Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellkisebbítés műtéttel

mammarosa
Létrehozva: 2005. december 1. 22:03
Kedves sorstársaim, írjon, akinek már volt, vagy lesz ilyen műtétje. Aki idén még bejelentkezik, az még TB támogatással megy. Segítsük egymást információkkal.
  1. 2010. november 21. 11:1734651.
    privit küldtem
    előzmény:
    mammarosa (1)
    2005-12-01  22:03
  2. 2010. november 21. 11:1734650.

    Szia! Nem kell félni a műtéttől.........fáj ugyan utána,de elviselhető......ha a párod melletted van és segít,akkor semmi gond.....arra vigyázz,ha kivették a varratokat (és amig bent vannak akkor is),hogy a dr. Thess Körömvirág krémmel kend.........nekem ajánlottak valami csoda kenőcsöt,aminek az lett a vége,hogy bekentem és amikor a gézt levettem cserélni feltépte a sebet és megmaradt a mai napig......erőt kéne vennem,hogy plasztikával eltüntettessem.......a másik oldal viszont szép lett

     

    ha van valami kérdésed még, szívesen válaszolok

     

    Kinga

    előzmény:
    mammarosa (1)
    2005-12-01  22:03
  3. 2010. november 21. 11:0834649.

    Szia!

     

    Én nem tudom hogy hol bujkált ez a varrat a szétnyilásnál jött elő.

    Nem belső varrat volt a doki sem szurta ki mert nem látszott eddig, na de a lényeg, hogy tényleg kint van.

    Örülök. hogy jól vagy már én is várom, hogy teljessen becsukodjon a heg már nincs sok hátra.

    Azért vigyázz magadra lassan terheld magad.

    Már én is alig várom, hogy vissza mehessek tornázni én pilatesre jártam és nagyon hiányzik.

    Még hordasz melltartót éjszakára? Én kérdeztem a dokit mert én már alig tudom elviselni, de mondta hogy még kell vagy ha van egy szoros toppon azzal leválthatom csak az meg nem tartja meg a kötést, igy marad még a melltartó.

    előzmény:
    nsedit76 (34648)
    2010-11-20  13:16
  4. 2010. november 20. 13:1634648.

    Szia!

     

    Hát ez tényleg furcsa, hogy bent volt a Kelemen, nekem is azt mondták, hogy nem lesz. Végül is mindegy, panaszom, szétnyílott sebem már nincs, bőven ráér jövő héten is látni.

    Ez a cérna ügy jó! És honnan jött? Gondolom nem belső varrat, mert azt felszívódóval csinálják, de akkor varratszedésnél, hogy nem került elő? De a lényeg, hogy már kint van!:)

    Az nagyon jó ha már ilyen szépen záródóban vannak a lyukak, én is annyira megkönnyebbűltem, amikor mindegyik szépen összeforrt, akkor éreztem igazán, hogy a gyógyúlás útjára léptem.

    Most, hogy letelt a 6 hét fokozatosan kezdem terhelni  magam, már fel tudom venni a kisebbik fiamat is (15 kg) simán, tudok végre hason feküdni és nem fáj sehol, már bicikliztem is egy jó nagyot:)). Kicsit a frontokat és mensi elötti napokat szoktam érezni, ilyenkor feszül, meg szúrkál a mellem, de ez már semmi. 

     

    előzmény:
    Zsembi (34647)
    2010-11-19  20:04
  5. 2010. november 19. 20:0434647.

    Többiek hogy vannak? Jelentkezzetek! Van olyan akit mostanában műtenek majd?

     

    Edit én láttam ma a Kelement és voltak is nála pedig ki volt irva, hogy a héten nem lesz csodálkoztam is. Merre vagy jelentkezz:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  6. 2010. november 19. 20:0134646.

    Szia!

     

    Nekem varrat szedés után kezdett el folyni. A varrat szedéstől ne félj én is rettegtem tőle még jobban mint a műtéttől de kibirható.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195228 (34644)
    2010-11-18  21:14
  7. 2010. november 19. 19:5834645.

    Sziasztok Lányok!

     

    Képzeljétek szerdán voltam kontrolon de nem volt szerencsém mert az aszisztens közölte, hogy a doki konferenciára ment és nem lesz egész nap, de mondta hogy ha fontos akkor pénteken 3-ig bent lesz.

    Na mondom jó akkor én csak jövöhét szerdán megyek.

    Hazajöttem este elmentem fürödni utána beakarom kenni a lyukat és látom hogy ott van valami kék hát képzeljétek egy cérna volt amit eddig nem is láttam, de a doki sem.

    Na hivtam egyből a dokit de nem volt kapcsolható ezért hagytam neki üzenetet hogy hívjon vissza mert ez a bajom és szeretnék bemenni pénteken ez nem várhat jövőhétig mert a lyuk meg napról napra rohamossan kisebb.

    Hozzáteszem én megprobáltam kiszedni huztam de nem akart jönni na meg fájt is igy feladtam.

    Vissza is hivott még este a doki és mondta, hogy ne izguljak menjek be és kiveszi.

