Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitiligo

zsuzsa9
Létrehozva: 2002. május 20. 18:57
Sziasztok! Sajnos most már én is csatlakozom a vitiligósok táborához. Az elmúlt évben jelentek meg az első foltjaim, akkor a felkeresett bőrgyógyászok azt mondták, ez nem vitiligó. Most tavasszal kiderült, hogy mégis az. A góckutatáson túlvagyok, eddig minden negatív. A MELADININA nevű francia gyógyszert elkezdtem szedni, de már abba is hagytam, mert az arcomon májfoltszerű elváltozások jelentkezdtek. A bőrgyógyászom egyelőre semmit nem mond, kérlek segítsetek! Bármilyen információ, cím érdekel! Mindent megadok érte, csak gyógyuljak meg!
  1. 2002. december 3. 21:58201.
    Több helyen olvastam, hogy gyakori párosítás a vitiligo és a pajzsmirigy rendellenesség. Nekem pm túltengésem van és abban reménykedtem, hogy az arra adott gyógyszer megállítja a foltokat. Hát ez sem jött össze. Beszéltem olyan vitiligóssal aki hosszú évek óta szedi a pm-re a gyógyit, de ez a foltokat nem zavarja.

    Nekem is azt mondta a doki, mint korábban írtam, hogy stressz, étrendbeli változás vagy öröktetesség okozHATJA. Valóban mikor megjelentek nagyon depis korszakomban voltam, de évek óta hiába a legnagyobb a boldogságban élek a foltok csak támadnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. december 3. 21:00200.
    Azt hiszem, hogy a góckutatást azért is érdemes elvégezni, mert a gócok gyengítik az immunitást, és az nekünk nem tesz jót. Sem a vitiligónak, sem az egész szervezetnek. Hormonvizsgálatokkal pedig, érdemes tisztázni, hogy nem áll-e fent valamilyen hormonális megbetegedés, amit esetleg kezelni kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. december 3. 20:51199.
    "Vitiligo. . . A KOCKÁZAT FOKOZÓDIK Olyan embereknél, akik cukorbetegségben vagy pajzsmirigy-megbetegedésben szenvednek, vagy akiknek az immunrendszere megbetegedett. " (idézet a "Nagy Egészségkönyv" c. könyvből; Kossuth-Medicina 1991. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. december 3. 17:50198.
    Őszintén szólva, még én sem hallottam olyan emberkéről, akinél ezek a vizsgálatok valamit kimutattak volna. . . ezt a dokijaim mondták nekem. . .
    előzmény:
    Messier (196)
     
  5. 2002. december 3. 14:19197.
    Sziasztok,

    Egy kicsit roviden magamrol:
    5 eves korom ota vannak foltjaim a testemen: a szemhejamon, a terdemen es a labfejemen, 50 forintos nagysagu foltok.
    A foltjaim nagyon nem mozogtak, amiota emlekszem igy a foltos mivoltomra :), inkabb volt olyan folt, ami teljesen bebarnult, de ne kerdezzetek meg tolem, hogy hogyan jott ossze.
    Anyukamtol megkerdeztem, hogy mikor jottek ki a foltjaim, es o azt felelte, hogy amikor 5 eves koromban sajnos valakitol elkaptam a skarlatot (egy felelotlen szulo maszkalt a skarlatos gyerekevel a varosban), utana jottek ki a foltjaim. Talan legyengult az immunrendszerem akkor, nem tudom.
    A lenyeg, hogy ujabb foltjaim nem jottek ki, addig amig, 23 evesen cukorbeteg nem lettem.
    Nem emiatt, ne ijedjetek meg. Lelkileg fel nem dolgozott dolgok gyultek ossze bennem, es sajnos cukros lettem. Altalaban a fiatalok koreben lelki okok miatt alakul ki a cukorbetegseg (de ez egy masik topic, :) ), szoval utana jottek ki ujabb foltjaim, es azota van mozgas a testemen ujbol.
    Az teny, hogy a betegsegemet nem tudtam magammal elfogadtattni, nagyon magamba zuhantam, es lehet, hogy ebbol adodoan indultak ujbol be a foltjaim.

    Szoval szamtalan oka lehet annak, hogy a foltok megjelennek a testunkon, es mindenki csak talalgatja az okokat es a megoldasokat.

    AMugy meg orulok nektek, hogy megtalaltalak titeket, es megoszthatjuk egymassal a gondolatainkat.

