
    www. vitiligo. it/index. html
    Itt egy BIOSKIN mikrofototerápiáról írnak (Olaszországban).
    www. deltapimuzik. com/vitiligo. htm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_481994
    Torolt_felhasznalo_481994
    2003. január 3. 14:21233.
    Sziasztok! Különösen Norin-nak, aki üzenetében felhívta a figyelmemet erre a fórumra. A vitiligoval kapcsolatban én is hozzászólnék a témához. Nekem kb. 10 éve jelent meg a térdemen egy folt. Éveken át csak ez az egy "ékesítette" a testemet. Aztán két évvel ezelőtt egy súlyosabb baleset után hirtelen elkezdtek megszaporodni a foltjaim. Azért aránylag szerencsésnek mondhatom magam, mert alapban is fehér bőrű vagyok, így nem látszanak annyira a foltok, és a hónaljrészt kivéve a már meglévőek nem túl nagyok és olyan helyeken vannak, hogy alig láthatók. Egyelőre. Mert mi lesz később? Én is attól félek, hogy tovább fog terjedni. Nem áltatom magam, de nem adom fel. Optimista vagyok, az orvostudományban bízok, mint oly sokan mások. Abban is szerencsés vagyok, hogy a barátom így ahogy vagyok elfogad, immáron 9 éve. Most itt élünk Belgiumban még 3 évig és én is rátaláltam arra a honlapra, ahol azt a bizonyos kanadai krémet meg lehet rendelni. 80 dollárba kerül NOVITIL a neve (125 ml, a cím: www. dermabest. com. Kipróbálom, mert kíváncsi vagyok használ-e. Minden új lehetőséget meg kell ragadni, mert ha nem is használ, legalább kipróbáltam. Ja, egyébként tudom ajánlani átmenetileg az önbarnítókat is, bár csinján kell bánni vele. Voltam egy sminktetoválónál is tavasszal és kb. 4 hónapig hozzájártam. Ugyanis ők foglalkoznak a vitiligos betegek foltjainak korrigálásával. Ezek a sminktetoválások fájdalommentesek (nem kimondottan tetoválótűvel juttatják be a festékanyagot), elég drágák (nekem 150 000 Ft-ba került az egész). Nem lett tökéletes, de legalább 3-4 évig kevésbé látszanak a foltjaim. Kb. vagy 20 féle bőrszínű festékeik vannak és a kozmetikus választja ki az egyénnek legmegfelelőbbet (SOFT TAP smink). Egyelőre ennyit. Várom a jelentkezéseteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. január 3. 07:04232.
    Szia. Ezek a szteroid kenocsok olyan hormontartalmu kenocsok, amik nehany esetben nagyon hatasosak lehetnek vitiligora, de nem mindenkinel! A borgyogyaszom a keresem ellenere sem irta fel nekem:), mert sok mellekhatasa lehet, szoval figyazni kell vele. Egyebkent ezt is szoktak psiorisis (pikkelysomor) kezelesere hasznalni, ugy mint a kulonbozo fenyterapiakat, ami vitiligora is jo lehet.
    Cekla evesrol nem hallottam, hogy hasznalna, de a vitaminok mindenkepp.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706001 (231)
     
  21. 2003. január 2. 14:06231.
    Sziasztok!
    Ép most találtam egy leírást a vitiligoról. Azt írta a bőrgyógyász, hogy hatásos lehet a szteroid kenőcsők alkalmazása, ill. psoriasisban jól bevált helyi alkalmazások. Tudja valaki , hogy ez alatt mit érthet az orvos? Mik azok a szteroid kenőcsők? Próbáltam az orvosnak megírni a kérdéseimet, de nem ment el az e-mail a megadott címre!
    Gyorsabban megkapom a levelet ha írtok nekem e-mailt: bellyke@netposta. net-re! Köszike mindenkinek!!! B. Ú. É. K.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. január 2. 13:49230.
    Szia Hamkrisz!

