Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellkisebbítés műtéttel

mammarosa
Létrehozva: 2005. december 1. 22:03
Kedves sorstársaim, írjon, akinek már volt, vagy lesz ilyen műtétje. Aki idén még bejelentkezik, az még TB támogatással megy. Segítsük egymást információkkal.
  1. 2011. március 7. 06:3634726.

    Sziasztok!

     

    Nektek köszönhetem, hogy eljutottam a Szent Imrébe! 80 F-es, 85 E-s melltartkat hordok, 162 centisen. 66 kg vagyok, mondjuk ez annyira nem jó. Bizony fáj a hátam és már egy "bölénypúpom" is van. Múlt szerdán voltam Görcsi doktornál. Beleférek a TB-be, de csak akkor, ha nagy B-s, kis C-s kosarat csinál. Az egyik mellem 1000g, a másik 800 g körüli. Nagyon jó hír, örültem, sőt akár még hó végén sorra is kerülhetnék. Csak az a helyzet, hogy túl piciket se akarok. . . széles csípőm van. . . Egy B kosárral hülyén érezném magam. . . Egyáltalán, mi az, hogy nagy B, kis C? Az én fogalomrendszeremben vagy B, vagy C van. . . Gondolkodom erősen, hogy a 260 E-t hogy szedjem elő a mellényzsebből, mert hát csak én nézem a mellem a hátralévő években.

     

    Van itthon egy 80 C-s melltartóm, az valaha jó volt rám, most azt próbálgatom.Azzal egész másképp állnak a ruháim, barátkozom vele.Talán itt kezdődik a kompromisszumzóna. Amúgy ki tudja, a 80C az lehet hogy 85 B, merthogy valójában 85-ös a mell alatti méretem. Érthetően nem tartok itthon 85 B-s melltartót, ez is csak azért van, mert valamikor 15 és 20 éves korom között jó volt rám...

     

    G doktorról szeretnék infót. Találkoztunk, korrekt volt, ez OK. Akit ő műtött:Elégedett vele és az eredménnyel?

     

    Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra a témában (a hoxa keresztolvasóktól elnézést kérek, ők már találkoztak a kérdésemmel) Köszönöm szépen előre is.

     

    V.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 14. 23:0334725.

    A 100 H nekem elég nagynak tűnik, de azt hiszem, itt mindannyian csak találgathatunk.

    Én azt javasolnám, ha meg tudod oldani, menj el mihamarabbb konzultációra, és beszéld meg a dokival, mit gondol. Lehet, hogy azt mondja, mindenképpen beleférsz TB-be, akkor kijelölitek azt az időt, amikorra reálisan le tudod adni a szükséges kilókat, aztán jöhet a műtét.

    De lehet, hogy egyértelműen azt látja, hogy nem TB, akkor meg ennek tudatában goldolkozhatsz a továbbiakon.

    Szerintem legalábbis mindig inkább a biztos rossz hír, mint a bizonytalanság.

    előzmény:
    Reni1981 (34724)
    2011-02-14  22:09
  3. 2011. február 14. 22:0934724.

    Angréta! Írtam iwiwen ,de semmit nemírtál vissza! Megsértőstél valamin?Nem értem? Pusz :Renáta

     

     

    Jaj csajok én mindig attól rettegek,hogy nem férek bele a Tb-be méret szerint 100 a körméretem és H a kosár lemértem centivel.  Azon is aggódom,ha sokat lefogyok akkor ugye kisebb lesz a cicim akkor Tb lesz-e? Én 165 Cm vagyok most 90kg kb

     Akkor hány kg-val mennyek el konzultációra szerintetek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 11. 22:4034723.

    Ne kenődj el előre! Először is, nekem Kelemenhez van időpontom, másodszor pedig nem azért ez a dátum, nem nem volt korábbi, hanem mert meg kell várni, hogy a szoptatás abbahagyása után leteljen az egy év.

    Azóta már előbbre tettük egy héttel (április 19-re), de még tök üres volt arra felé a naptára!

    Drukkolok, hogy mihamarabbra legyen időpont!