    Pa, pusz mindenkinek
    előzmény:
    Messier (196)
     
  6. 2002. december 3. 14:08196.
    Az esetek 90%-ában? Ti hallottatok már olyanról, hogy vitiligot valami gócos balhé okozza? Szerintem a góckeresésre csak jobb ötlet híján küldik az orvosok a vitiligosokat, hogy mégse kelljen azt mondani, hogy "fogalmam sincs" (mert egy orvos ilyet, ugye, nem mond :o))) (Jujjj! Mindjárt jön ppp! :o)))
    Egyébként tök komolyan mondom, hogy az évek alatt, mióta én is foltos lettem, emiatt aztán nagyon foglalkoztat a téma, még soha senkiről nem hallottam, akinél találtak volna egy rossz fogat vagy egy gennyes csomót valahol, amit eltávolítva elmúlt volna a vitiligója. Ti hallottatok ilyenről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665534 (195)
     
  7. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. december 3. 13:39195.
    Kedves Norien! A tapasztalat általban az, hogy ha megjelenik, akkor terjed. . . . sajnos. Mindazonáltal csatlakozom az előttem szólóhoz; egy alapos vizsgálat, tényleg javallott. Ám az is igaz, hogy ezek a vizsgálatok az esetek 90%-ában negatívak, de ki tudja, hátha nálad kiderül mi okozza. Majd szorítunk neked! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581991 (193)
     
  8. 2002. december 3. 08:34194.
    Norien! Egy alapos orvosi kivizsgálást, tudnék azért ajánlani! Bár nálam nem derült ki mi okozza. De ha valamilyen belső probléma csinálta a foltokat, azt lehet kezelni és akkor több nem lesz rajtad! Olvasd végig a forumot, hátha kapsz még egyéb kezelési utmutatót is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581991 (193)
     
  9. 2002. december 2. 20:37193.
    Hello, itt egy új hozzászóló, Norien. Kb. másfél órája tudom, hogy létezik ez szó (t. i. vitiligo) és azt, hogy nekem is van ilyenem. Mivel a foltok kicsik és csak a nejem által látható helyen vannak, eddig nem voltam betojva. De az orvos után persze egyből a net, rászörcs a névre és máris megtaláltam ezt a fórumot. Optimizmus el. Ez terjedni fog? A mostani kb. 1 tízezrelékből x idő után tuti 100 % lesz én meg mészfehér? Bocs az idióta kérdésekért, de a témához még tök hülye vagyok, az orvos meg nem mondott semmit, csak valami cseppentő kenegető dolgot írt fel, jöjjek vissza 2 hónap múlva, meg gócvizsgálat. 43 éves vagyok, tavasszal jelent meg a három kis folt, nem nagyon nőttek eddig. A kérdésem, van-e egyáltalán esély arra, hogy mázlistaként ennyivel megússzam (ne jelenjenek meg máshol, ne nagyobbodjanak, stb. ) A stagnálás nekem abszolút megoldás. Van ilyen? Előre is kössz: Norien
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. december 2. 17:51192.

    . . . Egy ideje(1-2 éve)nagyon tudom kezelni a konfliktusokat, ritkán morgolódom, a fótok mégis terjednek. . . bár hiszem, hogy ha félünk a terjedésüktől, akkor gyorsabbak(mert amitől félsz, az bekövetkezik. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. december 2. 13:25191.
    Ejha!
    Ha somakaresz orvosa már azt is tudja, hogy a vitiligo recesszíven öröklődik, akkor mindent tud! Ki ez a doki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199751 (187)
     
  12. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. december 2. 10:15190.
    Kb. 3 évig én is szorongást csökkentő gyógyszereken éltem. Igazi depi típus vagyok. Ád. idegeskedem. Én teljesen biztosan gondolom magamról, hogy ez okozza a foltokat. Éppen ezért fontos a felfogásunkon változtatni. Elképzelhető, h. nem csupán a szorongás, hanem vmi más társuló betegséggel párosulva együtt okozza az idegrendszeri probléma.
    Hiszen olyan sokan küszködnek idegi problémával, mégsincs nyoma a vitiligonak.
    Hú, ezt jól összehoztam!!!
    előzmény:
    Messier (181)
     
  13. 2002. december 1. 22:39189.
    Nemzetközi Vitiligó Szimpózium (tudományos tanácskozás) lesz Londonban, 2003. május 16-17-én. A Szimpózium programja az alábbi web-oldalon található: www. vitiligosociety. org. uk/s-programme. html Itt olvashatsz arról, hogy mely bőrgyógyászok tartanak előadást a vitiligóról, és mely témakörben. (Az oldal angol nyelvű. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. december 1. 16:45188.
    somakaresz! Azért remélem Te sem vagy elkeseredve! a foltok ellenére sem! Én már tiszta fehér lettem. De jól vagyok! Lelkileg is tulléptem ezen. De azért reménykedem. Én is sokat vagyok feszült. Ha iskolai szünet van akkor egész nyugis vagyok. Kitartást Neked is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199751 (187)
     