    Nekem az a saját tapasztalatom, hogy vannak újabb foltjaim ( sajnos az arcomon), de vannak helyek, ahol eltűntek a fehér foltok, vagyis inkább kisebbek lettek. Sajnos az okát nem tudom, ez számomra x-akta.
    De úgy döntöttem idén kikísérletem magamon, hogy mi az ami esetleg használhat, mi az ami nem. Gondolok pl. arra, hogy több helyről hallottam, hogy sok céklát kell enni. Ti erről hallotatok már? És ha igen ez használt valakinek? És mi a véleményetek a bio-lámpáról, illetve az infra lámpáról?
    Bellyke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (220)
     
  23. 2003. január 1. 09:00229.
    Hali!Leirnad nekem, hogy mibol, mennyit szedsz? Es miota nem terjednek a foltjaid? Koszi! Nekem olyan 4 honapja nem terjed, pedig nem csinaltam semmit, csak annyi, hogy nem napoztam. De felek, hogy megint elkezd terjedni :(
    előzmény:
    cambell (228)
     
  24. 2002. december 31. 10:46228.
    Szia!Az antioxidánsokra felkaptam a fejem, mert cáfolnám, hogy nem használhatnak. Persze lehet , hogy nem mindegy az sem milyet használsz meddig és persze nem biztos, hogy mindenkinek bejön. Én csak a saját magam tapasztalatait tudom szajkózni, ami az lenne, hogy nekem a foltosodást az antioxidánsokkal sikerült megfékezmi, de persze el nem múlnak tőlük. Ha pedig belegondolsz már az is reményt adhat, hogy nem terjed tovább. Egyébként a bőrgyógyász akihez mentem két perc alatt letudott annyival, hogy ez nem gyógyítható, és csak rosszabb lesz. Ennyit a bíztató kedves szavakról.
    Valaki írta az előzőekben, hogy mindenkinek más és más a kezelés. Valakinek ez jön be , valakinek az. Én is olvasom mindig milyen tanácsokat írnak, és meglehet ezt azt próbálni. Tudjátok a remény hal meg utoljára.
    Egyébként mindenkinek nagyon boldog, sikeres, és egészséges új évet kívánok!!!!!!!
    előzmény:
    $prm (227)
     
  25. 2002. december 27. 10:27227.
    Koszi a valaszokat, akkor ki fogom probalni en is.
    Megneztem ezt a vitiligosupport. com oldalt, es ott a forumot. Sokan irnak egy Protopic nevu kenocsrol, ami szinte mindenkinek bevalt. Gondolom Magyarorszagon nem lehet kapni, de azert erdemes lenne utana nezni. Ja es tobben irtak az altalam hasznalt Daivonex kenocsrol, csak ott Dovonex neven irjak, de ugyan az.
    A borgyogyaszom sajna nem nagyon vagja ezt a vitiligo temat :( azt mondta, hogy a vitaminok(b12) es antioxidansok biztos nem hasznalhatnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. december 27. 09:16226.
    Hali! Én pár hete próbáltam ki egyet. Az vele a baj, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy tényleg csak a foltra kerüljön belőle, mert a barnább részek tovább barnulnak és ugyanott vagy. Aztán még az is fontos, hogy túl sokáig ne hagyd rajta, mert esetleg sötétebb lesz a folt, mint az alapszíned. Én alapban elég világos bőrű vagyok, így fürdés előtt fél órával kentem be magam ahol kellett. Reggelre egészen szép lett, de valahogy nem az igazi. . . . .
    előzmény:
    $prm (224)
     
  27. 2002. december 25. 11:30225.
    BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK! Az úgynevezett "önbarnító-szerek" (krémek, zselék, spray-k) fedőképességével közepes mértékben voltam megelégedve. De egy próbát megér a dolog. Ami nekem sokkal jobban bevált, a már említett Dermacolor alapozó-krém. (Lásd: a 2002. 10. 21. -i hozzászólást (20. 18-kor), és utána még néhányat ugyanerről a témáról.
    Légyszíves, add meg a bőrgyógyászod nevét, címét. Köszi szépen.
    előzmény:
    $prm (224)
     
  28. 2002. december 25. 10:15224.
    Hat nekem nagyon lassan, de mulik. Bar en akkor is boldog lennek, ha valamivel elfedhetnem a foltjaimat. ezekkel a barnito kremmekkel mik a tapasztalatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. december 20. 15:18223.
    Hamkrisznek van egy csodaszere. NOVITIL a neve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (222)
     
