Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellkisebbítés műtéttel

mammarosa
Létrehozva: 2005. december 1. 22:03
Kedves sorstársaim, írjon, akinek már volt, vagy lesz ilyen műtétje. Aki idén még bejelentkezik, az még TB támogatással megy. Segítsük egymást információkkal.
  1. Torolt_felhasznalo_421223
    Torolt_felhasznalo_421223
    2005. december 10. 07:27151.
    Kyrkae,

    aneszteziológus szakasszisztens vagyok,de plasztikai területen nem dolgoztam soha.Gyakorlatilag ezek nekem is laikus dolgok
    előzmény:
    kyrkae (144)
    2005-12-09  20:42
  2. 2005. december 9. 22:36150.
    Ja, és nem hiszem, hogy ne vállalna el......
    előzmény:
    annie (148)
    2005-12-09  22:29
  3. 2005. december 9. 22:35149.

    Szia, hát igen, a strand meg a fürdőruha az egy külön szám  

    De amúgy is, a mindennapokban, borzasztó tud lenni, hogy még le sem léptél a járdáról, de a melleid már a túloldalon vannak  

    Tényleg itt az ideje, hogy eljöjjön végre a mi időnk    

    előzmény:
    annie (148)
    2005-12-09  22:29
  4. 2005. december 9. 22:29148.
    Sziasztok csajok.Mindenképpen elmegyek karácsony előtt, ezt eldöntöttem. Félek a csalódottságtól ha mégsem vállal a doki.Sajna magándokihoz nincs pénzem menni.Jaj annyira gyűlölöm ha a strandon mindenki megbámul. Mindig azt látom az emberek arcán, hogy előbb a melleimet veszik észre, aztán engem. Na ennek is véget akarok venni. A melltartóvásárlásról ne is beszéljünk. Nekem 80c vagy 85 C kell fazontól függően. Pedig olyan jókat lehet kapni csak kisebb méretben.  De eljön a mi időnk.Csak kitartás kell és türelem.
    előzmény:
    mammarosa (147)
    2005-12-09  22:06
  5. 2005. december 9. 22:06147.

    Szia Annie!

    Szorítok Neked, csak összejön még Karácsony előtt, hogy elmenj ! Ez a bizonytalanság és vívódás a legrosszabb, nekem is ráment vagy két hónap, mire rászántam magam, hogy elmenjek   Csak bele kellett néznem a tükörbe és nem volt többé kérdéses, hogy ott a helyem  

    előzmény:
    annie (135)
    2005-12-09  11:00
  6. 2005. december 9. 22:03146.

    Szia!

    Nekem is mondta a doki, hogy ne invesztáljak már drága melltartóba, mert a műtét után nagy lesz  

    Zene volt füleimnek... egy melltartó.. nekem... NAAAAGY   De jó volt hallani     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421223 (140)
    2005-12-09  15:02
  7. 2005. december 9. 21:59145.

    Sziasztok Lányok!

    Kyrkae: na milyen lett a TÖKÖD   már ha nem vagyok indiszkrét???

    Szép munka volt, ahogy begépelted az ismertetőt, jó ötlet! A hegekkel én is úgy vagyok, hogy azokat csak mi látjuk, bezzeg a tőgyeket... mindenki, nem lehet eldugni őket  

    Az a 40 százalék pediglen a minimum, ez nem kérdés számomra sem  

    előzmény:
    kyrkae (134)
    2005-12-09  10:19
  8. 2005. december 9. 20:42144.

    Hűűű, csak nem "műtős néni" vagy? Akkor neked ez már smafu. Csak itt nem te segítessz, te páciens lesze. Azért az kicsit más!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421223 (143)
    2005-12-09  16:39
  9. Torolt_felhasznalo_421223
    Torolt_felhasznalo_421223
    2005. december 9. 16:39143.
    Hát igen,megyek is! Csak a műtésig még naggyon sok idő lesz!!!
    Engem nem rémítettél el,én műtőben dolgozom(,bár most 3. éve itthon vagyok a gyerekekkel),láttam már naggyon sok dolgot a 11 év alatt
    előzmény:
    kyrkae (142)
    2005-12-09  15:40
  10. 2005. december 9. 15:40142.

    Orvoshoz kell menni, nem melltartót venni!!! 