  15. Torolt_felhasznalo_199751
    Torolt_felhasznalo_199751
    2002. november 30. 20:27187.
    Két gyermekem van, születésük után, két éve jelentkeztek a foltok, én is állandóan reszketek, nehogy ők is ilyenek legyenek, de orvos ismerősöm szerint ez a betegség recesszíven öröklődik, ha szerencsénk van a férjünk nem hordozza a hibás gént, így a gyerekeink megmenekülnek. Egyébként közel egy évig minden reggel aloe vera gélt ittam, de ezalatt is szépen szaporodtak. Voltam Béki László természetgyógyásznál, ő azt mondta, hogy a foltokat karcolni kell tűvel, majd bekenni aloéval. Eredményeként a foltok nőttek. Biorezonancia kezelésre se menjetek, ott allergiával hozták összefüggésbe. Az allergiaszintem a kezelések és 4 hónap diéta után duplájára nőttek, a foltok jól vannak. Az előzőekben olvastam valakitől, hogy összefüggés lehet az idegállapot és a betegség között. Nálam ez igaz, mivel én mindig robbanásig feszült vagyok. Eddig még nem sikerült lenyugodni.
    Puszi és kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. november 30. 15:24186.
    Kedves Cambell! 3 gyermekem van, az első foltok 10 éve a fiam születése után kezdödtek, mára teljes a fehérségem. És a gyerekeimnek semmi ilyenjük nincs. Állandóan figyelem őket. És izgulok, reménykedem, hogy nem is lesz. Talán ők nem örökölték.
    előzmény:
    cambell (185)
     
  17. 2002. november 30. 11:01185.
    Sziasztok sorstársak!Én azt szeretném kérdezni, hogy akinek született már gyermeke, hogy ők is vitiligosak lettek?Én terhes vagyok, még az elején járok, de már azon izgulok, nehogy a gyerekem is ilyen foltos legyen egyszer, mert nekem ez borzasztó nagy megterhelés, és tisztában vagyok vele mennyire nehéz elfogadni azt, hogy ez ellen nem tudok mit tenni. A bőrgyógyász is letudott avval, hogy ez ellen nem lehet tenni. Mióta erős antioxidánsokat szedek megállni látszanak, de a terhesség végett leálltam azokkal, így gondolom nemsokára elkezdek megint szépen foltosodni. Reggelente a tükörben nézve az arcomat új foltokat keresek, vajon hol bukkan fel egy újabb szépség ami éke lehet az arcomnak. Kérek mindenkit aki szült már, hogy írja meg a babája is vitiligos lett?Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. november 30. 06:13184.
    . . . Ettől a fogamzásgátló témától kiráz a hideg!Én most kezdem újra, és már előre betojtam, hogy esetleg nem tesz jót a fótoknak. . . bár őszintén szólva, én nem vettem észre, hogy ez változtatna a helyzeten. . . Nekem minden orvos azt mondta, hogy lelki megrázkódtatás okozta a hiányt, és faggattak, mi is volt az. Úgy gondolom ezer dologra rá lehetne fogni, hogy kisebb korunkban"megráz" minket!Ami még érdekes, sok személynek valóban szülés után, vagy műtéteket követően jelennek meg a foltok. Valahol ez is "megpróbáltatás", ha úgy vesszük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. november 29. 18:14183.
    Jázmin! Szívesen! És sok szerencsét /és kitartást, meg türelmet, meg amit kell :-))/
    Messiernek! Nekem egészen kicsi korom /4-5 éves/ óta vannak a térdemen és a könyökömön. De nem aggódtam miattuk az utóbbi 2-3 évvel ezelőttig, mert meg sem mozdultak és újabbak sem lettek. 3 éve azonban a meglévők nőni kezdtek és újak is jöttek elő. Én csak azzal tudom összefüggésbe hozi, hogy akkoriban kezdtem el a fogamzásgátlómat szedni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. november 29. 17:16182.
    Szia! Nekem a szülés után jelentek meg az elsők!
    előzmény:
    Messier (181)
     
  21. 2002. november 29. 15:49181.
    Szegény Lillaréka! Mindig elfog valami szomorkás mosolygás, ahogy olvaslak "hát velem meg mi lesz, én már csak egy nagy folt vagyok. . . " Szeretünk téged! Előbb-utóbb kitalálunk valamit, meglátod!