    Majd írd meg, mik a fejlemények!!!

    Köszi

    előzmény:
    ilmeszaros (34722)
    2011-02-11  15:23
  5. 2011. február 11. 15:2334722.
    Sziasztok!
    Ma voltam mammográfián, minden rendben, így hétfőn ismét megyek a Jósvayhoz, remélem sikeül szereznem időpontot, lehetőség szerint minél előbb, mert május 26.-tól 2 hetes beutalónk van Gyulára. Ezért most egy kicsit elkenődtem, mert láttam, hogy április 26.-ra kaptál időpontot.
    Ha van pontos időpont majd megírom, addig is köszönöm Nita és Angreta az infót.
    Szép hétvégét és jó pihenést!
    előzmény:
    angreta (34721)
    2011-01-30  21:56
  6. 2011. január 30. 21:5634721.

    Szia! Jósvayt is sokan dícsérték itt a fórumon korábban, de valahogy Kelemen népszerűbb (mármint itt). Viszont J. a főorvos, bizonyára nagyon tapasztalt, jó szakember.

    A műtéti időpontokat 2-3 hónapra szokták adni. Majd írd meg, mikorra kaptál!

    előzmény:
    ilmeszaros (34717)
    2011-01-30  14:36
  7. 2011. január 30. 21:5034720.

    Szia Reni!

    Éljen az optimizmus!

    Nem is lehet ezt másként! Én is azt gondolom, nem szabad halogatni, mindig lesz valami...

    El kell indulni, aztán minden alakul, ahogyan kell.

    Hidd el, az, hogy időpontod lesz, aztán hogy pontosan tudni fogod a műtéted napját, akkora erőt ad a fogyáshoz, hogy hihetetlen!

    Én szeptemberben kezdtem fogyózni (másfél éves lányaimmal vannak). Nagyon-nagyon lassan indult el a fogyás, olyannyira, hogy ha nem lenne ez a motivációm, azt hiszem, feladtam volna. 

    88,8-ról kezdtem (172 cm), ami sok, de mivel szeretem a számismétlődéseket, úgy gondoltam, ez jó jel. Jelenleg 82,9 vagyok (vagyis 6 kg), viszont centiben már -15 derék-csípő tájékról.

    11 hetem van a műtétig, remélem, még egy 7-8 kiló belefér!!!!

    Férjemnek hála, minden hétköznap fektetés után lemegyek a konditerembe, illetve 1200 kcal-s étrendet keztem két hete.

    Én veled leszek, örülnék, ha írnál rendszeresen hogy állsz (akár privátba is).

    KITARTÁS ÉS HAJRÁ!!!

     

    előzmény:
    Reni1981 (34719)
    2011-01-30  19:22
  8. 2011. január 30. 19:2234719.

    Sziasztok!

    Ezt azoknak írom akik még nem ismernek!Renáta vagyok 29 éves van egy 3 éves kislányom Jázmin. Jelenleg 90kg vagyok 104-ről indúltam!

    90-es a körméretem  és F vagy G kosarat hordok :(

    Rengeteget halogattam a műtétet ,de már nembírom tovább!

    A nyakamon a kupám alatt van már egy kisebb zsírcsomó rossz a tartásom,nemtudok öltözködni így nemérzem jól magamat a bőrömben.

    Május 29-én leszek 30 éves és új életet szeretnék kezdeni!

    Kelemen doktorhoz készülök,de elötte,ha sikerül 75kg-re leszeretnék fogyni! Norbi szerint eszem és napi 1 órát biciklizem vagy Rékára aerobikozom. Nagyon várom már azt a pillanatot,hogy szép cicim legyen!

    Imádok nő lenni szeretek szoknyába járni stb  De nem merek felvenni egy feszes topot nem állnak ugy a ruhák ahogyan kellene.

    Remélem segítetek és velem lesztek a műtétig és utánna is tartjuk a kapcsolatot! Hajrá csajok :)))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. január 30. 14:5234718.

    Szia!