    Ha veszel is, valami occsó-fájint vegyél, erre a kis időre ne inveszálj be horibilis összegeket. Utána meg veheted az új kollekciót! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421223 (140)
    2005-12-09  15:02
  11. 2005. december 9. 15:38141.

    Remélem nem rémítettem el senkit a tájékoztatóval! 

    Én is úgy gondoltam, hogy nem érdekel a heg. Tényleg nem látja senki, csak a legbenfettesebb emberek. Szóval én és a párom. Őt meg nem fogja zavarni, mert ez a "tőgy" sem zavarja.

    Azt ajánlották, hogy lehet kapni Aloe Verás termékeket. Ha azzal kenegetjük, nagyon szépen gyógyul, és tényleg alig lehet látni. A lány, aki 6 hetes kontrollon volt, az is ilyen krémmel kenegette, és már alig látszott neki. Nem volt duzzadt vagy piri. Nem mutatta meg  , csak mesélte. A krémet ne vegyétek meg a kórházba, mert sokkal drágább, mint máshol. Gyógynövényesnél vette, asszem 4.000ft körül, a kórházba majdnem 6.000.

    Az autóvezetéssel én is egyetértek. Mi van teszemfel, ha valaki kihajt eléd, és hírtelen el kell rántani a kormányt. No azt a fájdalmat. Még a varratok is megrepedezhetnek. Akkor aztán pá-pá minimális hegesedés.

     

    előzmény:
    annie (138)
    2005-12-09  14:13
  12. Torolt_felhasznalo_421223
    Torolt_felhasznalo_421223
    2005. december 9. 15:02140.
    Kyrkae,

    köszi a telószámot!
    Tegnap meg volt a szemöldök tetkóm,abszolút NEM fájt most sem.
    Tetkó után melltartót akartam venni,de tök gáz volt,hogy a C kosár kicsi a D meg nagy!Most akkor mi a franc van????
    Egy tuti melltartóm van,az egy 80C Marks and Spenceres,de ugye az árát nem kell említenem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_421223
    Torolt_felhasznalo_421223
    2005. december 9. 14:58139.
    Nekem nem olyan fura ez az autóvezetés mellőzése.Ugyanis már nagy pocakkal(terhesen)is nehezebb tekerni a kormányt,főleg,ha nincs rajta servo.Szóval kell hozzá szerintem egy kis erőkifejtés,és tényleg jogos,hogy nem ajánlják.
    Sajnálom,hogy nem jössz,nekem mennem kell,ha már az uram is ki vett szabit pláne!

    előzmény:
    annie (138)
    2005-12-09  14:13
  14. 2005. december 9. 14:13138.
    Húú, nagyon köszi. Tájékozottabb vagyok. Engem sokkal inkább a méret, mint a pici heg zavarna. A térdemet is műtötték 2x, látszik is a heg, de nem érdekel. A mellemet meg csak a párom és én nézegetjük. Minket meg nem zavar a heg. De hogy 2 hétig nem lehet autót vezetni az fura.Mert hogy emelni nem lehet az így van.
    előzmény:
    kyrkae (137)
    2005-12-09  12:17
  15. 2005. december 9. 12:17137.

    A bimbóudvar körüli metszés és a bimbóudvar alatti függőleges metszés általában alig látható, szép heggel gyógyul az esetek túlnyomó többségében. ez az eredméyn fogozatosan, egy - két év alatt alakul ki. A leginkább problémás heg mindig a mell alatti harántmetszés hege, illetve a függőleges heg találkozási ponjai a másik heggel. Ezeken a helyeken a gyenge vérellátás miatt néhány milliméternyi kiterjedésben gyakori a gyógyulási zavar, ami a heg kiszélesedését eredményezi.

    A három metszés eltérő gyógyulási eredménye azok helyének eltérő bőrminőségéből ered. A bimbóudvar körüli vékony finom bőr finomabb heggel gyógyul, mint a mell alatti vastagabb bőr. Aki tehát ilyen műtétre vállalkozik, el kell döntenie, hogy nagyméretű lógó mellei zavarják jobban, vagy a műtét után valamennyire minden esetben látható hegek.