    Cambell:
    Nekem kicsit az az érzésem, hogy talán nem a szorongáscsökkentő gyógyszer, hanem maga a szorongás lehetett az, ami elkezdte zabálni a pigmentjeidet. Említettem már azt is, hogy családunk mindhárom vitiligosánál egy eléggé depi periódusban jelentek meg a foltok, egyébként pedig a depire egyikünk sem szedett semmilyen gyógyszert. Egyszer kérdeztem már, de senki sem válaszolt: másoknál nem valami nagy lelki megrázkódtatás környékén jelentek meg a foltok?
    előzmény:
    Lillaréka (180)
     
  22. 2002. november 29. 09:43180.
    Olyan jókat irtatok! Lehet hogy nekem is van reményem??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (179)
     
  23. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. november 29. 08:30179.
    Azt azért elárulnám Nektek, hogy az Aloe-val én is próbálkoztam, de saja nem volt szerencsém. Rettentő kevesen allergiásak a termékre, de én másnap reggel szörnyű duzzadt szemekkel ébredtem, és nemcsak a szemeim, egyszerűen mindenem bedagadt. Persze ez egyéni tapasztalat, de először óvatosan próbáljátok ki! Egyébként a Ca-os D-vitamin sem rossz megoldás. A Ca kivonja a szervezetből a felhalmozott vasat - és ez nálam szörnyen fontos, hiszen fémallergiám is van, ami igazán erős fokú. A 2000-es orvosi könyv azt írja, hogy a vaslerakódás is okozhat vitiligót. Ezt azért "jó", mert legalább el lehet távolítani a szervezetből! Ja, és amióta szedem, nemcsak a Sinvitillel kezelt területekről múlik, hanem megdöbbenve veszem észre, hogy olyan helyekről is eltűntek a foltjaim, amelyekkel nem is foglalkoztam. Ez tök nagy szenzáció!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387181 (178)
     
  24. 2002. november 29. 07:01178.


    Sziasztok!
    Először egy javítás:még véletlenül sem szilíciumot szedek:))hanem líciumot, amit már cambell is említett. . . de ha sietni kell. . . :)
    Erről annyit szeretnék mondani, hogy találkoztam olyan leánykával, aki MEGGYÓGYULT az aloe gél, és ezen tabletták kombinációjától. Ha jól tudom neki is tizen egynehány éve keletkeztek a foltjai, és 2-3 éves aloe-kúra után egy darabot tudott csak mutatni(gondolkodtam, hogy elhiggyem-e:). . . és eltűnődtem, vajon nem a szokásos spontán gyógyulás történt meg nála is?Minden esetre az aloe-ról csodákat mesélnek. . . köszönöm Gyöki, hogy leírtad!Olyan aranyos:)Meg fogom próbálni!Ha HISZEL benne, BIZTOS, hogy sikerül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. november 28. 17:00177.
    Priviben ment a válasz!
    előzmény:
    Lillaréka (176)
     
  26. 2002. november 28. 16:32176.
    Gyöki! Mit csináljak én a Hófehérke?
    Rengeteg körömvirág szokott lenni kicsi kertecskémben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665534 (173)
     
  27. 2002. november 28. 16:30175.
    Köszöntlek szomorú körünkben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665534 (173)
     
  28. 2002. november 28. 15:54174.
    Pontosan tavaly tavasszal jelentkeztek a foltjaim. A kézfejemen, arcomon, hátamon sok apró pötty, és a szám körül is. Egy ideig szépen terjedt is, ha megkarcoltam a kezem ott is. Nyár óta elkezdtem szedni béta karotint lycium plust, és ittam az aloe vera gélt. Azóta a foltok nem szaporodnak, de a meglévők sem múltak el. A foltok kialakulása egy bizonyos szorongás csökkentő gyógyszer szedését követően jelentkezett. Talán a szervezetemben felhalmozódott méreganyagoktól, ugyanis semmi más nem történt az életemben más ami indokolná. Ezt a gyógyszert természetesen már nem szedem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. november 27. 12:50173.
    Jázmin! Én úgy csinálom, hogy elalvás előtt - tudod, mikor félig alszol már, de még tudsz magadról - gondolatban a bőröm alá , , megyek", ahol a festéksejtek vannak. Ott látom ám, hogy a gonosz falósejtek írtják az én, álltaluk ellenségnek vélt kicsikéimet.
    :-)) Akkor le szoktam állítani őket gyorsan és elmagyarázom, hogy nem szabad őket bántani; a gazdinak szüksége van rájuk :-) és ezentúl tessék vigyázni rájuk és visszatelepíteni azokat a sejteket, amiket megöltek.
    Ezt minden elalvás előtt megcsinálom kb. 1 hónapja és igencsak működni látszik. Azonkívül Meisser tanácsára, beszereztem egy tégely körömvirág kencét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387181 (171)
     