    Engem is ő műtött kb 4 évvel ezelőtt. Normális a doki, de nekem az egyik nagyobb lett mint a másik! a berajzoláskor nagyon kell figyelni hogy mit rajzol mert, pont olyan lesz! Ha nem találod kellőképpen párhuzamosnak akkor szólni kell!!! Én nem szóltam . Nem feltünő kb olyan mint amikor normálisan az aegyik kisebb a másiknál. Csak hát ha precízebb lett volna akkor lehetne egyforma is.

    A másik. Aki nagyon kövér vagy csak hurkás annak írom hogy hónalj alatt lesz egy hurka mert ott nem vágják ki !!!! Ezt meg kell szokni. Aki normál alakt annak ilyen nem lesz!

     

    Ezt esetleg utólagosan egy magánklinikán eltüntetik. Akit nagyon zavarna..

    Ennyi rosszat most jöjjön a jó:-)

     

    Nekem is minden nap fájt a hátam ráadásul ülö munkát végzek. Nos a műtét után rögtön megszünt és azóta sem jött vissza. A tartásom javult mostmár bátran kihúzom magamat sőt büszkén. Kicist megbántam már hogy nem B-s re csináltattam így 4 év után mert elég sokat nőtt visssza. Akkorban nem mertem bevállalni csak a C kosarast. Ma már B-s csináltatnék mert az évek alatt valahogy úgy kell ezt elképzelni hogy a mell is mindig nő, és ereszkedik...Szóval így is nagy maradt de nem fáj a hátam és nem is lóg úgy mint azelőtt.

    Én a műtét után még táppénz alatt a 3. héten elrepültem Tunéziába és bizony monokiniztem is. annyira élveztem hogy nem lóg a mellem össze vissza:-) Kicsit piroskás volt még a heg de nem érdekelt. Persze árnyékban voltam nem tettem ki sokat a napra. A tengerben is csak pár perceket mártóztam hogy nehogy kiázzon a heg.

    Én azt mondom ha tudtam volna hogy ilyen jó lesz utánna már 10 éve megcsináltattam volna én is sajna évekig halogattam...

    MEGÉRI!:-)

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ilmeszaros (34717)
    2011-01-30  14:36
  10. 2011. január 30. 14:3634717.

    Sziasztok!

    Én február 7.-én megyek első alkalommal a Szent Imrébe, a Jósvay Jánoshoz. Több éve vacilálok, de most már annyira fáj a hátam, hogy rászántam magam a mellkisebbítő műtétre.

    A fórumban sokat írtatok a Kelemen doktorról, de akihez én megyek, arról az utóbbi időben nem. Tudnátok segíteni, hogy milyen doki?  Egyáltalán mire számítsak? Van valami hasznos tanácsotok? Mikorra számíthatok műtéti időpontra?

    Előre is köszönöm. 

    előzmény:
    mammarosa (1)
    2005-12-01  22:03
  11. 2011. január 26. 14:1534716.

    Szia!

    Nem csináltattam meg, pont azért mert 4 éve elhajtott, hogy szerinte szépek, és egyébként is szüljek (akkor voltam 29 éves), aztán majd visszatérhetünk a kérdésre.

    Azóta szültem (ikreket), és áprilisban letelik az egy év a szoptatás után.

    Örülök, hogy hallgattam rá akkor és nem mentem máshoz,mert nagyon megváltoztak a cicijeim, kezdhetném az egészet előről...

     

    előzmény:
    tilla77 (34715)
    2011-01-26  12:10
  12. 2011. január 26. 12:1034715.
    Szia,már négy éve egyszer csináltattad a melledet?
    előzmény:
    angreta (34713)
    2011-01-06  23:05
  13. 2011. január 7. 16:5434714.

    Szia!

     

    Hát gratulálok az időponthoz!

    Jól csináltad, hogy kiharcoltad az időpontot, én is így tettem volna a helyedben, az a 10 kiló addig meg simán lemegy, most legalább meg van az ösztönzés!:)))

    Én is nemsokára megyek a Kelemenhez a heg miatt, hát mit mondjak a zeraderm nem nagyon segített, vannak ugyan részek amik szebbek lettek, de a bal mellem alatt egy öt centis részen eléggé kleoid gyanús a dolog, pedig nem is vagyok hajlamos rá. Majd meglátjuk mi lesz.