    Úgyhogy ma bementem és kb 10cm cérnát huzott ki még a mell alól a keresztben lévő vágásnál.

    Azt hittem jobban fog fájni, és még kérdeztem is hogy már kint is van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  8. 2010. november 18. 21:1434644.

    Sziasztok Lányok!

     

    Hétfőn voltam  varratlazításon kicsit fájt csak. A varratok elvágása nem is fájt, hanem inkább csak a kötés leszedése fájt:) Már jobban vagyok. Úgy érzem, hogy napról napra jobb. Meg hogy túl vagyok a nehezén. Már csak a varratszedéstől félek dehát már nincs, vissza út ki kell szedni:)

    És ti, hogy vagytok?? 

    Nektek mikor kezdődött a zsírfolyás? Lazítás vagy a varratszedés után?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  9. 2010. november 17. 13:1234643.

    Szia Sorstárs!

    Nekem is akkor telik le az egy év! Én január 6-án megyek konzultációra K-hoz. . Ki tudja, lehet, egy napon lesz... 

    előzmény:
    iniki (34642)
    2010-11-17  11:37
  10. 2010. november 17. 11:3734642.

    Sziasztok!

    Tegnapelőtt én is eljutottam a konzultációra J. doktorhoz. Nagyon szimpatikusnak tűnt így elsőre. Elég alapos is szerintem, mindent részletesen elmagyarázott. A műtétre nekem még április végéig várnom kell, mert akkor fog letelni az 1 év a szoptatás befejezése után. Remélem, addig nem változtat a kormány semmit a támogatásokon, mert jelen pillanatban menne tb-re a műtét :) Drukkoljatok, hogy ne változzon semmi! Legközelebb februárban kell majd visszamennem hozzá és addig el kell mennem mammográfiára. A többi vizsgálatot meg majd csak a februári konzultáció után kell elvégeztetni.

    Nem tudjátok véletlenül, hogy a műtétet hogy végzik? Azt tudom, hogy 2 doki van bent. Szerintetek az egyik oldalt az egyik csinálja a másikat pedig a másik? Vagy a választott doki műt, a másik pedig segédkezik? Ezt elfeljtettem megkérdezni az orvostól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  11. 2010. november 16. 20:4334641.

    Sziasztok!

     

    Tényleg nagyon eltünt mindenki. Még én is gyógyulgatok nekem is felére csökkent a lyukam a krémtől nekem meg pont most kezdett el rohamossabban javulni napról napra kisebb a nyilás. A körömvirág is nagyon jó. Én holnap megyek kontrollra.

     

    Edit kiváncsi vagyok mit mond neked K doki.

     

    Akik előtte vannak azoknak kitartás a többieknek meg gyógyúlást kivánok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  12. 2010. november 16. 08:5234640.

     

    Sziasztok Lányok!

     

    De nagy lett itt a csend!

    Hogy vagytok? Ki hogy gyógyúl?

     

    Nekem jövő hét pénteken 14 órára kell mennem 6 hetes kontrollra, igaz akkor már 7 hetes leszek, de a Kelemen állítólag a héten nem lesz.

    A hegeim nagyon szépen gyógyúlnak, de azt vettem észre, hogy a teljesen begyógyúlt hegeken a kék kenőcs már annyira nem segít, valamivel szebb lett, de egy idő után megmaradt egy szinten. Nem tudom nektek mi ezzel kapcsolatban a tapasztalatotok. Egyébként a szétnyílt részeken sokkal szebben gyógyult a krémtől a heg mint vártam, nem mondom, hogy nem látszik, de bőven jó. Most már áttértem a körömvirág kenőcsre (szintén Lukács) kiváncsi vagyok ez segít e a hegeken valamit.

     

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  13. 2010. november 14. 22:4234639.
    Írtam Neked privit.
    előzmény:
    válóok (34638)
    2010-11-14  17:29
  14. 2010. november 14. 17:2934638.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni. Az egyik ismerősöm menne  mellkisebbítő műtétre. Sajna se gépe, se nete nincs, így pedig elég nehéz tájékozódni. Megköszönném, ha priviben megírnátok néhány praktikus info-t. Kihez érdemes menni, hogy működik a TB finanszírozás, árak nagyjából - egyáltalán hogyan érdemes nekikezdeni a dolognak. Valamennyire sikerült visszaolvasnom a topicot és egy Kelemen nevű dokit emlegettetek elég sokat. Elérhetőséget tudnátok adni? A lány amúgy pécsi, ha  a környékén tudtok valakit ajánlani, az is jó lenne.  Elég nehézkes lenne feljárnia Pestre.

     

    Előre is nagyon köszönöm!

    előzmény:
    mammarosa (1)
    2005-12-01  22:03
  15. 2010. november 11. 15:1634637.
    Hát ez szuper! A jövő év jól kezdődik és remélhetőleg jól is folytatódik majd neked!:)
    előzmény:
    angreta (34636)
    2010-11-11  12:37
  16. 2010. november 11. 12:3734636.

    Megvan az időpontom Kelemen doktorhoz:

    január 6.; vagyis pár nap híján 2 hónap múlvára.

    Jól indul majd 2011.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  17. 2010. november 10. 20:4634635.