  30. 2002. november 27. 09:50172.
    Mondom én, ha nem vagyunk itt (ppp meg én) egyből megélénkül a fórum! :o) Azért gondoltam, hogy megszólalok, mert látom, egyre többen vannak itt kísérletezők. Szóval megismételném, amit egyszer nagyon régen már beírtam: a nagynénémnek a körömvirág használt, mégpedig teljesen eltüntette a foltjait, csakhát később visszajöttek, miután abbahagyta a kúrát. Én sajnos képtelen vagyok ilyen elszántsággal végigcsinálni több hónapos kezeléseket, de ha ti igen, akkor érdemes volna megpróbálnotok. Ő azt csinálta, hogy saját termesztésű, frissen szedett körömvirágfejeket áztatott forró zsírba, emelett friss, nyers körömvirág virágának és szárának nedvét kente magára, emellett teát főzött szintén frissen szedett körömvirágokból. Ezt elkezdeni persze nem a legjobb időpont a november, hiszen se nap, se körömvirág, neki mindenesetre egy nyár (tehát kb. 3 hónap alatt) teljesen eltűnt az arcáról egy hatalmas folt (majdnem a halántékától az álláig nyúlt). Engem nagyon izgatna, hogy elég-e a három dolog (zsíros krém, nyers körömvirág és körömvirág tea) közül az egyik. Hiszen ha mondjuk működik a tea önmagában is, az igazán nem lenne nagy macera egyikünknek sem (leszámítva, hogy az íze borzalmas). Sokan esküsznek rá, hogy a frissen szedett körömvirághoz nem is hasonlítható a készen kapható körömvirágkrémek hatóanyagtartalma, ami távolról elég logikusnak is tűnik: sok anyag van, ami a friss növényekben még megtalálható, de aztán hamar lebomlik. Próbált már valaki szobanövényként körömvirágot termeszteni? Talán ezt is érdemes volna megpróbálni. Mit szóltok hozzá?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2002. november 27. 07:53171.
    Sziasztok!
    Egy kedves barátom talált "rátok", és nagyon örültem nektek!Sajnáltam az egyes emberek közötti nézeteltérést, örülnék, ha mindenki jelen lenne!!!
    Kb. 8 éves koromban jelentkeztek az első foltok a térdemen. Ennek 14 éve. Azóta büdösül elterjedtek, mindenhol megmutatkoznak(szinte). Persze én is orvostól-orvosig jártam, próbáltam az injekció-kúrát, béta-karotin kezelést, akupunktúrát makrobiotikus étrenddel vegyítve(egy évig csak barna rízs, zöldség-gyümölcs és 100%-os levek)és rezgésterápiát igazi indiai nénitől:)
    Gyöki hozzászólása és lelkesedése nagyon aranyos volt, őszintén tisztelem érte!Elvégeztem az agykontroll-tanfolyamot, aminek tulajdonképpen az öngyógyítás(is)a lényege, bár ezen a téren hamar feladtam(én úgy próbáltam, hogy elképzeltem, amint apró bikiniben örömködök a strandon-de nehéz folt nélkül látnom magam, viszont a Te ötleted kimondottan okos.
    Most aloe gél kúrával próbálkozom, mellé béta-karotint, és szilícium tablettákat szedek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2002. november 23. 00:11170.
    Egy érdekes cikk. Megtalálható a www. korridor. hu "Tudomány" rovatában. Címe: Bőrpótlás Szegeden. ("Saját bőrsejtek tenyésztésére, visszaültetésére és bőrbank létrehozásárra nyert támogatást egy szegedi konzorcium. ") Pigment-sejtekről is szó van. A beruházás csak most kezdődik, ezért ez csak a jövőben érhető majd el, de legalább nálunk is történik végre valami.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. november 20. 13:31169.
    Igen, ezért lehet az, hogy egyesknek használnak bizonyos szerek, másoknak meg nem, mert lehet, hogy egyszerűen csak el kell hinni, hogy működnek ezek a dolgok, a többit a testünk elvégzi. De aki nem hiszi el, hogy bizonyos dolgok léteznek, azokkal nem lehet mi tenni. Vajon miért van az, hogy a rák /pl. /olyan emberekben sokkal jobban elburjánzik, akik átadják magukat és dpresszióba esnek, szemben azokkal, akik igenis fel veszik ellene a harcot és sokat javul az állapotuk? Egy kicsit meredeken hangzik mindez, de ha valaki nem tudná: az emberi test a legcsdálatosabb a világon. . . . mármint a működése. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (168)
     
  34. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. november 20. 08:23168.
    Magánban már meg is válaszoltam a Novitiles kérdéseket. Egyébként szerintem tökre nem hülyeség amit mondasz. Totálisan egyértek vele, és nekem is azóta jött vissza az önbizalmam, amióta látszik, hogy múlik, és elhitettem magammal, hogy a Sinvitil tényleg használ. Vagyis ez egyértelmű, nem is elhitetni kellett, csak teljesen felfogni. Én is nagyon boldog vagyok, hiszen a jelenlegi foltjaim csak töredékei a régieknek. És ez lehet, hogy Sinvitil nélkül is működik! Bár igaz nekem kellett hozzá segítség, de nem vagyunk egyformák!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665534 (167)
     