    18-án kísérem a húgomat műtétre a Kelemenhez, neki felvarrás+nagyobbítás lesz. Hát igen igazságtalan az élet, ha nem így lenne, most egyikünket sem kellene műteni.:)))

    előzmény:
    angreta (34713)
    2011-01-06  23:05
  14. 2011. január 6. 23:0534713.

    Na, megvolt a konzultáció!!! A lényeg: ÁPRILIS 26!!!!!
    De kezdem az elején.
    15:15-re volt időpontom, kb háromra értem oda. Már ült ott egy idős bácsi és kétszer két nőci. Az egyikük egy fiatal (duci) lány az anyukájával. Ránézésre tudtam, ő is cicikisebbítésre jött :-)
    Volt még 2 kis tini egy anyával, szintén 20 év alatt. AZ egyik lánynak szintén nagy cicik. Még írtam is sms-t a férjemnek, hogy nekem van a legkisebb cicim a váróban :-)))
    Nem a Zita volt, hanem egy idősebb hölgy, de nagyon kedves volt. Az a rendelőben folytatott beszélgetésből kiderült, hogy nem összeszokott páros az övék, de azért végül minden papír kitöltésre és nyomtatásra került :-)
    Kelemen késett a rendelésről vagy 25 percet. Először bement a bácsi, de ő 3 perc múlva jött is ki. Aztán bement a duci lány az anyukájával. kb 10 perc után kijöttek. Kérdeztem, mikorra van időpont? Mondták először fogynia kell a lánynak 8 kilót (ezt hogy kalkulálták ki????), és május vége, június elejére van időpont, mert nagyon sok beteg maradt tavalyról...
    Hát, összezuhantam. Ezért érdeklődtem már novemberben Zitától, hogy így elcsússzak?!?! Nekem az már késő, lehet, már nyáron vissza kell mennem dolgozni, mi lesz most velem. Ezek a gondolatok lepték el az agyam...
    Bement a másik tinilány is, kb 10 perc után ő is kijött, de papírok neki sem voltak a kezében.
    Jöttem én.
    Kelemen kedves volt, mosolygott, azt mondta, ismerős neki az arcom (szinte hihetetlen, hogy 4 év távlatából emlékezzen rám...), néhány bevezető mondat után kérte, hogy villantsak ;-)
    Megtörtént.

    Csak úgy, mint 4 éve most is kifejtette, hogy szerinte nem csúnyák (azért visszafejlődés, mert anno azt mondta, szépek :-).
    De szerinte nem kell kisebbíteni, mert nagyon megkevesbedett a mirigyállomány, úgyhogy felvarrás lesz, az eltávolított bőrrel úgyis kijön valamennyi mirigy is, az elég lesz. Valahol egyet is értek, én is észrevettem, hogy  a szoptatás befejeztével szinte napról napra kevesebb az anyag.
    Kérdezte, akarok-e még fogyni? Mondtam igen, még kb 10 kilót. Erre ő, akkor még inkább, mert tutira még kisebb lesz. Viszont akkor jöjjek vissza, ha elértem a célsúlyt. Na, pánik indult, gondoltam magamban, nekem időpont kell, MOST :-)))
    Erről végül sikerült is meggyőznöm (nem kellett sokáig, mondtam neki, hogy jelöljük csak ki, a többit bízza rám, megoldom :-)))) Hamar kötélnek állt. Úgyhogy végeredményben megbeszéltük, hogy felvarrás és április 26-án. Megkaptam minden papírt, beutalókat, a csekket (220.000 Ft). Annyit kért, hogy március elején szaladjak be hozzá, hogy megnézze "hogy állunk". Az aneszteshez április 19-re kaptam időpntot, addig kell a vizsgálatokat intéznem.

    Ennyi, madarat lehet velem fogatni

    előzmény:
    nsedit76 (34712)
    2011-01-06  11:36
  15. 2011. január 6. 11:3634712.

     

    Szia!