  30. 2002. december 19. 20:35222.
    és mitöl múlik? talán nálam is bejönne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (220)
     
  31. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. december 18. 18:05221.
    Szia Hamkrisz! Én is úgy vagyok vele, hogy amióta múlnak a foltjaim, nem aggodalmaskodom miattuk annyit :-)) De valóban, én is mindíg benézek ide az új hozzászólások miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (220)
     
  32. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. december 18. 14:01220.
    Amióta foltosak vagytok, fordult elő nálatok változás? Úgy értem kisebb barna pontocskák jelentek meg a foltokban? Ugyanis most hallottam, hogy akinek megjelennek a foltokban barna pöttyök, annak sokkal nagyobb az esélye, hogy teljesen el is fog múlni a foltja! Mi a véleményetek? Nekem nagyon szépen múlnak! Én csak ennyit tudok mondani! Van 4 hely, ahol annyira eltűnt, hogy már meg sem tudnám mutatni hol voltak! Ezen kívül az a pár maradék, azt hiszem 4 helyen van még, annyira gyönyörű, hogy el sem hiszem. Igazán már nem foglalkozom ezzel a dologgal, de az oldalt mindenképp látogatom, hogy minden változásról én is értesülhessek!
    előzmény:
    $prm (219)
     
  33. 2002. december 14. 09:12219.
    Sziasztok. Eddig csak olvastam a forumot, de gondoltam irok is, a sajat esetemet. Kicsit tobb mint 1 eve kezdodott el nalam, most igy visszagondolva semmi komoly nem tortent az eletemben. Akkor 2 folt jelent meg a nyakamon, de meg annyira nem is zavart. Aztan szep lassan elterjedt. . Utana a kezfejemen jelentek meg, de ott napoztattam es elmult. Akkor sokat napoztam, es tobbszor is leegett a borom, szerintem ettol is terjedhetett tovabb. Erre mindenkepp vigyazni kell. Most mar elterjedt a testemen, de ugy veszem eszre, hogy ha kijon 1 folt, az nem terjed tovabb, ugyanakkora marad. Voltam borgyogyasznal de nemtudott semmit javasolni, elmentem pajzsmirigy vizsgalatra, negativ volt. Aztan nemreg megint elmentem, es adott 1 kenocsot, Daivonex a neve, azt mondta talan erdemes megprobalni. Ez egy D-vitaminos kenocs, eredetileg pikkelysomor gyogyitasara. Most kb 4 hete hasznalom, es nagyon lassan kezdenek ujra barnulni a foltjaim!! A Hasamon mindig figyelem, es egyre barnabb lesz, kis barna pottyok keletkeztek benne, ahol eddig tok feher volt. A legregebbi, nyakamon levok is javulnak. Most nemtudom, hogy ez a kenocstol van-e, ezen kivul csak Centrum multivitamint kezdtem szedni ugyanennyi ideje. A mutatoujjaimon levo par folt is szepen barnul, de nagyon lassan. Szeretnek B12 vitamint, es folsavat is szedni, allitolag az is hasznal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2002. december 13. 22:21218.
    Pontosan ugyanigy érzek én is! Már régen elfogadtam , bár nem volt könnyű. Jól érzem magam fehéren is. De azért figyelek hátha. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (217)
     
  35. 2002. december 13. 22:01217.
    Én egyébként teljesen biztos vagyok benne, hogy egyszer újra divat lesz. De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy vitiligoval is lehet normálisan, boldogan élni. Nekem pl. soha nem volt gondom ebböl fakadóan az életben, még párkapcsolatokban sem, söt igazán nem panaszkodhattam :))) Persze volt idöszak, amikor nehezebben fogadtam el (föleg eleinte, amikor még mi is próbáltunk megoldást keresni), de most már tudom, hogy senki nem tud róla semmit. A lényeg az, hogy amikor elfogadtam, akkor kezdett láthatatlanná válni. Számomra is és mások számára is. De azért továbbra is szemmel tartom az ezzel kapcsolatos esetleges új felfedezéseket. Hátha mégis . . . ?
    előzmény:
    Lillaréka (216)
     