  35. Torolt_felhasznalo_789335
    Torolt_felhasznalo_789335
    2002. november 19. 16:45167.
    Sziasztok! Én is vitiligós vagyok, azt hiszem, ide még nem írtam, de kicsit régebben én indítottam a fehér foltok topicot; akkor még nem tudtam, hogy vitiligonak hívják ezt a nyavaját. . .
    Nos, lehet, hogy azt fogjátok mondani, baromság amit írok. Benne van a pakliban, de mivel én nagyon boldog vagyok, megosztok veletek valamit.
    Nagyon sok mindent lehet hallani és látni a tv-ben és a rádióban az emberi testről. Számtalan olyan riportot láttam, ahol arról van szó, hogy az emberi agy valódi képességeinek csupán töredékét aknázzuk ki. . . Nemrégiben egy olyan filmet láttam a NG-on, ahol rákbeteg emberekről volt szó, akik az agyuk segítségével lábaltak ki a betegségből. Egyszerűen vizuálisan elképzelték a daganatukat, ahogyan egy ketrecbe vannak bezárva és zsugorodnak. Az agyuk ilyen módon megtanította a szervezetüket, hogy hogyan vegyék fel a harcot és láss csodát! Az orvosaik is igazolták a daganat összezsugorodását. És ilyesmit nem csak egy helyről hallani. . .
    Szóval én is elhatároztam pár hete, hogy kipróbálom ezt a dolgot, hiszen ha jól tudom, itt arról van szó, hogy a szervezet egyszerűen ellenségnek tekinti a festéksejteket, ezért felszámolja őket. . . Szóval elkezdtem közölni a szervezetemmel, hogy nem ellenségről van szó - milyen hülyén hangzik mindez, kérlek, ne vessetek meg miatta :-)). A lényeg, hogy nálam ez működni látszik a FOLTJAIM PÖTTYÖZŐDNEK BE és zsugorodnak! Őrület, de igaz és én tök boldog vagyok!
    Hát igen, így átolvasva valóban csak hókuszpókusznak tűnik az egész, de működik és azt hiszem, ez a lényeg. Csókollak titeket!
    Bellyke!
    A Novitillel kapcsolatban mondom, hogy néhány hozzászólással lejjebb megtalálod azt a hozzászólást, ahol a weblap cím is ott van, ahonnan meg tudod rendelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2002. november 19. 12:38166.
    Kedves Hamkrisz!

    Nekem is vitiligom van, de még nem hallotam erről a sinvitilről, sőt a gyógyszertárban érdeklődtem e-felől, de sosem hallotak róla.
    Megírnád nekem, hogy tulajdonképpen mi ez, és hol lehet beszerezni!
    Az utóbbi években az arcomon is kijött a vitiligo, ami számomra már nehezen elviselhető. Légyszi-légyszi írjál, vagy aki tud erről a sinvitilről, vagy novitilről valamit írjon Nekem!
    Köszi mindenkinek!!! Bellyke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (164)
     
  37. 2002. november 13. 15:26165.
    Remélem nem szüntetik meg csak azért mert régi!! Tartsuk életben ezt a topicot akár csak pár szavas hozzászolásokkal is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. november 11. 11:03164.
    Én csak annyit szeretnék segítségképp, hogy a Sinvitil (még a Novitil előző változata) nekem tényleg szuper. A szemem körüli hatalmas foltoknak már csak a szemhéjamon van pici nyoma. A nyakamon is hatalmas folt volt (van), de a közepén annyi barna pötty jelent meg, hogy azóta nem is törődöm vele. Viszont a napi 1 órás infralámpázást szigorúan betartom. Annyit azért elmondanék, hogy a szoli (persze bizti a nap is) kicsit sötétebbre barnítja a szemem körüli foltot, de tényleg csak egy hajszálnyi eltérés látható. És még mindig sokkal jobb ez, mint az az idétlen fehérség!!!
    Mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki, hiszen én bizton állíthatom, hogy nem csak a barnaságom, hanem az önbizalmam is köszönhetem neki.
    Egyébként most már számos helyen gyógyítanak(?!) vitiligot, de a többi árhoz, és gyógymódhoz viszonyítva azt hiszem a Sinvitil az egyetlen megfizethető, és mindenki számára megvalósítható kezelés. Ja, és még mindig az első doboznál járok július óta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199751 (163)
     