     

    B.Ú.É.K. neked is!

     

    Várjuk majd a beszámolót!:))

    előzmény:
    angreta (34711)
    2011-01-03  23:32
  16. 2011. január 3. 23:3234711.

    B.Ú.É.K. MINDENKIEK!

    Remélem, jól teltek az Ünnepek!

     

    CSÜTÖRTÖKÖN MEGYEK KONZULTÁCIÓRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    nsedit76 (34709)
    2010-12-25  16:01
  17. 2011. január 3. 19:1534710.

    Sziasztok! Szeretnék segítséget ill. információt kérni Tőletek, akik túl vannak már a műtéten? Esetleg van köztetek olyan akinek nem sikerült a műtét ill. szővődményei voltak? Előre is köszönöm a válaszokat.

    Szilvalé

    előzmény:
    mammarosa (1)
    2005-12-01  22:03
  18. 2010. december 25. 16:0134709.

    Sziasztok Lányok!

     

    Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok!

     

     

    Edit

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2010. december 23. 07:2734708.

    Az orvosok legtöbbször látják már ránézésre, hogy ki tb-s. Ha határeset, úgy írták itt a fórumon, hogy a műtét előtt be kell fizetni a csekket, de ha kiveszik a szükséges mennyiséget, visszakapod a pénzt.

    Nekem mához 2 hétre van konzultációs időpontom, akkor majd hozok friss infókat.

    előzmény:
    tilla77 (34707)
    2010-12-22  16:50
  20. 2010. december 22. 16:5034707.

    Szia!

    Köszönöm az infót,ha fizetni kell azt mikor a műtét után mikor már tudják mennyit redukáltak?

    előzmény:
    angreta (34706)
    2010-12-20  14:08
  21. 2010. december 20. 14:0834706.

    Szia!

    A szoptatás befejetése után valóban egy évet kell várni. Legalábbis itt. Innen a fórumról tudom (illetve magánklinikák oldalain olvastam), hogy fél év a kötelező, sok helyen már 6 hónap után megcsinálják. De a Szent Imrében nagyon tartják magukat az egy évhez.

    Az OEP támogatás feltétele, hogy a testsúlykilógrammod 0,5 %-át vagy annál többet távolítsanak el mellenként.

    Ha ennél kevesebbet vesznek ki, akkor a jelenlegi ár 260.000 Ft.

    Az, hogy OEP támogatás ügyben mi lesz 2012-ben vagy akár a jövő hónapban, ki tudja... Látható, hogy manapság egy tollvonással változnak a dolgok, akár visszamenőleg is... 

     

    előzmény:
    tilla77 (34704)
    2010-12-18  22:17
  22. 2010. december 19. 18:5434705.

    Sziasztok !

    Tévedésből rossz hozzászólásra reagáltam kicsit el csúsztam öt évet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2010. december 18. 22:1734704.

    Sziasztok!

    Nekem most hat hetes a babám már van egy hat éves és szeretném megcsináltatni a melleimet,de úgy gondolom ,hogy ez már 2012-es történet lesz erre is vonatkozhat,hogy ha idén jelentkezel akkor még beleférsz az OEP támogatásba. Úgy tudom szoptatás után egy évet kell várni,ha van valaki aki erről tud írjon. Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2010. december 6. 09:3134703.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek boldog mikulást!:))

     

    Remélem mindenki rohamosan gyógyúlgat!

     

    Ritkábban leszek mostanában errefelé, mert le kell vezényelnem, két születésnapot (két kisfiam, dec. 11 és 15), valamint ugye a karácsonyt, na meg az iskolában és az oviban is adnak az embernek munkát ilyenkor. Még jó hogy nem mostanában műtöttek!

     

    Egyébként minden ok., kenegetem a zeradermet, de még egyenlőre nagyon sok változást nem tapasztaltam, talán annyi történt, hogy kevésbé érzékeny a seb.

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Edit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  25. 2010. december 3. 21:0934702.
    Köszi! Akkor még várok vele.
    előzmény:
    Ildikó1964 (34701)
    2010-12-02  21:04

Címlap

top