    Az emlőkisebbítés után a bármilyen más sebészeti beavatkozás kapcsán szóba jöhető szövődmények /vérzés, fertőzés, sebgyógyulási zavar/ léphetnek fel. Az operáció emlő nagyságával arányos gyakorisággal fordulhatnak elő a varratvonalak mentén, aaz emlő állományán belül kisebb-nagyobb zsírelhalások, amelyek elfolgyósodva váladákozást eredmányeznek. ezek néhány hét alatt spontán gyógyulnak, speciális kezelést nem igényelnek. Ugyancsak az emlők mértével arányos gyakorisággal, de igen ritkán forul elő kisebb-nagyobb sebszétvélás, esetleg bőrelhalás. E szövődmények megfelelő kezelés mellett szintén spontán, újabb műtéti beavatkozás nélkü, de rendszerint kiszélesedett esetleg megvastagodott heggel gyógyulnak. A bimbó és udvara átmeneti érzészavara ugyancsak az emlő nagyságával párhuzamos mértékben és gyakorisággal forul elő. Ez a teljes érzéketlenségtől  az enyhe zsibbadásig változó mértékű lehet. Az esetek túlnyomó többségében néhány hét, esetleg hónap alatt fokozatosan helyre áll. Előfordul azonba maradantó érzéskiesés is.

    A bimbó és udvara vérellátása a centiméterben kifejezhető lógás mértékének arányában károsodik a műtét alatt, ezért ritkán ugyan /1-2 % körül/ de előfordul az udvar részleges, kivételesen teljes elhalása. Utóbbi esetben az udvar egy másik sebészeti műtéttel pótolható.

    A későbbiekben kerülendő a gyakori súlyvesztés, dohányzás. Nagyobb méretű emlők esetén legalább időszakos melltaróviselése ajánlott, hogy a bőr kisnyúlása ne következzen be.

    Sportoláshoz minden esetben viselni kell melltartót.

     

    Hát ennyi!

    Bocsi az esetleges gépelési hibákért, de amatőr vakgépelő vagyok. 

     

    előzmény:
    kyrkae (136)
    2005-12-09  11:54
  16. 2005. december 9. 11:54136.

    Begépelem a Reductio mammarum /emlőkisebbítés/ tájékoztató szövegét

    A túlságosan nagyméretű emlők súlyuknál fogva megnyújtják az őket felfüggesztő kötőszövetet, ezáltal lógó helyzetbe kerülnek. Nagyméretű emlőknél a mellfelvarrás önmagában nem elegendő a lógó emlők korrekciójára, mert a súlyos emlő néhány hónap múlva ismét megereszkedik. Ennek elkerülése az emlőállomány egy részét el kell távolítani, hogy az emlő súlya ne haladja megz azt a mértéket, amit a bőr illetve a műtéti hegek meg tudnak tartani. A kívánt méretre csökkentett emlők felvarrása tartósan szép eredménnyel jár.

    Leggyakrabban csak teljes kifejlett emlő esetében - általában 16 éves kortól - végezzük a beavatkozást. egészen kivételes esetben - extrém nagyságú, elviselhetetlen méretű - korábban is.

    A műtét csak altatásban végezhető!

    Mivel a műtét kapcsán az emlő mirigyállományának és a tejutak egy részét el kell távolítani, az emlő szoptatásra való alkalmassága bizonyosan csökken, de nem szűnik meg.

    Műtéti metszések: mellbimbó körüli körkörös metszés, a mell alatti áthajlási redőben ejtett harántmetszés, valamint a kettőt összekotő , bimbóudvar alatti függőleges metszés.

    Az eltávolítandó emlőállomány mennyiségét a műtét előtt elvégzett mérések alapján a bőrön történt jelölések szerint határozzuk meg. A bőrfelesleg eltávolítása után az emlőállomány egy részét - aszimmetrikus emlők esetén a két oldalon eltérő nagyszágú részt -  távolítjuk, majd a maradék emlőállományt felszívódó varratokkal egyesítve félgömb alakúra formáljuk. bizonyos aszimmeriák esetén csak az egyik oldalon végezzük a kisebbítést, a málsik oldalon pedig csak felvarrást. Minél nagyobb az emlő, annál nagyobb nehézséggel jár a bimbó és udvara megfelelő magasságra helyezése. Ez bizonyos esetekben a szoptatási képesség nagyfokú csökkenéséhez, esetleg elvsztéséhez vezethet, és a szövődmények forrása is lehet. A bimbóudvar kisebbítése veszélytelenül elvégezhető. A metszéseket a bőr alatti szövetben és a bőrben vezetett, kívülről nem látható tovafutó varratokkal zárjuk, amelyeket később teljesen eltávolítunk. A műtét végén tapaszokkal rögzítjuk a melleket, hogy súlyuknál fogva ne húzzák, feszítsék a varratokat, mert ez a hegesedést rossz irányba befolyásolná.