  39. Torolt_felhasznalo_199751
    Torolt_felhasznalo_199751
    2002. november 9. 17:14163.
    Sziasztok!
    A héten letöltöttem a korábbi levelezéseket, és a tapasztalataimat szeretném Veletek megosztani.
    A fehér foltjaim miatt több helyen jártam már. Voltam természetgyógyásznál, aki természetesen meggyógyított egy csomó embert. A kúrára eltíltott a csirkén és halan kívül minden hústól, csak gyógyteát ihattam, de abból naponta 1 litert. Kiszedettem az összes amalgám tömésemet, naponta karcoltam a foltokat, majd utána bekentem aloe verával. A kúra kb. 4 hónapja tart, eredmény semmi.
    Voltam Galija doktornőnél, akiről a Nők lapjában olvastam. Ő kézrátétellel gyógyít. A cikk szerint 4-5 kezelés után a betegek gyógyultan távoznak, eredményem kb. 6 kezelés után semmi.
    Voltam A Mora Intézetnél, ahol biorezonancia vizsgálattal és kezeléssel, valamint homeopátiás löttyökkel és kencékkel kezeltek. A várható eredmény a javasolt 10 kezelés és egy csomó diéta után semmi. De ők még reménykednek, szerintük 1 év kell, hogy valami eredmény legyen. Én már szkeptikus vagyok, mivel 4 hónap után a foltjaim csak nőttek.
    Bp-en egy bőrgyógyász oszt. vezető doktornő fenilalanint adagolt ki. Hetente 2 alkalommal 3mg. por bevétele után 15 perc szolárium. Négy hét után a foltjaim nem múltak, de az arcomon is kijöttek.
    Ne nézzetek hülyének, de miután tucatnyi orvos elküldött, hogy nem tud segíteni, most akupunktúrával fogok próbálkozni.
    Beszéltem a bioptron lámpa feltalálójával, tapasztalatai szerint a betegek 20%-ánál mutatkozott javulás kb. 3 hetes lámpázás után. Ártani biztosan nem árt véleménye szerint. Valaki próbálta már?
    A fentieket azért írtam le, hogy okuljatok.
    Aki kipróbálta az amerikai Novitilt, kérem, jelezzen, van-e eredmény? Orvosi ellenőrzés mellett használjátok-e ezt a kencét? Abban is segítsetek, hogyan lehet ezt megrendelni, én olyan gyenge vagyok ezen a téren.
    Üdv. mindenkinek és kitartás, én nem adom fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2002. november 9. 14:36162.
    Sziasztok!

    Örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot. Én egy 20éves lány vagyok és a segítségetekre lenne szükségem. Az elmúlt hónapban több kisebb fehér foltot fedeztem fel magamon, többek között az arcomon is. Bőrgyógyásznál voltam de egyértelműen nem mondta rá hogy vitiligoHa bármilyen segítséget tudnátok adni, hogy hogy tudnám biztosan kideríteni megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_527307
    Torolt_felhasznalo_527307
    2002. november 8. 17:43161.
    Nagyon régen voltam az oldalon, és most nem is olvastam végig az új hozzászólásokat, de talán nem ártok vele, ha ehhez szólva elmondom, hogy a drága krémek helyett, amik tényleg nagyon jók, néha esetleg szóbajöhet pl. a hétköznapi "hypermanganátos" oldat is. Hmm? Egy megfelelő töménység nagyon hatásos lehet egy-egy alkalommal. Ezt inkább könyökre, térdre és a háton lévő foltokra lehet használni.
    előzmény:
    Lillaréka (160)
     
  42. 2002. november 4. 17:27160.
    Köszi Norin! Bár az én hófehérségemhez, rengeteg vakolat kell. De alkalomra biztosan használnám. Néha még Pestre is eljutok.
    előzmény:
    Norin (159)
     
  43. 2002. november 4. 15:36159.
    Sajnos, nem tudom, hogy vidéken hol lehet kapni Dermacolor készítményeket. Itt pesten is összesen 2 helyet találtam, nagy nehezen. Az egyik a már említett Ó utcai. Ez egy professzionális sminkeket árusító üzlet, amelyik kozmetikusoknak ad el termékeket, de bárki más is bemehet vásárolni. A másik hely egy paróka-szaküzlet, ahol sminkeket is árusítanak. (VII. Dob utca 29. Tel:341-0085. Próbáld felhívni az Ó utcait, hátha a Te városodban is van olyan kozmetikus, akivel ők kapcsolatban állnak és így segíteni tud Neked.
    előzmény:
    Lillaréka (158)
     
  44. 2002. november 3. 20:22158.
    Örülök, hogy ezt igy megirtad! Sajnos én nem lakom Pesten. Hol lehet még kapni ilyen terméket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  45. 2002. november 1. 18:03157.
    Na, tessék!
    Ámbátor, kedves ppp, ahogy elnézem, neked csak akkor van kedved megszólalni, ha én "fröcsögök". Ráadásul túllépted az 5 sort! (Vagy ez a limit csak rám vonatkozik?)
    előzmény:
    ppp (155)
     
  46. 2002. november 1. 15:48156.
    Örülök, hogy megirtad, mit gondolsz az új kencékről.
    előzmény:
    ppp (155)
     