    Lazitásnál nem fujt be csak varrat szedésnél azért nem is fájt.

     

    Szerintem én is kiprobálom a többi terméket is nekem is elég száraz böröm van pl a lábam nagyon száraz van mikor véresre vakarom de most bekenem a körömvirággal.

    előzmény:
    nsedit76 (34631)
    2010-11-10  19:58
  18. 2010. november 10. 20:4434634.

    Köszönöm a válaszokat, Aranyosak vagytok!

    Kicsit megnyugodtam a varratlazítással kapcsolatban. Az ad erőt, hogy azt írjátok napról-napra jobb lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  19. 2010. november 10. 20:0834633.
    Igen nagyon egyszerre kezdtük el írni:):):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  20. 2010. november 10. 20:0234632.

     

    Látom mindenki most volt nlc közelben!:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  21. 2010. november 10. 19:5834631.

     

    Szia!

     

    Szóval akkor gyógyulunk azért lilulunk.:))) Köszi, most Te nyugtattál meg engem.:)

    Ugye milyen jó a körömvirág krém is? Iszonyatosan száraz bőröm van, de ettől nekem is sokkal jobb lett.

    Ezen felbuzdúlva, tervezek majd venni arckrémet is, úgyis jövő héten megyek arra. Eddig még egy arckrém sem jött be nekem igazán, hátha most megtalálom az igazit.

     

    Ja! Neked a doki befújta érzéstelenítővel amikor varratot lazított, meg kiszedte? Nálam ez szóba sem került. Na majd reklamálok!:) Tegyem hozzá, így is kibírható volt.:)

    előzmény:
    Zsembi (34627)
    2010-11-10  19:35
  22. 2010. november 10. 19:5734630.

    Szia!

     

    Na az jó hogy végre te is túl vagy rajta. :)

    Hát varratlazítástól szerintem nem kell annyira tartani igaz nem kellemes, de nem fog kinozni meg semmi. Én ugyan nem láttam hogy mit csinál de ha jól éreztem olyan volt mintha pár helyen megvágta volna a varratot, és utána nem feszitett annyira. Nekem sokkal nagyobb megkönnyebbülés volt a varratlazitásnál mint a varratszedés után. Igazából nekem a varratszedés után sokkal jobban feszitett mint elötte. De szerintem nem érdemes a lazitástól annyira tartanod, mert ha fáj is az is csak pár másodpercig tart. De nem kell tőle félni körülbelül 5percig tart az egész addig se szerintem.

    Első hét után már könnyebb lesz majd a mozgás is meg minden, addig tarts ki. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  23. 2010. november 10. 19:4434629.

    Szia!

     

    Hát akkor gratulálok a sikeres műtéthez. Pár nap múlva már sokkal jobban leszel.

    A varratlazítás nem vészes, nekem négy helyen elvágta a "cérnát", vagyis a végét levágta, de háromnál meg sem éreztem, na egy viszont fájt, de simán kibírható volt. Én vettem be fájdalomcsillapítót, de csak azért, mert egy hetesen még eléggé fájtak a varratok, ha sokáig fent voltam. 

    Gyógyulgass, pihenj és jegelj:))!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195228 (34626)
    2010-11-10  18:58
  24. 2010. november 10. 19:3934628.

    Szia!

     

    Jó hallani rólad tegnap gondoltam rád, hogy vajon hogy vagy.

    Én vettem be fájdalom csillapítót a varrat lazitás elött, de nem kellett volna én is nagyon paráztam de ez csak annyit jelent hogy a mell közötti varratnak a  a végét elvágja és egyáltalán nem fáj és a varrat szedés sem mert előtte meg befujja érzéstelenitővel.

    Úgy hogy no para:))

    Pont én mondom, na de engem meg Edit bátoritott.:))

    Irj majd, hogy hogy vagy és hogy viseled a napokat. Jobbulást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195228 (34626)
    2010-11-10  18:58
  25. 2010. november 10. 19:3534627.

    Szia!

     

    Na voltam a dokinál tök korán oda értem már 2-re és már igy is voltak elöttem 4-en.  Minnél korábban megyek annál többen vannak.

    De szerencsém volt jött Ági a kötözöből és mondta, hogy mindenki menjen fel mert ott van a doki és kezdhetjük.

    Szóval tök hamar végeztünk. Mikor bementem már mondtam a dokinak, hogy ne nyuljon a nyilásaimhoz csak nézze meg rendes volt mondta hogy jó csak egy icipicit.

    Megkérdeztem miért olyan lila körülötte mondta, hogy azért mert már huzódik össze és az nem baj.

    Ja és kérdezte mivel kenem mert úgye alig tudtam levakarni a krémet magamról de nem szólt semmit rá mikor mondtam, hogy a Kék Lukács krémmel. Jövöhéten újra randizok vele.

     

    Vettem még egy kék krémet meg én is vettem körömvirágot, hogy ennek milyen jó az állaga meg tök jó illata is van. Bekentem most vele a kezem és olyan fincsi puha tőle.

    előzmény:
    nsedit76 (34625)
    2010-11-09  10:49

Címlap

top