  36. 2002. december 13. 21:41216.
    Peko! én is fehér vagyok már Nekem 10 éve van Reménykedjünk eggyütt hogy ujra a fehér bőr lesz a divat! Majd mi divatba hozzuk! szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (215)
     
  37. 2002. december 13. 21:19215.
    Sziasztok! Most találtam rá erre a topicra, megdöbbentett (bár mindig tudtam) hogy milyen sokan szenvedünk (?) ettöl. Nekem már kb. 14 éve van, de még nem hallottam olyanról hogy meg lehetne szüntetni. Nekem hál'istennek fehér böröm van, igy aztán magas faktorú fényvédö krémeket használva szinte észrevehetetlen. De szerintem egész szép a fehér bör :-))) Talán majd újra divat lesz ?!
    Csók mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581991 (214)
     
  38. 2002. december 13. 19:07214.
    Kedves Gyöki és Lillaréka! Köszönöm a választ és a bíztatást. Olvasva a fórum hozzászólásait az én esetemmel kapcsolatban talán a következő lehet érdekes. 42 évig semmi jele nem volt a vitiligónak (náthán kívül más bajom se volt). Az idén januárban egyik napról a másikra végleg leálltam a közepesen erős (magyar mérce szerint) alkoholfogyasztásról. A korábban a szesszel bevitt szénhidrátot mértéktelen édességgel pótolom (ezzel együtt a változás kb. 10 kg fogyással járt. ) Tavasszal meg megjelentek a foltok. Mármost nem tudom, van-e ennek bármilyen jelentősége (kvázi "étrend" változáson estem keresztül). Ami az immunháztartásomat illeti, soha nem volt valami bika, ezt abból gondolom, hogy gyerekkorom óta nem volt soha lázam. Ugyanakkor éppen idén februárban kezdtem el rendszeresen szedni immunrendszerem felerősítésére a közismert B. cseppeket, 2 hónapra rá pedig megjelentek rajtam a hívatlan vendégek. Végül pedig igen stresszes életet éltem/élek, eddig az évig minden következmény nélkül, ugyanakkor éppen a foltok előtt pár hónappal kezdtem rendszeresen antidepresszáns gyógyszereket szedni. Persze ahogy látom, a vitiligó egy ismeretanyagbeli fekete lyuk, az itt leírtak mindegyikének ugyanúgy lehetett köze a problémám kialakulásához, mint ahogy egyiknek sem. Kösz a türelmetekért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665534 (195)
     
  39. 2002. december 13. 19:06213.
    Szia Bizsu! rég láttalak! hogy vagy???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441797 (212)
     
  40. 2002. december 13. 18:39212.
    A körömvirágkrémen én úgy 2 éve túlestem, a bőröm selymesedett, de semmi, persze lehet ez egyénenként más és más.
    Bio-karitint még csak néhány hónapja szedek, még nem tudom mit fog tenni. . .
    Cambell nekem az a véleményem, hogy felelőtlenség azt mondani, hogy nem jött ki új folt, mert a vitiligó ilyen fondorlatosan alattomos. Nekem 8 hónapja egy perinyó sem jött ki, most hipp-hopp új van az arcomon. Lehet, hogy ez is megáll, de nem tudhatom mi lesz 2003. áprilisában. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2002. december 13. 12:02211.
    Ami nekem bevált, az 3 termék egyszerre történő használása. Ezek a lycium Plus + A beta Car E, és az aloe gél. Ez együtt történő fogyasztása megállította a foltokat, de el nem tünteti azokat. Legalábbis nekem. Az eltüntetéshez valami más kell. Nagyon fontos még a cukor/nekem/ fogyasztásának a visszaszorítása. Sziasztok, írjatok!
    előzmény:
    hope28 (210)
     
  42. 2002. december 13. 09:08210.
    Szia,

    A meregtelenites nagyon jo a szervezetnek. En is meregtelenitek aloe veraval, valamint szedek antioxidansokat.
    Korulbelul egy honapja kezdtem el intenziven, kulso valtozast nem latok magamon meg, de nem is szabad turelmetlennek lennem, inkabb azt emelnem ki, hogy az altalanos faradtsagi kozerzetem elmulott, de legalabbis ritkabban jon elo.
    előzmény:
    cambell (209)
     