  47. ppp
    ppp
    2002. október 31. 23:38155.
    Én majdnem végig itt vagyok, csak éppen a hangnem miatt nem szólok hozzá és Messier legutóbbi fröcsögése szép példája ennek a stílusnak. De még egy oka van: az imiquimod például kb 20, 000 forint egy csomag. . . kis területre néhány napra elég. . . tényleg érdemes valakit belelkesíteni, amikor nem is biztos, hogy átütően hatásos? A kubai készítménnyel meg az a bajom, hogy nincs róla tisztességes dokumentáció. Nagyon kíváncsi lennék, hogy hogyan biztosítják, hogy fertőzések ne kerüljenek át a kezelt személyre (tudtommal méhlepény kivonatot használnak). A honlapjukon egy árva szót nem látok a vírus-tesztekről, amit egy ilyen biológiai anyagon minimáisan végig kellene csinálni (persze lehet, hogy csak én nem találom, mert nem tudok spanyolul). Egyébként más úton is szereztem róla információt, nem lehetetlen, hogy van bizonyos hatása, de 100%-ot senki ne várjon. Ettől függetlenül őszintén kívánom, hogy találjatok valami hasznosat. Most egy darabig nem is fogom olvasni a topikot, mert nem vagyok kíváncsi Messier szemtelenkedéseire. De majd valamikor visszatérek olvasni. Privátban, ha valakinek van kérdése, nagyon szívesen válaszolok, ha győzöm :-) És továbbra is fenntartom az ajánlatomat, hogy ha valakit komolyan érdekel, elmondok néhány új lehetőséget személyesen (de csak tavasszal érdemes, mert nap kell hozzá). Egyelőre nekem sincs velük tapasztalatom, ezért itt most nyilvánosan nem szívesen beszélek róluk. (Senki ne gondoljon csodákra, arról van szó, hogy ismert módszerek kombinációja valamivel gyorsabban és eredményesebben működik, mint külön-külön).
    előzmény:
    Messier (154)
     
  48. 2002. október 31. 19:12154.
    Lányok, hogy mik vannak itt újabban! Csak nézek, az állam meg leesik. Lelép a két veszekedős hülyegyerek, mindjárt milyen frankó infók jelennek meg az oldalon!
    Norin! Mennyire tartósak ezek a vitiligós sminkek? Pár óra? Pár nap? Vagy akár hetekig is? Mosakodást kibírják, vagy aki ilyet használ az ne mosson kezet pisilés után? És mennyibe kerülnek?
    ppp barátunk tényleg végleg lelépett? Hát jól fölhúzta az orrát!
    Ja! Hogy válaszoljak a kérdésre: én még nem rendeltem semmit, azt hiszem említettem már: a weblapon vannak kezelés előtt-után képek, és ezek tanúsága szerint (ha igaz), csökkennek a foltok, de el nem tűnnek. Szóval én úgy vagyok vele, hogy az már majdnem mindegy, hogy 5 centis, vagy 20 centis foltok vannak-e rajtam. Ezért érdekelnének Hamkrisz tapasztalatai, pláne, hogy azóta eltelt egy újabb hónap, vagy még talán több is, szóval: csökkennek a foltjaid továbbra is, Hamkrisz? El lehet a Novitillel teljesen tüntetni a foltokat?
    Egyébként Norin, kedves, téged figyelmeztetnem kell, hogy nagyon szószátyár vagy! ppp csak 5 sor hozzászólást engedélyez! Ha visszajön jaj lesz neked! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2002. október 20. 23:59153.
    Sziasztok!
    Új vagyok. VÉGRE egy hely, ahol magyarul is olvashatok a vitiligóról.
    Az én problémám: egyetlen, nagy, szimmetrikus, hipopigmentált terület az arcomon. ( Normális pigmentáció csak a homlokomon, a szájam körül és az orrom egy kis részén maradt. ) Van valakinek hasonló?

    Szeretnék Messier-nek üzenni.
    Kedves Messier!
    Az ötleted - az önálló vitiligo weboldal - SZUPER! Mostanában sokszor eszembe jutott, hogy milyen jó lenne, ha létezne ilyen oldal. Nagyon szurkolok Neked, hogy megcsináld!
    Hozzád hasonlóan, én sem tudok belenyugodni ebbe az állapotba, és én is úgy érzem, hogy nem elég intenzíven vizsgálják a kutatóorvosok a kiváltó-okokat.
    Küldök néhány infót a következő üzenetemben, hátha használni tudod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. október 11. 14:12152.
    Ez nem igaz. Legalábbis szerintem, hiszen nekem épp a napfénytől és a géltől - persze együttesen- múlik.
    A hónaljamon nekem is van, de nem ott kezdődött, csak ebben az évben jött ki.
    1diának: és még a postaköltség is benne van a termék árában, ami nem egy utolsó szempont, főleg Kanadát tekintve.
    előzmény:
    MAMESZ (151)
     

Címlap

top