    A műtét után 1 éjszakát intézetben szükséges tölteni.

    A varratokat két részben szoktuk eltávolítnai a műtétet követő első ill. második hét végén.

    Melltartó velelése legalább 6 hétig feltétlenül szükséges, a sebvonalak tehermentessége céljából, ebből 4 hétig éjjel-nappal, később csak nappal. A karok magasba emelése, autóvezetés, fizikai megterhelés két hétig nem megengedett. Mindennemű sportolás hat hétig tilos. ez alatt napozás, szolárium is kerülendő.

    A leggondosabb műtéti technika, a legjobb varróanyagok és tökéletes műtét után és  sebgyógyulás mellett sem lehet azonban ígérni, hgy a műtéti hegek láthatatlanok lesznek.

    fogyt. köv.....

    előzmény:
    annie (135)
    2005-12-09  11:00
  17. 2005. december 9. 11:00135.

    Sziasztok Lányok! El vagyok keseredve, mert hétfőn nem tudok menni. Szóval Anexate nélkülem kell menned. De ha lennél szíves és megnéznéd a decemberi rendelési időt és a szabadságolásokat, azt megköszönném. Hálás köszönet. Szeretnék még decemberben eljutni, nem csak a TB miatt, hanem magam miatt is. De félek, hogy azt mondja a doki, hogy nem csinál semmit, amíg nem szültem. De képzelem hogy fogok kinézni a terhesség alatt és a szoptatási idő alatt. És nem tetszik, amit látok. Inkább akkor megyek most és szülés után is a dokihoz műtétre. 

    annie

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. december 9. 10:19134.

    Sziasztok!

    Hát igen, az alkudozás. Tegnap álltam is a tükör előtt, lefittyent cicivel, és nézegettem, hogy az a 30% nagyon-nagyon kevés. Feltornázom én azt a műtét napján 40-re, asszem.

    Az én centimmel még a magasságomat és megmérhetem, csaknem 2x. 

    Most megyek, és bedobok  egy sütőtököt a sütőbe. Aki szereti, annak küldök virtuálisan. Jó étvágyat! 

    előzmény:
    mammarosa (132)
    2005-12-08  20:06
  19. 2005. december 8. 20:08133.

    Sziasztok új Lányok!

    Mindent beleeeee   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. december 8. 20:06132.

    Muhaha... ha magadat műtenéd, egyszerűbben menne az alkudozás  

    Képzeld csak én már elmondhatom, hogy SOKKAL kisebb a centiméterem, mint a mellbőségem  . A dolog szépséghibája, hogy a derékbőségemnél is kisebb  . Na de sebaj!

    Én már arra is készülök, hogy részletes beszámolót írjak majd nektek!

    előzmény:
    kyrkae (116)
    2005-12-08  09:20
  21. Torolt_felhasznalo_421223
    Torolt_felhasznalo_421223
    2005. december 8. 14:38131.
    Nagyon köszönjük!!!!
    előzmény:
    kyrkae (128)
    2005-12-08  14:31
  22. Torolt_felhasznalo_421223
    Torolt_felhasznalo_421223
    2005. december 8. 14:37130.
    Okés!
    előzmény:
    annie (129)
    2005-12-08  14:35
  23. 2005. december 8. 14:35129.
    Köszi a bíztatást.  
    előzmény:
    kyrkae (128)
    2005-12-08  14:31
  24. 2005. december 8. 14:31128.

     

     

                                   

                            Hajrá Lányok!   

                                   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. december 8. 14:31127.
    Nekem jó. De még visszajelzek ha holnap beszéltem a főnökömmel. Ha nem enged el hétfőn, akkor megyek amikor elenged.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421223 (125)
    2005-12-08  14:22

Címlap

top