  43. 2002. december 12. 15:41209.
    Szia!A zöld tea amelyikre én gondolok, tehát az igazi, egy belső tisztítókúra első lépése. Lehet hogy van egy immunrendszert is erősítő hatása, ami a vitiligosoknál nagyon ajánlott, ugyanis többek között az immunrendszer legyengülése is okozhatja a foltokat. Én úgy vettem észre magamon, hogy az antioxidánsok szedése mellett, /amit folyamatosan ki kell hangsúlyoznom, mert nekem ezektől megállt a foltosodás/nagy hangsúlyt kell hogy kapjon az étkezés, mert a cukor is sajnos az egyik fő ellenség. Itt megkérdezem mindig magamtól, minek éljek, ha már azt sem ehetem, amit szeretek, és jól esik?!De sajnos ez van, és nem tudok beletörődni, hogy nincs semmi ami eltüntetné őket.
    előzmény:
    hope28 (208)
     
  44. 2002. december 12. 13:42208.
    Szerintem nem csodatea, inkabb nyugtato hatasa van, ennyi.
    Vagy?
    előzmény:
    adolf965 (207)
     
  45. 2002. december 12. 13:27207.
    Mi a véleményetek a zöld teáról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2002. december 12. 13:03206.
    Sziasztok,

    En is mindig megnezem, hogy van uj uzenet, de sajnos mindig azt tapasztalom, hogy nagy a csend most.
    Amugy en is szedek mar egy honapja A-E-Betakarotin osszetetelu keszitmenyt. Egy biztos nem fog artani.
    Amugyis az E vitamintol jo kozerzeted van, az A vitamin jo a bornek, hajnak, koromnek.

    Gondolom mindenki korul nagy a hajtas, ezert tuntek el, vagy csak varakoznak, mint en, hogy valaki feldobjon egy temat.

    Pusz

    Hajni
    előzmény:
    cambell (205)
     
  47. 2002. december 12. 12:18205.
    Sziasztok!
    Már napok óta nem írt senki, pedig én nézem mindig miket írtok. A legújabban én körömvirág krémmel kenegetem magam, persze eddig semmi. Az antioxidánsok fogyasztását viszont ajánlom mindenkinek, mert nekem megállította a foltok szaporodását. Irjatok már!Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2002. december 4. 16:52204.
    Szia hope28! Ez a skarlát-dolog nagyon érdekes! Kaptál valamilyen gyógyszert, vagy kezelést annakidején a skarlátodra? Ha igen, milyet? (külsőleg, vagy belsőleg). Jó, hogy ilyen részletesen leírtad a tüneteidet és a betegség lefolyását. Légyszíves más is írja le így, ha van kedve. Köszönöm szépen.
    előzmény:
    hope28 (203)
     
  49. 2002. december 4. 08:49203.
    Szia Norin,

    Amit irtal az rendben is van, en is tudok errol, csakhogy nekem, 5 evesen volt eloszor vitiligo foltom a testemen, es 23 evesen lettem cukorbeteg.
    Az a baj, hogy mi is csak probalkozunk, probalunk okokat keresni es ezeket rahuzni a vitligora.

    A vitiligo lehet egy betegseg kovetkezmenye. De nalam ez nem ervenyes.
    előzmény:
    Norin (199)
     
  50. 2002. december 3. 22:26202.
    Tökéletesen egyetértek Veled. Továbbfűzve az előbbi gondolatmenetet: az említett hormonális megbetegedések nem okoznak vitiligót. De gyakran társulnak a vitiligóhoz. Tehát a vitiligó megjelenésekor az orvosnak gondolnia kell arra, hogy a betegnek esetleg van valamilyen hormonális megbetegedése. Ezt ki kell vizsgálnia, és ha szükséges, akkor kezelnie kell. Tehát magát a hormonális megbetegedést kell kezelnie (és nem a vitiligó miatt).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441797 (201)
     

Címlap

top